מדידות לאחר שדרוג כבלים של רמקולים

• פותח הנושא issi
  • פורסם בתאריך

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
כבלי רמקול לא צריך מדידות בשביל לחוש בהבדל, פשוט מחברים את שניהם במקביל, מנגנים ואז מנתקים טרמינאל 1 של משהו ורואים אם יש שינוי זה הכל, קל ופשוט לא מדע חלליות. RCA זה כבר סיפור אחר דורש קופסת פיצול.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
כבלי רמקול לא צריך מדידות בשביל לחוש בהבדל, פשוט מחברים את שניהם במקביל, מנגנים ואז מנתקים טרמינאל 1 של משהו ורואים אם יש שינוי זה הכל, קל ופשוט לא מדע חלליות. RCA זה כבר סיפור אחר דורש קופסת פיצול.
זה לא משווה בין כבל אחד לשני, אלא בין שניהם לבין אחד מהם.

חוצמזה, נושא השירשור אינו הבדל בשמיעה, אלא הבדל במדידות. ראה את נושא השרשור

issi

אוהב את התחום
מעורבות
184
נקודות
43
זה לא משווה בין כבל אחד לשני, אלא בין שניהם לבין אחד מהם.

חוצמזה, נושא השירשור אינו הבדל בשמיעה, אלא הבדל במדידות. ראה את נושא השרשור

השרשור הוא שיש הבדל בשמיעה שמשתקף בהבדל לטובה במדידה.
כתבתי: קיבלתי שיפור משמעותי בבס, גבוהים וצלילות סאונד. וזה היה בהאזנה להקלטות רפרנס, אין פרמטר של צלילות במדידה.
לאחר מכן רציתי לראות אם ניתן לראות שינוי לטובה בפרמטרים ובצעתי מדידות מאותה נקודת האזנה, שום שינוי בתכולת החדר, כאשר כל מקורות הרעש כבויים ואין בני בית.
הכבל האוריגינלי שלי היה זול ובסיסי לכן כנראה לכן היה אפשרי לראות שינוי במדידות לעומת כבל איכותי.
בהשוואה בין שני כבלים איכותיים במדידה, כנראה יהיה קשה לראות הבדלים.
מדובר פה על מיקרה פרטי יחיד שלי עם המערכת שלי והחדר שלי ולא מחקר אקדמי סטטיסטי.
אין להקיש מזה על הכלל.
אולי זה יגרום ויעודד עוד חברים שמחליפים כבלים למדוד ונגיע ליותר הבנות עם יותר מידע.

• Like
Reactions: web

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
כתבתי: קיבלתי שיפור משמעותי בבס, גבוהים וצלילות סאונד. וזה היה בהאזנה להקלטות רפרנס, אין פרמטר של צלילות במדידה.
לאחר מכן רציתי לראות אם ניתן לראות שינוי לטובה בפרמטרים ובצעתי מדידות מאותה נקודת האזנה, שום שינוי בתכולת החדר, כאשר כל מקורות הרעש כבויים ואין בני בית.
הכבל האוריגינלי שלי היה זול ובסיסי לכן כנראה לכן היה אפשרי לראות שינוי במדידות לעומת כבל איכותי.
אין להקיש מזה על הכלל.
אולי זה יגרום ויעודד עוד חברים שמחליפים כבלים למדוד ונגיע ליותר הבנות עם יותר מידע.
האם מדדת את המצב מיידית לפני ומיידית אחרי החלפת הכבלים, או שזו השוואה של מדידה חדשה למדידה קודמת?

מידת השינוי במדידות שאתה מתאר לא סבירה יחסית לשינוי בכבלים בלבד. בשמיעה הכל ייתכן ואי אפשר להתווכח.

issi

אוהב את התחום
מעורבות
184
נקודות
43
האם מדדת את המצב מיידית לפני ומיידית אחרי החלפת הכבלים, או שזו השוואה של מדידה חדשה למדידה קודמת?

מידת השינוי במדידות שאתה מתאר לא סבירה יחסית לשינוי בכבלים בלבד. בשמיעה הכל ייתכן ואי אפשר להתווכח.
מיידית
כתבתי שראיתי שינויים לטובה במדידה בפרמטרים. לא ראיתי פרמטר שנהיה יותר גרוע.
לא ההתייחסתי לעוצמת השינוי לכן אין לך את המידע הדרוש לקבוע סבירות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
מיידית
כתבתי שראיתי שינויים לטובה במדידה בפרמטרים. לא ראיתי פרמטר שנהיה יותר גרוע.
לא ההתייחסתי לעוצמת השינוי לכן אין לך את המידע הדרוש לקבוע סבירות.

כתבת
במדידות ב REW ניתן לראות שיפור בעיוותים THD הרמוניים, IMPULSE , WATERFALL
וRT60.
מה שנראה כמו שינויים ניכרים, לא שברי אחוזים.

הSPL גרף נישאר דומה לאחר כיול מחדש של RC
בעצם כאן לא הבנתי למה הכוונה.

אשמח לשתף את הגרפים של המדידה אם יש התעניינות.
יופי, שתף ונראה במה מדובר.

issi

אוהב את התחום
מעורבות
184
נקודות
43
כתבת

מה שנראה כמו שינויים ניכרים, לא שברי אחוזים.

בעצם כאן לא הבנתי למה הכוונה.

יופי, שתף ונראה במה מדובר
אני לא אשתף מאחר ואתה מסרב לשתף מדידות אצלך עם כיול טרינוב.
לא מקבל את הטענה שלא שמרת או הכלב אכל את המדידה.
כתבת גם בעבר שמדידות לא מעניינות אותך.
שיתוף מידע נעשה למטרת שיפור ההבנה של חברי הפורום ולימוד משותף שיתרום לשיפור המערכת של כל אחד.
זה לא התהליך שמתרחש בפוסטים.
חבל

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אתה עצמך כתבת בפוסט הפותח, בפניה לכולם, שתשתף את המדידות, אם תהייה התעניינות, ללא קשר אלי וללא תנאים. יש התעניינות, אז עמוד במילתך.

מי שעשה עבורי את הכיולים והמדידות היה @RanMoyal
בפעמים הראשונות הוא מדד גם עם REW, ולא שמר את המדידות.
בפעמים האחרונות הוא אפילו לא מדד עם REW ולא היה את מה לשמור.

שיתוף מידע נעשה למטרת שיפור ההבנה של חברי הפורום ולימוד משותף שיתרום לשיפור המערכת של כל אחד.
נו, שתף ושפר את ההבנה. אל תטיף הטפות.
לי באופן אישי אין גרפים של REW.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
כל הכבוד @issi
אני לא מומחה בכלל
אבל אם אנשים שומעים הבדל בין כבלים (ואתה שמעת שיפור)
אך הגיוני שזה יהיה מה שמראה מדידה
שינוי שמיע = שינוי בגרף

תודה על השיתוף

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אבל אם אנשים שומעים הבדל בין כבלים (ואתה שמעת שיפור)
אך הגיוני שזה יהיה מה שמראה מדידה
שינוי שמיע = שינוי בגרף
הלוואי הלוואי הלוואי שזה הייה כזה פשוט באודיו, זה היה חוסך כל כך הרבה ויכוחים מיותרים!!

אבל כבר הוכח והודגם באינספור מקרים ומצבים שגם בהיעדר מוחלט של שינוי כלשהו, אנשים שמעו הבדלים ותיארו אותם בפירוט רב.

במציאות, שינוי שמיע לא אומר מדיד, ושינוי מדיד לא אומר שמיע. זה ממש לא כזה פשוט.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
655
נקודות
113
שבוע טוב, אכן לעיתים בשדרוג של כבל יש תחושה כאילו בוצע תיקון אקוסטי לחדר. הנפוץ והמוכר זה הדהודים בגבוהים ואו בנמוכים שנעלמים או מופחתים משמעותית. אין לי ידע ואו עניין במדידות אבל בהחלט ייתכן שאם המדידה נעשתה כראוי היא אכן מראה את התוצאה. מעניין, שאלה לבעלי המתקני חדר בפורום, האם כיול של המערכת השתנה עקב החלפת רכיב , כלומר, האם כיול שבוצע על סמך מרכיבי מערכת נתונים היה צריך עדכון לאחר שינוי רכיב "פאסיבי"?

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
דרך אגב, לטעמי, גם שתי מדידות עוקבות ללא תזוזת מיקרופון וללא שינוי בסטאפ יתנו תוצאות קצת שונות אחת מהשניה. אז קשה ממש (בלי לראות את התוצאות ומה בדיוק היה התהליך) לשייך את השינוי במדידה להחלפת הכבל. תיאורטית גם הבדלי טמפרטורה בחדר יכולים להשפיע על תוצאות מדידה, או ניקיון חשמל (צהרים לעומת לילה).
מה שכן כבלי רמקולים בהחלט משפיעים על הצליל (בתחום הזה עדיף עבה וקצר ;)) ואם קיבלת שיפור, אז אחלה ממש!!!

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
הלוואי הלוואי הלוואי שזה הייה כזה פשוט באודיו, זה היה חוסך כל כך הרבה ויכוחים מיותרים!!

אבל כבר הוכח והודגם באינספור מקרים ומצבים שגם בהיעדר מוחלט של שינוי כלשהו, אנשים שמעו הבדלים ותיארו אותם בפירוט רב.

במציאות, שינוי שמיע לא אומר מדיד, ושינוי מדיד לא אומר שמיע. זה ממש לא כזה פשוט.
צודק ואני מחזק.

אוסיף ואומר "ששמיע" זה שמיע למי ומתי .
אפשר להתווכח על זה אין סוף מנסיון.

על מדיד - לא תוכל להתווכח.

• Like
Reactions: AK1

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
דרך אגב, לטעמי, גם שתי מדידות עוקבות ללא תזוזת מיקרופון וללא שינוי בסטאפ יתנו תוצאות קצת שונות אחת מהשניה. אז קשה ממש (בלי לראות את התוצאות ומה בדיוק היה התהליך) לשייך את השינוי במדידה להחלפת הכבל. תיאורטית גם הבדלי טמפרטורה בחדר יכולים להשפיע על תוצאות מדידה, או ניקיון חשמל (צהרים לעומת לילה).
מה שכן כבלי רמקולים בהחלט משפיעים על הצליל (בתחום הזה עדיף עבה וקצר ;)) ואם קיבלת שיפור, אז אחלה ממש!!!
שינויים מינורים בטווח ה ERROR.לרוב מדובר בשברי DB.

לגבי כבלים - כן מצאתי שינויים מדידים - אבל זה חייב להתחיל בגרף ה SPL כדי שיהיה לזה שינוי מדיד גם בפאזה.
וכל זה אולי יתן את התחושה של חדר פחות מדהדהד -מה שלמעשה לא יכול להתרחש -כי תדר שיצא לחדר ונשאר בו זמן מסוים - לא ישתה בגלל כבל או מגבר. זו תכונה אינהרטית של החדר. גם סאב וגם 8000 סאבים לא ישנו את זה. והמדידה תראה את זה .

פה נדרש טיפול פאסיבי או RC אקטיבי לטיפול בזמני הדהוד כמו DIRAC ART או TRINNOV WAVE FROMING.( הדור החדש של ה RC).

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
כתבת גם בעבר שמדידות לא מעניינות אותך.
חבל
היי איסי. בוקר טוב.

אני זה שביצע אצל עמיר את המדידות, אך לא טרחתי לשמור אותן...אז אין כאן עניין של כלב ..וגם אין לי כלב....:)

לגופו של עניין, העובדה שראית הבדלים בגרף אחרי החלפת כבל היא מפתיעה, היות וההבדלים שעושים כבלים, יכולים להיות בהחלט שמיעים, אך כמו שדן ציין מדובר בשברירי DB.

כך שאני מייחס את זה יותר לאיכות המדידות, שימוש במיקרופון שעולה 79 דולר במקרה הטוב (בהנחה ואתה משתמש ב UMIK) והעובדה כי הזזה של המיקרופון בסמ בודדים, בין אם לצדדים ובין אם לגובה, עשויה להוביל לתוצאות מעט שונות.

לטעמי החשיבות של המדידה במקרה הזה היא שולית וצריך להתמקד בעובדה החשובה לפיה הכבלים, במקרה הספציפי הזה, עשו טוב לסאונד.
זה מה שחשוב.

רן

• Like
Reactions: omi

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
כל ההתעסקות הזאת של "לחפש שינויים מדידים בכוח" תשים פלטה אחת של סונקס ותמדוד תראה ישתנה לך מקצה לקצה.
התחדשות בכבלים זה כיף ואפילו מאוד לא צריך למדוד כל דבר זה עושה טוב רוגע ונחת לנפש, זה מספיק.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
תודה לכולם על ההסברים המפורטים

יש לי שאלה למומחים
האם המדידות שאתם עושים לצורך RC לא נגועות באותם כשלים טכניים כמו במקרה הנוכחי של הזזת מקרופון מספר סנטימטרים?
ואם כן, אז איך אתם בטוחים במדידות אם יש כל כך הרבה משתנים שעלולים ״לזהם״ את התוצאה?

למה

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
אצלי היה שינוי מורגש מאוד בין חיבור כבל רמקול בודד דרך מגשרים לבין חיבור עם שני כבלים ניפרדים לכל תדר בניפרד בכל אספקט של הצליל כולל הבדל בעוצמת הצליל של 1db על חוגת הווליום.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
אין להקיש מזה על הכלל.
תפקיד כבל טוב להעביר יותר
אינפורמציה אם המערכת מסוגלת. אם לא אז לא יהיה הבדל
בין כבלים שונים.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
תודה לכולם על ההסברים המפורטים

יש לי שאלה למומחים
האם המדידות שאתם עושים לצורך RC לא נגועות באותם כשלים טכניים כמו במקרה הנוכחי של הזזת מקרופון מספר סנטימטרים?
ואם כן, אז איך אתם בטוחים במדידות אם יש כל כך הרבה משתנים שעלולים ״לזהם״ את התוצאה?
תבדיל בין מדידה תוכנות צד ג - לבדיקת תוצאות של מערכת הכיול לבין מדידות לביצוע כיול - אילו שני דברים שונים.
במדידות של מערכת כיול לצורך כיול - חובה עליך לקחת מדידות במספר מקומות ובספרה של 1 מטר ויותרעל אמנת שלא יהיה תיקון יתר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור