שאלה: מאיזה מחיר אתה קובע שהציוד הוא אולטרה הי-אנד?

האם יש דבר כזה אולטרה הי-אנד:

• Total voters
    13

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
חחחח לא נראה לי, לדעתי נאיים זה היי אנד מצויין , dcs , fm ו ספקטרל זה אולטרא, בורמסטר ...הקצה זה אולטרא מבחינתי, אבל יש,להם גם היי אנד.

הערה: אין ברשימה זו כדי להעיד,על טיב המוצר, ט.ל.ח, המשיב אינו רופא.
הנה, הבהרת בעצמך את הבעייתיות: ברגע שכתבת "לדעתי" הבהרת שאין אפשרות אחת לקבוע מה לכאורה אולטרה, ומה לא.

ולכן מי שלא מבינים את האבסורד מתפתים ללכת על אופציית המחיר כפתרון לדילמה. רבים וטובים נופלים בפח השיווקי הזה.

נסה לשאול בקרב מכריך האודיופילים איזו מהחברות שציינת הן היי אנד וסביר שתקבל קונצנזוס והסכמה גורפת. כך הלאה לגבי יצרנים אחרים. נסה לעומת זאת לבדוק איתם מה נכנס למושג המחורטט "אולטרה" ותראה שאין כמעט הסכמה על כלום. משמע - אין כזה דבר. המצאה שיווקית לצורכי מיתוג ומכירות.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
הנה, הבהרת בעצמך את הבעייתיות: ברגע שכתבת "לדעתי" הבהרת שאין אפשרות אחת לקבוע מה לכאורה אולטרה, ומה לא.

ולכן מי שלא מבינים את האבסורד מתפתים ללכת על אופציית המחיר כפתרון לדילמה. רבים וטובים נופלים בפח השיווקי הזה.

נסה לשאול בקרב מכריך האודיופילים איזו מהחברות שציינת הן היי אנד וסביר שתקבל קונצנזוס והסכמה גורפת. כך הלאה לגבי יצרנים אחרים. נסה לעומת זאת לבדוק איתם מה נכנס למושג המחורטט "אולטרה" ותראה שאין כמעט הסכמה על כלום. משמע - אין כזה דבר. המצאה שיווקית לצורכי מיתוג ומכירות.
לדעתי אני כותב כי אני צנוע, לך תדע, אולי אני טועה, זו תעודת ביטוח שיווקית המילה " לדעתי".
יש אולטרא. זה כינוי לחברות שמתבלטות גם בתחום ההיי אנד. נ.ב, העליתי עכשיו פוסט, תיכנס, ל ד ע ת י, יצא נחמד :בעד:
מקווה ש @AK1 לא יכעס שזה לא קשור ישירות לאודיו דו ערוצי...וש @tomertsin לא ייפגע שגנבתי לו טראפיק...:p

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
עזוב - אין אולטרה בעולם הזה - נקבעה העובדה בשטח
יש יהלום של רבע קרט ויש יהלום של שני קרט ויותר, או אם תרצה יהלום טבעי ויהלום מעבדה. בסוף היום על אף ההבדל בגודל ובמחיר מדובר ביהלום ותו לו.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
771
נקודות
113
יש יהלום של רבע קרט ויש יהלום של שני קרט ויותר, או אם תרצה יהלום טבעי ויהלום מעבדה. בסוף היום על אף ההבדל בגודל ובמחיר מדובר ביהלום ותו לו.
גיא (ולא רק), לא שאני לא מבין מה אתה אומר ולא שאני לא מסכים (לא בכול הניקודות בכול אופן), אבל בעיניי מוסג "אולטרה" הינו קיים והינו (אתה צודק כאן) מוסג שיווקי, אבל (בעיניי) מהבט של הצבעה שאתה נכנס לרובד מוצרים יקרים מאוד ומוצרים לא שגרתיים שלא תמיד גם קונים אותם גם אם יש כסף לזה, זה הכול וזה תפיסתי והבני.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
נדמה שהשאלה העיקרית שצריכה להישאל כדי להפריך או לאשש את הטענה שיש מושג כזה ''אולטרה היי אנד'' היא מה הקריטריונים.
נראה שהרוב כאן לא מסכים שהקריטריון הוא עלות המוצר (אני ביניהם).
אם כן, מה הקריטריון? איכות הבניה? משוכנע שיצא להרבה לשמוע מוצרים ברמת בניה גבוהה מאוד שלא צלצלו להם טוב.
איכות הצליל? בעוד מחיר ואיכות בניה הם קריטריונים קשיחים איכות הצליל היא קריטריון סובייקטיבי שאי אפשר להתבסס עליו.
בקיצור, הדיון הזה יכול להימשך לנצח...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
נדמה שהשאלה העיקרית שצריכה להישאל כדי להפריך או לאשש את הטענה שיש מושג כזה ''אולטרה היי אנד'' היא מה הקריטריונים.
אם כן, מה הקריטריון? איכות הבניה? משוכנע שיצא להרבה לשמוע מוצרים ברמת בניה גבוהה מאוד שלא צלצלו להם טוב.
איכות הצליל? בעוד מחיר ואיכות בניה הם קריטריונים קשיחים איכות הצליל היא קריטריון סובייקטיבי שאי אפשר להתבסס עליו.
אין שום ספק שיש מושג כזה "אולטרה היי אנד'' -- זו פשוט עובדה -- אנשים משתמשים במונח ==> המונח קיים.

הבעייה היא שאין הסכמה לגבי מה משמעותו עבור המשתמשים בו ועבור מי ששומע/קורא את דבריהם, או אפילו אם כדאי או אפשרי להגדיר משמעות שימושית ומוסכמת על כל המשתמשים והשומעים/קוראים.

לי נראה שאין הרבה טעם לעסוק בזה. הרי לא משנה באיזו צורה אנחנו משתמשים ו/או מבינים את המונח, עבור אחרים זה עלול להיות שונה לחלוטין, ואין בסיס לתקשורת. גם אין טעם שאנחנו נחפש הגדרה, כי מה שנגדיר -- אם בכלל נצליח להמציא הגדרה שתוסכם על כולם, וזה כנראה לא יקרה -- היא ממילא לא תשמש את כל אלה שאינם קוראים כאן, והם הרוב המוחלט בעולם.

נראה לי שאפשר להסתפק במשהו בכיוון של זה שהשימושים הנפוצים הם במשמעות של "סופר יקר" ו/או "נשמע סופר טוב", ולהניח לעניין, בלי לנסות להכריע ביניהם, ובלי לנסות להמציא משהו חדש.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
זה פשוט :
אולטרה = מיתוג יקר יותר.
זה מראש מוכוון לרמת תמחור גבוהה יותר מסתם היי אנד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
זה פשוט :
אולטרה = מיתוג יקר יותר.
זה מראש מוכוון לרמת תמחור גבוהה יותר מסתם היי אנד.
אלא רק שה"פשוט" הזה אינו כל כך פשוט: אתה יכול לראות בחלק מהתגובות הקודמות שלדעת כותביהן, המחיר לא אמור להיות חלק מהעניין.

פשוט אין מכנה משותף שמראש מוסכם על כולם, ואם נטרח להסכים ו/או להגדיר מה שנראה לנו, זה יהיה בתוקף רק לגבי אלה שקראו והסכימו כאן באתר, ולא לגבי שאר העולם הגדול.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
בעיני אולטרה היא נטו עניין של מיתוג ומחיר. אין שום קשר לאיכות המוצר מבחינת הסאונד וכבר כתבו את זה כאן. מבחינתי יש רמקולים שנמכרים כאן בארץ בפחות מ-100 אלף שח והם משאירים אבק לרמקולים ב 100 אלף יורו וצפונה. הכרתי לא מעט אנשים שבוחרים את הציוד שלהם רק בגלל המחיר כי הם משתתפים במשחק "למי יש יותר גדול". אז אולטרה תמיד תהיה בשטח,ככל שימתגו יותר,ידחפו שיווקית ויספרו סיפורים שמה שהם עושים הוא הכי טוב..ככה גם יקפיצו למחירים לא הגיוניים.
יש עוד המון מקרים קיצוניים כמו חברות שנכנסו לתודעה בשנתיים האחרונות(ממדינות מאוד קטנות)הקפיצו מחירים ללא הכרה והפכו את עצמן לחברות "אולטרה". והקטע שהן אפילו לא נחשבות למותג המוביל במדינה שלהן.
אני מזמן הפסקתי להתייחס לכל הבולשיט הזה. לא מעניין אותי משקל,גובה,מדינת ייצור. נותן לאוזן לשמוע ולהחליט.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
לדעתי אין מה להתרכז ולהרחיב את הדיון לעניין מוצר כזה או אחר שהוא אולטרא היי אנד, אלא להתרכז בתוצאה הכוללת שהיא בכללותה ושלמותה - מצוינת (אולטרא היי אנדית ,היי אנדית, מהנה - הכל הולך -כל עוד זה בהקשר של תוצאה כוללת ).

קשה אך גם יפה, אומנתי ומאתגר שזה המצב האמיתי בשטח, שכן איננו שומעים מוצר אחד בלבד. אלא שילוב של מספר מוצרים + האינטרקצייה שלהם אחד עם השני ועם החדר.

אחרת היה אפשר לסגור את הסיפור בטבלת אקסל דמיונית.

בסופו של יום יכול להיות מוצר מדהים שמחובר למוצר מדהים אחר - שלא מתאימים לעבוד יחד.
לפעמים ברמה הבסיסית החשמלית (מגבר לא מטפל טוב ב 2 אוהם, גיין בין קדם מגבר למגבר) ולפעמים בפרמטרים הרבה יותר מורכבים ואף אישיים.

וזה מה שיפה בתחום - אין לך תעודת ביטוח ברכישת מוצרים יקרים ככל שיהיו ועוד לא הכנסנו את האינטרקציה של החדר.

סיפור אתמול : הייתי בהדגמה/מבחן של כבלים חדשים - חיברנו את כבל הרמקול - הכל היה נהדר והשיפור ניכר, אבלללל - הגבוהים צרמו,הודגשו מאוד - לא משהו שאפשר לחיות איתו ,למרות היתרונות האחרים שהתקבלו מאותו כבל רמקול.

השלב הבא היה להחליף את כבלי החשמל - הכל נשאר ברמת היתרונות ופתאום הגבוהים קיבלו משקל הרבה יותר נכון,אך עדיין לא מאה אחוז.

רק לאחר שהחלפנו גם את הכבל הדיגטלי - הכל ישב פיקס.

מעניין

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
להלן מוצר המכונה "אולטרה", עם תג מחיר של £165,000 לגבות את הכינוי.

מלבד "עטיפה" יפיפייה לכשעצמה, מישהו מצליח לזהות איזה חלק שלא ניתן למצוא ברכיב בעשירת המחיר?

1649234325252.png

1649234338344.png

1649234352027.png

1649234368762.png

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113

מלבד "עטיפה" יפיפייה לכשעצמה, מישהו מצליח לזהות איזה חלק שלא ניתן למצוא ברכיב בעשירת המחיר?

צפה בקובץ המצורף 58173

צפה בקובץ המצורף 58174

צפה בקובץ המצורף 58175

צפה בקובץ המצורף 58176
לא שאני מצדיק את המחיר, אבל לא הבנתי מה אפשר להשיג בעשירית המחיר?

כשקונים מוצר אודיו, הדבר שקונים אינו החלקים -- שעלותם יכולה להיות זניחה לחלוטין -- אלא הבחירות המושכלות של איזה רכיבים ואיך הם מחוברים בינם לבין עצמם ובינם לבין הסביבה, מה שכולל את עלויות הפיתוח של להגיע לבחירות האלה. כמובן שבמחיר מגולמים גם עלויות החומרים עמצם, אריזה, תיעוד, הובלה, מיסוי, פרסום ושיווק, אחזקת מפעל, מרווחי רווח לכל המעורבים, וכו' וכו', מה שעבור מכשירים זולים יכול להיות אחוז גבוה, ויכול להיות קטן יותר במכשירים יקרים יותר.

חלק מהאנשים מוכן לשלם המון עבור מיתוג, מה שמאפשר להם שימוש במוצר כסמל סטטוס.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
771
נקודות
113

צפה בקובץ המצורף 58173

צפה בקובץ המצורף 58174

צפה בקובץ המצורף 58175

צפה בקובץ המצורף 58176
בדיוק העניין. חלק כחלק בהחלט אתה יכול למצוא בכול תג מחיר.
עניין (מלבד העטיפה) הוא גם כן בתכולה שע"פ נראת "פשוטה" אבל אם תשים לב על מורכבות הכרטיסים שיש מצב גדול שלא תמצא בעשירית מחיר אפשר להבין שמאחורי זה יש מחשבה והשקעה. לא בהכרח שזה נשמע טוב או לטעם של כולנו כמובן. אבל בדיוק לזה אני באמת קורא "אולטרה". לא רואה בעיה בכך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא שאני מצדיק את המחיר, אבל לא הבנתי מה אפשר להשיג בעשירית המחיר?

כשקונים מוצר אודיו, הדבר שקונים אינו החלקים -- שעלותם יכולה להיות זניחה לחלוטין -- אלא הבחירות המושכלות של איזה רכיבים ואיך הם מחוברים בינם לבין עצמם ובינם לבין הסביבה, מה שכולל את עלויות הפיתוח של להגיע לבחירות האלה. כמובן שבמחיר מגולמים גם עלויות החומרים עמצם, אריזה, תיעוד, הובלה, מיסוי, פרסום ושיווק, אחזקת מפעל, מרווחי רווח לכל המעורבים, וכו' וכו', מה שעבור מכשירים זולים יכול להיות אחוז גבוה, ויכול להיות קטן יותר במכשירים יקרים יותר.

חלק מהאנשים מוכן לשלם המון עבור מיתוג, מה שמאפשר להם שימוש במוצר כסמל סטטוס.
לא חסרים אלטרנטיבות מצויינות ברמת 20k $ פלוס מינוס. אחסוך ממך את שמותיהם של עשרות יצרנים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בדיוק העניין. חלק כחלק בהחלט אתה יכול למצוא בכול תג מחיר.
עניין (מלבד העטיפה) הוא גם כן בתכולה שע"פ נראת "פשוטה" אבל אם תשים לב על מורכבות הכרטיסים שיש מצב גדול שלא תמצא בעשירית מחיר אפשר להבין שמאחורי זה יש מחשבה והשקעה. לא בהכרח שזה נשמע טוב או לטעם של כולנו כמובן. אבל בדיוק לזה אני באמת קורא "אולטרה". לא רואה בעיה בכך.
פורשה 911 GT3 עולה בממלכה המאוחדת £123,100
רק לי נדמה שברכב כזה הושקעו הרבה יותר שעות תכנון, מחקר, ניסויים ושאר החרטא...שלא לדבר על מתכת

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
מה ששאלתי היה לְמה התכוונת במילה "חלק" במשפט הבא:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מה ששאלתי היה לְמה התכוונת במילה "חלק" במשפט הבא:
הכוונה ללוח, ספק, כבל, חיווט...שהם אזיטוריים, ואינם נמצאים במוצרי בעשירית המחיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
הכוונה ללוח, ספק, כבל, חיווט...שהם אזיטוריים, אינם מוצרי מדף
כאמור, מה שמשלמים עליו אינו החלקים, אלא הבחירות המושכלות שהוזכרו, כך שמחירי החלקים, אזוטריים או לא, אינם רלוונטים כלל לתמחור.

ובעניין הבא:
לא חסרים אלטרנטיבות מצויינות ברמת 20k $ פלוס מינוס. אחסוך ממך את שמותיהם של עשרות יצרנים.
אם ב"אלטרנטיבה" אתה מתכוון למוצר זהה או עדיף באיכותו, אני בטוח שאתה יכול להפציץ בעשרות שמות, אבל יש לי הרושם שלא באמת השווית את מוצריהם לזה אחד-לאחד לעומק בתנאים נינוחים.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
771
נקודות
113
פושה 911 GT3 עולה בממלכה המאוחדת £123,100
רק לי נדמה שברכב כזה הושקעו הרבה יותר שעות תכנון, מחקר, ניסויים ושאר החרטא...שלא לדבר על מתכת
אבל מזמן אמרנו והסכמנו שאין שום הצדקה וקשר למחירים מופרחים בכול תחום אודיו בכול רמת המחיר, גם מה שרשמתה מכשיר ב20K - לא שווה את המחיר הזה והשקעה בו. יחד אם זאת אנחנו מוציאים ומוציאים... ואין לנו פורשה גם בחצי מחיר:) אבל יש רמקול במחיר זהה:) ולא יודע במה אני היתי נהנה יותר אגב...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור