שאלה: מאיזה מחיר אתה קובע שהציוד הוא אולטרה הי-אנד?

האם יש דבר כזה אולטרה הי-אנד:

• Total voters
    13

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
יש פרמטר אחד - אחד בלבד ואין בילתו - לקבוע האם מערכת או רכיב נשמעים טובים, או לא, וזו התוצאה.

החיבורים יכולים להיות מצופים זהב, או יהלומים, או פח או עץ. החיווטים הפנימיים יכולים להיות ישרים כסרגל, או מבולגנים, התכנון יכול להיות כזה או אחר, מה שיקבע בסוף זו איכות הצליל.

משעה שאיכות הצלילים וההגשה הסופית קובעת, החומרים בהם עושים שימוש בתכנון ובייצור בטלים ומבוטלים, כך גם העיצוב וכל דבר אחר.

"אולטרה היי אנד" הוא מושג מגוחך, מופרך, של אנשי שיווק ומכירות, שתכליתו אחת: לבדל את המוצר שלהם כדי לדרוש עליו מחיר גבוה יותר.

בעבר היה הי אנד.
היה ברור שמדובר בציוד מושקע יותר, שאמור להשמע טוב יותר, ועדיין חובת ההוכחה בתוצאה הסופית.
בעשרים או פחות השנים האחרונות נכנסו עוד מאות יצרנים, רובם קטנים, חלקם קטנטנים, והבידול הפך להיות קריטי.
אז איך מבדלים?
אחת הדרכים היא ההמצאה המגוחכת - אולטרה היי אנד.
רוצה לומר - המוצר שלי לא סתם היי אנד, הוא "אולטרה היי אנד", עלאק.
עוד טריק שיווקי.

מי שהמחיר או העיצוב משפיע עליהם, מי שתמימים לחשוב שאם מגבר או רמקול עולה יותר ואם היבואן מגדיר אותו כאולטרה היי אנד אז הוא בטוח יותר טוב, שיבושם להם, פראיירים כידוע לא מתים.
כבר נתקלתי בלא מעט חובבים שפותחים קרנות השתלמות רק כדי לקנות רכיב שהגיע ללוחות זמן לא רב אחר כך. הם חשבו שהם קונים יקר אז בהכרח זה אולטרה ולכן זה הכי טוב שיש. תמימים שנפלו בפח.

אין למושג הזה שום אחיזה במציאות:
אין סטנדרטים
אין תו תקן
אין הגדרה אחידה
אין יכולת מוסכמת להגדיר מה נכנס לקטגוריה המופרכת ומה לא
אין שום אפשרות אובייקטיבית או מוסכמת לקבוע מה נחשב אולטרה ומה לא, מלבד המחיר כמובן - אצל מי שמשתכנעים מהטריק הזה.

כולה שיווק.
הגדרה סתמית שמי שנופל לפח שלה מקבל את ההנחה "זה הרבה- הרבה יותר יקר, גדול, מעוצב או נוצץ אז זה בטח נשמע הרבה הרבה יותר טוב".
שטות.

לא מזמן היה כאן הייפ גדול על רמקול שלדעת רבים נשמע טוב יותר , או לא פחות טוב, מאחרים שעולים הרבה יותר ממנו. אז מי מהם אולטרה היי אנד?

ההתניה לפיה ציוד אולטרה הי אנד = ציוד יקר רק מוכיחה שעל חלק מהחברים הטריק הזה עובד.

אם לכתבים, סוקרים או חובבים נוח להגדיר ציוד כלשהו כ"אולטרה" בגלל שהמתכנן שילב נוצות טווס או אבק יהלומים ברכיבים, תפאדלו, רק זיכרו - זה לא אומר דבר וחצי דבר על איכות הסאונד. במקסימום זה אומר שהמתכנן יצא מגידרו לבנות "משהו אחר", במינימום זה אומר שהמתכנן ואנשי השיווק מנסים להסביר מדוע שלהם יקר יותר.
ליבי על מי שנופלים לפח הזה.
חייב להסכים לזה. מילה במילה.

מושג מגוחך, מעורפל ומטופש, שנועד לדוג כבשים שמושפעים מתג מחיר, משקלים, חיווט פנימי מקושקש, או כל מיני מושגים הזויים שבינם לבין ההשפעה הסונית אין דבר וחצי דבר.

רק שווטאאווטים קפדניים של מוצרים יקרים מול זולים, מפונפנים, מול פשוטים, חברות גדולות מול "חברות בוטיק", מוכיח חד משמעית את גודל ועוצמת הגיחוך שבדבר.

רק אז אתה למד שישנם מגברים שעולים מאות אלפי שקלים שנשמעים *פחות טוב* ממגברים שעולים שמינית מזה, או כבלי חשמל מפונפנים שנשמעים פחות טוב מקומקום, או כבלי תקשורת שלא עושים דבר וחצי דבר ובאים עם אריזות של מליון דולר, או רמקולים יקרים שבפועל קורסים כאשר מקשיבים למשהו אחר חוץ מדיאנה קרול.

האם זה אומר שכל מה שיקר הוא בפירוש קישקוש ולא שווה את הכסף? ברור שלא!

ישנם מוצרים מאוד יקרים אשר בחינה שלהם מוכיחה חד משמעית כי המוצר שווה את מחירו באופן יחסי, אך אסור בשום שלב לחשוב שתג מחיר הוא אינדיקציה לאיכות כלשהי.

רן

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
ולכן ההגדרה של אולטרא היי אנד אינה צריכה להתבסס על קריטריון המחיר.
אבל מתבסס אך ורק על המחיר
אולטרא היי אנד = סופר מיוחד, רק למעטים יש אחד כזה כי זה מאוד מאוד מאוד יקר
יש מצב שגם נשמע מעולה (לדעתי ברוב הפעמים) אבל ההגדרה היא נטו של כסף

ברגע שציוד מאוד איכותי ויקר הגיע לידי האודיופילים ״הרגילים כמונו״ שפעם חלמו והיום יש להם את הציוד הזה
הרף קפץ למעלה והמונח ״אולטרא״ מקנה ייחודיות והאקסקלוסיבית למוצרים נבחרים

מה כל אחד עושה עם הכסף שלו (יקנה אוטו נוצץ או רמקולים ) לא מעניין אותי
שיהיה לכל אחד לבריאות ובהצלחה בדרך שלו לאושר

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83

ברגע שציוד מאוד איכותי ויקר הגיע לידי האודיופילים ״הרגילים כמונו״ שפעם חלמו והיום יש להם את הציוד הזה

בדיוק כך !!! מיתוג של החברות כדי להבדיל בין אודיופיל "פשוט" עם ציוד מצוין לכאלו שיכולים לקפוץ מדרגה לציוד "פנטסטי" ולכן זה חייב להיות מלווה בסכומים גבוהים משמעותית מהציוד ברמה שמתחת במיוחד אם זה קו מוצרים נוסף של אותו יצרן.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
כמו מושב רגיל במטוס מול מושב פרמיום ומול מושב עסקי.
היי פיי - היי אנד - אולטרא היי אנד.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
הכל עניין של תמחור,איך ממתגים את המוצר!
באודיו יש הרבה מותגים יוקרתיים אך ורק בגלל הפרסום שמשקיעים בהם,דרך סקירות חיוביות
שללא הפרסום הרב, לא היו נחשבים היי הנד,בטח לא אולטרה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
עמיר
מדובר בפרגמנט אחד מתוך מכלול
בקביעת המחיר הסופי

וכן
יש חומרים שעולים פי כמה מחומרים אחרים
ויש עלויות ויש עליות פיתוח

בסופו של יום מגולם במחיר הכללי.

לא אכנס עכשיו לפירוק טוטלי
אך יצרן כזה או אחר
עושה טבלת XL ומחשב עלויות + עמלות
  1. זה הפרגמנט היחיד שאתה הזכרת, ולכן זה היחיד שאליו התייחסתי.
  2. כאמור, גם אם עלות החומרים גבוהה, אצל המגזימנים היא מהווה חלק קטן מעלות המוצר הסופי.
  3. יש עלויות פיתוח גם למוצרים זולים יותר, ולאו דווקא נמוכות יותר. חלק מיצרני הבוטיק בונים משהו, ואם זה סביר, מוכרים אותו במחיר מפוצץ כפי שהוא, גם בלי לפתח אותו הרבה הלאה. את היחידה הבאה הוא בונה עם שיפורים לפי הניסיון שנלמד מהקודמת. פיתוח בלי לזרוק את ה"טיוטות" לא חייב להיות יקר.
  4. די בטוח שהיצרנים ומשווקיהם עושים טבלאות אקסל, אבל עדיין בהרבה מקרים עלויות היצור מהוות חלק קטן ממחיר המוצר.

ותמיד יש את אלה שכשואלים אותם איך העסק שלהם כל כך גדל, הם אומרים: "אני קונה בשקל, מוכר בעשר שקל, ועשיתי את העשר אחוז שלי, אני לא צריך לקחת הרבה אחוזים כמו שהאחרים עושים" :)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,430
נקודות
113
חחח גם נכון :)

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113

זה בסדר.

כל עוד מבינים שהמונחים הללו רק קשורים לסכומי הכסף ולא בהכרח לוודאות התוצאה.

אגב, מה החשיבות לתת למוצר כינוי כלשהו, או להכניס אותו לקטגוריה מסוימת?

איך זה בדיוק תורם?

מישהו קנה מוצר יקר? סבבה

*יש הרבה מוצרים יקרים וראויים*

אני לגמרי בעד....מי שיכול להרשות לעצמו וזה לא מכניס אותו לסחרחורות כלכליות, שיקנה, שיהנה, למה לא...
.
אבל מה החשיבות להעניק לו כל מיני שמות תואר?
למה צריך לקטלג אותו כמוצר "קצה", או "אולטרה היי אנד"....המוצר באמת צריך את ההגדרות האלה?

עצם הפרסטיז' והיכולות של המוצר לא מדברות בשם עצמן, שהוא צריך את "העזרה" של אותם שמות תואר מוזרים?

רן

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
לדעתי בשביל להגיע לתוצאות שנשמעות אולטרה נדרש הרבה ניסוי וטעייה עד שמגיעים למוצר הסופי.

כל המשחקים האלה דורשים הרבה זמן.
כמה החברות היי אנד אמיתיות עובדות כך אני לא יודע....

icorem

אוהב את התחום
מעורבות
10
נקודות
18
מה היינו עושים בלי הדיון הזה... אולטרה שמולטרה

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אולטרא הי אנד זה בעיקר מוצרי יוקרה וקצה במחיר ! ,שכן , אם זה לא יקר מאד - זה לא יכול להקרא אולטרא הי אנד.
אם נעשה לרגע ,רק על מנת להבין , הקבלה למכוניות , אז bmw סטנדרטית זה הי אנד ו bmw m3 ספורט שמחירה פי 3 , נחשבת לאולטרא הי אנד.
אולם , לעומת מכוניות לדוגמא , ששם ההבדל הוא ברור בביצועים, בסטריאו למי שיש נסיון בתחום ,לא כל הנוצץ זהב .
כלומר יש גם מוצרי אולטרא במחיר שלפעמים נחותים בתוצאה מול מכשירים במחצית המחיר.
יש כאן גם את עניין ההתאמה והסינרגיה גם בין המכשירים שהיא החשובה ביותר.
הבעיה במוצרי אולטרא הי אנד בסטריאו זה שברוב המקרים אם לא כמעט בכולם ,אין אפשרות לבדוק את הביצועים מאחר והם נמכרים כפנטזיות
מכוון שאינם נמצאים בתצוגה או שגם אם כן באחוזים בודדים ,אין אפשרות מעשית לבדוק אותם מעשית בחלל הלקוח.
אגב ,אנוכי כעוסק בתחום מבין את זה גם מהצד של העוסקים בתחום מאחר וזה לא כלכלי להחזיק מגבר או רמקול בסכומי עתק ללקוח פוטנציאלי פעם באף פעם.
בגדול , לדעתי , ציוד אולטרא הי אנד זה יותר עניין של סטטוס וגם אגו לבעליו, מאחר ואנני חושב שצריך להוציא מאות אלפי שח בשביל להנות ממוסיקה באיכות גבוהה.
וכמובן , שכל אחד יעשה כטוב בעיניו והעיקר שיהנה .

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא מבין על מה הטרפיק ,כמו שלא מבין מה תומר לוקח משפט מטופש של גיא בשרשור אחר והופך אותו לפוסט חלול , ממתי יש אולטרה היי אנד ?
מה עם החדר ,התאמה בין הרכיבים , התאמה של גודל הציוד לגודל החדר , היי אנד מתקבל כשייש אהבה להכל ובעבודה קשה גם עם ציוד לא יקר ,
בנוסף תרשו לי להוסיף שציוד קונים רק כשיש כסף חופשי ולא בהלוואות מטורפות כפי שאני יודע כאן על חלק מהחברה ,
בקיצור ,פגשתי לרוב ציוד סופר יקר , היי אנד אין שם ,ואין מושג כזה "אולטרה " אלא אצל כתבי האתר שיוצאים מגדרם להשתמש בבטויים מיוחדים , הרי חדר טוב הופך בקלות ציוד טוב שישמע פגז ,אז מה אתם מגיבים כאן בשקיקה על משהו לא רלונטי (תמיד נגד הכלב הזה שניצל )

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני בכלל בספק באם אנשים יודעים לשמוע מתי זה ממש טוב או סתם נוצץ ויקר ,יותר טוב תלמדו את זה ,ישנם כמה שמרככים הצליל (מעיין אופנה "מוזיקלית " ) עד שהזמרות הופכות לבריטון ואז מתהדרים שאפשר לשמוע שעות ,יש כאלו עם אובר בס שממסך הכל ,תוקעים סאבים בכל פינה ,יא אפקט וואו , אבל זה לא זה חברים יקרים ,אולטרה הייייייי אאאאנננננננדדד בכאילו

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
"ממתי יש אולטרה היי אנד ?"

רמקולים של חברת Hart Audio D&W Aural Pleasure שמתומחרים בחמש מיליון אירו לזוג, עשויים מזהב 18 קרט:

f.eu1.jwwb.nl_public_o_m_l_temp-hjsjpuswvkqqfipuveeo_z1puok_Hart_Audio_luidsprekers-1.jpeg

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אולטרא היי אנד .... מזכיר לי את השימוש הפושה בענף הבנייה לפרוייקט "בוטיק"...
מכיוון שההפרשים הצטמצמו בין היי פיי משובח לבין היי אנד אז נוצר הבידול הזה אולטרא. יש חברות קצה שמייצרות מוצרים שנדרש עבורם סכום גבוהה מאוד ביחס למתחרים בתחום, כמות ייצור יותר מוגבלת, שימוש בטכנולוגיה וחומרים אקזוטיים ויש לנו אולטרא מוצר. ישפוט המאזין האם שווה לו. נדמה לי שרובנו בתחום יודעים לזהות מוצר אולטרא, או חברת אולטרא כשאנחנו נתקלים בה...

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
זה לא אולטרא היי אנד אלא מטיל זהב מזמר. ובדיוק ההוכחה שאולטרא זה יותר מרק כסף.... אגב תומר, אף אחד מהרמקולים שציינת אינו אולטרא היי אנד לטעמי. אולי הסונוס...אולי..

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שלום שוקרון, איזה סונוס (פאבר)?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אולטרא היי אנד קשור לכסף בלבד, לא לאיכות!
איכשהו הפסיכולוגיה השווקית גרמה לנו לחשוב שכסף קונה איכות... באודיו זה לא המצב..
אין פטנטים חדשים בהגברה כבר 30 שנה (ואני עדין)
רמקולים משתפרים אבל לא טכנולוגיית חלל, הרבה מהכסף שמשולם על רמקול הולך בכלל לגימור.
פטיפון בכלל טכנולוגיה עתיקה, ודאקים עדיין לא הגיעו לרמה של האנלוג....
אז שו אולטרא? הכל חירטוט, זה רק פונקציה של כסף!
שמעו מוזיקה טפלו בחדר ועזבו שטויות

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ברשימה יש רמקולים מ-300,000 אירו לזוג, איפה אתה רואה סונוס פאבר?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור