ANA[DIA]LOG -- קשקשן צמרת

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
מה כבר יש להצליח, קונים פטיפון טוב, ראש, פרה ….. מכוונים, שומעים!
עמיר מסביר מצויין מה אתה ושכמותך אוהבים באנלוג בצורה הכי ברורה ומנומקת שאפשר, הוא גם לא טוען שדגיטל נשמע יותר טוב אלה מסביר את ההבדלים הטכנים ומה לעשות שהיכולות של הדיגיטל יותר גבוהות. ולמרות זאת הוא עדיין מעדיף בחלק מהמקרים תקליטים. את זה שאישית אתה לא אוהב את עמיר אין צורך להכניס למשוואה.
תשובה חובבנית של חובבן....

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
אחרי שעמיר נכשל/ לא הצליח למקסם את התוצאה אצלו באנאלוג ,
החל בתהליך של שכנוע עצמי שדיגיטל נשמע לטעמו טוב יותר .
ראשית -- לא שמעת, אז אין לך מושג ירוק אם הצלחתי או נכשלתי.

שנית, כמה פעמים כתבתי שיש לא מעט מקרים שבהם אני מעדיף תקליטים? לך תספור לפני שאתה משמיץ אישית.

חוצמזה, לא טענתי שהסאונד של דיגיטל טוב -- או רע -- יותר מאנלוג: אני אוהב את שניהם, ולא זקוק לשום סוג של שכנוע, עצמי או אחר.

1. אין עדיפות מוחלטת מבחינת איכות שמע לא לאנלוג ולא לדיגיטל. מה שנשמע עדיף זה בראש ובראשונה עניין של טעם אישי, ותלוי גם בהקלטה, בהעברה מהמאסטר למדיה/קובץ, בציוד, במצב הפיזי של המדיה ושל הציוד, ובעוד גורמים.

2. יש עדיפות מובהקת וחד-משמעית לדיגיטל בכל אספקט טכנולוגי ומדיד, אין תחרות בכלל, אבל זה לכשעצמו לא קובע מה נשמע טוב יותר. ראה #1 לעיל.
מה יכול להיות ברור יותר, למעט למי שרוצה להשמיץ אישית?

ואם כן ?
אז מה רע בכך, לא מובן לי.
רע בזה שזה שקר מוחלט, והשמצה ברמה האישית.

נערך לאחרונה ב:

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
327
נקודות
83
ואם כן ?
אז מה רע בכך, לא מובן לי.
אין שום רע בזה.
להוציא סאונד מאנאלוג זה לא דבר של מה בכך ומכיוון שהוא לא הצליח הוא לא באמת חשף את ההבדלים בין המקורות

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
אין שום רע בזה.
להוציא סאונד מאנאלוג זה לא דבר של מה בכך ומכיוון שהוא לא הצליח הוא לא באמת חשף את ההבדלים בין המקורות
שקרן ומשמיצן

RB68

חבר משקיען
מעורבות
525
נקודות
93
הוא לא באמת חשף את ההבדלים בין המקורות
וואו. ממש בלש גשש אתה. אתה יכול לפתוח מועדון אקסקלוסיבי של "חושפי ההבדלים" ולמנות את עצמך לנשיא, יו"ר וראש ועדת קישוט.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
להיפך, לך אין זכות לכתוב עלי דברים שקריים בפומבי.
חחחחח אנשים נזעקים רק כשזה מגיע אליהם .
אפילו עם ההבנה המוגבלת שלי הצלחתי להגיע לתובנה הזאת לגבי בני אדם
ראית מה זה זה :לב:

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
מתחילות אי ההבנות הקלאסיות -- והכנראה בלתי נמנעות -- איתך/שלך:

הזכרתי אספקט בודד שבו לדיגיטל יש יתרון מובהק וחד משמעי, שאינו בהכרח שימושי.

בכל שאר האספקטים, הדיוק והאיכות תורמים ועוד איך, ולא חסרים מקרים -- למעשה ברוב המקרים, בתלות בטעם האישי -- הסאונד של דיגיטל עדיף בהפרש אדיר.

לא הבנת. הסברתי כרגע שוב. קרא ונסה להבין.

איך אתה מצליח לעוות כל דבר בצורה כל כך מהותית? העיוותים שלך גדולים בהרבה משל אנלוג!

אף אחד לא רץ לקנות תקליט או דיסק בגלל שהוא יודע שקיימים עיוותים, ואותם הוא רוצה לשמוע. מאיפה הקישקוש הזה? ני נדהם כל פעם מהדמיון העקום שלך.

אתה מתעקש לעוות ולעקם כל דבר שאני כותב, מהמסד עד הטפחות, ומעבר לזה.

הרוב המוחלט של המאזינים לא מודע לתהליכים ולא לעיוותים ולא להיעדרם.
עמיר אתה מסתמן בסופו של יום כצפיחית בדבש, בניגוד אליך אני מבקר את התאוריות שלך בלשונך. באמת תודה שהסכמת איתי לפחות בעניין רכישת התקליטים.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
822
נקודות
113
אם אני חי בסרט יש כמה שחיים בסינמה סיטי...
הכל טוב
תשמע בדאק של 200 שח אם זה מה שעושה לך את זה
אתה לא יודע בכלל איך נשמע המקור ומה יותר נאמן למקור זה הכל קשקוש אחד גדול
בסוף אתה שומע כדי להינות ממוזיקה, והזמן שיש לך לעשות את זה מוגבל.
אז כדאי שתשמע באופן שעושה לך טוב, ללא קשר למה שאנשים אחרים בוחרים לעשות
נראה שאתה מתמקד באחרים דווקא, איך הם שומעים, מה הם קונים במקום להתמקד בעצמיך ולתרום מהידע העצום שצברת...
אם אתה נהנה לשמוע מוזיקה וההנאה בעצם היא שלא יצאת פראייר, זה גם בסדר, רק תגיד את זה בלי לחרטט על פורמטים. ואין טעם להגיד את זה בכל פוסט, כולם ליטרלי הבינו את עמדתך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
עמיר אתה מסתמן בסופו של יום כצפיחית בדבש, בניגוד אליך אני מבקר את התאוריות שלך בלשונך. באמת תודה שהסכמת איתי לפחות בעניין רכישת התקליטים.
לא יודע מה מסתמן עבורך, לא שזה מעניין, אבל אתה מבקר את מה שאני כותב לפי הבנתך -- *מיטב* הבנתך -- אבל אתה בעליל לא מבין, ו*לגמרי* מעוות, כל דבר מתוך דברי שאתה בוחר להזכיר.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
525
נקודות
93
אתה חי בסרט
שי, כולנו חיים בסרט :cool:
יש רק דרך אחת לברר (אבל ממש לא חייבים לברר) מי חי בסרט ומאיזה ז'אנר -
ניסוי דאבל בליינדד רב משתתפים ורב איטרציות שנערך במתודולוגיה נכונה. זה יקר, מתיש ויש גבול עד כמה המחקר האקדמי ה"מסודר" באמת שם על בירור ציפור הנפש של קבוצת המצ'וגעים הקרוייה אודיופיליה...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
שי, כולנו חיים בסרט :cool:
יש רק דרך אחת לברר (אבל ממש לא חייבים לברר) מי חי בסרט ומאיזה ז'אנר -
ניסוי דאבל בליינדד רב משתתפים ורב איטרציות שנערך במתודולוגיה נכונה. זה יקר, מתיש ויש גבול עד כמה המחקר האקדמי ה"מסודר" באמת שם על בירור ציפור הנפש של קבוצת המצ'וגעים הקרוייה אודיופיליה...
שאלה מה רוצים לבדוק. למשל כדי לבדוק דמיון למאסטר, צריך גישה למאסטר. חוצמזה, יש קושי שאפילו double-blind לא יכול לעקוף אותו, וזה שאפשר לזהות מתי ויניל מנגן לפי הרעשים.

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
83
אין צורך בבליינד כי ההבדלים שם והם גדולים ואפילו תהומיים, תקליט הרבה יותר כיף לאוזן ב 1 על 1 מאשר כל מדיה אחרת(חוץ מטייפ סלילים).

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,863
נקודות
113
תשובה חובבנית לחובבן....
זה שאתה משתמש במשפטים ארוכים בשפה מליצית לא הופך אותך למקצוען, בכל וויכוח מאז ומעולם אתה תמיד מפגין חוסר יידע בסיסי.
ורק לצורך העניין, מה הסיפור בללכת לאחד מסוחרי האנלוג הטובים ולהשקיע אצלו כסף על מנת לרכוש פטיפון טוב ולשמוע מצויין תקליטים? מה כבר צריך להיות מקצועי? כל חובב מוזיקה שבוחר לאסוף תקליטים ויש לו הכסף יעשה בדיוק את זה.

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
אני בכלל מעדיף רדיו AM
הסאונד שלו הכי חם אורגני מלטף ואנושי :לב:

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
327
נקודות
83
זה שאתה משתמש במשפטים ארוכים בשפה מליצית לא הופך אותך למקצוען, בכל וויכוח מאז ומעולם אתה תמיד מפגין חוסר יידע בסיסי.
ורק לצורך העניין, מה הסיפור בללכת לאחד מסוחרי האנלוג הטובים ולהשקיע אצלו כסף על מנת לרכוש פטיפון טוב ולשמוע מצויין תקליטים? מה כבר צריך להיות מקצועי? כל חובב מוזיקה שבוחר לאסוף תקליטים ויש לו הכסף יעשה בדיוק את זה.
תשובה של חובבן...

Audiofile

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
בואו פשוט נסכים שמתנוש וAK1 הכי מקצועיים כאן :לב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
אין צורך בבליינד כי ההבדלים שם והם גדולים ואפילו תהומיים, תקליט הרבה יותר כיף לאוזן ב 1 על 1 מאשר כל מדיה אחרת(חוץ מטייפ סלילים).
א. אתה מתייחס לטעמך/העדפתך כאל עובדה. הם לא. לחלק גדול -- אולי רוב -- דיגיטל נשמע עדיף, לפחות בחלק מהמקרים, ובכל מקרה מעבר לכך שזה תלוי בעיקר בטעם אישי, זה תלוי גם בציוד, באיכות ההעברה למדיה/קובץ ועוד ועוד.

אם רוצים לעשות מחקר בעל משמעות כלשהי, אחת מדרישות הסף היא שהמאזינים לא ידעו למה הם מאזינים. רק אז הם יכולים לשפוט לפי העדפתם האמיתית ולא לפי ההטיות שיש להם, בין אם הם מודעים להן ובין אם לא.

arb

אוהב את התחום
מעורבות
131
נקודות
43
pruym היקר,
אני לא מתיימר להציג עצמי כמקצוען, אלא לחלוק גם איתך את הידע שצברתי, ואני תמיד מכבד את הצד שאני פונה אליו, אבל גם לזה יש את גבול הטעם הטוב.
עזוב הבנתי אותך, תשובתי התמציתית על כך שלדידך לקבל תוצאה מסט אפ אנלוגי זה קלי קלות ומסתכמת ב-X פעולות בסיסיות, הייתה ארוכה ומלאה בציניות, אז קבל התנצלותי. אם זאת תן לי לחדש לך משהו, היא הייתה מדוייקת להפליא ומגלמת הרבה מאד שעות של התעסקות בתחום שיחזור המוסיקה גם באמצעות המדיה הדיגיטלית.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור