מהו מקור המוסיקה העדיף באוזניכם והאם האוזן היא המחליטה הבלעדית או שמצב הרוח מתערב וקובע.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
מבחינתי פטיפון תמיד לוקח בגדול, אבל מעדיף להשקיע בשנים האחרונות בדיגיטל בגלל הנוחות והעושר והזמינות של הסטרימינג. אז הרכישה האחרונה שלי הייתה dcs bridge שעשה חתיכת וואוו. המטרה בסוף להגיע הכי טוב שמתאפשר עם dac. אני מחובר לטידאל ולדיזר ואיך אומרים אצל החברה הדיזר לא רואה אותו ממטר ומשאיר לו אבק, בכל טראק שעושים השוואה הטידל נשמע נחות יותר.
ומה עם qobuz??
dcs bridge הוא רק סטרימר ללא דאק?

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
כל "פורמט" מצריך תשתית.
השאלה עד כמה רוצים להגיע רחוק ולמצות את הפורמט.
(מעבר לתשתית החשמל של המערכת)

דיגיטל איכותי מצריך מניסיוני:

מקור (איכותי ככל הניתן) ורצוי מופרד לחלוטין מהממיר.
בין עם זה סרבר/סטרימר או טרנספורט.

אם עובדים עם רשת
*תשתית איכותית של כבל LAN ו סוויטש' מותאם.
*כבל דיגיטלי איכותי (ל ממיר).
*כבל חשמל איכותי.
*שיכוך איכותי

ממיר - הכי איכותי שניתן
*כבלי אנאלוג איכותיים
*כבל חשמל איכותי
*שיכוך איכותי

סטאפים דיגיטליים מושקעים
יכולים להגיע לסכומים לא נתפסים (תלוי מי שואלים ועל איזו מערכת)
תלוי בהשקעה ולקיחת הפורמט ברצינות.

כנל פטיפון.

אם מכניסים גם את פקטור הנוחות והזמינות !
ללא ספק עבורי
סאטאפ דיגיטלי (איכותו תלויה כאמור במידת הרצינות בבניית המערכת).
אין לך העדפה של מקור?
או שמא התשתית קובעת?

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
היה לי טידל עד לפני שנתיים בעיקר בגלל ב MQA (יש לי מערכת שתומכת) , לפני כשנתיים אמרתי לעצמי לנסות את דיזר HIFI,
הופתעתי מהאיכות המצויינת ומהמבחר הגדול של מוסיקה ישראלית לעומת טידל (יש בדיזר כמעט הכל במוסיקה הישראלית) , מכיוון ש 50 אחוז אני מאזין למוסיקה ישראלית החלטה הייתה קלה..
אפשר גם וגם

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
ומה עם qobuz??
qobuz סבבה , יש להם HI RES אמיתי וגם מבחר של מוסיקה ישראלית, הבעייה שהם לא פתוחים בינתיים לישראל,
אפשר לעשות כל מיני תרגילים , אבל התרגילים לא בשבילי...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
רגע, אני לא כל כך מבין משהו: Deezer Hi-Fi הוא Lossless ב-16/44.1, והוא נשמע טוב יותר?

יש להם גם 360 Reality Audio, אבל זה עובד רק עם רמקולים ואוזניות ספציפיים שתומכים בזה, כך שכנראה לא זה העניין.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לא היה אכפת לי לשלם פעמיים אם היה ערך מוסף בטידל...:)
ה MQA זה לא HI RES אמיתי וגם המבחר שם (של MQA) מוגבל יחסית לסוגי המוסיקה שאני מאזין....
Roon הוא הערך המוסף של טידל.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
זה שגם דיזר וגם טידאל וגם קובוז שלא שמעתי הם lossless לא אומר שהם ישמעו אותו דבר.
אני ממליץ למי שיש טידאל פשוט לעשות גם דיזר לפחות לזמן של התנסות ואז לשמוע אותו טראק בשניהם, אצלי השוני ברור. בכל מקרה בדיזר גם יש המון חומר ישראלי אז אני משלם על שניהם, לא כזה נורא.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
לגבי ה bridge של dcs, אפליקציית שליטה מעולה שכוללת קובוז טידאל דיזר ספוטיפיי ומאות תחנות רדיו.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
לגבי ה bridge של dcs, אפליקציית שליטה מעולה שכוללת קובוז טידאל דיזר ספוטיפיי ומאות תחנות רדיו.
בסטרימר דאק שלי יש את כל האופציות שהזכרת.
קצת פחות תחנות רדיו
אז למה ה- bridge נחוץ?

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בסטרימר דאק שלי יש את כל האופציות שהזכרת.
קצת פחות תחנות רדיו
אז למה ה- bridge נחוץ?

הוא לא נחוץ אצלך, ה Bridge הוא סטרימר בלבד ונועד לבעלי דאק ללא חיבור רשת ושירותי אינטרנט.

נערך לאחרונה ב:

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
פטיפון > סטרימר > דיסק. אדיש בין סטרימר לנגן, שנהם נשמעים נהדר עם ניואנסים קלים. ייתרון קל לסטרימר בעיקר בשל נוחות ויכולת להזרים ב Dop וכו׳.

אצלי האנלוג (שהוא מושקע בשני סטים שונים), עדיין נשמע יותר ריאליסטי , יותר נכון ויותר מוסיקלי, עומק במה תלת מימדיות וכו׳.

עם זאת, נהנה גם בדיגיטל בין אם סטרימינג , קבצים מקוריים או דיסקים (עדיין יש ברשותי אוסף של כ 1000 אלבומים)

לגבי מקורות ושירותי סטרימינג אני מנוי לכולם. איכות הסאונד קצת משתנה אבל בגדול סדר האיכות אצלי לפחות :
1) קובוז
2) דיזר
3) טידל
4) אפל מיוסיק . שומע בעיקר באוטו. משהו בממשק עם הapple car עובד טוב. ד״א מאז שאפל מזרימים ב lossless, האיכות נפלאה. למרות שהוא לא ״מקוטלג״ כאודיופילי לא הייתי מזלזל ושווה בדיקה.יש לאפל מגוון גדול של קטלוגים לרבות עברית וממש לא הייתי מזלזל בשירות מבלי לבדוק.

לגבי ההבדל בין דיזר לטידל אצלי לפחות הדיזר קצת יותר דינאמי ומבליט את הקצוות (טרבל ובס). הטידל יותר מאוזן. לאוזניי הטידל רגוע.

החסרון של דיזר (אצלי פחות) שהוא לא נתמך בתוכנת הנגן אבל יכול להזרים דרך AIrplay לסטרימר, בניגוד לקובוז ולטידל שנתמכים ישירות דרך תוכנת הנגן. בסטרימר שברשותי הטידל נתמך ישירות מהאפליקציה של טידל מבלי לעבור דרך תוכנת הסטרימר, ונשמע נהדר וגם יותר נוח לתפעול.

בכל מקרה ועם כל הכבוד לדיגיטל ויש כבוד, עדיין אצלי לפחות האנלוג לוקח בעיקר בהאזנה ״קריטית״.
אבל נהנה מכל הפורמטים…

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
לגבי מקורות ושירותי סטרימינג אני מנוי לכולם. איכות הסאונד קצת משתנה אבל בגדול סדר האיכות אצלי לפחות :
1) קובוז
איך אתה מתחבר לקובוז?

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
פטיפון > סטרימר > דיסק. אדיש בין סטרימר לנגן, שנהם נשמעים נהדר עם ניואנסים קלים. ייתרון קל לסטרימר בעיקר בשל נוחות ויכולת להזרים ב Dop וכו׳.

אצלי האנלוג (שהוא מושקע בשני סטים שונים), עדיין נשמע יותר ריאליסטי , יותר נכון ויותר מוסיקלי, עומק במה תלת מימדיות וכו׳.

עם זאת, נהנה גם בדיגיטל בין אם סטרימינג , קבצים מקוריים או דיסקים (עדיין יש ברשותי אוסף של כ 1000 אלבומים)

1) קובוז
2) דיזר
3) טידל
4) אפל מיוסיק . שומע בעיקר באוטו. משהו בממשק עם הapple car עובד טוב. ד״א מאז שאפל מזרימים ב lossless, האיכות נפלאה. למרות שהוא לא ״מקוטלג״ כאודיופילי לא הייתי מזלזל ושווה בדיקה.יש לאפל מגוון גדול של קטלוגים לרבות עברית וממש לא הייתי מזלזל בשירות מבלי לבדוק.

לגבי ההבדל בין דיזר לטידל אצלי לפחות הדיזר קצת יותר דינאמי ומבליט את הקצוות (טרבל ובס). הטידל יותר מאוזן. לאוזניי הטידל רגוע.

החסרון של דיזר (אצלי פחות) שהוא לא נתמך בתוכנת הנגן אבל יכול להזרים דרך AIrplay לסטרימר, בניגוד לקובוז ולטידל שנתמכים ישירות דרך תוכנת הנגן. בסטרימר שברשותי הטידל נתמך ישירות מהאפליקציה של טידל מבלי לעבור דרך תוכנת הסטרימר, ונשמע נהדר וגם יותר נוח לתפעול.

בכל מקרה ואם כל הכבוד לדיגיטל ויש כבוד, עדיין אצלי לפחות האנלוג לוקח בעיקר בהאזנה ״קריטית״.
אבל נהנה מכל הפורמטים…
הדירוג פטיפון - סטרימינג - נגן הוא גם הבחירה שלי אם כי 90% מהזמן נמצא על סטרימינג.
moon 380d שיש לי כעת תומך בדיזר קובוץ וטידל אבל רק דרך התוכנה שלו.
יש המלצה לסטרימר דאק?

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
לא שמעתי אותו אבל dcs bartok קיבל ים של פרסים,
כדאי לשמוע אם בתקציב שלך.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לא שמעתי אותו אבל dcs bartok קיבל ים של פרסים,
כדאי לשמוע אם בתקציב שלך.
הבנאדם מחזיק רמקולים של פיאגה והגברה של סולושן, ברור שזה בתקציב! הבעיה שלו היא שבא לו מכשיר אחד שיש בו גם דאק וגם סטרימר וגם ברמה של שאר המערכת…

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
היי AK1
צור איתי קשר בפרטי או בנייד 0522659676

חוקי לחלוטין ,

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
רגע, אני לא כל כך מבין משהו: Deezer Hi-Fi הוא Lossless ב-16/44.1, והוא נשמע טוב יותר?

יש להם גם 360 Reality Audio, אבל זה עובד רק עם רמקולים ואוזניות ספציפיים שתומכים בזה, כך שכנראה לא זה העניין.
Deezer Hi-Fi הוא Lossless ב-16/44.1, והוא נשמע טוב יותר תלוי ממה ...
לאוזני נשמע כמו CD ...

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
הדירוג פטיפון - סטרימינג - נגן הוא גם הבחירה שלי אם כי 90% מהזמן נמצא על סטרימינג.
moon 380d שיש לי כעת תומך בדיזר קובוץ וטידל אבל רק דרך התוכנה שלו.
יש המלצה לסטרימר דאק?

אפי בוקר טוב

שאלה
מדוע אתה מתעקש (ממה שאני מבין, ומשרשור אחר שגם עסק באותו עניין)
לרכוש סטרימר משולב dac?

מדוע לא ללכת על ה DAC של הסדרה שלך ולהוסיף לו פלטפורמת סטרימינג חיצונית שתומכת בכל מה שרק תרצה.

החיבור בין ה DAC לאלקטרוניקה שלך
היא קריטית.

עשיתי מבדק דומה אצלי.
חיברתי ל DAC שלי, אלקטרוניקה של אותה חברה.
לא יאמן כמה ה DAC "התעורר לחיים" !
עוד אוויר
עוד אנרגיה
עוד פוקוס
עוד איזון
עוד מרחב
עוד שכבתיות
ואפילו לא הייתי מודע לכך !

בכל אופן זו הדרך שהייתי הולך אפי

בהצלחה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור