מערכת מיצרן אחד, מערכת "מעורבבת" ומה שביניהן...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הם ממש אוהבים אותי שם.
חלק מכותבים שם, ובוודאי לנג, לא ממש "מתים" גם עלי... :)

לא הם ממש משנים לי,הלא-מתים האלה, לכאן או לכאן, בטח לא לנג, שבסוף יוצא שהוא מקבל כאן צומי הרבה יותר מהראוי לו בכל הקשר שהוא.

אז, כמו שאומרים -- "דלג"... :)

ובמחשבה נוספת הנהלת הפורום כאן צריכה לצ'פר אותי באיזו דרך על כך שאני גורם לאנשים לצטט את הפורום הזה בפורום אחר....
משום מה, לא נראה לי שזה הולך לקרות... במיוחד שזה העלה את נושא הגזענות הלא-לעניין... :(

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
יפה...
לדעתי עצם ההתיחסות והציטוט ,גם אם היא באה ממקום של התנשאות ו או לגלוג.
היא לא פחות מחיובית, והאיזכור של ה"תימני" הוא לא פחות ממחמאה...
אחרי הכל, נו באמת... מה לתימנים ול "הי-אנד" ?? :שתוי:
למרות הכל,השרשור שלהם הסתיים בקביעה שהדברים שנכתבו כאן לא מופרכים כלל ועיקר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה בסדר. אני לא לוקח את זה כהערה גזענית. הוא פשוט "עוקץ" בחזרה את דבריו של לנג.
דווקא אהבתי.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נראה לי שאפשר להפסיק את הדיונים פה בויכוח הנוכחי כי העסק גולש למקומות לא רצויים. יש לי הרבה מה לומר על הפורום של תפוז אבל אני ממש לא חושב שזה שווה את הזמן - על אף שיש שם חברה נחמדים שאצל רבים מהם ביקרתי בבתים ושמעתי את המערכות שלהם והתקבלתי יפה מאוד ויואב לוי, למשל, ניסה מאוד לעזור לי גם בנושא של סאב וופר וגם בתחום הסטרימינג. לדעתי אין קשר בין הפורום של תפוז לבין תחביב האודיופיליה ולכן איני כותב שם. יש בפורום של תפוז תופעה מובהקת של שרלטנות ובניגוד למה שהם חושבים לגבי התפיסות הטכנולוגיות, דווקא פיזיקאים ומהנדסי חשמל לא מעטים עזבו את הפורום ב"תפוז" בטענה שהאנשים שם מתייחסים למדע כאל דת ולא כאל מדע.

לגבי ה"תימני" אני סבור, נמר, שאתה מגזים שאתה בכלל מתייחס להערה הגזענית הזו כי אין לה משמעות בקרב מרבית הציבור הישראלי היום וההערה הזו בטח לא מייצגת את ה"דור" היום. מבטיח לך שכל חמשת הילדים שלי ממש לא בעניין הזה.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
זה בסדר. אני לא לוקח את זה כהערה גזענית. הוא פשוט "עוקץ" בחזרה את דבריו של לנג.
דווקא אהבתי.
כך זה אכן נראה לי, אבל ממש לא חשוב מה נראה לי -- ברגע שנמר מקבל את זה כך, you're off the hook! :(

(ורד)
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
נראה לי שאפשר להפסיק את הדיונים פה בויכוח הנוכחי כי העסק גולש למקומות לא רצויים. יש לי הרבה מה לומר על הפורום של תפוז אבל אני ממש לא חושב שזה שווה את הזמן - על אף שיש שם חברה נחמדים שאצל רבים מהם ביקרתי בבתים ושמעתי את המערכות שלהם והתקבלתי יפה מאוד ויואב לוי, למשל, ניסה מאוד לעזור לי גם בנושא של סאב וופר וגם בתחום הסטרימינג. לדעתי אין קשר בין הפורום של תפוז לבין תחביב האודיופיליה ולכן איני כותב שם. יש בפורום של תפוז תופעה מובהקת של שרלטנות ובניגוד למה שהם חושבים לגבי התפיסות הטכנולוגיות, דווקא פיזיקאים ומהנדסי חשמל לא מעטים עזבו את הפורום ב"תפוז" בטענה שהאנשים שם מתייחסים למדע כאל דת ולא כאל מדע.

לגבי ה"תימני" אני סבור, נמר, שאתה מגזים שאתה בכלל מתייחס להערה הגזענית הזו כי אין לה משמעות בקרב מרבית הציבור הישראלי היום וההערה הזו בטח לא מייצגת את ה"דור" היום. מבטיח לך שכל חמשת הילדים שלי ממש לא בעניין הזה.

אריה
אין צורך להמשיך את הדיונים התפוזיים ו/או התימניים, אבל הרצף של הדיון לנושא שבו דובר נקטע בתגובה #76, ואותו אפשר להמשיך, אם אתה מעוניין.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
העניין הוא שבתפיסה הזו אתה מצד אחד גורם באופן יזום לעירפול של מה שמשפיע ומה שחשוב, ומצד שני יש לך מסקנות מאוד (מדי?!) חותכות לגבי היכן כדאי לחסוך.

לדעתי, די טריוויאלי שההבדלים בין רמקולים הם בסדרי גודל גדולים יותר ומורגשים יותר מאשר הבדלים בין רכיבים אחרים (אני מדבר על רכיבים טובים בלבד, לא על החלפת זבל בזהב), כשההבדלים הם לא רק באיכויות אלא ממש באופי בסיסי, אפילו תפיסתי, של הצליל, כשמה שמקבלים מטכנולוגיות שונות (דינאמי, אלקטרוסטאטי, ריבון, שופר וכד') גם הרבה פעמים שונה מהותית, וחשוב יותר, גם משפיע על הדרישות מרכיבים אחרים, בעיקר מההגברה.

לפיכך, נראה לי דווקא להיפך -- שהבחירה הראשונה, המשפיעה ביותר על אופי הצליל, תהייה של הרמקולים, ורק אחר כך להתאים להם את ההגברה. הגברה שתתאים לשופר נציל לא בהכרח תעבוד כראוי עם אלקטרוסטאטים בולעי הספק, או עם דינאמיים לא נצילים במיוחד.

ואשר לאיפה לחסוך -- אז ככה: אם חוסכים ברמקולים, מוגבלים על ידי המאקסימום של הרמקולים, אבל זה עשוי עדיין להישמע טוב יחסית, עד שבסופו של דבר קונים רמקולים טובים יותר -- זה בעצם מה שתומך בעצתך, אריה, לגבי המקום לחסוך בשלב ראשון.

אם לא חוסכים ברמקולים, הם עלולים -- בחלק מהמקרים -- לחשוף באכזריות כל פגם בציוד שלפניהם, ואז שומעים לפעמים ממש גרוע עד שמשפרים את ההגברה והמקור בהתאם... שזו בעייה ראוייה להתייחסות.

אם
זה מה שקורה, אפשר/כדאי לשקול לקנות בהתחלה רמקול מאותו סוג/אופי כמו שרוצים להיות איתו בסופו של דבר, ולשדרג בהמשך, אבל בכל מקרה לבחור את סוג הרמקול כבר בהתחלה.

לא הייתי קורא לזה "חסכון", כי זה עולה הרבה יותר בסופו של דבר, אלא "קנייה בשלבים" :)

עמיר

הקטע של הבדלים מורגשים יותר ברמקולים זו בדיוק הבעיה בעיני. אני ממש מסכים אתך שרמקול טוב מידי למערכת נתונה מדגיש את הבעייתיות של המערכת והופך את ההאזנה ללא נעימה. זה כל הסיפור.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הקטע של הבדלים מורגשים יותר ברמקולים זו בדיוק הבעיה בעיני. אני ממש מסכים אתך שרמקול טוב מידי למערכת נתונה מדגיש את הבעייתיות של המערכת והופך את ההאזנה ללא נעימה. זה כל הסיפור.

אריה
אבל זה קורה רק בחלק מהמקרים, לא בכולם!

לדעתי, זה בעייתי להציג מסקנה שתקפה רק בחלק מהמקרים, בלי להזכיר שזה המצב, בלי להסביר את הסיבה, בלי להסביר שכדאי לקנות את אותו סוג רמקול שמעוניינים להגיע אליו בסוף, ושזה אמור להיות רק שלב בדרך, ושבסך הכל זה בכלל לא חסכון ולא מקום לחסוך, אלא להיפך -- העלות הכוללת גדלה בהרבה (בשיעור ההפסד במכירת רמקול הביניים).

כשרואים את התמונה במלואה, חלק מקוני המערכות עשויים לבחור דווקא להשקיע כבר מההתחלה ברמקול ה"סופי", במקום "לחסוך" בהתחלה, אבל למכור בהפסד ניכר ואז לקנות את ה"סופי".

כשממליצים לאנשים, יש מקום לזהירות... אחרת זה לא לגמרי אחראי :(

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
חלק מקוני המערכות עשויים לבחור דווקא להשקיע כבר מההתחלה ברמקול ה"סופי", במקום "לחסוך" בהתחלה, אבל למכור בהפסד ניכר ואז לקנות את ה"סופי".

עמיר

המושג "הרמקול הסופי" הוא מושג זר ומוזר..
איך אדם יכול לקבוע שזהו מוצר היעד אם הוא שפט אותו בהקשר הכוללני של המערכת השלמה...
במילים אחרות, כשהוא יקח את אותו מוצר לביתו הוא עלול להתאכזב,כי שאר הציוד שלו שונה או כי הוא החליט שרירותית שהוא מעוניין גם במוצר 2 ו- 3 שהוא שמע בשתי חנויות שונות בסטאפ שונה אבל מצאו חן בעיניו כמוצרי יעד סופיים.
מעצם הדברים, המושג "סופי" מטעה, והוא רק ההתחלה של ההסתובבות סביב הזנב.
אתה רוצה סופי...?
תתכבד וקנה קומפלט, סטאפ בדוק ובטוח, ששמעת אותו מנגן לטעמך ולגודל כיסך.
זה סופי נכון וחכם...

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
המושג "הרמקול הסופי" הוא מושג זר ומוזר..
איך אדם יכול לקבוע שזהו מוצר היעד אם הוא שפט אותו בהקשר הכוללני של המערכת השלמה...
במילים אחרות, כשהוא יקח את אותו מוצר לביתו הוא עלול להתאכזב,כי שאר הציוד שלו שונה או כי הוא החליט שרירותית שהוא מעוניין גם במוצר 2 ו- 3 שהוא שמע בשתי חנויות שונות בסטאפ שונה אבל מצאו חן בעיניו כמוצרי יעד סופיים.
מעצם הדברים, המושג "סופי" הוא רק ההתחלה של ההסתובבות סביב הזנב.
זה יכול לקרות גם כשקונים מערכת שלמה -- האקוסטיקה בביית שונה מזו בחנות או אצל חבר או במקום שבו שמע את המערכת והתלהב.

תמיד מומלץ לשמוע אצלך בביית, עם הרכיבים שלך ועם האקוסטיקה שלך ועם התקליטים/דיסקים שלך, ורצוי במשך כמה ימים לפחות, כדי לראות איך אתה חי עם זה.

קניית מערכת שלמה מבטיחה לקונה רק שהייצרן חושב שהרכיבים מתאימים זה לזה ועובדים יחד מצויין, אבל לא שהלקוח יאהב את מה שהייצרן יצר -- עדיין יכול להיות שבביית הוא לא יאהב את זה, ומה הוא יעשה? יחזיר מערכת שלמה? ומי אמר שאותו סוחר מחזיק גם מערכות של אחרים, אן שאפשר לעשות trade-in מול רכיב אחר, וכו'?

להיפך -- אם הקונה לא מבסוט ממערכת שלמה הוא אוכל אותה ה-ר-ב-ה יותר בגדול, ואם הוא בא עם העקרון (הטיפשי, כאמור) של מערכת שלמה, אז בכלל יש לו בעייה, כי הוא צריך למצוא יצרן אחר שמוכר מערכות שלמות, ואין הרבה בעולם, או להחזיר מערכת שלמה בהפסד כספי גדול בהרבה מהחזרת מוצר אחד (אפילו אם באחוזים זה יוצא פחות), ואין לו חופש לקחת רק את הרכיב הבעייתי משל יצרן אחר, כי זה נגד העקרונות הבעייתיים האלה.

בקיצור, דֶפֶק עצמי בכל החזיתות. גם בתיאורייה וגם ביישום.
כל מה שמחזיק את זה בחיים זה רק הסוגסטייה (שטיפות המוח) שיצרן אחד זה הכי-הטוב, ככלל, ו-Naim בפרט.

לא נעים. בכלל :( :נגד:

עמיר

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
זה יכול לקרות גם כשקונים מערכת שלמה -- האקוסטיקה בביית שונה מזו בחנות או אצל חבר או במקום שבו שמע את המערכת והתלהב.

עמיר
בעיות באקוסטיקה לא פותרים באמצעות החלפת מערכת...
סטאפ קומפלט בדוק ובטוח ניתן לקנות ברוב החנויות ולא חובה מיצרן יחיד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בעיות באקוסטיקה לא פותרים באמצעות החלפת מערכת...
סטאפ קומפלט בדוק ובטוח ניתן לקנות ברוב החנויות ולא חובה מיצרן יחיד.
די מתחיל להימאס לי מההתנצחות חסרת הטעם הזו.

מי אמר שהאקוסטיקה הביתית היא הבעייתית? אולי האקוסטיקה הבעייתית בחנות תרמה למשהו שהלקוח אוהב, נגיד הדגשת באס, וכשהציוד מגיע הביתה, הוא נשמע חסר באס ועלוב, למרות שהאקוסטיקה מטופלת היטב?

אפשר לקנות סטאפ בדוק ובטוח-יחסית (לפחות עד כדי הבדלי אקוסטיקה מול הביית ו/או התרשמות קצרה בחנות לעומת ארוכה בביית וכיו"ב), וגם זה מוגבל למקרים שבהם כל הרכיבים שרוצים נמכרים ע"י אותה חנות, לא?

וברור שעדיף לקנות מראש את הסטאפ קומפלט, כולל את הרמקול שרוצים, בלי לעבור דרך רמקול ביננים שרק מפסידים עליו, אבל כל הפואנטה -- שהחמצת לחלוטין (אתה בכלל קורא לפני שאתה מנג'ס עם רעיונות טפשיים?? :() -- הייתה בהקשר של "חסכון על רמקולים" שארייה דיבר עליו, ושאמרתי שזה ממש לא הכיוון -- רמקולים זה הרכיב שהכי משפיע ולפיכך בשום אופן לא כדאי לחסוך בו, אבל אם אין כסף לקנות את כל הציוד במכה אחת, אפשר לעבור דרך רמקול "ביניים" מאותו סוג, עד שאוספים עוד כסף לשידרוג, וזה ממש לא חסכון, כי העלות הכוללת גבוהה יותר.

מה המטרה שלך בכל ההתנצחות? אני לא מבין מה יוצא לך מזה :(
עמיר

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
אגב: אני לא קורא יותר משתי שורות,אני מתעייף מההתנצחות הזו.
עזבו ת,מקלדת והחארטה , עברו ל-קארטה.-רוצים הכרעה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אגב: אני לא קורא יותר משתי שורות,אני מתעייף מההתנצחות הזו.
עזבו ת,מקלדת והחארטה , עברו ל-קארטה.-רוצים הכרעה.
רוצה הכרעה -- לך לשירותים :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא קראתי הכל אבל ברור שאין לזה תשובה חד משמעית.

אני יכול להעיד ש-mbl עובד הכי טוב עם עצמו. גם בורמייסטר. אודיו ריסרצ' לעומת זאת, לא כל כך, לא תמיד.
אבל וואלה, תשובה חד משמעית מה יותר טוב? לא נראה לי שמישהו מספיק עז מצח בשביל לתת אחת כזו.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עמיר,

אתה לא קורא מה שאני כותב.

אמרתי שכשקונים מערכת בתקציב מוגבל כדאי לחסוך על הרמקולים.

דוגמה: מישהו רוצה לקנות מערכת שמורכבת מנגן תקליטורים, הגברה ורמקולים ב 10,000 ₪. לדעתי זה תקציב מוגבל על אף שבהיבט נומינלי זה סכום גבוה ב 25% מהשכר הממוצע במשק. אם היה שואל להצעתי בסכום הזה, הייתי ממליץ לו להשקיע 4,000 ₪ בנגן, 4,000 ₪ בהגברה ו 2,000 ש"ח ברמקול יד שנייה. כך הוא גם לא היה מפסיד הרבה אם היה רוצה להחליף רמקולים.

לעומת זאת, אם מישהו היה מחפש את עצתי בקניית מערכת בתקציב של 30,000 ₪, קצת גבולי אבל כבר אפשר להשקיע חלוקה שווה למרות שאני עדיין חושב שגם בתקציב הזה אפשר להשקיע 26,000 ש"ח בנגן ובהגברה ו 4,000 ש"ח ברמקולים יד שנייה.

אם מישהו היה שואל בעצתי לגבי מערכת בתקציב של 1.5 מלש"ח, הייתי מציע לו חלוקה שווה בין שלושת המרכיבים.

לדעתי רוב האנשים שנכנסים לתחום משקיעים פחות מ 10,000 ₪ וקונים כמקור נגן DVD ב 300 ₪ כי חצי מדינה מסבירה להם שכל המקורות הדיגיטאליים נשמעים אותו הדבר.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור