מעמד לציוד. חשיבותו במערכת וכיצד יש להתייחס אליו.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
נמר ...
בחייאת, תרוקן את התיבה שלך.
אצל נח היה כבר יותר מקום.
(תנוח דעתך, זה לא קשור לדיגי).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אני לא בטוח שהפעולה ההגיונית ביותר מצידי היא לתקוע את האף הבריא שלי במיטה חולה כמו הדיון הזה, מה גם שייש סיכוי לא זניח שאעיר עלי את חמתו של הנמר :(

ושיהייה ברור מאוד -- אני לא מייצג את דיגי, אני לא "בעדו", ומבחינתי האישית, מבחינת
הפרשנויות, ההתרשמויות וההרגשה האישיות שלי, המצב איתו הוא כדלקמן:

• [*=right]הוא לא בא ממקום של לתרום מהיידע שייש לו, ו/או להסביר/להבהיר דברים
    [*=right]הוא בפירוש בא כדי להוכיח שהוא יודע יותר מכולם
    [*=right]שכולם טיפשים בזה שהם מאמינים בשטויות
    [*=right]והוא יראה לכולם מאיפה משתין הדג ומאיפה בא האור
    [*=right]הוא הרבה יותר בעניין של להתנצח ולהאיר בזרקור ובוויקיפדייה את השגיאות של האחרים
    [*=right]כשמנסים להתכתב איתו בצורה עניינית/מקצועית ו/או לשאול שאלות מקצועיות, הוא לא שש/ממהר לענות, אבל אם משמיצים אותו או דנים איתו בצורה "חובבנית", התגובה מהירה מאוד
    [*=right]הוא מתייחס לעצמו כאילו יש לו את המנדט לייצג את "המדע", אם כי לא "המדע" ולא איש מנציגיו עלי אדמות לא נתן לו מנדט כזה
    [*=right]לא תמיד דרך המחשבה שלו גמישה די הצורך כדי להיות "מדעית" באמת
    [*=right]הרבה יותר נעים לי כשהוא לא כאן

אז האם נקודת מוצא שלי ברורה די הצורך? :)

ובכל זאת, הייתי רוצה להתייחס למספר נקודות שנראות לי מהותיות.

וראשונה מכולן -- הטענות העיקריות שמטיחים נגדו, שהוא "לא מוכן להתנסות", ושהוא "לא מוכן להוכיח את מה שהוא טוען", וכו' -- הן טענות שלא לעניין!

אם מה שהוא הייה אומר זה "אנשים לא שומעים דברים, למרות שהם כן קיימים במציאות", הייה מקום לקרוא אותו לסדר, להזמין אותו כן לשמוע, להרכיב לו מכשירי שמיעה, וכו'.

אבל הטענה שלו היא הפוכה -- "אנשים כן שומעים דברים, למרות שהם לא קיימים במציאות"!!

מנקודת המבט שלו, באם הוא מסתכל על עצמו כאילו הוא גם אחד מהאנשים, הרי גם הוא עלול ליפול באותו פח של לשמוע דברים שאינם קיימים במציאות, כך שאין הבדל אם הוא יתנסה בעצמו או לא -- זה לא ישנה כלום!

כמו שאם מישהו יודע שזו טעות אופטית שכשמים כפית בכוס מיים מלאה למחצה, היא נראית שבורה -- הידיעה הזו לא פוטרת אותו מלראות במו עיניו שהכפית שבורה, למרות שזו סתם שטות לחשוב שזו האמת.

ואם מישהו טוען שזו שטות, זו גם די שטות להתעקש להזמין אותו לחזות בכפית כזו במו עיניו, וגם לא בדרך המדהימה שאפשר ליישר את הכפית בן רגע ע"י הוצאתה מהמיים.

מנקודת מבטו, לא הוא זה שצריך שייש הבדלים בין כבלים, או כל טענה אחרת XXX שמתנצחים עליה לאין סוף. הוא אומר בעצם:

• [*=right]הטענה XXX לא הוכחה/הודגמה בצורה שמקובלת בקהיליה המדעית (כמו למשל מבחנים מבוקרים עוורים כפולים או ABX במדגמים שגודלם מספיק כדי לתת ודאות סטאטיסטית, וכו')
    [*=right]הטענה XXX סותרת את מה שמנבאים חוקי הפיסיקה במקרה כזה, ולכן היא מראש בלתי סבירה
    [*=right]לעומת זאת, ישנם אינספור מיקרים שהוכחו שבהם גורמים שונים ומשונים משפיעים על התפיסה האנושים ומעוותים אותה
    [*=right]לפיכך גם כאן סביר יותר שיישנה טעות בתפיסה האנושית מאשר בחוקי הפיסיקה ו/או ביישומם
    [*=right]חובת ההוכחה היא לפיכך על הטוענים את הטענה XXX, לא על הפיסיקאים
שזה סך הכל די הגיוני, גם אם מעצבן :(

לזה יש להוסיף גם את זה ש:

• [*=right]דיגי לא מתערב בשירשורים שבהם מישהו מדווח על כמה הוא מכייף מאיזה כבל או משהו כזה, אלא רק בשירשורים שהם מראש תיאורטיים, כמו זה
    [*=right]דיגי לא מקלל, לא מנבל את פיו ולא מתלהם
    [*=right]בניגוד לליצנים כמו רוברט, מיכאל לנג ודומיהם, שממהרים לחשב ולהפיץ נוסחאות קסם בלי לדעת אפילו מתי הן תופסות ומתי לא וכו', נראה שדיגי כן מתמצא במה שהוא כותב
    [*=right]יש סיכוי לא זניח שהוא אפילו "צודק" במה שהוא כותב (ואת זה אני כותב כמי שהשקיע סכום של 5 ספרות (משמאל לנקודה, כשהראשונה אינה 0), בכבלים, אחרי ויכוחי הכבלים האחרונים!)

כל זה לא בא לערער על חסימתו, ולא לחזק אותה, אלא רק להביע את הפרופורציה האישית שלי, שכפי שאפשר להבין, נגועה בקונפליקט קשה בינה לבין עצמה :(

למחשבה, לא יותר ולא פחות :)
עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר ...
בחייאת, תרוקן את התיבה שלך.
אצל נח היה כבר יותר מק;;;4ום.
(תנוח דעתך, זה לא קשור לדיגי).

:כל-הכבוד:ֿ

פנוי

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
אם לא קראת את כל השירשור אז ההתרשמות שלך היא חלקית.

הפורום הזה נועד לתת במה לאודיופילים. הוא נועד להיתדיין ולחלוק נסיון ומידע אחד עם השני.
ברגע שאני מזהה גולש שמנגח כל טענה הנוגעת לחוויה, מבלי לנסות ולהתרשם בעצמו, לבטל כל נסיון של אדם אחר להעביר את החוויה שלו מכבל, מדף או שקע חשמל בטענה שהכל פסיכולוגי מבלי לנסות ולבחון את העניין כפי שהזמינו אותו רבים. אז אין לו מקום בפורום.

נמר,
נכון שאת השרשור הזה לא קראתי אבל נתקלתי במספר שרשורים שבהם דיגי הביע דעתו.
בכל הפעמים, מצאתי שהוא אומר דברים מאוד נכונים וריאליים, אולי ריאליים מדי ביחס לתחביב שהוא חוויתי, אבל זו ההשקפה שלו על התחביב הזה והוא סה"כ השקיע זמן בלכתוב את דעתו ודעה צריך לכבד.

דיברת על כך שזה לא דמוקרטיה וזה פורום פרטי, אבל החסימה הזו די מסכמת את הלך הרוח של הפורום הזה בסופו של דבר, בן אדם מביע את דעתו ובמקרה הטוב הטיעון הנגדי יידון בניסיונו המעשי של הטוען (או יותר נכון - אי הניסיון שלו) ובמקרה הפחות טוב, בחסימתו, על זה שבכלל העיז לעשות את זה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יובל,
בפורום של סיגרים אני מניח שלא מדברים על נזקי העישון

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
יובל,
בפורום של סיגרים אני מניח שלא מדברים על נזקי העישון
אולי לא בשירשורים שמישהו ממליץ על סוג סיגאר שהוא נהנה ממנו במיוחד, או על חנויות שמוכרות סיגארים בזול, אבל אולי יש לזה מקום בשירשור שחבר פורום -- מעשן כבד -- פותח: "האם סיארים כאלה מזיקים כמו שכולם אומרים?", ששם הוא "מוכיח" שסיגארים זו הדרך האידיאלית לשיפור הנשימה והכושר הגופני, אולי לא סיגאריות/מקטרות, אבל סיגארים כן... :)

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עמיר. אני מסכים רק עם החלק הראשון.

אנשים שמתמצאים בחשמל יש כמו חול. יש כאלה, כאן ממש בפורום הזה, שהם לא מתמצאים בחשמל אם כי מהנדסים כאשר אחד מהם הוא מהנדס בכיר בחברה מאוד נחשבת בתחום הטכנולוגיה מהסוג שמאוד דומה למשפחה שלנו.

דיגי יודע מה הוא אומר אבל הוא אינו יודע על מה הוא מדבר. נכון, סותר, אבל זו הדרך היחידה להגיד שהוא מבין בחשמל אבל לא מצליח למצוא את הקשר בין מה שאנו מדווחים עליו למה שלימדו אותו. אגב, זו "מחלה" שמקננת אצל רוב המהנדסים החדשים. כשהם לומדים הנדסת חשמל. מה שלא למדנו או לא יודעים - לא קיים (סוג של אטימות הנדסית נפוצה).

דיגי מתערב בכל שירשור שהוא יכול להתערב בו. זה קרה בעבר מספר פעמים. יחד עם זאת, ההקבלה לחייזרים היא חוצפה שאין כדוגמתה. היא שוללת את האפשרות להמשך דיון. זה אפילו יותר גרוע מלקלל.

בניגוד לרוברט ומיכאל דיגי אינו חפץ בשאר התכנים של הפורום. הוא אינו אודיופיל, אינו חולק מידע. מלבד ויכוחים ונסיון להראות שהוא "יודע" וכולם טמבלים. הבעיה היא, והיא הקשה, שהוא פשוט לא מכיר את הנושא שאנו מדברים עליו. הוא מכיר חשמל אבל לא מכיר אודיו. לכן, בגלל שחסר לו מרכיב חשוב במשוואה, הוא נוטה להפריש שטויות.

אין סיכוי, ואפילו לא זיק של כזה, שהוא צודק. ההבדלים קיימים, שמיעים ומדידים. איך ניתן להוכיח שעובדה כזו היא אינה נכונה?

דיגי הורחק משלל סיבות שאינן קשורות לאופן התנהלותו היום. הוא נחסם משום שעוד במקור, לא היה אמור לחזור לפורום. ברגע שהוא חזר על המנטרה שלו הנוגעות להזיות, נתן את הדוגמא לחייזרים ואלוהים, הוא עבר את הגבול שאני מתיר באתר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר,
נכון שאת השרשור הזה לא קראתי אבל נתקלתי במספר שרשורים שבהם דיגי הביע דעתו.
בכל הפעמים, מצאתי שהוא אומר דברים מאוד נכונים וריאליים, אולי ריאליים מדי ביחס לתחביב שהוא חוויתי, אבל זו ההשקפה שלו על התחביב הזה והוא סה"כ השקיע זמן בלכתוב את דעתו ודעה צריך לכבד.

דיברת על כך שזה לא דמוקרטיה וזה פורום פרטי, אבל החסימה הזו די מסכמת את הלך הרוח של הפורום הזה בסופו של דבר, בן אדם מביע את דעתו ובמקרה הטוב הטיעון הנגדי יידון בניסיונו המעשי של הטוען (או יותר נכון - אי הניסיון שלו) ובמקרה הפחות טוב, בחסימתו, על זה שבכלל העיז לעשות את זה.

אז אני מבין שהכבל הלבן החדש שהוחלף מהאנליסיס הוא פרי דמיונך?
גם הקונקטורים שברשותך הם בחירה של פוזה נטו? אין שום קשר בין סאונד לבין הדיבורים שלך על האיכויות של הכבלים שברשותך. מדוע? כי על סמך מה שהוא טוען, שאתה לדברייך מסכים איתו, אתה מלא בפוזה או שמישהו עובד עלייך...

נוסיף לכך שהלך הרוחות בפורום הזה מאפשר לך לכתוב את מה שכתבת. ולא רק לך. גם לאלדר הלך הרוחות מאפשר לו לכתוב את הששטויות שלו נגדי ונגד האתר מבלי שיחסם. אז מה בדיוק אתה "מסכם" על הלך הרוחות כאן???

יובל.
הסברתי היטב מדוע נשבר לי מכאלה בעמוד הקודם. ולמקרה שפספסת... http://www.dtown.co.il/forum/33059-...ערכת-וכיצד-יש-להתייחס-אליו-16.html#post227452

נערך לאחרונה ב:

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
נמר,
את החלק הראשון בתגובה שלך לא ממש הבנתי.
התייחסתי רק לחסימה עצמה בלי קשר לאם אני מסכים איתו או לא (אני לא).
אכן פספסתי את הנימוקים שלך בעמוד הקודם...ואחרי שקראתי את מה שכתבת זה כבר יותר ברור למה חסמת.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
דיגי הורחק משלל סיבות שאינן קשורות לאופן התנהלותו היום. הוא נחסם משום שעוד במקור, לא היה אמור לחזור לפורום. ברגע שהוא חזר על המנטרה שלו הנוגעות להזיות, נתן את הדוגמא לחייזרים ואלוהים, הוא עבר את הגבול שאני מתיר באתר.
כאמור, כל מה שכתבתי לא נועד לערער ולא לחזק את ההרחקה, אלא רק להביע את נקודת המבט שלי, שמקונפלקטת עם עצמה :(

בכל מקרה, אני מקווה שלא הכעסתי אותך עם זה, ומבחינתי אני נוטש את הנושא, בלי לנסות להצדיק/לערער צד זה או אחר בדבריך ו/או בדברי.

End of DIGIng in this subject, תרתי משמע,
(כן, יש שם שגיאת הכתיב -- אבל זה רק משחק מילים :) )

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כאמור, כל מה שכתבתי לא נועד לערער ולא לחזק את ההרחקה, אלא רק להביע את נקודת המבט שלי, שמקונפלקטת עם עצמה :(

בכל מקרה, אני מקווה שלא הכעסתי אותך עם זה, ומבחינתי אני נוטש את הנושא, בלי לנסות להצדיק/לערער צד זה או אחר בדבריך ו/או בדברי.

End of DIGIng in this subject, תרתי משמע,
(כן, יש שם שגיאת הכתיב -- אבל זה רק משחק מילים :) )

עמיר

עמירוש.
אתה רחוק מלהכעיס אותי. דווקא אני מאוד אוהב את הניתוחים שלך.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר,
את החלק הראשון בתגובה שלך לא ממש הבנתי.
התייחסתי רק לחסימה עצמה בלי קשר לאם אני מסכים איתו או לא (אני לא).
אכן פספסתי את הנימוקים שלך בעמוד הקודם...ואחרי שקראתי את מה שכתבת זה כבר יותר ברור למה חסמת.

לגבי החלק הראשון אותו לא הבנת.

אתה כתבת: "נכון שאת השרשור הזה לא קראתי אבל נתקלתי במספר שרשורים שבהם דיגי הביע דעתו.
בכל הפעמים, מצאתי שהוא אומר דברים מאוד נכונים וריאליים"

זה אומר שאתה מסכים עם העובדה שעצם זה שהחלפת כבלים, דיווחת על הבדלים בין אינטרקונקטים, חשמל, כבלי רמקול הוא בעצם פרי דמיונך וסיבת הרכישה היא פוזה, דמיון פורה וראוותנות.

אם כך הדבר. אז וואלה... אם לא כך הדבר, וזו המנטרה שלו לאורך כל התקופות בהן הוא חולק את "דעתו" איתנו, אז אתה רחוק מלהסכים עם הדברים שהוא כותב. וחבל מאוד שאתה רואה התבטאויות כאלה כמוסיפות או תורמות לפורום ולקהילה האודיופילית.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83

• [*=right]הוא לא בא ממקום של לתרום מהיידע שייש לו, ו/או להסביר/להבהיר דברים
    [*=right]הוא בפירוש בא כדי להוכיח שהוא יודע יותר מכולם
    [*=right]שכולם טיפשים בזה שהם מאמינים בשטויות
    [*=right]והוא יראה לכולם מאיפה משתין הדג ומאיפה בא האור
    [*=right]הוא הרבה יותר בעניין של להתנצח ולהאיר בזרקור ובוויקיפדייה את השגיאות של האחרים
    [*=right]כשמנסים להתכתב איתו בצורה עניינית/מקצועית ו/או לשאול שאלות מקצועיות, הוא לא שש/ממהר לענות, אבל אם משמיצים אותו או דנים איתו בצורה "חובבנית", התגובה מהירה מאוד
    [*=right]הוא מתייחס לעצמו כאילו יש לו את המנדט לייצג את "המדע", אם כי לא "המדע" ולא איש מנציגיו עלי אדמות לא נתן לו מנדט כזה
    [*=right]לא תמיד דרך המחשבה שלו גמישה די הצורך כדי להיות "מדעית" באמת
    [*=right]הרבה יותר נעים לי כשהוא לא כאן

במילים פשוטות..

ד מ ג ו ג.

ואגוז קשה...

אללה ירחמו !!לש-ון

ועל שכמותו נאמר במקורותינו

A PAIN IN THE ASS

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
במילים פשוטות..

ד מ ג ו ג.

ואגוז קשה...

אללה ירחמו !!לש-ון

ועל שכמותו נאמר במקורותינו

A PAIN IN THE ASS
אני מבקש שלא להשתמש לרעה בשיפוטים והפרשנויות האישיים שלי -- שהוגדרו במפורש ובמודגש ככאלה -- כאילו הן האמת לגביו.

מה גם שלי אין מהתנהלותו את האסוציאצייה של דמאגוגייה. אם כבר אז די להיפך.

(ויקיפדייה: "דמגוגיה היא שיטה לשכנוע והשגת כוח פוליטי המתבססת על פנייה לדעות קדומות, פחדים, אמונות תפלות וציפיות הציבור הרחב - לרוב באמצעות שימוש ברטוריקה ותעמולה מתלהמות ורגשניות, ולעתים קרובות תוך שימוש במוטיבים לאומיים או פופוליסטיים, ואזכור סלקטיבי של עובדות")

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
(ויקיפדייה: "דמגוגיה היא שיטה לשכנוע והשגת כוח פוליטי המתבססת על פנייה לדעות קדומות, פחדים, אמונות תפלות וציפיות הציבור הרחב - לרוב באמצעות שימוש ברטוריקה ותעמולה מתלהמות ורגשניות, ולעתים קרובות תוך שימוש במוטיבים לאומיים או פופוליסטיים, ואזכור סלקטיבי של עובדות")

עמיר

נכון מאד..

זוהי אכן הגדרה התואמת בין השאר את סיגנון טיעוניו ומטרתו של "המושעה"

אך אל נא תטעה במחשבה שפוליטיקה קיימת אך ורק במסדרונות הממשל...

ומוטיבים פופוליסטיים קיימים רק בדיונים בפורומים טלביזיוניים.

נערך לאחרונה ב:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
עקבתי בסבלנות אחרי כל הפוסט הזה.
תובנות:
1.לא כדאי להתכסח עם,עמיר,ונמר(שאותם אני מאוד מעריך).
2.אם יש לך אמירות שונות(ולא משנה אם הן נכונות או לא)כדאי להתנסח בעדינות.
3.מועטים החברים בפורום כאן שמורשים "לבעוט" מבלי להיות מושעים.
4.אינני אוהב השעיות למיניהן גם אם הן מוצדקות לפעמים(זו עדיין סתימת פיות).
5.מזל שאינני מבין גדול ב:אלקטרוניקה,מוזיקה,שיכוח,כבילה,אקוסטיקה,אחרת סיכוי רב שהייתי מושעה.
6.ותחשבו על זה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
נכון מאד..

זוהי אכן הגדרה התואמת בין השאר את סיגנון טיעוניו ומטרתו של "המושעה"

אך אל נא תטעה במחשבה שפוליטיקה קיימת אך ורק במסדרונות הממשל...

ומוטיבים פופוליסטיים קיימים רק בדיונים בפורומים טלביזיוניים.
נקודת המחלוקת אינה בקיום או היעדר פוליטיקה ופפופוליסטיקה, אלא שדיגי לא פנה לדעות קדומות, פחדים, אמונות תפלות וציפיות הציבור הרחב ולא התבטא בצורה מתלהמת ורגשנית, כך שלא נשאר הרבה ממהגדרה ליישם לגביו...

עמיר

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
עקבתי בסבלנות אחרי כל הפוסט הזה.
תובנות:
1.לא כדאי להתכסח עם,עמיר,ונמר(שאותם אני מאוד מעריך).
5.מזל שאינני מבין גדול ב:אלקטרוניקה,מוזיקה,שיכוח,כבילה,אקוסטיקה,אחרת סיכוי רב שהייתי מושעה.
6.ותחשבו על זה.
:בעד:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
1.לא כדאי להתכסח עם,עמיר
אני בעד :בעד::)

2. כנראה שתמיד "עדיף" להתנסח בעדינות, אבל זה לא האופי של חלק מהאנשים.
3. מספר המושעים שיידוע לי עליהם עד היום הייה נמוך ביותר, והמקרים אכן הייו קיצוניים למדי
4. גם אני לא :) אבל יש מצבים של קונפליקט קשה :(
5. רק אם לא היית מתנסח בעדינות -- ראה #2 :)

6.ותחשבו על זה.
6. לחשוב??? מה??!?! אנחנו?!?! שכח מזה! :(

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
נקודת המחלוקת אינה בקיום או היעדר פוליטיקה ופפופוליסטיקה, אלא שדיגי לא פנה לדעות קדומות, פחדים, אמונות תפלות וציפיות הציבור הרחב ולא התבטא בצורה מתלהמת ורגשנית, כך שלא נשאר הרבה ממהגדרה ליישם לגביו...

עמיר

הגדרת הדמגוג אינה דורשת קיומם של כל הסמנים גם יחד... מספיק שהוא פונה לדעות קדומות וציפיות, ומשתמש בריטוריקה מתלהמת, ומנסה לקעקע את התפיסות הרווחות...

" אם זה הולך כמו ברווז, מגעגע כמו ברווז, ונראה כמו ברווז, אז זה כנראה ברווז".

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור