The mcgurk effect

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני בשוק! בפולקע! זה ממה לא יאומן, החת'כת ח** הזה!

אחרי כל החRא שהוא מאכיל אותנו חודשים, עם ממש הטרדות לכל דבר ועניין, הוא עוד חושב שמגיעה לו נחת!
ואיזו נחת? אומרים שאין שימחה גדולה מהשימחה לאיד --

אז לא מספיק לו שהוא מצליח לפתות את שניצל בפיתפותי "ביצים" בכלל להיכנס לטסט כזה, גם ככל ששניצל יותר פתי ושטיפש שהשקיע בכבל "יקר בטרוף" לעומת רוברט שהשקיע בכבל "תחנה מרכזית", כך רוברט ישמח יותר!

כך! באותיות על גבי אינטרנט!

אני צריך לקנות וישרים מלהקיא על המסך.

באמת, "מגיעה לו נחת".

לדעתי, מגיעה לו בעיטה בתחת.
הרחק מעבר ל-orbit של כדור הארץ.

איחס!
עמיר

עמיר, ההתנהגות שלך אינה ראויה - אני לא מתחבא מאחורי שום חרטא , רק האמת

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עניין ה-90-100 דציבל בשמיעת מוזיקה בחדר הוא עניין מעניין בהחלט
רוברט שומע בעוצמות מחרישות אוזנים. הוא הייה אצלי, אני לא זוכר אם הוא רק התקרב ל-100 או עבר (מדדתי).
אני ישבתי עם הידיים לוחצות בכל הכוח על האוזניים, עד שפשוט דרשתי להחליש.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר, ההתנהגות שלך אינה ראויה - אני לא מתחבא מאחורי שום חרטא , רק האמת
ברור שכולך אמת -- נציג האמת והמדע עלי אדמות...

שלא נדע

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
עמיר: "רוברט שומע בעוצמות מחרישות אוזנים. הוא הייה אצלי, אני לא זוכר אם הוא רק התקרב ל-100 או עבר (מדדתי)".

תגיד, עמיר, אם מישהו מדבר אליך ואתה לא שומע כי יש לך בעיות שמיעה, לא תבקש ממנו להגביר? ואם גם אז אתה לא שומע כי בעיות השמיעה באמת חמורות, לא תבקש שיוסיף ויגביר?

ותגיד, לא תנסה להגדיל עם היד את שטח אפרכסת האוזן, ממש כשם שראיתי שאדם אחד עושה בביתו במערכת - שם הוא עושה את זה עם ספוגים גדולים?

אז ככה זה, יש אנשים ששומעים ויש אנשים שצריכים הגברה נוספת מכל סוג שהוא.

חקסמח

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא דינמיות של החדר ולא נעלים ,מחבר את שני הכבלים לקדם , אחד סתום בלחץ , השני פתוח ומבריק , מזמין חברים בכף בלי לחץ , נשתה יין ,נגביר נחליש , נחליף דיסקים , גיטרות ,מצילות , קטעים עם בסים ,ונחליף מכאן לשם , אם זה לא ברור כשמש באוירה הנכונה אני ציצנת , יש לי בן בן 15 ,נבקש ממנו להחליף בין הכניסות , הנה אני עכשיו כותב מהחדר הסמוך ושומע הולהלה חותך לי את האוזניים , נורה גונס נשמעת כמו חמתי ששתחיה ,
יאללה מי רוצה לבוא , אנחנו נראה סוף סוף לרוברט אם אנחנו מבדילים בין כבל סתום לכבל פתוח , ושיגיד תודה רבה שלא הבאתי מהארון כבל זהב טהור יחד עם כבל פלדיום ,את אלו כבר מבדילים בקפה הנרייטה מול הבית.
אגב ארתור - הפלדיום לכאורה ריאליסטי ושקום ,ולזהב יש צליל מוזהב ואיטי , אם היית פעם שומע ההבדלים היית חוסך לנו מלא פוסטים,ושניהם סתם מחוברים בלי פיתולים ובלי סיכוכים ובלי כלום , סתם מולחמים לקונקטורים בתוך צינורית טפלון, ההבדל בצליל הוא מסוג המתכת ,
מעבר לזה לא ניתן לבליינד טסט לעשות לנו מתח ,אנחנו נעשה מסיבה בכף ,אולי נאכל סושי ונזמין סאקי , מי של רוצה הביצים שלו בחבילה שלא יבוא ,לא צריך , ונניח נפלנו במיבחן הקליל הזה ,תמיד אפשר לאמר שהשתכרנו.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר: "רוברט שומע בעוצמות מחרישות אוזנים. הוא הייה אצלי, אני לא זוכר אם הוא רק התקרב ל-100 או עבר (מדדתי)".

תגיד, עמיר, אם מישהו מדבר אליך ואתה לא שומע כי יש לך בעיות שמיעה, לא תבקש ממנו להגביר? ואם גם אז אתה לא שומע כי בעיות השמיעה באמת חמורות, לא תבקש שיוסיף ויגביר?

ותגיד, לא תנסה להגדיל עם היד את שטח אפרכסת האוזן, ממש כשם שראיתי שאדם אחד עושה בביתו במערכת - שם הוא עושה את זה עם ספוגים גדולים?

חקסמח
עם כל האי-כבוד לרוברט בנושאי אודיו, אין ולא הייה בכוונתי להציג אותו כחרש. הוא לא.
הוא פשוט אוהב להאזין סופר-חזק, כמו שייש אנשים שאוהבים לשמוע מוסיקה בבארים ובאירועים סופר-מוגברים.
זה נראה לי קשור לסוג של טעם.

זה שכך הוא "בודק"/מתרשם מרמקולים, זה נראה לי לא לגמרי לעניין.
אבל זה חלק מהמושגים שלו לגבי הערכת ציוד, ולא נראה לי שייש הרבה מכנה משותף בינינו.

הוא גם אמר משהו כמו שהבדיקה האולטימאטיבית לרמקולים/מערכת היא לא בעזרת מוסיקה אלא בעזרת השמעת רעש ורוד (או לבן?) ולוודא שאין התבלטות של אף תחום. דרך אגב -- לוודא בעזרת האוזן, לא במדידה -- מדעי מאוד.

זכותו של רוברט לעולם הערכים שלו -- אבל למה הוא חושב שזכותו להטריד אותנו עם זה ועוד מגיע לו שיישמחו אותו על כך -- זה ממש נשגב מבינתי הדלה.

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113

חקסמח
בעצמות חזקות אין הבדלים בין כבלים , יש התערבות גדולה מדי של החדר -איכות נשמעת בעצמה נמוכה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תגיד, עמיר, אם מישהו מדבר אליך ואתה לא שומע כי יש לך בעיות שמיעה, לא תבקש ממנו להגביר?
זה מתחיל לקרות לי -- כבר דפקתי לעצמי את השמיעה לא רע עם ווליומים נמוכים בהרבה.
יש לי ירידה ניכרת בשמיעה בשתי האוזניים. הרופא המומחה אמר שזה רחוק ממצב של מכשיר שמיעה, אבל כשמדברים חלש לא תמיד אני שומע.

מה שמפתיע (אותי) בהקשר זה הוא שעדיין נותרו לי יכולות הבחנה בפרטים ובגוונים מעל לצפוי.
עם זאת, מעולם לא התיימרתי להיות בעל "אוזני זהב", עוד לפני המיגבלות האובייקטיביות.

מסקנה: לא כדאי להאזין בעוצמות גבוהות, אפילו פחות מרוברט) במשך הרבה שנים, במיוחד שייש נטייה גנטית משני הצדדים לשמיעה לא מזהירה. לאבא שלי יש מכשיר שמיעה כבר מגיל 80 או קצת פחות... :)

עמיר

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שמיעה קלינית טובה זה דבר חשוב בתחביב (ממש משפט גאוני;) ),
אבל עם הזמן למדתי שיותר חשוב ללמוד בעיקר מניסיון (שכולל הרבה התנסויות) איך ומה לשמוע.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
שמיעה קלינית טובה זה דבר חשוב בתחביב (ממש משפט גאוני;) ),
אבל עם הזמן למדתי שיותר חשוב ללמוד בעיקר מניסיון (שכולל הרבה התנסויות) איך ומה לשמוע.
נכון.

נכון.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בעצמות חזקות אין הבדלים בין כבלים , יש התערבות גדולה מדי של החדר -איכות נשמעת בעצמה נמוכה.
לדעתי, איכות נשמעת במיטבה ווליום "ריאלי" -- בעוצמה שבה היית שומע אם היית נמצא במקום שבו הייו המיקרופונים.

בעוצמה נמוכה מזה חסרים (תחושתית) באסים וגבוהים, ובגבוהה מזה יש עודף משניהם.

בחוסר, זה יכול לגרום לתחושת סתימות וחוסר נפח, ובעודף, לחריפות ונפח-יתר.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אנחנו נעשה מסיבה בכף ,אולי נאכל סושי ונזמין סאקי , מי של רוצה הביצים שלו בחבילה שלא יבוא ,לא צריך , ונניח נפלנו במיבחן הקליל הזה ,תמיד אפשר לאמר שהשתכרנו.
:בעד:

אבל בנוסף לכל הצרות, אני גם לא בעניין של סושי ושל אלכוהול....

עמיר

נ.ב., הרגע ראיתי בספר נהדר שאני קורא ("מוזיקה שקולה") יופי של משפט שמישהי אמרה אחרי ששתתה טיפה יותר מדי:
"Without life, wine isn't worth living"

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עמיר.

אשמח אם תערוך את הפוסט בוא הזכרת את המילה "חRה" שהופנתה כלפי רוברט.
אני מבין שאתה נסער אך זכור שמדובר בויכוח על אודיו ולא בויכוח על חיים ומוות.

בכלל. השירשור הזה, למרות שאינני מסכים כלל עם דעתו של רוברט, דורש להוריד קצת את הטונים כלפיו. כך או כך השירשור הזה הולך על הגבול שבין העלבה אישית לבין ויכוח סוער. מויכוחים אנחנו לא מתרחקים, מהעלבות אישיות כדאי להתרחק.

אנא, שמרו על תרבות דיון, ועמיר. אל תשכח לערוך ולשמור על קור רוח (אתה בדרך כלל עושה זאת בטבעי).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר.

אשמח אם תערוך את הפוסט בוא הזכרת את המילה "חRה" שהופנתה כלפי רוברט.
אני מבין שאתה נסער אך זכור שמדובר בויכוח על אודיו ולא בויכוח על חיים ומוות.

בכלל. השירשור הזה, למרות שאינני מסכים כלל עם דעתו של רוברט, דורש להוריד קצת את הטונים כלפיו. כך או כך השירשור הזה הולך על הגבול שבין העלבה אישית לבין ויכוח סוער. מויכוחים אנחנו לא מתרחקים, מהעלבות אישיות כדאי להתרחק.

אנא, שמרו על תרבות דיון, ועמיר. אל תשכח לערוך ולשמור על קור רוח (אתה בדרך כלל עושה זאת בטבעי).
בוצע, אם כי כמובן עותק של המקור נשאר בציטוט שבפוסט של רוברט.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אערוך את ה"עותק".

תודה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לא דינמיות של החדר ולא נעלים ,מחבר את שני הכבלים לקדם , אחד סתום בלחץ , השני פתוח ומבריק , מזמין חברים בכף בלי לחץ , נשתה יין ,נגביר נחליש , נחליף דיסקים , גיטרות ,מצילות , קטעים עם בסים ,ונחליף מכאן לשם , אם זה לא ברור כשמש באוירה הנכונה אני ציצנת , יש לי בן בן 15 ,נבקש ממנו להחליף בין הכניסות , הנה אני עכשיו כותב מהחדר הסמוך ושומע הולהלה חותך לי את האוזניים , נורה גונס נשמעת כמו חמתי ששתחיה ,
יאללה מי רוצה לבוא , אנחנו נראה סוף סוף לרוברט אם אנחנו מבדילים בין כבל סתום לכבל פתוח , ושיגיד תודה רבה שלא הבאתי מהארון כבל זהב טהור יחד עם כבל פלדיום ,את אלו כבר מבדילים בקפה הנרייטה מול הבית.
אגב ארתור - הפלדיום לכאורה ריאליסטי ושקום ,ולזהב יש צליל מוזהב ואיטי , אם היית פעם שומע ההבדלים היית חוסך לנו מלא פוסטים,ושניהם סתם מחוברים בלי פיתולים ובלי סיכוכים ובלי כלום , סתם מולחמים לקונקטורים בתוך צינורית טפלון, ההבדל בצליל הוא מסוג המתכת ,
מעבר לזה לא ניתן לבליינד טסט לעשות לנו מתח ,אנחנו נעשה מסיבה בכף ,אולי נאכל סושי ונזמין סאקי , מי של רוצה הביצים שלו בחבילה שלא יבוא ,לא צריך , ונניח נפלנו במיבחן הקליל הזה ,תמיד אפשר לאמר שהשתכרנו.

צוחק!צוחק!צוחק!

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
בוצע, אם כי כמובן עותק של המקור נשאר בציטוט שבפוסט של רוברט.

עמיר
גם אני אערוך את תגובתי לעמיר לטונים רגועים יותר.

עמיר, תערוך בבקשה את הציטוט שלי בפוסט שלך , לאשר כתבתי - תודה

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

תקרא ותתיחס ברצינות לפוסטים שאני ועמיר כתבנו לך !!! - הוספתי אותם :
שניצל,

הצעה ידידותית:

לפני שאתה מתחיל להרים את הפרוייקט כפי שרק אתה יודע לעשות, תעשה את הניסוי עם עצמך, כשמישהו אחר בביית מזיז את בורר הכניסות -- או משאיר אותו בכוונה באותו מקום -- ותראה אם אתה מצליח להבחין על עיוור בהבדלים ולזהות באיזה כבל מדובר.

תדאג גם לעצום עיניים כשהוא/היא נכנס/ת לחדר עד שהוא/היא יוצא/ת, כדי שלא תוכל לנחש לפי הבעות הפנים ו/או שפת הגוף, ושלא יגידו לך שסיימו אלא יצלצלו בפעמון, או ישברו צלחת/כוס, כדי שלא תשמע מגוון הקול.

ייתכן שזה פחות קל ממה שנדמה.

עמיר

שלום שניצל , הפתעה !!! אני מסכים בהחלט עם דברי עמיר .

אסור לך להגיע למצב שהפעם הראשונה שאתה מבצע BT היא בבדיקה עצמה.
אתה חייב לאמן את עצמך, והרבה, כדי שתרגיש נוח עם "חווית " ה-BT.

אני מציע לך שהבודק בזמן האימונים יהיה "לא מהתחום " כדי שתהיה הכי רגוע ונינוח שאפשר.
אתה לא חייב "להתיש את עצמך" במספר בדיקות רב - גם 5-10 בדיקות לסאשן אחד זה בסדר. אבל תבצע הרבה סאשנים !!!

כפי שאתה רואה אני מעוניין שהבדיקה תהיה "אמינה סטטיסטית" ככל האפשר ואני לא חוסך ממך טיפים על מנת שתצליח בבדיקה, ואני חוזר ואומר, לאמינות סטטיסטית גבוה , נדרש אדם מיומן בחווית ה-BT.

תתאמן הרבה וקשה :) - וניתן לאמת לנצח - רוברט

אמון קל ונעים -רוברט

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ה"אמת" היא שככל הידוע, בדיקות A/B לא בהכרח בכלל חושפות הבדלים בין כבלים, כך שאין טעם לבצע את המבחן, פרט כדי לשמח את רוברט.

עמיר

אז איזה בדיקות אובייקטיביות חושפות את האמת בין כבלים ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לשמוע את הכבל, לדעת מה מנגן ולהיות כנה עם עצמך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור