מה קורה שמושיבים אודיופילים ונותנים להם להקשיב ל...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ראשית, מי ש"מבין ענין" לא חף מלהיות מולך שולל. זה אולי קצת יותר קשה, אבל לא בלתי אפשרי. זה בדיוק כמו שהייתי אצלך ושאלת אותי אם הסאב כרגע דולק, לדעתי, או לא. בגלל שאני "מאד מבין ענין", אמרתי לך שאין לי מושג. כדי לענות לך על השאלה הזאת, הייתי צריך שתשמיע לי עם ובלי.
אתה זה שבוחר להסתכל על זה כעל "הולכת שולל", אבל אני מתקשה להבין במה: רן השמיע לאנשים מצב א', מצב ב', ושאל אותם מה הם מעדיפים ולמה. הוא לא משך אותם לכיוון מסויים, ואני בטוח שגם הוא הופתע בפעמים הראשונות שאנשים העדיפו את הסראונד למרות שדי בטוח ש"רשמית" הם מעדיפים סטריאו.

שנית, אם נשים בצד את מתודולוגיית הולכת השולל שאתה אוהב לנקוט בה - שקצת לא ברור לי מה המטרה בה, מעבר להוכיח לאנשים שהם מפגרים, או טועים, או שניהם
האם זה הכרח המציאות שזו תהיה הסיבה, ולא סקרנות, או ניסוי?

הרי אם מישהו מעדיף סראונד זה לא מוכיח שהוא מפגר, טועה או שניהם, ואם רן ניסה להוכיח שהם מפגרים, אז ככל שההוכחה תהיה טובה יותר, יצא שהוא עצמו מפגר, כי גם הוא טעה באותה צורה ובאותה מידה, ובעצם מפגר בריבוע, כי הוא מקדם במו ידיו הוכחה שהוא מפגר.

הרבה הרבה הרבה יותר לנו לזהות אמביינס ובמה גדולה והיקפית, מאשר ניואנסים דקים יותר כמו טונאליות, מיקרודינמיקה או דברים אחרים, במערכות שאנחנו לא מכירים היטב. זה נכון גם למנוסים יותר וגם לפחות. באותה מידה הרבה יותר לנו קל לזהות בס גדול ועמוק, מאשר בס מרובד ועגול, וטקסטורות. אגב, גם אם מישהו היה אצלך 10 פעמים בחצי שנה, אני לא חושזה שזה נקרא "להכיר את המערכת שלך".
אם זה כל כך קל לזהות אמביינס ובמה גדולה והיקפית, אז מרגע שהם ידעו שמדובר בסראונד, הם היו אמורים לזהות מידית ונכון באיזה מצב מדובר, אבל הם לא. כיוון שמדובר במומחים בעלי ניסיון, ולא בטירונים, המסקנה הברורה היא שזה ממש לא קל, ובעצם יותר קשה, אפילו למומחים, כי כל המומחים הם כבר מומחים בענייני טונאליות, מיקרודינמיקה ודומיהם, אבל לא לסראונד.

הרי, אתה בעצמך לוקח ציוד נפלא לבדיקה, משאיר אותו אצלך ימים ארוכים, לומד אותו, מכיר אותו ובונה עליו דעה. זה תהליך של ימים. של חשיפה ארוכה מאד. לא של ביקור של שעה וחצי. אז לכל מי שהיה אצלך לא היה מספיק זמן לגבש דעה מוגמרת על כל היתרונות והחסרונות שבמעבר לצליל היקפי. הוא פשוט הומם בנבוט ע"י האפקט הכ"כ יותר ברור לאוזן, מאשר כל פרמטר אחר, שהאפקט הזה עלול לדרוס.
אתה מתפרץ בכל הכוח בדלת פתוחה. אף אחד לא אמר בשום שלב שהעדפת הסראונד הייתה בהכרח נמשכת לאורך זמן!

אני בטוח לגמרי שאם היו נותנים למשתתפים את המערכת לניסוי לכמה ימים אחרי שהם יודעים שמדובר בסראונד, או שהיו מגלים בעצמם שמדובר בסראונד, הם היו מוצאים אינספור פגמים בסראונד ומחזקים את אמונתם שהסטריאו המוכר עדיף. אם הם לא היו עולים על זה, אולי חלקם היה ממשיך להעדיף סראונד, אולי לא בכל קטע, ואולי בכלל לא, אבל ה"ניסוי" לא בדק את זה ואין שום מסקנות שאפשר לגזור מזה על מה תהייה ההעדפה לטווח ארוך.

אגב, זה לא אומר שהאלנטרטיבה ההיקפית היא לא עסקת חבילה טובה יותר. יכול למאד להיות שכן. זה רק אומר שאתה מסיק ממנה מסקנות על שחיטת פרות והוכחת אודיופילים, שלדעתי הן לא רק לא נכונות, אלא גם לא פייריות. לא למתודולוגיית בדיקה ולא לאנשים שטרחו ובאו אליך.
זה תלוי איך מנסחים את המסקנה. אם אתה אומר "סראונד עדיף על סטריאו, נקודה", אז זו מסקנה לא נכונה. אם אתה אומר "סראונד עשוי כהלכה עשוי להיות עדיף על סטריאו עשוי כהלכה, אפילו לדעת מומחים, כשדעתם בלתי משוחדת" זה כבר יותר מדויק, אם אתה רוצה להוסיף "לפחות לזמן קצר", תוסיף.

זו אכן "שחיטת פרות" במשמעות הספציפית שרוב האודיופילים, במיוחד אלה שלא התנסו בסראונד ברמה גבוהה, טוענים שסטריאו לחלוטין עדיף על סראונד, ואפילו שסראונד הוא צורה נחותה להאזנה. אבל אם סראונד היה כל כך נחות ועלוב, המומחים לא היו מעדיפים אותו אפילו לזמן קצר.

ואשר ל"פייריות" -- ההסתכלות על העניין כ"לא פייר" הוא בסך הכל המשך ישיר לצורות החשיבה שבהן בחרת: "הולכת שולל", "הפלה בפח", "להוכיח לאנשים שהם מפגרים" וכד', מה שדי ברור שאינו לעניין.

בקיצור, בשורה תחתונה, לדעתי הבדיקה שלך היא מסקרנת חצי כוח במקרה הטוב, ולא נכונה על גבול הלא פיירית במקרה הרע. שמח שלא הייתי שם.
מקווה שהפרק הבא יהיה קצת יותר... מקצועי.
כאמור, אפשר להסיק מה"ניסוי"/"חווייה" מסקנות מדוייקות ומעניינות לחלוטין, וזה היה נטול כל כוונה רעה.

וזה לא התיימר להיות מדעי או מקצועי, אלא ברמת הקוריוז, משהו בלתי צפוי עבור רן, שבדק אם זה דומה אצל אחרים.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
זה בעייתי בלי סיבה מספקת לפסול תגובה, רק עקב דעה שונה, זה לא יעבוד טוב בארצנו הקדושה,.
כמו בפייסבוק שאתה יכול לחסום מישהו מלהגיב
זה לא דעות שונות
זה מריבות טפשיות שנכנסות לתוך השרשור ומוציאות את החשק להמשיך לקרוא. שיפתחו שרשור נפרד לזה
יש אתרים שיש ממד מנהל לכל פורום והוא מוחק או במקרים חיצוניים חוסם. פה אנרכיה

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
כמו בפייסבוק שאתה יכול לחסום מישהו מלהגיב
זה לא דעות שונות
זה מריבות טפשיות שנכנסות לתוך השרשור ומוציאות את החשק להמשיך לקרוא. שיפתחו שרשור נפרד לזה
יש אתרים שיש ממד מנהל לכל פורום והוא מוחק או במקרים חיצוניים חוסם. פה אנרכיה

בפייסבוק יש לך אלפי חברים שרובם אתה
לא מכיר והם לא חשובים לך, אז אין בעייה
לחסום כמה מהם, פה תחסום מישהו הוא יחסום אותך הוא יגיב לא תידע על מה הוא
הגיב וההיפך, יש לי על כמה שאני לא קורא אותם, הייתי מיד חוסם אותם ולא
מעניין מה האחרים שהגיבו להם,זה יצור מגדל בבל ונדבר לקירות, לדעתי אפשר לפנות למנהל הפורום והוא יחסום את מי שמאוד מציק לך.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אחד הפיצרים שחובה לפתח בגרסה הבאה של האתר היא יכולת של פותח השרשור למחוק תגובה של מישהו אחר
מתחיל שרשור מדהים ומחריבים אותו עם שטויות ומריבות של ילדים. חבל
זה קצת בעייתי, כי אין דרך להגביל את זה למריבות טיפשיות, ופותח השירשור יכול לנצל את זה לרעה -- למחוק תגובות שלא נראות לו, למשל סותרות את דבריו, או כל סיבה אחרת.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
האמת שלא רציתי ממש להגיב - נראה שהפוסט הזה מייצר הרבה אש,אבל כן מרגיש פה איזו חובה מוסרית.

אני לא שמעתי או השתתפתי בחוויה הזו,אבל בהחלט הייתי רוצה - זה מסקרן אותי.אולי אלמד עוד משהו חדש-קדימה!
לא חושב שהיתה כאן מטרה של "השפלת הסטריאו" - האיש לא מפסיק לשמוע סטריאו ,האיש מת על סטריאו-כך זה נראה.
גם לא מבין למה סטריאו וסראונד אויבים.באולפנים לא חושבים ככה ואני אישית נהנה משניהם המון זמן.
התגובה הכי שלילית שהייתה צריכה להיות כאן זה - "וואלה -לא מאמין" מתי אפשר לבוא לשמוע.
אבל הכיוון של הטלת ספק בכל מה שתרחש שם- עד כדי חוסר הגיון בסיסי - יכול להיות מוסבר רק כאשר ההגיון הלך לאיבוד -כתוצאה מרגשות אחרים-חזקים מההגיון וחבל שכך.

מי שבאמת אוהב וחוקר אודיו - צריך לעוף לחקור כל דבר ש 16 או 10 או לא יודע כמה אנשים הגיבו בצורה כמעט זהה.
ומי שחושב שיודע הכל - ובכן... למה לכתוב בכלל ?

דן,
אולפנים נועדו לעשות עבודה מקצועית, וחוויה מוזיקלית נועדה להנאה בביית,
אתה מופתע מאלה שמטילים ספק בסראונד, אז אני לא יודע על מה נשענת התנגדותם, אני יכול לדבר על עצמי,
מערכת אודיו דו ערוצי נועדה למלא דרישות
וביצועים רצויים ומספקים לזה שעומד מאחוריה, בעיניי אין סיבה בשילוב ציוד נוסף כדי לשמוע גם אותו, עקב פגיעה בתוצאה סונית.זה כמו לתרגם את
שקספיר לאידיש עם תוספות.סיבה נוספת
אני לא מעוניין להיות מושפע ממי שלא מתאים לי, לא מתקרב לאלה שהפכו
בעינייהם אגדות.

נערך לאחרונה ב:

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
רן,
שבוע טוב,

לפתוח שרשור שאינו מאפשר להשחיל בו דעה ענינית שונה, וכזה שמגלם נוהל פתיחה באש ולא משנה מי אחראי על זה מיותר לחלוטין. מכאן אין לי אלה לומר לך שניצלת את הרובריקה הנדונה לרעה וחבל. ראה לעיל תגובתו הקצרה של AK1 להודעה של liranbh

מבחינתך רן, היה יותר ממתאים שהחוויה שהתרחשה בביתך תשאר בווקום האודיופילי שאותו אתה מבקש להכתיב, הרחק ככול שניתן מאור זרקורי הביקורת. לשימחתי עד כמה שניתן זה לא קרה. במידה שהיית מכיר אותי קצת יותר טוב היית מבין ישר שזה חף ממניעים כמו שמחה לאיד, ונסיון לחרב לך השימחה.

רן אתה באמת מאמין שיש לך יותר זכויות מכל מי שהגיב לך, רק משום שיש לך זוג נגרות, ווילסון, סאב, טרינוב, ולבסוף האופציה להפעיל סטראו היקפי איכותי, או לחילופין מהסיבה שאתה מארח למופת את אותה גברדיה של מומחים שוב ושוב.

פרט לאלה האחרונים ואולי עוד כמה שזכו, גם ביתך נעול על בריח לא רק שלי. למרות זאת הגעת למסקנה שמקומי הטבעי הוא בחברת הממורמרים שמסתתרים מאחורי תגובותיהם לפורום, ועוד מיני שטויות מצוצות מהאצבע שרחוקות מהמציאות.

מכיוון שאתה נוטה להערכה עצמית מופרזת, איך לא אתה אף פעם לא טועה, ובעיקר אתה חף משינאה קינאה וכו. להדביק לאחרים לא רק לי, לשון הרע בלי למצמץ ובעיקר בלי להביא סימוכין הפך אצלך זה מכבר לאסטרטגיה. אמר כבר מישהו חכם ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה.

אתה תמיד מבין יותר מאחרים. אני מניח שזה נובע מהסיבה שאתה מכיר הכל, שמעת הכל, ומכאן שאתה מרשה לעצמך לזלזל, ובעיקר להשתלח ולגנות כל תודעה אודיופילית אחרת שלא נוגעת בך. כל זאת נעשה תחת אצטלה של נימוס סבלנות ורגישות לאחר. עד לרגע בו אתה מאבד שליטה על המקלדת.
לבסוף עצה קטנה, לא לשכוח שדרך ארץ קדמה גם לאודיופיליה!

נערך לאחרונה ב:

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
וזה לא איחר לבוא!

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
רן,
שבוע טוב,

לפתוח שרשור שאינו מאפשר להשחיל בו דעה ענינית שונה, וכזה שמגלם נועל פתיחה באש ולא משנה מי אחראי על זה מיותר לחלוטין. מכאן אין לי אלה לומר לך שניצלת את הרובריקה הנדונה לרעה וחבל. ראה לעיל תגובתו הקצרה של AK1 להודעה של liranbh

מבחינתך רן היה יותר ממתאים שהחוויה שהתרחשה בביתך תשאר בווקום האודיופילי שאותו אתה מבקש להכתיב, הרחק ככול שניתן מאור זרקורי הביקורת. לשימחתי עד כמה שניתן זה לא קרה. במידה שהיית מכיר אותי קצת יותר טוב היית מבין ישר שזה חף ממניעים כמו שמחה לאיד, ונסיון לחרב לך השימחה.

רן אתה באמת מאמין שיש לך יותר זכויות מכל מי שהגיב לך, רק משום שיש לך זוג נגרות, ווילסון, סאב, טרינוב, ולבסוף האופציה להפעיל סטראו היקפי איכותי, או לחילופין מהסיבה שאתה מארח למופת את אותה גברדיה של מומחים שוב ושוב.

פרט לאלה האחרונים ואולי עוד כמה שזכו, גם ביתך נעול על בריח לא רק שלי. למרות זאת הגעת למסקנה שמקומי הטבעי הוא בחברת הממורמרים שמסתתרים מאחורי תגובותיהם לפורום, ועוד מיני שטויות מצוצות מהאצבע שרחוקות מהמציאות.

מכיוון שאתה נוטה להערכה עצמית מופרזת, איך לא, אתה חף משינאה קינאה ושאר ירקות. להדביק לאחרים לא רק לי, לשון הרע בלי למצמץ ובעיקר בלי להביא סימוכין הפך אצלך זה מכבר לאסטרטגיה. אמר כבר מישהו חכם ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה.

אתה תמיד מבין יותר מאחרים. אני מניח שזה נובע מהסיבה שאתה מכיר הכל, שמעת הכל, ומכאן שאתה מרשה לעצמך לזלזל, ובעיקר להשתלח ולגנות כל תודעה אודיופילית אחרת שלא נוגעת בך. כל זאת נעשה תחת אצטלה של נימוס סבלנות ורגישות לאחר. עד לרגע בו אתה מאבד שליטה על המקלדת.
לבסוף עצה קטנה, לא לשכוח שדרך ארץ קדמה גם לאודיופיליה!

עצם זה שבחרת להתחיל בבוקר טוב, זה כשלעצמו מדהים ויש בה בוודאי להעיד על סוג של דרך ארץ.

אין לי בעיה עם ביקורת arb, יש לי בעיה עם אנשי מקדלת שלא מבינים דבר ובשל כך לא יודעים בכלל איזו ביקורת צריך להעביר ועל מה...

אני יכול לסיים את זה במשפט קל וחד ולהגיד שאתה צודק, אני באמת חושב שאני מבין הרבה יותר ממך, התנסיתי יותר ממך, למדתי הרבה יותר ממך, חקרתי הרבה יותר ממך, הקשבתי ליותר דברים ממך, טסתי מסביב לעולם להתנסות יותר ממך, עבר דרכי ציוד הרבה יותר מעניין ממה שאתה בכלל יכול להבין ולדמיין ואיכשהו, נראה לי, שהמערכת שלי מנגנת לא פחות טוב משלך, למרות שאין לי את טיפול החשמל שהתגאת בו....בזה ניצחת.

אבל אני לא אגיד את זה, כי אני לא מכיר אותך, כי מי בעצם מכיר מישהו שמסתתר מאחורי יוזר עלום, ולא משתף דבר, לא מספר דבר ולא חושף דבר.

ה-119 הודעות שלך הן על כלום ושום דבר, מסוג החברים שלא תורמים דבר וחצי דבר לקהילה, הם מתעוררים בבוקר וקופצים למקלדת, רק על מנת לבקר, להעיר, להתנצח, עם יכולות ניסוח תמוהות, המלוות לכאורה בשפה גבוהה, שאף אחד לא באמת מבין או מתיחס אליה.

מעולם לא תרמת כלום, מעולם לא שיתפת כלום, מעולם לא נדע מה יש לך בבית, מעבר לאיזו טכנולוגיה שקשורה בכלל עם הפטיפון שלך, מעולם לא תאיר את עינינו עם חוויה חדשה ומעניינת, מעולם לא תעזור לאף אחד. בכלום... אולי כי אתה בעצם לא יודע כלום, חוץ מלהעביר ביקורת ולתבל אותה במילים כמו: מקור, קדושת הסיגנל, האודיו מורכב מעשרות פרמטרים שונים וכמובן איך לא...שקט....וואוו גדול. ריספקט.

אז כן, לאנשים כמוך צריך להתיחס באופן מאוד חד כי קיימת סבירות גבוהה לפיה הם לא מבינים כלום מכלום וכל זה, תתפלא, לא בגלל שיש לי נאגרות, אל תחמיא להם יותר מדיי, אפשר להוציא מוזיקה גם עם רסיבר של ימהה ב- 6,000 ש"ח (כמו שהיה לי פעם) פשוט צריך להבין, ללמוד ולחקור, בניגוד מוחלט, ככל הנראה, לפעולות היום יומיות שלך.

אה ועוד דבר, במסגרת דרך הארץ שלך , עכשיו מסתבר שאתה גם יודע להגיד מי רשאי ומי לא רשאי להכנס אליי הביתה ועכשיו אתה בטוח שהבית שלי נעול, בדיוק כמו שלך.... מדהים כמה שאתה חצוף....אבל כמובן עם המון דרך ארץ:)

תן לי להסביר לך משהו arb.

בניגוד אליך, שמתנהל תחת איזה יוזר עלום, היות ואתה חושש, מפחד ורועד, שמא מישהו ישמע את יצירת הפאר שיש לך, עד כדי כך שאתה חושש אפילו לספר מה יש לך בבית...שזה מדהים כשלעצמו..

...אצלי היו למעלה מ-60 איש שונים!! (קח לעצמך דקה...ותחשוב על המספר הזה..) במהלך השנה וחצי האחרונות, שהקשיבו למערכת, לרבות יבואנים, חובבים, חברים ואפילו כאלה שהתנצחתי איתם מרות בפורום. כל מי שביקש לבוא הוזמן, למעט מקרה בודד ומיוחד אחד של מישהו שרצה, כתב ושלח חברים, אבל סורב.

על המערכת הזו, הבעלים של האתר ועשרות עשרות אחרים הסכימו לערוך מבחנים עיוורים לכבלים, למגברים, לסטרימרים שונים, כאשר החוויות הללו מועלות עם הסברים, ביאורים והרבה תמונות ומקבלות מאות תגובות.

אין לי חשש, אני לא מנסה לרצות את כולם. אני בטוח בדרך שלי ובהבנה שלי ומבחינתי, אף פעם לא שומעים מספיק טוב במערכת שלי, אז הכל טוב...תאהב, לא תאהב, זה לא ממש מעניין.

ותפסיק לחשוש.. כולה סראונד, אתה עדיין יכול לעסוק בטיפול חשמל שלך...

איך הייתה הדרך ארץ הפעם?

רן

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
דן,
אולפנים נועדו לעשות עבודה מקצועית, וחוויה מוזיקלית נועדה להנאה בביית,
אתה מופתע מאלה שמטילים ספק בסראונד, אז אני לא יודע על מה נשענת התנגדותם, אני יכול לדבר על עצמי,
וביצועים רצויים ומספקים לזה שעומד מאחוריה, בעיניי אין סיבה בשילוב ציוד נוסף כדי לשמוע גם אותו, עקב פגיעה בתוצאה סונית.זה כמו לתרגם את
שקספיר לאידיש עם תוספות.סיבה נוספת
אני לא מעוניין להיות מושפע ממי שלא מתאים לי, לא מתקרב לאלה שהפכו
בעינייהם אגדות.
יוסי,

אני אומר שני דברים מאוד פשוטים :

1.כשאני שומע מקור דו ערוצי - אני שומע אותו בזוג רמקולים וסאב או מספר סאבים - למה צריך ברוב המקרים מקור באס נוסף-נוכל לדון בנפרד והאמת שתמונה פשוטה מאלף מילים -אוכל גם לצרף דוגמאות חיות מעשרות חדרים- מה סאב עשה למערכת מבחינת תגובה אקוסטית בחדר.כולל כאלו שאמרו סאב - "לא בבית ספרי".

2.כשאני שומע מקור רב ערוצי- לדוגמא הקלטת מוזיקה בסראונד - אני משתמש בתצורת מערכת של סראונד .אני לא משחק עם המקור -לא מוסיף ולא גורע.

במקרה של רן ,לא שמעתי. זו לא הגישה הטבעית שלי-אני שומע תמיד על NATIVE - אבל וזה אבל גדול - ישבו שם לא מעט אנשים שטוענים שזה נשמע נהדר .בעוד שהתלונות/התפלאויות ושאר ירקות הגיעו מאלו שלא ישבו שם. אם היו יושבים ומתלוננים - סיפור אחר לגמרי. לגיטימי.

אני אומר - שווה לשמוע בעצמי- זה כל הסיפור.
אני מבטיח לך דבר נוסף,ביום שתשמע מערכת סראונד ,מדוגמת כמו שצריך - ותביא מקור שהוקלט בסראונד -אולי תסתכל על הדברים אחרת. עד אז - לא תדע.

סראונד מעולם לא היה אצלי תחליף לסטריאו ,תודה לאל -אנחנו חיים בעידן שבו יש מבחר רב ומוצלח במגוון פורמטים.

בסטריאו, כשמישהו אומר על רמקול "שמע - זה רמקול לא משהו האמת" - מיד שואלים האם שמע ואיך- יש את קדושת הבדיקה,שמיעה במו אזניך, בחלל והגברה אופטימלית.

אותו ריספקט לא קיים בסראונד וחבל .מערכת סראונד מדוגמת היא יצירת אומנות מורכבת,סזיפית,גוזלת זמן רב וברמות הגבוהות שלה יקרה להחריד.

יום טוב ושבוע מוצלח

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני מבטיח לך דבר נוסף,ביום שתשמע מערכת סראונד ,מדוגמת כמו שצריך - ותביא מקור שהוקלט בסראונד -אולי תסתכל על הדברים אחרת. עד אז - לא תדע.
...
בסטריאו, כשמישהו אומר על רמקול "שמע - זה רמקול לא משהו האמת" - מיד שואלים האם שמע ואיך- יש את קדושת הבדיקה,שמיעה במו אזניך, בחלל והגברה אופטימלית.

אותו ריספקט לא קיים בסראונד וחבל .מערכת סראונד מדוגמת היא יצירת אומנות מורכבת,סזיפית,גוזלת זמן רב וברמות הגבוהות שלה יקרה להחריד.
מאיפה לקחת את הדעה המוזרה שכדי להביע דעה פסקנית על מערכת צריך גם לשמוע אותה???

הרי יש מי שיודעים בוודאות שאין סיבה בשילוב ציוד נוסף, עקב פגיעה בתוצאה סונית, וסראונד זה כמו לתרגם את שקספיר לאידיש, כאילו שהוא קורא שייקספיר במקור השעות הפנאי שלו, ואם כן, אפשר להניח שהוא מבין בזה כמו בסראונד.
שקספיר לאידיש עם תוספות
הרי גם הוא לא תורם שום דבר לדיון באף מצב, ורק תוקע את הטיפול האקוסטי שלו בכל חור.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
עצם זה שבחרת להתחיל בבוקר טוב, זה כשלעצמו מדהים ויש בה בוודאי להעיד על סוג של דרך ארץ.

אין לי בעיה עם ביקורת arb, יש לי בעיה עם אנשי מקדלת שלא מבינים דבר ובשל כך לא יודעים בכלל איזו ביקורת צריך להעביר ועל מה...

אני יכול לסיים את זה במשפט קל וחד ולהגיד שאתה צודק, אני באמת חושב שאני מבין הרבה יותר ממך, התנסיתי יותר ממך, למדתי הרבה יותר ממך, חקרתי הרבה יותר ממך, הקשבתי ליותר דברים ממך, טסתי מסביב לעולם להתנסות יותר ממך, עבר דרכי ציוד הרבה יותר מעניין ממה שאתה בכלל יכול להבין ולדמיין ואיכשהו, נראה לי, שהמערכת שלי מנגנת לא פחות טוב משלך, למרות שאין לי את טיפול החשמל שהתגאת בו....בזה ניצחת.

אבל אני לא אגיד את זה, כי אני לא מכיר אותך, כי מי בעצם מכיר מישהו שמסתתר מאחורי יוזר עלום, ולא משתף דבר, לא מספר דבר ולא חושף דבר.

ה-119 הודעות שלך הן על כלום ושום דבר, מסוג החברים שלא תורמים דבר וחצי דבר לקהילה, הם מתעוררים בבוקר וקופצים למקלדת, רק על מנת לבקר, להעיר, להתנצח, עם יכולות ניסוח תמוהות, המלוות לכאורה בשפה גבוהה, שאף אחד לא באמת מבין או מתיחס אליה.

מעולם לא תרמת כלום, מעולם לא שיתפת כלום, מעולם לא נדע מה יש לך בבית, מעבר לאיזו טכנולוגיה שקשורה בכלל עם הפטיפון שלך, מעולם לא תאיר את עינינו עם חוויה חדשה ומעניינת, מעולם לא תעזור לאף אחד. בכלום... אולי כי אתה בעצם לא יודע כלום, חוץ מלהעביר ביקורת ולתבל אותה במילים כמו: מקור, קדושת הסיגנל, האודיו מורכב מעשרות פרמטרים שונים וכמובן איך לא...שקט....וואוו גדול. ריספקט.

אז כן, לאנשים כמוך צריך להתיחס באופן מאוד חד כי קיימת סבירות גבוהה לפיה הם לא מבינים כלום מכלום וכל זה, תתפלא, לא בגלל שיש לי נאגרות, אל תחמיא להם יותר מדיי, אפשר להוציא מוזיקה גם עם רסיבר של ימהה ב- 6,000 ש"ח (כמו שהיה לי פעם) פשוט צריך להבין, ללמוד ולחקור, בניגוד מוחלט, ככל הנראה, לפעולות היום יומיות שלך.

אה ועוד דבר, במסגרת דרך הארץ שלך , עכשיו מסתבר שאתה גם יודע להגיד מי רשאי ומי לא רשאי להכנס אליי הביתה ועכשיו אתה בטוח שהבית שלי נעול, בדיוק כמו שלך.... מדהים כמה שאתה חצוף....אבל כמובן עם המון דרך ארץ:)

תן לי להסביר לך משהו arb.

בניגוד אליך, שמתנהל תחת איזה יוזר עלום, היות ואתה חושש, מפחד ורועד, שמא מישהו ישמע את יצירת הפאר שיש לך, עד כדי כך שאתה חושש אפילו לספר מה יש לך בבית...שזה מדהים כשלעצמו..

...אצלי היו למעלה מ-60 איש שונים!! (קח לעצמך דקה...ותחשוב על המספר הזה..) במהלך השנה וחצי האחרונות, שהקשיבו למערכת, לרבות יבואנים, חובבים, חברים ואפילו כאלה שהתנצחתי איתם מרות בפורום. כל מי שביקש לבוא הוזמן, למעט מקרה בודד ומיוחד אחד של מישהו שרצה, כתב ושלח חברים, אבל סורב.

על המערכת הזו, הבעלים של האתר ועשרות עשרות אחרים הסכימו לערוך מבחנים עיוורים לכבלים, למגברים, לסטרימרים שונים, כאשר החוויות הללו מועלות עם הסברים, ביאורים והרבה תמונות ומקבלות מאות תגובות.

אין לי חשש, אני לא מנסה לרצות את כולם. אני בטוח בדרך שלי ובהבנה שלי ומבחינתי, אף פעם לא שומעים מספיק טוב במערכת שלי, אז הכל טוב...תאהב, לא תאהב, זה לא ממש מעניין.

ותפסיק לחשוש.. כולה סראונד, אתה עדיין יכול לעסוק בטיפול חשמל שלך...

איך הייתה הדרך ארץ הפעם?

רן

רן אני חושב שהגזמת בתגובה המלגלגת
שלך כלפי arb. מהכרותי את arb אני יכול להגיד לך שיש לך המון מה ללמוד ממנו בתחום האודיו ,אקוסטיקה ובטח בתחום האנלוג שהוא רחוק ממך שנות אור. אז אם בעקיפין אתה חושב שהוא לא תרם כלום אז תדע לך שבמיישרין יש לו תרומה גדולה לתחום. ישנם פה מספיק חברים שנהנו ונהנים מהידע העצום שלו בתחום.תשאל את חברך נמר…
נראה לי שהתנצלות בפניו לא תזיק לך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עזוב, רן. הבנאדם מתפוצץ מקנאה. זה בדיוק המצב הקלאסי שמתואר במשל שבו השועל חשק בענבים שהיו תלויים במקום גבוה, אך כשלא הצליח להגיע אליהם, הכריז שהענבים בטח "חמוצים" וממילא אינם ראויים למאכל.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
רן אני חושב שהגזמת בתגובה המלגלגת
שלך כלפי arb. מהכרותי את arb אני יכול להגיד לך שיש לך המון מה ללמוד ממנו בתחום האודיו ,אקוסטיקה ובטח בתחום האנלוג שהוא רחוק ממך שנות אור. אז אם בעקיפין אתה חושב שהוא לא תרם כלום אז תדע לך שבמיישרין יש לו תרומה גדולה לתחום. ישנם פה מספיק חברים שנהנו ונהנים מהידע העצום שלו בתחום.תשאל את חברך נמר…
נראה לי שהתנצלות בפניו לא תזיק לך.

ונראה לך שלא שאלתי או לא בדקתי עם אנשים שונים ומשונים?

יש כאן בן אדם עלום.
תחת יוזר עלום ,שלא תורם דבר חוץ מביקורת. ליגלוג, חלקלקות ומלא ארסססס

הוא אי פעם תרם משהו?
העלה איזה שירשור מעניין?
גרם לאנשים לחשוב על משהו?
חשף משהו?
כלום מכלום!

והתגובה שלי האמן לי, הייתה מאוד פוליטקלי קורקט ביחס לטיוטא הראשונה שניסחתי.

אין לי ומעולם לא הייתה לי בעיה עם ביקורת. חלק גדול מהמהלכים שאני עושה, מההתקדמות שלי, הן כתוצאה מביקורת שלפעמים גורמת לי לחשוב.

אבל איזו ביקורת הייתה כאן לאורך השירשור הזה ועל מה?

הייתה כאן חוויה. חוויה. שתוארה כחוויה. שום מסקנה. שום אימרה גורפת. הדברים הובאו בצורה הכי חדה, ברורה ואמיתית.

הרי כל הפתיח של השרשור היה יכול להעלם כלא היה..

הרי זה לא ממש מעיד על היכולות שלי עצמי, אם גם אני לא זיהיתי את הדברים....אבל בחרתי לספר את הדברים כמו שהם. אין לי חשש. זה כולה סראונד. ממש ביג דיל. סתם לחיצת כפתור.

אבל התגובות נעו מקנאה, למירמור, להטחת אשמה שהשפלתי אנשים, שמדובר בקבוצה של חרשים, שאין כאן באמת ניסוי (למרות שלא נטען שיש ניסוי) כי אנשים לא עשו כך או אחרת, שהסטריאו בעצם פח, שאולי רצפת הפרקט שלי עקומה ובסוף שהתייאשו מכל אלה..
זה בעצם לא תופס ...כי אני חרא של בן אדם...

או שמא, החוויה הקטנה והמצחיקה הזו, גרמה לאנשים לחשוש לעצם האקסיומות שהם מאמינים בהן, שהם כותבים עליהם שוב ושוב..

על היכולות הפנטסטיות שלהם לזהות יכולות של מגבר בתוך מערכת עובדת, או לחזור ולדווח ממינכן כי הם הצליחו לזהות זוג כבלים מנגן באחד החדרים..

ועכשיו שומו שמיים אנשים לא שומעים שני רמקולים עובדים...ואפילו מעדיפים את זה..
ועוד במערכת בלי טיפול חשמל!!

מה לעזאזל קורה כאן???!!

מייד לנמר...להעיף אותו...הוא מפריע לנו לנהל כאן דיונים על כבל שקוף וניטרלי שהחליף כבל שקוף וניטרלי אחר שהחליף כבל ניטרלי ושקוף ישן, אשר לא ממש הצליח לשמור על קדושת הסיגנל וקדושת המקור.
הביתה. ומהר!

רן

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
רן,

אתה אמיתי, אין לך בעיה אם ביקורת, על מי אתה בדיוק עובד?

תמשיך בדרכך בהאשמות שווא, ולא להשיב לי לעניין בזה הרי הוכחת זה מכבר מצוינות. רגע שאני לא אשכח, בעיקר תמשיך להסיק מסקנות יש מאין, שאני לדוגמה דוגל בקדושת הסיגנל, ובעיקר שחוסר ההבנה שלי נובע מחוסר נסיון וכו. האמת לא ציפיתי ממך לתגובה יותר מרשימה.

יש לי שאלה רן, באיזה תחרות אתה משתתף?

טסת ברחבי העולם, מה אתה מסתלבט?

אוקי צברת יותר נקודות ממני יכול להיות. רגע מה זה אומר? זה אומר רן שיש לך יותר מיילים באוויר ממני, C'est tout

כנל חשפת מרכולתך בפני מומחים מרחבי הארץ. בניגוד לא רק אלי עשית את זה כי אתה מאוהב בחשיפה ובכל הטררם שמסביב, מתנצל מראש שוב אני טועה. אתה עזוב אין סיכוי שזה יקרה לך.

אין ממש דרך ראויה ומוצא לנהל אתך וויכוח מיקצועי גרידא, כאשר לדידך קיימת דרך אחת לטפל במשוואה הסונית שאתה הוא ממציאה!

אתה בכל הרצינות מאמין בזה. תקרא שוב את מה שאני כותב, לא קשה להבנה, זה קשור לרצון להבין. אתה מהר מאד תגלה עולם ומלואו שאתה רחוק מלעסוק בו. ואם לא, אז גם לא קרה כלום!

מאחל לכולנו המשך שבוע מקסים,
והעיקר בריאות טובה

נערך לאחרונה ב:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
היות ואני, בניגוד אליך, לא יודע מה שמך, אז סלח לי שאני ממשיך לקרוא לך בשם היוזר העלום שלך arb.

אז תשמע arb. בכנות ואל תפגע, לא באמת התעמקתי בתגובה שלך, כי מהריפרוף הקצר, הבנתי שאתה ממשיך למחזר ולא עונה עניינית.

כנראה שלעולם לא נדע מי אתה, מה חווית, מה הנסיון שלך, מה הציוד שלך ומתי אפשר לקפוץ אליך להקשיב לכל הנסיון וההבנה שאתה אוצר.

כן הבנו שאתה חושב שסראונד זה פח, החוויה היא Void, טיפול בחשמל זה דרמטי ויש לך איזה סוג של פטיפון וכן..לא פחות חשוב, אני חרא של בן אדם...

אז בוא נחליט שפשוט נתעלם אחד מהשני ועושה רושם, לפי התגובות, ש-יש כאן עוד אנשים שראוי שיתעלמו מהפוסטים והתגובות שלי, כי זה לא עושה להם טוב...

וכך כל אחד ימשיך לו בדרכו.

שבוע טוב והרבה בריאות.

רן

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
רן היקר,

אומר זאת בריש גלי ואם יד על הלב, סראונד רחוק מלהיות פח ובשום מקום לא ציינתי את זה. שוב מסקנה שגויה שלך לגבי.

מה כל כך מציק לך בשם המשתמש שלי,
עוד משהו עניני?

חרא בן אדם אני אמרתי? שוב אתה לא בכיוון.

נ.ב
סוף כל סוף, אתה מודה שלא ממש קראת את הודעותי, והכל בסדר. ובמידה שהיית טורח לקרוא אותן קצת יותר לעומק היית מודע לכמה אני רחוק מלמחזר אותן, ויותר חשוב שאני רחוק מלהיות אודיופיל שרלטן.

עזוב, כנראה אתה צודק, אני מקבוצת הממורמרים שהניח תקליט ובמקום לקבל זרם חשמלי בכל הגוף, התאכזב בפעם המי יודע כמה, לנוכח השמע הבלתי נסבל שהתקבל בסלון הממוצא שמשמש אותי להאזנה; 5מ' עומק, האורך פתוח למחצה לפינת האוכל והכניסה לדירתי.

נערך לאחרונה ב:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
ווטאבר arb ווטאבר.

הצלחת גם לעייף בסופו של יום.

שא ברכה.

רן

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אתה זה שבוחר להסתכל על זה כעל "הולכת שולל", אבל אני מתקשה להבין במה: רן השמיע לאנשים מצב א', מצב ב', ושאל אותם מה הם מעדיפים ולמה. הוא לא משך אותם לכיוון מסויים, ואני בטוח שגם הוא הופתע בפעמים הראשונות שאנשים העדיפו את הסראונד למרות שדי בטוח ש"רשמית" הם מעדיפים סטריאו.
היתממות, עמיר.
אם היה רן רוצה להראות לאנשים מה סראונד עושה, היה פשוט אומר להם: "הנה ככה נשמע", ו"הנה נשמע עם סראונד, מה עדיף"? אבל לא. המטרה היתה להוכיח לאנשים שיש להם פריקונספציות, ע"ע כאן:
אז אני מניח שכל אחד יסיק את המסקנה הפרטית שלו מהחוויה המעניינת הזאת, בין השאר על הקיבעון שלנו להקשיב באופן מסוים, או שמא על היכולת שלנו להבחין ולאבחן סאונד, או מהי היכולת האמיתית שלנו לזהות את מקור השינוי, אם אנחנו מתקשים לזהות מצב כל כך דרמטי, לפיו עוד זוג רמקולים עובדים בחלל...
רן
אם היה עושה את זה על כבלים, או על מגבר ב- $100K לעומת מגבר ב- $1K, זאת היתה השוואה שאפשר ללמוד ממנה הרבה יותר, מעבר לטבע האנושי. מה למדנו כאן? שסאונד עם סראונד אצל רן נשמע טוב יותר בשעה הראשונה להאזנה. אוקיי... מה החדשות המרעישות פה?

עמיר, אני, ברשותך, לא אגיב לכל פסקה שלך כי חזרת למנהגך מלפני כמה שנים של להגיב על כל משפט ולהראות כמה שאתה חכם. ואתה אכן חכם, אבל גם מייגע. אחדד את המסרים שלי, שאולי לא היטבתי לחדד קודם:

1. לא יצאתי נגד צליל היקפי. אין לי דעה עליו לכאן או לכאן כי לא שמעתי אצל רן. אני בטוח שזה נשמע מצוין, עדיף אפילו, לפחות בטווח הקרוב ואולי גם ברחוק.

2. כן יצאתי נגד המתודיקה. רן הוא פרובוקטור. במובן הטוב של המילה. אבל פרובוקטור. אוהב לייצר באזזז תקשורתי. אבל במקרה הזה, מה שעומד מאחורי הבאז הוא.... שיש הבדל בין עם סראונד לבלי סראונד. ו... שים לב לשוס: שאנשים לא מאמינים שההבדל הזה הוא בגלל סראונד. אוקיי. ו?

אגב, מה זה במובן טוב? זה במובן הרציני, המעמיק והבלתי מתפשר. של לקחת את הדברים עד הסוף. זה לדעתי חשוב יותר מכל פרובוקציה. אבל כשמשהו נראה כמו פרובוקציה, מותר לקרוא לו פרובוקציה, לא?

אגב2, אני פעם שמעתי שני רמקולים של מרטין לוגן מנגנים בחנות והייתי מרחק של מטר אחד מהם. אחרי 15 דקות של האזנה, המוכר שם לב שרק אחד מהם מנגן. יצאנו מטומטמים? בהחלט. למדנו מזה משהו? בערך כל מה שאפשר ללמוד מהניסוי האחרון של רן. אוקיי. ו?

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
מתנצ'וק.

למרות שבקבוצות הווטס אפ השונות, אומרים לי כבר מזמן להפסיק להגיב ופשוט להתעלם, אבל שנינו יודעים שזה חזק ממני...:).

אז תשמע, כפי שכתבתי לך בווטס אפ ולמרות שזה נכתב שוב ושוב ושוב ושוב:

מדובר בפאקינג חוויה (סליחה על הצרפתית).
אין כאן ניסוי. מעולם לא תוכנן להיות ניסוי, גם אני "הושפלתי", גם הכבוד שלי נרמס עד אפר.

אז מההההה??

אנקדוטה נחמדה....
זה מצריך את כל הרפש כאן?? את כל הזעזוע??

אתה יכול לקרוא לי פרובוקטור, מנסה לנתץ אקסיומות, או שוחט פרות קדושות בזמנו החופשי, ווטאבר.

אני מבין שאני מציב כאן בעיה עם RC, מדידות ובילבולי מוח על אקוסטיקה וחדר תחילה וסאבוופר הוא כמעט תמיד חובה, גם אם יש לך רמקולים עם אלמנטים של 14" ואין דבר כזה שנקרא קדושת הסיגנל והמקור לא קיים ואפשר להעזר בכדור אדום כדיי להיווכח בכך. וכן, טיפול בחשמל ומרימי כבלים ומידוף זה חירטוט ומאמבו ג'אמבו בעיניי.

מצד שני, אני לא רק כותב וזה ההבדל ביני לבין אנשי המקלדת, אני גם מוכיח את הדברים בפועל:

אני לוחץ על Play.

נתראה בקרוב נודניק.

רן

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מתנצ'וק.

למרות שבקבוצות הווטס אפ השונות, אומרים לי כבר מזמן להפסיק להגיב ופשוט להתעלם, אבל שנינו יודעים שזה חזק ממני...:).

אז תשמע, כפי שכתבתי לך בווטס אפ ולמרות שזה נכתב שוב ושוב ושוב ושוב:

מדובר בפאקינג חוויה (סליחה על הצרפתית).
אין כאן ניסוי. מעולם לא תוכנן להיות ניסוי, גם אני "הושפלתי", גם הכבוד שלי נרמס עד אפר.

אז מההההה??

אנקדוטה נחמדה....
זה מצריך את כל הרפש כאן?? את כל הזעזוע??

אתה יכול לקרוא לי פרובוקטור, מנסה לנתץ אקסיומות, או שוחט פרות קדושות בזמנו החופשי, ווטאבר.

אני מבין שאני מציב כאן בעיה עם RC, מדידות ובילבולי מוח על אקוסטיקה וחדר תחילה וסאבוופר הוא כמעט תמיד חובה, גם אם יש לך רמקולים עם אלמנטים של 14" ואין דבר כזה שנקרא קדושת הסיגנל והמקור לא קיים ואפשר להעזר בכדור אדום כדיי להיווכח בכך. וכן, טיפול בחשמל ומרימי כבלים ומידוף זה חירטוט ומאמבו ג'אמבו בעיניי.

מצד שני, אני לא רק כותב וזה ההבדל ביני לבין אנשי המקלדת, אני גם מוכיח את הדברים בפועל:

אני לוחץ על Play.

נתראה בקרוב נודניק.

רן

אתה לא מציב שום בעיה. אתה מעורר ענין ומחשבה, אבל מתבל את זה בפרובוקציה של קים קרדאשיאן, בלי שיהיה לך את העכוז שלה. והחברים שלך בוואטסאפ לא מעניינים אותי. גם לי יש חברים בוואטסאפ :).

לגופו של ענין - אם אנחנו רוצים ללמוד מזה, אני מציע את הדבר הבא:

אצלך, סשן עוגיות שבדיות (אבל ג'ארה, לא 3 באנורקסיות תל אביבית טיפוסית). עושים שעתיים שלוש סשן שמטרתו ללמוד ולהפנים את ההבדלים בין המצבים. לכן, צריך לקשור אותך לאחד הכסאות במטבח כדי שלא תפריע, ושמישהו אחר יחליף כל פעם את המצב - עם AURO3D ובלי. כל זאת, כאשר המאזינים יודעים למה הם מקשיבים, ומנסים לשמוע את ההבדלים בפרמטרים הבאים:
1. פירוט,
2. פוקוס אמצע,
3. תחום דינמי,
4. טונאליות.
5. מהירות.

וכל פרמטר אחר שכל אחד מאיתנו רגיש אליו.

לאחר שכל אחד גיבש את דעתו, אפשר לעבור לסשן העיוור ואז לראות אם ההבדלים נשמרים בין הגרסאות.
עושים את זה עם 15-20 איש על תקופה של כמה שבועות, ואז מגבשים דעה על השאלה הפשוטה:

האם הוספת סראונד היקפי בחסות טרינוב מיטיבה עם סאונד סטראו, או שעדיף בלעדיה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור