מעמד לציוד. חשיבותו במערכת וכיצד יש להתייחס אליו.

DigiSUN1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
אריה
אתה בפירוש מפגין חוסר הבנה ולוגיקה פסולה.
התופעה שתיארת נקראת- missing fundamental והיא תופעה פסיכואקוסטית ידועה, מוכרת וגם מובהקת סטטיסטית.
משתמשים בה במודלים פסיכואקוסטיים, בדומה לתופעות רבות אחרות שעליהן כבר אמרת שהמדע לא יודע "דבר וחצי דבר" - זאת מבלי שאתה עצמך מכיר אותן לעומק אך מגייס אותן לחיזוק הדוקטרינה בה אתה מצדד כמו בריאתנים שמגייסים את איינשטיין.
טענות נגד ענייניות ככל שיהיו, אין טעם לפרט כי כפי שראינו, מנהל הפורום נמר לוי מצנזר. לדעתי זה פשוט כי הוא עצמו מאמין באמונות תפלות.

נערך לאחרונה ב:

DigiSUN1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
תגיד נמר,
תכלס אתה נהנה מהשררה ומרשה לעצמך להעליב אישית גולשים שמציגים דיעה שלא מתאימה לך. הרי אם לא יסכימו איתך, לא יוכלו להתווכח איתך, כי אתה תוכל להרחיקם.
נכון?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה
אתה בפירוש מפגין חוסר הבנה ולוגיקה פסולה.
התופעה שתיארת נקראת- missing fundamental והיא תופעה פסיכואקוסטית ידועה, מוכרת וגם מובהקת סטטיסטית.
משתמשים בה במודלים פסיכואקוסטיים, בדומה לתופעות רבות אחרות שעליהן כבר אמרת שהמדע לא יודע "דבר וחצי דבר" - זאת מבלי שאתה עצמך מכיר אותן לעומק אך מגייס אותן לחיזוק הדוקטרינה בה אתה מצדד כמו בריאתנים שמגייסים את איינשטיין.
מעבר לכך, מנהל הפורום נמר לוי מצנזר. לדעתי זה פשוט כי הוא עצמו מאמין באמונות תפלות. ר

אם כבר מדעי, למה שלא תפרט את המושג: מודלים פסיכואקוסטיים? מהם המודלים האלה? איך מודדים? מהי הסטטיסטיקה שאתה מדבר עליה? על מה היא נסמכת? האם התוצאות מובהקות או לא? תפרט כך שכולנו נוכל ליהנות מהידע המדעי שאתה מדבר עליו.

אריה

DigiSUN1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
זה תחום מחקר שלי. אם אתה רוצה לדבר על משהו, תהיה יותר ספציפי.
ואגב, מוזר לי שאתה רוצה לבחון אותי. הרי בניגוד לאנשים פה שרואים עצמם כ"ברי סמכא", בנושאים מדעיים אין כאלה. אני הראשון שיגיד לך: אל תיקח את דברי כתורה מסיני - בדוק בעצמך במקורות, ובמידת הצורך הבא טיעוני נגד ענייניים (ולא, "המדע לא יודע כלום באופן פעולת המוח לכן יש הבדלים בין שקעים" זה לא טיעון ענייני, זו טענה חסינת הפרכה המסתמכת על אי ידיעה)

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
התחלנו בכך שאתה טוען שחלק מהאבחנות שקשורות בשמיעה הן לא מדידות ולכן אינן קיימות - הן קיימות רק בראשו של המאזין.

הבאתי דוגמה לגבי שחזור הבאס שנעשה אך ורק בראשו של המאזין, אין דרך למדוד זאת - ולגבי התופעה הזו טענת שהיא ידועה ומוכחת מבחינה סטטיסטית.

השאלה היא מתי תופעה מקובלת עליך על אף שאינה מדידה במכשירים (דוגמת שחזור הבאס) ומתי תופעה לא מקובלת עליך על אף שגם היא לא ניתנת למדידה במכשירים.

אתה לא צריך להיכנס לפרטים מעייפים, רק תסביר מתי כן ומתי לא.

אתן לך דוגמה נוספת:
יש כבלים שהכיווניות שלהם חשובה. על פי תורת החשמל, מאחר והמתח שעובר בכבלים הוא חילופי, הרי שמדובר בתופעה לא מתקבלת על הדעת מבחינה מדעית.
אם יוכח לך סטטיסטית שהתופעה אכן קיימת, תקבל זאת?

אריה

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
בחיית דינק!!!!
שתקו כבר!! ניפחתם ת'מוח. כמה אפשר לזי...ן ת'שכל, כמה...

איפה אתם ואיפה נושא הפוסט, יא אללה שלכם!
יש לכם מה לתרום לפוסט, סבבה. אין לכם, סתמו! חליק!

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בחיית דינק!!!!
שתקו כבר!! ניפחתם ת'מוח. כמה אפשר לזי...ן ת'שכל, כמה...

איפה אתם ואיפה נושא הפוסט, יא אללה שלכם!
יש לכם מה לתרום לפוסט, סבבה. אין לכם, סתמו! חליק!

למה זה לא קשור לפוסט? בא מישהו ואומר שבכלל לא צריך לשאול אם מעמד משנה או לא משנה את הצליל, כל מה שצריך לעשות זה לבדוק אם יש מדידות שמוכיחות שמעמד משנה את הצליל.

אם אין מדידות - אז מעמד לא משנה את הצליל.

זה רעיון מעניין: אפשר לבקש שלפורום יוצמד "מדען ראשי" והוא בעצם יענה על השאלות האלה.

לדעתי זה קשור מאוד לפוסט.

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תגיד נמר,
תכלס אתה נהנה מהשררה ומרשה לעצמך להעליב אישית גולשים שמציגים דיעה שלא מתאימה לך. הרי אם לא יסכימו איתך, לא יוכלו להתווכח איתך, כי אתה תוכל להרחיקם.
נכון?

הצחקת אותי. אתה באמת חושב שאתה מציג דיעה שונה משלי? אין ביננו ויכוח על אודיו. יש בניננו חילוקי דיעות בנוגע להבנה שלך באודיו עוד לפני שאני מדבר איתך על הנושא הזה בכלל. אין לך שמץ של נסיון בתחום. מעולם לא נכחת באחד מהמפגשים הלימודיים שאנו עושים. בניהם הנושאים הללו שאתה מכנה אותם "וודו". אז איזה ויכוח אני אתווכח איתך שקשור להסכמה או לא בעוד אנחנו בכלל לא באותו איזור. אל תחמיא לעצמך.

הרבה כאן לא הסכימו איתי. אם הם התנסו, ולא הסכימו? וואלה. לא תשמע ממני מילה. אם לא? לא כאן.

רוצה לקנות את הזכות שלך להתווכח איתי על אודיו? בוא ותתנסה. הציעו לך מספר פעמים והזמינו אותך כמה חברים מאוד מנוסים. לא רק סרבת בחוסר נימוס, גם ניסית להסביר להם כמה הם טיפשים ו"וודואיסטים". איך כתבת? "לא אבזבז את הזמן שלי בשביל ללכת ולשמוע משהו שמראש אני יודע שאין הבדלים". וואלה? אז מה אתה עושה כאן ומה אתה מנסה להוכיח?

רוצה לקבל הזדמנות שתביא לכך שאתייחס לדבריך ברצינות? תתחיל להתייחס ברצינות לדברי החברים כאן.

אגב.
רק תזכור. זהו אינו פורום דמוקרטי.

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
....

נערך לאחרונה ב:

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
התחלנו בכך שאתה טוען שחלק מהאבחנות שקשורות בשמיעה הן לא מדידות ולכן אינן קיימות - הן קיימות רק בראשו של המאזין.

הבאתי דוגמה לגבי שחזור הבאס שנעשה אך ורק בראשו של המאזין, אין דרך למדוד זאת - ולגבי התופעה הזו טענת שהיא ידועה ומוכחת מבחינה סטטיסטית.

השאלה היא מתי תופעה מקובלת עליך על אף שאינה מדידה במכשירים (דוגמת שחזור הבאס) ומתי תופעה לא מקובלת עליך על אף שגם היא לא ניתנת למדידה במכשירים.

אתה לא צריך להיכנס לפרטים מעייפים, רק תסביר מתי כן ומתי לא.

אתן לך דוגמה נוספת:
יש כבלים שהכיווניות שלהם חשובה. על פי תורת החשמל, מאחר והמתח שעובר בכבלים הוא חילופי, הרי שמדובר בתופעה לא מתקבלת על הדעת מבחינה מדעית.

אריה

כיוניות בכבל קשורה לדרך שחיוטו את הכבל
כלומר בצד אחד המינוס מחובר לסיכוך (מחובר למקור האות) ובצד השני לא)
זה מפחית את רעשי הרקע וכן ניתן להוכיח את זה מבחינת מדידות
אפילו אנשים שבונים כבלי אינטרקונק ב DIY בודקים את זה

DigiSUN1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0

לא, לא.
לא צריך מדידות על מנת לחלוק על כך שיש הבדלים, אם אכן מוכח במובהקות סטטיסטית, בהדירות ובמתודולוגיה ראויה שבאמת קיימים הבדלים. קודם צריך להוכיח שאכן קיימת תופעה, רק אח"כ למצוא תיאוריה או הסבר שמתאימים לה.
באופן דומה לוודו מסוגים שונים, סיפור הסטנדים אינו מוכח כאשר מדובר בציוד דיגיטלי ו/או מגברים.
מה שמייחד את סיפור הסטנדים, בניגוד לרכיבים אחרים, הוא שכאן הטענות הן לא ל"טיהור קוונטי" או משהו שלטענת הסובייקטיביסטים הוא מסובך או נבצר מדעת - אלא בשיכוך ויברציות - כלומר מכאניקה ניוטונית פשוטה.

בקצרה: מקובלת - כאשר קיימת הוכחה מדעית לעצם קיומה (סטטיסטיקה, מובהקות, הדירות). זאת מבלי קשר להסבר פיזיקלי לגבי אופן הפעולה שלה.

פחות בקצרה:
על "קרינת גוף שחור" שמעת? זו תופעה שאיש לא ידע להסביר בתחילת המאה הקודמת, אבל מה לעשות, היא חזרה על עצמה שוב ושוב, בהדירות ובמובהקות. כל פעם אותן תוצאות. המדע לא התכחש אליה! מדענים שברו את הראש, חיפשו הסבר התואם את התופעה, מצאו כזה, קיבלו נובל. המדע לא צריך להסביר תופעה על מנת להשלים עם עצם קיומה.
אבל - וזה אבל גדול - המדע לא ייטרח להסביר תופעה שאין כל הוכחה שהיא באמת קיימת. מה לעשות, שומעי השקעים מעולם לא הוכיחו את טענותיהם. זה כלל אצבע במדע הנקרא תער אוקאם. המדע לא ייטרח לחפש את החייזרים הכועסים שהפילו עץ ביער, אם יותר מניח את הדעת שהעץ פשוט נפל בגלל רוח סערה.

תופעת "שחזור הבאס" (כאמור זה נקרא Missing Fundamental) ניתנת להוכחה ב-100%, ואין צורך להבין "כיצד" המוח האנושי משלים את תדר הייסוד - על מנת להוכיח מעבר לכל ספק שאיכשהו הוא מצליח לעשות את זה:
אם תיקח מלודיה של יצירת פסנתר מוכרת ותעביר אותה ב- Hi Pass Filter עצבני שיהרוג את כל תדרי הייסוד שלה, עדיין תוכל - ו-100% מהאנשים יוכלו - לזהות יצירה זאת. איך הם עושים את זה אם הרגנו את תדר הייסוד של תווי המלודיה? הרי תדרי הייסוד מכילים את הפיץ'. הסיבה לכך היא שהמוח משלים את הפיץ' - את ההרמוניות הנמוכות, הבאסיות. יש אינספור מחקרים על כך כמו שתוכל לראות, למשל, בקישורים מהערך בויקיפדיה. על בסיס עיקרון זה קיימים שלל אפקטים, המפורסם שבהם הוא MaxxBass של חברת Waves Audio הישראלית.

בוודאי שאקבל זאת! אם ההוכחה הסטטיסטית תהיה ראויה, אז סימן שהתופעה אכן קיימת. זה לא עניין של דיעה.

רק כל עוד לא קיימת הוכחה כזאת, כדאי לשים לב להשלכות של תופעה כזאת: הכבלים מעבירים אות חשמלי. הם "אינם יודעים" שהם מעבירים אודיו. הוכחה סטטיסטית כזאת, משמעה שקיים חסר בתורה האלקטרומגנטית כולה - תורה שנכון להיום מיטיבה להסביר כבלים, כמו-גם שלל תופעות פיזיקליות ופיתוחים בהנדסה, רפואה, אופטיקה, אסטרופיזיקה, תקשורת וכו'. אם יוכח סטטיסטית, אז יש פה משהו גדול, ואני אהיה הראשון להתרגש מכך. טענות "שמעתי" אנקדוטיות שאינן מתודולוגית בדיקה ראויה - לא יהוו ראייה אמפירית מהימנה לתופעה כזאת. אז בהעדר ראייה כזאת, ובהסתמך על תער אוקהם (ועל כל העניין הכלכלי שיש סביב השוק הזה), ההסבר הכי מניח את הדעת הוא ההסבר הפסיכולוגי. זה שמישהו פה אומר ש"אני חושב שהוא פסיכי" - זה כבר אישיו שלו עם עצמו, כי אני מעולם לא טענתי זאת. כולנו תוצר של הוויה משותפת וביולוגיה משותפת. כולנו חשופים להטיות קוגנטיביות אלה או אחרות. ויש אנשים שמנצלים זאת לטובתם, בין אם לעשיית רווח כלכלי ובין אם ל"שופוני".
מי שיש לו חשיבה ביקורתית יהיה מודע לכך ויפעל בהתאם.

נערך לאחרונה ב:

DigiSUN1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
כיוניות בכבל קשורה לדרך שחיוטו את הכבל
כלומר בצד אחד המינוס מחובר לסיכוך (מחובר למקור האות) ובצד השני לא)
זה מפחית את רעשי הרקע וכן ניתן להוכיח את זה מבחינת מדידות
אפילו אנשים שבונים כבלי אינטרקונק ב DIY בודקים את זה
נכון.
ספציפית לגבי כיווניות, לא באמת מדובר ב"כיווניות" של מטען חשמלי אלא בצד אליו הסיכוך צריך להיות מחובר.
חצים המצוירים ע"ג כבל הם בבחינת גימיק שיווקי ותו-לא.

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אריה, כבל אינטרקונקט עם כיוון הוא בד״כ בגלל ניתוק הסיכוך בצד אחד, ולכן יש הבדל מהותי היכן הוא מחובר.
בכלל, עניני סיכוך והארקה הם אחד הגורמים שמשפיעים רבות על רעשים שקל מאוד לאוזן האנושית לשמוע והם לרב אלו שעושים את השינוי בכבלים, וגם בחיבור בין מכשירים! רעש על תדר גבוה יכול להשמע לאוזן האנושית צורמני והמוח מתרגם את הצליל כחסר באס.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
או קיי. תשובה יפה ומנומקת ואני מודה לך עליה.

מתוך ההסבר על תערו של אוקם: "ישנן מערכות שבהן הגישה האינטואיטיבית של הבנת המבנה בעזרת תערו של אוקאם אינה מצליחה לספק הסברים למכלול התופעות הנצפות. מערכות כאלו קרויות מערכות מורכבות, והן מתאפיינות בריבוי קשרים בין היחידות המרכיבות אותן. הסיבוכיות, שמאפיינת מערכות מורכבות, ואשר מתבטאת כמערך מסועף של קשרים מורכבים ויחסי תלות הדדית בין היחידות הבסיסיות, מנוגדת לתערו של אוקאם. למעשה, מערכות ביולוגיות רבות נוטות להיות מסועפות, והן עונות על ההגדרה של מערכת מורכבת.

ההדגשה שלי.

1. המדע לא יודע כלום על הפסיכופיזיקה. לא יודע איך אתה מתייחס למשפט הזה אבל למיטב ידיעתי הוא עדיין בגדר עובדה מוחלטת. יודעים היכן במוח מצאים מרכזים שונים, יודעים לבדוק פעילות חשמלית בהם, יודעים על סמך חקר שאם קורה לנבדק א' אז במוח "נידלק" מרכז X. תאכלס - כל מה שקשוק בפיזיקה של החלק הפסיכי של המח לא יודעים כלום.
2. המדע עוד לא יודע עד הסוף איך פועלת האוזן שלנו. בקטע המכני - הידע הוא ב 100%. כשנכנסים לשאלות המעבר ממכניקה לחשמל באוזן, יש מקומות שהמדע מגמגם בהם.

כשאתה מדבר על האזנה למוסיקה בבית, אתה מדבר על מערכת שמורכבת מאלקטרוניקה - ואני מניח ששם יודעים למדוד הכל, אתה מדבר על מערכת המרה מחשמל למכניקה שגם בה יודעים למדוד הכל. אתה מדבר על התווך שגם בו יודעים למדוד הכל אבל הוא שונה מחדר לחדר, משתנה בהתאם למזג האויר, משתנה על פי הגובה בו מדובר, אתה מדבר על האוזן האנושית שבה לא יודעים למדוד הכל, ואתה מדבר על החלק הפסיכי של המח שעליו לא יודעים כלום.
בהנחה שאתה מקבל את התיאור הזה שלי - האם זו בעינך מערכת פשוטה או מערכת מורכבת?

עכשיו בוא נעבור לאיש עצמו ופה אני מדבר על עצמי בלבד:

בוא נניח שאני חש בתופעה מסוימת - וברור לי שהיא אנטי מדעית בעליל. כדי ליהנות מאותה תופעה אני צריך להשקיע כסף - למשל ברכישת סטנד. האם אתה רוצה להגיד לי שבגלל שמבחינה מדעית הסטנד לא משפיע - אני עושה טעות שאני רוכש אותו על אף שאני חש שהוא כן משפיע?

פה אתה נכנס לתחום האיזון שבין השכל לבין הרגש. לדעתי, לבוא ולומר לאנשים לבטל את מה שהם מרגישים (בהנחה שבאמת אין בסיס מדעי לתחושות האלה) זו טעות שבכלל לא קשורה לעניינים של מערכות שמע אלא לחיים בכלל. וזה לפני שדיברנו על פרופילים פסיכולוגיים ועל העובדה שיש כמה כאלה ועל העובדה שהמדע יודע בבירור שפרופיל אחד מתרשם מאותם הדברים באופן שונה מפרופיל אחר.

העסק הזה הוא כל כך מורכב ועשיר - שאני סבור שיש להיזהר מאוד מקביעת מסמרות מדעיות פה.

כיווניות של כבל זה דבר לא מדעי. אני חווית פעם אחת בחיי את החשיבות בכיווניות של כבל. מבחינתי אני סטטיסטיקה והדירות של 100% לגבי עצמי. אם יעשו לי מחר מבחן וישאלו אותי לגבי חשיבות הכיווניות של כבל שמעביר מתח חילופין, אני אענה שאין חשיבות. בליבי אני אחשוב שזו טעות. ולפי התשובה שלך אתה יודע מצוין כמה פעמים במהלך ההיסטוריה בתחום המדעים המדויקים, מה שנחשב לטעות התברר כנכון.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה, כבל אינטרקונקט עם כיוון הוא בד״כ בגלל ניתוק הסיכוך בצד אחד, ולכן יש הבדל מהותי היכן הוא מחובר.
בכלל, עניני סיכוך והארקה הם אחד הגורמים שמשפיעים רבות על רעשים שקל מאוד לאוזן האנושית לשמוע והם לרב אלו שעושים את השינוי בכבלים, וגם בחיבור בין מכשירים! רעש על תדר גבוה יכול להשמע לאוזן האנושית צורמני והמוח מתרגם את הצליל כחסר באס.

אני מדבר על כבל שיש לו הארקה בשני הצדדים. לא ברור לי בדיוק למה אתם מתכוונים ומה המשמעות - אולי זה מעניין את מי שמשתמש במערכות מעורבבות....

אריה

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
אני מדבר על כבל שיש לו הארקה בשני הצדדים. לא ברור לי בדיוק למה אתם מתכוונים ומה המשמעות - אולי זה מעניין את מי שמשתמש במערכות מעורבבות....

אריה
אחי יש לך רקע באלקטרוניקה שאתה יורה את כל מה שאתה כותב ?

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אחי יש לך רקע באלקטרוניקה שאתה יורה את כל מה שאתה כותב ?
אתה רוצה ללמד אותי? אתה לא יודע על מה אני מדבר, אתה לא מכיר את הנושא ואתה יוצא מנקודת הנחה שאתה יודע טוב יותר ממני על מה אני מדבר.

אני מדבר על כיווניות של כבלים שהם זהים בשני הקצוות שלהם מבחינה חשמלית - ואני אומר בצורה מפורשת שמבחינת תורת החשמל אין הבדל בכיווניות בכבל כזה - ובכל זאת יש יצרנים שטוענים שחשוב מאוד לחבר כבלים כאלה בכיווניות מסוימת ואני נתקלתי בתופעה הזו במקרה אחד בעברי.

עכשיו מה השאלה שלך?

אריה

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
אתה רוצה ללמד אותי? אתה לא יודע על מה אני מדבר, אתה לא מכיר את הנושא ואתה יוצא מנקודת הנחה שאתה יודע טוב יותר ממני על מה אני מדבר.

אני מדבר על כיווניות של כבלים שהם זהים בשני הקצוות שלהם מבחינה חשמלית - ואני אומר בצורה מפורשת שמבחינת תורת החשמל אין הבדל בכיווניות בכבל כזה - ובכל זאת יש יצרנים שטוענים שחשוב מאוד לחבר כבלים כאלה בכיווניות מסוימת ואני נתקלתי בתופעה הזו במקרה אחד בעברי.

עכשיו מה השאלה שלך?

אריה
יש לך רקע באלקטרוניקה לכול מה שאתה כותב ?
נראה לי שאתה אחד שרק קורא מאמרים
:cool:
לי יש לך ?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
יש לך רקע באלקטרוניקה לכול מה שאתה כותב ?
נראה לי שאתה אחד שרק קורא מאמרים
לי יש לך ?

אתה רוצה לחוד לי חידות או שאתה רוצה לשאול משהו ספציפי? מה מציק לך - אם לא תסביר לא אוכל לענות לך.
יש לי רקע באלקטרוניקה אבל הוא פג תוקף מלפני עשרות שנים - מה זה קשור למה שכתבתי פה?

אריה

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
אתה רוצה לחוד לי חידות או שאתה רוצה לשאול משהו ספציפי? מה מציק לך - אם לא תסביר לא אוכל לענות לך.
יש לי רקע באלקטרוניקה אבל הוא פג תוקף מלפני עשרות שנים - מה זה קשור למה שכתבתי פה?

אריה
הרבה ..
תמשיך לקרא ידע זה דבר שימושי בימנו
ריענון לא יזיק לך
בהצלחה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור