נמר וליאור, הפורום בתרדמת חורף

lmomo

חבר אתר
מעורבות
36
נקודות
18
היי,
אני לא כותב כאן הרבה או מגיב, אך בהחלט מעיין, מתעניין וקורא את הודעות הפורום כבר הרבה מאוד שנים. להבנתי פורום מתקיים גם מעבר ל״כאן ועכשיו״ כך שרלוונטיות של הודעות למשתמשים מסויימים בזמן נתון יכולה להשתנות עם הזמן. שרשור בנושא אקוסטיקה יכול להיות פחות מעניין עבורי או רלוונטי ברגע מסויים, ובזמן אחר בחיי, אחפש בפורום התייחסות לנושא, כך שהפורום משמש במה לדיונים שהרלונטיות שלהם משתנה עבור המשתמשים לאורך הזמן.

נראה לי שנכון להבדיל בין ״תוכן״ ל״סגנון״. התכנים שכותרת הפורום מזמינה להבנתי, הם שרשורים שעוסקים באודיו דו-ערוצי. עד כמה רחב המושג הזה, וכמה במה ניתנת לנושא מסויים, ניתן להסיק מהתגובות לנושא. מנקודת המבט הפרטית שלי, מה שקובע בסופו של דבר את רצון האנשים להיות שותפים לדיון בצורה אקטיבית או פאסיבית (כקוראים בלבד) זה דווקא הסגנון.

בפורום שעוסק בתחום כזה ברור שהבסיס לתגובות מבוסס על ביקורתיות, זו מבוססת על ידע וטעם אישי. אך הסגנון שאני נתקל בו פעמים רבות אינו ביקורת, או תיאור, אלא שיפוטיות שעבורי אינה נעימה. השיפוט נאמר פעמים רבות בצורה מוכללת, גורפת, ועטופה ברוח של עובדות. אנשים משתפים בדעתם האישית המוצגת כעובדת חיים בלתי ניתנת להפרכה אולחילופין שופטים את האנשים ולא את הציוד. הסגנון, הוא בעיני, זה שמקרב או מרחיק את האנשים מלחוש נוח בקריאה של הודעות או לחוש נוחות בכתיבה ושיתוף משל עצמם.
להגיד על ציוד מסויים ״זבל״, ״מערכת פח״ או על דעה מסויימת ״שטויות״, רק כי למישהו יש דיעה אחרת, לא מזמינה אף אחד. לא צריך לבוא עם שכפ״צ, הדיונים צריכים להיות ענייניים גם אם ״חמים״ ומעורבים בהם רגשות.

הייתי קורא בהנאה רבה יותר, וככל הנראה גם מגיב יותר אילו לא הייתי נאלץ להיות שותף בעל כורחי בשרשורים שיש בהם טון מעט אלים או מתלהם, גם אם רק מדובר באנשים שרגילים לצעוק או ש״זה הקול שלי״....אני לא מציע לוותר על הביקורתיות, לא מציע חנופה, לא עיגולי פינות, אני מציע סגנון תיאורי, שהאמירה לקהל מבוססת ידע, נסיון, או טעם אישי עם תיאור של החוויה או העובדות. בחדרים עם דלתות פתוחות מסתובבים יותר אנשים.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
מה זאת אומרת זוכר? אתה אומר את ה בציניות?
יש לי 4 מגברי פראסאונד. זוג JC1 לסטריאו, A21 ו-A23 כתוספת לקולנוע בייתי
JC1 זה באמת ציוד State Of The Art אבל הוא עדיין לא זול
אני יודע, לכן הבאתי אותם כדוגמא.
כמה עולה ה23? 3-4. היה לי כזה. הפרה התואם עוד 3-4. סידי שנמר סקר פה שעולה עוד 4 ורמקולים כמו הקף LS50 וקיבלת מערכת סטריאו שמנגנת הרבה מוסיקה באיכות מעולה בפחות מ-20.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
האבחנה בין תוכן לסגנון, במקומה.
אך בל נשכח שכאן זה עם ישראל ולא וינה של תקופת מוצארט על גינוניה ונימוסיה העדינים. פורום זה מקום מחוספס שהוא בבואת הסביבה בה הוא חי, המזרח התיכון המיוזע. אז תמיד יהיו הקולניים יותר ואין מה לעשות אלא לזהות את אלה שמבינים על מה הם מדברים ואת אלה שמבלבלים את המוח, ולסנן את הסיגנון לטובת המהות אצל אלה שיודעים על מה הם מדברים. יש גם מקרים בהם מביני העניין מגזימים כנראה, ומורחקים, וחבל - אבל תחלופה של גולשים היא עניין מקובל.
הבה גם לא נשכח שהפורום הוא זירה מסחרית שנועדה גם לדחוף מכירות. זה לגמרי לגיטימי כי פורום שאיננו כדאי מסחרית, כנראה לא יתקיים - אז זה נוגע לכך שדוחפים כאן יותר "קירמיים" (אני מתייחס ל"קירמיים" כתופעה, ולא לקירמיים נקודתית) מאשר "קרטוניים". אני חושב שהקוראים יודעים לזהות ניואנסים בביקורות וסקירות מוצרים חדשים כדי לדעת מתי דברים מתחברים אליהם ומתי לא ממש או מתי הטקסט הוא מסר שיווקי טהור לעומת דעה אותנטית. לי אישית, כווינטג'אי, "הקירמיים" ממש לא רלוונטיים, אך עדיין אקרא את הביקורות והסקירות, כי מעניין להשאר מעודכן, ודי מקובל שכאשר מוצג מוצר Top of the line, יגיעו יתר מוצרי היצרן שנמצאים תחתיו, בעלויות ריאליות יותר ומתאימות יותר.
אני לא חושב שיש מקום לפורומים נוספים דוגמת אקוסטיקה וכו' - זה יגרום לפיזור יתר שיגרום לאובדן.

lmomo

חבר אתר
מעורבות
36
נקודות
18
האבחנה בין תוכן לסגנון, במקומה.
אך בל נשכח שכאן זה עם ישראל ולא וינה של תקופת מוצארט על גינוניה ונימוסיה העדינים. פורום זה מקום מחוספס שהוא בבואת הסביבה בה הוא חי, המזרח התיכון המיוזע. אז תמיד יהיו הקולניים יותר ואין מה לעשות אלא לזהות את אלה שמבינים על מה הם מדברים ואת אלה שמבלבלים את המוח, ולסנן את הסיגנון לטובת המהות אצל אלה שיודעים על מה הם מדברים. יש גם מקרים בהם מביני העניין מגזימים כנראה, ומורחקים

זה נכון שאנחנו לא בוינה, אבל חספוס לא מחייב קוצניות. אודה ואומר שקשה לי להבחין מתי מישהו שמגיב בצורה שיפוטית גורפת על נושא מדבר מתוך ידע, כשבמשפט אחד הוא מוחק קהל שלם, הרי אנחנו לא עוסקים בנושא שבכל הספקטרום שלו הכל מחולק לשחור ולבן, טוב ורע, אפילו מושגים של יקר וזול הם כל כך יחסיים שזה בעייתי עבורי להתייחס לאמירות בסגנונות כאלו כאל מבוססי ידע. ייתכן שאני מפסיד בכך אפשרות ללמוד דברים חדשים, אבל אני לא בטוח שאלו המורים שאני מעוניין לבחור עבורי וגם לא הקולגות שארצה שיעבדו לצידי.

אני לא חושב שיש מקום לפורומים נוספים דוגמת אקוסטיקה וכו' - זה יגרום לפיזור יתר שיגרום לאובדן.
ומסכים עם זה שאין מקום לפיצולים רבים מדי לעוד פורומים. הרי אם נושא מסויים או שרשור מסויים לא רלוונטי לך בזמן מסויים, אתה לא חייב לקרוא אותו. אני לא מרגיש לאורך השנים שמדובר בהצפה כזו שלא ניתן לסנן לפי נושאי עניין פנימיים שקשורים לאודיו דו- ערוצי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
ייתכן שאני מפסיד בכך אפשרות ללמוד דברים חדשים, אבל אני לא בטוח שאלו המורים שאני מעוניין לבחור עבורי, אפילולא הקולגות שארצה שיעבדו לצידי
אני מציע לשקול שייתכן שצורת ההסתכלות הזו בכלל, וכריכת מורים וקולגות בעניין בפרט, אכן מרחיקה אותך ממקומות/מקורות מהם אתה יכול ללמוד דברים מועילים, משיקולים שאינם לגמרי רלוואנטיים לעניין.

לא מדובר כאן בבחירת דמות ספציפית שתהייה לך למורה. מדובר כאן בבחירת רעיונות, שחלקם יהיו מקובלים עליך יותר וחלקם פחות. עם הזמן תראה אם יש מישהו שאתה מתחבר לרעיונותיו יותר ומי פחות, ועל מי אפשר לסמוך יותר ועל מי פחות מבחינה זו, אבל זה לא אומר שהוא "המורה" שלך, ובטח לא לענייני התנהגות.

ורלוואנטי עוד פחות מזה עניין הקולגות לעבודה לצידך -- לא מדובר באנשים שיהייו בסביבתך. הם לא בסביבתך, אתה לא עובד איתם באופן שוטף, ואין מצב שבו למרות שלא בא לך לראות את פרצופם, הם מופיעים לידך ואתה חייב לומר "בוקר טוב" כדי להיות מנומס. לא בא לך ממישהו -- תתעלם חופשי, ואין כאן חוסר נימוס.

הצעה למחשבה -- אני לא "המורה" :)

עמיר

נ.ב., ועוד צורת הסתכלות למחשבה -- אולי בעת הקריאה בפורום אודיו אתה שם הרבה פוקוס על השיפוטים (judgements) שייש לך על אנשים והתנהגויות, במקום אולי לשים את מירב/כל הפוקוס על ההערכה (evaluation) של הרעיונות של האנשים, ולשים בצד את השיפוטים הנ"ל.

נערך לאחרונה ב:

lmomo

חבר אתר
מעורבות
36
נקודות
18
אני מציע לשקול שייתכן שצורת ההסתכלות הזו בכלל, וכריכת מורים וקולגות בעניין בפרט, אכן מרחיקה אותך ממקומות/מקורות מהם אתה יכול ללמוד דברים מועילים, משיקולים שאינם לגמרי רלוואנטיים לעניין.

לא מדובר כאן בבחירת דמות ספציפית שתהייה לך למורה. מדובר כאן בבחירת רעיונות, שחלקם יהיו מקובלים עליך יותר וחלקם פחות. עם הזמן תראה אם יש מישהו שאתה מתחבר לרעיונותיו יותר ומי פחות, ועל מי אפשר לסמוך יותר ועל מי פחות מבחינה זו, אבל זה לא אומר שהוא "המורה" שלך, ובטח לא לענייני התנהגות.

כן, אתה צודק. לא באמת מחפש מורים, זו הייתה אמירה שהתייחסה לכך שיש אנשים רבים שאני לומד מהם, ״בעלי עניין משותף״. ונכון גם שיש כאלו שאני מתחבר לרעיונותיהם יותר או פחות, כבר נמצא כאן מספיק שנים כדי לדעת ולומר. רק ציינתי שקשה לסמוך על חלק מהאמירות כשהן עטופות בקוצים ואולי חבל כי יש כאן הרבה אנשים עם ניסיון וידע רב.
אני לא נוהג לשפוט יותר מדי, אבל יודע לומר, בשמי ולא בשם כל השותקים, שכשמדובר בהערכה אז הרווחתי ביקורת בונה, וכשהסגנון גס אז היכולת שלי להקשיב וגם להגיב פוחתת. אני לא חושב שזו רגישות יתר שלי אף שייתכן.
ובהחלט מקבל את דבריך עמיר בעניין הקולגות, לא היה רלוונטי בדיעבד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
להגיד על ציוד מסויים ״זבל״, ״מערכת פח״ או על דעה מסויימת ״שטויות״, רק כי למישהו יש דיעה אחרת, לא מזמינה אף אחד. לא צריך לבוא עם שכפ״צ, הדיונים צריכים להיות ענייניים גם אם ״חמים״ ומעורבים בהם רגשות.
שקשה לסמוך על חלק מהאמירות כשהן עטופות בקוצים
עוד מחשבה -- שאתה יכול לא לקבל -- וכנ"ל גם שאר הקוראים שאתה לא מתיימר לייצג אבל אמרת מה שהם חושבים:

כשייש "קוצים", לרוב הם לא מיועדים לכלל הקוראים, אלא כתגובה ספציפית למישהו ספציפי, שהקפיץ משהו אצל המגיב.

באמת לא כל המגיבים מנומסים, לא כולם מאומנים ומיומנים בלשלוט בתגובות הרגשיות שלהם, יש הרבה מצבים שמדובר בהם בדברים שחשובים לאנשים, כך שלא נדרש הרבה להקפיץ אותם. כמוכן יש גם מצבי התנשאות ושוויץ. הכל נכון!

אבל גם הדראמות הגדולות ביותר כאן אינן אלא "סערות בכוס מיים" -- סערות כל כך גדולות שאף טיפת מיים לא באמת נשפכת משום כוס במציאות.

אולי בחלק מהקוראים עוברת -- באופן בלתי נמנע כנראה -- המחשבה שאולי זה הייה צריך להיות אחרת, ושצריך "לחנך" את האנשים להתנהג יפה. אבל למעשה, זה לא התפקיד של אף אחד כאן "לחנך" ו/או "לתקן" ו/או "לשפר" את רעהו, ואין לזה הרבה מקום כאן. גם להתערב בשיחה לא-וירטואלית ולהתחיל להעיר לאנשים על התנהגותם וסיגנונם זה חוסר נימוס ממדרגה ראשונה. אף אחד כאן (ו/או במציאות) לא קיבל מינוי לשינוי האחרים אם הם לא הסכימו מראש ש"יחנכו" אותם.

ומה שאולי יותר חשוב -- לרוב כל הדברים האלה לא ממש רלוואנטיים לצדדי ג' -- אין צורך בשכפ"צ כשלא רק שלא יורים עליכם בכלל, אלא במצב קריאה גם אתם לא באותו מרחב של היריות -- לא תיפגעו אפילו מריקושטים.

הסיכון היחיד לפגיעה הוא אם אתם מתערבים באמצע "סערה" כזו, ואם בוחרים לעשות את זה, אכן עדיף בזהירות ועם הרבה טאקט! :)

אבל כל עוד אתם לא מתערבים באמצע, כל ה"קוצים" לא חייבים לשנות לקוראים, לכאן או לכאן, כדי לקבל ערך ממה שנאמר.

גם אם מישהו אמר "פח" על מערכת של אחר, זה לא נעים ולא מנומס, אבל who cares, זו רק דעתו, ולא תמיד המלומדת, אבל זה לכשעצמו לא מוכיח שדעתו אינה מלומדת, רק שכאן הוא בחר/נגרר להתנשאות, שזה לכשעצמו תמיד ממקום של חולשה!

וכנ"ל לגבי "שטויות" ושאר התיחסויות מסוג זה, שאשר לנפח אותן לכדי דראמה של ממש, ואפשר לדלג עליהן כעל ביטויים לחולשות האומרים -- ממילא אין הרבה סיכוי לחזק את המשתמשים בביטויים כאלה עד למידה שבה לא יזדקקו להם יותר.

נאמר על תקן מחשבות / צורות-הסתכלות, לא על תקן "האמת".

בנאדם יכול לבחור צורות הסתכלות/התייחסות לפי מה שעושה אותו צודק יותר ונראה טוב יותר, למשל, או לפי מה שמועיל לו יותר מבחינות אחרות, או משיקולים אחרים :)

עמיר

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
תומר, אני יכול לקבל את מה שאתה אומר, אבל יש לי תחושה שבפורום הדו-ערוצי ב-dtown יש תופעה נוספת: היחס בין מספר הכותבים ומספר הקוראים הפסיביים הוא קיצוני, אף יותר מפורומים ישראליים אחרים.
זו רק תחושה, לא בדקתי מספרית, אולי אני טועה.

והסיבה לדעתי היא שהפורום הספציפי הזה קבע לעצמו - ביודעין או שלא ביודעין - סט חוקים נוקשים מבחינת תכנים ״רצויים״ ו״אסורים״, והצר מאד את מגוון הנושאים והדעות ה״מותרים״. בכך נשארים מחוץ לדלת כותבים, שאחרת היו נכנסים ומוסיפים תכנים נוספים, תנועה ועניין.

היי רונן,
אתה לא צודק חבר.
אין לאתר שום אדג'נדה באשר לנכתב ובטח שלא לנסקר בו.
ואני מעיד על עובדה מחיי שלי באתר.
אני כותב סקירות על מה שאני שמעניין ומסקרן אותי ו/או חושב שיתרום לפורום ו/או יעורר עניין אצל החברים.
אני מתייעץ הרבה ושואל המון כי אינני כתב מנוסה ומה לעשות עברית לא שפת אם אז גם בזה נמר וליאור עוזרים קצת אבל אני מודיע קבל עם ועדה שהאתר נותן לכותבים ולכתבים שלו חופש בחירה כמעט מוחלט.
אפילו אספר שלפני שבוע בערך התייעצתי עם נמר בנושא טכני על מוצר שאני מתכנן עליו סקירה.
מעבר לצד הטכני נמר אמר לי שלדעתו אחשוב שוב אם לעשות את אותה סקירה כי לא בטוח שיש בזה הרבה קהל ולא בטוח שזה יעורר הרבה עניין, אך אני חופשי לעשות כרצוני.
אז את ההתעייצות הטכנית שרציתי קיבלתי והמשכתי לי לדרכי לקידום הסקירה.

ושוב, אינני בא לייצג משפטית את ההנהלה. אני רק אומר שצריך לשים לב להבדל בין רמת דיון מכובדת לבין חופש דיון.
ויכוח שיורד לרמת רחוב ההנהלה תתערב. וזה הגיוני ורצוי.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
הבעיה שאי אפשר לרצות את כולם.
גם כאן אנשים מצהירים שהם מעדיפים שיהיה פחות נעים ומנומס ולא על חשבון עניין בעוד אחרים (אני ביניהם) מעדיפים פורום נקי מרוע ורעל גם אם זה אומר שכל מה שישאר זה שאנשים יברכו כאן אחד את השני בבוקר טוב וזהו.
התפלצתי לקרוא תגובה מזלזלת כשמישהו כאן פירסם את המערכת הצנועה שלו.
מה הפלא שהוא ושכמותו לא יעזו לפרסם כאן יותר?
גם ברמת המטרות, יש כאן אולי 10-20 אנשים עם מערכות אוטלרה הייאנד וזה אחלה- כן ירבו.
אין כמעט מתחילים שמשתפים בצעדים הראשונים בבניית מערכת סטריאו בתקציבים עממיים יותר.
אני מבין שזה ממש לא מעניין חלק כאן, אותי זה מעניין הרבה יותר מהשאר (אפילו שגם אני כבר לא שם), לחוות עם אנשים את ההתרגשות הגדולה לראשונה לשמוע מוסיקה במערכת "אמיתית" ולתת עיצות בתחום בו השיפור עדיין מורגש מאוד.

אני מסכים איתך. אבל... גם אותם "צעירים" בתחום לא פעם מפספסים יסודות בסיסיים בנימוס וקבלת עזרה ועצות מהחברה המלומדים והמנוסים יותר. וזה אותי מעצבן. מאוד מעצבן. אז אני לא משתלח באיש אבל לומד להבא.
היום כבר לא מציע עזרה לכל אחד. יש אנשים שפשוט כיף לעזור להם. ויש כאלו שפשוט בא לך לומר לבן אדם "יודע מה, לך קבינימט ותסתדר לבד. שלום".
לפני כמה שבועות נסעתי פעמיים לחבר מהאתר שאינני מכיר כלל מרחק שהוסיף לי הלוך ושוב שעה וחצי כל פעם להגעה הביתה בסוף יום עבודה מפרך (בלי לספור את זמן השהיה והעבודה אצלו) רק כדי לעזור לו עם איזו התקנה חדשה במערכת שהוא לא מבין בה דבר.
בחור סופר נחמד, מנומס וחביב. צעיר בתחום. שמחתי לעזור. התעקש לשלם ואני התעקשתי לא לקבל. בחור על הכיפק.
מחר ירצה עזרה שוב, אני אגיע.

לעומת זאת,
המקרים בהם הצעתי עזרה והתחרטתי על הרגע, לצערי עולים על המקרים החיוביים.
יש לחברה הצעירים בתחום לא מעט חוצפה ונפיחות. בכוונה אני אומר צעירים בתחום ולא בגיל.
כי אני כולה בן 36.
כשפנה אלי חבר מהאתר כפול ממני בגיל, אומנם לא הסכמנו בגישה לטיפול בבעיה כלשהי, הבן אדם התנהג בצורה נעימה ומכובדת מפה ועד אילת.

עכשיו תגיד לי שזה נשמע לך מקרה נקודתי... זה לא.
אז יש כאלה שנעלבים כי לא קבלו את התגובה שלה ציפו על מערכת עם רמקולים סרוין וגה ומגבר פיוניר.
פסדר... מה לעשות. אני לעולם לא אעליב או אזלזל באיש אבל צריך גם לקחת דברים בפרופורציה.

נערך לאחרונה ב:

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
גיא ברור שכל מקרה לגופו, אני דיברתי על עיקרון כללי והוא שהפורומים לא ממש מעודדים מצטרפים חדשים בגלל האווירה שאם אתה לא משכיב סכום של "לפחות מזדה 3" אין לך זכות להיכנס למועדון.
בעיניי כל אדם שרוצה לשמוע מוסיקה באיכות גבוהה יותר ראוי להשתייך למועדון.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
גיא ברור שכל מקרה לגופו, אני דיברתי על עיקרון כללי והוא שהפורומים לא ממש מעודדים מצטרפים חדשים בגלל האווירה שאם אתה לא משכיב סכום של "לפחות מזדה 3" אין לך זכות להיכנס למועדון.

בפורום הכחול יש חלוקה,
יש אודיו יוקרתי ויש דו ערוצי,
אני לא יודע לענות על שאלות
טיפים,רסיברים ,ושאר ארכיאולוגיה,
זה מבחינתי פורום דו ערוצי high end.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
אפרופו מזלזלים, לי אין ספק שלהתקין מערכת זולה שנשמעת טוב זו חוכמה גדולה בהרבה מלהתקין מערכת יקרה שנשמעת טוב.

עדיף מישהו שיש לו מערכת זולה והוא לא מרוצה ב 100% ממישהו שיש לו מערכת יקרה וכל חודש משדרג בה איזה רכיב עוד יותר יקר.

לדעתי, כמובן.

אריה

אתה לדעתי ומנסיוני טועה ובענק.
ככל שהמערכת איכותית יותר כך היא רגישה יותר ומצריכה יותר תשומת לב.
פתאום כל פיפס נהיה דרמטי. לכל דבר יש השפעה.
במערכות זולות זה לא המצב.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
הפורום לא מת אבל ניכנס לתקופה שרוב החברים מעדיפים רק לקרוא בלי להשתתף בדיון מפחד להיות מותקף ומושפל. אם היינו קצת יותר סובלנים אחד כלפיי השני היינו רואים יותר פעילות. אנחנו פשוט שכחנו שיש לנו מתרה משותפת לשפר ולהנות יותר מהמערכות שלנו ולשתף בחביות והכי חשוב לא לשכוח להקשיב למוזיקה שלכבודה התכנסנו.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
רונן לגבי ההצעה שלך לפיצול פורומים, זה רעיון לא טוב לדעתי. בשביל שפורום יהיה חי הוא צריך מאסה קריטית. אם בקושי שומרים עליה פה, אזי פיצול של הקיים רק יחריף את הבעיה. אני גם לא רואה מה היתרון בזה. אני לא רוצה לדפדף בין נושאים כשאני בפורום. רוצה לקרוא הכל ולבחור במה להתעמק, אבל לא להצטרך לחפש תוכן מעניין על גבי מספר פורומים במקום באחד. וכשאני אומר "אני", אני מתכוון להלך הרוח של משתמשים באופן כללי. פיצול עוזר רק כשיש המון תוכן בנושא מסוים והוא מפריע לתכנים אחרים. פה זה לא המצב.

צודק לגמרי!!

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
בפורום הכחול יש חלוקה,
יש אודיו יוקרתי ויש דו ערוצי,
אני לא יודע לענות על שאלות
טיפים,רסיברים ,ושאר ארכיאולוגיה,
זה מבחינתי פורום דו ערוצי high end.
גם אני מדבר רק על דו ערוצי

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
העניין הוא, שבכדי להגיע אל האוטופיה הזו אנשים עוברים מסלול פתלתל ארוך ולפעמים גם כואב וקשה...

ובהתיחסות לגוף השרשור הזה,
אני סבור, שרצוי לפצל את ה-"דו-ערוצי" לשתיים או אפילו שלוש רמות, ואם נכנסת שאלה או התייעצות בנוגע למערכת פשטנית, להעביר אותה מיד למחלקה המתאימה, על מנת שלא להלאות את "אניני-הטעם" ו"המשופעים בממון" בשאלות טריוויאליות שכבר שכחנו על קיומן.
הפרדת כוחות, רמות, ודרגות...
רק כך ניתן יהיה להימנע מתגובות ארסיות של חברים חסרי סובלנות ל- "עמחה" כביכול.. וגם לשמור על כבודם של מצטרפים חדשים שמתחילים את דרכם ושואפים להתקדם בסולם הדרגות.

אתה בעצם מציע סלקציה ע"ב מצב כלכלי?
אתה יודע למה זה יגרום... ???

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113

אני מבין את מה שאתה אומר וגם אני כשהייתי צעיר בתחום ועם מערכת שלא הייתה ברמה גבוהה מספיק כדי "להפוך לחבר" הרגשתי כך אל מול הכרישים הגדולים והוותיקים. זה טבעי. אבל זה חלף.
ומה היום, גם היום יש חברה עם ציוד יקר הרבה יותר משלי. תמיד יהיה משהוא שיש לו יותר גדול ויותר יקר. אז מה. אלו החיים.
מה שאני מנסה לומר זה שזה כביש דו סיטרי.
החברה הצעירים בתחום צריכים לקחת דברים בפרופורציה והחברה הוותיקים והמנוסים יותר צריכים לגלות יותר סבלנות ולזכור שגם הם פעם היו עם המערכת של אבא.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
הפורום לא מת אבל ניכנס לתקופה שרוב החברים מעדיפים רק לקרוא בלי להשתתף בדיון מפחד להיות מותקף ומושפל. אם היינו קצת יותר סובלנים אחד כלפיי השני היינו רואים יותר פעילות. אנחנו פשוט שכחנו שיש לנו מתרה משותפת לשפר ולהנות יותר מהמערכות שלנו ולשתף בחביות והכי חשוב לא לשכוח להקשיב למוזיקה שלכבודה התכנסנו.

כל הזמן מזכירים את אותם "החברה שמפחדים שיושפלו".
אפשר לדעת מהם אותם חברים?
עושה רושם שיש ממש קבוצה עם מפגש שבועי.
היה פה משהוא שאי פעם הושפל וזה עבר ללא התערבות?

או שרוכבים כאן על איזה גל או שאני לא מחובר בשיט... מה קורה פה???

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני מבין את מה שאתה אומר וגם אני כשהייתי צעיר בתחום ועם מערכת שלא הייתה ברמה גבוהה מספיק כדי "להפוך לחבר" הרגשתי כך אל מול הכרישים הגדולים והוותיקים. זה טבעי. אבל זה חלף.

מה, יש לך OPPO?
זה חלף כי יש לך מערכת שעוברת את המבחן של מזדה 3 בקלות.
די להיות צבועים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
אתה בעצם מציע סלקציה ע"ב מצב כלכלי?
אתה יודע למה זה יגרום... ???
לא לפי מצב כלכלי, לפי עלות הרכיבים, לא לפי כמה קל/קשה לרוכש לקנות אותם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור