מהו מקור המוסיקה העדיף באוזניכם והאם האוזן היא המחליטה הבלעדית או שמצב הרוח מתערב וקובע.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אפי בוקר טוב

שאלה
מדוע אתה מתעקש (ממה שאני מבין, ומשרשור אחר שגם עסק באותו עניין)
לרכוש סטרימר משולב dac?

מסלול קצר יותר (פיזיקה אלקטרונית), פחות מכשירים = פחות הוצאה על כבלים, חיבור חשמל וייתור התלות בחיבור USB להעברת קובצי מוזיקה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
Deezer Hi-Fi הוא Lossless ב-16/44.1, והוא נשמע טוב יותר תלוי ממה ...
לאוזני נשמע כמו CD ...

היו כמה שכתבו שדיזר עדיף על טידאל:
גם אני מעדיף את דיזר על טידל…
אני מחובר לטידאל ולדיזר ואיך אומרים אצל החברה הדיזר לא רואה אותו ממטר ומשאיר לו אבק, בכל טראק שעושים השוואה הטידל נשמע נחות יותר.
לגבי מקורות ושירותי סטרימינג אני מנוי לכולם. איכות הסאונד קצת משתנה אבל בגדול סדר האיכות אצלי לפחות :
1) קובוז
2) דיזר
3) טידל

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
מסלול קצר יותר (פיזיקה אלקטרונית), פחות מכשירים = פחות הוצאה על כבלים, חיבור חשמל וייתור התלות בחיבור USB להעברת קובצי מוזיקה.

פחות הוצאות
זה נחמד.

אבל לא מסלול לאיכות גבוהה (מבחינתי)

מאמין שאפי מחפש איכות גבוהה,
במיוחד לפי המערכת הקיימת שלו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
פחות הוצאות
זה נחמד.

איתי, לא צריך תואר בפיזיקה או אלקטרוניקה להבין מהו מסלול קצר בהולכה חשמלית ומה יתרונותיו.

לגבי "איכות", MSB, DCS הם רק דוגמאות לדאקים הכוללים סטרימר מובנה, במחיר מעל 100K $ הנחשבים לסופר איכותיים (יש גם זולים יותר ומצוינים דוגמת playback, מטרונום DSC ואחרים).

כמובן שאין הדבר אומר שאין מכשירי DAC מעולים בנפרד מסטרימר דוגמת הקסנדרה Ref או LE של אריאס קרט, מטרונום aqwo, סולושין, למפיזטור ועוד רבים.

כיום לא הייתי מוציא יותר מ 20K $ על דאק בשל ההתפתחות הטכנולוגי המהירה הקיימת בתחום, המכשירים הופכים ל"מיושנים" תוך 3 שנים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
האם לאדוני יש
מכשיר משולב all in one
הכולל בתוכו
דאק/סטרימר/פרה/מגבר ?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
האם לאדוני יש
מכשיר משולב all in one
הכולל בתוכו
דאק/סטרימר/פרה/מגבר ?

האם אפי ביקש המלצה למכשיר All in one הכולל הגברה או המלצה לדאק/ דאק+סטרימר ?
תתמקד בבקשה של אפי ולא במה יש לי בבית.

אם זאת זכור לי שבמקום אחר רשמת בדבר היתרונות הגדולים של איזה מגבר משולב שנסקר כאן לאחרונה, זכור לי שטענת שמדובר ב VFM מטורף לאור הביצועים... אז מה קרה שעכשיו, פתאום מכשיר שמכיל בסך הכול כרטיס רשת מבודד בנוסף לדאק כבר לא טוב? או שאולי כבודו מבין באלקטרוניקה וממירים טוב יותר מהמהנדסים של MSB, DCS ואחרים ?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
גיא
תתמקד במה שאתה כביכול מייעץ
ואל תתן ציונים לאחרים

כפי שאתה לא בחרת לעבוד all in one
ובחרת לעבוד עם הפרדה בין החלקים
(במקרה אצלך פרה והגברה)

אין שום סיבה שלא תיהיה הפרדה מלאה
בין טרנספורט (סטרימר עסקינן) ל dac
ובנוסף אחידות בין ה dac ל pre

מניסיון נשמע טוב יותר.

תאמין או תבחר להאמין במה שרק בא לך

אפי ביקש המלצה ל dac משולב
והערתי ש...

1. Dac מאותה חברה
אפי אדם משקיען ואין סיבה שלא ישקיע ב dac שלו.
2. רצוי לעשות הפרדה מניסיוני.

מפה שיבחר מה שרואה לנכון.

אין צורך בדוגמאות מיותרות שלא רלוונטיות
בטח לא אלי ו (מאמין) גם לא לאפי.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא
תתמקד במה שאתה כביכול מייעץ
ואל תתן ציונים לאחרים

כפי שאתה לא בחרת לעבוד all in one
ובחרת לעבוד עם הפרדה בין החלקים
(במקרה אצלך פרה והגברה)

אין שום סיבה שלא תיהיה הפרדה מלאה
בין טרנספורט (סטרימר עסקינן) ל dac
ובנוסף אחידות בין ה dac ל pre

מניסיון נשמע טוב יותר.

תאמין או תבחר להאמין במה שרק בא לך

אפי ביקש המלצה ל dac משולב
והערתי ש...

1. Dac מאותה חברה
אפי אדם משקיען ואין סיבה שלא ישקיע ב dac שלו.
2. רצוי לעשות הפרדה מניסיוני.

מפה שיבחר מה שרואה לנכון.

אין צורך בדוגמאות מיותרות שלא רלוונטיות
בטח לא אלי ו (מאמין) גם לא לאפי.

...והקשר בין הגברה לדאק הוא ?

הסיבה שהגברה ודאק משתלבים פחות טוב ביחד הוא עניין הבידוד מהרעש הנוצר מספקים גדולים כמו אלה המשמשים מגברים (אגב, זו גם הסיבה העיקרית להפרדת הפרה מההגברה ולכן לרוב הגברה בחלקים תהיה טובה מהגברת אינטגרייטד), הדבר אינו קיים כאשר מדובר על דאק או סטרימר.
סטרימר הוא בסך הכול כרטיס רשת עם cpu אשר משמשים להזרמת המוזיקה ממקור רשתי - אין כאן מתח גבוה ובטח לא שנאים כמו אלו המשמשים להגברה.

לפעמים less is more

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
...והקשר בין הגברה לדאק הוא ?

הסיבה שהגברה ודאק משתלבים פחות טוב ביחד הוא עניין הבידוד מהרעש הנוצר מספקים גדולים כמו אלה המשמשים מגברים (אגב, זו גם הסיבה העיקרית להפרדת הפרה מההגברה ולכן לרוב הגברה בחלקים תהיה טובה מהגברת אינטגרייטד), הדבר אינו קיים כאשר מדובר על דאק או סטרימר.
סטרימר הוא בסך הכול כרטיס רשת עם cpu אשר משמשים להזרמת המוזיקה ממקור רשתי - אין כאן מתח גבוה ובטח לא שנאים כמו אלו המשמשים להגברה.

לפעמים less is more

שוב זה נחמד וחביב לחשוב כפי שאתה חושב (ומאמין).

אפי שיעשה מה חושב.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
חבר נשבע בכל הדברים היקרים לו עלי אדמות ( טייפ אקאי סלילים, מגבר מקינטוש ישן ורמקולים 4355 של JBL) שאין מקור טוב יותר מסלילים ונוחר בבוז כשרק מזכירים לו אות אפס אחד.
אין ספק שהוא לא לבד ויש עוד כמה שנשבעים גם במקורות אחרים.
הפוסט הזה לא מבקש לספר על מקור ספציפי אלא על העדפת צליל בין טייפ, פטיפון, נגני CD, סטרימרים ונגני רשת... וכל מקור מבורך אחר.
והאם לטרדות היום ולתעצומות הנפש יש השפעה על בחירה במקור שונה באותו היום או בכלל?
ונשמח אם מישהו יפרט מדוע הוא מעדיף קרן אדומה של 650 ננומטר ויותר על כונני קרן כחולה עם 405 נ"מ.
ואולי בעזרתכם אצליח להבין סוף סוף מדוע בימים אהובים - קודרים וגשומים - אני מוריד מחט על תקליט ויניל.

וואלה, גם אני הרהרתי בעניין הזה בחודש האחרון ואפילו חשבתי לשתף בשאלה. אני אישית מושפע מאוד ממצבי רוח בהקשר למערכת. קשה לי להאזין גם בצורה טוטאלית וייעודית כשהראש עסוק במחשבות " כבדות" . בשנתיים שלוש האחרונות אני מחלק בין cd לטיונר איכותי, כשהמטוטלת נעה יותר לכיוון ה..טיונר. נותן מוסיקה ברקע 24/6, לעיתים קרובות האיכות היא מדביקה לכיסא, המון מוסיקה שאין לי ולא הייתי רוכש, יש עורכים אנושיים שהרבה פעמים חושפים למשהו חדש ואו סתם נותנים ביציאה שמתאימה לשעה. ופשוט נהנה ממוסיקה ברקע עם גיחות " מוזרות" למתבונן מהצד למרכז הספה והנקודה המתוקה. עם עיניים מזוגגות.
אז כן, אחלה נושא, אצלי לפחות, מצב הרוח משפיע בהחלט על כמות איכות וסוג המוסיקה הנצרכת. :בעד:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
פחות הוצאות
זה נחמד.

אם זה סטרימר + DAC אייכותי (ויקר) גם לדעתי עדיף שיהיו ביחד (מחייב שיהיה כניסה ל DAC כמובן גם ממקורות אחרים)

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
וואלה, גם אני הרהרתי בעניין הזה בחודש האחרון ואפילו חשבתי לשתף בשאלה. אני אישית מושפע מאוד ממצבי רוח בהקשר למערכת. קשה לי להאזין גם בצורה טוטאלית וייעודית כשהראש עסוק במחשבות " כבדות" . בשנתיים שלוש האחרונות אני מחלק בין cd לטיונר איכותי, כשהמטוטלת נעה יותר לכיוון ה..טיונר. נותן מוסיקה ברקע 24/6, לעיתים קרובות האיכות היא מדביקה לכיסא, המון מוסיקה שאין לי ולא הייתי רוכש, יש עורכים אנושיים שהרבה פעמים חושפים למשהו חדש ואו סתם נותנים ביציאה שמתאימה לשעה. ופשוט נהנה ממוסיקה ברקע עם גיחות " מוזרות" למתבונן מהצד למרכז הספה והנקודה המתוקה. עם עיניים מזוגגות.
אז כן, אחלה נושא, אצלי לפחות, מצב הרוח משפיע בהחלט על כמות איכות וסוג המוסיקה הנצרכת. :בעד:
תקליט הוא לא רק איכות מיוחדת. יש בו משהו כובש נוסטלגי ואפילו השריטות שלו מוסיפות ארומה. לכל אחת הסטוריה משלה. סוג של געגוע.
החיסרון בתקליט - שמגביל אותך למה שמודפס בתקליט ובסדר שלו.

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
איך אתה מתחבר לקובוז?
לאחר נסיונות רבים ומשונים הצלחתי להתחבר לקובוז עם כרטיס אשראי של חבר מחול.
יש הבדל בין קובוז לטידאל, לרוב קובוז יותר טוב אבל לעיתים טידאל מפתיע

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
פחות הוצאות
זה נחמד.

יכול להיות שדאק מאותה משפחה של המגבר יעניק תוצאה טובה יותר - אך לא בהכרח.

וכנל גם הפרדה בין דאק לסטרימר .
החסרונות שמנה חברנו exupgh 12 הם נכונים ורלוונטיים.
לכן כמו שכתבתי בפוסט קודם אחליף את הסטרימר דאק הנוכחי רק עם מוצר שישמע טוב יותר אצלי
ולא אכפת לי מאיזו פירמה הוא מגיע ובאיזו קונסטלציה משולב או בנפרד.

אבל נחזור לנושא הפוסט הנוכחי. איזה מקור עדיף עליכם והאם מצב הרוח משפיע על הבחירה ברגע נתון.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אמנם אני כבר לא שומע תקליטים ואין לי פטיפון אבל אם אתה שואל אותי זה הייתרון העיקרי ולא החיסרון, דיסקים אני אוהב לשמוע מההתחלה ועד הסוף בסדר שבוא הם על הדיסק, אלבומי קונספט מבחינתי זה מובן מאליו.
מי שמביט בי מאחור
לא יודעמי אני
ועכשיו תקחו את התקליט
ותהפכו לצד שני.

כמה חיכיתי לשיר הזה כשהייתי ילד ובסוף הוא תמיד הגיע…

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
יכול להיות שדאק מאותה משפחה של המגבר יעניק תוצאה טובה יותר - אך לא בהכרח.

לכן כמו שכתבתי בפוסט קודם אחליף את הסטרימר דאק הנוכחי רק עם מוצר שישמע טוב יותר אצלי
ולא אכפת לי מאיזו פירמה הוא מגיע ובאיזו קונסטלציה משולב או בנפרד.

ברור כשמש
ולכן אני אומר ואמשיך לומר,
לדעתי ומניסיוני
קח את ה-DAC של אותה האלקטרוניקה שאצלך (סולושן)
תבדוק בבית,
מקסימום לא תתחבר (לא מאמין),
זה משאיר לך...
ואם/וכאשר
אז אפשר לפנות לאלטרנטיבות אחרות.

אבל תרשום לעצמך,
לבדוק את ה-DAC הנ"ל,
יש פה חבר פורום, עם סט כשלך (לא סגור על דגם הרמקולים, חברה כן), ומבסוט אש!

שווה לבדוק ולנסות (תמיד, ככלל אצבע).

בהצלחה

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
תקליט הוא לא רק איכות מיוחדת. יש בו משהו כובש נוסטלגי ואפילו השריטות שלו מוסיפות ארומה. לכל אחת הסטוריה משלה. סוג של געגוע.
התבלבלת בציטוט....אני דיברתי על טיונר, אבל אכן פטיפון יש לו את הקסם האיכות והמורכבות המיוחדת שלו.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
התבלבלת בציטוט....אני דיברתי על טיונר, אבל אכן פטיפון יש לו את הקסם האיכות והמורכבות המיוחדת שלו.
אכן
טעות בכתובת.

אני שומע הרבה רדיו ולא ברור לי למה נשמט לי מרשימת המקורות.
במקינטוש הקודם היה לי טיונר. האמת - מזרימי המוסיקה היו טובים יותר בשידורי הרדיו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור