מגבר סקר האם אתה מכבה את הציוד אודיו שברשותך?

האם את/ה מכבה את ציוד האודיו שברשותך?

• כן

Votes: 22 57.9%
  • לא

Votes: 12 31.6%
  • משאיר רק בסופ״ש דלוק (או שאני יודע שאני הולך לקראת האזנה מרובה)

Votes: 4 10.5%

• Total voters
    38
  • סקר סגור .

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אריה , טיעוניך נוקטים גישה של עמימות ואולי נכונים עד אחוז מסויים , אך בפירוש אינם חד משמעיים וזה גם לא משתמע מהם.

מה הבעיה לומר שאפשר, מותר ואפילו רצוי להיצמד להמלצות היצרן , אך בשום מקרה , לצורך העניין , אין הם מהווים את האמת המוחלטת?

אם תבוא ותאמר שכשהיצרן מציין בפירוש בחוברת ההוראות , שהפעלת או הסטת מתג מסויים מביאה לתוצאה הזו והזו , ואפשר להסתמך על זה בעיניים עצומות , מילא . וגם אז רק אם המתג עובד כפי שתוכנן ואין בו תקלה או כשל בתהליך ההרכבה . כי אלו דברים ידועים, בדוקים ומוכחים מראש , ואין צורך בביצוע מחקרים ומדגמים לשם כך.

אבל לבוא ולהשליך מזה על חיזוי תפקוד בתנאים שונים תחת אילוצים ומשתנים שונים שלא תמיד אפשר לדעת , לשקלל ולכמת אותם , ולצאת בהצהרה שהיצרן יודע הכי טוב ועשית כאשר יורוך וכו' , זה קצת תלוש

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
יפה.
אז מאחר וזמן הפרסומות שלי כדבריך הסתיים - אפשר לסיים את הדיון.

הכל עובד במזל, או בשפת החברה: הכל עובד בפוקס. ובכל זאת הכל עובד.

סימן שיש אלוהים - וזה בעצם מה שרציתי להוכיח.

אריה

מגוחך, תסלח לי..
מה אתה בא בהפוך.
אתה הרי יודע שכל מוצר מתוכנן עם מקדמי ביטחון, וזה נכון להנדסת בניינים וגם למגברים אלקטרונים.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה , טיעוניך נוקטים גישה של עמימות ואולי נכונים עד אחוז מסויים , אך בפירוש אינם חד משמעיים וזה גם לא משתמע מהם.

מה הבעיה לומר שאפשר, מותר ואפילו רצוי להיצמד להמלצות היצרן , אך בשום מקרה , לצורך העניין , אין הם מהווים את האמת המוחלטת?

אם תבוא ותאמר שכשהיצרן מציין בפירוש בחוברת ההוראות , שהפעלת או הסטת מתג מסויים מביאה לתוצאה הזו והזו , ואפשר להסתמך על זה בעיניים עצומות , מילא . וגם אז רק אם המתג עובד כפי שתוכנן ואין בו תקלה או כשל בתהליך ההרכבה . כי אלו דברים ידועים, בדוקים ומוכחים מראש , ואין צורך בביצוע מחקרים ומדגמים לשם כך.

אבל לבוא ולהשליך מזה על חיזוי תפקוד בתנאים שונים תחת אילוצים ומשתנים שונים שלא תמיד אפשר לדעת , לשקלל ולכמת אותם , ולצאת בהצהרה שהיצרן יודע הכי טוב ועשית כאשר יורוך וכו' , זה קצת תלוש

אני מצטער שאני ממש לא מצליח להבין את הטיעונים האלה שלכם.
אתם מכניסים מושגים כמו "אמת מוחלטת" ומושגים כמו "דברי אלוהים". לא שיש לי בעיה להתמודד עם מושגים כאלה אבל הם לא רלוונטיים לפה.

מה אתה חושש? שאם תישמע להמלצת יצרן להשאיר את הציוד פועל ברציפות אז יעלה הסיכוי שהציוד יתקלקל?
אני לא חושש.

התפיסה שאומרת שהיצרנים מתכננים ובונים את הציוד על רקע תיאורטי בלבד היא אבסורדית ופשוט אינה עומדת במבחן המציאות. אני לוקח איתי את המצלמה לטיולים. איך היצרן שיושב ביפן, יודע שאני אקנה מצלמה על שפת הים התיכון ואצלם איתה גם ממרומי הרי האלפים? אתם לא רואים עד כמה אבסורדי הטיעון שלכם?

איך יצרן המכונית שלי שתוכננה באנגליה ונבנתה בבלגיה יודע שאתחיל נסיעה בחיפה בלחות גבוהה ובטמפרטורה של כ 10 מעלות, אסע דרך הנגב ואעבור ממזג אויר לך וקריר באותה הנסיעה דרך מזג אויר חם ויבש וחול ואבק ובכל זאת אגיע לאילת?

איך יכול להיות שאתמול היה קריר למדי והיום חם למדי ובכל זאת המערכת שלי עבדה גם אתמול וגם היום? והיא תמשיך לעבוד גם בקיץ וגם בחורף. והיא עבדה שנים גם כשהכלב שלי (שלצערי נפטר לפני חדשים אחדים) השיר טונות של שיער בבית?

הטיעונים שלכם לקוחים מסרט - ואני חייב להודות שזה סרט אימה שמנתק באופן הזוי לדעתי את הקשר ההדוק שבין היצרן לבין המוצרים שלו.

אריה

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
חבל שמחקת את 2 השורות האחרונות שלך . למי שלא הספיק לקרוא , הודית שם שברור שלא צריך לקחת את דברי היצרן כאמת המוחלטת אך מצד שני אין לבטלם . (ולא שורות כפולות כפי שנטען בנימוק לעריכה. כבר באתי להגיב והתפלאתי שהן נעלמו מההודעה , לצערי ריפרשתי כדי לראות אם שוב יש לי בעיה בשליחת הודעות וכבר נעלמו)
ולכך אני אני מגיב ואומר שאתה מקצין שוב לכיוון שחור ולבן כאשר עמדתי נמצאת בתווך!! והיא ידועה , כתבתי אותה מקודם ואין צורך לחזור .

היצרן של הציוד שלי לא דיבר על השארת ציוד דולק אלא על כך שאין חשש שיעבוד בטמפרטורות גבוהות . אם אמר זאת , אז כן, הייתי חושש כי אני מבין ויודע שחום מקצר את חיי הרכיבים. אני מניח שהייתי מתלבט אם הוא גם היה אומר לי שכיבוי מזיק . אגב כפי שכבר ציינתי הוא אכן רשם להימנע מתקופות ארוכות של חוסר שימוש , אבל החלטתי לוותר על ההמלצה בסוף עקב ניסיון עם מכשירים אחרים שהיו כבויים אצלי תקופות ארוכות.

אנא עשה הבחנה בין מה שהיצרן יודע ולפיו מתכנן ובונה את הרכיבים , לבין חיזוי כשלים מדוייק , שאת זה אף אחד לא יכול לעשות והתייחסתי לכך מקודם כשהבאתי לדוגמה ניטור מערכות דטרמיניסטיות, ומכיוון שכך לדעתי רצוי לקחת את דבריו כהמלצה , רפרנס , שיקול , וזהו . ושוב אני חוזר למקום שציינתי בתחילת הודעה זו , שהאמת נמצאת באמצע והיא נתונה לפרשנויות . אפשר לפעול לפי המלצת היצרן , ואפשר להתעלם . אפילו יקרה משהו או לא , לא נוכל לדעת אם זה היה כתוצאה מהציות או ההתעלמות . אתה מבין שאפילו אם תפעל לפי ההמלצה ותשאיר דלוק , והציוד שלך ישרוד עוד עשור , ייתכן שזה כלל לא יהיה קשור להמלצה/קשור באופן חלקי , ואם היית מכבה אולי אף היה שורד שני עשורים נוספים... איך זה בתור טיעון

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יפה.
אז מאחר וזמן הפרסומות שלי כדבריך הסתיים - אפשר לסיים את הדיון.

אני כמובן מתפלל בהתאם לשיטתך שכל הציוד שברשותי - מחשב, סטריאו, מכונית, מקרר, תנור, מצלמה, מיקרוגל, מזגן - יעבוד. כי הרי ברור שליצרנים אין סטטיסטיקה, הם מתכננים ציוד על רקע תיאורטי בלבד, הם לא אוספים מידע על תקלות - וכפי שציינתי קודם, הכל עובד במזל, או בשפת החברה: הכל עובד בפוקס. ובכל זאת הכל עובד.

סימן שיש אלוהים - וזה בעצם מה שרציתי להוכיח.

אריה
גם זה מהווה אי-הבנה בסיסית של החומר :(

מי בכלל טען שהכל עובד בפוקס, ו/או שליצרנים אין סטאטיסטיקות בכלל, ו/או שלא לוקחים דברים בחשבון מראש, ו/או לא אוספים מידע על תקלות, ושאר הדברים שהמצאת שם???

אתה שוכח באופן עקבי, או לא מסוגל לקשר לעובדה, שכל הדיון אינו על תקלות באופן כללי, אלא על שאלה אחת מאוד ספציפית:

האם הפעלת ציוד אלקטרוני קיים [שכבר תוכנן ונבנה] ברצף מגדילה (או מקטינה) את הסיכוי לתקלות ו/או לירידה מואצת באיכות הסאונד, יחסית לשימוש באותו ציוד באותם תנאים, שמופעל רק לצורך שימוש בו ומכובה אחר-כך.

זהו, זה הנושא. לא שום דבר אחר.

וכדי לענות על השאלה הספציפית הזו, יש צורך לבדוק את הנתונים בפועל בשטח, לאחר שכל מה שנלקח בחשבון בשלב התכנון כבר נלקח בחשבון ויושם. למשל, אחד הנתונים שבטוח צריך לדעת בכי לדעת אם יש מיתאם בין תקלות לבין הפעלה ברצף הוא -- האם הלקוח שאצלו התקלה מפעיל את הציוד ברצף, אבל, ככל הידוע לי (וכנראה גם לך ולכל מכריך ומוקיריך), אפילו הנתון הזה אינו נאסף.

זה לא קריטי עבור היצרנים לדעת את הנתון הזה, כי שום דבר מבחינתם לא באמת תלוי בו.

כן מעניין אותם לאסוף נתונים אחרים, כמו איזה חלקים מתקלקלים יותר,איזה סוגי תקלות יש וכו', גם כדי לשפר את המציוד במקומות המועדים לפורענות, כדי שתקלות מהסוגים המוכרים לא יקרו יותר, וגם, במקרי הצורך, להכין חלפים.

ואם נעמיק לרגע יותר, אז אפילו אם הנתון הזה כן הייה נאסף עבור כל/רוב התקלות, והיו רואים שייש (או שייש) מתאם ישר/הפוך בין הפעלה ברצף לבין מספר/סוגי התקלות, עדיין לא יודעים אם יש קשר סיבתי, כי:
  • גם לא יודעים לגבי אף תקלה ספציפית אם היא קרתה/הואצה בגלל הפעלה ברצף או שלא,
  • וגם כי ייתכן שייש גורמ/ים נוסף/ים שממסכים/מחזקים/מנטרלים את השפעת ההפעלה ברצף

לכן יש צורך לאסוף לא רק את הנתון של הפעלה ברצף אלא הרבה נתונים נוספים שיכולים להשפיע על התקלות, ורק לאחר הפעלת מבחנים סטאטיסטיים תוך הפרדת משתים אפשר לדעת האם יש לתקלות קשר (סיבתי?) להפעלה ברצף ועד כמה הוא משמעותי, או שלא נמצא קשר כזה.

ובלי לעשות את האיסוף והעיבוד הסטאטיסטי האלה, אין שום אפשרות לומר בצורה אחראית האם וכמה ואיזו השפעה יש להפעלה ברצף על תקלות. אפשר רק לתת חוות דעת שמידת המלומדות שלה נתונה בספק גדול.

וכל זאת רק לגבי תקלות. לגבי ירידה הדרגתית באיכות הסאונד, נראה לי שאף אחד לא בודק בכלל, שלא לדבר על חיפוש מתאמים לנתון הלא-קיים של ההפעלה ברצף.

האם אתה יודע, לגבי כל פריט ופריט שייש לך בנפרד, האם הוא נשמע היום טוב יותר או פחות או סתם אחרת מאשר בתום ה-break-in הראשוני שלו?? משום מה נראה לי שאפילו אם נדמה לך שאתה זוכר, אי אפשר לזכור סאונד לטווח של שנים (גם טווח של דקות הוא בעייתי), שבמהלכן גם השמיעה וגם הטעם בסאונד ובמוזיקה משתנים, גם התחלפו רכיבים במערכת כך שלא יודעים לבודד כל מכשיר יחסית למצבו הראשוני, וגם השתנו דברים בחדר, בריהוט, באיכות החשמל, ומי יודע מה עוד.

אז אם אתה לא באמת יודע האם הסאונד של כל פריט ופריט אצלך הדרדר/השתפר/השתנה, וגם אתה לא יודע האם ומה הייה קורה אם היית מכבה במקום להפעיל ברצף (או להיפך), איך אתה יכול להגיד האם ההפעלה ברצף או שלא היא הגורם לשיפור/הדרדרות/שינוי, ובכמה? ואיך החברה תדע מזה לגבי הציוד שלך? ואותם שיקולים חלים לגבי כל אחד ואחד מהמשתמשים בציוד -- אז איך החברה יכולה באמת לדעת האם/מה השפעת ההפעלה ברצף לעומת לא?

לי נראה שאין מצב שהחברה תדע, בניגוד ללנחש/להעריך, האם/מה/כמה השפעת ההדלקה ברצף/לא, הן מבחינת תקלות ובטח ובטח מבחינת ירידה בסאונד.

אם הבנת במה מדובר, ואתה מסוגל לספק הסברים איך החברה יכולה כן לדעת, אנא הסבר.
אם לא, חבל על הזמן של כולנו.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני מצטער שאני ממש לא מצליח להבין את הטיעונים האלה שלכם.
אתם מכניסים מושגים כמו "אמת מוחלטת" ומושגים כמו "דברי אלוהים". לא שיש לי בעיה להתמודד עם מושגים כאלה אבל הם לא רלוונטיים לפה.

מה אתה חושש? שאם תישמע להמלצת יצרן להשאיר את הציוד פועל ברציפות אז יעלה הסיכוי שהציוד יתקלקל?
אני לא חושש.

התפיסה שאומרת שהיצרנים מתכננים ובונים את הציוד על רקע תיאורטי בלבד היא אבסורדית ופשוט אינה עומדת במבחן המציאות. אני לוקח איתי את המצלמה לטיולים. איך היצרן שיושב ביפן, יודע שאני אקנה מצלמה על שפת הים התיכון ואצלם איתה גם ממרומי הרי האלפים? אתם לא רואים עד כמה אבסורדי הטיעון שלכם?

איך יצרן המכונית שלי שתוכננה באנגליה ונבנתה בבלגיה יודע שאתחיל נסיעה בחיפה בלחות גבוהה ובטמפרטורה של כ 10 מעלות, אסע דרך הנגב ואעבור ממזג אויר לך וקריר באותה הנסיעה דרך מזג אויר חם ויבש וחול ואבק ובכל זאת אגיע לאילת?

איך יכול להיות שאתמול היה קריר למדי והיום חם למדי ובכל זאת המערכת שלי עבדה גם אתמול וגם היום? והיא תמשיך לעבוד גם בקיץ וגם בחורף. והיא עבדה שנים גם כשהכלב שלי (שלצערי נפטר לפני חדשים אחדים) השיר טונות של שיער בבית?

הטיעונים שלכם לקוחים מסרט - ואני חייב להודות שזה סרט אימה שמנתק באופן הזוי לדעתי את הקשר ההדוק שבין היצרן לבין המוצרים שלו.

אריה
רק ההקדמה שלך רלוואנטית -- זה שאתה ממש לא מבין על מה מדברים.
כל השאר מנותק גם מהנתונים וגם מהמציאות וגם מהסרטים.

בכלל לא מדובר על דברים בסגנון של " יצרן המכונית שלי שתוכננה באנגליה ונבנתה בבלגיה יודע שאתחיל נסיעה בחיפה בלחות גבוהה ובטמפרטורה של כ 10 מעלות, אסע דרך הנגב ואעבור ממזג אויר לך וקריר באותה הנסיעה דרך מזג אויר חם ויבש וחול ואבק ובכל זאת אגיע לאילת?"

אתה מבלבל אפילו בעניין השלב שבו הדברים באים לידי ביטוי!

אנחנו מדברים על המצב שבו הייצרן כבר לקח בחשבון את כל מה שהוא יכול ויודע, ויישם הכל וייש מוצר מוכן, שמתוכנן ומסוגל לעמוד במזג אוויר ובלחות וכל הדברים האלה במידה זו או אחרת, בהתאם ליכולות והידע של היצרן.

זהו, נגמר השלב של לחזות מראש ואיננו עוד. עברנו אותו.

עכשיו אנחנו בשלב שבו אנחנו רוצים לבדוק האם יש קשר בין תקלות שקורות בפועל לבין צורת ההפעלה, ברצף/לא.

נגיד שאנחנו מקבלים מהשטח דיווחים על תקלות:
  • נגד R38 נשרף
  • הקבל C22 שינה את ערכו ב-80%
  • טראנזיסטור T42 נשרף
  • נגד R38 נשרף [במכשיר אחר]
  • ...
וכך רשימה של מאות ואלפי תקלות שמדווחות מהשטח (שזה בטוח לא כולן, ואפילו לא בהכרח החשובות לנו, כי אנחנו מדברים על אורך זמן, בעיקר מעבר לתקופת האחריות, שאז בכלל לא פונים לחברה לצורך התיקונים).

בוא תגיד לי אתה איך יודעים האם/מה/כמה ההשפעה של ההדלקה ברצף/לא על כל אחת מהתקלות האלה, במיוחד אם לא שואלים את הלקוח שאצלו התקלה אם הוא מפעיל ברצף או לא, וגם אם שואלים, לא בהכרח מדווחים לחברה.

ודרך אגב, עניין טווחי הטמפרטורות מעניין אפ רוצים לדעת מה באמת גורם לתקלות -- אם למשל מישהו מפעיל רק לצורך האזנה, מה שאמור אולי להפחית את הסיכון, אבל בכל זאת יש אצלו תקלה. אם אנחנו לא אוספים את נתון הטמפרטורות, זה עלול לתרום לסטטיסטיקה לכיוון שהפעלה רק להאזנה כאילו לא מקטינה את הסיכון, נכון?

אבל ייתכן שאם נאסוף נתונים נוספים, נראה שכל פעם שהוא מגיע הביתה, המכשיר שלו עובר ממינוס 20 מעלות לפלוס 25, מה שגורם להתפשטות מיכאנית מאוד משמעותית, שהיא כנראה הגורם לבלאי המואץ במקרה שלו, ואז נדע שלא להתחשב במקרה הזה מבחינת אי-הקטנת-הסיכון של הדלקה לצורך האזנה בלבד.

זה שונה לחלוטין מכל הקישקוש שפיברקת על הלקיחה בחשבון מראש של הטמפרטורות והלחות.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לגבי המחיקה אתה צודק - היה נדמה לי שאלה שורות כפולות אבל באמת רשמתי שאי אפשר להתייחס להמלצת היצרן כאמת מוחלטת כי עובדה שציוד גם מתקלקל. נדמה לי שרשמתי גם שיש שונות בין הפריטים אבל זה בשולים בניסיון להיות "מדויק" ודובר "אמת מוחלטת"...

אני לא יכול לעשות את ההבחנה שאתה מבקש ממני לעשות. הציוד אמור לפעול על פי המלצות היצרן.
אם היצרן שלך סבור " שאין חשש שיעבוד בטמפרטורות גבוהות" ואתה סבור בגלל הידע וההבנה שלך "שחום מקצר את חיי הרכיבים" והידיעה שחום מקצר את חיי הרכיבים משותפת לך וליצרן באותה הרמה, אזי חוסר האמון שלך מבוסס רגש. אני בדיוק באותו המצב שאתה מתאר לגבי הציוד שלך הייתי מאמין ליצרן.

כשיצרן אמין ועתיר ניסיון ממליץ על משהו, הוא מאמין בכל מאודו שההמלצה שלו מועילה ללקוחות שלו.

נכון ש"אין חיזוי כשלים מדוייק" אבל מה הקשר של זה לביצוע המלצות יצרן?

אריה

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
היצרן שלי "סבור" . יש הבדל ל"ממליץ" . ברור , אני יכול לתת לציוד להתבשל , ויודע מה, אולי יילך לי. אבל למה לקחת סיכון , כאשר לא נתונה מנגד המלצה להימנע מכיבוי? (לא במקרה שלי , אלא באופן כללי).

אז אני שואל שוב , עד לאיזו מידה, ומה דיוק ההתאמה , יש למילוי או הימנעות מהוראות יצרן על פעולה תקינה? ואיך אפשר לבודד את זה ממכלול הסיבות שמובילות לתקלה , כאשר יכול להיות מצב שהציוד התקלקל דווקא בגלל ההמלצה או ההיפך.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
היצרן שלי "סבור" . יש הבדל ל"ממליץ" . ברור , אני יכול לתת לציוד להתבשל , ויודע מה, אולי יילך לי. אבל למה לקחת סיכון , כאשר לא נתונה מנגד המלצה להימנע מכיבוי? (לא במקרה שלי , אלא באופן כללי).

אז אני שואל שוב , עד לאיזו מידה, ומה דיוק ההתאמה , יש למילוי או הימנעות מהוראות יצרן על פעולה תקינה? ואיך אפשר לבודד את זה ממכלול הסיבות שמובילות לתקלה , כאשר יכול להיות מצב שהציוד התקלקל דווקא בגלל ההמלצה או ההיפך.
אני מבין מצוין רק שאתה (וגם עמיר) מושכים לכיוון של "מה היצרן יודע" כאשר לא ברור לי מאיפה הידע שלכם בנושא הזה?
תסביר לי אתה, מה הבעיה של היצרן בשלב התכנון לדעת שיש סיכוי שהציוד יעבוד בחדר שהטמפרטורה בו היא 35 מעלות סלציוס, שבתנאים האלה החום שמתפתח בציוד יכול להגיע לרמה של 70 מעלות סלציוס? ציוד שמע ביתי מיוצר כבר 100 שנים או יותר אז מה כבר היצרנים לא יודעים בתחום?

אני אומר לך, ואתה יכול להאמין במה שאתה רוצה, שאם היצרן ממליץ שאפשר שלא לכבות את הציוד, אז אי כיבוי הציוד לא ישנה את סטטיסטיקת התקלות של הציוד. אני מתכוון שאם נניח אחרי 10 שנים יש 5% ציוד תקול, תקבל את אותו הנתון מציוד שהופעל וכובה ומציוד שהופעל ברציפות. למה? כי לדעתי היצרן יודע מה הוא אומר.

אריה
.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עד לאיזו מידה, ומה דיוק ההתאמה , יש למילוי או הימנעות מהוראות יצרן על פעולה תקינה?
בהכללה, נראה לי שהתשובה לזה די ברורה -- כדאי למלא את הוראות היצרן כלשונן וכרוחן, ולא לחשוב שיודעים יותר טוב ממנו. לעשות אחרת או הפוך זה גם אדיוטי וגם, במקרים מסויימים, עלול לבטל את האחריות. במקרי אי-בהירות עדיף לברר עם היצרן עצמו, לא עם נציגיו.

כל זה בהכללה, ולגבי הוראות.
המלצות זה כבר סיפור אחר, אבל כאן יש צורך בהבנת ההקשר, ובזה אי אפשר כל כך לסמוך על אריה -- למעשה אפילו לא ברמט הציטוט -- אני לא ממש בטוח שהוא הביא את הטקסט הנוגע לעניין בשלמותו.

הרי די בטוח שלא כתוב שם משהו כמו:
Keep your equipment fully ON (not at stand-by mode) at all times. Failure to do so will void the warranty

אלא לכל היותר משהו כמו שהציוד נשמע טוב יותר שהוא דלוק, ולכן מי שרוצה יכול להשאיר אותו דלוק, אבל בכל זאת עדיף לכבות אותו בהיעדרות ארוכה מהבית ובסופות רעמים.

זו לכל היותר המלצה, שמי שרוצה סאונד טוב יותר בשוטף יכול לקבל אותה ויכול שלא.

הטענה שלי היא שכתב את זה לא עשה בדיוק מחקר מעמיק על משמעות דבריו, בין אם הוא סופר-מהנדס מומחה (לתכנון ציוד -- רוב הסיכויים שהוא לא מומחה לשרידות ציוד), ובין אם הוא סתם כתב טכני, או מנהל שעונה לשאילתות באינטרנט.

יש גם מצב שהכתב הטכני קיבל הסבר מפורט יותר ולא מצא לנכון לכלול את כולו ולהעיק על הקוראים עם אוסף הסתייגויות והבהרות שתופסות רק בחלק קטן מהמקרים.

ייתכן/סביר גם שהכותב הניח -- אולי אפילו בלי לשים לב שהוא מניח את זה -- שמי שקונה ממנו ציוד מעוניין בראש ובראשונה בסאונד כזה, וההמלצה מיועדת לציבור כזה, מתוך השיקול שברוב המקרים הנזק בהפעלה רצופה הוא קטן יחסית לשיפור באיכות הסאונד. עם זאת, ההמלצה הזו אינה מיודעת למישהו כמו clip99, שמעוניין בראש ובראשונה בהגנה על הציוד, ואינו מוכן להתפשר על הבטיחות ועל נזק קטן יחסית, גם עבור סאונד טוב יותר בשוטף.

סביר להניח שמי שכותב את ההוראות וההמלצות מנסה לעשות זאת בצורה מובנת וקריאה, והפוקוס שלו הוא על זה. הוא כנראה לא מצפה שייעשו לדבריו ניתוחים ברמה תלמודית ויחקרו ויפשפשו בכל מילה איזה משמעויות נסתרות יש לה. כך שאם הוא כותב שאין נזק בהשארת הציוד דולק, אפשר להניח שהכוונה אינה "אין שום נזק באף מצב", אלא כנראה משהו בכיוון של "נזק, אם קיים בכלל -- ולא חפרתי בזה יותר מדי -- הוא כנראה קטן יחסית וזניח ברוב המקרים, כך שבמצב הרגיל והסביר, אפשר להתעלם ממנו למען סאונד טוב יותר בשוטף".

מה שבטוח זה שאין להניח שאחרי הטקסט עומד מחקר ברמה אקדמית עם מדגמים ענקיים ואיסוף מעמיק ומסודר של כל הנתונים שקבוצת החוקרים, בראשות פרופסור ב-MIT -- הצליחה להעלות בדעתה שעלולים להשפיע, והרצת אנאליזות סטאטיסטיות במחשבי ענק במשך שבועות כדי למצוא מתאמים תוך בידוד משתנים.

אז אריה לוקח את כל העניין כהזדמנות להוכיח כמה מושא-ההערצה שלו הוא אלוהי ביכולתו לצפות את כל המקרים האפשריים ולתכנן מוצרים שעומדים בכולם בלי למצמץ, ושאין צורך לבדוק בכלל אם אכן העמידות המתוכננת מתבטאת בשטח, וזה בטח כולל גם את עניין ההפעלה ברצף שלא יכול להשפיע כי הוא כבר נלקח בחשבון מראש.

ואם נראה למישהו מופרך שאפשר לצפות מראש הכל ולתכנן ציוד כך שלא יושפע מתהליכי בלאי טבעיים, כולל טמפרטורות ותנאים סביבתיים למיניהם, אז שייהייה ברור למישהו הזה שהוא טועה. החברה האלוהית יודעת לעשות הכל.

דווקא יש על זה הרבה בדיחות צ'אק נוריס... :)

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עמיר,
במקום כהרגלך לבצע כל כך הרבה ניחושים, אני מציע לך לקרוא את פוסט מספר 20 ואת פוסט מספר 36.
הינה גם הקישור מהפורום של NAIM:
http://forums.naimaudio.com/topic/should-we-leave-our-naim-switched-on?reply=5509120102601282

שים לב ש ריצרד הוא האדמינסטרטור של הפורום ודבריו הם המחייבים.

אריה

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
בהכללה, נראה לי שהתשובה לזה די ברורה -- כדאי למלא את הוראות היצרן כלשונן וכרוחן, ולא לחשוב שיודעים יותר טוב ממנו. לעשות אחרת או הפוך זה גם אדיוטי וגם, במקרים מסויימים, עלול לבטל את האחריות. במקרי אי-בהירות עדיף לברר עם היצרן עצמו, לא עם נציגיו.

כל זה בהכללה, ולגבי הוראות.
המלצות זה כבר סיפור אחר, אבל כאן יש צורך בהבנת ההקשר, ובזה אי אפשר כל כך לסמוך על אריה -- למעשה אפילו לא ברמט הציטוט -- אני לא ממש בטוח שהוא הביא את הטקסט הנוגע לעניין בשלמותו.

עמיר

התכוונתי אכן להמלצות , לא הוראות . טעות ניסוח שלי

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אני מבין מצוין רק שאתה (וגם עמיר) מושכים לכיוון של "מה היצרן יודע" כאשר לא ברור לי מאיפה הידע שלכם בנושא הזה?
תסביר לי אתה, מה הבעיה של היצרן בשלב התכנון לדעת שיש סיכוי שהציוד יעבוד בחדר שהטמפרטורה בו היא 35 מעלות סלציוס, שבתנאים האלה החום שמתפתח בציוד יכול להגיע לרמה של 70 מעלות סלציוס? ציוד שמע ביתי מיוצר כבר 100 שנים או יותר אז מה כבר היצרנים לא יודעים בתחום?

אין בעיה מחד לדעת מה הטולרנסים של רכיבי ציוד מכיוון שהיצרן בודק את סיפם כבר בזמן התכנון והבניה - הוא מן הסתם מפעיל אותו בתנאי טמפרטורה משתנים , מכאן אנו מקבלים בהוראות ההפעלה טווח טמפ' רצוי , נגיד ממינוס 6 מעלות ועד 80 , וזה תקף לציוד אלקטרוני אגב מתחומים אחרים כמו מחשבים, טלויזיות וכיו"ב.

מאידך אריה , הנ"ל לא תקף בשימוש ארוך טווח , גם אם נמנעים מחריגות בטמפ' ההפעלה , כי בשלב זה נכנסים לחישוב סיכויי השרידות של הרכיב אל מול הפוטנציאל לנזק - משתנים נוספים שאותם היצרן לא יכול לשקלל במעמד הבניה , ועמיר כבר הסביר לך מהם כך שאין צורך לחזור בשנית.

אז בפעם נוספת , אין עוררין על כך , ואין לי בעיה להצהיר שאני נתון ליצרן קרדיט - שהוא יודע על מה הוא מדבר . אבל בהיעדר מערך סטטיסטי מדוייק של תיעוד כל תקלה וכל כשל בנוסף לגורמים הספציפיים , שזה דבר שקשה עד בלתי אפשרי וגם לא בטוח שיש חשק לבצע , יש לסייג את ההמלצות הללו במקצת . ואפילו אם קרה נזק או לא כתוצאה מציות או התעלמות להמלצות היצרן , איך אפשר לדעת למה לייחס אותו בדיוק?

אני אומר לך, ואתה יכול להאמין במה שאתה רוצה, שאם היצרן ממליץ שאפשר שלא לכבות את הציוד, אז אי כיבוי הציוד לא ישנה את סטטיסטיקת התקלות של הציוד. אני מתכוון שאם נניח אחרי 10 שנים יש 5% ציוד תקול, תקבל את אותו הנתון מציוד שהופעל וכובה ומציוד שהופעל ברציפות. למה? כי לדעתי היצרן יודע מה הוא אומר.

כפי שהסברתי קודם , זה עשוי להיות נכון , אבל הסיבה המדוייקת לא תהיה ידועה . ולכן לדעתי יש לקחת את ההמלצה כרפרנס , ושוב אלא אם הוא כותב ספציפית שחובה להשאיר דולק , שאני לא מאמין שכך המצב , ואפילו אם כן , לא הייתי עושה זאת מהסיבות שלי . ושוב, אני מאמין שיש ליצרן סיבות טובות מגובות בידע תכנוני וניסויים , לתת את ההמלצות , אבל לעולם לא ניתן לדעת באיזה אחוז בדיוק זה ישפיע על סיכויי השרידות . זה לא מדע מדוייק. כלומר כן , אך הסיכויים להגיע לרמת דיוק של 100 אחוז בחיזוי , הם אפסיים.

אריה
.

התייחסותי בטקסט כחול

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
קניתי מגבר ניים - משומש - לפני 34 שנה. המלצת היצרן אז הייתה להשאיר אותו דלוק. הוא נשאר דלוק עד שהתקלקל - 16 שנה אחרי. מה שדרש החלפה היה הפוטנציומטר של העוצמה. ייתכן וזה היה בגלל זה, ייתכן ולא.
1. אפשר לעשות סימולציות ל"כמה זמן אפשר להשאיר דלוק".
2. גם אם עשו, גם אם לא, היום, אחרי שניים מייצרת מגברים כארבעה עשורים, יש להם, כך נראה לי, ניסיון מה במכשור שהם מייצרים.
3. מה הייתה השאלה?

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
קניתי מגבר ניים - משומש - לפני 34 שנה. המלצת היצרן אז הייתה להשאיר אותו דלוק. הוא נשאר דלוק עד שהתקלקל - 16 שנה אחרי. מה שדרש החלפה היה הפוטנציומטר של העוצמה. ייתכן וזה היה בגלל זה, ייתכן ולא.
2. גם אם עשו, גם אם לא, היום, אחרי שניים מייצרת מגברים כארבעה עשורים, יש להם, כך נראה לי, ניסיון מה במכשור שהם מייצרים.
3. מה הייתה השאלה?
איזו אמנות!!

כל הדראמה שאפשר לסחוט מטקסט קצר ומנוסח היטב, שמדבר על מדגם בגודל אחד, ומוסיף איזה "אפשר", ו"אם יש להם ניסיון הם בטח יודעים"לקינוח, ומעגל ב"מה השאלה?"

אמנות!!

אני מסיר את הכובע שאיני חובש :)

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
Clip99,
אני מרגיש הרבה יותר בנוח עם מה שכתבת עכשיו בייחוד כשאתה מציין שאתה נותן קרדיט ליצרן.

כשהניסוחים מחייבים פחות ולא משתמשים במושגים כמו "אמת מוחלטת" קל יותר "להתגשר".

אני לא יצרן, לא יודע לגביך. אני מאמין למה שהיצרן אומר, אני סומך על הניסיון שלו וכשאנחנו מדברים על חברות עתירות ניסיון אז אין לי ספק שיש להן את הידע והסטטיסטיקות.
אני גם סבור שליצרן, מעבר לרמת התכנון והביצוע, יש גם אמצעים לבדוק מהו אורך החיים של הציוד בתנאים כאלה ואחרים. אלה נתונים מאוד חשובים מבחינה כלכלית ואני לא מאמין שמי שעובד ברצינות, לא בודק את הדברים האלה.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
3. מה הייתה השאלה?

זה בכלל לא קשור ליכולות של NAIM. ובכלל, הציוד של NAIM מחזיק מעמד שנים ארוכות לא מפני שעובדים שם מהנדסים מוכשרים, אלא רק בגלל שלחברה הזו יש מזל. אותו הדבר נכון כמובן להרבה יצרנים אחרים בתחום האודיו שהציוד שלהם מחזיק מעמד לאורך שנים. הרבה מזל מסתובב בעולם האודיו. בוא נקים חברה לייצור ציוד אודיו, נחטרש כמה רכיבים על איזה מעגל, ועל פי רמות המזל שרצות בתחום, בטח הציוד שלנו יעבוד שנים רבות.

אריה

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
זה בכלל לא קשור ליכולות של NAIM. ובכלל, הציוד של NAIM מחזיק מעמד שנים ארוכות לא מפני שעובדים שם מהנדסים מוכשרים, אלא רק בגלל שלחברה הזו יש מזל. אותו הדבר נכון כמובן להרבה יצרנים אחרים בתחום האודיו שהציוד שלהם מחזיק מעמד לאורך שנים. הרבה מזל מסתובב בעולם האודיו. בוא נקים חברה לייצור ציוד אודיו, נחטרש כמה רכיבים על איזה מעגל, ועל פי רמות המזל שרצות בתחום, בטח הציוד שלנו יעבוד שנים רבות.

אריה

????

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
חחח.. כיבוי הדלקה לא תמיד קשור תראו משהוא מצחיק איך שוב פוצצתי את הפרויקט שלי על מגבר ארקם לפני כמה ימים
אחרי שחודשים הוא עבד מושלם אפילו שבוע ברציפות ;)
סליחה על איכות הצליל שכחתי לכבות בפלאפון את ה DSP של הבאסים שהקלטתי את הוידאו
לא נראה לי משהוא הצליח לצלם את המגבר שלו מתפוצץ בשידור חיי
בקרוב הוא יחזור מהמתים ;)
[video=youtube_share;ttd73JcUeco]http://youtu.be/ttd73JcUeco[/video]

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
יואל, זה היה בציניות בתגובה לדעה של כמה חברים על חוסר הידע של היצרנים....

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור