רמקולים האם להיפטר מהספייקים ?

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
הבנתי
אז אני צריך ללכת לפי המדידות של אמיר ולא לפי האוזן שלי
כלומר אם דאק בשקל שבעים נשמע חרא אבל אמיר אומר שהוא טוב אז לקנות אותו, כלומר זה טעם נרכש
דבר איתי בפרטי, אתן לך את הטלפון של רוברט , אתם תסתדרו מצויין
זה לא קשור לאמיר בכלל
אלה עובדות מדעיות
לפני שASR היה קיים בכלל.
הוא לא המציא לא את הויניל ולא את הדיגיטל ולא את חוקי הפיזיקה והפסיכואקוסטיקה

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
אתה מעדיף לא לענות למה שלא נוח לך, ולכן אני חוזר על נקודות שכבר כתבתי.

אתה לא מבין ולא מתייחס לכך שיש פונקציה פסיכואקוסטית. מנין לנו שסט הבדיקות של סטיריאופיל לדוגמה מקביל למה שהאוזן שלנו שומעת? יכלו לחפש סט מדידות אחרות שהיה משקף נכון יותר את האופן בו אנחנו שומעים.
המדידות באות לשקף מציאות של האזנה, ולא להיפך, אם לא הבנת את מהות התחביב.

ראיתי דוגמאות למכשירים שנמדדו מצוין ולא נשמעו טוב, ובחקירה יותר מעמיקה התברר שהם עם thd נמוך בגלי סינוס, אבל עם thd הרבה יותר גבוה באות מורכב של מוזיקה. צא ולמד.
ומכאן נובע גם שחברות שמנסות להגיע למדידות הכי טובות בסטיריאופיל, כי זה מוכר לאנשים עם גישה שגויה כזו, עושות פשע למוזיקה שהיא לא גל סינוס פשוט, ומבצעות אופטימיזציה לאות הסינתטי הזה, וזו רק דוגמה אחת. באופן כללי המדידות האלו כלל לא מתחשבות בפונקציה של האוזן/מח. ועוד לא דיברנו על המגבלות של הרמקולים איתם עושים מאסטרינג, על החדר בו מאזינים לעומת האולפן וכו' וכו' ועוד ועוד. זו השטחה ורידוד של הדיון.
עומר.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
הנה דוגמא לעוד גיבוב שטויות שלך:
תודה רבה על התגובה.
אגב זה הרבה מעבר לשחיקה עצמה, קח את הדוגמאות האלה לדוגמא.
טווח דינמי בדיגיטל הוא פי 10 מויניל
הפרדה בין ערוצים 30 דציבלים לעומת 90 בדיגיטל
THD פי 100 אם לא יותר גבוה משל דיגיטל
זאת אומרת המגבלות ה*פיזיות* של הויניל הן כ"כ גדולות שלא רק שהוא לא מתקרב לדיגיטל מבחינת יכולת שימור האות המקורי של המוזיקה שהוקלטה, אלא הוא אפילו לא מאפשר בכלל להקליט כפי רוצים כי הוא עד כדי כך מוגבל.
לא רק שהוא לא מתקרב לדיגיטל- הם לא באותו יקום בכלל

צפה בקובץ המצורף 55231ף צפה בקובץ המצורף 55232
הידע שלך באודיו מקביל לידע של סטודנט אמריקאי ממוצע לפסיכולוגיה במשבר המזרח התיכון: בסיסי, מוטה, ועם שיגעון גדלות מגוחך. לדוגמא: תחום דינמי.

לפניך דטהבייס של עשרות אלפי אלבומים שהם נמדד ה- dynamic range הממוצע.

תראה לי אחד שבו זה עובר את ה- 30 DB

תראה לי אלבום אחד שבו DYNAMIC RANGE עובר את ה- 60 DB

הנתון העדיף, לכאורה, של תחום דינמי בדיגיטל, אינו בא לידי ביטוי כמעט אף פעם, ומעולם לא חסר כששומעים בויניל. וזאת משום שהמיקסינג והמסטרינג בדר"כ לא משתמשים בכל רוחב הפס הדינמי.

upload_2021-7-28_17-31-1.png

כשאומרים לך "האוזן קובעת", לא מתכוונים ל"האוזן קובעת וגם אם זה פחות טוב אבל זה יותר נעים, נעדיף את זה", אלא -
"האוזן קובעת, כי יש פה הרבה יותר משתנים טכניים שקובעים את הצליל הסופי מאשר נתוני פורמט יבשים."

אבל אתה כ"כ אטום שאתה לא מסוגל כבר עשרה ימים להתייחס לשום דבר שמדברים אליך לגופו של ענין, אלא רק לצטט לינקים כל החיים. אני מגיב לך רק כדי שלא יבוא עוד ילד פה ויחשוב שהנה יש כאן מישהו שמבין באודיו, וילך באותה דרך של שחיה בהתכתבות.

הנה רעיון: אם אתה אוהב להיות עבד למדידות, אז במקום למדוד נתונים של פורמט, תמדוד תחום דינמי ו- THD בתוצר הסופי שאתה מקבל ממערכת סטראו, ואז תראה אם יש הבדלים: תקליט ויניל ודיגיטל של אותה הקלטה, ותנתח את התוצאה שיוצאת מהרמקולים.

תמונות מצורפות

• upload_2021-7-28_17-31-1.png
    upload_2021-7-28_17-31-1.png
    KB 170.8 · צפיות: 335

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
הדיון היה , תיאורטי עד כדי פיהוק, שמדיה דיגיטלית עדיפה ..השיקול הפרקטי או הנוחות או שימור המדיה לטווח ארוך בכלל לא היה נושא לדיון.

אכן וכבר הסברתי גם למה תיאורטית זה לא נכון , אך אין לי מנהג להתפרץ לדלתות פתוחות והפן התיאורטי אינו במוקד דבריי כאן .

הטענה שמדיה דיגיטלית שמקורה בכלל במדיה אנלוגית יכולה להיות....

לגבי נאמנות - נכון . "נשמע יותר טוב" זה כבר סיפור אחר .

ראשית זה תחביב
יש לי חברים ...בתחום הזה מוציאים ... זה חלק מהכיף גם האלמנט של האספנות.
ההקבלה אינה רלוונטית למקרים בהם קיים ניסיון לתקף תגמול חווייתי באמצעות נתונים מדידים ועובדתיים כנהוג במקומותינו.

.. כאשר בא מישהו וטוען טענה ע"ב מאמר שהוא קרא באתר וכבר הופך את זה לעובדה מדעית ..
מסכים , ולו רק מהסיבה שגם אם מדובר בעובדה , הללו לא תמיד עולות בקנ"מ אחד עם אידיאולוגיות אישיות ולכן אין מקום להציגן כמחייבות/קובעות אמת מידה .

אתה טוען שפטיפון נשמע פחות טוב מדאק בשקל וחצי? בבקשה שתף אותנו ..
רציתי לכתוב שתיקוף עובדות לא מתבצע דרך התנסות אישית אך שרון כבר הקדים לענות לך.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
זה לא קשור לאמיר בכלל
אלה עובדות מדעיות
לפני שASR היה קיים בכלל.
הוא לא המציא לא את הויניל ולא את הדיגיטל ולא את חוקי הפיזיקה והפסיכואקוסטיקה
סליחה
איזה מדע זה בדיוק?
באיזו אוניברסיטה ניתן ללמוד תואר במדעי האודיו?
בן אדם החליט על סט מדידות שיצאו לו טוב וקבע שהמדידות האלו קובעות
וכולם אחריו כמו עדר

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
סליחה
איזה מדע זה בדיוק?
באיזו אוניברסיטה ניתן ללמוד תואר במדעי האודיו?
צליל הוא תולדה של הבאים:

חשמל, פיזיקה, אלקטרוניקה, אקוסטיקה , פסיכולוגיה אם אתה רוצה אבל לא חייב כי זה לא מדע מדוייק.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
קליפ, אני מסכים עם כל מה שאמרת. ובאותה נשימה, רוצה להציע לך וובינר חינמי שאני אעביר רק עבורך, 1 על 1, בשעה 14:00 UTC מחר, על איך לצוטט נכון ולהגיב נכון כדי שאפשר יהיה לקרוא את זה.
מבטיח לא לצבוע אותך כקהל שבוי ולא לעשות לך רימרקטינג אחרי זה.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אפשר רק לדעת לאיזו הודעה שלי מופנית הביקורת?
איני מדקדק בנראות של כתביי , המשמעות חשובה לי . כל זמן שמבינים דייני

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
צליל הוא תולדה של הבאים:

חשמל, פיזיקה, אלקטרוניקה, אקוסטיקה , פסיכולוגיה אם אתה רוצה אבל לא חייב כי זה לא מדע מדוייק.

בודאי פסיכולוגיה, אנחנו לא עוסקים כאן בפיזיקה של גלי הלם בתדירות 20-20k אלא איך אלה נחווים אצל אנשים.
וכמובן פיזיולוגיה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אפשר רק לדעת לאיזו הודעה שלי מופנית הביקורת?
איני מדקדק בנראות של כתביי , המשמעות חשובה לי . כל זמן שמבינים דייני
זאת לא ביקורת. זאת הסתלבטות ברוח טובה. מתייחסת להודעה האחרונה שלך שבה אתה עושה bold על הטקסט שלך במקום לצטט כמו שצריך את הטקסט שאתה מגיב עליו.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
צודק . תוריד פסיכולוגיה ופיזיולוגיה , דיברתי על יצירה של צליל ולא חווייה של צליל .

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
זאת לא ביקורת. זאת הסתלבטות ברוח טובה. מתייחסת להודעה האחרונה שלך שבה אתה עושה bold על הטקסט שלך במקום לצטט כמו שצריך את הטקסט שאתה מגיב עליו.
מה זה משנה , גם ככה אף אחד לא קורא ;) . אגב גם אותך רציתי לציין לטובה - דבריך על הטווח הדינמי הם דוגמא מצויינת להמחשת ההבדל בין תיאוריה למעשה עליו דיברתי

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מה זה משנה , גם ככה אף אחד לא קורא ;) . אגב גם אותך רציתי לציין לטובה - דבריך על הטווח הדינמי הם דוגמא מצויינת להמחשת ההבדל בין תיאוריה למעשה עליו דיברתי

מעניין אם גם על זה תקבל לייק משרון 100....
עד עכשיו יש לך אצלו 100% הצלחה ;).

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
צליל הוא תולדה של הבאים:

מסכים אתך
ואמיר בודק את הכל? לא
בחר כמה מדידות חשמליות ובנה עליהם אתר

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
מסכים אתך
ואמיר בודק את הכל? לא
איני מחרה ומחזיק אחר אף אחד , אצלי כולם על שולחן הניתוח של ההגיון והעובדות .

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
מסכים אתך
ואמיר בודק את הכל? לא
שים לב מה קורה למוצר מסין שלא נשלח "בנחמדות" על ידי החברה עצמה, אלא על ידי רוכש אקראי.

ממש משעשע :)

https://www.audiosciencereview.com/...ds/shanling-ua2-aborted-review-dac-amp.25330/

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
אחרי האזנה של שבוע, הרמקולים ללא ספק נשמעים קצת יותר טוב עם ספייקים על תחתיות מאשר ספייקים שקועים בתוך למנטציה.

לא יודע מה זה, הם קצת יותר מדוייקים .. קצת יותר הדוקים.

השתמשתי במטבעות של 10 אגורות.

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
ספייקים כן או לא? להוסיף משכחים? בסופו של דבר הכל תלוי בתכנון של הרמקולים וכמובן בהגברה ובמקור. אם תוסיפו משכחים (גומי או כל חומר אחר שסופג אנרגיה) כשבתכנון הם לא אמורים להיות, אז הטווח הדינאמי יפגע בגלל הפסדי אנרגיה (מה שיגרום גם לפחות רזולוציה). יכול להיות שתוספות כאלו יגרמו לכך שהסאונד ישמע יותר אורגני ונעים, אבל זה רק בגלל שכל השרשרת שמייצרת, מגבירה ומובילה את הסיגנל עד הרמקולים לא אופטימלית לתכנון שלהם וגורמת לסאונד להשמע פחות טוב בלעדיהן. אולי הכי נכון זה פשוט להתייעץ עם יצרן הרמקולים?

avile7

אוהב את התחום
מעורבות
33
נקודות
28
הטעות שלך היא כזאת
אוזן של אדם היא הדבר הכי לא מדויק בעולם וכל אחד שומע אחרת, אז גם אם הייתי שומע את כל הרמקולים על הפלנטה והייתי אומר לך את חוות דעתי זה בטח ובטח פחות מדויק מעובדות מדעיות שנבדקו שוב ושוב ואין עליהן עוררין.
יד נתונים, יש מספרים, יש עובדות יש חוקי פיזיקה , עליהם צריך להתווכח לא אם אדם כזה או אחר שמע את כל המערכות בעולם.
זה כמו לדבר על אסטרונומיה ותגיד לי אז מה אם חוקי הפיזיקה אומרים x ו y והאבל צילם את הכוכבים
לא היית במאדים / בחור שחור ובשמש, אין לך זכות לדבר עליהם בכלל.
מכיוון שאוזן האדם מוגבלת לשיטתך,נשמע חוליו איגלסיאס מהתחת,לפי המלצת הגשש

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור