כבלים רבותי, כבלים... המלצות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הדבר הכי יעיל שאני יכול לחשוב עליו הוא שתעשה מחקר קטן ותבדוק עם איזה כבלים יצרן ההגברה שלך, או הרמקולים שלך, והכי טוב שניהם ביחד, נוהגים להציג בתערוכות ובהדגמות, או אולי אפילו ממליצים עליו בפירוש (לא הייתי מתבייש לפנות במייל אליהם ולשאול) וללכת על המותג שהם משתמשים בו.
VFM? תבחר באמור לעיל, רמה אחת מעל רמת הכניסה.

הי דיויד, כבר שלחתי מכתבים לאופרה ויוניסון, להבדיל מהאמריקאים לאיטלקים יש מנהג להתעקב קלות עם מענה לשאלות.
באתר של Mariobon (האתר הכי מפורט ומעמיק בכל הקשור לרמקולים של אופרה) יש המלצה לכבילת רמקולים של VDH, Cardas, Supra ו Kimber.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אבל אם אתה רוצה מותג מפונפן זה מה שתצטרך לשלם.
הרי כבלים כמו QED נותנים VFM מטורף, גם חומרים איכותיים, גם איכות בנייה שהוכיחה את עצמה לאורך זמן.
אתה לעולם לא תקבל אותו שיפור המיוחל שתקבל משדרוג רמקולים, השקעה באקוסטיקה או אלקטרוניקה. או תכנים כמובן.

[ אמר מיכאל שבדיוק קנה כבלי רמקולים חדשים ב-2500$ :) ]

הי מיכאל,
העלית נקודה מצויינת, האם כבלי הטופ של חברות כמו QED, CHORD טובים יותר מכבלי הביניים של חברות כמו CARDAS, אין ספק שלמיתוג יש השפעה במשחק.

נכון לעכשיו אני מבסוט מהמערכת, כפי שניתן היה לקרוא אני לא משתמש בכבילה של סופר יקרה אך גם לא חוטים של ACE וכו. אני בטוח שאוכל להוציא עוד קצת מהמערכת עם כבילה טובה יותר, אבל ברור לי שאני לא הולך להשכיב סכומים של עשרות אלפי שקלים על כבילה ואינטרקונקטים, במחיר כזה לו הייתי מרגיש בעיה עם המערכת (מה שלא, כי באוזניי היא נפלאה) הייתי מחליף רכיבים בסט אפ.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כבילה זה Fine Tuning תגיע לאחר שכל המכלול כבר מגובש ועובד נהדר לטעמו של המאזין עוד לפני הכנסת הכבילה.

מדוייק, כרגע המכלול עובד נהדר לטעמי האישי ולכן אני מחפש את מה "אלמנט הסגירה" של החבילה.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
הי דיויד, כבר שלחתי מכתבים לאופרה ויוניסון, להבדיל מהאמריקאים לאיטלקים יש מנהג להתעקב קלות עם מענה לשאלות.
באתר של Mariobon (האתר הכי מפורט ומעמיק בכל הקשור לרמקולים של אופרה) יש המלצה לכבילת רמקולים של VDH, Cardas, Supra ו Kimber.

מה הטעם בהמלצת היצרן כשלא בטוח בכלל שטעמו הוא לטעמך...

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,433
נקודות
113
כבילה עם כמות 00 מאחוריה לא ערובה לכלום, פרט לשילובה המוצלח יותר או מוצלח פחות במערכת הספציפית וטעמו הספציפי של המאזין.

לזרוק חברות לאוויר שאולי לא קשורות פרט לכמות ה 00 מאחוריה.
לא רציני ולא מקדם את גיא בכלום.
רק מבלבל יותר והשפעה פסיכולוגית שאולי מוטעית על המערכת הספציפית של גיא.

אמרו וזה נכון תכלס, ללכת ראשית על ה brands ואף דגמים ספציפיים שהחברה ממליצה בדרכ זה קולע בפוטנציאל אך אפשרי שגם קולע פחות לטעמו של המאזין והמערכת הספציפית שתלויה במקומה האקוסטי והחלל סביבה שמהווים חלק עצום בתוצאה הסופית.

כפי שאמרתי כאב ראש ואין מנוס מלקחת לא מעט זמן הקרבה ולהתנסות לאורך זמן...ולהבין ולנתח מה שומעים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גם אני חושב שהסכומים שמתמחרים את "כבלי ההי אנד" הם מוגזמים ומנופחים.
אבל השאלה היא אחרת.האם אתה תהיה מוכן לקבל שיפור "עצום" בסאונד וכמובן לשלם בהתאם, או להשאר בקיבעון שלך והסטיגמות שאתה ניזון מהם לאורך השנים,
ולשכנע את עצמך שאין מצב שכבילה תביא שיפור כמו שאלקטרוניקה תביא.
כמו שהמלצתי לך ברגע שתחליף אניטרקונקט לזרוע ברמה גבוהה,האסימון יפול לך.

משה, על כל שאלה אפשר להסתכל מהכיוון ההפוך, אולי הקיבעון הוא במחשבה ששינוי כבלים מביא לשינוי גדול כמו האלקטרוניקה והרמקולים (דעתי האישית בנושא ידועה).
מכיוון שנראה שיש בידך ניסיון אשמח להכוונה קלה ברשותך:

א. האם עדיף כבל top of the line של חברה בעלת שם אפור או כבל בדירוג בינוני של חברה בעלת שם.
ב.האם יש עדיפות לכבלים זהים בין הזרוע לפונו ומהפונו למגבר או שאין כאן כללים.

תודה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מה הטעם בהמלצת היצרן כשלא בטוח בכלל שטעמו הוא לטעמך...

המלצת ייצרן כנקודת ייחוס.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
משה, על כל שאלה אפשר להסתכל מהכיוון ההפוך, אולי הקיבעון הוא במחשבה ששינוי כבלים מביא לשינוי גדול כמו האלקטרוניקה והרמקולים (דעתי האישית בנושא ידועה).
מכיוון שנראה שיש בידך ניסיון אשמח להכוונה קלה ברשותך:

א. האם עדיף כבל top of the line של חברה בעלת שם אפור או כבל בדירוג בינוני של חברה בעלת שם.
ב.האם יש עדיפות לכבלים זהים בין הזרוע לפונו ומהפונו למגבר או שאין כאן כללים.

תודה.
א.עדיף לשמוע ולהחליט.לכל חברה יש את הכיוון שלה ולא בטוח שכבל שיושב טוב אצלי יישב טוב במערכת שלך.
ב.גם כאן אין אמת מוחלטת למרות שאני אישית מעדיף שהכבלים יהיו מחברה אחת ושיתנו לי את אותו כיוון שאני אוהב.
ג.אישית אני חושב שכבלים ב 300שח , לא משנה איזו חברה תשים ישמעו פחות או יותר באותה רמה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ואני במקומך הייתי בורח כמו מאש מפורוטק וכל מה שיש בו רודיום, שוחחתי עם כמה וכמה אודיופילים שנטשו את כל הפורוטקים שלהם לטובת חברות אחרות ועברו לשקעים וכבילת כל מה שאפשר נחושת עם פלאגים נחושת בציפוי זהב.
אשרך אחי.מעניין אותי לשמוע מע מבוססת יוניסון ורמקולים כמו של גאי עם כל הזהבים האילו...

גל85

אוהב את התחום
מעורבות
42
נקודות
28
חשבתי על הכיוון, אבל אשמח לאופציות נוספות, כרגע מניסיוני עם הכבלים השונים בסטאפ שלי Cardas נותנים צליל מהנה.

אושיק פרץ מייבא את cardas על שלל כבליהם...

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
קארדס מדהימים ומשתלבים היטב בהרבה מערכות, אך אינטרקונקט איכותי כמו ה Clear עולה שמיניה ואתה שולל, בצדק, לשלם סכומים כאלה עבור כבלים. תתמקד בכבלי נחושת ומצא מה מתאים לך.
לדעתי היישום של אופן בניית הכבל משפיע משמעותית יותר מסוג החומר.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
:בעד:(ורד):בעד: ...מסכים עם רוזי1...... וזה כנראה המכסימום שאני יכול לתרום בלי ליצור כאוס בשירשור

נערך לאחרונה ב:

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
אני מחפש את מה "אלמנט הסגירה" של החבילה.

אתה מחפש "צרות", תפסיק לחפש, כי בסוף אתה תגיע לנקודת ההתחלה, וזה מה שיש לך היום.
תרגיע ותרגע, זה הכי טוב, תלמד טוב את מה שיש לך היום ובעוד כמה חודשים, אם בכלל, תתחיל להתקשקש.
תהנה (ורד)

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
מדוייק, כרגע המכלול עובד נהדר לטעמי האישי ולכן אני מחפש את מה "אלמנט הסגירה" של החבילה.

העיניין עם הכבילה זה קצת לחפש
רוח בשדה,בכל זאת אנסה,
רשאית kimber, cardas,בעבר רוב
המציגים בתערוכות השתמשו בהם,
חברות כבלים ולא חברות מדבקה,
תפקיד הכבלים להעביר אינפורמציה,
כבלים טובים חושפים יותר אינפורמציה,
כבלים הם לא פילטר לטעמו של
המשתמש שיכול לפתור בעיות במערכת,
אם יש בעיה במערכת צריך למצוא את
מקור הבעיה,ההתאמה היחידה היא
מחיר הכבל לרמת המערכת ולממש
את יכולתה,יש הרבה משתנים בבניית
כבל, לרוב כבל בנוי נכון ייספק את הסחורה
בכל הפרמטרים,בדיקה טובה לטיב
הכבל הקלטות שלא נשמעו טוב בעבר,
עם הכבלים טובים יותר נגלה שהן
נשמעות פתאום נהדר וההפך שנשמעו
טוב הכבל יחשוף את חולשתן,
זה נכון גם לגבי שאר חלקי המערכת,
מי שמתבלבל מבלבל גם את האחרים
לכן קח רק מה שמתאים לך ממני
ומאחרים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
עוד לא הגעת לכבלים לרמקולים, נחשפת למחלת השדרוגים. בתוך שנה תגלה שה-HT לא משמש אותך ושאתה יכול למכור את הציוד ולשמוע דרך הרמקולים הראשיים המוגברים. אח"כ הרמקולים לא יהיו לך מספיק טובים, כן כך ההגברה וכו'.

בהצלחה :D, תומר

לא נעים לי להרוס אבל כבר שבוע שמערכת הק"ב ביתי ארוזה עד להגעת הסטנד החדש, כלומר כבר עכשיו אני כבר במקום אותו אתה מתאר. :p

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,433
נקודות
113
לא נעים לי להרוס אבל כבר שבוע שמערכת הק"ב ביתי ארוזה עד להגעת הסטנד החדש, כלומר כבר עכשיו אני כבר במקום אותו אתה מתאר. :p

חבל מאוד
מקווה שיגיע הסטנד, תתן את הכבוד הראוי גם למערכת הקולנוע הביתית שלך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור