רמקולים האם להיפטר מהספייקים ?

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
ספייקים ממתכת זה הפתרון האחרון. למתכת יש רזונננס רע והפגע הזה מגיע מכל רכיב מתכת במערכת. שטיח יעמעם את הפגע הרע הזה אבל גם יפגע בפעולת הספייק.
דובל תמיד השתמש ברגלי גומי קשה לרמקולים שלו. ברודמן מציע קונוסים מקרבון שנמנעים מהרזוננס הרע של המתכת. אצלינו בארץ, שלא כמו באירופה למשל, החדרים קשים. ריצפה וקירות קשים (בניגוד לרצפת עץ ולפעמים גם קירות). האפקט של ספייק מתכת בחדר קשה הוא כאמור פגע רע.

המון זמן לא שמעתי/קראתי כאלה שטויות.

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
האם מתכנני ויצרני רמקולים אינם מודעים למה שרשמת, איך זה שכל כך הרבה חברות בינהם גם שמות מכובדים ממשיכים לייצר רמקולים עם ספייקים או ספייקים ודיסקית?

האמת שאלה מעניינת
למה יצרנים בוחרים לחסוך במוצרים תומכים כמו רגליות, כבלים קונקטורים
לדעתי בשביל לבדל בין דגמי ביניים לפרימיום

נערך לאחרונה ב:

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
מה זה רלוונטי?
זה די מגוחך כל המבחנים האלה שאני עובר פה.
אז אני אחזור שוב
"ניסיון" עם רכיב כלשהו או לקנות מערכת ב100k לא הופך אף אחד למומחה או מבין משהו בסאונד בכלל
במקרה אני אודיופיל מגיל 0 קראתי אולי פי 10 מהאדם הממוצע, אני חי בכל הפורומים הכי מקצועיים בעולם של הסאונד במשך שנים.
זה שאין לי תקציב לקנות הכל לא אומר שאני "לא מבין"
יש אנשים עם מערכות על דלא מבינים דבר וחצי דבר בסאונד.
מצטער לאכזב אותך.

ההודעה שכתבת לא מסתדרת בכלל עם השרשור ההוא, שבו הפגנת את הידע שנובע מקריאה של פי טריליון מאדם ממוצע, ואת עשרות השנים בפורומים הכי מקצועיים בעולם.

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
האם מתכנני ויצרני רמקולים אינם מודעים למה שרשמת, איך זה שכל כך הרבה חברות בינהם גם שמות מכובדים ממשיכים לייצר רמקולים עם ספייקים או ספייקים ודיסקית?

כי זה הפתרון הכי פשוט ואני מניח שאת רוב יצרני הרמקולים זה לא ממש מעניין. מעניין אותם למכור רמקולים.
רוב יצרני הרמקולים גם מספקים ג׳מפרים באיכות ירודה.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
ױ
מצטער לאכזב אותך.

ההודעה שכתבת לא מסתדרת בכלל עם השרשור ההוא, שבו הפגנת את הידע שנובע מקריאה של פי טריליון מאדם ממוצע, ואת עשרות השנים בפורומים הכי מקצועיים בעולם.
זה בסדר אני לא מרגיש שאני צריך להוכיח משהו למישהו
מצד שני תהיה בטוח ש"חוסר הידע" שלי הרבה יותר קטן מכל האמונות השגויות שיש בתחום הזה כמו ספייקים וחיבור המגבר ישירות לעמודי חשמל ועוד ועוד...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
עצוב
במקום לחיות הוא רואה ב

האמת שאלה מעניינת
למה יצרנים בוחרים לחסוך במוצרים תומכים כמו רגליות, כבלים קונקטורים
לדעתי בשביל לבדל בין דגמי ביניים לפרימיום

רמקולים עם ספייקים ניתן למצוא אצל יצרנים כגון: טידל, מג'יקו, ווילסון, קהרמה, אלבדו (יש עוד) בסדרות שונות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כי זה הפתרון הכי פשוט ואני מניח שאת רוב יצרני הרמקולים זה לא ממש מעניין. מעניין אותם למכור רמקולים.

אני מדבר על יצרנים כגון: טידל, מג'יקו, ווילסון, קהרמה, אלבדו (יש עוד).... אצל כולם ניתן למצוא ספייקים מתחת לרמקולים, לא מדובר בחברות שחותכות פינות בתכנון.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
ױ

זה בסדר אני לא מרגיש שאני צריך להוכיח משהו למישהו
מצד שני תהיה בטוח ש"חוסר הידע" שלי הרבה יותר קטן מכל האמונות השגויות שיש בתחום הזה כמו ספייקים וחיבור המגבר ישירות לעמודי חשמל ועוד ועוד...
אתה שוב נכנס לנושאים שאתה לא מבין בהם.

לספייקים קיימת משמעות שלעיתים יכולה להיות קריטית בצליל.

כשמייצרים רמקולים, מה שמעניין בפיתוח רמקולים זו התיבה. לא האלמנטים.
את התיבה הכי קשה למדוד ולייצר ויותר מזה, להבין את ההתאבכויות בתוך התיבה והרזוננס מחוץ לתיבה. החברות יכולות לבטל פיתוח של אלמנטים רק בגלל התיבה.

אם הספייקים לא טובים, הם יכולים לעשות שמות לצליל.

היית אמור לדעת את זה אחרי שקראת פי מיליארד מאודיופיל ממוצע.

נערך לאחרונה ב:

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
אתה שוב נכנס לנושאים שאתה לא מבין בהם.

לספייקים קיימת משמעות שלעיתים יכולה להיות קריטית בצליל.

כשמייצרים רמקולים, מה שמעניין בפיתוח רמקולים זו התיבה. לא האלמנטים.
את התיבה הכי קשה למדוד ולייצר ויותר מזה, להבין את ההתאבכויות בתוך התיבה והרזוננס מחוץ לתיבה. החברות יכולות לבטל פיתוח של אלמנטים רק בגלל התיבה.

אם הספייקים לא טובים, הם יכולים לעשות שמות לצליל.

היית אמור לדעת את זה אחרי שקראת פי מיליארד מאודיופיל ממוצע.
לגבי רמת ההבנה שלי, אשמח אם תשאיר את זה לי.
דבר שני ספייקים כן עושים הבדל, ברור, כל decoupling עושה הבדל וזה די קריטי
אבל מכאן ועד חומרים אקזוטיים וספייקים באלפי דולרים יש מרחק רב

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני מדבר על יצרנים כגון: טידל, מג'יקו, ווילסון, קהרמה, אלבדו (יש עוד).... אצל כולם ניתן למצוא ספייקים מתחת לרמקולים, לא מדובר בחברות שחותכות פינות בתכנון.
כפרה איפה ראית לטידל ספייקים? יש להם את המשככים האלה מאלומיניום עם גולות. אתה בטוח שראית ספייקים? מענין איפה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בהנחה שאין איבוד איכות בתהליך ההמרה מאנלוג לדיגיטל או אם מדובר בrip שעושים לויניל לקובץ דיגיטלי
אז לא אמור להיות שום איבוד של איכות או שינוי בסאונד
אז בכל סנריו שציינת הדיגיטל עדיף
כי במקרה הכי גרוע הוא ישמע בדיוק כמו הויניל ובמקרים אחרים ישמע יותר טוב מהמקור

אדון המקפיד על נאמנות למקור: 1. ברגע שהפכת סינוס חשמלי לPCM כבר חטאת למקור.
2.ישמע יותר טוב מהמקור ? הרי מדובר בעיוות המציאות ויצירת יש מאין דבר שאתה מתנגד לו מכל וכל.
נכשלת חביבי.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

זאת ועוד. כיוון שבד"כ רמקולים עומדים על ארבע נקודות על רצפה לא מושלמת תמיד נקודה אחת תהיה באוויר לכן אלקטרוניקה ברובה מגיעה עם שלוש רגליות. ספייקים נותנים אפשרות לכוונון מהיר, הבעיה שחוסכים בחומרים פחות מזיקים לצליל מאשר המתכת של הספייק, היצרן מחשב כל סנט חוץ מברמות ה"אולטרה".
לגבי ג'מפרים יש לי הרגל מגונה לפתוח את הפלטה שנמצאים עליה המחברים ולהסתכל מאחורה, כמעט תמיד אין דמיון בין חוטי הג'מפר אם כאלו מגיעים עם הרמקול לחיווט מהצד השני ולוחיות הנחושת מצופה זהב זה שוב פתרון זול.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
זאת ועוד. כיוון שבד"כ רמקולים עומדים על ארבע נקודות על רצפה לא מושלמת תמיד נקודה אחת תהיה באוויר לכן אלקטרוניקה ברובה מגיעה עם שלוש רגליות. ספייקים נותנים אפשרות לכוונון מהיר, הבעיה שחוסכים בחומרים פחות מזיקים לצליל מאשר המתכת של הספייק, היצרן מחשב כל סנט חוץ מברמות ה"אולטרה".
לגבי ג'מפרים יש לי הרגל מגונה לפתוח את הפלטה שנמצאים עליה המחברים ולהסתכל מאחורה, כמעט תמיד אין דמיון בין חוטי הג'מפר אם כאלו מגיעים עם הרמקול לחיווט מהצד השני ולוחיות הנחושת מצופה זהב זה שוב פתרון זול.

יש חברות שמתכננות בהתאמה מולשמת את הספייק ל-surface.
פשוט מאוד ע"י פעולת הברגה, עד קבוע מושלם.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ספייקים ממתכת זה הפתרון האחרון. למתכת יש רזונננס רע והפגע הזה מגיע מכל רכיב מתכת במערכת. שטיח יעמעם את הפגע הרע הזה אבל גם יפגע בפעולת הספייק.
דובל תמיד השתמש ברגלי גומי קשה לרמקולים שלו. ברודמן מציע קונוסים מקרבון שנמנעים מהרזוננס הרע של המתכת. אצלינו בארץ, שלא כמו באירופה למשל, החדרים קשים. ריצפה וקירות קשים (בניגוד לרצפת עץ ולפעמים גם קירות). האפקט של ספייק מתכת בחדר קשה הוא כאמור פגע רע.
עופר, אתה צודק, רק ההסבר שלך לא מדויק. ספייקים על רצפה קראמית לא מבודדים רמקולים ממערכת בתחום תדירוית גבוהות כי הן "זולגות" דרך הספייקים.
המון זמן לא שמעתי/קראתי כאלה שטויות.
אני לא מבין - כולם מתנפלים כאן רק על sharon100 כאילו הוא ההדיוט היחיד בפורום. מה עם הודעות של עמית, למשל? כל מה שראיתי - גיבוב של שטויות (ואפילו ללא הסברים שנלקחו מ"מאמרים מדעיים" :p)- ואף אחד לא שם לב. איפה השוויון החברתי ;)?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כפרה איפה ראית לטידל ספייקים? יש להם את המשככים האלה מאלומיניום עם גולות. אתה בטוח שראית ספייקים? מענין איפה.

צודק נשמה, כנראה הגיע הזמן להחליף מספר במשקפיים, או שהיח"צ של טידל צריך לדאוג לי למסך גדול יותר :rolleyes:
עדיין ברשימה שהעליתי מספיק חברות מכובדות המשתמשות בספייקים, לא חושב שמי מהן עושה קיצורי דרך.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
צודק נשמה, כנראה הגיע הזמן להחליף מספר במשקפיים, או שהיח"צ של טידל צריך לדאוג לי למסך גדול יותר :rolleyes:
עדיין ברשימה שהעליתי מספיק חברות מכובדות המשתמשות בספייקים, לא חושב שמי מהן עושה קיצורי דרך.
אני לא חושב שיש כ"כ הרבה ארצות בהן עושים רצפה קראמית בבתים. למה שהיצרנים יחשבו על ארצנו הקטנטונת בתכנון הרמקולים?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני לא חושב שיש כ"כ הרבה ארצות בהן עושים רצפה קראמית בבתים. למה שהיצרנים יחשבו על ארצנו הקטנטונת בתכנון הרמקולים?

קרא לזה "אור לגויים" :)
ספציפית לגבי יצרן הרמקולים שלי, אחרי שיחה שהייתה לי עם יאיר תמם לא מצאתי שרכישת SPODS תשנה משהו כל עוד הרמקול עומד על ריצפה קשיחה, אולי ביום שאחזור לרצפת פרקט או רחמנה ליצלן שטיח מקיר לקיר (לגבי האחרון אין סיכוי).

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

אבל עושים הרבה פרקט למינציה, בגרמניה זה מגפה, לא פלא שהסאונד הגרמני מאופיין כקשה. ספייקים נועדו בעיקר לאיזון 4 נקודות המפגש עם הרצפה, נראה יצרן שמעז למכור היום בלי כאלה, להערכתי הרעיון ישאר אבל החומרים ישתנו עם הזמן.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
קרא לזה "אור לגויים" :)
ספציפית לגבי יצרן הרמקולים שלי, אחרי שיחה שהייתה לי עם יאיר תמם לא מצאתי שרכישת SPODS תשנה משהו כל עוד הרמקול עומד על ריצפה קשיחה, אולי ביום שאחזור לרצפת פרקט או רחמנה ליצלן שטיח מקיר לקיר (לגבי האחרון אין סיכוי).

טוב לדעת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור