איך יראה הסטאפ הבא שלכם

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
כי חברה שמצטיינת בסוג/ים מסויים/ים של רכיבים (DAC, הגברה, רמקולים וכו') לאו דווקא מצטיינת בכל הסוגים האחרים, ואז הגיוני לשלב ולא לקחת הכל מאותה חברה.
לרוב ההגברה היא לא של חברת הרמקולים וגם ה DAC . לרוב הם גם מציינים את זה .

הדבר היחיד שמשותף לכל האודיופילים הוא אהבת הצליל המיטבי (כשאצל כל אחד המיטב יכול להיות שונה עד הפוך).
נכון !
אבל יש עוד הרבה פרמטרים אחרים שמשפיעים על כולנו - יש כאלה שההשפעה היא 0 ויש כאלה שההשפעה היא מאוד גדולה וסתם לזרוק כמה :
1. מחיר - יקר יותר - טוב יותר . כמה אנשים אתה מכיר ששנמכו רמקול ברמת המחיר ? האם זו אופציה בכלל ? האם אין רמקול יותר טוב/ מתאים לחלל / מתאים לציוד במחיר זול יותר ?
2. עיצוב
3. סמל סטטוס

אני יודע שאתה ממש לא שם .
יש גם אקטיביים יקרים להחריד - אל תטעה .
ואף אחד ובטח לא אני יגיד אקטיבי יותר טוב .
יכול להיות לדוגמא ששום רמקול לא ישחזר גבוהים מבחינתך - כמו טוויטר הפלזמה שלך הבלעדי לחברה שלך .( למיטב ידעתי)

סתם אני זורק משהו שיכול להיות רלוונטי . זה לא שחור לבן .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
היום ברוב המקרים אודיופיליה היא הכרחית כדי להשיג צליל ברמה גבוהה פשוט מהסיבה שיש הרבה חומרה שצריכה לעבוד בסינרגיה.
אני חושב שעם השנים התחביב יהפוך מכורח לנוסטלגיה בדיוק כמו שיפוץ כלי רכב ישנים שאין עוררין על כך שחדשים מבחינה טכנולוגית עדיפים.
להיפך, זה לא שאודיופיליה הכרחית כדי להשיג צליל ברמה גבוהה, אלא אודיופיליה היא המניע בכלל לרצות צליל ברמה גבוהה, שכדי להשיג אותו נדרשת כיום מומחיות, טירחה, כספים וכו'.

עם הזמן אוהבי הצליל הטוב יוכלו שלא לטרוח/להוציא הרבה כדי לקבל אותו, אבל אין בהכרח נוסטלגיה בזה.
אולי יישארו כמה טרחנים זקנים שייזכרו בערגה כמה הם הזיעו לסחוב מגבר של 60 קילו וכמה זמן הם השקיעו בלמקם רמקול על המילימטר.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
בשביל חלק מהאודיופילים ההתעסקות היא חלק מהתחביב. רבה מהאודיופילים מגדירים אודיופיליה על פי מידותיהם, אבל המכנה המשותף היחיד לכ-ו-ל-ם הוא אהבת הצליל הטוב ממערכות אודיו, *זו* ההגדרה וזו המהות של התחביב, לא ההתעסקות ולא ההשקעה הכספית ולא בכלל.

יש כאלה שהתחביב שלהם הוא *ההתעסקות*, הניסויים, השינויים וכד', ויש כאלה שמה שעושה להם את זה היא המחשבה שהמערכת שלהם לא מעוותת והכי קרובה לדעתם ל"מקור", גם אם בפועל היא נשמעת לא משהו, אפילו לבעליה, וכו' וכו'. לדעתי כל אלה הם "נספחים" של אודיופיליה, תופעות הלוואי של המחלה אודיופיליה נרווזה.

ולא משנה איזה הגדרות תגדיר, רחבות או צרות, זה לא יקטין את אהבת אלה שאוהבים צליל טוב, ולא ישפיע כהוא זה על התחביב שלהם.

וזה לא חוזר לשאלה -- הטיפשית, לדעתי -- מה הכי חשוב האיכות או המוזיקה, כי שני אלה הם אורתוגונליים: אפשר אחד בלי האחר או עם האחר, הם לא באמת תלויים, ובמציאות אין צורך אמיתי לבחור, כך שטיפשי להתעסק בזה.
אני אצמצם את זה לשאלה פשוטה:
בהנתן שאני מחליף לך את כל המערכת הנוכחית בזוג רמקולים מוגברים שיחוברו רק לחשמל והתוצאה תהיה זהה לחלוטין
האם תסכים להחליף?

אני כן
אתה?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
אולי יישארו כמה טרחנים זקנים שייזכרו בערגה כמה הם הזיעו לסחוב מגבר של 60 קילו וכמה זמן הם השקיעו בלמקם רמקול על המילימטר.
לא חושב שרמקול פאסיבי יעלם .
בכל מקרה - גם ממש מקווה שלא ! יש מקום לכולם !
כן סבור שעם הזמן - רמקולים אקטיביים ילכו ויתחזקו בקהילה האודיופילית .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
אני אצמצם את זה לשאלה פשוטה:
בהנתן שאני מחליף לך את כל המערכת הנוכחית בזוג רמקולים מוגברים שיחוברו רק לחשמל והתוצאה תהיה זהה לחלוטין
האם תסכים להחליף?

אני כן
אתה?
כבר עניתי לוואריאציה מספיק קרובה של זה:
אם הייתה מערכת כזו שמפיקה צליל באיכות עדיפה על שלי ובפחות כסף, הייתי שוקל אותה ברצינות.
ההיסוסים היחידים שלי הם רק הסָפֵק בצורך להחליף/לשדרג מרכיבים, אולי מחברה אחרת, והשאלה איך זה עובד ברב ערוצי (למוזיקה, לא לסרטים).

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
כבר עניתי לוואריאציה מספיק קרובה של זה:

ההיסוסים היחידים שלי הם רק הסָפֵק בצורך להחליף/לשדרג מרכיבים, אולי מחברה אחרת, והשאלה איך זה עובד ברב ערוצי (למוזיקה, לא לסרטים).
בהנחה שזה ישמע בדיוק כמו בחלקים אני בטוח שיש פה לא מעט שהיו עונים לא

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
בהנחה שזה ישמע בדיוק כמו בחלקים אני בטוח שיש פה לא מעט שהיו עונים לא
אכן, אבל כרגע שיעור החדירה לשוק של המוצר הזה עדיין קטן, ויש מיעוט יחסי של דגמים אודיופיליים, שחלקם יקרים מאוד (למשל B&O).
ייקח זמן עד שאודיופילים יתחילו להתאפס על הרעיון. כמו שלוקח זמן לאודיופילים להתאפס על סטרימינג, שאולי גם ישתפר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני יכול להעיד על עצמי שאני אפילו לא חושב על שידרוגים. היה לי איזה רגע כזה, ממש קצר שנוגע להחלפת רמקול. אבל ירדתי מזה. אני כל כך שלם עם התוצאה אצלי שעניין השידרוגים עומד אצלי אחרון בתור.

לעומת זאת, מוסיקה אני תמיד קונה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
אני יכול להעיד על עצמי שאני אפילו לא חושב על שידרוגים. היה לי איזה רגע כזה, ממש קצר שנוגע להחלפת רמקול. אבל ירדתי מזה. אני כל כך שלם עם התוצאה אצלי שעניין השידרוגים עומד אצלי אחרון בתור.

לעומת זאת, מוסיקה אני תמיד קונה.
יש כאלה שעל פי הגדרותיהם, אתה לא אודיופיל בכלל. מה אתה עושה פה? :)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
יכול לומר שמזה שנים
ואני מספיק מבושל בשמן עמוק לומר זאת ולמעשה לצעוק זאת.

האם זהו, פה סיימתי, פה אני מפסיק לרוץ סביב וסימון מטרות ?

מבחינתי הגעתי לפסגת שאיפותיי תרתי משמע, בכל הקשור לגילוי הסאונד והסאונד שהגעתי.

אמנם אצלי הגעתי למסקנה זו לאחר מסע כבד של החלטות והחלפת המערכת שנעשתה בשנה האחרונה.

להבדיל מצריכת מוסיקה שכיום החשיפה אליה ברמה הטבעית והנפוצה ביותר כצריכה וכרצון לטעום/לאכול ולשתות ולנוח, אלמנטרי.

המערכת היא בחירה, החלטה, הקרבה אישית ובעיקר מותרות.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
אמרת בנות אמרת הכל.
נסה עם בנים.

סחבק ידידי

שרק יהיו בריאים/ות
1/4 חופש גדול עבר ואני נגמרתי כבר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש כאלה שעל פי הגדרותיהם, אתה לא אודיופיל בכלל. מה אתה עושה פה? :)

אין לי בעיה עם זה. אודיופיל זה לא אחד שמחליף כל הזמן. אודיופיל זה אחד שאם הוא מחליף, הוא יודע בדיוק למה ומה הוא מבקש להשיג. הרבה מאוד ממכרי בתחום זזים הצידה, מעט מאוד מטפסים למעלה בשידרוגים. לזוז הצידה זה אותה גברת בשינוי אדרת. אותי זה לא מעניין. מה שכן, אני נהנה מאוד לראות את המשדרגים נהנים ומתלהבים. זה האש של התחום והם מבחינתי האנשים שמצליחים להניע אותו.

• Like
Reactions: AK1

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
איתי שכח מזה. אני ניסיתי בעבר להתנתק פשוט. לא להכנס לפורום ולא ללוחות. החזיק כמה זמן ואז חזר. למזלי/לרעתי ההוצאות המשפחתיות עלו בצורה כזאת שאינה מאפשרת לי להשתולל. בכלל כמות הציוד(לא רק המחירים) תאפשר לי לפתוח עוסק קטן
אגב אולי שווה שרשור בפני עצמו-כמה ציוד אתם מחזיקים?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
איתי שכח מזה. אני ניסיתי בעבר להתנתק פשוט. לא להכנס לפורום ולא ללוחות. החזיק כמה זמן ואז חזר. למזלי/לרעתי ההוצאות המשפחתיות עלו בצורה כזאת שאינה מאפשרת לי להשתולל. בכלל כמות הציוד(לא רק המחירים) תאפשר לי לפתוח עוסק קטן
אגב אולי שווה שרשור בפני עצמו-כמה ציוד אתם מחזיקים?

רונן היקר
אתה יודע כמה "נתקים" היו לי כאילו, הפעם ההרגשה שונה, וזה לא בגלל הסכומים שכבר לא נוח לי לשוחח עליהם ולמעשה להבין כמה הקרבות עשיתי פה, פשוט עניין של הרגשה כפי שהייתה לי כשנכנסתי לתחום הסטיראו אי שם בשנת 2000 עם מערכת קומפלט של rotel michi והרגשתי שהגעתי לטופ ואין לי לאן להתקדם...אותה הרגשה, חצי תמימה, חצי שיכורה, רק שכיום אני מרגיש זאת לאחר קצת יותר מ 20 שנה,ועם אין ספור שילובים וניסיון, שוב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
אין לי בעיה עם זה. אודיופיל זה לא אחד שמחליף כל הזמן. אודיופיל זה אחד שאם הוא מחליף, הוא יודע בדיוק למה ומה הוא מבקש להשיג. הרבה מאוד ממכרי בתחום זזים הצידה, מעט מאוד מטפסים למעלה בשידרוגים. לזוז הצידה זה אותה גברת בשינוי אדרת. אותי זה לא מעניין. מה שכן, אני נהנה מאוד לראות את המשדרגים נהנים ומתלהבים. זה האש של התחום והם מבחינתי האנשים שמצליחים להניע אותו.
לדעתי, אודיופיל הוא מי שאוהב סאונד טוב, גם אם הוא רק חושב שהוא יודע למה הוא מחליף ועושה אוסף שטויות ברצף ומגיע למצב גרוע בהרבה מבהתחלה בתוספת חור גדול בבנק. אין בדיקת IQ בכניסה לתחביב :)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
סאונד טוב זה פרשנות ;)

לדעתי אודיופיל, זה מישהו שחשוב לו פרמטרים וקריטריונים שקבע לעצמו על בסיס סבב בדיקות/מחקרים/השוואות/קריאה ברשת ובעיקר התנסות על הבשר וגילוי ה "אני מאמין" של עצמו.

לצורך העניין

אודיופיל יכול להיות גם אדם עם מערכת של Rotel michi שמאמין בה לאחר שמבין אותה ויודע מה הקריטריונים והפוטנציאל שלה ולהפיק ממנה המיטב.

ויכול גם להיות אדם עם מערכת מבוססת רסיבר קב איכותי.
מכיר כמה כאילו.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני לא חושב שיש בכלל מוצר אולטימטיבי , בדרך כלל רוב האודיופילים חושבים שמה שהם הגיעו הוא נפלא ,ואני שיש לי אפשרות גוון ,יכול לומר בבטחה שלכל מוצר טוב הקסם שלו , אני בדיוק עסוק בלכוון רמקול VINTEG "בן 40 שנה , ככה שמע את עצמו פרנק סינטרה ובן וובסטר , וזה שונה לגמרי מהרמקול המודרני שיש לי , ולמרות הכל אין בחירה מוחלטת ,

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
סאונד טוב זה פרשנות ;)

לדעתי אודיופיל, זה מישהו שחשוב לו פרמטרים וקריטריונים שקבע לעצמו על בסיס סבב בדיקות/מחקרים/השוואות/קריאה ברשת ובעיקר התנסות על הבשר וגילוי ה "אני מאמין" של עצמו.

לצורך העניין

אודיופיל יכול להיות גם אדם עם מערכת של Rotel michi שמאמין בה לאחר שמבין אותה ויודע מה הקריטריונים והפוטנציאל שלה ולהפיק ממנה המיטב.

ויכול גם להיות אדם עם מערכת מבוססת רסיבר קב איכותי.
מכיר כמה כאילו.
לא כל אחד חושב במונחים של פרמטרים וקריטריונים ועושה מחקרים ותואר חמישי באודיופילוגיה תיאורטית עם 73 שנות ניסיון מעשי כדי שמישהו יואיל בטובו לקרוא לו אודיופיל.

מספיק שהוא אוהב את מה שהוא מחשיב כצליל טוב, לפי טעמו, שזה יכול להיות הפוך מטעם של אחרים, מומחים ככל שיהיו, והוא לא חייב אפילו לדעת לתאר במילים את מה שהוא אוהב, שגם יכול להשתנות כל רגע.

הוא יכול להיות גם נטול מערכת ובלי גרוש על התחת, ועדין לאהוב צליל טוב לטעמו ממערכת סאונד, שזו הגדרת המונח.

אין כאן שום פרשנות או דיון על מה זה "סאונד טוב" באופן כללי, כי ממילא מדובר בטעמו האישי בלבד.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
מספיק שהוא אוהב את מה שהוא מחשיב כצליל טוב, לפי טעמו, שזה יכול להיות הפוך מטעם של אחרים, מומחים ככל שיהיו, והוא לא חייב אפילו לדעת לתאר במילים את מה שהוא אוהב, שגם יכול להשתנות כל רגע.

הוא יכול להיות גם נטול מערכת ובלי גרוש על התחת, ועדין לאהוב צליל טוב לטעמו ממערכת סאונד, שזו הגדרת המונח.

אין כאן שום פרשנות או דיון על מה זה "סאונד טוב" באופן כללי, כי ממילא מדובר בטעמו האישי בלבד.

מסכים מאוד
ולמעשה לשם גם כיוונתי בתגובתי.
במילים אחרות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור