מה קורה שמושיבים אודיופילים ונותנים להם להקשיב ל...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא הצלחתי לקרוא הכל, אבל כן קראתי את הפוסטים שמנים להסביר שמה ששמעו ובחרו הוא לא הדבר הנכון. זה מצחיק. הם בחרו ושמעו ומי שטוען לאי נכונות בחירתם לא שמע. אגב, שאלו אותי גם מה דעתי על העניין הספציפי הזה. ליתר דיוק לא הפסיקו לשאול. משהו כמו 4 הודעות פרטיות כאן ועוד טונה וחצי הודעות וואטאפ בתקווה שאולי אני אכתוב משהו שיערער את המסקנות של מי שכן שמע.

אז אני מצהיר שאין לי מושג מה הם שמעו אבל יש לי מושג על מי שכן שמע. ומי ששמע שם ובחר את מה שבחר, מבין עניין. ולכן אני סומך על מסקנותיהם נכון לעכשיו, עד שאשמע בעצמי.

רן יקירי. כייף לקרוא את הפוסטים שלך, כייף לשחוט פרות באופן כללי. באודיו, שום פרה לא קדושה חוץ מהמסקנות. והמסקנות, כפי הנראה, הן שכנראה גם אני צריך לשמוע ואולי לעשות חישוב מסלול מחדש.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
לא הצלחתי לקרוא הכל, אבל כן קראתי את הפוסטים שמנים להסביר שמה ששמעו ובחרו הוא לא הדבר הנכון. זה מצחיק. הם בחרו ושמעו ומי שטוען לאי נכונות בחירתם לא שמע. אגב, שאלו אותי גם מה דעתי על העניין הספציפי הזה. ליתר דיוק לא הפסיקו לשאול. משהו כמו 4 הודעות פרטיות כאן ועוד טונה וחצי הודעות וואטאפ בתקווה שאולי אני אכתוב משהו שיערער את המסקנות של מי שכן שמע.

אז אני מצהיר שאין לי מושג מה הם שמעו אבל יש לי מושג על מי שכן שמע. ומי ששמע שם ובחר את מה שבחר, מבין עניין. ולכן אני סומך על מסקנותיהם נכון לעכשיו, עד שאשמע בעצמי.

רן יקירי. כייף לקרוא את הפוסטים שלך, כייף לשחוט פרות באופן כללי. באודיו, שום פרה לא קדושה חוץ מהמסקנות. והמסקנות, כפי הנראה, הן שכנראה גם אני צריך לשמוע ואולי לעשות חישוב מסלול מחדש.

היות והיית כאן 200 פעם...אז נאלץ לארח אותך גם בפעם ה 201.

רק תביא איתך מזומן בבקשה, כי אתה לא תוכל לנחש כלום מכלום....

רן

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
אחד הפיצרים שחובה לפתח בגרסה הבאה של האתר היא יכולת של פותח השרשור למחוק תגובה של מישהו אחר
מתחיל שרשור מדהים ומחריבים אותו עם שטויות ומריבות של ילדים. חבל

זה בעייתי בלי סיבה מספקת לפסול תגובה, רק עקב דעה שונה, זה לא יעבוד טוב בארצנו הקדושה,.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,006
נקודות
113
נדהם מהעובדה שאנשים שלא חוו ושמעו את מה שמספר לא מבוטל של מאזינים שמעו נחרצים כל כך בדעתם, מעניין אם גם בתחומים אחרים אותם אנשים נוהגים כך. מסתבר שלא רק הנייר סופג הכול אלה גם המקלדת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היות והיית כאן 200 פעם...אז נאלץ לארח אותך גם בפעם ה 201.

רק תביא איתך מזומן בבקשה, כי אתה לא תוכל לנחש כלום מכלום....

רן

יותר מאשמח. שנית, אין לי בעיה עם מבחנים וגם אין לי בעיה להיכשל בהם. :שתוי:

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
נדהם מהעובדה שאנשים שלא חוו ושמעו את מה שמספר לא מבוטל של מאזינים שמעו נחרצים כל כך בדעתם, מעניין אם גם בתחומים אחרים אותם אנשים נוהגים כך. מסתבר שלא רק הנייר סופג הכול אלה גם המקלדת.
אצלנו לעומת מדינות אחרות אנשים מאוד אוהבים לפרגן...וכנראה שזה נובע מהסיבות שרן ציין.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אצלנו לעומת מדינות אחרות אנשים מאוד אוהבים לפרגן...וכנראה שזה נובע מהסיבות שרן ציין.

אני גולש בפורומים בחו״ל. תאמין לי שזה מאוד דומה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,126
נקודות
113
אני גולש בפורומים בחו״ל.
כן, ראינו אותך עם מכנסי גלישה ורודים. אם כבר אתה מספר, אז תספר את כל האמת חמודי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אני איש מקלדת
אנשי המקלדת מתנהגים כמעט תמיד באופן בזוי ופחדני...הם לא יתרמו כלום. אף פעם.

הם ינסו להדחף בכח לשירשורים, מבלי לתרום דבר, מלבד מלספר על איזו אנקדוטה הזויה, לא קשורה, רק על מנת לקבל קצת יחס, או על תוכניותיהם לאיזה עתיד לא ברור, למרות שאף אחד לא באמת שאל אותם.

הם לא יחדשו דבר, הם לא ישתפו דבר, הם לא יתרמו דבר, הם לא יעזרו בדבר.

הם יכנסו לשירשורים רק על מנת להעביר ביקורת, להטיל ספק, כל זאת למותר לציין מבלי שהם חוו או שמעו.

לשמוע?? לחוות?? לא בבית ספרנו.

אנשי המקלדת לרוב לא יודעים דבר וחצי דבר על סאונד, מה מרכיב אותו, מה משפיע עליו ואיך לשפר אותו, הם מעולם לא למדו את הנושא, מעולם לא חקרו את הנושא, מעולם לא התנסו בנושא, אבל יהיו להם מלא אימרות מסוגננות ורומנטיות הקשורות לאודיו ולמקורות עלומים ולסיגנל טהור וקדוש, שהם הלכה למעשה, לועסים אותו ומערבלים אותו וזורקים אותו באוויר, כל יום מחדש, מבלי משים לב, כל זאת מחוסר ידיעה והבנה בסיסית.

מעולם לא נדע מה יש בדיוק לאנשי המקלדת, כי הם יעדיפו להשאר חשאיים, כאשר הדלת שלהם תהיה תמיד סגורה, פן מישהו חלילה יקשיב לאותה מערכת מופלאה שיד אלוהים נגע בה.
אכן, הפוסט של רן פתח לי את העיניים. בעצם למה זה משנה אם ה"ניסוי" או בכלל ה"חווייה" מקבל/ת אצלך את הכותרת של ניסוי עיוור, חצי עיוור או 6/6, כשממילא אף אחד לא טוען שזה ניסוי מדעי? איזה טעם יש בכל הוויכוחים איתך, שמסתיימים בזה שאני מתעייף ומתיאש, בלי שזה תורם משהו למישהו, כך או כך?

אני באמת לא זוכר אף מקרה שעזרת למשהו, תרמת למשהו או למישהו, רק ויכוחים חסרי תוחלת על לא-דבר.

בהסתכלות לאחור, כל מה שניהל את העניין מבחינתי זה סוג של OCD, שאם רואים טעות, אז חייבים לתקן, עד שזה מסתדר. אז לא, לא חייבים, ואני לא באמת חייב להיות חלק מהלופים האינסופיים, הטרוליים האלה. די. מספיק. נמאס.

אני הולך למחוק את כל הפוסטים שלי בשירשור הזה שהם תגובות אליך. זה סתם מסיט את הפוקוס ממה שפותח השירשור רוצה שהוא יכיל. אשמח אם תמחק את תגובותיך אלי, או לפחות את הציטוטים של דברי בתוכם. התגובה הראשונה שמצאתי היא #122 בעמוד 7. לפי מיטב הבנתי זה לא אמור להפריע לך שהתגובות אלי מתבטלות, שכן אז מה שאמרת יישאר unchallenged (גם אם זה לא יהפוך אותו לנכון).

נערך לאחרונה ב:

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83

לעשות סראונד היכן בחדר דירה או בסלון,
שני החללים לא רלוונטים, בנוסף דרושות שתי מערכות שעולות הון, מי שיכול ורוצה יישר כח, אני לא ניכנס כמה זה מתאים לקבל תוצאה רצויה, זה נושא הכי שרוי בערפל.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
איזה טעם יש בכל הוויכוחים איתך, שמסתיימים בזה שאני מתעייף ומתיאש, בלי שזה תורם משהו למישהו, כך או כך?

רק שהם מתחילים בתגובה שלך לדברי , מבלי שמישהו אילץ אותך להגיב מלכתחילה .

אני באמת לא זוכר אף מקרה שעזרת למשהו, תרמת למשהו או למישהו

מה אתה סח..לא עזרתי כאן לחברי אתר לאורך השנים.. האיש לא זוכר ..לרענון הזכרון הייתי שולח אותך להיסטוריית ההודעות שלי , רק שהאתר מוגבל למאה ומשהו הודעות אחורה . אני יכול לשלוח אותך גם לכחול , שם אין הגבלה , אבל יש לי הרגשה שבכל מקרה לא היית טורח . סתם תחושה כזו . וכשאני חושב על זה בעצם נראה לי שאפשר לומר את אותו דבר עליך כמו על הרבה אחרים כאן . לי דווקא יש זיכרון מצויין ואני יכול לאזכר הרבה מקרים בהם אתה חטאת באותה התנהלות , כמו מבחן הCD אצל שניצל שם מתחת ביקורת על אופן ההשוואה ועל הניסיון להסיק ממנו משהו וכל מסעות הצלב שניהלת מתוך איזו שליחות במינוי עצמי כמגן נפשם הרכה של האודיופילים , כשבפועל כל מה שהשגת היה אנטגוניזם ואפס תועלת או ערך מוסף ששורתם התחתונה כפי שהתפרשה בקרב החברים היתה טרחנות וחפרנות . וכשחושבים על זה עוד קצת אני גם יכול להבין למה התקבל אצלך הרושם הזה , כי לרוב אנו נפגשים או מתנגשים בפנים התיאורטיים או הביקורתיים (שלא לומר פילוסופיים או פסיכולוגיים לעתים) של הדיון התורן , מה שבאמת לא מועיל לאף אחד .
לכן טול קורה . איני חייב לאף אחד כלום ואלא אם תצליח להכניס שינוי בתקנון האתר תחת סעיף התרת השימוש והכתיבה בו , אל תבוא בטענות ואת הביקורת תשמור בצד.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
שני החללים לא רלוונטים, בנוסף דרושות שתי מערכות שעולות הון, מי שיכול ורוצה יישר כח, אני לא ניכנס כמה זה מתאים לקבל תוצאה רצויה, זה נושא הכי שרוי בערפל.
5.2 זה עדיין סראונד יותר מראוי כשהוע עשוי היטב. כמה זה הון? (המערכת שלי עולה פחות משני ווילסונים)
2 מערכות? שמעתי את הטיעון הזה ולפחות במציאות שלי, אני לא רואה צורך בבזבז כסף ומקום עבור 2 מערכות באותו חדר.
בציוד ראוי יש מצבים לסטריאו ולסראונד, עם ובלי סאב לבחירתך. אם תקצין למגברי כח אז תוכל גם להדליק ולכבות מגברים/ערוצים בהתאמה.

יש לי סלון קטן עם מערכת 5.2 והשמחה רבה במוסיקה כמו גם בסרטים.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
רנצ'וק, אני כותב את זה פה כי חשוב לי שישמעו דעה שונה, ואני יודע שאם אכתוב לך ראשית בוואטסאפ, זה יתחיל דיון שאף צד לא ישכנע את השני בו. אז זה חסר טעם.

לגופו של ענין: צר לי, כל הבדיקה הזאת תמוהה מאד בעיניי ואני לא מבין על מה הרעש הגדול.

ראשית, מי ש"מבין ענין" לא חף מלהיות מולך שולל. זה אולי קצת יותר קשה, אבל לא בלתי אפשרי. זה בדיוק כמו שהייתי אצלך ושאלת אותי אם הסאב כרגע דולק, לדעתי, או לא. בגלל שאני "מאד מבין ענין", אמרתי לך שאין לי מושג. כדי לענות לך על השאלה הזאת, הייתי צריך שתשמיע לי עם ובלי.

שנית, אם נשים בצד את מתודולוגיית הולכת השולל שאתה אוהב לנקוט בה - שקצת לא ברור לי מה המטרה בה, מעבר להוכיח לאנשים שהם מפגרים, או טועים, או שניהם - אני חושב בנוסף שהבדיקה האחרונה שעשית לא מלמדת הרבה, מסיבה מאד פשוטה:

הרבה הרבה הרבה יותר קל לנו לזהות אמביינס ובמה גדולה והיקפית, מאשר ניואנסים דקים יותר כמו טונאליות, מיקרודינמיקה או דברים אחרים, במערכות שאנחנו לא מכירים היטב. זה נכון גם למנוסים יותר וגם לפחות. באותה מידה הרבה יותר לנו קל לזהות בס גדול ועמוק, מאשר בס מרובד ועגול, וטקסטורות. אגב, גם אם מישהו היה אצלך 10 פעמים בחצי שנה, אני לא חושזה שזה נקרא "להכיר את המערכת שלך".

הרי, אתה בעצמך לוקח ציוד נפלא לבדיקה, משאיר אותו אצלך ימים ארוכים, לומד אותו, מכיר אותו ובונה עליו דעה. זה תהליך של ימים. של חשיפה ארוכה מאד. לא של ביקור של שעה וחצי. אז לכל מי שהיה אצלך לא היה מספיק זמן לגבש דעה מוגמרת על כל היתרונות והחסרונות שבמעבר לצליל היקפי. הוא פשוט הומם בנבוט ע"י האפקט הכ"כ יותר ברור לאוזן, מאשר כל פרמטר אחר, שהאפקט הזה עלול לדרוס.
אגב, זה לא אומר שהאלנטרטיבה ההיקפית היא לא עסקת חבילה טובה יותר. יכול למאד להיות שכן. זה רק אומר שאתה מסיק ממנה מסקנות על שחיטת פרות והוכחת אודיופילים, שלדעתי הן לא רק לא נכונות, אלא גם לא פייריות. לא למתודולוגיית בדיקה ולא לאנשים שטרחו ובאו אליך.

קח את שניצל שאותו אתה מכיר היטב. איש גדול, מערכת גדולה, סאונד גדול, הכל גדול. הדבר הראשון שתופס אותו זה דינמיות, באס-דראם שנותן לך בעיטה לבטן, וזמרת בגודל של קיר. אתה חושב שהרגישות שלו זהה בכל הפרמטרים של סאונד לזו של אחד ששומע עם מערכת שפורפרית של 2W? אני לא. כלומר, אחד מהשניים האלה יהיה יותר רגיש לשינויים שהשמעת לו. אחד מהם יותר סביר להניח שיפול בפח שטמנת לו.

כמה פעמים שמענו דיווחים על מישהו מנוסה שקנה ציוד, עף עליו, נהנה ממנו, ולאחר כמה שבועות התחיל להבין שדברים מפריעים לו? אתה באמת חושב שהמעגל הזה ניתן לסגירה בשעה וחצי של האזנה בביקור חטוף אצלך, עם אותם 4 טראקים אודיופיליים שאתה שם? אני לא.

בקיצור, בשורה תחתונה, לדעתי הבדיקה שלך היא מסקרנת חצי כוח במקרה הטוב, ולא נכונה על גבול הלא פיירית במקרה הרע. שמח שלא הייתי שם.
מקווה שהפרק הבא יהיה קצת יותר... מקצועי.

נערך לאחרונה ב:

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
ומאיפה הקביעה הזו שחדר או סלון בדירה לא רלוונטי לסראונד? אני אקח אקח אותך לדירות עם חדרים שתיפול לך הלסת בהנחה ואתה יודע מה זה קולנוע ברמה גבוהה.

אין צורך בשתי מערכות על מנת להגיע להיי אנד גם בסטריאו וגם בקולנוע.

מערכת קולנוע היי אנד מושתתת על מערכת סטריאו היי אנד.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
מעניין, כל השרשור הזה בא לי בדיוק בזמן.
לא מזמן הרחבתי את הסט באוטו (כן, באוטו) בשני רמקולים נוספים מאחור. אחרי שנה עם רמקולים קדמיים בלבד, "כמו שצריך", רציתי שהמוסיקה "תעטוף" אותי.
אז היא לא עטפה אותי.
אבל פתאום גיליתי שאני יכול לקרב אליי קצת, ממש קצת, את האמנים המנגנים. כאשר איזנתי את הרמקולים יכולתי לשמוע אותם בראש. חשבתי שזה יהיה כמו אוזניות, זה לא היה, איבדתי את הבמה.
אחרי צת משחקים קדימה-אחורה, "הנחתי" אותם על הבורד הקדמי של האוטו, ולא בחלון, כפי שהיו במערכת סטריאופונית בלבד. זה גם נותן לי יותר מעורבות, וגם אני שומע את המוסיקה (קצת יותר) משני הצדדים. קצת מזכיר מה שהמאזינים הנכבדים שמעו. קיבלתי סטריאו משודרג, עם במה נפלאה, צליל עוטף ופשוט כיף. וזה ביודעין מה אני עושה, בלי טריקים ובלי שטיקים.
אני מתחבר מאד למה שכנראה שמעו המכובדים, ובתור מישהו שעשה את זה בעיניים פקוחות (גם אם במערכת הרבה פחות איכותית, אבל בהחלט מצוינת - ARC AUDIO, MOREL, MOSCONI, ולא מהסדרות הנמוכות).
אני כבר כמה שבועות שומע כל מוסיקה אפשרית ולא מפסיק ליהנות.
מדי פעם אני עוד מנסה להחזיר את הבמה לחלון הקדמי, ומייד חוזר בי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
רנצ'וק, אני כותב את זה פה כי חשוב לי שישמעו דעה שונה, ואני יודע שאם אכתוב לך ראשית בוואטסאפ, זה יתחיל דיון שאף צד לא ישכנע את השני בו. אז זה חסר טעם.

לגופו של ענין: צר לי, כל הבדיקה הזאת תמוהה מאד בעיניי ואני לא מבין על מה הרעש הגדול.

ראשית, מי ש"מבין ענין" לא חף מלהיות מולך שולל. זה אולי קצת יותר קשה, אבל לא בלתי אפשרי. זה בדיוק כמו שהייתי אצלך ושאלת אותי אם הסאב כרגע דולק, לדעתי, או לא. בגלל שאני "מאד מבין ענין", אמרתי לך שאין לי מושג. כדי לענות לך על השאלה הזאת, הייתי צריך שתשמיע לי עם ובלי.

שנית, אם נשים בצד את מתודולוגיית הולכת השולל שאתה אוהב לנקוט בה - שקצת לא ברור לי מה המטרה בה, מעבר להוכיח לאנשים שהם מפגרים, או טועים, או שניהם - אני חושב בנוסף שהבדיקה האחרונה שעשית לא מלמדת הרבה, מסיבה מאד פשוטה:

הרבה הרבה הרבה יותר לנו לזהות אמביינס ובמה גדולה והיקפית, מאשר ניואנסים דקים יותר כמו טונאליות, מיקרודינמיקה או דברים אחרים, במערכות שאנחנו לא מכירים היטב. זה נכון גם למנוסים יותר וגם לפחות. באותה מידה הרבה יותר לנו קל לזהות בס גדול ועמוק, מאשר בס מרובד ועגול, וטקסטורות. אגב, גם אם מישהו היה אצלך 10 פעמים בחצי שנה, אני לא חושזה שזה נקרא "להכיר את המערכת שלך".

הרי, אתה בעצמך לוקח ציוד נפלא לבדיקה, משאיר אותו אצלך ימים ארוכים, לומד אותו, מכיר אותו ובונה עליו דעה. זה תהליך של ימים. של חשיפה ארוכה מאד. לא של ביקור של שעה וחצי. אז לכל מי שהיה אצלך לא היה מספיק זמן לגבש דעה מוגמרת על כל היתרונות והחסרונות שבמעבר לצליל היקפי. הוא פשוט הומם בנבוט ע"י האפקט הכ"כ יותר ברור לאוזן, מאשר כל פרמטר אחר, שהאפקט הזה עלול לדרוס.
אגב, זה לא אומר שהאלנטרטיבה ההיקפית היא לא עסקת חבילה טובה יותר. יכול למאד להיות שכן. זה רק אומר שאתה מסיק ממנה מסקנות על שחיטת פרות והוכחת אודיופילים, שלדעתי הן לא רק לא נכונות, אלא גם לא פייריות. לא למתודולוגיית בדיקה ולא לאנשים שטרחו ובאו אליך.

קח את שניצל שאותו אתה מכיר היטב. איש גדול, מערכת גדולה, סאונד גדול, הכל גדול. הדבר הראשון שתופס אותו זה דינמיות, באס-דראם שנותן לך בעיטה לבטן, וזמרת בגודל של קיר. אתה חושב שהרגישות שלו זהה בכל הפרמטרים של סאונד לזו של אחד ששומע עם מערכת שפורפרית של 2W? אני לא. כלומר, אחד מהשניים האלה יהיה יותר רגיש לשינויים שהשמעת לו. אחד מהם יותר סביר להניח שיפול בפח שטמנת לו.

כמה פעמים שמענו דיווחים על מישהו מנוסה שקנה ציוד, עף עליו, נהנה ממנו, ולאחר כמה שבועות התחיל להבין שדברים מפריעים לו? אתה באמת חושב שהמעגל הזה ניתן לסגירה בשעה וחצי של האזנה בביקור חטוף אצלך, עם אותם 4 טראקים אודיופיליים שאתה שם? אני לא.

בקיצור, בשורה תחתונה, לדעתי הבדיקה שלך היא מסקרנת חצי כוח במקרה הטוב, ולא נכונה על גבול הלא פיירית במקרה הרע. שמח שלא הייתי שם.

האמת מתנצוק יקירי, אין לי ממש מושג מה להגיד, מעבר לזה שגם אתה קופץ כנשוך נחש, רק משתדל לכתוב יותר באריכות וקצת יותר בנימוס, אבל לא ממש מחדש משהו.. :)

וזה שגמרת את הפוסט הנוקב הזה במילה..מקצועי, כאילו וואוו...זה בכלל הכנסת לי שם. מטורף.

כפי שהסברתי בתחילה ואעשה זאת פעם נוספת, הייתה כאן חוויה והיא הוגשה גם ככזו.

ראית מישהו כותב שהמסקנה מהשרשור היא:

סראונד שולט, סטריאו פח?!

טרחתי וגם הסברתי, שמאז אותה חוויה לא טרחתי שוב להקשיב ב Auro3D אלא לסטריאו נטו...אבל אולי כן אטרח להקשיב כך מחר בערב, לא ממש מייחס לזה חשיבות. סתם לחיצת כפתור.

כל אלו שקפצו בהיסטריה, שמא שומטים תחת רגליהם את העובדה (לכאורה) לפיה סטריאו בוודאות נשמע טוב יותר מסראונד, כל זאת בזמן שלאונרד כהן שר, הם בסך הכל סתם חרדתיים שלא ממש בטוחים בעצמם, ביכולות שלהם, באוזניים שלהם ובכסף שהם הוציאו כל השנים.... הא ותו לא.

וכן, הם חוששים, מפחדים, חרדתיים מלהקשיב לדברים, מבלי לדעת למה הם מקשיבים, או לשילובים שהם לא מכירים.

סאב וופר בסטריאו, כאילו מממהההה???!!

יתכן וכל זה נובע מהחשש שהם לא באמת יודעים להקשיב לדברים, לזהות דברים, להעריך דברים, כל זאת מבלי לקבל מראש אינפורמציה שהיא קריטית עבורם:

אינפורמציה הנוגעת לעלות המוצר, או מבלי לראות ולהבין איך נראה המוצר וכמה הברגים שלו חשופים, הם לא רוצים להקשיב אם הם לא יודעים מה המשקל שלו, הם לא רוצים להקשיב מבלי לבצע חיפוש ולהבין מה הרוב חושב עליו, מבלי להבין מה ארץ הייצור שלו והם אפילו ינהלו קרבות חורמה אם יגידו להם שהוא יוצר במדינת X במקום מדינת Y...

הם פחות בעניין של להקשיב נטו. הם בעניין של מבטי עיניים, כתיבת הררי מלל על המוצר וכמובן צילומו בכל מיני זוויות מצחיקות.

אוזניים? הצחקת אותי!!

הטענה שטענת בלהט, לפיה אנשים משנים את דעתם עם הזמן היא נכונה, אבל היא לא מחדשת כלום מתן. זה כמו להגיד שמחר תזרח השמש.
כמה להט על משהו שאנחנו מכירים כבר 30 שנה. מה החידוש בזה בדיוק?

ובהקשר הזה, אני משוכנע שתשלח לי עכשיו מלא לינקים, ברוח החידוש הזה, לפיו קפצת כנשוך נחש בזמן שקראת איזו התרשמות של מישהו על איזה מגבר, או דאק, או רמקולים , או סתם אוזניות, על כך שהביקורת שלו, ההתרשמות שלו , לא שווה כלום.. אפס.

כל זאת מהעובדה הפשוטה, לפיה אנשים משנים את דעתם אחרי מספר ימים של הקשבה.
..איך הוא העז החוצפן הזה, להעלות התרשמות חפיפניקית אחרי שלוש שעות הקשבה בלבד??!!

או שמא בעצם הגבת בלהט ובעניין שקראת את אותה התרשמות חפיפניקית, כי היא נגעה לאיזה מוצר חדש ונוצץ שהוא לא היי אנד, אלא בעצם אולטרה היי אנד..
I do wonder.

אז תתפלא מתנצוק יקירי, אותם 15 איש שהגיעו, כולל אלדר שטרחת לאזכר אותו (..שאתה כרגע מעכב אותי.. כי אני עוד דקה רואה אותו)..

לקחו את הכל בסבבה בהתחלה ובסבבה בסוף ורק חיכו שאעלה את החוויה הנחמדה הזו..

מאז העלאת השרשור, הווטס אפ שלי מלא בהודעות של "למה לא הזמנת אותי, למה לא חשבת עליי ואל תשכח אותי בפעם הבאה...ממש התאכזבתי.." ..

כולל הבעלים של האתר הזה..

אותם אנשים..והרבה אחרים:
* מזהים בוודאות את הסאב אצלי עובד...בזמן שהוא לא בחשמל.
* הם מזהים בוודאות כבל של 40,000 דולר, כאשר הכבל המקורי בכלל לא הוחלף..
* ו..הם לא מזהים בשום צורה סראונד.

אבל תתפלא, אותם 15 איש והרבה נוספים ימשיכו לבוא ושוב ושוב לשמוע דברים אחרים ושונים. בלי חשש. בלי פחד. בלי לחץ.

הם פשוט פחות חרדתיים מתן.

הם מאמינים בעצמם ובדרך שלהם ולכן הם יבואו שוב בגלל החברה, בגלל המוזיקה ואולי יתפללו איזו תפילה קטנה לפני כן... לא ליפול שוב.. .

אתה יודע למה?
...כי הם מספיק מקצועיים מתן.

רן

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ראית מישהו כותב שהמסקנה מהשרשור היא:

סראונד שולט, סטריאו פח?!

שרשור לא חשוב, מה שחשוב זה הפוסט שלך, וזה חד משמעי ;)

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113

הרבה הרבה הרבה יותר לנו לזהות אמביינס ובמה גדולה והיקפית, מאשר ניואנסים דקים יותר כמו טונאליות, מיקרודינמיקה או דברים אחרים, במערכות שאנחנו לא מכירים היטב. זה נכון גם למנוסים יותר וגם לפחות. באותה מידה הרבה יותר לנו קל לזהות בס גדול ועמוק, מאשר בס מרובד ועגול, וטקסטורות. אגב, גם אם מישהו היה אצלך 10 פעמים בחצי שנה, אני לא חושזה שזה נקרא "להכיר את המערכת שלך".

אני לא חושב שרן מנסה להכשיל אף אחד בכל המבחנים שהוא עושה. רן שם לב לתופעה וסיקרן אותו לבדוק על עוד אנשים ועל כך הוא מדווח.
אין פה שום מסקנות גורפות לגבי סראונד ולא לגבי מה יותר טוב ומה יותר נכון. אצל רן, בחלל של רן עם המערכת של רן ובצורה שהיא ממוקמת ומורכבת כמעט כולם העדיפו בבחינה קצרה את תוספת שני הרמקולים ולא ידעו בלי שנאמר להם מה שונה, זהו! לא צריך לקחת את זה קשה…
מה כן, רן לאט לאט ועם המון סבלנות מצליח לחדור את השמרנות האודיופילית אצלנו בקהילה הקטנה ומדי פעם להראות לנו שאפילו משהו שלכאורה נדמה לכל אודיופיל שקל לזהות ומסתבר שזה לא בדיוק נכון, עובדה! לא היית רוצה להתרשם בעצמך? לא היית לומד על עצמך משהו אם היית גם באותו ניסוי?
כמוך, גם אני חושב שחלק מהבדיקות באודיו יותר נכון לעשות לא בבדיקה עיוורת ולא ב20 שניות A ו20שניות B ולפעמים אפקט הוואו הופך להיות מציק בהאזנה ארוכה אבל גם בבדיקות האלה אפשר ללמוד המון והן לא מנוגדות לבדיקות אחרות, להתערער מדי פעם זה תמיד חיובי.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
האמת שלא רציתי ממש להגיב - נראה שהפוסט הזה מייצר הרבה אש,אבל כן מרגיש פה איזו חובה מוסרית.

אני לא שמעתי או השתתפתי בחוויה הזו,אבל בהחלט הייתי רוצה - זה מסקרן אותי.אולי אלמד עוד משהו חדש-קדימה!
לא חושב שהיתה כאן מטרה של "השפלת הסטריאו" - האיש לא מפסיק לשמוע סטריאו ,האיש מת על סטריאו-כך זה נראה.
גם לא מבין למה סטריאו וסראונד אויבים.באולפנים לא חושבים ככה ואני אישית נהנה משניהם המון זמן.
התגובה הכי שלילית שהייתה צריכה להיות כאן זה - "וואלה -לא מאמין" מתי אפשר לבוא לשמוע.
אבל הכיוון של הטלת ספק בכל מה שתרחש שם- עד כדי חוסר הגיון בסיסי - יכול להיות מוסבר רק כאשר ההגיון הלך לאיבוד -כתוצאה מרגשות אחרים-חזקים מההגיון וחבל שכך.

מי שבאמת אוהב וחוקר אודיו - צריך לעוף לחקור כל דבר ש 16 או 10 או לא יודע כמה אנשים הגיבו בצורה כמעט זהה.
ומי שחושב שיודע הכל - ובכן... למה לכתוב בכלל ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור