רמקולים האם להיפטר מהספייקים ?

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אדון המקפיד על נאמנות למקור: 1. ברגע שהפכת סינוס חשמלי לPCM כבר חטאת למקור.
2.ישמע יותר טוב מהמקור ? הרי מדובר בעיוות המציאות ויצירת יש מאין דבר שאתה מתנגד לו מכל וכל.
נכשלת חביבי.
לגבי 1 אתה צודק תיאורטית , לגבי 2 צריך להבדיל בין יצירת יש מאין , שלא זו היתה הכוונה כאן אלא שעיוות המקור (לא המציאות) עשוי להישמע יותר טוב. יש הבדל בין נאמנות למקור לבין האופן בו הצליל נחווה .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מדבר על יצרנים כגון: טידל, מג'יקו, ווילסון, קהרמה, אלבדו (יש עוד).... אצל כולם ניתן למצוא ספייקים מתחת לרמקולים, לא מדובר בחברות שחותכות פינות בתכנון.

אין ספייקים ברמקולים של שלוש חברות ממה שציינת. כולל אצלי בטידל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
השאלה אם הקיצוניות שם שונה מקיצונויות אחרות בתחום כמו אמונה בsnake oil

בפעם הבאה שתשתמש במונח הזה תחסם. אגב, אני מתאר לעצמי שאתה גם דמוקרט כזה, שנותן לכולם להתבטא, עם יכולת גבוהה להכיל את מי שחושב אחרת ממך. יפה לך. אבל אני למשל, ממש לא כזה.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
בפעם הבאה שתשתמש במונח הזה תחסם. אגב, אני מתאר לעצמי שאתה גם דמוקרט כזה, שנותן לכולם להתבטא, עם יכולת גבוהה להכיל את מי שחושב אחרת ממך. יפה לך. אבל אני למשל, ממש לא כזה.
אוקיי אבל השאלה אם אנשים שהשתמשו במילים מאוד "יפות" כאן כלפיי גם בסכנה להחסם או שאופציית החסימה תקפה רק לגביי משום מה?

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
מספיק להשמיץ דאקים סיניים. חלקם מקבלים ביקורות מעולות כמו הטרמינטור למשל שלא נופל הרבה מהדייב, לפחות לפי מה שאומרים.
לא משמיץ. בסין אתה מקבל לפי מה שאתה משלם.

ציוד הקצה הסיני עולה מחצית מהאירופאי ולעיתים טוב ממנו.

הבעיה כאן שלא הגיוני שכל מדידה של אמיר בטופינג שנשלח מסין עוברת פיקס, ומצד שני משתמשי הפורום טוענים שהמדידה שלהם שונה והצליל מחורבן ואז נחסמים/אומרים להם שהמכשיר תקול/לכו תעשו בליינד טסט מאה פעמים/שכחתם את הכדורים בבוקר.

הדאקים מאירופה נופלים אצלו בכל מדידה, וזה מכיוון שחברי הפורום שולחים לו אותם בדואר, בלי התערבות של היצרן.

מכאן תסיק את המסקנות.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אדון המקפיד על נאמנות למקור: 1. ברגע שהפכת סינוס חשמלי לPCM כבר חטאת למקור.
2.ישמע יותר טוב מהמקור ? הרי מדובר בעיוות המציאות ויצירת יש מאין דבר שאתה מתנגד לו מכל וכל.
נכשלת חביבי.

לגבי 1 אתה צודק תיאורטית , לגבי 2 צריך להבדיל בין יצירת יש מאין , שלא זו היתה הכוונה כאן אלא שעיוות המקור (לא המציאות) עשוי להישמע יותר טוב. יש הבדל בין נאמנות למקור לבין האופן בו הצליל נחווה .

1. כל העניין של "נאמנות למקור" הוא תיאורטי...אז אם gds צודק תיאורטית אז מה הטעם בדיון התיאורטי הזה ?
אם זה לא ניתן ליישום/אופטימיזציה אז מה זה נותן ?
2. עיוות מקור , טפו טפו ? ממש חילול השם...
ארז

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אין ספייקים ברמקולים של שלוש חברות ממה שציינת. כולל אצלי בטידל.

לגבי טידל, פספסת הודעה שרשמתי 2 - 3 דפים לאחור.
לגבי מג'יקו, אלבדו, קהרמה או ווילסון - אין טוב ממראה עיניים.

SPEAKERS.jpg

תמונות מצורפות

• SPEAKERS.jpg
    SPEAKERS.jpg
    KB 72.8 · צפיות: 203

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
רמקולים זה כמו נשים: הכי יפה על עקבים.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
88
נקודות
28
ספייקים זה דראעק!
אונד פארוואס?(יענו ומדוע?) אתה התחלת לדבר ביידיש?!
לגופו של דיון,
נבצר ממני שלא לתמוה על הצהרות כאלה ואו אחרות, שמבטלות לחלוטין את תכנון ומיטוב הרמקול ע"י יצרן, שמבין דבר או שניים בתכנון, וקובעות כללי תכנון חדשים...
אני לא מבין גדול בתכנון רמקולים ומבחינתי אם יצרן רציני, תכנן אותם כך, אז מבחינתי, זה קדוש.
בשנים האחרונות יש ניסיונות של כל מיני יצרנים, לשווק מוצרי שיכוך אזוטריים, שתפקידם "לשפר ולגלות מחדש את הרמקול שלך".
הייתי בתערוכה באנגליה שבה הודגמו אותם מוצרי שיכוך על רמקול זהה לשלי.
לאחר ההדגמה, אני יכול לומר- נו שויין...
בקיצר חבל"ז.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
יש לי חדר האזנה יעודי לא גדול עם רצפת פרקט למינציה שעל מנת לא לפגוע בה תמיד השתמשתי בתחתיות איכותיות.
בזמן האחרון ניסיתי שני רמקולים עומדים ושמתי לב שבאופן קונסיסטנטי הסאונד הדוק ומדויק אך חסרה חמימות ומוזיקליות, עשיתי קצת סרץ' וניתקלתי במאמר הזה https://www.psaudio.com/copper/article/spiking-your-speakers-whats-the-point/ והחלטתי לנסות את הרמקולים ללא ספייקים ובמקומם דיסקות קשיחות עם גומי דק, מה לומר, הצליל התמלא, התאזן והחוויה הכללית יותר אורגנית, משהו מטריד נעלם ולא נוצרה הרגשה של פחות רזולוציה. דעתכם ?
בזמן האחרון חפרתי קצת בנושא בגלל סטנדים שבניתי. בעקרון היצרנים מבדילים בין צימוד לקרקע לבין שיכוך. יש שתי בעיות עיקריות, האחת היא התזוזה של הדרייברים שגורמים לרמקול לנוע בכיוון ההפוך לתנועתם "ולהחליק" על המשטח והבעיה השניה היא זעזועים שהרמקול מעביר לרצפה היא מחזירה אליו בחזרה. הפתרון ברצפה קשיחה הוא צימוד - ספייקים או פתרונות אחרים שמשפרים את הצימוד. ברצפת עץ/למינציה יש הרבה זעזועים החוזרים לרמקול ולכן הפתרון הוא שיכוך. בשטיחים בעיה כפולה כי צריך לעבור קודם כל את השטיח עם ספייק ואז לפי סוג הרצפה להניח מתחתיו את החומר המתאים.
אתה עשית את הדבר הנכון אצלך, עברת לסוג של שיכוך במקום צימוד וקיבלת תוצאה טובה יותר.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
1. כל העניין של "נאמנות למקור" הוא תיאורטי...אז אם gds צודק תיאורטית אז מה הטעם בדיון התיאורטי הזה ?
ארז

מבחינתי נאמנות למקור היא סיסמה יפה שנתנת לפרשנות לפי אוזנו של המאזין
בסופו של דבר אם זה נאמן למקור אבל לא נעים באוזן אז עושים מה שצריך בשביל שיהיה נעים באוזן.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
ארז
הדיון מקבל את הטעם שלו בהתאם לזוית דרכה הוא תוקף את התפיסה ששרון מנסה לשקף כאן , ללא הצלחה מרובה לצערו וגם לצערם של עוד כמה פרסונות בשוליו ומחוצה לו . אתה וGDS נסמכים על הזוית התיאורטית שכבודה במקומה מונח , אך מתעלמים מהזוית המעשית שנדחקת כאן באופן לא מפתיע לפינה מסיבות לגיטימיות יותר וגם פחות ודווקא מחזקת את דברי שרון ; המחיר שאנו נדרשים לשלם עבור אותה המרה לדיגיטל (אם קיים - בטוח שלרוברט היה מה להגיד) יוכיח עצמו לטווח הרחוק בשימור הקובץ , לעומת מקור וציוד שמע אנלוגיים שנשחק עם הזמן ואפילו מהשמעה להשמעה - בנוסף לחסרונות של הפורמט עצמו .
ההתייחסות היחידה כאן היא להשלכות הנגזרות מהזוית הזו ובאה לידי ביטוי במאמץ למזער אותן ככל האפשר , כאשר אמונה חזקה ובלתי מבוססת בדבר מתאם ביחס בין ההשקעה לתועלת מלווה את המאמץ הזה ומפקיעה אותו מהיבטים צרכניים והגיוניים , בבחינת "לחסל את היתוש עם תותח"

נערך לאחרונה ב:

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
הדיון מקבל את הטעם שלו בהתאם לזוית דרכה הוא תוקף את התפיסה ששרון מנסה לשקף כאן , ללא הצלחה מרובה לצערו וגם לצערם של עוד כמה פרסונות בשוליו ומחוצה לו . אתה וGDS נסמכים על הזוית התיאורטית שכבודה במקומה מונח , אך מתעלמים מהזוית המעשית שנדחקת כאן באופן לא מפתיע לפינה מסיבות לגיטימיות יותר וגם פחות ודווקא מחזקת את דברי שרון ; המחיר שאנו נדרשים לשלם עבור אותה המרה לדיגיטל (אם קיים - בטוח שלרוברט היה מה להגיד) יוכיח עצמו לטווח הרחוק בשימור הקובץ , לעומת מקור וציוד שמע אנלוגיים שנשחק עם הזמן ואפילו מהשמעה להשמעה.
תודה רבה על התגובה.
אגב זה הרבה מעבר לשחיקה עצמה, קח את הדוגמאות האלה לדוגמא.
טווח דינמי בדיגיטל הוא פי 10 מויניל
הפרדה בין ערוצים 30 דציבלים לעומת 90 בדיגיטל
THD פי 100 אם לא יותר גבוה משל דיגיטל
זאת אומרת המגבלות ה*פיזיות* של הויניל הן כ"כ גדולות שלא רק שהוא לא מתקרב לדיגיטל מבחינת יכולת שימור האות המקורי של המוזיקה שהוקלטה, אלא הוא אפילו לא מאפשר בכלל להקליט כפי רוצים כי הוא עד כדי כך מוגבל.
לא רק שהוא לא מתקרב לדיגיטל- הם לא באותו יקום בכלל

Screenshot_20210728-163536.jpg
ף
Screenshot_20210728-163556.jpg

תמונות מצורפות

• Screenshot_20210728-163536.jpg
    Screenshot_20210728-163536.jpg
    KB 81.3 · צפיות: 211
  • Screenshot_20210728-163556.jpg
    Screenshot_20210728-163556.jpg
    KB 45.7 · צפיות: 217

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הדיון מקבל את הטעם שלו בהתאם לזוית דרכה הוא תוקף את התפיסה ששרון מנסה לשקף כאן , ללא הצלחה מרובה לצערו וגם לצערם של עוד כמה פרסונות בשוליו ומחוצה לו . אתה וGDS נסמכים על הזוית התיאורטית שכבודה במקומה מונח , אך מתעלמים מהזוית המעשית שנדחקת כאן באופן לא מפתיע לפינה מסיבות לגיטימיות יותר וגם פחות ודווקא מחזקת את דברי שרון ; המחיר שאנו נדרשים לשלם עבור אותה המרה לדיגיטל (אם קיים - בטוח שלרוברט היה מה להגיד) יוכיח עצמו לטווח הרחוק בשימור הקובץ , לעומת מקור וציוד שמע אנלוגיים שנשחק עם הזמן ואפילו מהשמעה להשמעה - בנוסף לחסרונות של הפורמט עצמו .
ההתייחסות היחידה כאן היא להשלכות הנגזרות מהזוית הזו ובאה לידי ביטוי במאמץ למזער אותן ככל האפשר , כאשר אמונה חזקה ובלתי מבוססת בדבר מתאם ביחס בין ההשקעה לתועלת מלווה את המאמץ הזה ומפקיעה אותו מהיבטים צרכניים והגיוניים , בבחינת "לחסל את היתוש עם תותח"

לא מתווכח בכלל עם הטענה שנוח/קל/פרקטי יותר להתנהל עם מדיה דיגיטלית מאשר מדיה אנלוגית אבל זה ממש לא היה הדיון.
הדיון היה , תיאורטי עד כדי פיהוק, שמדיה דיגיטלית עדיפה ללא עוררין ומדוע יש בכלל אנשים שמתעסקים עם המדיה האנלוגית הנחותה.
השיקול הפרקטי או הנוחות או שימור המדיה לטווח ארוך בכלל לא היה נושא לדיון.
הטענה שמדיה דיגיטלית שמקורה בכלל במדיה אנלוגית יכולה להיות טובה/נכונה יותר מהמקור האנלוגי היא טענה שלא יכולה להיות נכונה משום שאז המשמעות היא שנעשתה מניפולציה בדרך וזה נגד הכלל הקדוש של "נאמנות למקור".
במילים אחרות, אי אפשר לשחק עם המילים לפי הצורך ופעם אחת לחרוט על הדגל את "הנאמנות למקור " ובאותה נשימה לתמוך במדיה דיגיטלית שהומרה מאנלוג כאותו מקור...

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
ההתייחסות היחידה כאן היא להשלכות הנגזרות מהמציאות הזו ובאה לידי ביטוי במאמץ למזער אותן ככל האפשר , כאשר אמונה חזקה ובלתי מבוססת בדבר מתאם ביחס בין ההשקעה לתועלת מלווה את המאמץ הזה ומפקיעה אותו מהיבטים צרכניים והגיוניים .
ראשית זה תחביב
יש לי חברים שמוציאים עשרות אלפי שח בשנה על חופשות סקי. נשאר להם מזה משהו?
בתחום הזה מוציאים על ציוד ותוכן , בין אם זה שירותי סטרים ובין אם זה תקליטים, זה חלק מהכיף גם האלמנט של האספנות.
אין בעיה לנהל דיונים עם כל אחד (כולל רוברט) כל עוד זה ענייני. כאשר בא מישהו וטוען טענה ע"ב מאמר שהוא קרא באתר וכבר הופך את זה לעובדה מדעית בלי ניתנת לערעור אין אם מי לדבר
אתה טוען שפטיפון נשמע פחות טוב מדאק בשקל וחצי? בבקשה שתף אותנו איזה פטיפון ואיזה דאק שמעת והשוואת
אמיר שמע? אמיר השווה? אמיר עשה סקירה? תביא אותו שידבר במקומך

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
ראשית זה תחביב
יש לי חברים שמוציאים עשרות אלפי שח בשנה על חופשות סקי. נשאר להם מזה משהו?
בתחום הזה מוציאים על ציוד ותוכן , בין אם זה שירותי סטרים ובין אם זה תקליטים, זה חלק מהכיף גם האלמנט של האספנות.
אין בעיה לנהל דיונים עם כל אחד (כולל רוברט) כל עוד זה ענייני. כאשר בא מישהו וטוען טענה ע"ב מאמר שהוא קרא באתר וכבר הופך את זה לעובדה מדעית בלי ניתנת לערעור אין אם מי לדבר
אתה טוען שפטיפון נשמע פחות טוב מדאק בשקל וחצי? בבקשה שתף אותנו איזה פטיפון ואיזה דאק שמעת והשוואת
אמיר שמע? אמיר השווה? אמיר עשה סקירה? תביא אותו שידבר במקומך
הטעות שלך היא כזאת
אוזן של אדם היא הדבר הכי לא מדויק בעולם וכל אחד שומע אחרת, אז גם אם הייתי שומע את כל הרמקולים על הפלנטה והייתי אומר לך את חוות דעתי זה בטח ובטח פחות מדויק מעובדות מדעיות שנבדקו שוב ושוב ואין עליהן עוררין.
יד נתונים, יש מספרים, יש עובדות יש חוקי פיזיקה , עליהם צריך להתווכח לא אם אדם כזה או אחר שמע את כל המערכות בעולם.
זה כמו לדבר על אסטרונומיה ותגיד לי אז מה אם חוקי הפיזיקה אומרים x ו y והאבל צילם את הכוכבים
לא היית במאדים / בחור שחור ובשמש, אין לך זכות לדבר עליהם בכלל.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
הטעות שלך היא כזאת
אוזן של אדם היא הדבר הכי לא מדויק בעולם וכל אחד שומע אחרת, אז גם אם הייתי שומע את כל הרמקולים על הפלנטה והייתי אומר לך את חוות דעתי זה בטח ובטח פחות מדויק מעובדות מדעיות שנבדקו שוב ושוב ואין עליהן עוררין.
יד נתונים, יש מספרים, יש עובדות יש חוקי פיזיקה , עליהם צריך להתווכח לא אם אדם כזה או אחר שמע את כל המערכות בעולם.
זה כמו לדבר על אסטרונומיה ותגיד לי אז מה אם חוקי הפיזיקה אומרים x ו y והאבל צילם את הכוכבים
לא היית במאדים / בחור שחור ובשמש, אין לך זכות לדבר עליהם בכלל.
הבנתי
אז אני צריך ללכת לפי המדידות של אמיר ולא לפי האוזן שלי
כלומר אם דאק בשקל שבעים נשמע חרא אבל אמיר אומר שהוא טוב אז לקנות אותו, כלומר זה טעם נרכש
דבר איתי בפרטי, אתן לך את הטלפון של רוברט , אתם תסתדרו מצויין

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור