מערכת מיצרן אחד, מערכת "מעורבבת" ומה שביניהן...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
הצעתי לקנות רמקולים משומשים מפני שלדעתי זו קנייה עם סיכון נמוך מאוד. רמקולים מאבדים הרבה מערכם ובדרך כלל היחידות עצמן (טוויטר/וופר) אינם יקרים בהשוואה לעלות הרמקול.
לקנות נגן תקליטורים איכותי משומש יכול להיות בעייתי בגלל העידכון המתמשך של יחידות הלייזר כך שאפשר להישאר עם מכשיר יקר ללא אפשרות לתקנו. עברתי לפני שנים את הסיפור הזה וחרשתי את כל הארץ כדי למצוא יחידת לייזר למכשיר שהיה לי ואני חושב שמצאתי את היחידה האחרונה אז.

אריה
אני מעריך שלא שמת לב שאתה סותר את עצמך קמעה -- מצד אחד, אתה אומר שכדאי להשקיע הרבה בנגן איכותי, ומצד שני, אתה מצביע על סיבה די חזקה לא לעשות זאת -- "בגלל העידכון המתמשך של יחידות הלייזר כך שאפשר להישאר עם מכשיר יקר ללא אפשרות לתקנו" -- כאשר אם מחזיקים במכשיר חדש ויקר בערך אותו מספר שנים כמו גילו של המכשיר המשומש, הרי מגיעים לאותו מצב בדיוק... :(

אני מציע לא לקנות לפי חדש/ישן/משומש, אלא קודם כל לפי מה שאתם אוהבים ונמשכים אליו, ולפעמים שווה לחכות או לוותר על דברים אחרים כדי לקנות את זה.

אם תתפשרו ובמקום זה תקנו משהו אחר בגלל הזדמנות כלכלית כלשהי, או כל מיני שיקולים "לוגיים" למיניהם, אפילו אם הוא "נחשב טוב" ונשמע לכם די בסדר גם, אבל לא ממש זה, זו עלולה, לפחות בחלק מהמקרים, להיות פשרה כואבת מהסוג שכרוך בהרבה רמאות עצמית וכאב לב, כך ששכר החסכון יצא בהפסד ענק.

אין מי/מה שיפצה אתכם, לא על הזמן שהשקעתם בשמיעה באיכות נמוכה משרציתם,
ולא על כאבי הלב ועוגמת הנפש :(

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אני מעריך שלא שמת לב שאתה סותר את עצמך קמעה -- מצד אחד, אתה אומר שכדאי להשקיע הרבה בנגן איכותי, ומצד שני, אתה מצביע על סיבה די חזקה לא לעשות זאת -- "בגלל העידכון המתמשך של יחידות הלייזר כך שאפשר להישאר עם מכשיר יקר ללא אפשרות לתקנו" -- כאשר אם מחזיקים במכשיר חדש ויקר בערך אותו מספר שנים כמו גילו של המכשיר המשומש, הרי מגיעים לאותו מצב בדיוק... :(

אני מציע לא לקנות לפי חדש/ישן/משומש, אלא קודם כל לפי מה שאתם אוהבים ונמשכים אליו, ולפעמים שווה לחכות או לוותר על דברים אחרים כדי לקנות את זה.

אם תתפשרו ובמקום זה תקנו משהו אחר בגלל הזדמנות כלכלית כלשהי, או כל מיני שיקולים "לוגיים" למיניהם, אפילו אם הוא "נחשב טוב" ונשמע לכם די בסדר גם, אבל לא ממש זה, זו עלולה, לפחות בחלק מהמקרים, להיות פשרה כואבת מהסוג שכרוך בהרבה רמאות עצמית וכאב לב, כך ששכר החסכון יצא בהפסד ענק.

אין מי/מה שיפצה אתכם, לא על הזמן שהשקעתם בשמיעה באיכות נמוכה משרציתם,
ולא על כאבי הלב ועוגמת הנפש :(

עמיר

וואו,
זה הולך ומסתבך,העסק הזה של רכישת המערכת נראה מדבריך יותר ויותר בלגן , והסיכוי של אחד להגיע לנחלה הוא קלוש עד לא פשוט ..
הרבה הונאה עצמית, עוגמת נפש, הוצאות כספים, והפסדים.
האם זה המסר שלך??

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עמיר,
אני לא סותר את עצמי: האפשרות להנות מאיכותם של רמקולים משובחים לאורך זמן גדולה לדעתי באופן מאוד משמעותי מהאפשרות להנות מנגן תקליטורים לאורך זמן. במקרה של נגם תקליטורים יש סיכון ולכן אני סבור שנגן תקליטורים ישן ויקר יכולה להיות השקעה גרועה. רמקולים ישנים אפשר בדרך כלל להחזיר למצב חדש ע"י החלפת יחידות פגומות בחדשות. זה רק מחזק את טענתי שאפשר לחסוך הרבה כסף בקניית רמקולים וכפי שטענתי וכפי שאודיופריק טוען כדאי להיזהר מקניית רמקולים יקרים מידי (אם הם גם טובים מידי! שכן מחיר לא תמיד מבטא איכות).

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
וואו,
זה הולך ומסתבך,העסק הזה של רכישת המערכת נראה מדבריך יותר ויותר בלגן , והסיכוי של אחד להגיע לנחלה הוא קלוש עד לא פשוט ..
הרבה הונאה עצמית, עוגמת נפש, הוצאות כספים, והפסדים.
האם זה המסר שלך??
תגיד, YB-7, לא קיבלת מספיק תשומת לב כשהיית קטן, שאתה כל הזמן עומד לפתח השירשור הזה ושואל שאלות פרובוקאטיביות? :)

או שאתה עדיין ילד קטן? בן כמה אתה בעצם? ואיך קוראים לך?

בכל מקרה, אם תיקח מילה מפה ומילה משם, תוכל לבנות מסרים אפילו יותר רחוקים ממה שאני כותב... :)

אז, אם לא ידוע לך עדיין, כנראה שקניית מערכת אינה עסק פשוט במיוחד, ללא תלות במסר שלי.
אחרת הייה לכל אחד מאיתנו את המערכת האופטימאלית במסגרת התקציב שלו, לא?

והמסר הספציפי שלי כאן הייה שאם הולכים בעיקר לפי שיקולים כלכליים ו/או ראצינאליסטיים, כמו לפי מה יותר "מציאה" / "עיסקה" (ולא שאלה דברים שצריך/כדאי להתעלם מהם! הם חשובים מאוד, אבל לא כמובילים!), בניגוד לללכת בעיקר לפי הלב והמשיכה והאוזן -- אז כנראה לא מגיעים למקום שבו הלב והנשמה והאוזן מאושרים איתם.

ובמקרה כזה, הרבה אנשים עוסקים ברמאות עצמית, שזה כן הייה בסדר/כדאי וכו', אבל לא באמת נהנים.

זו רק אזהרה בפני מלכודת נפוצה מאוד, לא פחות ולא יותר.

עמיר

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לאריה - אני מאוד נהנה לקרוא אותך. נהנתי גם בעבר, לפני שהפורום הכתום הפך לגנון. גם אם לעיתים אני חולק על דעותיך, הן מנומקות כהלכה ובצורה רהוטה. שמח שאתה כאן.

לגבי נושא השרשור, אני בספק אם אפשר בכלל להתווכח על יתרונות סט אפ שמורכב מיצרן אחד אל מול סט אפ שבנוי משילוב יצרנים. איך בכלל אפשר להתווכח על סוגיות של טעם וריח? אני מאמין שברמות ייצור מסוימות אין ציוד רע. יש ציודים רבים-רבים שנשמעים טוב, אבל יש שילובים שמהנים יותר או פחות את המאזין בהתאם לטעמו והעדפותיו.
באותה מידה האחד יאהב סט מלא של ניים והשני סט מלא של מקינטוש. השלישי בכלל לא אוהב את שניהם ומעדיף סט של ציוד מעורב מיצרנים אחרים. האם כל אלה נחשבים לציודים טובים מאוד - סביר מאוד שבהחלט כן. האם בהכרח לסט מלא של יצרן אחד יתרונות סוניים על פני סט מעורב של כמה יצרנים? ממש לא. על פניו ולכאורה, דווקא לסט מגוון אולי יש יתרון, אבל גם זו שאלה של טעם וריח.

מעבר לכך יש את סוגיות הנוחיות והרצון להשתקע "עד הפנסיה" עם אותו ציוד. גם כאן הדברים תלויים מאוד בהעדפותיו וב"אופיו" של כל אחד. יש מי שגישה כזו תביא אותו לנירוונה. תן לו סט אחד מושלם שקנה בחנות אחת, והוא רגוע. שיפורים ורדיפות אחרי עוד ניואנס כזה או אחר מתישים אותו. לעומתו יש מי שכל הדרייב שלו לתחום הזה מתודלק ברצון הבלתי נשלט כמעט לשפר ולשנות, לגוון ולהתנסות. אחד כזה חייב להחליף ציוד, אחרת הוא משתעמם וחסר סיפוק. רבים כאן מוכנים להשקיע עוד הון בשביל לקבל שיפור (ולעיתים זה אפילו רק שינוי, לא ממש "שיפור") שאחר כלל לא יבחין בו. עבור כזה חובב מערכת של יתרן אחד שמיועדת להאזנה במשך שנים רבות זה ממש סיוט.

לנמר, הרסת אותי עם הקטע של ההיעלבות מהגזען הקטן. ממתי אתה נפגע מכאלה טיפוסים?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
תגיד, YB-7, לא קיבלת מספיק תשומת לב כשהיית קטן, שאתה כל הזמן עומד לפתח השירשור הזה ושואל שאלות פרובוקאטיביות? :)

או שאתה עדיין ילד קטן? בן כמה אתה בעצם? ואיך קוראים לך?

בכל מקרה, אם תיקח מילה מפה ומילה משם, תוכל לבנות מסרים אפילו יותר רחוקים ממה שאני כותב... :)

אז, אם לא ידוע לך עדיין, כנראה שקניית מערכת אינה עסק פשוט במיוחד, ללא תלות במסר שלי.
אחרת הייה לכל אחד מאיתנו את המערכת האופטימאלית במסגרת התקציב שלו, לא?

והמסר הספציפי שלי כאן הייה שאם הולכים בעיקר לפי שיקולים כלכליים ו/או ראצינאליסטיים, כמו לפי מה יותר "מציאה" / "עיסקה" (ולא שאלה דברים שצריך/כדאי להתעלם מהם! הם חשובים מאוד, אבל לא כמובילים!), בניגוד לללכת בעיקר לפי הלב והמשיכה והאוזן -- אז כנראה לא מגיעים למקום שבו הלב והנשמה והאוזן מאושרים איתם.

ובמקרה כזה, הרבה אנשים עוסקים ברמאות עצמית, שזה כן הייה בסדר/כדאי וכו', אבל לא באמת נהנים.

זו רק אזהרה בפני מלכודת נפוצה מאוד, לא פחות ולא יותר.

עמיר

אז בשורה התחתונה אתה מאמת את הרושם שבתמציתיות של שאלתי..
הסבור אתה באמת שזו היא חווית הרכישה של מערכת ??
אם כך, אז המצב גרוע מאד, ויש מקום רב לשיפור החוויה.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עמיר,
אני לא סותר את עצמי: האפשרות להנות מאיכותם של רמקולים משובחים לאורך זמן גדולה לדעתי באופן מאוד משמעותי מהאפשרות להנות מנגן תקליטורים לאורך זמן. במקרה של נגם תקליטורים יש סיכון ולכן אני סבור שנגן תקליטורים ישן ויקר יכולה להיות השקעה גרועה. רמקולים ישנים אפשר בדרך כלל להחזיר למצב חדש ע"י החלפת יחידות פגומות בחדשות. זה רק מחזק את טענתי שאפשר לחסוך הרבה כסף בקניית רמקולים וכפי שטענתי וכפי שאודיופריק טוען כדאי להיזהר מקניית רמקולים יקרים מידי (אם הם גם טובים מידי! שכן מחיר לא תמיד מבטא איכות).

אריה
זו די התחמקות, להחליף את הניסוח המקורי שלך, "לקנות נגן תקליטורים איכותי משומש יכול להיות בעייתי" ב"שנגן תקליטורים ישן ויקר יכולה להיות השקעה גרועה".

בניסוח המקורי, שאליו התייחסתי, לא הייתה תלות בגיל הרכיבים, רק שחור/לבן בין חדש/משומש!

אבל גם כך, המונח "ישן" לא מוגדר היטב, האם בן שנתיים זה ישן? 5, 10? מאיזו נקודה והלאה זה לא כדאי?

בעצם אתה אומר:

1. בוא נחסוך דווקא על הרכיב שהכי משפיע על איכות ואופי הצליל
  2. נשמע בכל השנים האלה בסאונד ירוד בהרבה ממה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו
  3. ואם אחרי 10 או 20 שנה זה יתבלה, נחליף דרייברים (אם עדיין קיימים כאלה), ונמשיך לשמוע באיכות נמוכה (או לכל היותר שווה) לאיכות הנמוכה הזו
  4. ובמקום זה, נשקיע הרבה בנגן איכותי
  5. שגם יכולת המיחשוב שלו מפגרת מהר מאוד אחרי ההתקדמות בשטח
  6. גם יש פורמאטים חדשים (למשל DSD2 ו-DSD4)
  7. uגם עלולות להתחיל בעיות אחרי כמה שנים
כשלעומת זאת,

1. אפשר וכדאי לחסוך דווקא על נגן בשלב הראשון: לקנות את ה-DVD האמור של פיוניר ב-600-700 שקל, זה שקורא SACDs (דומני שהמודלים נקראים DV600 ו-DV610), שזה מספיק בהחלט להתחלה -- מתחרה בהצלחה במכשירים שעולים פי 10 ויותר
  2. כמוכן לחסוך על כבלים ושאר accessories
  3. וכחוסכים על דברים כאלה בשלב הראשון, לא מפצלים את התקציב הראשוני להרבה חלקים, מה שגורר לפשרות רציניות באיכות הרכיבים
  4. אלא מתרכזים בבחירת רמקול שאוהבים והתאמת הגברה עבורו
  5. ובהמשך אפשר לחסוך לקניית נגן כמה רציני שרוצים,
כשגישה זו מאפשרת:

1. ליהנות ברמת הכמעט-מאקסימום כבר מהרגע הראשון
  2. עם אופצייה לשיפור הנגן בעתיד
  3. לשמור את הפיוניר כגיבוי מכובד

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אז בשורה תחתונה אתה מאמת את הרושם שבתמציתיות של שאלתי..
הסבור אתה באמת שזו היא חווית הרכישה של מערכת ??
אם כך, אז המצב גרוע מאד, ויש מקום רב לשיפור החוויה.
ראשית, לא ענית על שאלותי: בן כמה אתה בעצם? ואיך קוראים לך?

שנית, אני לא מתבטא במונחים של "חויית קנייה של מערכת".

מבחינתי, יש כך וכך דברים שרצוי לעשות, בסדר כזה או אחר, עם תשומת לב לדברים מסויימים (כולל דיסקים לבחירת הרכיבית) ופחות לאחרים.

שלישית, שאלת השיפוטים, עד כמה זה "מסובך" או "קשה" ו/או "טעון שיפור" לא נראית לי מעניינת.
מי שרוצה לשפוט, שיישפוט. זה בוודאי לא אחד הדברים החשובים בדרך לסאונד טוב...

מה גם שכל אחד חווה את הדברים אחרת: עבור חלק זו הרפתקה, חקירה, התנסות וכאלה,
אחרים חווים את אותם הדברים בדיוק כהתרוצצויות, התעסקויות, עול, החלטות קשות, סיכון, לחץ...

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
ראשית, לא ענית על שאלותי: בן כמה אתה בעצם? ואיך קוראים לך?

שנית, אני לא מתבטא במונחים של "חויית קנייה של מערכת".

מה גם שכל אחד חווה את הדברים אחרת: עבור חלק זו הרפתקה, חקירה, התנסות וכאלה,
אחרים חווים את אותם הדברים בדיוק כהתרוצצויות, התעסקויות, עול, החלטות קשות, סיכון, לחץ...

עמיר

עמיר,
אני מספיק שנים על הכביש בכדי להבין שאתה צעיר ממני משמעותית.
בא נגיד אחרת, את הקרל הראשון רכשתי ב-1986 והשני KMA100 ב-1987 ומאז היו מספיק החלפות בכדי לדעת בדיוק על מה אני מדבר...

אתה לא התבטאתה במונחים של חווית קניה, זה נכון, אך כל קנייה בסדר גודל כזה היא חוויה והתרגשות במובן זה או אחר,
כי זה סוג של צייד באנלוגיה של העולם המודרני של ימינו.

לכן המושג חווית קנייה תקף, במיוחד עבור אדם שעומד בפני קניית מערכת ,ומעלעל בדפים שכתבת ומתרשם מדבריך בהתאם.
האמת, אתה די מייאש..
בן.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עמיר,
אני מספיק שנים על הכביש בכדי להבין שאתה צעיר ממני משמעותית.
בא נגיד אחרת, את הקרל הראשון רכשתי ב-1986 והשני KMA100 ב-1987 ומאז היו מספיק החלפות בכדי לדעת בדיוק על מה אני מדבר...

אתה לא התבטאתה במונחים של חווית קניה, זה נכון, אך כל קנייה בסדר גודל כזה היא חוויה והתרגשות במובן זה או אחר,
כי זה סוג של צייד באנלוגיה של העולם המודרני של ימינו.

לכן המושג חווית קנייה תקף, במיוחד עבור אדם שעומד בפני קניית מערכת ,ומעלעל בדפים שכתבת ומתרשם מדבריך בהתאם.
האמת, אתה די מייאש..
בן.
אני לא כזה צוציק, בן. אני בן 58 (מודל 1955) :)

לא אמרתי ולא התכוונתי שהמושג אינו תקף -- רק שאני לא עוסק בשיפוט שלו -- וכל אחד כנראה שופט וחווה את זה אחרת, כאמור.

אפשר לפרש את דברי כמייאשים -- בהחלט אפשר -- ואפשר להתייחס אליהם כאל "טיפים" לאיך להימנע מלהגיע למצבי יאוש:

למשל -- קודם להתאפס על מה אתה אוהב, ואחר כך ללכת על זה, ולא לוותר על זה בגלל שיקולים, אלא לכל היותר בגלל מציאת אהבה גדולה יותר, ואם יש צורך, לחכות קצת יותר עד שתוכל לקנות את זה ולא תחליף "טוב" וזול/"כדאי" יותר, אבל שאינו בדיוק מה שאתה אוהב.

או למשל -- לא לפצל את התקציב להרבה חלקים, אלא לקנות מינימום רכיבים בכל שלב נותן, ואת הטובים ביותר לטעמך.

וכו' וכו'.

מייאש? או אולי נותן תקווה וכיוון?

אולי זה מאפשר לך ממש לקלוט שאם אתה הולך בכיוון הזה, ולא נותן לשיקולים להסיט אותך, תגיע בעצם למה שאתה אוהב, על פי טעמך, גם אם זה לא ה"דיל" הכי "טוב" מבחינה כספית, זה כן ה"דיל" הטוב ביותר מבחינת מימוש המטרה שעבורה בכלל מראש מוציאים את הכסף -- הצליל שייתן לך את החווייה שאליה אתה שואף!

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
מייאש? או אולי נותן תקווה וכיוון?

אולי זה מאפשר לך ממש לקלוט שאם אתה הולך בכיוון הזה, ולא נותן לשיקולים להסיט אותך, תגיע בעצם למה שאתה אוהב, על פי טעמך, גם אם זה לא ה"דיל" הכי "טוב" מבחינה כספית, זה כן ה"דיל" הטוב ביותר מבחינת מימוש המטרה שעבורה בכלל מראש מוציאים את הכסף -- הצליל שייתן לך את החווייה שאליה אתה שואף!

עמיר

נו, טוב..
אני רק מקווה שאתה באמת מבין שכל ה"חוויה הזו שאליה אתה שואף" (ציטוט) בבסיסה היא זמנית. ואחרי תקופת הסתגלות למערכת, (ואם אין לך טון-קונטרול) דברים שונים צצים ומתחילים להפריע, פתאום המערכת נשמעת שונה משהוא, כבר לא מרגשת כמו פעם, ואז נוצרת מוטיבציה חדשה לשינוי.
כך שאין באמת דבר כזה, " מימוש מטרה " חוץ מאשר משחק מתמשך, והחלפה של ציוד הגברה אלקטרוני שלא נגמרת.
שורה תחתונה,זה לעולם לא ישמע כמו הדבר האמיתי..
קנה כרטיסים להופעות חיות, שם לפחות כל הופעה נשמעת אחרת מאשר אותן הקלטות שאנחנו מנגנים שוב ושוב ונשמעות כל פעם בדיוק כמו הקודמת עד לשיעול של אחד בקהל.
אז בחייאת רבק, עמיר, קצת פרופורציה..

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לנמר, הרסת אותי עם הקטע של ההיעלבות מהגזען הקטן. ממתי אתה נפגע מכאלה טיפוסים?

לא נעלבתי - נגעלתי.

אבל אחרי שדיברו איתי כמה אנשים שמכירים אותו היטב, הבנתי שיש לאיש בעיות נפשיות אמיתיות.
אז חוץ מזה שנגעלתי מהעובדה שהוא גזען גם ריחמתי עליו על כך שהוא חולה. זו הסיבה כנראה שאני מוותר לו. כל אחד אחר, אם היה בקו הבריאות, היה מקבל ממני תגובה שהיתה משאירה אותו עם הלשון בחוץ.

אבל שטויות. שכחתי מזה. אנחנו אנשים טובים, לא נתחשבן עם אדם חולה. :כל-הכבוד:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
נו, טוב..
אני רק מקווה שאתה באמת מבין שכל ה"חוויה הזו שאליה אתה שואף" (ציטוט) בבסיסה היא זמנית. ואחרי תקופת הסתגלות למערכת, (ואם אין לך טון-קונטרול) דברים שונים צצים ומתחילים להפריע, פתאום המערכת נשמעת שונה משהוא, כבר לא מרגשת כמו פעם, ואז נוצרת מוטיבציה חדשה לשינוי.
כך שאין באמת דבר כזה, " מימוש מטרה " חוץ מאשר משחק מתמשך, והחלפה של ציוד הגברה אלקטרוני שלא נגמרת.
שורה תחתונה,זה לעולם לא ישמע כמו הדבר האמיתי..
קנה כרטיסים להופעות חיות, שם לפחות כל הופעה נשמעת אחרת מאשר אותן הקלטות שאנחנו מנגנים שוב ושוב ונשמעות כל פעם בדיוק כמו הקודמת עד לשיעול של אחד בקהל.
אז בחייאת רבק, עמיר, קצת פרופורציה..
ברור שהחווייה זמנית!! גם אנחנו עצמנו זמניים!! :)
ועם זאת, יש דברים שמשפיעים על עומק החוויות, ועל האותתנטיות שלהן, ועל כמה זמן הן נמשכות, וכו', גם אם לא בצורה דטרמיניסטית וניתנת לצפייה מראש, וזו המטרה הנפוצה, לדעתי -- למקסם את החווייה מהסאונד -- וייש כאלה שמטרתם אחרת, כמו למשל למקסם את חויית הצייד והחיפוש וההחלפות -- לא לאלה התכוונתי.

בשבילי, האזנה למערכת אינה ניסיון חיקוי ל"דבר האמיתי" -- ה"אמת" לא רלוואנטית פה, עבורי.

לשמוע הופעה חייה של הפילהארמונית עם זובין משורה 25 בצד זו לא חווייה חליפית ללשמוע הקלטה של אותו זובין לפני הרבה שנים עם לוס אנג'לס, כשהייה צעיר ורענן, כששומעים כל פרט בתזמורת, ואין את ההפרעות והשיעולים. ה"אווירה" לא חסרה לי, והחוייה הרבה יותר "אמיתית" עבורי.

אז זו הפרופורצייה, חבר בן: לבנות סביבה שבה אני יכול ליצור חוויות שהן אמיתיות עבורי, לא כהעתק/שיחזור של משהו, אלא באופן מקורי וקונקרטי ושנוצר באופן עכשווי, ב-real-time, ע"י צלילים שמופקים מדיסקה מסתובבת, ומיכשור, ומוסיקה שמגיעה לאוזני הארוכות.

עמיר

נ.ב., אז בן כמה אתה בעצם? :)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לאריה - אני מאוד נהנה לקרוא אותך. נהנתי גם בעבר, לפני שהפורום הכתום הפך לגנון. גם אם לעיתים אני חולק על דעותיך, הן מנומקות כהלכה ובצורה רהוטה. שמח שאתה כאן.

לגבי נושא השרשור, אני בספק אם אפשר בכלל להתווכח על יתרונות סט אפ שמורכב מיצרן אחד אל מול סט אפ שבנוי משילוב יצרנים. איך בכלל אפשר להתווכח על סוגיות של טעם וריח? אני מאמין שברמות ייצור מסוימות אין ציוד רע. יש ציודים רבים-רבים שנשמעים טוב, אבל יש שילובים שמהנים יותר או פחות את המאזין בהתאם לטעמו והעדפותיו.
באותה מידה האחד יאהב סט מלא של ניים והשני סט מלא של מקינטוש. השלישי בכלל לא אוהב את שניהם ומעדיף סט של ציוד מעורב מיצרנים אחרים. האם כל אלה נחשבים לציודים טובים מאוד - סביר מאוד שבהחלט כן. האם בהכרח לסט מלא של יצרן אחד יתרונות סוניים על פני סט מעורב של כמה יצרנים? ממש לא. על פניו ולכאורה, דווקא לסט מגוון אולי יש יתרון, אבל גם זו שאלה של טעם וריח.

מעבר לכך יש את סוגיות הנוחיות והרצון להשתקע "עד הפנסיה" עם אותו ציוד. גם כאן הדברים תלויים מאוד בהעדפותיו וב"אופיו" של כל אחד. יש מי שגישה כזו תביא אותו לנירוונה. תן לו סט אחד מושלם שקנה בחנות אחת, והוא רגוע. שיפורים ורדיפות אחרי עוד ניואנס כזה או אחר מתישים אותו. לעומתו יש מי שכל הדרייב שלו לתחום הזה מתודלק ברצון הבלתי נשלט כמעט לשפר ולשנות, לגוון ולהתנסות. אחד כזה חייב להחליף ציוד, אחרת הוא משתעמם וחסר סיפוק. רבים כאן מוכנים להשקיע עוד הון בשביל לקבל שיפור (ולעיתים זה אפילו רק שינוי, לא ממש "שיפור") שאחר כלל לא יבחין בו. עבור כזה חובב מערכת של יתרן אחד שמיועדת להאזנה במשך שנים רבות זה ממש סיוט.

תודה על המחמאה.

להתווכח אפשר על כל דבר.....

לדעתי גם אלה ש"מערבבים" ציוד הם שפוטים של לא מעט בעיות. ראשית כמובן מגוון האפשרויות האפשרי. נכון שקשה מאוד לבדוק גם את מגוון האפשרויות של ציוד מיצרן אחד, אבל מי ש"מערבב" - מגוון האפשרויות שעומד לרשותו הוא עצום מבחינה מספרית.
קשה לבדוק בצורה משולבת ציוד שנמכר בחנויות שונות - כלומר לקחת מגבר מחנות אחת, נגן תקליטורים או דאק מחנות אחרת, מגבר הספק מחנות שלישית, רמקולים מרביעית וכבלים מחמישית - כך שלי קשה לקבל את הטיעון שציוד "מעורבב" מאפשר יותר בחירה וגם אם כן, אפשרויות בחירה גדולות מידי מזיקות יותר משהן מועילות.

בסופו של דבר הכל עניין של טעם אישי ואפשר בהחלט להבין שיש מי שנהנה מעצם החלפת הציוד, אבל אני ממש לא משוכנע שאם נערוך בדיקת עומק לגבי מגוון הציוד ממנו בוחרים רוב אלה שרוכשים "מעורבב", נמצא שהם באמת בחנו הרבה אפשרויות כפי שמנסים לטעון שהם בוחנים. אני לא מדבר על האזנה בחנויות אלא על האזנה ובדיקה ממשית בבית.

לדעתי הבדיקה הרצינית ביותר של ציוד אתה יכול לעשות אם אתה עובד מול חנות אחת ולא מול 10.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
תודה על המחמאה.

להתווכח אפשר על כל דבר.....

לדעתי גם אלה ש"מערבבים" ציוד הם שפוטים של לא מעט בעיות. ראשית כמובן מגוון האפשרויות האפשרי. נכון שקשה מאוד לבדוק גם את מגוון האפשרויות של ציוד מיצרן אחד, אבל מי ש"מערבב" - מגוון האפשרויות שעומד לרשותו הוא עצום מבחינה מספרית.
קשה לבדוק בצורה משולבת ציוד שנמכר בחנויות שונות - כלומר לקחת מגבר מחנות אחת, נגן תקליטורים או דאק מחנות אחרת, מגבר הספק מחנות שלישית, רמקולים מרביעית וכבלים מחמישית - כך שלי קשה לקבל את הטיעון שציוד "מעורבב" מאפשר יותר בחירה וגם אם כן, אפשרויות בחירה גדולות מידי מזיקות יותר משהן מועילות.

בסופו של דבר הכל עניין של טעם אישי ואפשר בהחלט להבין שיש מי שנהנה מעצם החלפת הציוד, אבל אני ממש לא משוכנע שאם נערוך בדיקת עומק לגבי מגוון הציוד ממנו בוחרים רוב אלה שרוכשים "מעורבב", נמצא שהם באמת בחנו הרבה אפשרויות כפי שמנסים לטעון שהם בוחנים. אני לא מדבר על האזנה בחנויות אלא על האזנה ובדיקה ממשית בבית.

לדעתי הבדיקה הרצינית ביותר של ציוד אתה יכול לעשות אם אתה עובד מול חנות אחת ולא מול 10.

אריה
בעצם, ה"ערכים" וצורת המחשבה שאתה מקדם בכלל אינם קשורים לאודיופיליה! :(

הדברים שעליהם אתה שם את הדגש הם בכלל מתחומי ה"שקט הנפשי", פשטות/פשטנות בשלב הקנייה, חסכנות/קמצנות, תיקון גרוטאות, העדפת חסימת שדה הראייה על פני העמידה מול שפע,, וכל מיני כאלה.

אולי אתה באמת מבוגר ממני בצורה מאוד משמעותית, לפחות מנטאלית, כי לכל העסק אתה ניגש בצורה מאוד, מאוד, מאוד, עייפה, ושמרנית, וסגורה, אפילו זקנה.

וזה עצוב לראות.
הפוסט שלך ממש עייף אותי :(

בסדר, מגוון האפשרויות מפחיד אותך ומסנוור אותך, אז אתה מסביר לכולם שצריך להסיט את המבט ולחפש רק בצל.
אבל כל הריטוריקה של המספרים, ומי יודע כמה אפשרויות יש, וכל זה -- זו סתם ריטוריקה ריקה מתוכן.

הרי בפועל, לא תמצא הרבה אנשים מתלבטים בין מיליארד או מיליון או אלף או מאה או אפילו עשר אפשרויות שאולי יש בתיאורייה שממנה אתה מפחיד את עצמך ואת האחרים. נדיר שתמצא אנשים שמתלבטים בצורה רצינית בין יותר משתיים/שלוש, אולי ארבע אפשרויות.

בגישה שלך, שבכלל אינה כוללת שלב של התבוננות והתאפסות על הטעם, הרי הסיכוי להיתקל במשהו שיאהבו לזזמן ארוך הוא נמוך ומיקרי,
  • התצוגה עלולה בהחלט שלא לכלול אפילו את סוג הרמקול שהבנאדם עשוי הכי לאהוב -- בתצוגה של כמה חנויות כבר רואים את המיטב של גם רמקולים דינאמיים, גם אלקטרוסטאטיים, גם ריבונים וגם שופרים -- שלא לדבר על המיקריות בכלילת רמקולים של החברה הספציפית שהוא עשוי הכי להתחבר לסאונד שלה.
  • ואם מדברים על חברה שמייצרת הכל -- כמה מתוכן מייצרות את כל סוגי הרמקולים, בדיוק?
  • למוכר גם יש אינטרס להפנות את הפוקוס לדברים שהכי כדאי לו למכור, והוא גם מוגבל ביכולתו להתאפס על הטעם של הלקוח
  • אז מה שסביר שייקרה שאם הולכים לפי הגישה שלך, אכן זה מאוד קל יחסית, פשוט, אין בעיות לוגיסטיות או אחרות -- והסאונד -- נו, מה שיוצא יוצא.

די, התעייפתי מלהיאבק בקו העקום הזה, שבכלל אינו קשור באידיופיליה אלא רק בדברים שהוזכרו לעיל.

עמיר

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
שמעתי בתערוכות רבות מערכות של חברות "מיצרן אחד". לין, ניים, בורמייסטר, ועוד. הייתי רוצה להוציא מכלל זה את MBL מכיון שטווח המחיר של מוצריה המוצגים בתערוכות הוא בלי פרופורציה למה שאני שומע ומשווה.

ללא ספק, כולן מערכות מצוינות.

אבל לטעמי, ללא ספק, לא הטובות ביותר באותה תערוכה, לא אבסולוטית ולא בתחום מחירן - גם באותו תחום מחיר הייתי בוחר לפחות מערכת או שתיים טובות יותר.

נכון, אני לא אובייקטיבי. אבל אם תקראו חוות דעת של מבקרים בתערוכות, הן אנשים פרטיים והן אנשי מקצוע, אז באופן גורף זו חוות הדעת הכללית. אז אמנם אנשי מקצוע עלולים להיות מוטים, אבל לא כולם. ולמה אף אחד לא מוטה דווקא ל"טובת" היצרן שעושה הכל? למה, לין וניים לא מפרסמים מודעות בעיתונות?

אז מערכת של יצרן אחד, מניסיוני עד היום, יכולה להיות מצוינת. אם כי, כדאי לקונה הבלתי מנוסה להזהר - בדרך כלל יהיה לה אופי מאוד ברור שמובא לפעמים קצת רחוק מידי. אבל, האם היא בקצה של הקצה של האיכות? הניסיון שלי ושל כל מי שיסתובב בתערוכות יגיד שלא.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עמיר,
מתברר שאתה שרלטן? על סמך מה אתה יכול לקבוע אם אני ״אודיופיל״ או לא? על סמך השאלה האם דעותי תואמות או לא תואמות לשלך? האם אודיופילים הם סוג של קבוצה סגורה שצריך לעבור איזה מבחנים כדי להשתייך אליה?

טוב, אז לדעתך אני לא אודיופיל.

אני לא ממש מנסה לשכנע אחרים בשום דבר. אני לא ״מסביר״ במובן של ״מערכת הסברה״ אני מתאר רק את מה שעובר עלי. למה אני חושב שעדיפה מערכת מיצרן אחד ולמה אני חושב שיש חסרונות לגישה האחרת.

ואגב, יש אודיופילים שהם גם ציודופילים.

איל,

אני חושב שזה סוג של ״מזל״ שמישהו מתאהב בגישה לצליל של יצרן אחד. אם זה קורה, אתה יודע שעם כל שדרוג אתה לא מאבד את הגרעין שאתה אוהב. בהרבה מקרים אתה גם יודע ככ״שצץ משהו מפריע״ השידרוג מטפל בו.

לגבי תערוכות, לפני הרבה שנים, באחת התערוכות סטריאו טיפ (אז עוד ירושלמים) הציגו בשני חדרים - באחד מערכת אקטיבית של לין סופר יקרה, בשני מערכת של regga אם איני טועה, שבריר מהמחיר של לין. מאוד אהבתי את המערכת הזולה. לו היה לי את כל הכסף שבעולם והייתי יכול לבחור רק אחת מהשתיים, ללא צל של ספק הייתי הולך על הזולה. הבעייה שלי עם התחושה הזו היא שלא ברור לי עד כמה תערוכות משקפות את היכולת האמיתית של מערכת. באחת התערוכות האחרונות במכביה Macintosh הציגו מערכת באיזה מיליון שקל ואני לא הייתי משלם עליה שקל. האם זו באמת מערכת זבלית או שזו בעייה בהצגה בתערוכה? כך שתערוכות נראה לי בילוי נחמד ונחמד להכיר את האנשים שעומדים אחרי המוצרים (למשל לפגוש את נמר) וזהו. לא הייתי קונה מערכת מתערוכה גם אם היא ב״מבצע״ מדהים.

אריה

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
תערוכה זה תערוכה, נכון.

הרבה פעמים לא מקבלים שם פרופורציות נכונות, הרבה פעמים ציוד טוב לא נשמע במלוא הפוטנציאל.

אבל אם במשך 20 שנה שאני הולך לתערוכות בעולם, בנושא הזה הרושם שלי תמיד זהה, תמיד ברור, תמיד חד משמעי, אז מבחינתי יש בזה משהוא.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
דיון הזה מגוחך.

מזכיר לי את ה-fanboys של apple שכל הבית שלהם בנוי על מוצרי apple.. כי הם מן הסתם הכי טובים שיש, ויודעים טוב יותר מאחרים מטוב ומה לא

נו באמת.. 14 עמודים ואף פסיכיאטר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
דיון הזה מגוחך.

מזכיר לי את ה-fanboys של apple שכל הבית שלהם בנוי על מוצרי apple.. כי הם מן הסתם הכי טובים שיש, ויודעים טוב יותר מאחרים מטוב ומה לא

נו באמת.. 14 עמודים ואף פסיכיאטר
תודה על השיפוטים וההערכות, שממש תורמים ומעמיקים גם את הבנת נושא הדיון וגם את הבנת המשתתפים בו.

ללא התוספת כאן -- איך היינו מסתדרים?? :(

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור