איך יראה הסטאפ הבא שלכם

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ה"קיטורים" הם חלק חשוב בדינמיקה של שוק חופשי (שהיא יותר מאוסף של החלטות רכישה מבודדות). אותה דינמיקה ש"מענישה" את מי שמתמחר גבוה מדי. זה 2022, האון-ליין משחק תפקיד חשוב, וצרכנים מדברים (ומקטרים). בגבולות הטעם הטוב, מותר ורצוי לקטר...
רועי
מקבל

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
אני לא חושב שיהיו הרבה ברירות אחרות בעתיד, אני לא מדבר על נישת ההרד קור אודיופילים רומנטים. יכול להיות שאפילו נראה דברים כמו: B&W powered by simaudio (Trinov inside)
ובכלל אני חושב שלהתלונן על חזירות במוצרי צריכה אקסקלוסיביים ועל שוארמה בפיתה ב50 שקל זה פאסה, כמו מחאות חברתיות על יוקר המחיה והדיור. או שיש לך או שתעלם בסטטיסטיקה של לא גומרי ת'חודש, אתה לא מעניין אף אחד.
נשאלת השאלה כמה זה יאומץ על ידי אודיופילים. האם באמת אנשים מוכנים "לשכוח" את מה שהם מאמינים בו, לפיו "חייבים" מלא קופסאות מול העיניים, ופשוט ....להתרכז בתוצאה.

היו כמה חברות מעניינות שהציגו במינכן דברים דומים, כדוגמת Lyravox, שנשמע לא רע בכלל והרבה יותר טוב מחדרים שעלו פי 100 ויותר.

ואפילו Dynaudio שהציגה רמקולים מוגברים הכוללים את הכל, כולל הכל, בתוך רמקול אלגנטי ואפילו בחרו בו בכדיי להדגים את יכולות החברה.
(היה קשה להתרשם ממנו. יותר מדיי אנשים. חלל לא מתאים)

רן

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
עובדתית - רמקולים אקטיביים הם נישה - למרות כל היתרונות שהם מציגים ברמת היכולת שלהם למקסם תוצאה בקלות רבה .
אין צורך ברכיבים עם אחוזי סטייה כאלה וכאלה ואפשר לקבל קרוס עם שליטה מושלמת .
הגברה נפרדת לכל ערוץ. חיווט קצר בתוך הרמקול ועוד המון יתרונות נוספים.
אפשר גם ליצור EQ דינמי שמשתנה עם העוצמה כדי לפצות על הפרשי השמיעה בתדרים שונים בהתאם לעוצמה ואפשר גם להגן על הדרייברים לחלוטין כך שהרמקול יהיה לא ניתן להשמדה .

אבל הדבר לא מקבל את תשומת הלב שהיה מקבל אם היה רמקול פאסיבי - אמרתי ואגיד שוב .זה הורג את התחביב.
כולנו לפעמים רוצים להביא דאק לנסות,להביא כבל רמקול ,להחליף מגבר - בקיצור - לא רוצים שיגמר.
מכיר גם חברות שבוודאות אמרו לי אישית שעם רמקול אקטיבי היו מגיעים לתוצאות טובות יותר - אבל מכוון שהשוק הביתי בחלקו העיקרי - לא מאמץ את זה - הם הלכו על פאסיבי.

גם אני בעצמי שואל את עצמי את השאלות האלה.

• Like
Reactions: omi

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ה"קיטורים" הם חלק חשוב בדינמיקה של שוק חופשי (שהיא יותר מאוסף של החלטות רכישה מבודדות). אותה דינמיקה ש"מענישה" את מי שמתמחר גבוה מדי. זה 2022, האון-ליין משחק תפקיד חשוב, וצרכנים מדברים (ומקטרים). בגבולות הטעם הטוב, מותר ורצוי לקטר...
רועי
לאור זה אני מסיר את ההסתייגויות שלי מזה:
30000 יורו. אין גבול לחזירות של היצרנים. אני מעריך שיכלו "להסתפק" ב15000
אז מכאן והלאה אתה יכול "לחזר" אותם/אחריהם ללא הפרעות ממני :)

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
עובדתית - רמקולים אקטיביים הם נישה - למרות כל היתרונות שהם מציגים ברמת היכולת שלהם למקסם תוצאה בקלות רבה .
אין צורך ברכיבים עם אחוזי סטייה כאלה וכאלה ואפשר לקבל קרוס עם שליטה מושלמת .
הגברה נפרדת לכל ערוץ. חיווט קצר בתוך הרמקול ועוד המון יתרונות נוספים.
אפשר גם ליצור EQ דינמי שמשתנה עם העוצמה כדי לפצות על הפרשי השמיעה בתדרים שונים בהתאם לעוצמה ואפשר גם להגן על הדרייברים לחלוטין כך שהרמקול יהיה לא ניתן להשמדה .

אבל הדבר לא מקבל את תשומת הלב שהיה מקבל אם היה רמקול פאסיבי - אמרתי ואגיד שוב .זה הורג את התחביב.
כולנו לפעמים רוצים להביא דאק לנסות,להביא כבל רמקול ,להחליף מגבר - בקיצור - לא רוצים שיגמר.
מכיר גם חברות שבוודאות אמרו לי אישית שעם רמקול אקטיבי היו מגיעים לתוצאות טובות יותר - אבל מכוון שהשוק הביתי בחלקו העיקרי - לא מאמץ את זה - הם הלכו על פאסיבי.

גם אני בעצמי שואל את עצמי את השאלות האלה.
צודק לגמרי. אבל יש חשש אמיתי, אם משהו מתקלקל ב all-in-1 אז כל הביצים בסל אחד ואם אי אפשר לתקן אז המערכת הלכה כולה.
בנוסף, תמיכה עתידית במוצר עתיר טכנולוגיות מסובכת יותר מאשר במגבר שמולחם point to point. הכל מוסיף לאיטיות של אימוץ החידושים.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
צודק לגמרי. אבל יש חשש אמיתי, אם משהו מתקלקל ב all-in-1 אז כל הביצים בסל אחד ואם אי אפשר לתקן אז המערכת הלכה כולה.
בנוסף, תמיכה עתידית במוצר עתיר טכנולוגיות מסובכת יותר מאשר במגבר שמולחם point to point. הכל מוסיף לאיטיות של אימוץ החידושים.
אני דווקא לא רואה את זה ככה.
דרייבר על גבול של לא יכול להישרף כי הוא מוגן.
מגבר /דאק וכו - הכל מודלארי וקל להחלפה.

זה גם לא חדש - זה ותיק מאוד.
והסיבה היחידה היא הרצון שלא יגמר .קצת נכנסתי לפילוסופיה.

אבל אין מה להתפלא שרמקול אקטיבי נותן בראש - הרבה יותר קל לבנות אקטיבי -יש כלים שפשוט אין בפאסיבי.
עכשיו שלא ילך לכיוון שחור לבן ,הווה אומר ,רמקול אקטיבי יותר טוב מפאביסי.זה כמובן הרבה יותר מורכב מזה

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
אני דווקא לא רואה את זה ככה.
דרייבר על גבול של לא יכול להישרף כי הוא מוגן.
מגבר /דאק וכו - הכל מודלארי וקל להחלפה.

זה גם לא חדש - זה ותיק מאוד.
והסיבה היחידה היא הרצון שלא יגמר .קצת נכנסתי לפילוסופיה.

אבל אין מה להתפלא שרמקול אקטיבי נותן בראש - הרבה יותר קל לבנות אקטיבי -יש כלים שפשוט אין בפאסיבי.
עכשיו שלא ילך לכיוון שחור לבן ,הווה אומר ,רמקול אקטיבי יותר טוב מפאביסי.זה כמובן הרבה יותר מורכב מזה
חבר קנה רמקול אקטיבי אולפני במקום מערכת naim audio+linn, מרוצה לגמרי אבל אז הלך איזה כרטיס שכבר אין להשיג בתוך הרמקול היה צריך להתחנן בפני חבר, מלחימן צמרת, שיעשה מחקר קטן ויתקן לו את המערכת. נגמר טוב :)

תוספת: ברור שעניין המשחק האודיופילי הוא מהותי. צברנו ידע במשך עשרות שנים איך לעשות פיין טיונינג ופתאום אין יותר משחקים כאלה.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
הי דן, הכל טוב ונחמד כאשר יש כרטיסים להחלפה במלאי. הבעיה מתחילה כשאין להשיג ואז כל העסק הולך לפח. יש לי "גוויה" של ברינגר אקטיבי במחסן אם בא לך להתעסק עם זה;). אני קצת חולק עליך ברמת האיכות שאותה באקטיבי אתה לא יכול לקבל מול הקרוס הפסיבי.
גם רמת ההגברה הינה באיכות נמוכה יותר. שלא לדבר על הDAC שהוא ברמת דולרים בודדים יחד עם כרטיס ההטמעה שלו.
הפתרון הזה של אול אין 1 זה טוב לאלה שלא בתחביב דווקא. האודיופילים אוהבים את המשחק הטונלי ע"י שינוי המרכיבים

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
היי רונן ,
לא רמזתי או אמרתי ש אקטיבי יותר טוב מ פאסיבי .
אמרתי שקל יותר להגיע לתוצאה ברמת ההנדסה .

ראה מדידות של time domain של רמקול אקטיבי .
שינוי בקרוס ויכולת לרדת לדקויות זה פשוט עולם אחר .
הגברה - לא רלוונטי מזמן .חברות high end אקטיביות משתמשות ב pascal, Hypex ו purify - בדיוק כמו חברות אולטרא היי אנד .
דאק- לא רלוונטי . Kii משתמש במודול של טאמבאקי כדק .
טונאליות - לא רלוונטית - ניתן לשלוט בה .
מגבר נפרד לכל דרייבר .
שימוש בחלק קטן מאוד של כוחו של המגבר .
וחשוב יותר התאמת המגבר לדרייבר .
יכולת כיול בילט אין במסלול הכי קצר שיש עם המרה אחת מדיגטל לאנאלוג.
מסלול חיווט קצר ביותר .

הצדקה סונית לא תמצא פה - לא כדאי לחפש .

אבל אודיופיליה מעולם לא הייתה רק המרדף אחרי הסאונד המושלם . זה הרבה מעבר .גם אני אוהב את ההתעסקות , גם אני אוהב להחליף כבל , דאק ומה לא .לכן אמרתי שאלו גם שאלות שאני שואל את עצמי ולכל אחר מתאים משהו אחר .

באשר לרצון לשחק עם טונאליות - זה אפשרי ובקלות ברמקול אקטיבי אבל זה לא מרגש כמו החלפת מגבר .גם אני אוהב לסחוב את המגבר .

אז בהגיענו לשפוט רמקול אקטיבי כדאי שקודם כל נכיר את עצמנו .

זה שיש אקטיבים פשוטים מאוד גם - לא אומר כלום על הפונטציאל הגלום ברמקול אקטיבי .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ברמת העקרון - לא למשתמש הממוצע.
למה שירצו לעשות גם דבר כזה ?
כי חברה שמצטיינת בסוג/ים מסויים/ים של רכיבים (DAC, הגברה, רמקולים וכו') לאו דווקא מצטיינת בכל הסוגים האחרים, ואז הגיוני לשלב ולא לקחת הכל מאותה חברה.
אבל אודיופיליה מעולם לא הייתה רק המרדף אחרי הסאונד המושלם . זה הרבה מעבר .גם אני אוהב את ההתעסקות , גם אני אוהב להחליף כבל , דאק ומה לא
הדבר היחיד שמשותף לכל האודיופילים הוא אהבת הצליל המיטבי (כשאצל כל אחד המיטב יכול להיות שונה עד הפוך).

לא כולם אוהבים להחליף רכיבים, ו/או לבדוק, ו/או לשנות מיקומים, לעשות השוואות ושאר התעסקויות. הייתי מאוד שמח אם הייתי יכול להשיג את הצליל המיטבי עבורי בלי אף אחד מאלה, ולמרות זאת אני אודיופיל לכל דבר ועניין.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אודיופילים בחיים לא יעברו למערכת all in one
אלו שיותר חשובה להם המוזיקה בוודאות ילכו לשם וזה כבר קורה
שמתי לבת שלי מערכת בחדר , מגבר רמקולים דאק וסטרימר. יום אחד באה ושאלה אם אפשר למצוא משהו יותר קומפקטי
קניתי לה שני רמקולים מוגברים של סונוס - חבר לחשמל וזהו. הכל בפנים. 1500 שח לשניהם מרוצה עד הגג למרות שאין מה להשוות לאיכות שהיתה לה
גם אצלי היה סטאפ מפורק לחלקים גם אנלוג וגם דיגיטל. בשנה שעברה נשברתי גם בגלל האשה שנמאס לה מערימת ״הבוקסות״ על המזנון
מכרתי את כל האנלוג, תקליטים ונשארתי עם מגבר דאק ורמקולים בלבד
מבחינת איכות מרוצה מאד מאד. מניח שאם אוכל לקבל איכות כזו ברמקול שמכיל הכל זה יהיה השלב הבא

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אודיופילים בחיים לא יעברו למערכת all in one
תיקון: חלק מהאודיופילים לא יעברו למערכת all in one.

אם הייתה מערכת כזו שמפיקה צליל באיכות עדיפה על שלי ובפחות כסף, הייתי שוקל אותה ברצינות.

לא רק זה, ייתכן שאפילו יותר אנשים יתחילו להיות אודיופילים אם אפשר יהיה לקבל איכויות-על, בלי התעסקות, בלי צורך במומחיות, ובמחירים סבירים בהרבה יותר מאשר כיום.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
את הילדות שלי למדתי כפי שגיא תיאר, מגיל 0 לא להתקרב ל אזור המ להגיד את זה לבנים...
אמרת בנות אמרת הכל.
נסה עם בנים.
בנות זה מאוד נחמד איתי. הן מבינות עניין ויודעות גם לאבד עניין כשצריך. בנים.. זה כבר סיפור אחר לגמרי. את הבנים שלי ניסיתי לחנך מגיל אפס. להגיד שזה לא עבד אפילו לא מגרד את המציאות. הם במסע תמידי של חפש והשמד. מחפשים תמיד במה אפשר לגעת, ללכלך, לפרק, להפעיל, לכבות, לטפס, לעצב מחדש.
נפילות, מכות, מכות חשמל (הגדול בין ארבע התעסק עם המחבט לקטילת יתושות), אזהרות, צעקות, איומים, כל זה לא עושה עליהם רושם ולא גורם להם להחכים. מלחמה אבודה.
בגלל זה המערכת שלי מאופסנת באריזות כבר שלוש שנים. השארתי בסלון מערכת זולה כשהבנתי שאין סיכוי שמשהו ישרוד שם.
אחד הבנים שלי רק מקבל תיאבון לבלאגאן עם כל עונש או נזיפה. מבחינתו הרס זה כלי לקבל תשומת לב (והוא מקבל בלי קשר)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מתארים את האודיופיליה ברומנטיות של מסע של טיוב הצליל ושוכחים כמה החלפות, הפסדים, תסכולים, פריצות דיסק וריבים עם האישה כרוכים בכך ולא, זה לא הופך את התחביב לכיפי. הסיבה העיקרית למסע זה אי התאמה.ות היכן שהוא ואפשרויות הקומבינציות במערכת אודיופילית שכמעט ולא ניתנות לחישוב.
במערכת רמקולים אול אין וואן נחסכים הרבה מן הדברים האלה ומדובר על הסתגלות מחשבתית שקורית עם כל התפתחות בתחום הטכנולוגי וגם שם יהיו שלל אופציות, אפשר להתנחם שעדיין יהיה אפשר להתעסק עם שקעי וכבלי חשמל...

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
תיקון: חלק מהאודיופילים לא יעברו למערכת all in one.

אם הייתה מערכת כזו שמפיקה צליל באיכות עדיפה על שלי ובפחות כסף, הייתי שוקל אותה ברצינות.

לא רק זה, ייתכן שאפילו יותר אנשים יתחילו להיות אודיופילים אם אפשר יהיה לקבל איכויות-על, בלי התעסקות, בלי צורך במומחיות, ובמחירים סבירים בהרבה יותר מאשר כיום.
אני חושב שחלק מהתחביב זה ההתעסקות.
להחליף, לשנות לשדרג חלקים
זה לא יהיה.
במה יתבטא התחביב?
היתה פה כבר שאלה לא פעם מה מיהו אדיופיל.
זה יצמצם מאד את ההגדרה ויהרוג את התחביב
זה חוזר תמיד לשאלה מה הכי חשוב האיכות או המוזיקה כמו שרשור אחר שנפתח בנושא

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני חושב שחלק מהתחביב זה ההתעסקות.
להחליף, לשנות לשדרג חלקים
זה לא יהיה.
במה יתבטא התחביב?
היתה פה כבר שאלה לא פעם מה מיהו אדיופיל.
זה יצמצם מאד את ההגדרה ויהרוג את התחביב
זה חוזר תמיד לשאלה מה הכי חשוב האיכות או המוזיקה כמו שרשור אחר שנפתח בנושא
בשביל חלק מהאודיופילים ההתעסקות היא חלק מהתחביב. רבה מהאודיופילים מגדירים אודיופיליה על פי מידותיהם, אבל המכנה המשותף היחיד לכ-ו-ל-ם הוא אהבת הצליל הטוב ממערכות אודיו, *זו* ההגדרה וזו המהות של התחביב, לא ההתעסקות ולא ההשקעה הכספית ולא בכלל.

יש כאלה שהתחביב שלהם הוא *ההתעסקות*, הניסויים, השינויים וכד', ויש כאלה שמה שעושה להם את זה היא המחשבה שהמערכת שלהם לא מעוותת והכי קרובה לדעתם ל"מקור", גם אם בפועל היא נשמעת לא משהו, אפילו לבעליה, וכו' וכו'. לדעתי כל אלה הם "נספחים" של אודיופיליה, תופעות הלוואי של המחלה אודיופיליה נרווזה.

ולא משנה איזה הגדרות תגדיר, רחבות או צרות, זה לא יקטין את אהבת אלה שאוהבים צליל טוב, ולא ישפיע כהוא זה על התחביב שלהם.

וזה לא חוזר לשאלה -- הטיפשית, לדעתי -- מה הכי חשוב האיכות או המוזיקה, כי שני אלה הם אורתוגונליים: אפשר אחד בלי האחר או עם האחר, הם לא באמת תלויים, ובמציאות אין צורך אמיתי לבחור, כך שטיפשי להתעסק בזה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
היום ברוב המקרים אודיופיליה היא הכרחית כדי להשיג צליל ברמה גבוהה פשוט מהסיבה שיש הרבה חומרה שצריכה לעבוד בסינרגיה.
אני חושב שעם השנים התחביב יהפוך מכורח לנוסטלגיה בדיוק כמו שיפוץ כלי רכב ישנים שאין עוררין על כך שחדשים מבחינה טכנולוגית עדיפים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור