מחפש | מצלמה חדשה למתחיל (פרטים בפנים)

steja

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי חברים,

לא מזמן חזרתי מטיול באירופה, והתמונות יצאו פשוט זוועה! חלקן מרוחות, לא חדות, חלקן לא מוארות או מוארות יתר על המידה. והכל בגלל שזו מצלמה דיי קטנה Canon A480 שכבר לא עומדת בדרישות שלי.
ביקרתי אצל חבר שחזר מטיול בקנדה, עם מצלמה Panasonic DMC-FZ18 מיותר לציין שהתמונות יצאו פשוט מעולות, מושכות ויפות ביותר בעלות מרקם יפה ובמיוחד במיוחד חדות התמונה שהייתה ברמה גבוהה מאוד!

בגלל התמונות שראיתי, החלטתי שזה הזמן לרכוש מצלמה חדשה, DSLR או קומפקטית איכותית כמו הפנסוניק.
ממש לאחר הרכישה - קורס צילום שיעזור לי להבין יותר בתחום וכך אני מקווה להתקדם.

חשוב לי מאוד:
1. מחיר עד 3,000 שקלים (עדיפות לכמה שיותר זול - סטודנט).
2. איכות תמונה - חדה, יפה ברמת HD והכי חשוב שתהיה ברורה ומושכת, וזה הכי הכי חשוב לי איכות התמונה!
3. וידאו - HD לעתים לצלם בוידאו לטיולים ולא מעבר לזה (חשובה לי יותר הסטילס)
4. המצלמה היא לטיולים, תיעוד, ולא מעבר - משפחה, טיולים וכו'.

ראיתי בפורומים נוספים, וגם פה נושאים ואשמח לקבל חוות דעת טרייה בנושא.
תודה רבה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראשית ראה מדריך קצר על כיצד לצלם תמונות חדות - אני מקווה שזה יעזור

אם אתה לר בטוח אם אתה רוצה DSLR או קומפקטית אז מצלמה ללא מראה יכולה להיות הבחירה המוצלחת עבורך
מצלמות כמו סוני מסדרות ה NEX לדוגמא
http://www.dtown.co.il/articles/1678.html

אולימפוס סדרות ה PEN וה OM-D
http://www.dtown.co.il/articles/2227.html

פנסוניק מהסדרות GH, GF או GX

אם אתה הולך על מצלמת DSLR אז דגמים כמו D5100 של ניקון או 600D של קנון יכולים להיות פתרון - מודבר על דגמים הרמה אחת מעל דגמי הכניסה של החברות לתחום ה DSLR

אפשרות מעניית נוספת יכולה להיות מצלמה קומםקטית אכותית כמו
http://www.dtown.co.il/articles/2277.html

כאמור אין לי תשובה אחת נכונה - מה נראה לך יותר?

steja

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
carmi,
יצא לי לקרוא לא מעט תגובות וניתן להבין כי אתה מבין בתחום, ואשמח להתייעץ איתך.

הכיוון שלי הוא DSLR, קראתי בפורום שהמצלמות המומלצות לכניסה הן D5100 וה-600D.
(הגודל לא מהווה בעיה, ההפך, קומפקטית היא האחרונה ברשימה..)

השאלה שלי היא פשוטה (אולי כללית, אך אשמח לחוות דעת)
האם לדעתך שווה להשקיע את הכסף על אחת מה-2 הללו (DSLR) במקום מתחרות של הפנסוניק שרשמתי?
אני ממש לא בקיא בצילום, אך התמונות יצאו ממש ממש מעולות, חדות ומושכות בדיוק כמו מצלמת סטילס לכל דבר.
מבחינת עלות זה לא רלוונטי כי הסכומים לא גדולים (מגיע למגבלות שלי)
האם אוכל להפיק צילומים שכאלה עם מצלמת ה-DSLR שפחות "ידידותית" להבנתי מהדמוי?
הרי בדמוי כל אחד שלא מבין בצילום מוציא תמונות פצצה וממש מעולות (ואני מבטיח שחברי לא יודע לצלם הוא משתמש בP&S).

כל מידע שאוכל לקבל ממך, ממש יעזור לי.
אני ממש רוצה לקבל תמונות שכאלה, יפות חדות ואיכותיות.

* אשמח לקבל מדריך לצילום, למרות שבעברי יצא לי לעבוד בצבא ועבודה עם סטילס, ועם קורסי צילום כאלה ואחרים.. ואני משוכנע שלא אני הבעיה.

בכל מקרה,
תודה רבה :) וכל שאפשר לדעת - מקווה להשכיל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דבר ראשון בו נעשה סדר מצלמות דמוי SLR - הן סתם מצלמות קומפקטיות עם גוף גדול. עבור חלק מהמשתמישם יש להן יתרון בצורת טווח זום גדול, אבל אני לא אוהב אותן כי הו מספקות איכות תמונה בנונית בלבד.

אם אתה הולך לרכוש מצלמת DSLR אתה צריך לשים לך שהמחיר יכלול גם עדשה - אין מה לעשות עם גוף בלבד :) מצלמות DLSR יספקו תמונות חדות וטובות יותר ממצלמות קומפקטיות סטנדרטיות כמו סדרת ה
FZ18
של פנסוניק.
יש לקחת בחשבון שמצלמת DSLR צורת השימוש היא שונה ומצלמים דרך העינית ולא דרך המסך ולכל מצלמת DLSR יש גם כן מצב אוטומטי וכן מספר מצבים חצי אוטמטיים שבהם יש רק ללחוץ על לחצן הצילום כדי לקבל תמונה.

האם קראת את הכתבות שסיפקתי כמו על על פוג'י וה NEX של סוני -היות ולדעתי מצלמות כאלו יכוולות לספק לך את הפתרון עם תמונות מאוד אכותיות.

להסיר ספק כל אחת מהמצלמות והדגמים שרשמתי יספקו לך תמונות אכיותיות יותר
FZ18, או כל קומפקטיות אחרת.

כמו שאתה רואה אני עדיין לא בטוח שרכישת מצלמת DSLR זה הפתרון המתאים עבורך - קפוץ לחנות צילום ןנסה להחזיק את ה 600D או D5100 ביד ולראות איך אתה מרגיש איתה.
להסיר ספק ניתו לקבל תמונות חדות מכל מצלמה כולל שלך.

steja

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קראתי, ואשמח להמשך:

1. השאלה הראשית היא - האם עם קצת לימוד בקורס צילום, ועם מצלמת DSLR אוכל להפיק תמונות שיהיו ברמת איכות מעולה?
* מצלמה ללא מראה, היא בעצם DSLR בגוף קומפקטי. אך לדעתי החסרון זה הזום בלבד (ובעצם פחות או יותר אותם מחירים כמו DSLR)

2. ראיתי פה בפורום כמה הודעות מתחת בחור ששאל בנוגע ל-600D ובנוגע ל-D5100.
ממה שאני מבין, הניקון לוקחת בסטילס במפורש, ואם אני מחפש מעט וידאו אז אפילו לא לחשוב עליה.
אשמח להכוונה נוספת כאן.

3. במידה ואחליט ללכת על מצלמת P&S בסופו של דבר (לאחר שקילת האפשרויות והמחיר) על אילו דגמים אתה ממליץ ביותר?

ולהדגיש, יצא לי לעבוד גם בצבא ובעבודה עם SLR וגם עם DSLR. אני מבין שהצורה שונה ובגלל זה אני נוטה יותר לכיוון הזה, אך אם ישנה אלטרנטיבה קומפקטית זה יכול להיות (אולי) שיקול נוסף.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
היי חברים,

לא מזמן חזרתי מטיול באירופה, והתמונות יצאו פשוט זוועה! חלקן מרוחות, לא חדות, חלקן לא מוארות או מוארות יתר על המידה. והכל בגלל שזו מצלמה דיי קטנה Canon A480 שכבר לא עומדת בדרישות שלי.
ולפני הטיול לאירופה,האם המצלמה צילמה בצורה תקינה?
כי לפי איך שזה נראה,אם המצלמה תקינה האשם הוא בך.
גם ממצלמה קטנה ופשוטה ניתן להוציא תמונות סבירות.
אתה יכול כמובן לרכוש מצלמה יקרה מאוד,אבל אם לא יודעים לתפעל אותה כמו שצריך
התוצאה תהיה מאכזבת מאוד.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מתחיל מהסוף כן יש אפשרות קומפקטית כמו שרשמתי - זו לא הפשרות זולה, אבל מספקת תמונות באיכות מעולה
http://www.dtown.co.il/articles/2277.html

כמו כן יש אפשרות נוספת - שגם תתן תמונות טובות מאוד
http://www.dtown.co.il/articles/2294.html

אפשר גם קומפקטית עפ סנסור קצת יותר גדול מהרגיל ועדשה איכותי כמו S100 בהחלט תספק תמונות טובות מאוד.

כעת לגבי מצלמות DSLR אני לא יכול להגיד שה D5100 טובה יותר מה 600D או להפך - שתי המצלמות יספקו בערך את אותה רמת סטילס או וידאו עם גוף בגדול דומה ומבחר עדשות במחירים די דומים. השימוש בניקון או קנון קצת שנה וכדי להחזיק ביד ולראות מה יותר מתאים לך.

לדעתי האישית הסנסור של ניקון קצת יותר מודרני ויספק טווח דינימי קצת יותר טוב, אבל במצלמות DSLR אחת הנקודות החשובות זה העדשות ובדרך כלל הו יקרות יותר מגוף המצלמה ומחיר הגוף הוא תחילת הדרך לפעמים :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ולפני הטיול לאירופה,האם המצלמה צילמה בצורה תקינה?
כי לפי איך שזה נראה,אם המצלמה תקינה האשם הוא בך.
גם ממצלמה קטנה ופשוטה ניתן להוציא תמונות סבירות.
אתה יכול כמובן לרכוש מצלמה יקרה מאוד,אבל אם לא יודעים לתפעל אותה כמו שצריך
התוצאה תהיה מאכזבת מאוד.

יש בכך הרבה אמת :בעד:

steja

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
את האמת, ה-A480 קיבלתי מקרוב משפחה.
לא הייתה לי יותר מדיי התעסקות בנוגע לאיכויות הצילום כך שיצא שבפעם הראשונה שאני ממש מתעסק איתה היא בטיול.
כפי שאמרתי, רוב התמונות יצאו כמו שצריך, חלק נמרחו שלא כצורך וברוב המקרים הבעיה הייתה כשהפלאש פעל - על גבי הצג התמונה תקינה, אך במחשב התמונה זוועה.
זו מצלמה P&S והפונצקיות שלה בכלל לא נותנות שום דבר.
וזהו הסיבה למעבר :\
המצלמה בסדר, ולא יותר מזה.
אני פשוט מרגיש שאני רוצה עוד מהתמונות, ולא מסופק גם שחלקן יצאו בסדר גמור+.
לכל אחד שהתקדם לDSLR היה המקרה הזה שלא סיפקו אותו התמונות - ואני בטוח שגם אצלכם.

עוד פעם, חשוב לי לציין שאינני "בתול" צילום ואני חובב צילום.
בצבא יצא לי המון פעמים להשתמש בסטילס, כחלק מעבודה, ולעבור לא קורס אחד בכדי לדעת מושג או פונקציה בצילום.
הכיוון הבא שלי הוא לאחר הרכישה - קורס באחד המכונים לצילום בכדי לגשת לפן הפרקטי ולאחר מכן קורס יותר מתקדם.
יכול להיות שזה אני הבעיה, אך על סמך התמונות שכן יצאו בסדר אני חושב ובטוח שאינני הבעיה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור