שאלה: מאיזה מחיר אתה קובע שהציוד הוא אולטרה הי-אנד?

האם יש דבר כזה אולטרה הי-אנד:

• Total voters
    13

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
איזה פרסומות? חוץ ממג׳יקו ויולסון שעושים פרסום מתי בפעם האחרונה מישהו ראה פרסומת על רמקול/מגבר? ואם פרסומת אז איזו פרסומת? באנר קטן באחד מאתרי האודיו?

חשיפה באתרים זה מובילי דעת הקהל. אם ידברו עליו, הוא יצליח. לא ידברו ישאר עלום. ניקח חברה מעולה כמו אבלון. רמקולים מצוינים, מעולים, היי אנד במיטבו. אממה, משום מה לא הלכו פה.

מוניטין? ספר לי על זה. ישנן חברות חדשות, אפס מוניטין, מוכרות מדהים. למה? כי הן טובות מאוד. מג׳יקו פרצה לשוק עם אפס מוניטין, מוצר מעולה, נמכר מהר. אם לא היה טוב, פרסומות לא היו עוזרות לה. יש דוגמאות ליצרנים שפרסמו בטירוף ונכשלו.

שיווק אודיו היי אנד שונה לחלוטין מכל מוצר אחר. וזה משום שהוא נישה, מעט מאוד אנשים מבינים את ערכו. גאוות האחזקה בתחום האודיו מסדר לך מקסימום 60 איש שמבינים מה יש לך. אז זו גאווה מוגבלת מאוד.
השיווק של מוצרי היי אנד לא נעשה ב mass media כמובן. הוא נשען על פילוחים ממוקדים ומתקיים במדיה החברתית ובאפיקים אחרים שמגיעים הכי קרוב שאפשר לקהל היעד. לא תמצא פרסום של מג'יקו בשלטי חוצות או בערוצי הטלוויזיה אבל כן תמצא אותו, ובכמויות - בסקירות, דיונים שיש מי שיוזמים אותם בפורומים בינ"ל, סרטונים ביו טיוב, תערוכות ועוד יוזמות מקוריות פחות או יותר ,של אנשי שיווק שזו מלאכתם. המטרה בסופו של דבר היא להגיע בצורה ישירה עד כמה שניתן לקהל היעד - אודיופילים בכל העולם. מג'קו כמובן לא לבד, יש מאות ואולי אלפי חברות שנוקטות באותם אמצעים, וזה אחלה.

אני מסכים שמוצר גרוע יתקשה לשרוד, אבל לא חושב שעל זה הוויכוח כאן. אף אחד לא טוען שזבל מוגדר כאולטרה.

הוויכוח הוא על מוצרים טובים, מה שנהוג לכנות היי אנד, שיצרנים מבקשים לבדל בתוך שוק עמוס לעייפה ויקר מאוד, על מנת למכור אותם. אותם מוצרים זוכים לאחרונה לכינוי אולטרה היי אנד, מסיבה אחת ויחידה - להצדיק את מחירם. מה עוד יכול לגרום לחובב הממוצע להוציא 185 אלף ש"ח ולא רק 120 אלף ש"ח על מגבר? אם ישכנעו אותו שהוא "קופץ מדרגה" לרמה אחרת של ציוד. וזו חארטה. רק אם ישווה בפועל, בחדר שלו, יידע אם אכן יש שינוי לטובה ועד כמה השינוי משמעותי, הרוב המוחלט לא משווים בגלל הרבה סיבות.

בשורה התחתונה התוספת "אולטרה" שבאה מהיבואן או היצרן לא אומרת דבר על טיב הצליל של המכשיר. אמירה שיווקית גרידא.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא, האם אפשר להבין ממה שרשמתה שכול דבר ש"יוצא" ללוח - הינו "זבל" ורצון שדרוג דבר כזה או אחר במערכת בא מעובדה שמוצר לא טוב?
הרי גם אתה שדרגתה ובגדול, האם זה אומר שמה היה לך זבל ששמחתה "להוריד"? לא נראה לי...
א. כששדרגתי מוצר לא מכרתי/בצעתי טרייד על מוצרים אחרי יומיים, שבוע, חודש, חודשיים או רבעון לאחר הרכישה..... אלה כשהייתי מוכן להתקדם למעלה.

ב. רשמתי "לא סיפקו את הסחורה עבור הבעלים..."

מכאן ועד המסקנה שאתה הגעת אליה הדרך ארוכה מאוד.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
א. כששדרגתי מוצר לא מכרתי/בצעתי טרייד על מוצרים אחרי יומיים, שבוע, חודש, חודשיים או רבעון לאחר הרכישה..... אלה כשהייתי מוכן להתקדם למעלה.

ב. רשמתי "לא סיפקו את הסחורה עבור הבעלים..."

מכאן ועד המסקנה שאתה הגעת אליה הדרך ארוכה מאוד.
רשמתי "לא סיפקו את הסחורה עבור הבעלים..." - קיצרתי:)

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
בשורה התחתונה התוספת "אולטרה" שבאה מהיבואן או היצרן לא אומרת דבר על טיב הצליל של המכשיר. אמירה שיווקית גרידא.
ואם לאותו יצרן יש מספר "פלחים"? כלומר סדרות המוצרים שבטופ יש מה מוצר שהוא קורה לו אולטרה ומתחת היי אנד ומתחת היי פי?
האם מדרג זה בא לידי ביטוי של טיב חומרים, השקעה טכנולוגית ובסופו של דבר באיכות הסאונד (לא בהכרח בפועל אבל זה כבר עניין אחר וטעם של מאזין ולא זאת הכוונה שלי כאן)? לדעתי כן, לפחות על הנייר.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אז יש להם כמה סדרות של היי אנד יקר והיי אנד יותר יקר. למרבית חברות ההיי אנד יש דגמי כניסה ודגמי ביניים והדגמים הכי יקרים. עדיין כולם היי אנד, לא אולטרה ולא שום כינוי אחר שאין לו שום יכולת לקבוע או להעריך הבדל בין מוצרים.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
ברשותכם, אתייחס מ-3 זוויות:
האחת-
הרבה יצרנים מוכרים ציוד איכותי ויש להם גם ציוד "קצה" (אולטרה), לפלח שוק מסויים:
אפל- IPon סמארטפון ברמת מחיר גבוהה (היי-הנד), ויש להם גם דגמים מזהב/ יהלומים, או מסדרות של סלבריטאים.
כנ"ל רכבי יוקרה - שמייצרים דגמים (ביחידות בודדות) למשוגעים שבדבר, או כאלה שיכולים להרשות לעצמם.
גם בדירות יוקרה- ישנם פרוייקטים, עם דופלקסים בעשרות מיליונים...
גם באודיו- יצרן רמקולים יכול לייצר דגם בסיס ודגם קצה (עם שדרוגים למכביר)...
השאלה האם השדרוג שווה את המחיר, זה תלוי ברוכש.
השנייה-
ללא קשר, לפעמים הרוכש קונה דגם משודרג, לא רק מסיבות אודיופיליות כגון:
מוצר מתצוגה- לא בטוח שהייתי מסרב לרכוש רמקול מתצוגה עם שדרוגים למכביר (שווה, לא שווה) מול רמקול חדש (כמעט באותו מחיר).
זמינות- מול המתנה מס' חודשים.
ברייקאין- למי שמאמין (אני כן, בעיקר ברמקולים).

ואז, אולי (לפחות) בחלק מהמקרים האולטרה-קצה-top שב top עושה שכל.

והשלישית
-
מציע לזכור, שמאחורי כל "רוכש" שמבקרים אותו ... יש גם יבואן, שמה לעשות אבל כל מה שיעשה לא טוב:
אם יחליט לענות, אז יש לו אינטרס ואם ישתוק- למה? (פוגעים לו במותג)

חג חירות שמח.
מזל שאני במיד/ היי -אנד ולא באולטרה...

תומר- הצליח לך עם השרשור

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אז יש להם כמה סדרות של היי אנד יקר והיי אנד יותר יקר. למרבית חברות ההיי אנד יש דגמי כניסה ודגמי ביניים והדגמים הכי יקרים. עדיין כולם היי אנד, לא אולטרה ולא שום כינוי אחר שאין לו שום יכולת לקבוע או להעריך הבדל בין מוצרים.
נו שויין...
כלומר מאגיקו M9 זה היי אנד משופר, נכון? (רק למטרת הבנה שלי קו מחשבה שלך, כן?)

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
מה כלכך מסובך, עד 5000$ זה הייפי, מ 5000 עד 20000 זה הייאנד, מעבר ל 20000$ זה אולטרא הייאנד.
תשים את המערכת שלך בטבלה ותראה איפה אתה נמצא.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
מה כלכך מסובך, עד 5000$ זה הייפי, מ 5000 עד 20000 זה הייאנד, מעבר ל 20000$ זה אולטרא הייאנד.
תשים את המערכת שלך בטבלה ותראה איפה אתה נמצא.
אם שאלה אלי - אזי אני בסדר אם זה... יש כאן חבריי עם טענה שאולטרה לא קיים...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נו שויין...
כלומר מאגיקו M9 זה היי אנד משופר, נכון? (רק למטרת הבנה שלי קו מחשבה שלך, כן?)
M9 הוא רמקול הייאנד לכול דבר, זה שמחירו יקר יותר לא אומר שהרמקול יתחיל לבשל, לנקות את הבית או יוציא את הכלב לטיול בחצר.

ה M9 אינו מצופה זהב, טיטניום או או פלוראן (החומר היקר בעולם).
קילו פר קילו, זעפרן (תבלין) יקר יותר מק"ג של M9 -למעשה הייתה צריך כמה מיליונים טובים על מנת לרכוש זעפרן במשקל רמקול יחיד (שזוג ממנו עולה 750 או 800 אלף דולר).

M9 הוא רמקול גדול מקודמו ה M6 המכיל טכנולוגיה עדכנית לזמנו (שתוכל למצוא אתה בסדרות האחרות של מג'יקו לכשיצאו המהדורה המעודכנת -fkunr MK2ת MK3 בהתאם לדגם).

איזה טכנולוגיה יש ב AIDA של סונוס פאבר שלא נמצאת ברמקולים אחרים של החברה, ובכול זאת הרמקול מתומחר במעל 100K$ ?

כדי למכור יקר, מוצר צריך להראות יקר - תתפלא כמה מעלות הייצור וה"מחקר" על מוצרי אודיו בכלל הולך בכלל על גימור.

נערך לאחרונה ב:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
נו שויין...
כלומר מאגיקו M9 זה היי אנד משופר, נכון? (רק למטרת הבנה שלי קו מחשבה שלך, כן?).
הוא לא "אולטרה".
זה רמקול גדול יותר, עם יותר אלמנטים ותכנון שלוקח בחשבן סדרי גודל אחרים של חדרים והתאמת הרמקול בהתאם, לכן הוא גם יקר יותר.
הוא היי אנד בדיוק כמו יתר הדגמים של החברה.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
הוא לא "אולטרה".
זה רמקול גדול יותר, עם יותר אלמנטים ותכנון שלוקח בחשבן סדרי גודל אחרים של חדרים והתאמת הרמקול בהתאם, לכן הוא גם יקר יותר.
הוא היי אנד בדיוק כמו יתר הדגמים של החברה.
סבבה, ומה לגבי ווילסון מסדרה הגבוהה ? מה זה לדעתך?

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
מאיזו סידרה, מה הריטייל ?

guy1312

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
18
השימוש במילה אולטרה מטרתה ליצור בידול שלא קיים . יש מוצרי היי הנד מבחינת שמע/ איכות /סוניות /ומתלווה אליהם גם תג מחיר בהתאם .
וזה אחלה . זה שבפוסט אחר יבואן בחר להשתמש במילה זו זה זכותו {דווקא יבואן נחמד ובחור טוב. לא היה רצון לפגוע בפועלו} .
לכן אני מסכים עם החברים . אני אישית משדרג/משנמך אודיו לפי טעם אישי ובגרות סאונד מסויימת שאני חווה במהלך השנים .אין שום קשר למחיר ואף פעם לא היה

exupgh12

TakeOne

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
סבבה, ומה לגבי ווילסון מסדרה הגבוהה ? מה זה לדעתך?
כנ"ל.
נעבור עכשיו יצרן, יצרן? דגם, דגם?
לא מבין מה לא ברור איש יקר?
היי אנד זו הגדרה כוללנית לציוד אודיו מושקע, מתוכנן ובהכרח יקר מהמוצרים העממיים שמרבית העולם קונה, הוא אמור גם להשמע בהתאם לכך - טוב הרבה יותר מהאמצעים שרוב העולם רוכש כדי לשמוע מוזיקה.
יצרני ציוד היי אנד מספקים מגוון של סדרות, שנבדלות בגודל, או במענה לצרכים ספציפיים, או בהשקעה בתכנון ובביצוע. הן גם שונות בתמחור. שווה או לא שווה, כל אחד מחליט לעצמו. ועדיין, כולן היי אנד.
אולטרה היי אנד זו המצאה חדשה יחסית של אנשי שיווק ומכירות, שנועדה לבדל מוצר כדי להצדיק מחיר.
מה מסובך?

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
שאלון אינטואטיבי, אלו מהחברות הבאות הן אולטרא היי אנד ואילו היי אנד?
1. ספקטרל
2. בורמסטר
3. Dcs
4. נאיים אודיו
5 . Fm acoustics

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
כולם גם וגם.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
כנ"ל.
נעבור עכשיו יצרן, יצרן? דגם, דגם?
לא מבין מה לא ברור איש יקר?
היי אנד זו הגדרה כוללנית לציוד אודיו מושקע, מתוכנן ובהכרח יקר מהמוצרים העממיים שמרבית העולם קונה, הוא אמור גם להשמע בהתאם לכך - טוב הרבה יותר מהאמצעים שרוב העולם רוכש כדי לשמוע מוזיקה.
יצרני ציוד היי אנד מספקים מגוון של סדרות, שנבדלות בגודל, או במענה לצרכים ספציפיים, או בהשקעה בתכנון ובביצוע. הן גם שונות בתמחור. שווה או לא שווה, כל אחד מחליט לעצמו. ועדיין, כולן היי אנד.
אולטרה היי אנד זו המצאה חדשה יחסית של אנשי שיווק ומכירות, שנועדה לבדל מוצר כדי להצדיק מחיר.
מה מסובך?
לא ידידי, אין צורך לעבור יצרנים, הבנתי הכול.
ע״פ התפיסה אולטרה לא קיים, אך לדעתי יש להמשיך את הקו כי אם ככה אין רלונטיות גם להיי אינד ובטח להיי פי כי ע״פ וויקי מהות אחרת . ואור הנאמר מציע להשתמש רק משם ״ציוד אודיו פשוט״, ״ציוד אודיו יקר״, ״ציוד אודיו יקר מאוד״, ״ציוד אודיו יקר בטירוף״… להמשיך? אהה שחכלי - ״ציוד אודיו איכותי״ מממ ״איכותי מאוד״… נו הבנתה את זה כן?:)

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
שאלון אינטואטיבי, אלו מהחברות הבאות הן אולטרא היי אנד ואילו היי אנד?
1. ספקטרל
2. בורמסטר
3. Dcs
4. נאיים אודיו
5 . Fm acoustics
עזוב - אין אולטרה בעולם הזה - נקבעה העובדה בשטח

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
עזוב - אין אולטרה בעולם הזה - נקבעה העובדה בשטח
חחחח לא נראה לי, לדעתי נאיים זה היי אנד מצויין , dcs , fm ו ספקטרל זה אולטרא, בורמסטר ...הקצה זה אולטרא מבחינתי, אבל יש,להם גם היי אנד.

הערה: אין ברשימה זו כדי להעיד,על טיב המוצר, ט.ל.ח, המשיב אינו רופא.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור