כבלים חשמל VS רמקול

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
טוב..עכשיו הכל ברור..
למה לא אמרת מיד שיש לך ספינקלר בין הרמקולים..:)

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
ספינקלר ? אתה מתכוון למזנון ?

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
194
נקודות
43
ספרינקלר = מתז מים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
להלן הסלון הקצת מבולגן ( סלחו לי)..
אך לאחר בדיקה עם שמיכת פוך שהנחתי על הרצפה ועוד שמיכה שתליתי על חלון המרפסת חל שיפור ענק בהדהודים אבל ... נעלם ה״אמצע״ כלומר תחושת הבמה והעובדה שה lead vocals נמצאים במרכז החליטו להתפזר ותמונת הסטריאו קצת פחות בפוקוס שזה מוזר
דן,
אני לא רואה מבול של עצות לשיפור הסאונד על סמך התמונה אבל אפשר לחכות.
מה שאני מציע במקום נסיונות עם שמיכות וכו', שב בכייף על הספה, שתה שלוש מנות של בלו לבל, שיפור בסאונד מובטח.

אריה

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
מה שאני מציע במקום נסיונות עם שמיכות וכו', שב בכייף על הספה, שתה שלוש מנות של בלו לבל, שיפור בסאונד מובטח.
אריה

אחרי שלוש מנות של בלו-לייבל, בטוח שהוא ידע שזה נשמע.. טוב או רע? לזה הוא יצטרך לחכות אחרי שיתפכח...:)

להלן הסלון הקצת מבולגן ( סלחו לי)..

שים לב שלאיזור תעלות המזגן יש פוטנציאל הידהוד, זו תיבת תהודה גדולה עם מעטפת גבס דקה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אחרי שלוש מנות של בלו-לייבל, בטוח שהוא ידע שזה נשמע.. טוב או רע? לזה הוא יצטרך לחכות אחרי שיתפכח...:)

שים לב שלאיזור תעלות המזגן יש פוטנציאל הידהוד, זו תיבת תהודה גדולה עם מעטפת גבס דקה.
לגמרי נכון! הפתרון לזה (בזמן בנית קירות גבס ותעלות) הוא להדביק שתי שכבות של פלטות גבס ואז הוא מתנהג יותר כמו קיר בלוקים רגיל...

למה

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
לפי התמונות מתבקש ווילון על חלון המרפסת ו שטיח על הרצפה פלוס עוד כמה דברים פשוטים כמו: להזיז את כל ה"עסק" כחצי מטר שמלה כולל ספת הישיבה, את הרמקולים להזיז קצת קדימה מקוו המזנון,לתת זווית קלה לרמקולים לכיוון נקודת הישיבה. בהצלחה בניסויים !!!

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
ואני עדיין מתעקש על הספינקלר..

(נראה אותו מזיז אותו):D

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שלום דן , אהיה חד, ברור ופשוט...... כל פעולה שתנקוט שהיא לא בתחום האקוסטיקה היא בזבוז זמן וכסף .

שמעתי ב45 שנות האודיופיליה שלי מאות חללי האזנה שהיו ריקים מחומרים בולעים כאצלך , וחבל על כל הכספים שאתה מבזבז
על פריטים לא רלוונטיים , אין לך שום סכוי שתשמע בצורה נורמאלית אצלך בחדר בשלב זה.

סדר ראשית את החדר אקוסטית !!!

....הציעו לך להחליף כבלי חשמל ....להחליף בחדר מהדהד כבלי חשמל ....... זה הזוי !

..........ואני יודע שכנראה פתחתי ב"מילחמת עולם" עם הפורום....אבל זאת האמת ...לא שלי....זאת האמת המוחלטת !!!

נערך לאחרונה ב:

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
היי חברים יקרים.

אני מאד אוהב את הסאונד שבוקע מהסטאפ שלי , יחד עם זאת חסרה לי עוד טיפה דינאמיות וניקיון כזה שפוגש אותי יותר בתדרים גבוהים .
אשמח מאד לעזרתכם!

חתימת הצליל מהסטפ הנוכחי שלי מאד טובה לי ואני מאד אוהב אותה .
אני פשוט רוצה לשפר ניקיון וקצת יותר דינאמיות וממש לא להחליף הגברה או רמקול .
המגבר הזה נשמע הרבה יותר טוב ממכשירים יקרים יותר.

מאחר וחזרת כמה פעמים שאתה מרוצה בסה"כ הכללי
מציע לך לא לחרב את הסלון, המטבח ופינת האוכל . הכל להשאיר כמותשהוא ולהנות ממה שיש.
תתנתק לכמה ימים מהפורום ותראה שאתה יכול "לחיות" טוב מאד מהמצב הקיים.

תהיה בטוח שכל אלה שהמליצו לך את מה שהמליצו לא היו מעיזים לעשות את זה בביתם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תהיה בטוח שכל אלה שהמליצו לך את מה שהמליצו לא היו מעיזים חעשות את זה בביתם.

תהיה בטוח שאתה טועה.

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
אינני שליחו של רוברט, אבל מסתבר לי שהוא כל כך צדק כשביקש צילום
אני לא מומחה גדול לאקוסטיקה, אבל נראה שכל הטעויות האקוסטיות קיימות בחדר האזנה
רצפה חשופה, חלון ענק ללא ווילון, היעדר תמונות ואפילו פשוטות
רמקולים צמודים לקיר אחורי כשהימני גם קרוב לקיר צדדי,אין לך זווית התכנסות למשולש האזנה
אכן, במצב הנוכחי חבל על כל שקל שתשקיע בכבל חשמל
בשלב הזה גם אינך זקוק למומחה או למדידות
פעולות פשוטות בעלות לא גבוהה יקפיצו לך את המערכת ואת הבמה לרמה שלא תבין
איך האזנת עד כה.
פנה למתמחים שבגולשים- מתנוש רוזי רוברט נמר ועוד כמה ששכחתי
ותקבל טיפים להתחלה נכונה.

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אז הזזתי שמאלה , הרמקול הימני נמצא מרחק 50 סמ מהקיר הצדדי ו40 מהאחורי.
יש שטיח והוא אפילו די כבד .
תמונות - יש לי תמונות אבל הם לא משחקים תפקיד בבליעה מאחר והם עם זכוכית ...
ווילון- אני בהחלט אוסיף השבוע .
תוהה לדבי הלוחות האקוסטיים כמו שיש בחלילית ... הם גם מעוצבים העניין הוא היכן אני ממקם אותם.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
שלום דן , אהיה חד, ברור ופשוט...... כל פעולה שתנקוט שהיא לא בתחום האקוסטיקה היא בזבוז זמן וכסף .

שמעתי ב45 שנות האודיופיליה שלי מאות חללי האזנה שהיו ריקים מחומרים בולעים כאצלך , וחבל על כל הכספים שאתה מבזבז
על פריטים לא רלוונטיים , אין לך שום סכוי שתשמע בצורה נורמאלית אצלך בחדר בשלב זה.

סדר ראשית את החדר אקוסטית !!!

....הציעו לך להחליף כבלי חשמל ....להחליף בחדר מהדהד כבלי חשמל ....... זה הזוי !

..........ואני יודע שכנראה פתחתי ב"מילחמת עולם" עם הפורום....אבל זאת האמת ...לא שלי....זאת האמת המוחלטת !!!

צודק בכל מילה, היתה לי הרגשה שאולי זו הבעיה מהתחלה.
חבל על ההתעסקות בדקויות של כבלים, עם אפס טיפול באקסטיקה וחלונות זכוכית ענקיים מאחורי נקודת ההאזנה אין שום טעם להתקדם עם כבלים ושדרוג מכשירים לפני שמטפלים בחלל לפחות באופן בסיסי.
הייתי מביא יועץ אקוסטי, או לפחות שם שטיח ומתקין וילון אקוסטי על כל החלונות זכוכית שאפשר לסגור כשמאזינים למוסיקה. אני מסוגל לדמיין איך זה נשמע, אפילו לדמיין את זה מציק לי באוזן..

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
אז הזזתי שמאלה , הרמקול הימני נמצא מרחק 50 סמ מהקיר הצדדי ו40 מהאחורי.
יש שטיח והוא אפילו די כבד .
תמונות - יש לי תמונות אבל הם לא משחקים תפקיד בבליעה מאחר והם עם זכוכית ...
ווילון- אני בהחלט אוסיף השבוע .
תוהה לדבי הלוחות האקוסטיים כמו שיש בחלילית ... הם גם מעוצבים העניין הוא היכן אני ממקם אותם.

סחתיין על הזריזות
לוחות כאלו אפשר למקם מאחורי הרמקולים, 2 אחד מעל השני, היתרון שלהם חוץ מהיופי..שהם לא מייבשים את החלל כמו ספוגים, הם בולעים חלק מהתדרים ומחזירים במידה תדרים אחרים. אצלי יש כאלו.
אל תשים וילון לא אקוסטי סתם בד לא עושה כלום, כל הצלילים יעברו דרכו הלוך חזור והחדר ימשיך להדהד באותה מידה כמעט.
צריך וילון אקוסטי ייעודי והוא צריך להיות באורך הנכון, קרי שיהיו לו מספיק קפלים כדי שיבלע במידה הנכונה.
בהצלחה !!

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא צריך שום יועץ אקוסטי בשלב זה , שטיח ווילונות וזהו
צודק בכל מילה, היתה לי הרגשה שאולי זו הבעיה מהתחלה.
חבל על ההתעסקות בדקויות של כבלים, עם אפס טיפול באקסטיקה וחלונות זכוכית ענקיים מאחורי נקודת ההאזנה אין שום טעם להתקדם עם כבלים ושדרוג מכשירים לפני שמטפלים בחלל לפחות באופן בסיסי.
הייתי מביא יועץ אקוסטי, או לפחות שם שטיח ומתקין וילון אקוסטי על כל החלונות זכוכית שאפשר לסגור כשמאזינים למוסיקה. אני מסוגל לדמיין איך זה נשמע, אפילו לדמיין את זה מציק לי באוזן..
:בעד:

לא צריך שום יועץ אקוסטי בשלב זה , שטיח וילונות וזהו ....ולשמוע...... ואז להתקדם הלאה במידת הצורך....יועץ אקוסטי אפשר בשלב מאוחר יותר אם לא יהיה מרוצה מהתוצאה

......ולסיום , לאחר שהכל "מנגן" אפשר לפנות לרוזי1 או אריה גור לייעוץ כבלים , אבל רק אחר כך ;)

נערך לאחרונה ב:

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
......ולסיום , לאחר שהכל "מנגן" אפשר לפנות לרוזי1 או אריה גור לייעוץ כבלים , אבל רק אחר כך ;)

לא מבין אותך רוברטו, גם כשאתה אומר דברים נכונים אתה מיד הורס לעצמך
ממש בכח מושך אש, כמו ילד קטן שנהנה להרגיז את אמא.
הוספתי קריצה, במיוחד בשבילך

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
סחתיין על הזריזות
לוחות כאלו אפשר למקם מאחורי הרמקולים, 2 אחד מעל השני, היתרון שלהם חוץ מהיופי..שהם לא מייבשים את החלל כמו ספוגים, הם בולעים חלק מהתדרים ומחזירים במידה תדרים אחרים. אצלי יש כאלו.
אל תשים וילון לא אקוסטי סתם בד לא עושה כלום, כל הצלילים יעברו דרכו הלוך חזור והחדר ימשיך להדהד באותה מידה כמעט.
צריך וילון אקוסטי ייעודי והוא צריך להיות באורך הנכון, קרי שיהיו לו מספיק קפלים כדי שיבלע במידה הנכונה.
בהצלחה !!

כיצד מיקום דווקא מאחורי הרמקול תורם ? לא הגיוני שיהיה בצדדים ?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא מבין אותך רוברטו, גם כשאתה אומר דברים נכונים אתה מיד הורס לעצמך
ממש בכח מושך אש, כמו ילד קטן שנהנה להרגיז את אמא.
הוספתי קריצה, במיוחד בשבילך
כן פאפא :)....וכשפורום שלם חובט בי הכל טוב אהה ?

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור