מערכת מיצרן אחד, מערכת "מעורבבת" ומה שביניהן...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ובכן עמיר, אתה מתחיל להפגין יכולות ליברליות, ועכשיו אתה משחרר לאריה קצת חבל ומתיר לו להחזיק בתפיסותיו גם אם הם בניגוד לקונבנציה... ולראיה: ראה איל פור.
זו התקדמות..
ללא ספק !!!

ה ת ק ד מ ו ת .

אני כבר לא יכול לחכות לרגע שתתיר לו להחזיק בדעתו האישית שעדיף לקנות מערכת כולה מיצרן אחד.
ואני לא עוצר את נשימתי בהמתנה לרגע הזה.
אהה, ציניות הייתה משהו שכל-כך חסר בדיון הזה, ועכשיו ממש הוספת תרומה משמעותית ועניינית לדיון. כל הכבוד!! :בעד::בעד::בעד::בעד::בעד::בעד::בעד::בעד::בעד:

אז ככה:
  • אריה יכול להחזיק באיזה דיעות שיירצה. הוא לא זקוק לאישורי, ואני לא יכול ל"התיר לו" להחזיק בדיעותיו גם לו רציתי, כי הרשות נתונה לו מראש ללא שום קשר אלי, ישיר עקיף או אחר
  • בהמשך לזה, אין כאן אפילו ט-י-פ-ה אחת מיקרוסקופית של ליבראליות
  • אני מצהיר בזאת חגיגית שזה בסדר גמור גם מבחינתי -- אם זה משנה למישהו -- שאריה יחזיק בדיעותיו גם לגבי קניית מערכת שלמה מתוך העקרון שעדיף לקנות מייצרן אחד,
  • אבל כאמור, גם אם זה הייה לחלוטין לא בסדר מבחינתי, עדיין הייו לו מראש הזכות והרשות להחזיק בדיעות אלה, ללא שום קשר אלי, ישיר, עקיף או אחר
  • פשוט לא רציתי לעסוק בחלק הדיון שעיקרו סמאנטי ולא מהותי
  • וכן מעניין אותי לעסוק בחלק הדיון שאינו רק סמאנטי אלא מהותי
  • הנקודות שהעליתי הן נקודות שנראות לי בעייתיות בקונספט של ארייה
  • זה לא הופך את הקונספט לבעייתי / שגוי / לא לגיטימי / אחר, וכאמור, זכותו של ארייה להחזיק בו כרצונו, מה שהייה נכון גם אם הקונספט כן הייה בעייתי / שגוי וכד'
  • זכותו של ארייה להתייחס לנקודות האלה, לפי בחירתו החופשית, למשל אם זה מעניין אותו, או שלא, למשל אם לא בא לו.

אני מקווה שעכשיו הדברים ברורים, חבר YB7.

האם יש לך לתרום משהו מהותי לדיון, או סתם להפריע עם הערות ציניות ואחרות?

עמיר

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אני מקווה שעכשיו הדברים ברורים, חבר YB7.

האם יש לך לתרום משהו מהותי לדיון, או סתם להפריע עם הערות ציניות ואחרות?

עמיר

קשה להתעלם מהאופי המתעלק / חופר של הדיון כביכול שאתה מנהל עם אריה.
למרות שבפוסטים האחרונים מיתנת את גישתך במשהוא... עדיין , אווירת הטעם הנפגם עדיין לא התפוגגה.
זכור,
אתה לא פועל בוואקום.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מבחינתי, מה שהצגת בפוסט הראשון ממש לא מחזיק מיים משום זווית שאני יכול לראות:
  1. קניית מערכת מתוך שיקול שייצרן אחד עדיף, מגבילה מאוד את מספר הייצרנים שמהם אפשר לקנות בכלל, ואלה אינם בהכרח הטובים ביותר בכל תחום. להיפך!
  2. הסיכוי שלייצרן אחד יהייה את המוצר הטוב ביותר בכל תחום, כשהמשותף לכל התחומים הוא קטן, הוא זניח, וזה בוודאי לא המצב בדוגמה הספציפית של Naim, אלא אם אתה טוען שדווקא Naim מייצרים את נגני ה-CD, SACD, DVD ו-Blu-ray הטובים בעולם, את הראשים, הזרועות והפטיפונים הטובים בעולם, את ה-preamps ו-powers הטובים בעולם, את הטיונרים הטובים בעולם, את האינטרקונקטים, כבלי רמקולים וכבלי חשמל הטובים בעולם ואת הרמקולים הטובים בעולם, ואולי גם accessories, שנאים מבדלים, power conditioners וכל מה שצריך למערכת, הכל "הכי הטוב".
  3. זה לא שמוצרים של חברות שונות לא "מדברים" ביניהם היטב -- להיפך
  4. זה שאנשים משחקים עם כבלים זה ממש לא אינדיקאצייה ל"דיבור" לא טוב בין רכיבים. פשוט יש אנשים שתמיד מחפשים דרכים לשיפור, והם לא חסומים כמו בקנייה מייצרן אחד
  5. להיפך -- הקנייה כעקרון מייצרן אחד מגבילה את נטייתם ואת יכולתם הפסיכולוגית של אנשים לבדוק מוצרים עדיפים של יצרנים אחרים
  6. זו "יופי" של דרך שיווק -- ממש אידיאלית -- לכבול את הלקוחות שלך אליך, בעזרת שטיפת המוח המתאימה, רק שאולי יש לזה גם צד לא כל כך אידיאלי אלא קצת מגעיל אפילו?
בטח יש גם עוד דברים, אבל דומני שזה מספיק... :)

עמיר

1. אין ספק שקנייה מייצרן אחד מגבילה את האפשרויות - ולדעתי זה יתרון.
2. המושגים "הטוב ביותר" הם מושגים כל כך סובייקטיביים בתחום האודיו, שאני בכלל לא חושב שאפשר להיכנס אליהם. אני בהחלט חושב - וזה סובייקטיבי לחלוטין - NAIM AUDIO הוא יצרן הסטריאו הטוב בעולם גם בהיבט של התוצאה הסופית וגם בהיבט של יחס תוצאה/מחיר בייחוד כשבוחנים ציוד יד שנייה שהיצרן נותן לו שירות במשך שנים ארוכות. אני מניח שיש חברות שמייצרות נגני תקליטורים טובים יותר (לא ששמעתי כאלה, אבל בטח לא שמעתי את כולם) אבל זו לא הנקודה: כמערכת, ואל תשכח שאתה מאזין בבית למערכת לא לאוסף של רכיבים, התוצאה ש NAIM נותנים היא באוזני הטובה ביותר. עוד כשההגברה שלי הייתה מורכבת מ NAP 140 NAC 72 ו- HICAP, הרכב מאוד זול יחסית, התוצאה באוזני שמערכת זו נתנה הייתה טובה משמעותית מהתוצאה של מערכות רבות שהאזנתי להן ומחירן היה עשרות מונים (!) גבוה יותר. ברור לי שאלה שהוציאו הון על מערכות אלה לא הסכימו איתי.
3.אין לי בעיה עם הטיעון הזה - ניסית לחשב כמה שילובים מחברות שונות אפשר להרכיב? 10,000? 100,000? אולי יותר?
4. גם עם הטיעון הזה אין לי בעיה למעט קו המחשבה שלך שמי הולך על מערכת אחת הוא "חסום" - לדעתי זה בדיוק ההיפך.
5. עניתי ב 4. לגבי הגבלה פסיכולוגית? אני סבור שדווקא מי שמנסה להרכיב מערכות מיצרנים שונים מכניס עצמו למגבלה פסיכולוגית, אבל בוא לא נהייה פסיכולוגים בגרוש.
6. לגבי המושגים "שטיפת מוח" ו"מגעיל" זו דעתך וזה בסדר. אני לא מצליח להבין את היחס הרגשי והביטויים מהסוג כלפי חברה שכל מה שהיא עושה זה לייצר מוצרי סטריאו. לא יודע מה בדיוק מגעיל ב NAIM, אני חושב שהם מאוד נחמדים, עומדים במילה שלהם, לא מתכחשים לציוד שלהם גם כשהוא מאוד ישן - בסך הכל הם עושים כל מה שמצופה מחברה מסוגם.

עניתי לך. עכשיו יתעוררו פה עוד חברים ויקפצו שאני מפרסם את NAIM המגעילים - אז כדי שלא להרגיז אנשים יותר מידי הינה אני אומר:

פויה פויה NAIM, ככה לא מתנהגים! אני אקרא למשטרה! לילה טוב.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
1. אין ספק שקנייה מייצרן אחד מגבילה את האפשרויות - ולדעתי זה יתרון.
2. המושגים "הטוב ביותר" הם מושגים כל כך סובייקטיביים בתחום האודיו, שאני בכלל לא חושב שאפשר להיכנס אליהם. אני בהחלט חושב - וזה סובייקטיבי לחלוטין - NAIM AUDIO הוא יצרן הסטריאו הטוב בעולם גם בהיבט של התוצאה הסופית וגם בהיבט של יחס תוצאה/מחיר בייחוד כשבוחנים ציוד יד שנייה שהיצרן נותן לו שירות במשך שנים ארוכות. אני מניח שיש חברות שמייצרות נגני תקליטורים טובים יותר (לא ששמעתי כאלה, אבל בטח לא שמעתי את כולם) אבל זו לא הנקודה: כמערכת, ואל תשכח שאתה מאזין בבית למערכת לא לאוסף של רכיבים, התוצאה ש NAIM נותנים היא באוזני הטובה ביותר. עוד כשההגברה שלי הייתה מורכבת מ NAP 140 NAC 72 ו- HICAP, הרכב מאוד זול יחסית, התוצאה באוזני שמערכת זו נתנה הייתה טובה משמעותית מהתוצאה של מערכות רבות שהאזנתי להן ומחירן היה עשרות מונים (!) גבוה יותר. ברור לי שאלה שהוציאו הון על מערכות אלה לא הסכימו איתי.
3.אין לי בעיה עם הטיעון הזה - ניסית לחשב כמה שילובים מחברות שונות אפשר להרכיב? 10,000? 100,000? אולי יותר?
4. גם עם הטיעון הזה אין לי בעיה למעט קו המחשבה שלך שמי הולך על מערכת אחת הוא "חסום" - לדעתי זה בדיוק ההיפך.
5. עניתי ב 4. לגבי הגבלה פסיכולוגית? אני סבור שדווקא מי שמנסה להרכיב מערכות מיצרנים שונים מכניס עצמו למגבלה פסיכולוגית, אבל בוא לא נהייה פסיכולוגים בגרוש.
6. לגבי המושגים "שטיפת מוח" ו"מגעיל" זו דעתך וזה בסדר. אני לא מצליח להבין את היחס הרגשי והביטויים מהסוג כלפי חברה שכל מה שהיא עושה זה לייצר מוצרי סטריאו. לא יודע מה בדיוק מגעיל ב NAIM, אני חושב שהם מאוד נחמדים, עומדים במילה שלהם, לא מתכחשים לציוד שלהם גם כשהוא מאוד ישן - בסך הכל הם עושים כל מה שמצופה מחברה מסוגם.

עניתי לך. עכשיו יתעוררו פה עוד חברים ויקפצו שאני מפרסם את NAIM המגעילים - אז כדי שלא להרגיז אנשים יותר מידי הינה אני אומר:

פויה פויה NAIM, ככה לא מתנהגים! אני אקרא למשטרה! לילה טוב.

אריה
ענית לי, לא חושב שמישהו כאן יקפוץ.

נראה שלא נסכים על הרבה, אם בכלל, בוודאי לא על כך ש-Naim ה"טובים בעולם" באיזשהו פריט ציוד, אבל שייהייה.
כאמור, אין ציפייה שתנטוש/תשנה את דיעותיך, ואין צורך באישור ממני כדי שתדבק בהן :)

נסכים שלא להסכים? נסגר עניין? No hard feelings? :)
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
קשה להתעלם מהאופי המתעלק / חופר של הדיון כביכול שאתה מנהל עם אריה.
למרות שבפוסטים האחרונים מיתנת את גישתך במשהוא... עדיין , אווירת הטעם הנפגם עדיין לא התפוגגה.
זכור,
אתה לא פועל בוואקום.
ה"אופי המתעלק/חופר" זו פרשנות שלך, בין אם היא משותפת לעוד אנשים ובין אם לא.

זכור, אתה לא פועל בוואקום, וכשאתה מפליץ ציניות לתוך הדיון, זה מסריח לכולם.

מה גם שזה לא תפקידך "לחנך" את הגולשים כאן -- אותי זה מקומם.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ענית לי, לא חושב שמישהו כאן יקפוץ.

נראה שלא נסכים על הרבה, אם בכלל, בוודאי לא על כך ש-Naim ה"טובים בעולם" באיזשהו פריט ציוד, אבל שייהייה.
כאמור, אין ציפייה שתנטוש/תשנה את דיעותיך, ואין צורך באישור ממני כדי שתדבק בהן :)

נסכים שלא להסכים? נסגר עניין? No hard feelings? :)
עמיר
אני מדבר על מערכת. לא מעניינת אותי איכות של פריט אלא במכלול.

אני מסכים שאנחנו לא מסכימים כי זו עובדה....

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אני מדבר על מערכת. לא מעניינת אותי איכות של פריט אלא במכלול.

אני מסכים שאנחנו לא מסכימים כי זו עובדה....

אריה
בו'אנה אתה -- אל תנסה לבלבל אותי עם עובדות :)

וגם אל תתבלבל, חס וחלילה, עם העובדה שהמערכת/מכלול אינה טובה יותר מהפריט הגרוע ביותר שבה
(לגבי מסלול מסויים בה, כמו נגינת דיסקים בנפרד מנגינת תקליטים).

והשאלה היחידה שמעניינת -- האם גם מבחינתך no hard feelings? :)

בברכה!
עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בו'אנה אתה -- אל תנסה לבלבל אותי עם עובדות :)

וגם אל תתבלבל, חס וחלילה, עם העובדה שהמערכת/מכלול אינה טובה יותר מהפריט הגרוע ביותר שבה
(לגבי מסלול מסויים בה, כמו נגינת דיסקים בנפרד מנגינת תקליטים).

והשאלה היחידה שמעניינת -- האם גם מבחינתך no hard feelings? :)

בברכה!
עמיר

מערכת סטריאו היא אומנם מערכת טורית אנלוגית וגם אני דגלתי פעם ברעיון שהתוצאה הסופית מוגבלת ע"י הרכיב החלש במערכת, אבל בהמשך הפנמתי שלמערכת סטריאו יש תכונות ששוברות גם את הכלל הזה: מה שלא יוצא מהמקור לעולם לא יגיע לרמקולים, בניגוד לנגן, פטיפון או נגן תקליטורים ולהגברה שהם רכיבים אקטיביים הרמקולים הם רכיב פסיבי לחלוטין ולכן בתקציב מוגבל הם הרכיב הפחות חשוב במערכת.

אין לי HARD FEELINGS להיפך, לפעמים בכתיבה אני מתנסח בציניות שיכולה לפגוע ואני מרגיש לא בנח עם זה. אם יצא לנו להיפגש הבירה עלי.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
מערכת סטריאו היא אומנם מערכת טורית אנלוגית וגם אני דגלתי פעם ברעיון שהתוצאה הסופית מוגבלת ע"י הרכיב החלש במערכת, אבל בהמשך הפנמתי שלמערכת סטריאו יש תכונות ששוברות גם את הכלל הזה: מה שלא יוצא מהמקור לעולם לא יגיע לרמקולים, בניגוד לנגן, פטיפון או נגן תקליטורים ולהגברה שהם רכיבים אקטיביים הרמקולים הם רכיב פסיבי לחלוטין ולכן בתקציב מוגבל הם הרכיב הפחות חשוב במערכת.

אין לי HARD FEELINGS להיפך, לפעמים בכתיבה אני מתנסח בציניות שיכולה לפגוע ואני מרגיש לא בנח עם זה. אם יצא לנו להיפגש הבירה עלי.

אריה
נו, אתה רואה! אפילו בעניין שתייה הטעמים שלנו שונים :)
אני לא שותה בירה :(, אז אם יצא לנו להיפגש, הדיאט-קולה עלי! :)

ובקשר לציניות וכו' -- כנ"ל לגבי :(

אז אני שמח בעניין no hard feelings (ורד)

ולמרבה הפלא, ברגע שהוספת משפט וחצי גם הוספת אי-הסכמה וחצי :)

לדעתי, מידת החשיבות של רכיב במערכת אינה נובעת/תלוייה בהיותו אקטיבי או פאסיבי, אלא במידת השפעתו על התוצאה.

הרי לפי ההיגיון הזה, אם משתמשים בפרה פאסיבי, הוא מפסיק להיות חשוב! :)

וגם אם מצאת מקור מצויין, שטוב ממתחרהו בכך שהוא נותן באס ברור ומובחן יותר, אבל הרמקולים הלא-חשובים הם מדפיים ולא מוציאים לא את הבאס של זה ולא של זה, יוצא שלמרות שלא איבדת כלום בדרך עד הרמקולים, לאזניך לא יגיע יותר מאשר מעבירה החוליה החלשה ביותר במערכת הטורית האנלוגית ... :(

בברכה!
עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא יודע מה זה פרה פסיבי ואף פעם לא נתקלתי בחיה הזו רק שמעתי עליה.

אני סבור שלהתחיל להתייחס למערכת כמעבירה בס או לא מעבירה בס זו כבר טעות, כי מערכת צריכה לשקף משהו "מוסיקלי". יש מערכות רעות מאוד שמעבירות בס נמוך מאוד ויש מערכות מעולות שלא יורדות נמוך.

אני מבין את השפה המשמשת להעברת חווית האזנה מאדם לאדם, אבל אני מתרשם הרבה יותר מתיאור נוסך: במערכת הזו (NAIM כמובן! טוב.... סתאם...) פסנתר נשמע פנטסטי. זה נותן לי תחושה הרבה יותר טובה של איכות צליל מאשר הג'ארגון הרגיל - יופי של בס, מיד בס חלש, גבוהים מתוקים - והכל יכול להיות נהדר ועדיין ח.ה של מערכת.

אני מצטער שאני כל הזמן עונה כי אחרת אפשר יהיה לחשוב שאני מסכים אתך וכבר סיכמנו שאנחנו לא מסכימים :) .

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לא יודע מה זה פרה פסיבי ואף פעם לא נתקלתי בחיה הזו רק שמעתי עליה.

אני סבור שלהתחיל להתייחס למערכת כמעבירה בס או לא מעבירה בס זו כבר טעות, כי מערכת צריכה לשקף משהו "מוסיקלי". יש מערכות רעות מאוד שמעבירות בס נמוך מאוד ויש מערכות מעולות שלא יורדות נמוך.

אני מבין את השפה המשמשת להעברת חווית האזנה מאדם לאדם, אבל אני מתרשם הרבה יותר מתיאור נוסך: במערכת הזו (NAIM כמובן! טוב.... סתאם...) פסנתר נשמע פנטסטי. זה נותן לי תחושה הרבה יותר טובה של איכות צליל מאשר הג'ארגון הרגיל - יופי של בס, מיד בס חלש, גבוהים מתוקים - והכל יכול להיות נהדר ועדיין ח.ה של מערכת.

אני מצטער שאני כל הזמן עונה כי אחרת אפשר יהיה לחשוב שאני מסכים אתך וכבר סיכמנו שאנחנו לא מסכימים :) .

אריה
לא נראה לי שאתה צריך לדאוג יותר מדי שמא מישהו יעלה בדעתו בכלל את האפשרות שאנחנו מסכימים במשהו... :)

בין אם נתקלת בפרא :))) פאסיבי או לא, יש חייה כזו, חייה ובועטת, ונראה שקיומה מערער את צורת המחשבה שחשיבותו של רכיב נקבעת על פי פאסיביותו או אקטיביותו.

היתפסותך ספציפית לבאס, שהייה רק דוגמה קלה להבהרת הנקודה, משתמשת להסטת הפוקוס ממנה.

לצורך העניין, לא משנה הז'ארגון, ולא הייתה כוונה למדוד את איכות המערכת או את הרמקולים המדפיים על פי כמות הבאס. הנקודה היא פשוטה:
  • תמצית הטיעון שלך הייתה שברגע שמשהו הולך לאיבוד בתחילת המסלול, לעולם לא יגיע לרמקולים (ובעצם לאוזן), ולכן חשיבות הרכיבים היא לפי סידרם במסלול, מהנגן בראש על הרמקולים בסוף
  • הדוגמה שהבאתי מראה שלא באמת משנה איפה מאבדים משהו, אפילו אם זה בסוף השרשרת, עדיין, באותה מידה, הוא הולך לאיבוד ולא מגיע לאוזן.
  • זאת גם אם מדובר ברמקולים מדפיים מצויינים, שמה שהם מעבירים הם מעבירים מצויין, אבל את הבאס הממש נמוך -- ששימש לצורך הדוגמה, בין אם חשיבותו מבחינתך קטנה או גדולה -- הם לא מעבירים באותו יחס, ולכן הוא הולך לאיבוד

כך שמבחינה זו, נראה שמערכת אינה יוצאת דופן מהכלל ששרשרת אינה חזקה יותר מהחולייה החלשה ביותר בה.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עמיר,

שוב אתה מתייחס נקודתית ל"אם מאבדים משהו" מה שאני מדבר עליו שזור במרקם כולו והוא חשוב יותר מ"איבוד של משהו" בדרך.

יתכן גם שאני טועה בהתייחסות לרמקול כאל רכיב פסיבי וההגדרה שלי לא נכונה. עדיין אני מציע לכל מי שקונה מערכת בתקציב מוגבל לחסוך את מירב הכסף על הרמקולים ולא על משהו אחר.

אפשר אולי לפתוח שרשור בשאלה מה כל אחד מחפש במערכת שלו.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ראו מה חושבים עלינו בכתום (רדו קצת למטה):
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?ForumId=124&r=1

תומר

ראיתי את מיכאל לנג מזכיר את העובדה שאני תימני. מעניין אם היה מזכיר את עדתי אילו הייתי אשכנזי...
אבל זו לא הפעם הראשונה. גם בפורום אחר שמנוהל ב"פלורליסטיות" על ידי אלוני, דואגים בכל שלב שמדברים עלי להזכיר את מוצאי בדרך ישירה או עקיפה. האמת שזה ממש מרגיז אותי, לא בגלל שאני מתבייש בזה, אלה משום שחשבתי שבישראל אין גזע ארי.

בכל מקרה. מיכאל לנג הוא איש מסכן. היה ונישאר כזה. אני מאחל לו ולנשמתו השחורה בריאות טובה.

אני חוזר לביתי החצי תימניה. אולי היא, בדור שלה, לא תאלץ לשמוע או לקרוא דברים גזעניים מפיהם של הגזע הארי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר,

שוב אתה מתייחס נקודתית ל"אם מאבדים משהו" מה שאני מדבר עליו שזור במרקם כולו והוא חשוב יותר מ"איבוד של משהו" בדרך.

יתכן גם שאני טועה בהתייחסות לרמקול כאל רכיב פסיבי וההגדרה שלי לא נכונה. עדיין אני מציע לכל מי שקונה מערכת בתקציב מוגבל לחסוך את מירב הכסף על הרמקולים ולא על משהו אחר.

אפשר אולי לפתוח שרשור בשאלה מה כל אחד מחפש במערכת שלו.

אריה
העניין הוא שבתפיסה הזו אתה מצד אחד גורם באופן יזום לעירפול של מה שמשפיע ומה שחשוב, ומצד שני יש לך מסקנות מאוד (מדי?!) חותכות לגבי היכן כדאי לחסוך.

לדעתי, די טריוויאלי שההבדלים בין רמקולים הם בסדרי גודל גדולים יותר ומורגשים יותר מאשר הבדלים בין רכיבים אחרים (אני מדבר על רכיבים טובים בלבד, לא על החלפת זבל בזהב), כשההבדלים הם לא רק באיכויות אלא ממש באופי בסיסי, אפילו תפיסתי, של הצליל, כשמה שמקבלים מטכנולוגיות שונות (דינאמי, אלקטרוסטאטי, ריבון, שופר וכד') גם הרבה פעמים שונה מהותית, וחשוב יותר, גם משפיע על הדרישות מרכיבים אחרים, בעיקר מההגברה.

לפיכך, נראה לי דווקא להיפך -- שהבחירה הראשונה, המשפיעה ביותר על אופי הצליל, תהייה של הרמקולים, ורק אחר כך להתאים להם את ההגברה. הגברה שתתאים לשופר נציל לא בהכרח תעבוד כראוי עם אלקטרוסטאטים בולעי הספק, או עם דינאמיים לא נצילים במיוחד.

ואשר לאיפה לחסוך -- אז ככה: אם חוסכים ברמקולים, מוגבלים על ידי המאקסימום של הרמקולים, אבל זה עשוי עדיין להישמע טוב יחסית, עד שבסופו של דבר קונים רמקולים טובים יותר -- זה בעצם מה שתומך בעצתך, אריה, לגבי המקום לחסוך בשלב ראשון.

אם לא חוסכים ברמקולים, הם עלולים -- בחלק מהמקרים -- לחשוף באכזריות כל פגם בציוד שלפניהם, ואז שומעים לפעמים ממש גרוע עד שמשפרים את ההגברה והמקור בהתאם... שזו בעייה ראוייה להתייחסות.

אם
זה מה שקורה, אפשר/כדאי לשקול לקנות בהתחלה רמקול מאותו סוג/אופי כמו שרוצים להיות איתו בסופו של דבר, ולשדרג בהמשך, אבל בכל מקרה לבחור את סוג הרמקול כבר בהתחלה.

לא הייתי קורא לזה "חסכון", כי זה עולה הרבה יותר בסופו של דבר, אלא "קנייה בשלבים" :)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ראיתי את מיכאל לנג מזכיר את העובדה שאני תימני. מעניין אם היה מזכיר את עדתי אילו הייתי אשכנזי...
אבל זו לא הפעם הראשונה. גם בפורום אחר שמנוהל ב"פלורליסטיות" על ידי אלוני, דואגים בכל שלב שמדברים עלי להזכיר את מוצאי בדרך ישירה או עקיפה. האמת שזה ממש מרגיז אותי, לא בגלל שאני מתבייש בזה, אלה משום שחשבתי שבישראל אין גזע ארי.

בכל מקרה. מיכאל לנג הוא איש מסכן. היה ונישאר כזה. אני מאחל לו ולנשמתו השחורה בריאות טובה.

אני חוזר לביתי החצי תימניה. אולי היא, בדור שלה, לא תאלץ לשמוע או לקרוא דברים גזעניים מפיהם של הגזע הארי.
נמר -- עזוב את הגזענות -- אתה תימני אחלה, ולא בכיוון של "יחסית לתימני אתה בסדר", אלא בכיוון של זה שאתה גם תימני -- והרבה פעמים מזכיר את זה בעצמך ומתגאה ונהנה מזה -- וגם אחלה, בלי קשר/תלות.

ולא שלנג הוא "ארי" במשהו -- להיפך -- בתור נמר אתה הרבה יותר קרוב למחלקת האריות ("ארי") ממנו.

עזוב שטויות, אל תתחיל עם הכיוון הזה. רק רעל זה יביא לך לנשמה, וגם זה בעיקר מתוצרת עצמית ישר לוורידים שלך.

אישית, אני מעדיף תימנים כמוך (ובכלל) על "ארים" כמוהו.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר -- עזוב את הגזענות -- אתה תימני אחלה, ולא בכיוון של "יחסית לתימני אתה בסדר", אלא בכיוון של זה שאתה גם תימני -- והרבה פעמים מזכיר את זה בעצמך ומתגאה ונהנה מזה -- וגם אחלה, בלי קשר/תלות.

ולא שלנג הוא "ארי" במשהו -- להיפך -- בתור נמר אתה הרבה יותר קרוב למחלקת האריות ("ארי") ממנו.

עזוב שטויות, אל תתחיל עם הכיוון הזה. רק רעל זה יביא לך לנשמה, וגם זה בעיקר מתוצרת עצמית ישר לוורידים שלך.

אישית, אני מעדיף תימנים כמוך (ובכלל) על "ארים" כמוהו.

עמיר

עמירוש. אני לא מזריק לעצמי רעל, אני יותר מתרכז בלהראות את הפרצוף הגזעני של אותו לנג. הוא התבטא כך גם בעבר בפורום תפוז. מדובר בחלאה גזענית מובהקת.

אסיים במשל.

אדם צעיר ממוצא מזרחי ניגש לאדם אחר ברחוב ושאל אותו איך מגיעים לרחוב דיזינגוב.
המתנשא הגזען ענה לו שאין דבר כזה דיזינגוב אם כי יש לומר דיזינגוף. ובכלל, הוסיף המתנשא הגזען, לא מבטים כך את הרחובות הללו. כשם שאין לומר זמנהוב אלא זמנהוף!
בקיצור, המתנשא הגזען התעורר באיכלוב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמירוש. אני לא מזריק לעצמי רעל, אני יותר מתרכז בלהראות את הפרצוף הגזעני של אותו לנג. הוא התבטא כך גם בעבר בפורום תפוז. מדובר בחלאה גזענית מובהקת.

אסיים במשל.

אדם צעיר ממוצא מזרחי ניגש לאדם אחר ברחוב ושאל אותו איך מגיעים לרחוב דיזינגוב.
המתנשא הגזען ענה לו שאין דבר כזה דיזינגוב אם כי יש לומר דיזינגוף. ובכלל, הוסיף המתנשא הגזען, לא מבטים כך את הרחובות הללו. כשם שאין לומר זמנהוב אלא זמנהוף!
בקיצור, המתנשא הגזען התעורר באיכלוב.
עזוב שטויות, נמר, מיותר לגמרי לעסוק בזה בכלל, ועוד להראות לו שהוא מעצבן אותך...

הבעייה של אנשים מהסוג שמשתתף במשל (בתפקיד משני) היא שהם מתעוררים במעשיהו, הרבה בקרים... :(

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עזוב שטויות, נמר, מיותר לגמרי לעסוק בזה בכלל, ועוד להראות לו שהוא מעצבן אותך...

הבעייה של אנשים מהסוג שמשתתף במשל (בתפקיד משני) היא שהם מתעוררים במעשיהו, הרבה בקרים... :(

עמיר

צודק בהחלט. נשאיר את לנג להתבשל בתשפוכת שלו.
אבל לפחות שידעו כולם שמדובר בחלאה גזענית שזו אינה נפעם הראשונה שהוא מתבטא כך נגד עידות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור