שאלה על כבל חשמל

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ומה לגבי כבלי רמקולים, שם לא צריך "רכיב שלישי" האם בכבלי רמקולים אפשר לעשות ניסוי כזה לחבר 2 זוגות כבלים בו זמנית ולנתק אחד מהם תוך כדיי שמיעה בלי לכבות או להפסיק אלה בניגון רצוף , האם זה אפשרי ?

מעולם לא בדקתי כבלי רמקולים בדרך הזאת.
עבורי אם ההבדל הוא מינורי ומאוד קשה להבחנה אז הוא לא מספיק מעניין או לא שווה עבורי את מחירו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אם יש ספק בנוגע למפצל, אפשר ללכת עם כבלי החשמל צעד קדימה ולוותר עליו, להוריד מצד אחד את השקע ולחבר את שניהם במקביל לשקע אחד, צד שני יתחבר לחשמל ואז לנתק מהקיר תוך כדיי ניגון, פעם כבל 1 מנותק, פעם כבל 2 מנותק ופעם שניהם מחוברים.
עכשיו אין גורם שלישי מה דעתך ?

לא מבין למה יש צורך בנוהל המסורבל הזה.
מה זאת אומרת ״שניהם מחוברים״?
איך שני כבלי חשמל יכולים להיות מחוברים לאותו מכשיר ?
מחברים כבל חשמל נגיד לקומפקט דיסק, מאזינים לקטע מייצג שמכירים טוב, מכבים, מחליפים את הכבל , מדליקים ומאזינים שוב.
מה כל כל מסובך או מפריע לך לעשות את זה פשוט ?
ההשוואה צריכה לייצג נכון איך זה נשמע באמת ושומעים כאשר כבל אחד מחובר למכשיר .

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
שניהם מחוברים יחדיו כלומר במקביל ואז לא מנתקים מכבים מחברים ומדליקים שוב, אלה בניגון רצוף. מה כ"כ מסובך או מפריע לעשות אז זה הכי פשוט בעולם .
שני כבלי חשמל בקלות יכולים להתחבר יחדיו, חיבור חשמלי מקבילי הכי פשוט שייש.

אני לא טוען כך או אחרת גם אני עם ממותגים ויקרים, אבל בחייאת בוא ... כיבוי והדלקה זו לא השוואה נכונה, המכשיר משתנה בכיבוי ובהדלקה בכל שעה וטמפרטורה ביום בחיים לא תדע מה גורם לשינוי בשמיעה אם זה מליון ואחד דברים שמסביב את הכבל עצמו. עדיף להשוות גם אם זה עם גורם שלישי ולהאשים אותו בסוף והעיקר לא לכבות ולהדליק כי זה לא אינדיקציה נכונה.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שניהם מחוברים יחדיו כלומר במקביל ואז לא מנתקים מכבים מחברים ומדליקים שוב, אלה בניגון רצוף. מה כ"כ מסובך או מפריע לעשות אז זה הכי פשוט בעולם .
שני כבלי חשמל בקלות יכולים להתחבר יחדיו, חיבור חשמלי מקבילי הכי פשוט שייש.
איך מחוברים במקביל בלי שיש מפצל Y כמו שהבאת קודם בלינק ?
אם צריך ניגון רצוף על מנת להבחין בהבדל ולא מבחינים בו בהחלפה רגילה אז עבורי זה לא מספיק.
בכל השוואה של כבל חשמל שעשיתי זה תמיד היה בהחלפה רגילה , בלי מפצל מתווך .

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
לא רק
אני גם עושה ניקוי אצל רופא מדי פעם
מה שמצחיק זה שאין אצלכם אופציה אחרת. גם אם יתברר אחרי הניסוי שדוד טעה בכל הפעמים אף אחד לא יודה שאין הבדלים שמיעים.
יש משהו שאין לי ספק בו בכלל. אנשים שומעים גם עם העיניים.
אני לא חושב שאנשים פה טפשים שמשקיעים אלפי שקלים על כבלים. אני באמת מאמין שהם שומעים הבדל ונהנים יותר רק שהסיבה היא הראייה וזה לגיטימי לגמרי בדיוק כמו שאשתי תוציא 3000 דולר על תיק ותהנה ממנו מאד רק כי כתוב עליו פראדה
המריבות פה נוצרות כי אין לגיטימציה כביכול לרכוש מוצר יקר רק כי הוא נראה יותר טוב. אבל למה בעצם ? מה הבעיה עם זה. ? אם השורה התחתונה היא שאני נהנה יותר אין לי בעיה מה הסיבה
אתן לך עוד דוגמא
אני יכול לרכוש דיסק של קונצרט ב 80 שח או DVD של אותו קונצרט בשני ערוצים בדיוק באותה איכות ואותה הפקה ב 150 שח.
אני אעדיף את ה DVD כי אני נהנה הרבה יותר מקונצרט קלאסי שאני רואה את הנגנים. לגיטימי
אני רוצה שדוד יודה רק בדבר אחד אחרי שיכשל בבדיקה. יש הבדל אבל הוא לא נובע מחוש השמיעה
וגם להפך. אם יצליח אשמח להודות שטעיתי. אין לי בעיה עם זה

קודם כל אני שמח בשביל שמצב השמיעה שלך תקין
מהחל לך בריאות ושמיעה חדה 6/6 לנצח ;)

1. אנחנו לא רבים.
כיף להתווכח איתך , אתה לא מסכים עם דעת הרוב והדיונים אתך מוסיפים עניין.
יש הבדל גדול בין תיק לכבל.
תיק אתה רואה כל הזמן, עם הלוגו של פראדה אתה משוויץ כל זמן שרואים.
הכבל בדרך כלל נסתר מהעין, זרוק מאחורי המזנון , כמו כל מוצר חדש שקונים מתרגשים ביום הראשון אבל אם יש אודיופיל שיושב לבד על הכורסה בסלון שומע מוסיקה ומלטף לעצמו את האגו כי יש לו כבלים ב 1000$ , המצב שלו קשה, אבל ממש קשה.
בספק אם יש משהו מהאדיופילים שמתענגים מהמחשבה שיש להם מערכת יקרה.

2.סתם לצורך העניין אם דוד יצליח בבדיקה.

חמש מתוך חמש.

יודע מה נגיד ועוד כמה חברים יהיו בבדיקה וגם הם יצליחו ( לדעתי אם ארבעה מנחשים חמש מחמש זה לא פחות טוב 13 מ 16) .
האם מבחינתך זו אנדקציה לכך שיש הבדלים?

3. אולי אני רותם את העגלה לפני הסוסים אבל איך תסביר (לעצמך , אתה לא חייב דין וחשבון לאף אחד) שאנשים מצליחים לשמוע הבדלים ואתה לא.
זה יהיה חשוב לך?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לני
למה מתקבל על הדעת שיש אנשים שרואים טוב יותר מאחרים, אנשים שחוש הטעם או הריח אצלם יותר רגיש מאשר אצל אחרים אבל כאשר מדובר בחוש השמיעה (כמובן המכלול של אוזניים + הפענוח במוח) אז זה לא מתקבל על הדעת ?
למה בשמיעה הציפייה היא ש״כולם אותו דבר״?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
קודם כל אני שמח בשביל שמצב השמיעה שלך תקין
מהחל לך בריאות ושמיעה חדה 6/6 לנצח ;)

1. אנחנו לא רבים.
כיף להתווכח איתך , אתה לא מסכים עם דעת הרוב והדיונים אתך מוסיפים עניין.
יש הבדל גדול בין תיק לכבל.
תיק אתה רואה כל הזמן, עם הלוגו של פראדה אתה משוויץ כל זמן שרואים.
הכבל בדרך כלל נסתר מהעין, זרוק מאחורי המזנון , כמו כל מוצר חדש שקונים מתרגשים ביום הראשון אבל אם יש אודיופיל שיושב לבד על הכורסה בסלון שומע מוסיקה ומלטף לעצמו את האגו כי יש לו כבלים ב 1000$ , המצב שלו קשה, אבל ממש קשה.
בספק אם יש משהו מהאדיופילים שמתענגים מהמחשבה שיש להם מערכת יקרה.

2.סתם לצורך העניין אם דוד יצליח בבדיקה.

חמש מתוך חמש.

יודע מה נגיד ועוד כמה חברים יהיו בבדיקה וגם הם יצליחו ( לדעתי אם ארבעה מנחשים חמש מחמש זה לא פחות טוב 13 מ 16) .
האם מבחינתך זו אנדקציה לכך שיש הבדלים?

3. אולי אני רותם את העגלה לפני הסוסים אבל איך תסביר (לעצמך , אתה לא חייב דין וחשבון לאף אחד) שאנשים מצליחים לשמוע הבדלים ואתה לא.
זה יהיה חשוב לך?
1. עדיין עצם הידיעה שיש לך ציוד יקר יכול לגרום לך להנאה מסויימת
2. בהחלט כן - אמרתי שאין לי בעיה להגיד שטעיתי
3. אליה וקוץ בה - מצד אחד אתבאס שאני ״דפוק״ לא מצליח לשמוע , מצד שני חסכתי כמה אלפי ש״ח

תודה על האיחולים - בריאות עד 120 (הכי חשוב)

אגב אני אשמח שיהיה עוד מישהו אחד לפחות בבדיקה

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לני
למה מתקבל על הדעת שיש אנשים שרואים טוב יותר מאחרים, אנשים שחוש הטעם או הריח אצלם יותר רגיש מאשר אצל אחרים אבל כאשר מדובר בחוש השמיעה (כמובן המכלול של אוזניים + הפענוח במוח) אז זה לא מתקבל על הדעת ?
בדיוק
העלתי לפה בעבר את הסרטון עם לורל/יאני ששני אנשים שומעים בו זמנית משהו שונה

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
רציני ?
מה הטעם להעדיף כבל שנשמע לו פחות מתאים וגם יותר יקר ?
בדיוק מה שאתה טוען (בצדק) שחלק מההחלטות שלנו לא הגיוניות. המבחן היה עיוור ולא היה לו מושג מה אני מחליף, יש מצב שבפעם הבאה הוא יעדיף את הכבל היקר כי אין מה לעשות, גם הפסיכולוגיה עובדת בתחום…
מבחינתי ההצלחה במבחן העיוור היתה בעקביות שלו שהרי מה שמעניין הוא האם בכלל יש הבדל.
דרך אגב, בחנתי אותו גם על הסידי וגם על הדאק ובשניהם באופן עקבי הוא העדיף את הכבל הזול.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
ומה לגבי כבלי רמקולים, שם לא צריך "רכיב שלישי" האם בכבלי רמקולים אפשר לעשות ניסוי כזה לחבר 2 זוגות כבלים בו זמנית ולנתק אחד מהם תוך כדיי שמיעה בלי לכבות או להפסיק אלה בניגון רצוף , האם זה אפשרי ?
בעבר חיברתי כל רמקול לכבל אחר וככה בחרתי. הזוג האחרון נשמע כל כך הרבה יותר טוב מהישן שלא טרחתי…

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בדיוק מה שאתה טוען (בצדק) שחלק מההחלטות שלנו לא הגיוניות. המבחן היה עיוור ולא היה לו מושג מה אני מחליף, יש מצב שבפעם הבאה הוא יעדיף את הכבל היקר כי אין מה לעשות, גם הפסיכולוגיה עובדת בתחום…
מבחינתי ההצלחה במבחן העיוור היתה בעקביות שלו שהרי מה שמעניין הוא האם בכלל יש הבדל.
דרך אגב, בחנתי אותו גם על הסידי וגם על הדאק ובשניהם באופן עקבי הוא העדיף את הכבל הזול.

זה רק מוכיח שכל אחד שומע שונה.
כיף לו שהזול יותר מתאים לו.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
לני

אני לא טוען שכולם שומעים אותו דבר , נהפוכו....
וכמו ששני אנשים רואים 6/6 האחד יכול לפענח את מה שהוא רואה טוב יותר ולשים לב לפרטים שהאחר לא שם לב אליהם .

אותו דבר עם שמיעה

פחות קשור לפסיכולוגיה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
שאלתי את חבר שלי שאתמול עשיתי לו בליינד טסט אצלי והעדיף באופן גורף את הכבל הזול איזה כבל הוא היה רוצה במערכת שלו והוא חד וחלק העדיף את היקר למרות שהוא כבר ידע שבהאזנה הוא מעדיף את הזול…
זה כי הוא יקבל עליו יותר בלוחות.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ומה לגבי התעלמות מאודיוגוד ?
אני לא עונה לו, שים לב שזה כך כבר הרבה זמן, אני עונה לאנשים שעונים לו ומנסה לשכנעם שזה מיותר ורק מזין אותו.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
איך מחוברים במקביל בלי שיש מפצל Y כמו שהבאת קודם בלינק ?
אם צריך ניגון רצוף על מנת להבחין בהבדל ולא מבחינים בו בהחלפה רגילה אז עבורי זה לא מספיק.
בכל השוואה של כבל חשמל שעשיתי זה תמיד היה בהחלפה רגילה , בלי מפצל מתווך .
אתם כמעט בטוח משתמשים בדופלקס אמריקאי שבהגדרתו הוא מפצל, לא מבין את השאלות שלכם, השתמשו בדופלקס לניסוי ואת שאר רכיבי המערכת חברו למקום אחר, אני מעריך שלוותיקים כמוכם יש יותר מדופלקס אחד.
בכבלי רמקול בהחלט לא מחברים שניים במקביל 1. סכנת קצר 2. החוט שלא בשימוש משמש כאנטנה וקבל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין לי תקציב במקרה שאפסיד אבל אשמח לשמוע את תוצאות ההתערבות עם חברים אחרים כאן ;)

איך תפסיד? לשיטתך אין סיכוי שתפסיד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בינתיים בזכותי בכלל סופסוף רוצים לערוך ניסוי בליינד טסט בין כבלים
דבר בעל ערך גדול במיוחד כשיש קשקשנים שטוענים "ללא הוכחה אמפירית" שיש הבדל רק כי הכבל הוא יותר פנסי, מפואר ויקר ומפעילים על עצמם אוטוסוגסטיה בשקל תשעים.
נבדקו ונמדדו וזו עובדה כבלים שעולים מאית מכבלים אחרים שהביצועים שלהם יותר טובים או זהים לכבל היקר יותר.
ולא במבחן אחד או 2.
רוצה לקרוא לי טרול רק כי אני חושב אחרת ממך סבבה
בינתיים אני היחיד כאן שמביא ביסוס לכל מה שאני אומר

אני אמנם מצטט את ההודעה שלו. אבל אני אעשה לכם סדר. עשיתי טונות של מבחנים עיוורים. תמיד הבחנתי גם כשניסו לבלבל אותי. עשיתי מבחנים עיוורים על מקורות דיגיטלים עם אותו קובץ בדיוק ועל אותו ממיר, על כבלי רמקול וכבלי חשמל. זה היה תמיד עם חברים טובים ומוכרים באתר. הם, אם ירצו, ישתפו בתוצאות.

אבל מבחנים כאלה, עם חברי אתר כמו אלוהי האודיו וכדומה, זה מבחן שהוא חייב להיות בהתערבות בתשלום, חייב להיות או צ׳ק או העברה בנקאית שכותרת העברת התשלום צריכה להיות ״שכר לימוד בנושא כבלים״. אם זה לא מתרחש המבחן מבחינתם לא התקיים. אל תחפש מהזן הזה של החכמולוגים אמינות. ההתערבות יכולה להיות על מאות שקלים או על כמה אלפים (כפי שהצעתי לאלוהי האודיו המדובר).

במידה ואף אחד לא שם כסף על השולחן, והמבחן מצולם בוידאו עם שני עדים אחד מכל צד של הנבחנים והבוחנים, אין טעם בכלל לבצע מבחן שכזה.

ולגביך מר אודיוגד היקר.

ברור שאתה טרול ואני משאיר אותך רק בשביל האקשן. ברגע שאחד ממנהלי האתר (גיא למשל) יגיד לי להסיר את המנוי שלך, אתה תוסר באותה שניה בדיוק. ומדוע? לא בגלל שאתה עושה נזק לתחום עם טענות חסרות בסיס של נסיון, אם כי אתה פשוט מוליך שולל את הגולשים החדשים בשרלטנות מביכה.
כתבתי את זה בעבר ואני כותב את זה גם עכשיו. בפורום הזה הוא לא דמוקרטי. כאן ידברו על מה שמתאים לרוח האתר. אז תהיה עירני למה שמשתחרר לך מהמקלדת. ואגב, כשאני מוחק מנוי מהסיבה של ״פגיעה ברוח האתר״, אני מוחק גם את כל מה שאותו מנוי כתב מהרגע שהוא הצטרף. אז זה בכלל מבאס. כי בעצם כל ההשקעה שלך בחשמל, מחשבה וכתיבה יעלמו כלא היו.

אז מה נישאר?
המבחן היחיד שיפורסם בפורום הזה הוא מבחן אצלי, איתי. אם אתה לא מוכן לשים צ׳ק על מבחן כזה זה מלמד אותי שאתה בעצמך לא בטוח בטענות שלך. שהרי אם זה היה בטוח כמו שאתה מצהיר, יכולת פשוט לבוא אלי, לתת לי להיכשל, לקחת צ׳ק וללכת. אחלה כסף בלי מאמץ. רוצה לבוא לקחת אותו? בוא עם הכבל שעשרה שקלים. אם אתה לא בא, כל מילה שלך על כבלים תקרב את הפתעת החסימה שלך לצמיתות.

מבאס אני. הא?

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
איך תפסיד? לשיטתך אין סיכוי שתפסיד.
אין בי יהירות כזאת
האם יש סיכוי שיהיה הבדל? קיים אבל קטן
האם זה הרכיב האחרון שהייתי משדרג במערכת?
דפנטלי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור