מגבר סקר האם אתה מכבה את הציוד אודיו שברשותך?

האם את/ה מכבה את ציוד האודיו שברשותך?

• כן

Votes: 22 57.9%
  • לא

Votes: 12 31.6%
  • משאיר רק בסופ״ש דלוק (או שאני יודע שאני הולך לקראת האזנה מרובה)

Votes: 4 10.5%

• Total voters
    38
  • סקר סגור .

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
daz, לא הבנתי מה אני אמור לראות. פשוט המוסיקה נפסקת בשלב מסויים.

אריה

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
daz, לא הבנתי מה אני אמור לראות. פשוט המוסיקה נפסקת בשלב מסויים.

אריה
תסתכל לקראת סוף הסרט שהמוזיקה נפסקת יש להבה כתומה מהמגבר ארקם ואז עשן אפור..חחח
איזה מזל שתפסתי את זה בשידור חיי התפוצצתי מצחוק שזה קרא..חח
עוד שבוע שהטרנזיסטורי ההספק יגיעו אני אחיר אותו לחיים בשנית ;)

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר,
במקום כהרגלך לבצע כל כך הרבה ניחושים, אני מציע לך לקרוא את פוסט מספר 20 ואת פוסט מספר 36.
הינה גם הקישור מהפורום של NAIM:
http://forums.naimaudio.com/topic/should-we-leave-our-naim-switched-on?reply=5509120102601282

שים לב ש ריצרד הוא האדמינסטרטור של הפורום ודבריו הם המחייבים.
מצויין -- הוכחת עד כמה אפשר לסמוך עליך אפילו ברמה של ציטוט, שלא לדבר על פרשנות.

אז בוא נראה עד כמה הניחושים שלי טובים.

הנה מה שכתבתי:
הרי די בטוח שלא כתוב שם משהו כמו:
Keep your equipment fully ON (not at stand-by mode) at all times. Failure to do so will void the warranty

אלא לכל היותר משהו כמו שהציוד נשמע טוב יותר שהוא דלוק, ולכן מי שרוצה יכול להשאיר אותו דלוק, אבל בכל זאת עדיף לכבות אותו בהיעדרות ארוכה מהבית ובסופות רעמים.
ייתכן/סביר גם שהכותב הניח -- אולי אפילו בלי לשים לב שהוא מניח את זה -- שמי שקונה ממנו ציוד מעוניין בראש ובראשונה בסאונד כזה, וההמלצה מיועדת לציבור כזה, מתוך השיקול שברוב המקרים הנזק בהפעלה רצופה הוא קטן יחסית לשיפור באיכות הסאונד. עם זאת, ההמלצה הזו אינה מיודעת למישהו כמו clip99, שמעוניין בראש ובראשונה בהגנה על הציוד, ואינו מוכן להתפשר על הבטיחות ועל נזק קטן יחסית, גם עבור סאונד טוב יותר בשוטף.

והנה הציטוט מדברי האדמיניסטרטור של הפורום של Naim:
June 14, 2011 10:30 PM

Hello Mehez,

it is best to leave Naim equipment powered up (and indeed most other brands too, apart from Class A or valve amps) for best, and most consistent performance.

Your speakers will be fine unless there's a fault. Leave the volume at a minimum, and switch off the amp if you go away for a few days.
סימנתי בשבילך במפורש שהכוונה שלו היא שעדיף להשאיר דלוק עבור איכות סאונד, לא עבור בטיחות!

והוא גם מדבר על סיכון נוסף (ההיפך מבטיחות) שחשבתי להזכיר, לפני שחטפתי בחילה מהתקפת נימולוגייה (כמעט כמו כת הסיינטולוגייה) על האתר גם בשירשורים אחרים :(

יש גם עניין שאם משאירים את הציוד דלוק, הפרעות וקפיצות מתח עלולות לגרום לרעשים שמסכנים את הרמקולים. כיבוי המגבר מגן בפני זה. אז הנה הוא חסך לי גם את העבודה המיותרת לכתוב את זה, כי כנראה גם את זה לא הבנת:
June 20, 2011 11:15 PM

Originally Posted by tubes2naim:
Is it safe to switched off the source and leave just the amp powered up?

If I ever switch anything off it's usually the power amp. The power amp is usually the quickest to warm up and come right on-song. It also protects the speakers from any spikes or other issues that may arise from a possible power outage

אז יוצא שמה שהאדמיניסטראטור הזה -- כנראה לכל היותר איזה כתב טכני, אבל לא משנה -- אומר בדיוק מה שאומרים בכל החברות האחרות, בלי שהחברה הזו יוצאת דופן במשהו -- שעבור הסאונד העיקבי והטוב ביותר [בטווח הקצר -- אף אחד לא מתייחס במפורש לטווח הארוך] -- לא עבור בטיחות/אמינות -- כדאי להשאיר דלוק, למעט בהיעדרות ארוכה מהבית ובסופות רעמים, וכל זאת לא כולל מנורות ו-class A (אפילו טראנזיסטורי).

אז מספיק כבר למשוך את הפוקוס לחברה שהיא בדיוק כמו כולם בהמלצות שלה בתחום הזה. נמאס!

ואם חוזרים לנושא השרשור לשם שינוי, ובאמת זה כל כך חסר השפעה/נזק להשאיר את הציוד דלוק, למה כולם (כולל במפורש את Naim!!!) טורחים לכתוב -- אם אתה עוזב אפילו לכמה ימים, תנתק??

עמיר

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
יכול להיות שהעניין עלה בשרשור אך פספסתי את זה , אין לי כוח לחפש אחורה , אבל אני אשמח מאוד אם אריה יתן פה קישור או תמונה של מסמך רשמי או הצהרה מנציג רשמי של החברה הזו או אחרת שבהם מצויין במפורש שהשארת הציוד דולק עדיפה על פני כיבויו בטווח הארוך בהקשר של שרידות ולא איכות צליל . (אני לא מתכוון להצהרה שאומרת שהשארתו דולק תורמת לשיפור איכות , שזה דבר אחר) . נא לשים לב לניסוח.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יכול להיות שהעניין עלה בשרשור אך פספסתי את זה , אין לי כוח לחפש אחורה , אבל אני אשמח מאוד אם אריה יתן פה קישור או תמונה של מסמך רשמי או הצהרה מנציג רשמי של החברה הזו או אחרת שבהם מצויין במפורש שהשארת הציוד דולק עדיפה על פני כיבויו בטווח הארוך בהקשר של שרידות ולא איכות צליל . (אני לא מתכוון להצהרה שאומרת שהשארתו דולק תורמת לשיפור איכות , שזה דבר אחר) . נא לשים לב לניסוח.
יש מצב שזו בקשה לזיוף ראיות :)

אחרת הם לא הייו מציעים לכבות כשלא מתכוונים להאזין.
ולא הייו מזהירים מהנזק העקיף לרמקולים.

כנראה שזה פשוט לא נכון.

מה שכנראה כן נכון הוא שהנזק בהשארת הציוד דלוק לאורך זמן הוא קטן יחסית, לפחות בחינת הגדלת הסיכוי לתקלות, ואולי גם מבחינת ירידה כוללת באיכות הסאונד, אם כי לשני עוד יותר קשה לדעת.

כפי שהסברתי קודם, אם הסיכוי לתקלות הוא נמוך מראש, נניח -- לסיבור האוזן -- 0.1%, והשארת הציוד דלוק מעלה את הסיכון אפילו באופן סופר משמעותי של פי עשר(!), עדיין הסיכוי יהייה רק כ-1%, והרוב המוחלט של הלקוחות לא יחווה אף תקלה במשך כל חייו הארוכים של הציוד. המיעוט היחסי של הלקוחות שכן חווים תקלות, כנראה ישמרו אותן בסוד כמוס בהחלט, וככה מגיעים לאגדה האורבנית שזה לא מזיק בכלל.

וניפוח דראמאטי של החשיבות של מקרה אחד של היעדר תקלות, כפי שעשה כאן קודם החבר יואל, הוא בעצם חסר משמעות לחלוטין מבחינה סטאטיסטית, ואין ללמוד ממנו ולא כלום, כמו שאין ללמוד דבר ממקרה אחד של קיום תקלות, אבל בדיוק כך מתחזקות אגדות אורבאניות...

ייתכן שייש נסיבות, כאמור, כמו באיזור של כימיקלים, קירבה לים וכד', שבהן:
  • ההסתברות לתקלות ו/או ירידה בסאונד של אותו סוג ציוד (ולא משנה מי ייצר אותו!!!) גדלה מראש באופן ניכר גם אם לא מדליקים אותו כמעט בכלל
  • השפעת כל תקופת הפעלה גדלה יותר (החום מגדיל את הסיכוי לריאקציות כימיות)
  • השפעת ההפעלה ברצף גם באה לידי ביטוי יותר כשמכפילים הסתברות גבוהה יותר -- למשל אם הסיכוי מראש הוא 1% במקום 0.1%, הכפלתו ב-10 תיתן כבר משהו כמו 10% סיכון, שזה הרבה יותר מורגש...
ועדיין הציבור הרחב לא בהכרח ידע מזה וימשיך לחשוב שזה לא מזיק בכלל...

עמיר

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
יש מצב שזו בקשה לזיוף ראיות :)

אחרת הם לא הייו מציעים לכבות כשלא מתכוונים להאזין.
ולא הייו מזהירים מהנזק העקיף לרמקולים.

כנראה שזה פשוט לא נכון.

עמיר

מסתבר שגם עלות החשמל היא שיקול שהיצרנים סבורים שחשוב עבור לקוחותיהם.
אולי זה למה הם ממליצים לכבות כשמערכת עומדת לפני אי שימוש ממושך...
האינכם חושבים??

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מסתבר שגם עלות החשמל היא שיקול שהיצרנים סבורים שחשוב עבור לקוחותיהם.
אולי זה למה הם ממליצים לכבות כשמערכת עומדת לפני אי שימוש ממושך...
האינכם חושבים??
זה רלוואנטי רק עבור ציוד עם הספק גבוה, כמו class A ו/או מנורות.

רוב פריטי הציוד צורכים ממש מעט, וחבל להתבאס כשאתה חוזר אחרי כמה ימים שלא היית מרגיש בכלל בחשבון החשמל, אבל המערכת נשמעת עלוב יחסית לרמתה הרגילה :(

שים לב שבכל יום רגיל שעובר, מי ששומע X שעות ביום ומשאיר דלוק, משלם עבור 24-X כל יום ויום במשך כל השנים.
כלומר אם מישהו מאזין שעתיים ביום, הוא מנצל רק 8% ממה שהוא משלם עליו, וזה גם מה שהוא לא מנצל כאשר הוא אינו בביית!

כלומר אין הבדל בחשבון החשמל אם הוא בביית או לא, רק שבמצב הרגיל הוא מנצל 8% ממה שהוא משלם בכל מקרה, וכשהוא נוסע -- לא...

עמיר

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
זה רלוואנטי רק עבור ציוד עם הספק גבוה, כמו class A ו/או מנורות.

רוב פריטי הציוד צורכים ממש מעט, וחבל להתבאס כשאתה חוזר אחרי כמה ימים שלא היית מרגיש בכלל בחשבון החשמל, אבל המערכת נשמעת עלוב יחסית לרמתה הרגילה :(

שים לב שבכל יום רגיל שעובר, מי ששומע X שעות ביום ומשאיר דלוק, משלם עבור 24-X כל יום ויום במשך כל השנים.
כלומר אם מישהו מאזין שעתיים ביום, הוא מנצל רק 8% ממה שהוא משלם עליו, וזה גם מה שהוא לא מנצל כאשר הוא אינו בביית!

כלומר אין הבדל בחשבון החשמל אם הוא בביית או לא, רק שבמצב הרגיל הוא מנצל 8% ממה שהוא משלם בכל מקרה, וכשהוא נוסע -- לא...

עמיר

מה CLASS A זה נכון רק למגבר הספק?
לדוגמא אצלי, ואני לא נכנס לפרטים, הקדמגבר, DA ממיר, והפרוססור ההקפי לא ניתנים לכבוי,והם פועלים ב- CLASS A מתחממים כמו מנועים V8 וגומאים חשמל 7\24.
ונכון שהם נשמעים *** כשהם קרים, וטוב אחרי יום,ותענוג אחרי שבוע.
אבל זה הרבה מאד אנרגיה במושגים ירוקים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מה CLASS A זה נכון רק למגבר הספק?
לדוגמא אצלי, ואני לא נכנס לפרטים, הקדמגבר, DA ממיר, והפרוססור ההקפי לא ניתנים לכבוי,והם פועלים ב- CLASS A מתחממים כמו מנועים V8 וגומאים חשמל 7\24.
ונכון שהם נשמעים *** כשהם קרים, וטוב אחרי יום,ותענוג אחרי שבוע.
אבל זה הרבה מאד אנרגיה במושגים ירוקים.
לא, class A זה כל מה שעובד ב-class A, כולל הרכיבים שציינת.
כנראה שההמלצה הכללית של כל החברות היא לכבות רכיבים כאלה שלא בזמן השימוש, משיקולי עלות החשמל והאצת הבלאי.

אתה עדיין יכול להחליט ששווה לך להשאיר אותם דלוקים כל הזמן, כדי לקבל באופן עקבי את הסאונד של אחרי שבוע התחממות, ולא כל פעם את הסאוד של אחרי שעה התחממות.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מצויין -- הוכחת עד כמה אפשר לסמוך עליך אפילו ברמה של ציטוט, שלא לדבר על פרשנות.

אז בוא נראה עד כמה הניחושים שלי טובים.

הנה מה שכתבתי:

והנה הציטוט מדברי האדמיניסטרטור של הפורום של Naim:

סימנתי בשבילך במפורש שהכוונה שלו היא שעדיף להשאיר דלוק עבור איכות סאונד, לא עבור בטיחות!

והוא גם מדבר על סיכון נוסף (ההיפך מבטיחות) שחשבתי להזכיר, לפני שחטפתי בחילה מהתקפת נימולוגייה (כמעט כמו כת הסיינטולוגייה) על האתר גם בשירשורים אחרים :(

יש גם עניין שאם משאירים את הציוד דלוק, הפרעות וקפיצות מתח עלולות לגרום לרעשים שמסכנים את הרמקולים. כיבוי המגבר מגן בפני זה. אז הנה הוא חסך לי גם את העבודה המיותרת לכתוב את זה, כי כנראה גם את זה לא הבנת:

אז יוצא שמה שהאדמיניסטראטור הזה -- כנראה לכל היותר איזה כתב טכני, אבל לא משנה -- אומר בדיוק מה שאומרים בכל החברות האחרות, בלי שהחברה הזו יוצאת דופן במשהו -- שעבור הסאונד העיקבי והטוב ביותר [בטווח הקצר -- אף אחד לא מתייחס במפורש לטווח הארוך] -- לא עבור בטיחות/אמינות -- כדאי להשאיר דלוק, למעט בהיעדרות ארוכה מהבית ובסופות רעמים, וכל זאת לא כולל מנורות ו-class A (אפילו טראנזיסטורי).

אז מספיק כבר למשוך את הפוקוס לחברה שהיא בדיוק כמו כולם בהמלצות שלה בתחום הזה. נמאס!

ואם חוזרים לנושא השרשור לשם שינוי, ובאמת זה כל כך חסר השפעה/נזק להשאיר את הציוד דלוק, למה כולם (כולל במפורש את Naim!!!) טורחים לכתוב -- אם אתה עוזב אפילו לכמה ימים, תנתק??

עמיר

עמיר,
אתה מדהים!!! איך לא חשבתי על זה!!!

האדמינסטרטור של NAIM ממליץ להשאיר את הציוד מופעל בגלל הביצועים - ואם בינתיים הציוד ילך פארש, אז על הבאב אללה. פישששששש..... איזה גאוני..... אין מילים בפי.

גם יכולת ההדגשה שלך פנטסטית. אתה כנראה מוגבל לראות מה שמוצא חן בעיניך.
המשפט הפותח את ההודעה הוא:

it is best to leave Naim equipment powered up

מקווה שזה מספיק גדול כדי שתקרא.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר,
אתה מדהים!!! איך לא חשבתי על זה!!!

האדמינסטרטור של NAIM ממליץ להשאיר את הציוד מופעל בגלל הביצועים - ואם בינתיים הציוד ילך פארש, אז על הבאב אללה. פישששששש..... איזה גאוני..... אין מילים בפי.

גם יכולת ההדגשה שלך פנטסטית. אתה כנראה מוגבל לראות מה שמוצא חן בעיניך.
המשפט הפותח את ההודעה הוא:

מקווה שזה מספיק גדול כדי שתקרא.

אריה
כבר קיוויתי שאוסף התגובות חסרות-ההיגיון שלך נפסק. אבל לא! ממשיכים עם חוסר הגיון!

כבר מהרגע הראשון לא הייה ויכוח על כך שלהשאיר דלוק נשמע טוב יותר, לא??
לא רק עבור החברה המאוסה הזו (במשמעות "נמאס ממנה") אלא לכולן, למעט class A ומנורות.

אז כל הוויכוחים האינסופיים האלה הייו (אמורים להיות) רק בנושא נזקים אפשריים.

אז אתה מדגיש את חלק המשפט שאין עליו שום ויכוח, ולהעלים את כל השאר:

(and indeed most other brands too, apart from Class A or valve amps)
for best, and most consistent
performance

אז הדגשתי בדיוק את מה שרלוואנטי, ואתה הדגשת בדיוק את מה שלא רלוואנטי, בהיותו מוסכם!!
וגם ניסית להדגיש את מיוחדות "החברה", כשאפילו הם לא טוענים שהם מיוחדים בזה.

עד כמה תנסה לעוות יותר את הדברים? נמאססססססססס!!!

עמיר

נ.ב., לא נמאס מהחברה הנ"ל -- לא איכפת לי ממנה, לכאן או לכאן -- אבל כן נמאס משטופי/שדופי השכל שעסוקים בלהאדיר אותה במין משיחיות אידיוטית, שמקורה אינו יכול להיות קשור רק לסאונד -- זה כבר ברמת שטיפת מוח ובעייה מנטאלית -- בניית ערכם העצמי באמצעות האלהה של בחיורותיהם (שבמקרה הספציפי עוד מבוססת על העדפה מראש של חברה אחת כפילוסופייה -- עודי יותר מופרך).

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
Your speakers will be fine unless there's a fault. Leave the volume at a minimum, and switch off the amp if"
you go away for a few days"

בחלק השני כתוב בפירוש לכבות את המגבר אם לא נעשה בו שימוש כמה ימים. כמו כן ההתייחסות הספציפית לנזק כלשהו מדברת על הרמקולים , שהם משניים , לעומת המגבר שהוא הרכיב העיקרי החשוף לנזק כשנשאר דולק. ומעל הכל משתמע מדבריו בעקיפין שהמצב הכי בטוח לרמקולים הוא מגבר כבוי , כי כאשר נשאר דלוק יש סיכוי מסויים לתקלה.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
Your speakers will be fine unless there's a fault. Leave the volume at a minimum, and switch off the amp if"
you go away for a few days"

בחלק השני כתוב בפירוש לכבות את המגבר אם לא נעשה בו שימוש כמה ימים. כמו כן ההתייחסות הספציפית לנזק כלשהו מדברת על הרמקולים , שהם משניים , לעומת המגבר שהוא הרכיב העיקרי החשוף לנזק כשנשאר דולק. ומעל הכל משתמע מדבריו בעקיפין שהמצב הכי בטוח לרמקולים הוא מגבר כבוי , כי כאשר נשאר דלוק יש סיכוי מסויים לתקלה.

הבעייה הקשה ביותר עם מגבר הספק דלוק 24 שעות היא כאשר קורה הפסקת חשמל ולפעמים רגעית, דבר שעלול לשדר פולס שעלול לחסל כל רמקול.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לסיכום, כבר מהאמירה ש"אם אתה נעדר לכמה ימים אז מומלץ לכבות" אפשר להבין (בלי להיות מומחה להשרדות אלקטרונית...) שבהשארת מגבר דלוק יש סיכון.
כמו כן הזכירו קודם את הסיכון לרמקולים....

אז גם אם נתעלם מנושא הבלאי של הציוד , השארת ציוד לא מכובה כרוכה בסיכון.

ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לסיכום, כבר מהאמירה ש"אם אתה נעדר לכמה ימים אז מומלץ לכבות" אפשר להבין (בלי להיות מומחה להשרדות אלקטרונית...) שבהשארת מגבר דלוק יש סיכון.
כמו כן הזכירו קודם את הסיכון לרמקולים....

אז גם אם נתעלם מנושא הבלאי של הציוד , השארת ציוד לא מכובה כרוכה בסיכון.

ארז
בדיוק!

בעצם לא בדיוק -- רק בערך :(

"אפשר להבין" לא מדוייק לגבי כל אחד מהגולשים כאן...

יש כאלה שכנראה לא רוצים/יכולים להבין...

שלא לדבר על כך שהם חייבים לננצל כל הזדמנות לצעוק כמה החברה הנערצת עליהם טובה/מיוחדת-כביכול יותר בכל דבר, גם מעבר לאפשרי לפי חוקי הפיזיקה/האלקטרוניקה/הטבע, אפילו גם כשלחברה עצמה אין יומרות כאלה...

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור