הרבה יותר מדאיג מהקורונה, האם הדמוקרטיה מאחורינו ?

מצב
הנושא נעול.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אשתדל לתת מענה ממוקד.
חוק השבות הוא לא הבעיה משום שהוא לא מפלה בין אזרח לאזרח.
חוק השבות הוא פועל יוצא של מגילת העצמאות ולכן יש לגביו קונצנזוס ומעולם לא האשימו את ישראל באפליה וגזענות בגין החוק הזה.
אין קונצנזוס לאפליה בין אזרח ישראלי יהודי לאזרח ישראלי נוצרי/מוסלמי/דרוזי/צ'רקסי וכאשר יש חוק שמפלה בין אזרח יהודי לאזרח שדתו שונה, פה יש בעיה ופה ישראל מואשמת באפליה וגזענות.
אתה מתמם באמירה " השר עופר התאבד מסיבותיו...". ברור שזה מחמת הבושה וחבל שהנורמות הציבוריות התקרנפו עם השנים.
מסכים איתך שבנושא הטרדות מיניות יש התקדמות מבורכת אבל זה בעיקר בזכות תודעה עולמית. אין ספק שבעבר הייתה נורמה פסולה של כמעט לגיטימי להטריד אבל אני מדבר בעיקר על אחריות הממסד כלפי האזרח ונורמות שלטוניות (שחיתות) שלדעתי מאוד הורעו במשך השנים.

אתה נגד שינוי החוק שימנע מאדם שהורשע בדין לכהן במשרה ציבורית רמה וזה באמת חבל.
תראה לי חברה עסקית אחת שתקבל לעבודה מנהל כספים שהורשע בגניבה/מעילה ו"שילם את חובו לחברה". לחזור להיות מנהל כספים הוא לא יכול אבל להיות חבר פרלמנט או שר זה בסדר ?
מי שרוצה להתפרנס ממשרה ציבורית צריך להיות זהיר שבעתיים כאשר מדובר בכספי ציבור שהוא מופקד עליהם.
בעיני זה ממש לא סביר ולא הגיוני שנושא משרה ציבורית, בוודאי חבר פרלמנט או שר, לא יעמוד בנורמה בסיסית של יושר.
הוא יכול לתרום לחברה בדרכים אחרות, הוא לא צריך לגנוב/ למעול/ לקחת שוחד על מנת ש"נהנה" מפועלו הציבורי....
כל הקטע האחרון שמתייחס לאמנים או אישים בתחומים אחרים לא רלוונטי לדיון.
הדיון הוא על נורמות ציבוריות, נורמות שאישי ציבור צריכים להקפיד לעמוד בהם יותר מאזרח פרטי ואין בינם לבין ידוענים אחרים שום קשר.

בחברה מתוקנת ודמוקרטית אסור שיהיה גוף כלשהו שאיננו נתון לביקורת.
טבע האדם הוא שברגע שניתן לו כוח בלתי מוגבל, בלתי מבוקר, זו רק שאלה של זמן עד שיעשה בו שימוש לרעה.
זה נכון לגבי הרשות המחוקקת, המבצעת והשופטת.
לאף אחת מהן אסור שיהיה כוח בלתי מוגבל לעשות ככל העולה על רוחה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא קראתי הכל אבל אני מכיר את רוח הדברים. מכיר את הגולשים שלנו.

נקצר לכם.

תפסיקו להספיד את הדמוקרטיה פעם בחודש. המדינה הזו תישאר דמוקרטית גם עם בן גביר.
תפסיקו לתאר את מדינת ישראל כאילו אנחנו כפר בצ׳ילה. מצבינו מעולה ביחס לעובדה שזורקים עלינו כל שני וחמישי ברזלים מעזה.

לימנים: לא כל שמאלני הוא בוגד.
לשמאלנים: תפסיקו לשנוא את האחים שלכם, החרדים והדתיים. בסופו של דבר, אם תחלו חלילה, בזכות יד שרה תקבלו ציוד רפואי בחינם, ואם תהיו רעבים, בית התבשיל יארגן לכם ארוחה בשקל אחד (שלא תתביישו) ואם אין לכם שקל, ימתין לכם חרדי בפינה, וישחיל לכם שקל בכיס. ולא, הוא לא יבדוק אם אתם יהודים או ערבים, גם לא יעניין אותו כמה אתם שונאים אותו. ואני יכול לתת לכם רשימה מרשימה מאוד של אירגוני צדקה אולטרה חברתיים שנוסדו על ידי חרדים. כולל זקא שמפנים את החלקים שלכם מהכביש במידה ותמרחו על איזה עמוד חשמל או טמבון של משאית.

ולגבי נתניהו: אל תקנו מסכות. תקנו מפיות, זה יאפשר לכם לנקות את הקצף הלבן מהפה שאתם מזכירים אותו.

יאללה. שחררו אותי מהשירשור המחורבן הזה. הוא מרתיח לי את הדם וזה גורם לי להתחיל לתייג פה חברים. מעדיף שלא לדעת מה אתם חושבים אחד על השני. ובתכלס? שמאל, ימין, מרכז (מרכז זה למי שלא יודע להחליט) - כולכם דבילים. אני לא ימין ולא מרכז, בטח שלא שמאל. אני רוצה שהמדינה הזו תישאר יהודית למרות שאני כופר שאוכל לובסטרים, אני רוצה לשלוט תמיד על העם בצד השני בשביל שלא יארגן לי איזה טיל שלא אוכל לספוג אותו, אני רוצה שערביי ישראל יתחילו להתנהג כמו חלק מאיתנו ולא לבדל את עצמם. אני רוצה שישלמו מיסים, ואם הם לא משלמים והם מקבלים צו הוצאה לפועל, שלא ימלכדו את האוטו של ראש העיר או ידפקו לו כדורים בקירות של הבית. אני רוצה שהשמאל הציוני יתחיל לקרקס קצת את השמאל הרדיקלי האנטי יהודי שמפגין יחד עם מחבלים על הגדר. כלומר: אני רוצה שהשמאל הציוני והימין הציוני יתאחדו. אבל הכי אני רוצה, וזה עולה על הכל, אבל הכל, ומצידי גם יוביל למלחמת אחים, זה שלא תקום פה ממשלה עם חברי הכנסת הערבים. ואם זה יקרה, ועם ישראל יבעיר את הרחובות, תמצאו אותי, עם הגוף החטוב שלי, והלוק המרשים שלי, מבעיר צמיגים יחד עם אחי. כי אם מה שמעניין אתכם עכשיו זה לראות את נתניהו על ספסל הנאשמים וזה עולה מבחינתכם על ממשלה עם מחבלים (לא האזרחים הערבים - חברי הכנסת ש״מייצגים אותם״) אז סלחו לי, אתם טמפיטים אחד אחד. ואם נעלבתם? לא נורא. לפני הדמוקרטיה, חשובה לי המדינה היהודית. סבא שלכם לא חלם על מדינה דמוקרטית - הוא חלם על מדינה לעם היהודי.

עכשיו שאתם מבינים מהי דעתי. וכבר טחנתם לי את השושנה עם הדיעות של כל אחד מכם. שחררו אותי מהדיונים על ״סוף הדמוקרטיה״ שהם זיון מוח אחד גדול שבכל חודש שומעים אותו משנות השמונים, ותתרכזו בלשמור על המשפחות שלכם מעל האחים שלכם (כן, גם השמאלנים וגם הימניים) מפני האויב הכי גדול שיש - מחלות.

יאללה. תגידו שלום יפה. תנסו להתנהג כמו אחים, ואל תשנאו אף יהודי בחיים שלכם.

השירשור ננעל.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור