שאלה על כבל חשמל

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
היי,

שאלה, אם אני מכין כבל חשמל, האם הגיד (או הגידים) של הארכה צריכים להיות באותה איכות של ה2 גידים הנוספים? זה משפיע על הסאונד?
השאלה גם לגבי איכות הכבל וגם לגבי הערכים, ז"א אם המוליכים הם לדוגמא 14AWG אז גם הארכה צריכה להיות באותו הערך או אפשר פחות?
סליחה מראש על הבורות אם השאלה טיפשית..

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
אין צורך לשום התנצלות.
בעיקרון אין בעיה ביישום גיד הארכה פחות איכותי. יש לא מעט חברות כבלים שמיישמות את ״השיטה״ הזאת מתוך שיקול כלכלי / רווחי.
לשאלתך האם זה תקין חשמלית, חד משמעית כן.

ספר קצת על הרכיבים של הכבל ולמה מיועד. מי יודע, אולי תקבל פה עוד כמה טיפים ועזרה שלא חשבת עליה.;)

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
אין צורך לשום התנצלות.
בעיקרון אין בעיה ביישום גיד הארכה פחות איכותי. יש לא מעט חברות כבלים שמיישמות את ״השיטה״ הזאת מתוך שיקול כלכלי / רווחי.
לשאלתך האם זה תקין חשמלית, חד משמעית כן.

ספר קצת על הרכיבים של הכבל ולמה מיועד. מי יודע, אולי תקבל פה עוד כמה טיפים ועזרה שלא חשבת עליה.;)
תודה רבה על התגובה גיא!
אז לגבי איכות הכבל אני מבין שאין בעיה, מה לגבי הערך (או עובי שטח החתך)? האם חייב להיות זהה או אפשרי שיהיה יותר דק?
בקצרה על בכל החשמל, הוא מיועד למגבר משולב, שכל כבל שניסיתי עד עכשיו לחבר לו, קצת גרם לסאונד להיות עמום ועם פחות פאנצ' בתחום התחתון, ככה שכבל קומקום רגיל נשמע לי הכי טוב איתו, אז אני מנסה "לתפור" לו כבר שלא יהיה עבה מידי (שמתי לב שככב שהכבל יותר עבה, לא פיזית אלא שתח חתך, ככה הסאונד יותר נסתם)

תודה מראש!

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
בהצלחה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
תודה רבה על התגובה גיא!
אז לגבי איכות הכבל אני מבין שאין בעיה, מה לגבי הערך (או עובי שטח החתך)? האם חייב להיות זהה או אפשרי שיהיה יותר דק?
בקצרה על בכל החשמל, הוא מיועד למגבר משולב, שכל כבל שניסיתי עד עכשיו לחבר לו, קצת גרם לסאונד להיות עמום ועם פחות פאנצ' בתחום התחתון, ככה שכבל קומקום רגיל נשמע לי הכי טוב איתו, אז אני מנסה "לתפור" לו כבר שלא יהיה עבה מידי (שמתי לב שככב שהכבל יותר עבה, לא פיזית אלא שתח חתך, ככה הסאונד יותר נסתם)

תודה מראש!
כל עוד תשמור על חתך סביר להארכה לא תהיה לך שום בעיה.
אלו כבלים ניסית?
אלו רכיבים אתה מתכנן להשתמש לבניית הכבל?
לגבי הטענה בנושא עובי שטח החתך מול תוצאת סאונד סתומה, יש אין ספור דוגמאות להיהפך הגמור ממה שאתה מתאר. הכל תלוי ברמת ואיכות הכבל.
ספר בדיוק עם מה אתה מתכוון לבנות את הכבל. אעזור בשמחה. בניתי איזה כבל חשמל או שניים או 20 בחיי. גם כאלו שלבסוף עלו כמה אלפים. תן יותר פרטים. נעזור לך.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תודה רבה על התגובה גיא!

תודה מראש!
יכול להיות שהבעיה אינה בכבלי החשמל שבדקת.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
יכול להיות שהבעיה אינה בכבלי החשמל שבדקת.
היות שהוא השווה לכבל קומקום יכול להיות
קונקטורים לא ברמה (קשה להאמין)
או בעקבות התלונה על חוסר פאנץ בתחום תחתון, תמיד חיבר פאזה הפוכה

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
היי,

שאלה, אם אני מכין כבל חשמל, האם הגיד (או הגידים) של הארכה צריכים להיות באותה איכות של ה2 גידים הנוספים? זה משפיע על הסאונד?
השאלה גם לגבי איכות הכבל וגם לגבי הערכים, ז"א אם המוליכים הם לדוגמא 14AWG אז גם הארכה צריכה להיות באותו הערך או אפשר פחות?
סליחה מראש על הבורות אם השאלה טיפשית..
אתה מכין כבל חשמל, אתה לא מבין לא בחשמל ולא בכבלים, אין לך יסודות ואתה רוצה להכין כבל, למה לך להיתעסק בדבר מסוכן, אתה רוצה לשרף את הבית?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
היות שהוא השווה לכבל קומקום יכול להיות
קונקטורים לא ברמה (קשה להאמין)
או בעקבות התלונה על חוסר פאנץ בתחום תחתון, תמיד חיבר פאזה הפוכה
פאזה הפוכה, מניסיוני זה ההיפך מהמום.
יכול להיות הרבה דברים, אבל כנראה שהבעיה אינה בכבלי החשמל שניסה. הם רק הראו שיש בעיה במערכת. אקוסטיקה, מגבר חלש לרמקול ועוד איזה אלף אפשרויות.... תחביב קשה

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
תודה גיא,
ניסיתי פורוטק דגם בסיסי, פיוריסט, אקוסטיק ריבייב, PS AUDIO ו Sine .
הSINE מדגם זונמו, היה הכי טוב, ניגן פתוח עם תחום תחתון טוב, אבל עדיין קצת פחות טוב בתחום התחתון לעומת כבל רגיל, היצרן (SINE) כותב שהגדם הזה הוא בשביל מקור, אצלי הוא מחובר לטרנספורט ועושה עבודה מעולה.
עוד אציין שהSINE חוץ מתחום התחתון שיפר את התוצאה מהמיד ומעלה, גם הפורוטק והפיוריסט שיפרו אתה מהמיד ומעלה.
התכנון הוא להכין כבל מגידים של LABORATORY47, שבהם אני משתמש בכל השרשרת.
לטובת כבל החשמל, יש לי מחברים של פורוטק (כמו בגדם הבסיסי) וגידים 0.65mm Diameter (22Awg) של לאב47, כשהתכנון הוא לשים 3 גידים בכל מוליך.
מה אומר?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
47 לא מיעד לחשמל , בוא אתן לך גידים מתאימים! בכלל נשמע לי שעדיף שתתן לגיא ולא העצמך , תזהר!!!!!!!!!!!חוץ מזה , ממתי מאריכים כבל חשמל ?

נערך לאחרונה ב:

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
שניצל תודה על ההצעה, נדבר על זה בפרטי.
47 אכן כותבים שהכבל לא מיועד לחשמל, אבל הם בעצמם משתמשים בו לכל המכשירים שלהם בתערוכות, גם בפורומים בחו"ל יש כאלה שעשו ממנו כבלי חשמל.

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
772
נקודות
113
שניצל תודה על ההצעה, נדבר על זה בפרטי.
47 אכן כותבים שהכבל לא מיועד לחשמל, אבל הם בעצמם משתמשים בו לכל המכשירים שלהם בתערוכות, גם בפורומים בחו"ל יש כאלה שעשו ממנו כבלי חשמל.
לגבי החלק האחרון בתגובה שלך, "ממתי מאריכים כבל חשמל" לא כ"כ הבנתי.
לא יודע מה עושים, אך גם אם כן זה נעשה ע״י מי שמבין עניין.
לא היתי נוגע ב47 לצורך זה.
משחקי חשמל זה סכנת חיים - שעל את שקע ותקע - יסבירו לך.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
תודה לכולם, אז ההבנה הכללית שלי לפי התגובות, זה לא להתעסק עם זה..
תודה רבה לכל המגיבים.

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
עיקר הבעייה בכבל 47 הוא הבידוד. לצורכי חשמל אתה צריך בידוד בתקן אחר ממה שצריך לכבל רמקול או אינטרקוננקט ששם המתח נמוך משמעותית מחשמל . כנראה אלו שהשתמשו בהם בכל זאת שינו את חומר הבידוד .
לגבי מבחן הכבל קומקום - לפעמים כשאתה מחליף אתה מושפע מהגאנק שנשאר ולאו דווקא מהגאנק שיצא .. לכן לצורך הבדיקה אתה צריך ליישר קו עם כל הצרכנים .

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
תודה גיא,
ניסיתי פורוטק דגם בסיסי, פיוריסט, אקוסטיק ריבייב, PS AUDIO ו Sine .
הSINE מדגם זונמו, היה הכי טוב, ניגן פתוח עם תחום תחתון טוב, אבל עדיין קצת פחות טוב בתחום התחתון לעומת כבל רגיל, היצרן (SINE) כותב שהגדם הזה הוא בשביל מקור, אצלי הוא מחובר לטרנספורט ועושה עבודה מעולה.
עוד אציין שהSINE חוץ מתחום התחתון שיפר את התוצאה מהמיד ומעלה, גם הפורוטק והפיוריסט שיפרו אתה מהמיד ומעלה.
התכנון הוא להכין כבל מגידים של LABORATORY47, שבהם אני משתמש בכל השרשרת.
לטובת כבל החשמל, יש לי מחברים של פורוטק (כמו בגדם הבסיסי) וגידים 0.65mm Diameter (22Awg) של לאב47, כשהתכנון הוא לשים 3 גידים בכל מוליך.
מה אומר?

לא חושב שכדאי לבנות כבל חשמל מהגידים הללו. לבטח לא למגבר. אלא אם יש לך כמות גדולה של חומר. מה שלא נראה שזה המצב. לכן הייתי הולך על משהו יותר מתאים. אם כבר קיבלת כאן הצעה משניצל, שווה לקפוץ לקחת.
מה שכן, אם כבר ניסית כמה כבלי חשמל של יצרנים שונים ולבסוף לא אהבת אף אחד מהם וזה מה שמניע אותך לבנות כבל לבד, הסיכוי שתצליח לקבל תוצאה טובה יותר הוא ממש לא דבר מובטח. לבנות לבד כבל חשמל ״שנותן בראש״ לכבלים מוגמרים זו משימה לא זולה ולא פשוטה. אפשרית בהחלט (יש לי כמה כאלו) אבל לא נשמע לי שאתה שם.

בקיצור, או ש... או ש.... או ש....
אופציה א׳, נראה ש-sine הכי אהבת. נסה דגמים נוספים.
אופציה ב׳, נסה כבלים של יצרנים נוספים.
אופציה ג׳, לבנות לבד ומה שיוצא אני מרוצה.

capten

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
הארכה- לעשות ארוך יותר. להאריך.
הארקה- חיבור גוף מכשיר חשמלי לאדמה דרך תקע/שקע חשמלי.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
גיא, (שוב) תודה על התגובה,
ברור לי שתוצאה טובה לא מובטחת, העניין להכין לבד הוא אך ורק כדי להכין כבל שקרוב בערכים שלו לכבל הקומקום (לא עם חתכים גדולים) ולשמוע איזה תוצאה תתקבל.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
גיא, (שוב) תודה על התגובה,
ברור לי שתוצאה טובה לא מובטחת, העניין להכין לבד הוא אך ורק כדי להכין כבל שקרוב בערכים שלו לכבל הקומקום (לא עם חתכים גדולים) ולשמוע איזה תוצאה תתקבל.
יאללה לך על זה. רק תשתמש ברכיבים מתאימים ובניה נכונה וטובה. בכל זאת, חשמל!!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור