מגבר סקר האם אתה מכבה את הציוד אודיו שברשותך?

האם את/ה מכבה את ציוד האודיו שברשותך?

• כן

Votes: 22 57.9%
  • לא

Votes: 12 31.6%
  • משאיר רק בסופ״ש דלוק (או שאני יודע שאני הולך לקראת האזנה מרובה)

Votes: 4 10.5%

• Total voters
    38
  • סקר סגור .

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אנחנו מדברים כאן על המלצות ספציפיות עם שמות של יצרנים ספציפיים.

על פי דעתך ודעתו של עמיר, אני צריך לקנות פיסלון של אלילת המזלות, להעמיד אותו ליד המערכת ולהודות לה כל יום כשהמערכת פועלת.

אריה

שים לב שמדובר כהגדרתך כהמלצה , וככזו היא נתונה לפרשנויות שונות ואינה חד משמעית מעצם היותה מבוססת על השערות או ניסיון חלקי (של היצרן או מי מטעמו) שאינו מגובה במחקר מקיף הכולל עריכת מדגמים עם קבוצות ביקורת ובידוד משתנים וכו' .

כמו שאמרתי אין פה צודקים וכל אחד יעשה כפי שנראה לו , ותאמין לי שאיני מתחבט בהתלבטויות בקשר להשארת הציוד דולק או לא וגם לא מתעסק עם פסלוני אלילים . מצד שני , גם לא צריך לאמץ המלצות ככתבן וכלשונן , גם אם הן של היצרן , ויש מקום להפעלת שיקול דעת .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
שים לב בבקשה..
זה לא משנה איך תקרא לזנב, לסוס יש רק ארבע רגליים.
וזה לא משנה כמה ארוך וכמה מפולפל יהיה הטיעון/ הסבר/ אקרובטיקה מילולית, קרא לזה מה שתרצה... אתה כבר טוחן מים.
שים לב בבקשה,
זה כן משנה איך קוראים לזנב בשפה שבה אתה מדבר.
אם אתה מדבר בשפה הרגילה, יש לסוס ארבע רגלים, ובשפה מיוחדת אד-הוק שבה גם "זנב" נקרא במקרה "רגל", יש לו חמש רגלים, ואם המילה זנב עדיין מוגדרת בשפה החדשה, ולא הוחלפה לחלוטין, יש לו (באמירה נפרדת) זנב אחד (לא כתוספת לארבע הרגליים האחרות).

אם במקום לבחור במילה קיימת, כמו "רגל" היינו מגדירים "איבריםארוכיםשאינםזיין" כמה שבשפה הרגילה אנחנו קוראים לו "רגל", ושואלים כמה איבריםארוכיםשאינםזיין יש לסוס, התשובה הייתה ארבע. אם היינו מוסיפים להגדרת המילה הזו גם את מה שבשפה הרגילה אנחנו קוראים לו "זנב", ושואלים כמה איבריםארוכיםשאינםזיין יש לסוס, התשובה הייתה חמש, ואף אחד לא הייה מאשים אותנו שאנחנו חושבים שעצם ההגדרות האלה הפכנו זנב לרגל.

ועצם העובדה שמישהו יצר ברדק סמנטי באופן יזום בכך שהשתמש במילה הקיימת "רגל" לצורך העניין במקום במילה חדשה כמו איבריםארוכיםשאינםזיין אינה משנה את מהות העניין, אלא רק מאפשרת ליצור בילבול באמצעות מעבר חופשי בין השפות השונות, שבאחת מהן אותה המילה "רגל" מוגדרת בצורה אחת ובשנייה בצורה אחרת.

ואם זה לא ברור לך כשעובדים עליך בעיניים באמצעות הטעיות לוגיות מטופשות, זו בעייה שלך, או לא בעייה בכלל.
לי לא משנה אם מבלבלים אותך, רק אין לך מה להתהדר ולחלק ציונים בעניין הזה...

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אז זהו, שהעובדה הזו, או, חס וחלילה, גם אם המצב הייה הפוך, לא מלמדת אותנו הרבה, לכאן או לכאן.
העניין המבלבל השני כאן, מעבר לריבוי המשתנים, הוא זה שהכל מדובר בהסתברות.

עמיר

זה בדיוק העניין , שאי אפשר לדעת בוודאות , גם אם יש המלצות יצרן. את עניין 3 שנות הפעילות החפה מתקלות שהבאתי , הבאתי כדוגמה מהזווית האישית שלי , כאחד שכלל אינו מתחבט בשאלה אם להדליק או לכבות או להציב פסלונים ולסמוך על המזל , אלא פשוט עובד לפי הגיון בסיסי לפיו חום מקצר רכיבים אלק' , במיוחד בארצנו , ושנראה לו שהסיכוי לנזק העלול להיגרם כתוצאה מחשיפה לטמפר' עבודה גבוהות כמו גם הסיכוי לכשל , גבוהים יותר מאלו של הדלקה וכיבוי תקופתיים .

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אם היינו קוראים ל"זנב" "רגל" , אז איך נקרא לרגל?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
זה בדיוק העניין , שאי אפשר לדעת בוודאות , גם אם יש המלצות יצרן. את עניין 3 שנות הפעילות החפה מתקלות שהבאתי , הבאתי כדוגמה מהזווית האישית שלי , כאחד שכלל אינו מתחבט בשאלה אם להדליק או לכבות או להציב פסלונים ולסמוך על המזל , אלא פשוט עובד לפי הגיון בסיסי לפיו חום מקצר רכיבים אלק' , במיוחד בארצנו , ושנראה לו שהסיכוי לנזק העלול להיגרם כתוצאה מחשיפה לטמפר' עבודה גבוהות כמו גם הסיכוי לכשל , גבוהים יותר מאלו של הדלקה וכיבוי תקופתיים .
זה בדיוק חלק מהעניין , שאי אפשר לדעת בוודאות :)

גם אם כן היינו יודעים בוודאות שצורת הפעלה אחת מזיקה באופן משמעותי ומובהק פי כמה מהאחרת, עדיין לא היינו יכולים לדעת בוודאות לגבי אף מקרה ספציפי של תקלה או היעדרה, ובאף מקרה ספציפי של ירידה באיכות סאונד או היעדרה.

ולזה אני מוסיף שהוראות/המלצות היצרן, במקרה זה, אין מבוססות ואינן יכולות להיות מבוססות על נסיון אמיתי, בטח לא לגבי ירידה באיכות סאונד.

במקרה זה, אם Naim ו/או Pass "מעיזים" וממליצים במפורש על הפעלה רציפה, יש בכך חוסר-אחריות מסויים, אם כי אף אחד לא יוכל להפריך את המלצתם בבית משפט.

דווקא לא הייתי זוקף המלצה שכזו לחובתם, לא לזכותם.

והסתמכות על "היגיון בסיסי" אינה בהכרח הגיונית כאן, בהיעדר נתונים כמותיים, כי אם למשל אם הדלקה רצופה מעלה את הסיכון מ-0.01% ל-0.05%, יכול להיות הגיוני לקבל את הרווח שבהפעלה רצופה מבחינת שיפור משמעותי בסאונד כל פעם שאתה מאזין בסיכון זניח, אבל אם הוא מעלה את הסיכון אפילו באותו פאקטור, מ-1% ל-5%, מתחילה להיות שאלה רצינית, ובטח במעבר מ-10% ל-50%.

בקיצור, שיקולים "איכותיים" שאינם "כמותיים" עלולים להטעות ולהביא אותך למסקנות הפוכות.

אישית, לצרכי אני, הערכתי היא שהסיכון בהפעלה רצופה הוא זניח יחסית ליתרון השוטף בסאונד (מסקנה הפוכה משלך), אבל אני יודע שזו הערכה מצוצה מהאצבע, ולכן לא אנסה לשכנע אותך שהיא נכונה -- ייתכן בהחלט שהיא לא!

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אם היינו קוראים ל"זנב" "רגל" , אז איך נקרא לרגל?
בשאלה המקורית -- גם "רגל", אחרת השואל הייה אומר שהתשובה הנכונה לכמה "רגליים" יש לסוס היא אחת!

עמיר

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
תקין

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43

זה בדיוק חלק מהעניין , שאי אפשר לדעת בוודאות

גם אם כן היינו יודעים בוודאות שצורת הפעלה אחת מזיקה באופן משמעותי ומובהק פי כמה מהאחרת, עדיין לא היינו יכולים לדעת בוודאות לגבי אף מקרה ספציפי של תקלה או היעדרה, ובאף מקרה ספציפי של ירידה באיכות סאונד או היעדרה.

השאלה מה משקף ה"יודעים בוודאות" . במידה ואכן תיאורטית מצליחים להתייחס ולכמת את מגוון המשתנים, התנאים הסביבתיים, צורת ההפעלה - משך זמן, עוצמות , תפעול מתגים וכיו"ב - כל זאת באופן עקבי ומדוייק על פני מדגם מייצג תוך לקיחה בחשבון ושחזור של נתונים סביבתיים, אז לא יהיה "עניין" כלל וגם לא נושא לדיון , כי לא יהיהמקום לספקות . מכיוון שלא כך , זה אכן "כל העניין" , שורש הבעיה ומקור ההתנצחות הנובע מחוסר הוודאות כפי שמצטייר מעמדות המשתתפים בדיון. אני מבין את התיקון שלך , אבל זה מחזיר אותנו ל"לופ" האינסופי של אי ההסכמה .

ולזה אני מוסיף שהוראות/המלצות היצרן, במקרה זה, אין מבוססות ואינן יכולות להיות מבוססות על נסיון אמיתי, בטח לא לגבי ירידה באיכות סאונד.

ברור , אם כי לא יהיה לא הגיוני לגמרי להניח שהם "יודעים טיפה" , ואולי יותר מאיתנו , על מה הם מדברים . ומכיוון שכך יש לקחת את דבריהם כסימוכין נוספים בדרך להסקת מסקנות אישיות , אך לא כתורה מסיני.

במקרה זה, אם Naim ו/או Pass "מעיזים" וממליצים במפורש על הפעלה רציפה, יש בכך חוסר-אחריות מסויים, אם כי אף אחד לא יוכל להפריך את המלצתם בבית משפט.

דווקא לא הייתי זוקף המלצה שכזו לחובתם, לא לזכותם.

והסתמכות על "היגיון בסיסי" אינה בהכרח הגיונית כאן, בהיעדר נתונים כמותיים, כי אם למשל אם הדלקה רצופה מעלה את הסיכון מ-0.01% ל-0.05%, יכול להיות הגיוני לקבל את הרווח שבהפעלה רצופה מבחינת שיפור משמעותי בסאונד כל פעם שאתה מאזין בסיכון זניח, אבל אם הוא מעלה את הסיכון אפילו באותו פאקטור, מ-1% ל-5%, מתחילה להיות שאלה רצינית, ובטח במעבר מ-10% ל-50%.

ההתייחסות שלי היא נטו לסיכון ולא להנאה מהצליל , שזה חישוב שהופך את הקערה לחלוטין על פניה ולוקח את הדיון למקום אחר . אין ספק , ואני בטוח שיש חובבי צליל שיסכימו גם , שהקלקול/קיצור חיים/WHATEV הוודאים אפילו שעלולים להיגרם - שווים את התוספת וההנאה שבשיפור הצליל ! וזה כאמור משנה את מהות העניין כפי שנוסח בהתחלה - מה בטוח יותר , להשאיר דולק או לכבות . ברגע שאתה מכניס גם איכות צליל , אתה מרחיב את טווח ההתייחסות לעניין מעבר למה שרצו לדעת במקור.

בקיצור, שיקולים "איכותיים" שאינם "כמותיים" עלולים להטעות ולהביא אותך למסקנות הפוכות.

אישית, לצרכי אני, הערכתי היא שהסיכון בהפעלה רצופה הוא זניח יחסית ליתרון השוטף בסאונד (מסקנה הפוכה משלך), אבל אני יודע שזו הערכה מצוצה מהאצבע, ולכן לא אנסה לשכנע אותך שהיא נכונה -- ייתכן בהחלט שהיא לא!

איך הגעת למסקנה הזו? לא זכור לי שכיוונתי כלל להיבט של איכות צליל , שברור גם לבעל רסיבר שכמוני שהיא משתפרת ככל שחום העבודה עולה . שוב , אנו מדברים על הערכות , ואני התייחסתי רק לסיכון הנובע מהתחממות , אך לא שיקללתי אותו למול איכות צליל , ובכל מקרה אני מאזין אולי שעה שעתיים פעם ב- ולא חמש שעות כל יום שאז אולי יהיה רלוונטי להשאיר דולק , ובכלל גם נוטה להסכים (רסיבר אחרי הכל..) שיתרון איכות הצליל מצדיק את הסיכון . שוב , זה כמו שאומרים "כל אחד יעשה את החשבון שלו".

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
clip99: "ברור , אם כי לא יהיה לא הגיוני לגמרי להניח שהם "יודעים טיפה" , ואולי יותר מאיתנו , על מה הם מדברים . ומכיוון שכך יש לקחת את דבריהםכסימוכין נוספים בדרך להסקת מסקנות אישיות , אך לא כתורה מסיני.

אם היצרן אומר: "אתה יכול להשאיר את הציוד פועל כל הזמן - לא יגרם נזק" אין סיבה שבעולם שלא לקבל זאת כתורה מסיני.
אם מישהו רוצה לטעון שההמלצה הזו בעייתית, חובת ההוכחה עליו.

אני לא מבין איך אפשר לטעון ברמת הניחוש שהיצרן לא מבין על מה הוא מדבר כי "אין לו את הנתונים האלה והאלה והאלה" מהיכן אתם בכלל יודעים איזה נתון יש או אין ליצרן?

אריה

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
clip99: "ברור , אם כי לא יהיה לא הגיוני לגמרי להניח שהם "יודעים טיפה" , ואולי יותר מאיתנו , על מה הם מדברים . ומכיוון שכך יש לקחת את דבריהםכסימוכין נוספים בדרך להסקת מסקנות אישיות , אך לא כתורה מסיני.

אם היצרן אומר: "אתה יכול להשאיר את הציוד פועל כל הזמן - לא יגרם נזק" אין סיבה שבעולם שלא לקבל זאת כתורה מסיני.

אריה

הפוך , חובת ההוכחה על היצרן. לא מדובר בהוראות הפעלה שהן "שחור ולבן" , אלא "המלצות" , לפי מה ש"נראה לו נכון" לעשות בהתבסס על הכרת מבנה ותפעול רכיבים ומעגלים/מכלולים , אולי מתוך עבודה תנאי מעבדה/ספציפיים , מבלי לקחת בחשבון מדוייק תנאים שונים הקיימים במקומות שונים.

אגב שים לב שאיני שולל לחלוטין אלא ממליץ לקחת את ההמלצה כהתייחסות נוספת , אצל אלה שמתלבטים , כמו פותח השרשור

ונכון שאיננו מכירים מה הוא יודע ומה לא . ואתה יודע בוודאות מה הוא יודע ומה לא? אז למה הנחרצות?

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
בשאלה המקורית -- גם "רגל", אחרת השואל הייה אומר שהתשובה הנכונה לכמה "רגליים" יש לסוס היא אחת!

עמיר

זה כך , אם המילה אינה זהה להגדרה כפי שמתברר בסיפא של האנקדוטה . אבל אם אנו מנכסים את המשמעות "רגל" ומקשרים באופן בלעדי ל"זנב" (במשמעות של אותו איבר ארוך ושעיר באחורי הסוס) , אז מלכתחילה אין משמעות לכל העניין, שכן אז צריך למצוא מילה חדשה ל"רגל" , ובכלל מה אני נגרר לשטויות האלה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113

אני לא מבין איך אפשר לטעון ברמת הניחוש שהיצרן לא מבין על מה הוא מדבר כי "אין לו את הנתונים האלה והאלה והאלה" מהיכן אתם בכלל יודעים איזה נתון יש או אין ליצרן?

אריה
תלוי מה נחשב כ"הוכחה".

אני טוען שאי אפשר להגיע לנתונים סטאטיסטיים בלי לאסוף אותם.

כדי שהנתונים יאספו, צריך לספק/למדוד/לתשאל אותם.

הדרך היחידה שאני יכול להעלות בדעתי לעשות זאת זה למלא שאלון עם כל הפרטים הבאים, בכל או לפחות במדגם מייצג של המקרים, גם במסגרת האחריות וגם מחוץ למסגרת האחריות:
  • האם אתה מפעיל את הציוד שלך באופן רציף או מדליק רק לצורך האזנה?
  • מהם טווחי הטמפרטורות בסביבה שבה הציוד נמצא? (לא בנקודה אחרת בחדר, אלא באיזור הציוד, שייתכן שהוא חם יותר משאר החדר). רצוי גרף מאז הגיע לשם
  • איזה חומרים נמצאים באוויר/באבק באיזור מגוריך? האם אתה גר ליד הים? האם אתה גר ליד מפעל כימיקלים? רצוייה אנאליזה כימית, עדיפה יומית, אבל כנראה חודשית תספיק
  • איזה בעל/י חיים יש לך? ואם כן: האם הם מגיעיים לסביבת הציוד? האם יש שערות שלהם בתוך הציוד? האם יש הפרשות או טפילים שלהם בתוך הציוד? [האם בדקת?]
  • מה תדירות ושיעור שינויי המתח שמגיע לציוד שלך? האם יש לך שנאי מבדל ו/או מייצב זרם ו/או גנראטור פרטי ו/או UPS, ואם כן, איזה? רצוי גרף של כל החריגות שהגיעו אל הציוד מאז שהוא חובר לחשמל ולגבי בכל חריגה, האם הציוד הייה מופעל או כבוי.
ואם קנית את הציוד ביד שנייה, נא השג את הותונים הבעלים הקודמים.

האם כשהיו תקלות כלשהן בציוד של חברה כלשהי, אצלך או אצל מי ממכריך ו/או מישהו ששמעת עליו ו/או קראת עליו, בארץ ו/או בעולם, הצטרך למלא שאלון ו/או לדווח את הפרטים בעל פה הנ"ל לטכנאי שתיקן את הציוד, בין אם במסגרת האחריות ובין אם באופן פרטי?

וכל זה עוד רק לגבי תקלות בלבד! לגבי ירידה באיכות הסאונד עם הזמן בכלל אין דרך מעשית שאני יכול לחשוב עליה כדי להשיג את הנתונים הנדרשים.

אז למרות שאני לא יודע איזה נתונים יש ליצרן, אני מעריך שאת הנתונים האלה אין לו, ואם אתה חושב שייש, אנא תאר איך ייתכן שהגיעו לידיו.

אני בדיוק קורא שוב את "הארי פוטר", ונראה שאפילו "קסם הבאה" -- אציו נתונים! -- לא יביא אותם לידי היצרן.

אז מכאן, נטל ההוכחה עליך.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
עזוב עמיר , אני בטוח שאריה מודע לכל הפרמטרים האלה. אני רק רוצה לדעת דבר פשוט, אחד:

מהיכן הנחרצות להתעקש שמילת היצרן היא דברי אלוהים חיים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
זה כך , אם המילה אינה זהה להגדרה כפי שמתברר בסיפא של האנקדוטה . אבל אם אנו מנכסים את המשמעות "רגל" ומקשרים באופן בלעדי ל"זנב" (במשמעות של אותו איבר ארוך ושעיר באחורי הסוס) , אז מלכתחילה אין משמעות לכל העניין, שכן אז צריך למצוא מילה חדשה ל"רגל" , ובכלל מה אני נגרר לשטויות האלה
אכן לא ברור לי למה אתה נגרר לשטויות האלה..

לפי האנקדוטה, יש כאן סתירה/אבסורד, כי המילה "רגל" לא נוכסה באופן בלעדי ל"זנב" (כי אז התשובה ה"נכונה" הייתה one ולא four) וגם לא משמשת ככינוי (alias) ל"זנב" (כי אז התשובה הנכונה הייתה five), אלא יש כאן קפיצה לא-הגיונית בין השפות -- השפה המקורית (אנגלית) והשפה שבה המילה leg שונתה-ולא-שונתה -- יש כאן חוסר-עקביות מכוון -- להלן הטעייה לוגית.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עזוב עמיר , אני בטוח שאריה מודע לכל הפרמטרים האלה. אני רק רוצה לדעת דבר פשוט, אחד:

זהו, שלפי תגובותיו, אני ממש לא בטוח שהוא מודע למשהו ממה שקורה כאן או בכלל, ולכן ההתעקשויות שלו בכל מיני מקרים, לא רק כאן.

ספציפית, ההתעקשות שמילת היצרן היא דברי אלוהים חיים לא קשורה רק להיעדר הנתונים, אלא לא נותנת בכלל מקום לאפשרות של אי-הבנה/טעות של איש תיעוד, או שאיש תמיכה טכנית או מנהל או אפילו מהנדס אילתר תשובה לאיזו שאלה בלי לעשות מזה מחקר שלם, וכו'.

אבל הקנאות, הקנאות.... וגם אי הנכונות (יכולת?) באמת לחשוב... :(

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
התנהלות תמוהה אך איני שופט.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
זהו, שלפי תגובותיו, אני ממש לא בטוח שהוא מודע למשהו ממה שקורה כאן או בכלל, ולכן ההתעקשויות שלו בכל מיני מקרים, לא רק כאן.

ספציפית, ההתעקשות שמילת היצרן היא דברי אלוהים חיים לא קשורה רק להיעדר הנתונים, אלא לא נותנת בכלל מקום לאפשרות של אי-הבנה/טעות של איש תיעוד, או שאיש תמיכה טכנית או מנהל או אפילו מהנדס אילתר תשובה לאיזו שאלה בלי לעשות מזה מחקר שלם, וכו'.

אבל הקנאות, הקנאות.... וגם אי הנכונות (יכולת?) באמת לחשוב... :(

עמיר,
חשוב מאד לשמור תמיד על ראש פתוח..
אבל לא יותר מדי פתוח,
כי השכל עלול ליפול החוצה...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר,
חשוב מאד לשמור תמיד על ראש פתוח..
אבל לא יותר מדי פתוח,
כי השכל עלול ליפול החוצה...
זה רלוואנטי רק למי שייש לו, אז אני אישית לא צריך לדאוג :)

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

clip99 - גם אתה מתחיל לדבר על אלוהים???..... אין אדם על פני כדוה"א שמילתו היא "דברי אלוהים חיים" ואני לא מייחס תכונה שכזו לאף אדם.

לגבי שאלת ההוכחה, אתם מנסים להיתפס לניסוחים משונים (לטעמי) שאינם קשורים לארציות פשוטה:

יש יצרנים אמינים שמילה שלהם היא מילה ויש יצרנים שנחשבים לבלתי אמינים ולא כדאי לגעת במוצרים שלהם גם עם מקל. ובימי האינטרנט אפשר לוודא די בקלות מי הוא מי.

אין נתון שאתם תעלו פה במקלדת שלכם ושיצרן אודיו לא מכיר. אין שיטה למעקב ולמתן שירות שאתם תעלו פה במקלדת שלכם שאינה ידועה ליצרן אודיו.

בתכנון עלות המוצרים - השירות, בייחוד בתקופת האחריות, מהווה מרכיב מאוד חשוב. יצרן יכול להיכנס לקשיים אם הוא למשל לא מתכנן נכון רכישת מלאים.

אם לא היה לי אמון ביצרן מסוים - לא הייתי קונה את המוצרים שלו. אם אתם רוכשים ציוד שאין לכם אמון בו - אז כמו שאומרים החברה: זבשכ"ם. ותמיד אתם יכולים לעבור ל NAIM :cool: .

אריה

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
clip99
אם לא היה לי אמון ביצרן מסוים - לא הייתי קונה את המוצרים שלו. אם אתם רוכשים ציוד שאין לכם אמון בו - אז כמו שאומרים החברה: זבשכ"ם. ותמיד אתם יכולים לעבור ל NAIM :cool: .

אריה

אריה,
כל העניין הזה כבר מאד לא נעים.
אז בבקשה ממך...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור