שאלה: מאיזה מחיר אתה קובע שהציוד הוא אולטרה הי-אנד?

האם יש דבר כזה אולטרה הי-אנד:

• Total voters
    13

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
תהיה נוספת שעולה בדעתי, וזה קורה הרבה פעמים שאני קורא בשרשורים למינהם ומגיבים למיניהם, הן אותן השוואות של ציוד זול לציוד יקר, כאשר ב 99% מהמקרים, אותו "טוען" אפילו לא שמע את הציוד היקר, הן שילובים והן ביצועים,
(בדר"כ אותם טוענים, צעירים שידם לא משגת, בדרכ מחזיקים בציוד זול משמעותית וככל הנראה לא מבחירה, וקוראים לעצמם בטייטלים של מביני עניין)

כאשר בפועל המערכת שהם מחזיקים והתוצאה בהתאם, ברמה של מתחיל פלוס, ככל הנראה כולל הבנת הניתוח שלהם בתחום. וניזונים מהשמצות של ציוד יקר ואיכותי שהם לא יכולים ולא מסוגלים אפילו לחשוב לכיוונם, קל וחומר, להוציא אותם באור שלילי, כאשר בפועל, הם בעצמם, מחזיקים בתוצאה שהם בעצמם מתביישים בה וכל רגע מחפשים אך להפטר מאותו ציוד ועם הרבה פשרה לציוד הבא.

מצער בסהכ

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כאמור, מה שמשלמים עליו אינו החלקים, אלא הבחירות המושכלות שהוזכרו, כך שמחירי החלקים, אזוטריים או לא, אינם רלוונטים כלל לתמחור.

ובעניין הבא:

אם ב"אלטרנטיבה" אתה מתכוון למוצר זהה או עדיף באיכותו, אני בטוח שאתה יכול להפציץ בעשרות שמות, אבל יש לי הרושם שלא באמת השווית את מוצריהם לזה אחד-לאחד לעומק בתנאים נינוחים.
אני בטוח שגם לך יש דברים שלא בדקת אבל יש לך דעה מגובשת כלפיהם.

מישהו חושב שהדאגוסטינו טוב פי 15 עד 20 + ממכשירים כגון: Pass Laboratories XP-32 (17,500$) שגם מגיע ב 3 קופסאות או PASS LABS XS PREAMPLIFIER (38,000$) המגיע "רק" ב2 קופסאות?

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תהיה נוספת שעולה בדעתי, וזה קורה הרבה פעמים שאני קורא בשרשורים למינהם ומגיבים למיניהם, הן אותן השוואות של ציוד זול לציוד יקר, כאשר ב 99% מהמקרים, אותו "טוען" אפילו לא שמע את הציוד היקר, הן שילובים והן ביצועים,
(בדר"כ אותם טוענים, צעירים שידם לא משגת, בדרכ מחזיקים בציוד זול משמעותית וככל הנראה לא מבחירה, וקוראים לעצמם בטייטלים של מביני עניין)

כאשר בפועל המערכת שהם מחזיקים והתוצאה בהתאם, ברמה של מתחיל פלוס, ככל הנראה כולל הבנת הניתוח שלהם בתחום. וניזונים מהשמצות של ציוד יקר ואיכותי שהם לא יכולים ולא מסוגלים אפילו לחשוב לכיוונם, קל וחומר, להוציא אותם באור שלילי, כאשר בפועל, הם בעצמם, מחזיקים בתוצאה שהם בעצמם מתביישים בה וכל רגע מחפשים אך להפטר מאותו ציוד ועם הרבה פשרה לציוד הבא.

מצער בסהכ

- הציוד עליו הדיון עוסק אינו זול, אף אחד כאן לא דיבר, נתן דוגמאות או השווה מכשירי כניסה.

- אם מדברים על טעויות של מתחילים - איך היית קורא למי שמכניסים רמקול ענק בחדר קטן, כזה שגם מערכת רום קורקשיין מתקדמת לא מצליחה להציל?, או למי שטען השקם וערב שמי שמחזיק רמקול ללא דרייברים גדולים לא מבין מהחיים שלו, ועכשיו פנה 180 מעלות?, או למי שעסוק בהחלפה תכופה ובלתי פוסקת של מוצרים שרק הרגע נרכשו.....

לפעמים סייג לחוכמה שתיקה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
גיא
לא מעניין סיסמאות
אותי מעניין תוצאה.

מי שלא היה אצלי ושמע
דעתו על התוצאה שהייתה אצלי
מעניינת כקליפת שום.

*מה לעשות שאותה מערכת רום קורקשן לא עמדה בציפיות.
לא בטוח שהיא "האשמה" וגם לא שאר הפרמטרים סביבה.

לגבי בחירותיי
אין בינינו שום הכרות מעבר לכמה חילופי וואטסאפ בשעתו, שפיטה על מהלכיי, הדבר האחרון שמעניין אותי.

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
n
סיפור אתמול : הייתי בהדגמה/מבחן של כבלים חדשים - חיברנו את כבל הרמקול - הכל היה נהדר והשיפור ניכר, אבלללל - הגבוהים צרמו,הודגשו מאוד - לא משהו שאפשר לחיות איתו ,למרות היתרונות האחרים שהתקבלו מאותו כבל רמקול.

השלב הבא היה להחליף את כבלי החשמל - הכל נשאר ברמת היתרונות ופתאום הגבוהים קיבלו משקל הרבה יותר נכון,אך עדיין לא מאה אחוז.

רק לאחר שהחלפנו גם את הכבל הדיגטלי - הכל ישב פיקס.

מעניין
מאוד מקווה שכל הכבלים שהודגמו זה אחר הרצה של כלום מספר מאות שעות. לרוב מדגימים כבלים שלא עברו ברייק אין,שומעים צרימות בגבוהים מוסיפים עוד כבר שנותן את העיוות הסוני שלו ואחר את הבא בתור. חלק מהטריקים המקובלים בתעשיה כדי למכור

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
בסופו של יום, יש כאן הרבה פסיכולוגיה בכל התחביב הזה, הקשורה גם למיתוג, דעת קהל, פרסטיז' ,דעות קדומות וכיוצ"ב.

מעטים הם המקרים שאפשר לקנות מוצרים שיעלו פי 3-10 מהמוצר המקורי והם ישמעו באופן בו זה יצדיק את הרכישה.

למרות שלא ניתן להצדיק את זה, לפעמים אנשים מבצעים רכישות שהן מהוות שיפור של אחוזים בודדים , ביחס למוצרים מתחרים אחרים שעולים שישית מהמחיר וזה בסדר מבחינתי.

עניין של אופי, סדרי עדיפות ויכולות כלכליות.

באופן אישי, אני לגמרי בעד.

התחביב הזה הוא לא עסק כלכלי ומי שמסתכל פנימה ביושרה יודע להגיד שישנם עוד שיקולים, חוץ מסוניים, כאשר אנחנו מבצעים רכישה.

כל זה לא קשור לצורך להכתיר מוצרים מסוימים בשמות תואר כאלה ואחרים, כדוגמת "אולטרה, או קצה, היי אנד משופר וכיוצ"ב, זה מיותר...

צריך לתת למותג, להיסטוריה שלו, ליכולות שלו, לפרסטיז' שלו לדבר בעד עצמו, בין אם הוא עולה 10,000 ש"ח, או 500,000 ש"ח.

רק צריך לזכור, שבסופו של יום, המטרה המרכזית חייבת להשאר השיפור הסוני של התוצאה

רן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני בטוח שגם לך יש דברים שלא בדקת אבל יש לך דעה מגובשת כלפיהם.

מישהו חושב שהדאגוסטינו טוב פי 15 עד 20 + ממכשירים כגון: Pass Laboratories XP-32 (17,500$) שגם מגיע ב 3 קופסאות או PASS LABS XS PREAMPLIFIER (38,000$) המגיע "רק" ב2 קופסאות?
אם לא בדקתי, אז הדעה שלי לגביהם לא כל כך מגובשת.

מישהו בכלל חושב שהאיכות היא פונקציה לינארית של המחיר??
אז מראש ממש אין שום טעם לשאול אם המכשיר טוב במכפלה של יחס המחירים.

אבל, כידוע, יש אנשים בתחום שמוכנים לשלם הון תועפות עבור שיפור קטן באיכות, אז לא צריך להתקיים שהד'אגוסטינו יהיה טוב פי 20 ממכשיר אחר, מספיק שהוא יותר טוב בקצת כדי שיהיה מי שמוכן לשלם על הקצת הזה (אני לא מדבר על קניית סטטוס חברתי אלא רק על הבדלי איכות).

יש לקחת בחשבון -- תרתי משמע -- שיש אנשים שסכומים שנראים לנו אגדתיים הם עבורם non-issue, שעבורם £165,000 זה כמו עבורך £1650 (או אולי £165), אז מבחינתם זה לא כזה סיפור בכלל.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני לא חושב שאנחנו צריכים להכתיב לאחרים מה צריכות להיות המטרות שלהם, ואיך לנהל את חשבונות הבנק שלהם :)

אם יש מישהו שנהנה מהסטטוס החברתי, או מאיך שהצעצוע נראה או שוקל, או רוצה להוציא לשכן שלו את העיניים, או כל סיבה אחרת, אפילו אם יש לו אוזני בטון, אבל הוא מסוגל לשלם -- אפילו בהלוואות שקשה לו אבל הוא יכול לעמוד בהן -- שיעשה מה שהוא רוצה.

אם הוא צריך לגנוב בשביל זה, או לקחת הלוואות שהוא לא יכול/מתכוון להחזיר וכד' -- זה כבר עניין אחר, כי כאן גם נכנסים אחרים, לא רק הוא והצעצוע שלו.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
מאוד מקווה שכל הכבלים שהודגמו זה אחר הרצה של כלום מספר מאות שעות. לרוב מדגימים כבלים שלא עברו ברייק אין,שומעים צרימות בגבוהים מוסיפים עוד כבר שנותן את העיוות הסוני שלו ואחר את הבא בתור. חלק מהטריקים המקובלים בתעשיה כדי למכור
הכל בשליטה :)

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
אף אחד לא פותח רמקול ובודק את איכות הלקה שהברישו על הקרוס אובר כדי לקבוע אם זה אולטרא או לא. זה "נקבע" לפי מחיר (ומיצוב) גרידא ולכן חסר משמעות אחרת.

בניגוד לחיפוש ההגיוני אחרי רעיונות וארכיטקטורות חדשים, המרדף אחרי איכות רכיבים הופך למגוחך, כשהמתאם בינם לבין איכות צליל אינו ברור. כמו המרדף אחרי רמות THD במקום הרביעי אחרי הנקודה העשרונית, כשיש לך פיל בחדר שהוא החדר בעצמו.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
רק לאחר שהחלפנו גם את הכבל הדיגטלי - הכל ישב פיקס
השדרוג האחרון שלי היה הכבל הקוקסיאלי דיגיטלי בין הממיר לטרנספורט. פשוט וואוו. בכלל מתחוור לי שבמערכת שלי, ואולי בכלל, כל השיפורים הולכים אחורה, כלומר, כבל חשמל ואז דיגיטלי ורק אחר כך אינטרקונקטים וכבלי רמקול. השדרוב הבא יהיה ב"ה כבל חשמל לסאבוופר..שייתן אולטרא תוצאה...( חייב לקשר לדיון אולטרא, לא?)

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
בסופו של יום, יש כאן הרבה פסיכולוגיה בכל התחביב הזה, הקשורה גם למיתוג, דעת קהל, פרסטיז' ,דעות קדומות וכיוצ"ב.

מעטים הם המקרים שאפשר לקנות מוצרים שיעלו פי 3-10 מהמוצר המקורי והם ישמעו באופן בו זה יצדיק את הרכישה.

למרות שלא ניתן להצדיק את זה, לפעמים אנשים מבצעים רכישות שהן מהוות שיפור של אחוזים בודדים , ביחס למוצרים מתחרים אחרים שעולים שישית מהמחיר וזה בסדר מבחינתי.

עניין של אופי, סדרי עדיפות ויכולות כלכליות.

באופן אישי, אני לגמרי בעד.

התחביב הזה הוא לא עסק כלכלי ומי שמסתכל פנימה ביושרה יודע להגיד שישנם עוד שיקולים, חוץ מסוניים, כאשר אנחנו מבצעים רכישה.

כל זה לא קשור לצורך להכתיר מוצרים מסוימים בשמות תואר כאלה ואחרים, כדוגמת "אולטרה, או קצה, היי אנד משופר וכיוצ"ב, זה מיותר...

צריך לתת למותג, להיסטוריה שלו, ליכולות שלו, לפרסטיז' שלו לדבר בעד עצמו, בין אם הוא עולה 10,000 ש"ח, או 500,000 ש"ח.

רן
הבעיה היא ששיפור סוני לא בהכרח קפיצה מעלה אלא לפעמים רוחבי למשהו בעל אופי שונה. זה יכול להתפרש הרבה פעמים כשיפור אצל בעל המערכת למרות שזה לא כך עבור אחרים ששומעים אצלו. התזוזה הרוחבית הזאת יכולה לעלות הרבה מאוד כי היא גוררת החלפה של רכיבים נוספים בסט. בקשר לדיון הרלוונטי הוספת מוצר אולטרה לסט יכול להיות אכזבה גדולה בגלל חוסר סינרגיה ואז מחפשים מוצרי אולטרה נוספים. מי שלא יציב מספיק בשיגעון הזה ייגרר להשקעות מטורפות ולכן כדאי מראש לחשב מסלול.

• Like
Reactions: gds

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
הבעיה היא ששיפור סוני לא בהכרח קפיצה מעלה אלא לפעמים רוחבי למשהו בעל אופי שונה. זה יכול להתפרש הרבה פעמים כשיפור אצל בעל המערכת למרות שזה לא כך עבור אחרים ששומעים אצלו. התזוזה הרוחבית הזאת יכולה לעלות הרבה מאוד כי היא גוררת החלפה של רכיבים נוספים בסט. בקשר לדיון הרלוונטי הוספת מוצר אולטרה לסט יכול להיות אכזבה גדולה בגלל חוסר סינרגיה ואז מחפשים מוצרי אולטרה נוספים. מי שלא יציב מספיק בשיגעון הזה ייגרר להשקעות מטורפות ולכן כדאי מראש לחשב מסלול.
יש לך סתירה בעצם הדברים שכתבת, או שיש שיפור, או שאין שיפור, אין דבר כזה "שיפור שהוא בעצם רוחבי", כי זה עניין של וויסינג בלבד וטעם.

השיפור לא אמור להיות לאוזני המאזין שמגיע לשמוע את המערכת, אלא לאוזניו של הבעלים של המערכת ובעל הממון בלבד.

המאזין שמגיע לא בהכרח יהיה בעל הבנה גדולה יותר, חד יותר, עם אותן יכולות כלכליות ולכן דעותיו לא מעלות ולא מורידות.

ככל שהבעלים של המערכת מבלבל בין יכולות לוויסינג, זה כבר קשור עם ניסיון והבנה בתחום, שלעתים מגיע לאחר ביצוע שלל טעויות.

אני כן מסכים שצריך לנסות ולהתוות סוג של דרך מראש, סוג של מעבר בין מוצר בסיסי של חברה שאתה מתחבר אליה ולטפס מעלה ...
ולנסות להמנע מסיטואציות של רכישה של מוצר א, החלפתו במוצר ב, החלפתו למוצר ג',' ולבסוף לחזור למוצר א, הכל במסגרת של כמה חודשים ספורים.

מצד שני, קל לבקר אנשים מהצד , כולנו טעינו ושגינו, כאשר התברר לנו כי המוצר לא באמת הניב את התוצאה לה ציפינו והטעויות הללו יכולות גם לחזור, זה חלק מהעניין, ניתן צמצם את מרווח הטעויות אבל אי אפשר להיות חסין מהן.

רן

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא
לא מעניין סיסמאות
אותי מעניין תוצאה.

מי שלא היה אצלי ושמע
דעתו על התוצאה שהייתה אצלי
מעניינת כקליפת שום.

*מה לעשות שאותה מערכת רום קורקשן לא עמדה בציפיות.
לא בטוח שהיא "האשמה" וגם לא שאר הפרמטרים סביבה.

לגבי בחירותיי
אין בינינו שום הכרות מעבר לכמה חילופי וואטסאפ בשעתו, שפיטה על מהלכיי, הדבר האחרון שמעניין אותי.

תגיד, זה לא אתה בשרשור?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
פעמים
ה"שדרוג" הוא כיוון שונה
ולא בהכרח לעלות רמה/כיתה.
לגיטימי לחלוטין.

וכן לא מעט שדרוג של רכיב במערכת גם אם הוא קריטי וראשי וגם אם הוא יחסית שולי בהשלמה הכללית, עלול להוביל להחלפה או התאמה של רכיב נוסף או כמה בשרשרת עבור המשתמש, ותחושה שהיא נכונה יותר בתהליך, לגיטימי ועוד אך.

לגבי הסטטוס הכלכלי של אנשים
גם אם בוחרים מה שבחרו
יודעים אני מאמין לאמץ גישה של צמצומים בדברים אחרים, לגיטימי לחלוטין.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
תגיד, זה לא אתה בשרשור?

תודה על הנפטלין

כן גיא
תקופה אחרת בחיים
זה קרה
אין מה לעשות
לא מתחרט על כלום.
(אולי על תרבות דיון שלצערי נגררתי).

ממשיכים הלאה
והמשכתי אכושיליניג

מה שאחרים נתקעו אי שם באותו אזור של שנתון.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אם לא בדקתי, אז הדעה שלי לגביהם לא כל כך מגובשת.
סליחה על הבוטות, אבל האם צריך לאכול חרא כדי להבין שאינו טעים ?
מישהו בכלל חושב שהאיכות היא פונקציה לינארית של המחיר??
אז מראש ממש אין שום טעם לשאול אם המכשיר טוב במכפלה של יחס המחירים.
הדוגמה למכפלה/הקצנה הייתה כדי לחדד את הדברים.
אבל, כידוע, יש אנשים בתחום שמוכנים לשלם הון תועפות עבור שיפור קטן באיכות, אז לא צריך להתקיים שהד'אגוסטינו יהיה טוב פי 20 ממכשיר אחר, מספיק שהוא יותר טוב בקצת כדי שיהיה מי שמוכן לשלם על הקצת הזה (אני לא מדבר על קניית סטטוס חברתי אלא רק על הבדלי איכות).

יש לקחת בחשבון -- תרתי משמע -- שיש אנשים שסכומים שנראים לנו אגדתיים הם עבורם non-issue, שעבורם £165,000 זה כמו עבורך £1650 (או אולי £165), אז מבחינתם זה לא כזה סיפור בכלל.
כול אחד יעשה עם הכסף שלו כראות עיניו ועל פי תקציבו רק שלא ימכור לי סיפורים על מכשיר "קצה" כי דווה הדאגוסטינו (שאני מאמין שנשמע נפלא) מזכיר יותר את פחיות אוויר ארץ הקודש שנמכרות בחנויות לתיירים - הרבה כסף כדי לקבל עטיפה עם הרבה מאוד אויר בפנים.

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
המיסטראל דוגמא מצויינת לרמקול שבזמנו עשו ממנו עילוי ו נמכר במחיר הזוי לגמרי, למרות שהוא נשמע מצויין אבל בחייאת ...
ויש עוד הרבה כאלו גם היום, נשמעים סוף אבל בחייאת ...

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
להלן לינק למאמר מאוד מעניין על התפתחות התחום לאורך עשרות שנים מהיי פיי לאולטרא היי אנד.

כפי שחשדתי עוד לפני, כנראה שווילסון זצ״ל הוא האשם המרכזי בכל הטרלול השיווקי האולטרא-אמריקאי הזה והתווית הדרך להפיכתו של ציוד אודיו לסמל סטאטוס, ותמחורו בהתאם.

We may not have sensed this at the time, but Wilson and Infinity, under Arnie Nudell, and soon enough many others were really opening up an entirely new segment of the high-end market—the “ultra-high end,” where price was no object, and sound and cachet were everything. Wilson loudspeakers proved so successful (the WATT/Puppy, for instance, remains the best-selling speaker over $10,000 in hi-fi history) that by the mid-90s Wilson Audio laid claim to almost 50% of sales in the high-priced high-end market. Owning a Wilson speaker put you in the company of movie stars, rock music icons, and New Age entrepreneurs like Steve Jobs. It wasn’t just a great loudspeaker; it was a status symbol.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
סליחה על הבוטות, אבל האם צריך לאכול חרה כדי להבין שאינו טעים ?

הדוגמה למכפלה/הקצנה הייתה כדי לחדד את הדברים.

כול אחד יעשה עם הכסף שלו כראות עיניו ועל פי תקציבו רק שלא ימכור לי סיפורים על מכשיר "קצה" כי דווה הדאגוסטינו (שאני מאמין שנשמע נפלא) מזכיר יותר את פחיות אוויר ארץ הקודש שנמכרות בחנויות לתיירים - הרבה כסף כדי לקבל עטיפה עם הרבה מאוד אויר בפנים.
אם היה מדובר בחרא, אז הדוגמה שלך הייתה רלוונטית, אבל מדובר על הדברים שהם בטופ שיש בכלל באודיו וההבדלים ביניהם, כאשר כל מה שידוע לגביהם זה שהם ממש ממש טעימים, אבל לך אין מושג אמיתי באיזו מידה.

הדוגמה למכפלה/הקצנה חידדה רק את עומק אי-ההבנה שהפגנת לכאורה -- אני לא טוען שלא הבנת, אלא רק שתיארת בדיוק את צורת המחשבה של טירונים בתחום. בוטות והגזמות אינן דרכים יעילות לניהול דיון.

וזה שיש לך אסוציאציות אישיות של פחיות אוויר ארץ הקודש שנמכרות בחנויות לתיירים לא אומר כהוא זה על המוצר של ד'אגוסטינו, ואני לא חושב שמישהו מעוניין למכור לך סיפורים על מכשירי קצה שממילא סביר שאינך יכול או רוצה להרשות לעצמך.

מכיר את המשל על השועל והענבים החמוצים?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור