The mcgurk effect

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לשמוע את הכבל, לדעת מה מנגן ולהיות כנה עם עצמך.

אני מצטט מעצמי : " אז איזה בדיקות אובייקטיביות חושפות את האמת בין כבלים ?"

נמר, ההצעה שלך היא לא בדיקה אובייקטיבית -היא בדיקה סובייקטיבית.

בדיקה מדעית חייבת לנטרל את נושא "הכנות האנושית" , הבעייתית , מתהליך הבדיקה , ולתת משקל רק לאובייקטיביות ,

למה בבדיקות יין אין בכלל ויכוח לגבי ה-BT? - שם ההחברים הבינו את בעיית " הכנות" ונפש האדם הסבוכה , ולא השאירו בכלל אופציה לשיקול מעין זה.

במידה והיינו מלאכים או סמוכים לשולחנו של הקדוש ברוך הוא - אני מוכן לבחון את נושא ה"כנות האנושית" מחדש ;)

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
3 דרכים שונות לבצע את מבחן ה-BT לאינטרקונקטים.

שלום לכולם,

את בדיקת ה-BT אפשר לערוך ב-3 שיטות שונות עם יתרונות וחסרונות לכל שיטה.

1. החלפה פיזית של הכבלים
יתרונות : השיטה הכי נכונה לכאורה כי לא נכנס ציוד נוסף בין ה-Input ל- Output .
חסרונות : זמן רב נדרש למעבר בין הכבלים - משכיח את ההבדלים.

בדיקה זו היא הנכונה ביותר מבחינה אובייקטיבים , אולם כאמור זמן ההחלפה הוא ארוך יחסית - ועלולים לשכוח את ההבדלים.

2. קופסת מיתוג A/B יעודית- אשמח להעמידה לצרכי הבדיקה
יתרונות : זמן מעבר מהיר בין הכבלים - לא שוכחים את ההבדלים.
לפני שמקבלים החלטה - אפשר למתג אינספור פעמים,ובמהירות , בין A או B - עוזר מאוד לקבלת החלטה.
חסרונות : נכנס גורם נוסף בין ה-Input ל- Output - עלול לכאורה למסך את ההבדלים

לדעתי בפועל לא מבצע מיסוך (על סמך מדידות של פונקצית המעבר של הקופסא) ,
ואפילו במידה ומכגיס מיסוך - אזי הוא זהה לשני הכבלים במידה שווה.

3. פיצול Y ביציאת הנגן ל- 2 כבלים שונים שיחוברו ל-2 כניסות שונות ב-PRE ושם ימותגו
יתרונות : זמן מעבר מהיר בין הכבלים - לא שוכחים את ההבדלים
לפני שמקבלים החלטה - אפשר למתג אינספור פעמים,ובמהירות , בין A או B - עוזר מאוד לקבלת החלטה.
חסרונות : נכנס גורם נוסף בין ה-Input ל- Output - עלול לכאורה למסך את ההבדלים ,
העמסה כפולה (2 כבלים ) על יציאת הנגן - יכולה להוות בעיה פוטניאלית .

כמובן ואני יכול לבדוק האם הנגן "עומד בעומס" האם לאו - בפועל לדעתי, לא תהייה שום בעיה.

לסיכום, הייתי מבקש שתחשבו על 3 האפשרויות העומדות לפניכם לבדיקת ה-BT
אני כמובן יכול לבצע מדידות ולעזור לכם לקבל החלטה נכונה.

לילה טוב- רוברט

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט: "למה בבדיקות יין אין בכלל ויכוח לגבי ה-BT?"

הנה, עוד דוגמה אחת, ולא שחסרות, לעירוב מין שבאינו מינו, לבעיות באנלוגיה, לסתם חוסר ידע, לטעויות יסוד במושגים ועוד כיו"ב שגיאות בתחום "המדע".

ראשית, מספר עצום - הרוב המוחלט שלהן - של טעימות יין הנעשות על-ידי מבקרים מקצועיים, מרוברט פרקר ודרומה, הן בידיעה מוחלטת של סוג היין שהם שותים. כלומר: הם פותחים בקבוק, ומתחילים בתהליך מוסדר ומובנה של בחינה. מי שהולך בעקבותיו של פרקר מנקד את היין לפי פרמטרים (עד 100 נקודות) והתוצאה היא הציון.

שנית, טעימות עיוורות נעשות בתחרויות גדולות, פומביות, כאשר מספר יינות דומים עומדים למבחן, כדי למנוע כל אפשרות של השפעה לא ראויה של שופטים, שרבים מהם הם אנשי מקצוע המשיקים לענף. כאן הרי מדובר בפרסים ובדברים שווי כסף רב ליצרני היין. בנוסף, מכיוון שחלק מהיינות מוכרים לחלק מהאנשים, רצוי למנוע כל הטיה (חיובית או שלילית) מראש (ויש עוד סיבות).

שלישית, בוודאי שהבדיקה במבחן BT ליין היא סוביקטיבית. האם חמצמצות לפי מבקר א' זהה לחמצמצות לפי מבקר ב'? רוצה אוביקטיבי? תשלח למעבדה למבחן PH. העניין הוא לא אוביקטיבי מול סוביקטיבי אלא מניעת השפעה זרה על ההתרשמות - הסוביקטיבית - של המבקר.

רביעית, מהבחינה העקרונית, אין ויכוח שיש הבדלים בין יינות. לא כל אחד יכול לפרק את המרכיבים האלה, והמהדרים בביצוע בוגרי קורסים שונים, עד לימוד מפרך של מספר שנים.

בקיצור: השימוש במבחן BT ביין הוא במקרים מסוימים, הוא כן סוביקטיבי, ואינו מתכחש בכלל לטענת היסוד שיש הבדלים בין יינות, למרות שקברנה א' בן 5 אינו שונה עקרונית מקברנה ב' בן 5, קומפלט עם אותם רכיבים.

אבל מרכיבים כמו יכולת ניתוח של מרכיבים מוזיקליים או זיכרון שלהם זר לנביא ה-BT כמו שתרבות המאיה זרה לאב בד"ץ שומרי אמונים.

במחקרים הסתבר כי אנשים לא מעטים מעניקים משקל יתר לתווית היצרן ו/או מחירו בדיווח על חווית היין. ראשית, לא מדובר באנשים מנוסים; שנית, אין לעניין הזה, שחסידי ה-BT מנפנפים בו רבות, דבר עם הטענה המקורית: שאין כלל הבדל בין כבלים.

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט: "ואפילו במידה ומכניס מיסוך - אזי הוא זהה לשני הכבלים במידה שווה"

לא פחות מכביר.

אם הטענה שכבל א' טוב מכבל ב' ביכולת האבחנה שלו, איך המיסוך יכול להיות בעל השפעה זהה על שניהם?
עצם הרעיון שלמבחן של רכיב המשתתף בשחזור המוזיקה נכנס מוצר שאינו משתתף בה וקיים רק במבחן, הוא מופרך, גם עקרונית וגם מעשית: הרי אין לאיש מושג אם, אכן, ההשפעה זהה באותה מידה בדיוק באמת.

ולמה מכופפים כל כך עקרונות בסיסיים? כי עורך הניסוי לא מסוגל לאבחן ולא מסוגל לזכור מרכיבי איכות של שחזור מוזיקלי - שזו הסיבה היחידה להתכנסותנו בזה.
נו, שוין.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט: "ואפילו במידה ומכניס מיסוך - אזי הוא זהה לשני הכבלים במידה שווה"

לא פחות מכביר.

אם הטענה שכבל א' טוב מכבל ב' ביכולת האבחנה שלו, איך המיסוך יכול להיות בעל השפעה זהה על שניהם?
עצם הרעיון שלמבחן של רכיב המשתתף בשחזור המוזיקה נכנס מוצר שאינו משתתף בה וקיים רק במבחן, הוא מופרך, גם עקרונית וגם מעשית: הרי אין לאיש מושג אם, אכן, ההשפעה זהה באותה מידה בדיוק באמת.

ולמה מכופפים כל כך עקרונות בסיסיים? כי עורך הניסוי לא מסוגל לאבחן ולא מסוגל לזכור מרכיבי איכות של שחזור מוזיקלי - שזו הסיבה היחידה להתכנסותנו בזה.
נו, שוין.

יואל , למען ההגינות את חייב להעביר את הרעיונות שלי נכון, ולא לצטט אותי חלקית ולא כראוי כך שיצאו רעיונות הפוכים ממה שכתבתי .
והרי הציטוט :
2. קופסת מיתוג A/B יעודית- אשמח להעמידה לצרכי הבדיקה

חסרונות : נכנס גורם נוסף בין ה-Input ל- Output - עלול לכאורה למסך את ההבדלים

לדעתי בפועל לא מבצע מיסוך (על סמך מדידות של פונקצית המעבר של הקופסא) ,
ואפילו במידה ומכגיס מיסוך - אזי הוא זהה לשני הכבלים במידה שווה.

כתוב במפורש עלול לכאורה למסך את ההבדלים לדעתי בפועל לא מבצע מיסוך .
משפט ההמשך הוא מעיין " משפט ביטול" .

------------------------------------------------------------------------------------
דוגמא למה שעשית - מעולם הרכב שאתה אמון עליו.

משפט שנכתב : "הרכב הזה היה יכול להיות רכב נפלא , מהנה לנהיגה ובעל מנוע עתיר מומנט "

ציטוט לא ראוי המעוות את התמונה : "רכב נפלא , מהנה לנהיגה ובעל מנוע עתיר מומנט"

יואל , אתה מבין את שעשית עם הרעיונות שלי
-------------------------------------------------------------------------------------
יום טוב - רוברט

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט היקר
עצם העובדה שהעלית אפשרות כזאת ומהסיבות האלה היא בעייתית, בלשון המעטה.
עצם העובדה שביטלת בעיות מהסוג האמור, בעייתית אף היא באותה לשון.
העובדה שהצעת משהו שלשיטתך נכון ואין לו בעיות - ואז סייגת בגלל שייתכן ויש לו, ואפילו קראת לו "משפט ביטול" גם היא בעייתית וגו'.

העובדה שכל הנ"ל הוא תחת מטריה של "מדע" היא בכלל וכו' וכו'

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט היקר
עצם העובדה שהעלית אפשרות כזאת ומהסיבות האלה היא בעייתית, בלשון המעטה.
עצם העובדה שביטלת בעיות מהסוג האמור, בעייתית אף היא באותה לשון.
העובדה שהצעת משהו שלשיטתך נכון ואין לו בעיות - ואז סייגת בגלל שייתכן ויש לו, ואפילו קראת לו "משפט ביטול" גם היא בעייתית וגו'.

העובדה שכל הנ"ל הוא תחת מטריה של "מדע" היא בכלל וכו' וכו'

יואל , במידה ותעיין בכובד ראש בפוסט שלי תראה את שכתבתי לגבי הבדיקה הראשונה :

ציטוט : " בדיקה זו היא הנכונה ביותר מבחינה אובייקטיבים , אולם כאמור זמן ההחלפה הוא ארוך יחסית - ועלולים לשכוח את ההבדלים."

מה אתה רוצה יותר מזה ?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני אחבר את הכבלים לשתי כניסות שונות של הקדם שלי בכדי שנוכל לעבור בלחיצת כפתור מאחד לשני ואפילו אדאג להסתיר התצוגה של המגבר,

.

שלום שניצל , האם בנגן ה-CD שלך יש 2 יציאות RCA ?

כי אז אפשר לבצע את "שיטה 3 " (ראה פוסט מס' 222 ) - והחיים יפים ופשוטים !!!

במידה ולא , האם יש למישהו מהחברים נגן עם 2 יציאות RCA ?

הערה חשובה: הכוונה היא לא ל-2 יציאות RCA שאחת קבועה והשניה Variable - כי אז יתכנו הבדלים בין 2 היציאות !!!

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
שלום שניצל , האם בנגן ה-CD שלך יש 2 יציאות RCA ?

כי אז אפשר לבצע את "שיטה 3 " (ראה פוסט מס' 222 ) - והחיים יפים ופשוטים !!!

במידה ולא , האם יש למישהו מהחברים נגן עם 2 יציאות RCA ?

הערה חשובה: הכוונה היא לא ל-2 יציאות RCA שאחת קבועה והשניה Variable - כי אז יתכנו הבדלים בין 2 היציאות !!!
ברום קורקשיין שלי יש שתי יציאות ,יש לי גם מפצלים לשתי rca /

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ברום קורקשיין שלי יש שתי יציאות ,יש לי גם מפצלים לשתי rca /

כפרה עליך - איך אצלך מסתדר תמיד הכול :) - תן לי לבדוק את הכבלים ויאללה לבדיקה !!!

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט הנכבד
יש לך, נכון לעכשיו, עשרות קביעות/אמירות שגויות/עגומות וכיו"ב (רק בעמוד זה יש חצי תריסר, או יותר)

מול תריסרי שאלות/קושיות/השגות/ציון-טעויוות שהועלו בפניך על מספר מחברי הפורום העדפת לא לענות, בעצם להתעלם ממה שנכתב אליך, בתגובה למה שאמרת.

אבל אתה לא נותן לכל אלה להפריע לך, מה שבעייתי שבעתיים בהינתן המינוי העצמי כנוטר המדע
אכן, כביר הדבר

שלא לדבר על המשפט הבלתי נשכח ש"אז עלולים לשכוח את ההבדלים".

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
יואל , במידה ותעיין בכובד ראש בפוסט שלי תראה את שכתבתי לגבי הבדיקה הראשונה :

ציטוט : " בדיקה זו היא הנכונה ביותר מבחינה אובייקטיבים , אולם כאמור זמן ההחלפה הוא ארוך יחסית - ועלולים לשכוח את ההבדלים."

מה אתה רוצה יותר מזה ?

מה אני רוצה? מספר דברים.
1. ראשית, אל תכתוב רשימת דברים והיפוכם
2. כתוב על דברים שאתה יודע, אל תטעה אנשים (ועוד באופן שיטתי); עניין היין הוא רק דוגמה אבל גם המבחן עצמו
3. אם כתבת והתייחסו לכך, ענה על מה שכתבו לך, כולל התייחסות ישירה לרשימת הטעויות והשגיאות הלא קצרה שלך
4. אל תנסה לסדר פתרונות שגויים מהותית ומעשית לבעיות הפרטיות שלך בהאזנה
5. ספר לנו מדוע פרק זמן של דקה בהחלפת כבלים גורם לך לשכוח מאפייני יסוד בצליל של כלי או קול אדם, והאם אתה יודע לזהות מאפיינים כאלה או בכלל מכיר אותם.
6 מכיוון שזה כך, נסה להסביר לפורום הזה שהשתלטת עליו באובססביות כזו א. מדוע אתה מתעקש לערב כל כך הרבה אנשים במשהו שלך לא יוצא טוב באופן אישי, וב. מדוע כל כך חשוב לך להוכיח משהו (בתחום שלא יוצא לך טוב) לאנשים שכבר עשו ושמעו בדיוק את הדברים האלה.

או, בקיצור, למה בעיסוק בתחביב הזה צריך להיתקל במערך כזה של בעיות אישיות ולמה החברים כאן צריכים לפתור את זה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מה אני רוצה? מספר דברים.
1. ראשית, אל תכתוב רשימת דברים והיפוכם
2. כתוב על דברים שאתה יודע, אל תטעה אנשים (ועוד באופן שיטתי); עניין היין הוא רק דוגמה אבל גם המבחן עצמו
3. אם כתבת והתייחסו לכך, ענה על מה שכתבו לך, כולל התייחסות ישירה לרשימת הטעויות והשגיאות הלא קצרה שלך
4. אל תנסה לסדר פתרונות שגויים מהותית ומעשית לבעיות הפרטיות שלך בהאזנה
5. ספר לנו מדוע פרק זמן של דקה בהחלפת כבלים גורם לך לשכוח מאפייני יסוד בצליל של כלי או קול אדם, והאם אתה יודע לזהות מאפיינים כאלה או בכלל מכיר אותם.
6 מכיוון שזה כך, נסה להסביר לפורום הזה שהשתלטת עליו באובססביות כזו א. מדוע אתה מתעקש לערב כל כך הרבה אנשים במשהו שלך לא יוצא טוב באופן אישי, וב. מדוע כל כך חשוב לך להוכיח משהו (בתחום שלא יוצא לך טוב) לאנשים שכבר עשו ושמעו בדיוק את הדברים האלה.

או, בקיצור, למה בעיסוק בתחביב הזה צריך להיתקל במערך כזה של בעיות אישיות ולמה החברים כאן צריכים לפתור את זה

בכל מקרה שניצל מתכוון לבצע בבדיקה בביתו בשיטה מס' 3 - כלומר 2 כבלים מחוברים במקביל ל-PRE ושם הם ימותגו לצרכי הבדיקה.

אתה מוזמן להפנות את הטענות שלך כלפיו.

לדעתי האישית, שיטה זו היא הנוחה ביותר והטובה ביותר לבדיקות A/B .

יום טוב - רוברט

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אז איזה בדיקות אובייקטיביות חושפות את האמת בין כבלים ?
זה הולך להיות פוסט ארוך, אבל נראה לי שהוא חשוב, ושלא מסובך להבין אותו.

אין לי כוח לחפור בשיחות העבר עם דיגיסאן -- הצעתי שם בדיקה כלשהי.
אבל אתה יודע מה? זה לא מעניין ולא רלוואנטי.

כאן לא פורום המדע והאובייקטיביות. זה פורום אהבת-הסאונד (==אודיופילייה), ואהבה זה דבר סובייקטיבי מעצם מהותו.

כנראה שפעם, לפני 20 שנה, היית אודיופיל, ואפילו הוצאת את כל החסכונות כדי שייהייה לך סאונד טוב בביית.

היום אודיופילייה אין שם, אצלך, לא בביית ולא בלב. בביית נשארו המוצגים המוזיאוניים, ובלב זה הוחלף בטכנופילייה מהסוג הדלוח, מלווה באובססיות.

לדעתי אתה מהווה הפרעה מאד'ורית לפורום הזה, שבה גם אני הופך לגורם מפריע כשאני מגיב אליך להראות שברמה הטכנית מה שאתה כותב בעייתי במידה בעייתית.

עד עכשיו ענית/התייחסת לאפס מכל הדברים הטכנים והענייניים לחלוטין שכתבתי לך, אבל אתה נלחם כאן ברמת תגרן-שוק, שדורש מאנשים לעשות את מה שלא מעניין אותם ומנוגד לאינטרסים שלהם, הרגשיים והכלכליים, וזאת באמצעות האתגר האינטלקטואלי "נראה אותך! אין לך ביצים!".

איכשהו הצלחת לאתגר את שניצל, שנרתם להזדמנות לעוד מסיבה עם החבר'ה ו"להראות לך", ומחמיץ, לצערי, את העניין שהוא יורה לעצמו ברגליים, כפי שעשה במסיבה הקודמת.

קודם הייו לנו נגנים ובורקס, שהראו בצורה חסרת-משמעות שהנגן שלו אינו נמצא כביכול במקום שבו הוא הייה בטוח שהוא נמצא (כשלמעשה בהחלט ייתכן שהוא כן שם).

עכשיו יהייו לנו כבלים וסושי, שסביר שייראו בצורה חסרת-משמעות שהכבלים שלו אינם מתנהגים כביכול בצורה שהוא בטוח שהם מתנהגים (כשלמעשה בהחלט ייתכן שהם כן).

ועוד אפקט מצער בכל זה הוא שכשאני מוחה על הבדיקות האלה מבחינה טכנית, שניצל חושב שאני נגדו ושאני "מקלקל מסיבות". הבעייה היא שהמסיבות נשכחות, אבל המסקנות השגוייות לא.

בקיצור, אתה מזיק כאן בכל מקום שאתה תוקע את האג'נדה שלך, שלדעתי מקומה לא כאן.
שים לב -- לא אתה, אלא האג'נדה שלך. אבל אם אינך מוכן לוותר על האג'נדה שלך, דומני שמקומך אינו כאן כלל.

אני לא רוצה להיכנס לדיונים איך בודקים בצורה אבייקטיבית. זה עניין חשוב -- למתכנני ובוני ציוד ולמי שמתעניין בזה. לנו כאן חשוב איך בודקים סובייקטיבית, ומה נשמע טוב, לא מה נמדד טוב.

עזוב אותנו מזה. די!

עמיר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט: "אתה מוזמן להפנות את הטענות שלך כלפיו".

רק משפט אחד, וכבר מספר טעויות.

1. אין לי טענות, יש לי השגות.
2. ההשגות מתייחסות למה שהצעת שהוא פגום מכמה בחינות.
3. הבחירה של שניצל לא שייכת למה שכתבתי לך, בעקבות הדברים שלך

בנוסף, כמובן, לא ענית לשאלות נוספות המתייחסות לעניין זה ממש (שלא לדבר על האחרות)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אז איזה בדיקות אובייקטיביות חושפות את האמת בין כבלים ?

זו שאלת המיליון דולר.
זה שכרגע ידוע מבחן ה BT זה לא הופך אותו למתאים רק בגלל שבדיקה אוביקטיבית אמיתית לנושא טרם ידועה.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט: אז איזה בדיקות אובייקטיביות חושפות את האמת בין כבלים ?

לשילוב המלים "אמת בין כבלים" אין כל משמעות.

בדיקה אוביקטיבית אחת החושפת הבדלים בין כבלים היא בדיקה טכנית המשווה פרמטרים נמדדים

השאלה היא מה המתאם בין ההבדלים המדידים ובין מה ששומעים ואיך.

כאן אין בחינה קיימת, אין ייחוס, אין כל מתאם מוכח בין זה לבין זה.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בכל מקרה שניצל מתכוון לבצע בבדיקה בביתו בשיטה מס' 3 - כלומר 2 כבלים מחוברים במקביל ל-PRE ושם הם ימותגו לצרכי הבדיקה.

אתה מוזמן להפנות את הטענות שלך כלפיו.

לדעתי האישית, שיטה זו היא הנוחה ביותר והטובה ביותר לבדיקות A/B .

יום טוב - רוברט
אני מוותר על הבדיקה שרציתי לעשות ,
מהסיבות הנל
א-תמיד ימצא איזה תרוץ מהתחת למה הבדיקה איננה נכונה
ב- לא מגיע לכם המאמץ שלנו
ג-נשבר לי הז... מהשטויות של כל מיני חדלי אישים פה ,חשבתי לקחת העניין בסבבה , אבל לא רואה שיש אטמוספרה לזה ,אז לכו תז....
ד- גם ככה יש לנו בחברים מספיק ריגושים אאודיופילים ,ואין לנו צורך להרוות השממון שחלק מחברי הפורום שרויים בו
ה- מבקש מבעלי עניין או שליחות בנושא לעזוב אותי בשקט.
ו- בדקתי העניין אתמול עם בבן שלי , קלעתי ב10 פעמים ב100% , לי זה מספיק ,ולכן הלך לי העניין ,
ז- משעמם לי כאן בלי נמר! אם הוא רוצה לבוא עם האוזניים שלו , אני מוכן לעשות את זה שוב ביחד ,ונכתוב , לא בא , לא נעשה כלום .
ח- למה אין אף תולעת אחר שירים הכפפה ,מה זה חייב להיות אצלי?
ט-לא מבין למה פוחדים מהעניין , אני ממש לא מודאג , בלינד ,לא בלינד , צריך לסמוך על האוזניים ,לא?
י- למה יש "חרדת קודש " מסביב לעניין ,והתיחסות כל כך רצינית , אז הגיע מישהו שקורא תיגר על משהו שממש חפיף לשמוע ,
ואז מופיע לו עמיר שטוען שהכל מועד לכשלון כרגיל , אז תדע לך שלא נכשלנו קודם , הערנו את הפורום לכוון טוב ,בניגוד לכוון העכור כרגע , אבל ,טוב זו דעתך ,למרות הכל אני מאוד מעריך את תשובותיך ותשובת מר פלרמן לכווכב השביט שעובר עכשיו בשמינו .
יא- היום באים חברים ,נראה אולי נבדוק שוב ,בלי הבדיקות של רוברט, מה בעצם איכפת לנו מהבדיקות של רוברט ,אם הכבל מהונדס או לא , העיקר שיש הבדל ,הקיצור הלך לי גם העניין מגחמותיו של רוברט , ודי נמאס לי מזה .
יאללה להתראות.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
רוברט,
לאור התגובה הנ"ל של שניצל, נשארה האופציה שמתנוש הציע בזמנו (התערבות וכו').
ביקשת להמשיך את הדוח שיח איתו בפרטי.
יצא מזה משהו?

ארז

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור