מהו מקור המוסיקה העדיף באוזניכם והאם האוזן היא המחליטה הבלעדית או שמצב הרוח מתערב וקובע.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אין שום הסבר טכני למה שני כבלי רשת או usb ישמעו שונה.
אני לא מתווכח אם יש או אין הבדלים
רק מציין שאין הסבר טכני
כל פעם חוזרים כאן על טענות שגויות
אין קשר לשעון, גיטר, בידוד, עם או בלי מתח
אם היה הסבר טכני הוא היה מדיד ומוכח
זה לא נכון להצהיר שאין הסבר טכני, יש הסבר טכני, אני טוען שאם יש הבדלים בין כבלים אז חייב להיות הסבר טכני, יכול להיות שזה יהיה משהו שאנו לא מבינים או לא מדיד , אבל בכל מקרה חלק מההסברים אנו כן יודעים ומבינים ומשותפים לכבל רשת ול USB (אדמות, בידוד למשל ), כמו כן יש הסברים שיהיו נכונים רק לכבל USB ואתה לא יכול לכתוב שאין קשר לשעונים וג'יטר לגבי USB , כי בהחלט יש קשר וגם קשור באיזה פורמט מעביר ה USB , אם זה סנכרוני או אסינכרוני, בניגוד לכבל רשת, ביט משובש ישבש את המידע, כראיה, לא צריך להאזין למוסיקה, מספיק שתחבר כבל USB מאיכות ירודה בין הטלפון למחשב למשל עד שהמחשב יתעצבן ויגיד לך שהטלפון לא מחובר משהו שלא קורה בכבל USB איכותי יותר למשל

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
זה לא נכון להצהיר שאין הסבר טכני, יש הסבר טכני, אני טוען שאם יש הבדלים בין כבלים אז חייב להיות הסבר טכני, יכול להיות שזה יהיה משהו שאנו לא מבינים או לא מדיד , אבל בכל מקרה חלק מההסברים משותפים לכבל רשת ול USB (אדמות, בידוד), כמו כן יש הסברים שיהיו נכונים רק לכבל USB ואתה לא יכול לכתוב שאין קשר לשעונים וג'יטר לגבי USB , כי בהחלט יש קשר וגם קשור באיזה פורמט מעביר ה USB , אם זה סנכרוני או אסינכרוני, בניגוד לכבל רשת, ביט משובש ישבש את המידע, כראיה, לא צריך להאזין למוסיקה, מספיק שתחבר כבל USB מאיכות ירודה בין הטלפון למחשב למשל עד שהמחשב יתעצבן ויגיד לך שהטלפון לא מחובר משהו שלא קורה בכבל USB איכותי יותר למשל
הדוגמא שלך מצויינת
המחשב יגיד לך שלא מחובר ולא יעביר מידע משובש
זה פורום אודיופיליה. אני לא רוצה להכנס כאן לויכוחים טכניים
בתור אחד שעובד 15 שנה הכי low level שאפשר עם usb , Ethernet אני אומר לך שאין הסבר טכני ואני מוכן לפרק כל טענה באמצעות מדידות וכלים שאני עובד איתם כגון usb sniffer
לא הכל אנחנו יודעים ולא הכל מדיד ולמה צריך להסביר כל דבר כדי להנות ממנו

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הדוגמא שלך מצויינת
המחשב יגיד לך שלא מחובר ולא יעביר מידע משובש
זה פורום אודיופיליה. אני לא רוצה להכנס כאן לויכוחים טכניים
בתור אחד שעובד 15 שנה הכי low level שאפשר עם usb , Ethernet אני אומר לך שאין הסבר טכני ואני מוכן לפרק כל טענה באמצעות מדידות וכלים שאני עובד איתם כגון usb sniffer
לא הכל אנחנו יודעים ולא הכל מדיד ולמה צריך להסביר כל דבר כדי להנות ממנו
זה אכן פורום אודיופיליה, אם אנו מסכימים שיש הבדל בהאזנה בין כבלים שונים של usb , Ethernet ?
אם אתה מסכים אז אין לנו ויכוח ואכן כפי שכתבת "לא הכל אנחנו יודעים ולא הכל מדיד ..." אז סבבה ובזה מסתיים הדיון :)
אבל אתה סותר את טענתך שאתה כותב "שאין הסבר טכני ואני מוכן לפרק כל טענה באמצעות מדידות וכלים שאני עובד איתם..."
אז ידידי, מכאן נובע שלא הכל אתה יודע, תכבד כאלו שכנראה יודעים קצת יותר, ויש להם הסבר טכני, וייש כלים שאתה לא מכיר :)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
זה אכן פורום אודיופיליה, אם אנו מסכימים שיש הבדל בהאזנה בין כבלים שונים של usb , Ethernet ?
אם אתה מסכים אז אין לנו ויכוח ואכן כפי שכתבת "לא הכל אנחנו יודעים ולא הכל מדיד ..." אז סבבה ובזה מסתיים הדיון :)
אבל אתה סותר את טענתך שאתה כותב "שאין הסבר טכני ואני מוכן לפרק כל טענה באמצעות מדידות וכלים שאני עובד איתם..."
אז ידידי, מכאן נובע שלא הכל אתה יודע, תכבד כאלו שכנראה יודעים קצת יותר, ויש להם הסבר טכני, וייש כלים שאתה לא מכיר :)
ראשית אנחנו מסכימים. יש הבדל בהאזנה
לא סותר שום דבר. אתה כנראה לא הבנת אותי
כל טענה טכנית ששמעתי עד היום הוכחתי לטוען שהוא טועה. אם מישהו יביא טענה טכנית נוספת שלא יהיה ניתן לסתור יותר מאשמח
אני אמרתי במפורש שאני לא יודע הכל!!!
אבל כל מה שנטען עד היום ולא רק בפורום הזה לא נכון וניתן לסתור בקלות. אגב זו הסיבה שיש קהילה שלמה למשל באתר ASR שטוענת שכולם מדמיינים.
אני לא שם בכלל. מאמין לגמרי שאנשים שומעים הבדלים בכל פיפס שמחליפים , אני רק אומר תפסיקו לנסות להסביר כל דבר. לא הכל אנחנו יודעים. לא הכל מדיד

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
עוד דבר זה גם מיומנות.
היה אצלי ערן פוגל (אודיופריק) לפני כשבועיים. הביא דאק סטרימר אותו השוואנו לדאק שלי. שני הדאקים ברמה גבוהה ביותר
לי היה קשה להבחין בהבדלים ואני מדבר על חיבור מקבילי של שניהם למחשב והשמעת אותו קטע בדיוק דרך Roon רק להחליף מקור במגבר ברגע כך שלא צריך זיכרון
אני ישבתי במרכז ובקושי הרגשתי הבדל. אם היו עושים לי מבחן עיוור לא הייתי מצליח בכל הפעמים. ערן ישב בצד ב 90 מעלות לרמקולים וידע כל פעם מה אנחנו שומעים. מבחן עיוור לחלוטין.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
ראשית אנחנו מסכימים. יש הבדל בהאזנה
לא סותר שום דבר. אתה כנראה לא הבנת אותי
כל טענה טכנית ששמעתי עד היום הוכחתי לטוען שהוא טועה. אם מישהו יביא טענה טכנית נוספת שלא יהיה ניתן לסתור יותר מאשמח
אני אמרתי במפורש שאני לא יודע הכל!!!
אבל כל מה שנטען עד היום ולא רק בפורום הזה לא נכון וניתן לסתור בקלות. אגב זו הסיבה שיש קהילה שלמה למשל באתר ASR שטוענת שכולם מדמיינים.
אני לא שם בכלל. מאמין לגמרי שאנשים שומעים הבדלים בכל פיפס שמחליפים , אני רק אומר תפסיקו לנסות להסביר כל דבר. לא הכל אנחנו יודעים. לא הכל מדיד
היו לנו ויכוחים בעבר באתר זה ומבלי לפגוע , אתה זה טענת שאין הבדלים ואני זה שטענתי שיש הבדלים, אני לא מנסה להסביר כל דבר , רק חוזר וטוען שאם אנשים שומעים הבדל בין כבלים (ויש הבדל שמיע) ומתוך הנחה שזה לא דמיוני אז חייב להיות לזה הסבר , אתה לא חייב להבין את ההסבר ואף אחד לא נדרש להבינו או להסבירו :)

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
עוד דבר זה גם מיומנות.
היה אצלי ערן פוגל (אודיופריק) לפני כשבועיים. הביא דאק סטרימר אותו השוואנו לדאק שלי. שני הדאקים ברמה גבוהה ביותר
לי היה קשה להבחין בהבדלים ואני מדבר על חיבור מקבילי של שניהם למחשב והשמעת אותו קטע בדיוק דרך Roon רק להחליף מקור במגבר ברגע כך שלא צריך זיכרון
אני ישבתי במרכז ובקושי הרגשתי הבדל. אם היו עושים לי מבחן עיוור לא הייתי מצליח בכל הפעמים. ערן ישב בצד ב 90 מעלות לרמקולים וידע כל פעם מה אנחנו שומעים. מבחן עיוור לחלוטין.
בהחלט, מיומנות הוא כלי המדידה הטוב ביותר :) !

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
היו לנו ויכוחים בעבר באתר זה ומבלי לפגוע הבנתי שחסר לך ידע טכני בחמרה בנושאים מסויימים, אתה זה טענת שאין הבדלים ואני זה שטענתי שיש הבדלים, אני לא מנסה להסביר כל דבר , רק חוזר וטוען שאם אנשים שומעים הבדל בין כבלים (ויש הבדל שמיע) ומתוך הנחה שזה לא דמיוני אז חייב להיות לזה הסבר , אתה לא חייב להבין את ההסבר ואף אחד לא נדרש להבינו או להסבירו :)
אז לא הבנת טוב :)
אני עובד מעל 20 שנה בפיתוח תוכנה וחומרה
חייב להיות הסבר? מסכים
האם מישהו הצליח עד היום להסביר ? לא
כל טענה שהועלתה עד היום לא נכונה
אני מוכן לנהל את הויכוח הכי טכני עם כל מי שירצה. עד רמת הביט בפרוטוקול.

יש הבדלים. מסכים. אף אחד לא נתן עד היום הסבר משכנע למה. אני מדבר כמובן רק על דיגיטל

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אז לא הבנת טוב :)
אני עובד מעל 20 שנה בפיתוח תוכנה וחומרה
חייב להיות הסבר? מסכים
האם מישהו הצליח עד היום להסביר ? לא
כל טענה שהועלתה עד היום לא נכונה
אני מוכן לנהל את הויכוח הכי טכני עם כל מי שירצה. עד רמת הביט בפרוטוקול.

יש הבדלים. מסכים. אף אחד לא נתן עד היום הסבר משכנע למה. אני מדבר כמובן רק על דיגיטל
אני עובד מעל 30 שנה בפיתוח חמרה, אני מהנדס חמרה , להבנתי אתה מהנדס תכנה, אתה יכול לנהל ויכוח טכני ברמת הביט בפרוטוקול אני יכול לנהל ויכוח טכני ברמת הביט של הרגל של הג'וק , נראה לי שדומה הדבר לבאג שלפעמים קיים במערכת אצלנו, אנשי התכנה אומרים שזאת בעיית חמרה ואנשי החמרה אומרים שזאת בעיית תכנה,לפעמים הבעייה באמת בחמרה ולפעמים בתכנה, אבל כמעט תמיד חייבים לתקן את התכנה כי חמרה קשה יותר לתקן :)

RB68

חבר משקיען
מעורבות
469
נקודות
63
אני עובד מעל 30 שנה בפיתוח חמרה, אני מהנדס חמרה , להבנתי אתה מהנדס תכנה, אתה יכול לנהל ויכוח טכני ברמת הביט בפרוטוקול אני יכול לנהל ויכוח טכני ברמת הביט של הרגל של הג'וק , נראה לי שדומה הדבר לבאג שלפעמים קיים במערכת אצלנו, אנשי התכנה אומרים שזאת בעיית חמרה ואנשי החמרה אומרים שזאת בעיית תכנה,לפעמים הבעייה באמת בחמרה ולפעמים בתכנה, אבל כמעט תמיד חייבים לתקן את התכנה כי חמרה קשה יותר לתקן :)
כמה מהנדסי תוכנה צריך כדי להחליף נורה?
(אף אחד. זו בעיית חומרה)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113

מהנדס תוכנה אמבדד. כלומר אוכל את החרא של שני הצדדים. בוא נגיד שיש לי שעות רבות של עבודה משותפת עם אנשי חומרה על סקופים סניפרים ושאר ירקות כדי לגלות שהנגד pullup היה עם ערך שגוי :)
עזוב. אני מוכן ללמוד. תן לי סיבה טכנית הגיונית.
לא גיטר שנמדד בפיקו שניות שאולי חייזר יבחין.

אגב פעם הייתי הרבה יותר אגרסיבי כאן. הייתי ממש בדעה של טכנוקרטים טהורים. למדתי שלא הכל זה שחור ולבן או במקרה שלנו אפס/אחד

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
אני באופן אישי מתחבר לסצינת מכשירי הרדיו הגרמניים ( ימ"שו) משנות ה 60 ועד ה 90. יש משהו בתפיסת צליל שלהם , בייחוד בחלק של המיד באס / באס תחתון שממש גורם לי הנאה. כמובן שלא כל המכשירים. וכמובן שיש גם את מדינת הציר - יפאן , יחד עם בעלות הברית - אמריקה אנגליה , בצירוף הסקנדינבים, שהצליחו לייצר מכשירים שמתמודדים על תארים.

אני באופן אישי יכול לציין 4 מכשירים שעשו לי את זה מכל הבחינות, לפי סדר עולה:

Telefunken sst-1 , זול, לא מסובך, קליטה טובה סאונד עשיר והפרדת סטראו טובה. הטיונר הראשון שהכניס אותי לסצינה.
Hummel et-20 זול ומהמם. בקלות ניתן לחיות רק איתו לטעמי .הפרדת סטראו מרשימה, צליל מערב וממכר, קצוות צליל מודגשות, קליטה טובה עד מצויינת ונראות שמוסיפה לסלון חום ביתי מענג.
Grundig rt-50 רדיו מנורות הכי טוב שגרונדיג יצרו מעולם - בציר 1963. עקב האכילס היא הפרדת הסטראו - אבל ייתכן שאצלי המכשיר היה צריך טיפול באזור הזה. הבאס שלו מהמם ולמעשה לא הייתי צריך לשחק או להגביר את הסאב וופר שלי במעבר מדיסק לרדיו. מיד חלומי , קליטה משובחת, הופך סלון לבית, פשוט וואוו.

Telefunken 3156+ ext. stereo decoder
מפלצת של אלקטרוניקה שמיועדת למעשה לשוק תחנות הרדיו כמקלט ומשדר של אותות רדיו במדינות עם עמקים וגבעות ( ball reciver) . מבוקש מאוד באיטליה ובשוק האסיאתי. שם יש להם כת של מעריצים אדוקים שבטוחים שזה הכי טוב שיש. ערכתי הדגמה לחבר אודיופיל שהגיע סקפטי ( " רדיו?..עזוב אותך בחייך! ), שמע, נפל, קנה. גם את הגרונדיג אגב. הבאס של ה 3156 אמנם לא עמוק כמו של הגרונדיג, אבל...הקליטה, ההפרדה, הקצוות, הגודל ,הדרייב,פשוט ליגה אחרת. Rhode & schwarz זו החברה הגרמנית שהמכשירים הללו של טלפונקן AEG מתכתבים ומתחרים מולם אגב..יש מידע ברשת.

מציין גם את SABA fm2000/a שהוא בין הגרונדיג להמל , אבל מצריך אנטנה טובה ורענון פנימי. צליל יותר מרוחק ויותר מפורט וגדולצ מההמל ו( אולי..גם מ) הגרונדיג, המחיר שלו פשוט לא כזה זול אז ב value for money....

יש את הסצינה של רסיברים מנורות ( רדיו+ מגבר) שמצריכה סקציה בפני עצמה גם שם טלפונקן, סאבא, גרונדיג מציגים מכשירים מרשימים שיכולים בהתאמות הנדרשות ובטיפול נכון ועם רמקולים תואמים ונצילים במידה , כאמור יכולים לספק בסיס של מערכת מענגת ומרגשת ( גם אם לא היי אנדית בהגדרה) לחדר האזנה וסלון ממוצע.
ותודה ליאיר פורמן שהשאיל לי בטובו את הרדיו הטוב הראשון, לגיא לנדאו שחשף בפניי את הגרונדיג ודיבר איתי על סאבא והסצינה הגרמנית, , והכי חשוב, למערכת שלי שמצליחה לרגש אותי ולסחוט סאונד מערב ומרגש גם שאני מאכיל אותה במקור די נכחד עם טכנולוגיה מלפני 70 שנה.
המותגים שהזכרת מזכירים לי מכשירי טלוויזיה שחור לבן משנות השבעים... הם עדיין מיצרים טיונרים או שמדובר ביד 2.??

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
המותגים שהזכרת מזכירים לי מכשירי טלוויזיה שחור לבן משנות השבעים... הם עדיין מיצרים טיונרים או שמדובר ביד 2.??
סאבא היתה הטלויזיה הצבעונית הראשונה, אגב...ותעשה גוגל על saba telerama , מקרן ביתי משנות ה 50. מדהים. אבל אני לא יחצן שלהם, סך בכל נהנה מפרות טכנולוגיים של תקופת זוהר המצאתית. טלפונקן סאבא גרונדיג פשטו רגל והם היום חברות מדבקה אם בכלל קיימות. כל הטיונרים הם יד שנייה - וינטאג'.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
בנוגע לרדיו - באופן תאורטי, אבל כמובן לא תמיד במציאות, זה אמור להיות המקור הכי טוב.

וזאת למה? כי אם אתה משמיע קונצרט חי, מהמיקרופון ישר לאנטנת השידור, ומשם ישר לטיונר של המאזין - אין שום מדיה של הקלטה בדרך. לא טייפ, לא דיסק, לא תקליט או cd או המרה לקובץ דיגיטלי. אות אנאלוגי טהור שמגיע מהמיקרופון דרך קידוד fm. ישר לבית המאזין.

במציאות זה כמובן יותר מסובך. וגם ההקלטה והשידור הם דיגיטליים היום.

נערך לאחרונה ב:

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
במקום לכתוב פוסט חדש...
מה עדיף
טיונר fm
או סטרימר עם כמות סבירה של תחנות תחנות ?
השאלה מכוונת לאיכות השמע כמובן.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
במקום לכתוב פוסט חדש...
מה עדיף
טיונר fm
או סטרימר עם כמות סבירה של תחנות תחנות ?
השאלה מכוונת לאיכות השמע כמובן.
ברור שסטרימר

טיונר זה נחמד אבל חוץ מ 88, קול המוזיקה אין כמעט מה לשמוע
אתה תלוי בקליטה שרק בחודשים מסויימים בשנה היא טובה
המקור של רוב התחנות הוא mp 3

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
ברור שסטרימר

טיונר זה נחמד אבל חוץ מ 88, קול המוזיקה אין כמעט מה לשמוע
אתה תלוי בקליטה שרק בחודשים מסויימים בשנה היא טובה
המקור של רוב התחנות הוא mp 3
88 fm גלגלצ וקול המוזיקה זה מה שאני שומע...
השאלה היא האם האיכות טובה יותר בטיונר מאשר בסטרימר
מקור השידור לא משנה.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
88 fm גלגלצ וקול המוזיקה זה מה שאני שומע...
השאלה היא האם האיכות טובה יותר בטיונר מאשר בסטרימר
מקור השידור לא משנה.
עם טיונר על וקליטה מעולה אולי
לא הייתי משקיע בטיונר היום

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
עם טיונר על וקליטה מעולה אולי
לא הייתי משקיע בטיונר היום
קניתי מרועי פייגין מכשיר בלוטות' קטנטן ומשדר אליו רדיו מטאבלט.
באופן מפתיע, האיכות של המכשיר הקטן הזה טובה יותר מרדיו דרך הסטרימר..

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור