שאלה על כבל חשמל

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לא אכפת לי מי יחשוף או לא
אני לא מסתתר כאן תחת שם בדוי
לא בעיה למצוא אותי ולחלק מהחברים יש את הנייד וגם דיברנו ומדברים מחוץ לפורום
אני בדקתי המון פעמים. עם כבלים יקרים מאד. לא שמעתי שום הבדל ואני מנסה להיות אמיתי בבדיקות שאני עושה ולנטרל השפעות פסיכולוגיות
אני גם לא פוסל בעיות חשמל. יש לי מייצב מתח שהוא קריטי מאד לסאונד
יש לי קו ישיר לארון עם כבל שהשחלתי עם בידוד כפול כי היו לי הפרעות קשות מנורות לד
אין שום כובע לאכול. להפך. הייתי רוצה לדעת טכנית אם יש השפעה.
אני מוכן אגב גם לעשות את הבדיקה אצלי
אני לא מפחד לנתק ולחבר 16 פעם
לפני שבועיים קניתי שואב אבק של 'שארק' שאני מרוצה ממנו בסה"כ אך שמתי לב שיש צפצוף מחזורי מכני מהמנוע הראשי בהתאם לסל"ד.
הפנו אותי לשרות ברח' סלמה שאיזה איש זקן אמר לי לא שומע כלום, הלכתי עם השואב לחנות 'סנסנטר' היכן שנקנה ובמזל היו שם שני סוכנים של היבואן 'שריג' ואיש המכירות וכולם אמרו לי שהם לא מבינים על מה אני מדבר אפילו שעשינו השוואה מול המכשיר בתצוגה שלא היה לו את הצפצוף.
בערב הגיע חבר חובב מוזיקה ואמר לי אני שומע את הצפצוף ממרחק מטר. מה המסקנה הברורה מאליה, אל תכעס לירן אבל יש כאלה שגם מתארים את עצמם כאודיופילים שפשוט לא שומעים דברים מסוימים, ד"א פאואר קונדישנר הוא אחד מהמחתימים (חתימה), ולא לטובה, של הצליל ודי מצמצם הבדלים בין כבלי חשמל, פשוט תעשה מבחן בלי לצורך העניין.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לפני שבועיים קניתי שואב אבק של 'שארק' שאני מרוצה ממנו בסה"כ אך שמתי לב שיש צפצוף מחזורי מכני מהמנוע הראשי בהתאם לסל"ד.
הפנו אותי לשרות ברח' סלמה שאיזה איש זקן אמר לי לא שומע כלום, הלכתי עם השואב לחנות 'סנסנטר' היכן שנקנה ובמזל היו שם שני סוכנים של היבואן 'שריג' ואיש המכירות וכולם אמרו לי שהם לא מבינים על מה אני מדבר אפילו שעשינו השוואה מול המכשיר בתצוגה שלא היה לו את הצפצוף.
בערב הגיע חבר חובב מוזיקה ואמר לי אני שומע את הצפצוף ממרחק מטר. מה המסקנה הברורה מאליה, אל תכעס לירן אבל יש כאלה שגם מתארים את עצמם כאודיופילים שפשוט לא שומעים דברים מסוימים, ד"א פאואר קונדישנר הוא אחד מהמחתימים (חתימה), ולא לטובה, של הצליל ודי מצמצם הבדלים בין כבלי חשמל, פשוט תעשה מבחן בלי לצורך העניין.
אין בעיה
לא אמרתי שיש לי שמיעה מעולה
אני לא שומע הבדלים בין כבלים למעט כבלי רמקול וגם בסיטואציה מסויימת ביותר
לא משנה כמה בדקתי. לא שומע
היו לא מעט שהתעקשו איתי וניסו והדגימו -לא שומע. זהו.
לדעתי אני לא לבד. ואת זה נוכיח (או לא) בניסוי
אגב אני אשמח אם דוד יזהה בין הכבלים בקלות כמו שהוא טוען. זה אומר שיש משהו ושווה לחקור.
ממה שראיתי עד היום זה פסיכולוגיה בלבד שאגב אני לא מזלזל בה חלילה.
אנחנו שומעים שונה כאשר אנחנו רואים ואת זה הוכיחו מזמן.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אין בעיה
אגב אני אשמח אם דוד יזהה בין הכבלים בקלות כמו שהוא טוען. זה אומר שיש משהו ושווה לחקור.
אתמול בדקתי את עצמי, חבר ישב בבליינד טסט ובאופן עקבי העדיף את הכבל הזול שלי הוא נשמע כאילו המערכת מקולקלת…

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
אין בעיה

מבלי חלילה לפגוע
עשית בדיקת שמיעה לאחרונה?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
מבלי חלילה לפגוע
עשית בדיקת שמיעה לאחרונה?
לא רק
אני גם עושה ניקוי אצל רופא מדי פעם
מה שמצחיק זה שאין אצלכם אופציה אחרת. גם אם יתברר אחרי הניסוי שדוד טעה בכל הפעמים אף אחד לא יודה שאין הבדלים שמיעים.
יש משהו שאין לי ספק בו בכלל. אנשים שומעים גם עם העיניים.
אני לא חושב שאנשים פה טפשים שמשקיעים אלפי שקלים על כבלים. אני באמת מאמין שהם שומעים הבדל ונהנים יותר רק שהסיבה היא הראייה וזה לגיטימי לגמרי בדיוק כמו שאשתי תוציא 3000 דולר על תיק ותהנה ממנו מאד רק כי כתוב עליו פראדה
המריבות פה נוצרות כי אין לגיטימציה כביכול לרכוש מוצר יקר רק כי הוא נראה יותר טוב. אבל למה בעצם ? מה הבעיה עם זה. ? אם השורה התחתונה היא שאני נהנה יותר אין לי בעיה מה הסיבה
אתן לך עוד דוגמא
אני יכול לרכוש דיסק של קונצרט ב 80 שח או DVD של אותו קונצרט בשני ערוצים בדיוק באותה איכות ואותה הפקה ב 150 שח.
אני אעדיף את ה DVD כי אני נהנה הרבה יותר מקונצרט קלאסי שאני רואה את הנגנים. לגיטימי
אני רוצה שדוד יודה רק בדבר אחד אחרי שיכשל בבדיקה. יש הבדל אבל הוא לא נובע מחוש השמיעה
וגם להפך. אם יצליח אשמח להודות שטעיתי. אין לי בעיה עם זה

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
לא רק
מה שמצחיק זה שאין אצלכם אופציה אחרת. גם אם יתברר אחרי הניסוי שדוד טעה בכל הפעמים אף אחד לא יודה שאין הבדלים שמיעים.
אני לא חושב שאנשים פה טפשים שמשקיעים אלפי שקלים על כבלים. אני באמת מאמין שהם שומעים הבדל ונהנים יותר רק שהסיבה היא הראייה וזה לגיטימי לגמרי בדיוק כמו שאשתי תוציא 3000 דולר על תיק ותהנה ממנו מאד רק כי כתוב עליו פראדה
המריבות פה נוצרות כי אין לגיטימציה כביכול לרכוש מוצר יקר רק כי הוא נראה יותר טוב. אבל למה בעצם ? מה הבעיה עם זה. ? אם השורה התחתונה היא שאני נהנה יותר אין לי בעיה מה הסיבה
אתן לך עוד דוגמא
אני יכול לרכוש דיסק של קונצרט ב 80 שח או DVD של אותו קונצרט בשני ערוצים בדיוק באותה איכות ואותה הפקה ב 150 שח.
אני אעדיף את ה DVD כי אני נהנה הרבה יותר מקונצרט קלאסי שאני רואה את הנגנים. לגיטימי
אני רוצה שדוד יודה רק בדבר אחד אחרי שיכשל בבדיקה. יש הבדל אבל הוא לא נובע מחוש השמיעה
אין לך מה להתרגש ממה שאומרים כאן
בכבלי חשמל אין בכלל הבדל לפי המדידות *והשמיעה *
ובכבלים אחרים , אני לא אציין שמות אבל כבל של 1800$ נמדד ונשמע יותר גרוע מכבל של כמה עשרות דולרים.
אנשים מסרבים להאמין כי כמו שאמרת שומעים עם העיניים וגם עם הארנק.
"אם הכבל עלה לי אלפי דולרים הוא חייב להשמע יותר טוב! "
אין מצב שמישהו מרגיש אחרת.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אין לך מה להתרגש ממה שאומרים כאן
בכבלי חשמל אין בכלל הבדל לפי המדידות *והשמיעה *
ובכבלים אחרים , אני לא אציין שמות אבל כבל של 1800$ נמדד ונשמע יותר גרוע מכבל של כמה עשרות דולרים.
אנשים מסרבים להאמין כי כמו שאמרת שומעים עם העיניים וגם עם הארנק.
"אם הכבל עלה לי אלפי דולרים הוא חייב להשמע יותר טוב! "
אין מצב שמישהו מרגיש אחרת.
גם זו נקודה בעייתית
אני לא חושב שכבל יכול להשמע גם גרוע. איך
כל עוד מדובר על מוליכים.
לא מדבר על כבל רמקול
מתח, USB , Ethernet
לדעתי לא ניתן לייצר כבל גרוע מאלו

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לא רק
אתן לך עוד דוגמא
במידה ואכשל אודה בכך! הכל טוב וברוח טובה. בהחלט נכון ואני לגמרי מודע לכך שחוש השמיעה מושפע מאוד מחוש הראיה, מאגו, מהמון גורמים חיצוניים…
חבל על המילים המיותרות, לירן קיבל את הנייד שלי ונתאם מבחן עיוור כאשר כל תוצאה נפרסם פה כדי שכולם יוכלו להחליט איפה נמצאת האמת…
אני ממש שמח שלירן (בניגוד ללא מעט חברים שלא מאמינים בהשפעתם של כבלים) מוכן להתמודד עם האמת…

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
במידה ואכשל אודה בכך! הכל טוב וברוח טובה. בהחלט נכון ואני לגמרי מודע לכך שחוש השמיעה מושפע מאוד מחוש הראיה, מאגו, מהמון גורמים חיצוניים…
חבל על המילים המיותרות, לירן קיבל את הנייד שלי ונתאם מבחן עיוור כאשר כל תוצאה נפרסם פה כדי שכולם יוכלו להחליט איפה נמצאת האמת…
אני ממש שמח שלירן (בניגוד ללא מעט חברים שלא מאמינים בהשפעתם של כבלים) מוכן להתמודד עם האמת…
מחכה לתוצאות ;)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא רק
אתן לך עוד דוגמא

כמה הערות:
1. אם דוד לא יצליח זו לא הוכחה שאין הבדל שמיע. לקחת מדגם אחד ולהסיק ממנה מסקנה גורפת לכל האחרים זה לא הוכחה.
2. אם דוד כן יבחין וכן יצליח אבל אתה לא שומע אז מה זה רלוונטי לך שתדע שאפשר לשמוע הבדל אבל אתה לא שומע הבדל… במה זה יעזור לך או יקדם אותך ?
3. חוויה שמשלבת צפייה בעיניים עם האזנה באוזניים זו חוויה אחרת מרק האזנה באוזניים.
זה כמו שתלך לקונצרט אבל תשב עם הגב לתזמורת או תאזין עם עיניים מכוסות.
אלה פשוט חוויות שונות.
4. יש כבלים יקרים שלא נראים טוב או מפונפנים. אתה יוצא מתוך הנחה שלטעמי שגויה שהסיבה לרכישה שלהם היא בגלל ״שהם נראים טוב״…

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
כמה הערות:
1. אם דוד לא יצליח זו לא הוכחה שאין הבדל שמיע. לקחת מדגם אחד ולהסיק ממנה מסקנה גורפת לכל האחרים זה לא הוכחה.
2. אם דוד כן יבחין וכן יצליח אבל אתה לא שומע אז מה זה רלוונטי לך שתדע שאפשר לשמוע הבדל אבל אתה לא שומע הבדל… במה זה יעזור לך או יקדם אותך ?
3. חוויה שמשלבת צפייה בעיניים עם האזנה באוזניים זו חוויה אחרת מרק האזנה באוזניים.
זה כמו שתלך לקונצרט אבל תשב עם הגב לתזמורת או תאזין עם עיניים מכוסות.
אלה פשוט חוויות שונות.
4. יש כבלים יקרים שלא נראים טוב או מפונפנים. אתה יוצא מתוך הנחה שלטעמי שגויה שהסיבה לרכישה שלהם היא בגלל ״שהם נראים טוב״…
1. ברור לי. רוב הסיכויים שגם הנבחן יכחיש כמו שכבר ראיתי בעבר
2. אשנה את הדעה שלי לי אין בעיה. בלי קשר לשמיעה
3. זה בדיוק מה שכתבתי. וזו גם הסיבה לדעתי שאנשים משקיעים בכבלים
4. נראה טוב זה לא בלונדיני עם עיניים כחולות. נראות של משהו מקצועי ושונה מהרגיל
למשל תקע אמריקאי נראה יותר מקצועי מישראלי

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הנה למה ה"דוג" פרובוקטור מ...
הוא כתב עם כוכביות שאין הבדל ב"שמיעה" הטיפוס הזה שוב שולח טיל מונחה פרובוקטיביות ואתם בולעים את החרא שלו ולו מן העובדה שהוא מצהיר על שום בסיס אמפירי שאין הבדל שמיעתי, גיא כתב האתר, אובי וואן קנובי, מתי תעיף את הרעה החולה הזאת.
מצד שני אני אצטט בחופשיות את יגאל מ'סאונדקווסט' שאינני חבר שלו ולא חייב לו דבר: האתר מתבסס על כמה עשרות כותבים שלא מייצגים דבר .
יש פה כמה שמוכנים לארח בביתם חברי פורום לניסיון, ישכוייח אמיצים שנמצאים בחוד החנית. אם יש פוסט הכי חשוב ever שיפורסם זה שהמאמינים ואלה שלא, יפגשו להשוואות ויפרסמו מסקנות, ובעיקר-פה אני פונה למארחים- ללא לחץ פסיכולוגי.
כשאני ערכתי השוואה בין פלאגי חשמל חיברתי אותם למטר ספייר של הקו הייעודי שלי שיוצא מהקיר כך שלא תהיה השפעה של כבל חשמל כלשהו וכך אני משתדל לעשות כל ניסוי שיעמוד בתנאים אובייקטיבים.
כל ניסוי שערכתי של חלק חשמלי כלשהוא מתחיל ב hard wiring שזה אומר חיבור ישיר של הקו היעודי ישירות לחוטים שמחברים את כניסת המתח למכשיר או עקיפה של לוח החשמל הביתי למטרת ניסוי חלקים ואביזרי מיתוג כדי להבין איך כל חלק בשרשרת משפיע על הצליל . הכותב הינו חשמלאי מוסמך.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
1. ברור לי. רוב הסיכויים שגם הנבחן יכחיש כמו שכבר ראיתי בעבר
2. אשנה את הדעה שלי לי אין בעיה. בלי קשר לשמיעה
3. זה בדיוק מה שכתבתי. וזו גם הסיבה לדעתי שאנשים משקיעים בכבלים
4. נראה טוב זה לא בלונדיני עם עיניים כחולות. נראות של משהו מקצועי ושונה מהרגיל
למשל תקע אמריקאי נראה יותר מקצועי מישראלי

אם תקע אמריקאי נראה יותר מקצועי אז אפשר לקנות כבל חשמל עם תקע אמריקאי בכמה מאות שח. בשביל זה אין צורך בכבל יקר באלפי שח.
אין שום קשר בין חוויה ויזואלית משולבת בשמע כמו קונצרט לבין ״לראות כבל״.
זאת השוואה מופרכת.
בחוויה של קונצרט רואים את הנגנים ושומעים בלייב את הנגינה שלהם.
מה בין זה לבין לדעת שמאחורי המערכת נמצא כבל x או כבל y ?
איזו חוש נוסף משתתף בחוויה פה ?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הוא כתב עם כוכביות שאין הבדל ב"שמיעה" הטיפוס הזה שוב שולח טיל מונחה פרובוקטיביות ואתם בולעים את החרא שלו ולו מן העובדה שהוא מצהיר על שום בסיס אמפירי שאין הבדל שמיעתי, גיא כתב האתר, אובי וואן קנובי, מתי תעיף את הרעה החולה הזאת.

זה לא אתה שהמלצת (אפילו בנימה של תוכחה…) להתעלם ממנו ?….
הכפתור ״התעלם ממשתמש״ עובד מצוין.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
מצד שני אני אצטט בחופשיות את יגאל מ'סאונדקווסט' שאינני חבר שלו ולא חייב לו דבר: האתר מתבסס על כמה עשרות כותבים שלא מייצגים דבר .
יש פה כמה שמוכנים לארח בביתם חברי פורום לניסיון, ישכוייח אמיצים שנמצאים בחוד החנית. אם יש פוסט הכי חשוב ever שיפורסם זה שהמאמינים ואלה שלא, יפגשו להשוואות ויפרסמו מסקנות, ובעיקר-פה אני פונה למארחים- ללא לחץ פסיכולוגי.
כשאני ערכתי השוואה בין פלאגי חשמל חיברתי אותם למטר ספייר של הקו הייעודי שלי שיוצא מהקיר כך שלא תהיה השפעה של כבל חשמל כלשהו וכך אני משתדל לעשות כל ניסוי שיעמוד בתנאים אובייקטיבים.
כל ניסוי שערכתי של חלק חשמלי כלשהוא מתחיל ב hard wiring שזה אומר חיבור ישיר של הקו היעודי ישירות לחוטים שמחברים את כניסת המתח למכשיר או עקיפה של לוח החשמל הביתי למטרת ניסוי חלקים ואביזרי מיתוג כדי להבין איך כל חלק בשרשרת משפיע על הצליל . הכותב הינו חשמלאי מוסמך.
בינתיים בזכותי בכלל סופסוף רוצים לערוך ניסוי בליינד טסט בין כבלים
דבר בעל ערך גדול במיוחד כשיש קשקשנים שטוענים "ללא הוכחה אמפירית" שיש הבדל רק כי הכבל הוא יותר פנסי, מפואר ויקר ומפעילים על עצמם אוטוסוגסטיה בשקל תשעים.
נבדקו ונמדדו וזו עובדה כבלים שעולים מאית מכבלים אחרים שהביצועים שלהם יותר טובים או זהים לכבל היקר יותר.
ולא במבחן אחד או 2.
רוצה לקרוא לי טרול רק כי אני חושב אחרת ממך סבבה
בינתיים אני היחיד כאן שמביא ביסוס לכל מה שאני אומר

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
תנסה את הערך ״ליישם בעצמך את העצות שאתה נותן לאחרים ״.
.

ומה זה?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

ומה לגבי התעלמות מאודיוגוד ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור