כבלים רבותי, כבלים... המלצות.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
בתחילת המיון המטורף לכבלים היה אצלי קונדו כסף , הסכום שערן ביקש חשבתי שהוא בשמיים ולכן ויתרתי עליו , בדיעבד הכבל הזה בין הטובים מאד שהיו אצלי בבית והמחיר היה שפוי, היום כבר הכפלתי את המחיר ועדיין לא נרגעתי .
כבל טוב הוא גם יקר בדר״כ ויודע גם להפוך את המערכת למשהו אחר .
היום אני שומע עם כבילה של ״לנדקרוזר״. ועדיין לא נרגעתי כי אני מכוון ליותר.
הכבלים שאני מדבר עליהם לא עושים שינוי של יום ולילה, אבל שינוי של בוקר ואחהצ.
כן עושים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בסוף הכבל מגיע לרמקול, שמבטיח לך לא מחווט מבפנים עם כסף טהור - הרבה בסוף מגיעים למסקנה שצריך לשנס מותניים , לשדרג את כל רכיבי הקרוס כולל חיווט פנימי. אבל הרוב מסתפקים בלשחק את משחק הכבלים ונמנעים (לפעמים בצדק) להיכנס פנימה.

במקרה כזה מחליפים את הרמקול. רמקול ששודרג, נעשה בו שינוי דרמטי כזה (קרביים) בשביל שישתפר הוא רמקול לא מספיק טוב.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
במקרה כזה מחליפים את הרמקול. רמקול ששודרג, נעשה בו שינוי דרמטי כזה (קרביים) בשביל שישתפר הוא רמקול לא מספיק טוב.
מגבה ומוסיף : תמיד הערך הגדול יותר יהיה משידרוג רכיב במערכת לדוגמה עם יש לך רכיב שעולה x והפער ממנו לממיר מעליו הוא מחיר שידרוג האינטרקונקט תחליף ממיר ותשאר עם הכבילה הישנה. תתארגן על כבילה שמתישבת סביר ורק לאחר שתרגיש שהגעתה לקצה קצהו של הקצה מבחינת הרכיבים תבדוק עם שדרוג כבילה משפר .

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מצטרף לדעתם @נמר ול @tzachi
לדעתי מי שחושב שכבלים הם ה Game Changer עבור המערכת שלו עדיף שיחליף רכיבים, כבלים זה fine tuning ולא שינוי מהותי.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מנצל"ש את השרשור לסקר קטן.

מה הייתם מעדיפים, כבלי על מחברה אפורה אבל אמינה (כאלה שמקבלים ביקורות אוהדות בכל מקום) או כבלים המדורגים באמצע הליין של יצרן נחשב וממותג?

אני כמעט בטוח שהרוב יבחרו באופציה האחרונה, ללמדכם עד כמה למיתוג ופרסום יש השפעה בנושא.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,452
נקודות
113
בוקר טוב
גיא הולכים על כבלים שמשתלבים לפי טעמך והשקפת עולמך במערכת הספציפית שלך...

תפסיק להתייחס למותגים.

אם זה כ"כ אקוטי לך ודחוף לך ומעסיק אותך:

תאסוף מס' כבלים (תשאיל מהיבואן, חברים) קח לך איזה חודש-חודשיים ויותר, קח את הזמן, להאזין בדקדקנות, תעביר עם כל כבל איזה שבוע לפחות ואז תחליף ותרגיש לבד, אם קיים ש שינוי או לא ואיזה שינוי שאתה יכול להצביע עליו.

נערך לאחרונה ב:

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113

מה הייתם מעדיפים, כבלי על מחברה אפורה אבל אמינה (כאלה שמקבלים ביקורות אוהדות בכל מקום) או כבלים המדורגים באמצע הליין של יצרן נחשב וממותג?

אני כמעט בטוח שהרוב יבחרו באופציה האחרונה, ללמדכם עד כמה למיתוג ופרסום יש השפעה בנושא.
ברור שיש למיתוג ולפרסום השפעה על הנושא.
באיזה תחום אין?
מי שחושב שהוא חסין מהשפעות כאלה- שיהיה לו בכיף בלה לה לנד.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מי שחושב ש כבלים הם ה Game Changer עבור המערכת שלו עדיף שיחליף רכיבים, כבלים זה fine tuning ולא שינוי מהותי.
ברמות ה"קצת"גבוהות של אודיו פיינטיונינג זה שינוי מהותי.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מי שחושב ש כבלים הם ה Game Changer עבור המערכת שלו עדיף שיחליף רכיבים, כבלים זה fine tuning ולא שינוי מהותי.
לדעתך.
ואני מניח שהיא לא מגובה בניסיון.
על פי ניסיוני, שגיבש את דעתי - כבלים לא מתאימים / טובים זה פשוט לדפוק את הכל.
זה כמו לקנות פרארי ולשים בה דלק מהול.
לא משנה כמה תדשרג את אותה פרארי, משהו בביצועים ובחוויה יהייה לקוי / לא מושלם.
כשתשים כבל הנותן לך "שקט" (רק דוגמא לפרמטר אחד של הפרזנטציה הכוללת) בפרנזנציה הכללית, כנראה תבין שאת ה"רעש" עם הכבל הקיים לא תסיר גם אם תשדרג למגבר או המקור הכי טוב.
(קוראים לזה - תשתית)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

קח את מה שאכתוב בכיוון החיובי..
החלפת ורכישת הרבה רכיבים לא בהכרח מקנים ניסיון.
ניסיון (לא רק באודיו) = המון זמן+המון אנרגיות+סבלנות+ראש פתוח+ ועוד..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יש כמה Ferrari באזור שלי, הם לא מתדלקים בפז?

כיוון ששוב מדובר על shopping (ואני גם חוטא בזה) - לך עם מה שקורץ לך.

רק קח בחשבון כי מה שנחשב בארץ ובטח בפורום לא בהכרח מקבל אותה תהודה בחו"ל

תקנה כבל מחברה מוכרת, ותקנה במחיר טוב. תקנה כבל באיכות בניה טובה. בשביל זה תריץ איזה מחקר באינטרנט

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לדעתך.
ואני מניח שהיא לא מגובה בניסיון.
על פי ניסיוני, שגיבש את דעתי - כבלים לא מתאימים / טובים זה פשוט לדפוק את הכל.
זה כמו לקנות פרארי ולשים בה דלק מהול.
לא משנה כמה תדשרג את אותה פרארי, משהו בביצועים ובחוויה יהייה לקוי / לא מושלם.
כשתשים כבל הנותן לך "שקט" (רק דוגמא לפרמטר אחד של הפרזנטציה הכוללת) בפרנזנציה הכללית, כנראה תבין שאת ה"רעש" עם הכבל הקיים לא תסיר גם אם תשדרג למגבר או המקור הכי טוב.
(קוראים לזה - תשתית)

צודק, הייתי צריך להוסיף לדעתי ונסיוני שתקף גם לנהיגה בפרארי, למבורגיני ופורשה או Superbikes של רוב היצרנים, אגב כולם יסעו מצויין עם אוקטן 98 (חלקם אפילו יסתפקו ב 95).

אצלי מה שיצר שקט היה החלפת כבלי החשמל והמפצלים, מאז יש דומיה ברקע.
רעש יכול להגיע ממקורות שונים לדוגמה מחברי RCA חשופים באחורי המגבר, חשמל ועוד..., החלפת אינטרקונקטים או כבלי רמקולים אינה ערובה לשקט במערכת.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
קח את מה שאכתוב בכיוון החיובי..
החלפת ורכישת הרבה רכיבים לא בהכרח מקנים ניסיון.
ניסיון (לא רק באודיו) = המון זמן+המון אנרגיות+סבלנות+ראש פתוח+ ועוד..

מקבל ומסכים עם דעתך.
מעולם לא טענתי שניסיוני באודיו רחב או עמוק וזאת למרות שלמעלה מ 30 שנים אני מחזיק מערכות אודיו וק"ב ביתי, בשל סיבה זו העליתי את השאלה בפורום (לקבל הכוונה ראשונית).

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
צודק, הייתי צריך להוסיף לדעתי ונסיוני שתקף גם לנהיגה בפרארי, למבורגיני ופורשה או Superbikes של רוב היצרנים, אגב כולם יסעו מצויין עם אוקטן 98 (חלקם אפילו יסתפקו ב 95).

אצלי מה שיצר שקט היה החלפץ כבלי החשמל והמפצלים, מאז יש דומיה ברקע.
רעש יכול להגיע ממקורות שונים לדוגמה מחברי RCA חשופים באחורי המגבר, חשמל ועוד..., החלפת אינטרקונקטים או כבלי רמקולים אינה ערובה לשקט במערכת.
יפה שאתה ומיכאל נתפסים לדוגמא של הפרארי....
אני ואתה לא מדברים על אותו "רעש". ממש לא.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מקבל ומסכים עם דעתך.
מעולם לא טענתי שניסיוני באודיו רחב או עמוק וזאת למרות שלמעלה מ 30 שנים אני מחזיק מערכות אודיו וק"ב ביתי, בשל סיבה זו העליתי את השאלה בפורום (לקבל הכוונה ראשונית).
היה לי מורה שאמר שיש כאילו בעלי 20 שנות ותק השוות שנת ניסיון ויש כאילו עם שנת ותק אחת השוות 20 שנות ניסיון;):oops:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לדעתי היישום של אופן בניית הכבל משפיע משמעותית יותר מסוג החומר.

אכן, פרט לניסיון המטלורגי העשיר של החברה גם גאומטריית הכבלים שלה מעולה, יש הרבה מאמרים על כך.
זכורה לי פעם שג'ורג' קארדס השתלח בחב' אודיוקווסט על הרמה הפחות משביעת רצון באופן שבו הם שוזרים את כבליהם.

אשרך אחי.מעניין אותי לשמוע מע מבוססת יוניסון ורמקולים כמו של גאי עם כל הזהבים האילו...

לא צריך "הרבה זהבים" רק בפלאגים של השמע, בחשמלים יש היום נחושת לא מצופה או עם חומרים שנשמעים יותר טבעי חוץ מהמתכת הבסיסית עצמה שמנסיוני ושל עוד כמה של פורוטק פשוט לא נשמעת טוב, שוב, דעות פרטיות.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
זוכר סיבוב קודם באותו ענין, אולי אפילו יותר מאחד. בחלקם גם השתתפתי, לא עוד. מנסה להבין את ה "זעם הקדוש" אצלך ומתקשה קצת למען האמת, שהרי, ומבלי קשר לדעתי בענין, צריך נדמה לי לדעת מתי די. יש עוד ענינים שניתן להתעסק בהם, אפילו התחלת בהתפעמות נהדרת מהאוזניות של פוקל, בטוח שיש עוד דברים כאלו באמתחת אצלך.
כמובן שהושמט כאן בטעות ציטוט הפוסט האחרון של רוברט.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הי דיויד, כבר שלחתי מכתבים לאופרה ויוניסון, להבדיל מהאמריקאים לאיטלקים יש מנהג להתעקב קלות עם מענה לשאלות.
באתר של Mariobon (האתר הכי מפורט ומעמיק בכל הקשור לרמקולים של אופרה) יש המלצה לכבילת רמקולים של VDH, Cardas, Supra ו Kimber.

יצרן המגבר שלי ויצרן הרמקולים (Simaudio\PMC) שניהם כותבים ב FAQ שלהם שאינם ממליצים על חברה מסויימת כל עוד הכבל הוא מנחושת בלבד ורב גידי.

רועי51 למי מופנית התגובה?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
, בטוח שיש עוד דברים כאלו באמתחת אצלך.
.

אכן כן, מתבשל אצלי טרד , שכמובן לא קשור לכבלים ;), לגבי היכולת של מערכת דו ערוצית להעביר את "חווית הקול האנושי" ...יהיה "חצי נפיץ" אבל במובן הטוב של המילה.

נערך לאחרונה ב:

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
כבלים, איכותיים ויקרים ככל שיהיו ,משתלבים טוב ולפעמים לא ,ובלא מעט מקרים,כבלים זולים יותר, או מחומרים אחרים משתלבים יותר טוב. כלומר , רמקולים או שילוב מסויים יתנהג יותר טוב עם כבלי נחושת , ולאחרים מתאים יותר שילוב של כסף או עירוב של שניהם .
לדעתי, מה שחשוב (למרות ההמלצות המכובדות )זה, לשמוע אותם על המערכת המדוברת .

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור