שאלה: מאיזה מחיר אתה קובע שהציוד הוא אולטרה הי-אנד?

האם יש דבר כזה אולטרה הי-אנד:

• Total voters
    13

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
השרשור הזה שווה זהב.
אני כבר שנים חושב שהמלך הוא עירום. כתבתי את זה מס' פעמים בעבר לגבי הקשר הרופף באודיו בין מחיר לאיכות בניגוד לתחביבים אחרים שם הקשר מובהק וברור.
רואה שיש עוד אנשים רבים ומנוסים שחושבים כך.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
לא מבין על מה הטרפיק ,כמו שלא מבין מה תומר לוקח משפט מטופש של גיא בשרשור אחר והופך אותו לפוסט חלול , ממתי יש אולטרה היי אנד ?
מה עם החדר ,התאמה בין הרכיבים , התאמה של גודל הציוד לגודל החדר , היי אנד מתקבל כשייש אהבה להכל ובעבודה קשה גם עם ציוד לא יקר ,
בנוסף תרשו לי להוסיף שציוד קונים רק כשיש כסף חופשי ולא בהלוואות מטורפות כפי שאני יודע כאן על חלק מהחברה ,
בקיצור ,פגשתי לרוב ציוד סופר יקר , היי אנד אין שם ,ואין מושג כזה "אולטרה " אלא אצל כתבי האתר שיוצאים מגדרם להשתמש בבטויים מיוחדים , הרי חדר טוב הופך בקלות ציוד טוב שישמע פגז ,אז מה אתם מגיבים כאן בשקיקה על משהו לא רלונטי (תמיד נגד הכלב הזה שניצל )
פוסט מדהים!
דווקא בגלל שהוא מגיע ממך ולא מאדם חסר ניסיון או יכולת כלכלית שהיה קל לנפנף בטענות כמו קנאה וכדומה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
הייתי מסתכן וכותב שפריט אולטרה הי-אנד, מתחיל בסביבות מחיר של 90,000 - 100,000 ₪ בישראל (מחיר חו"ל) :מלאך:.

לקחתי 3 חברות רמקולים כדוגמאות, האחת פוקאל, השנייה B&W והשלישית סונוס פאבר והמחיר בארה"ב:

1). פוקאל - רמקולים סופרה 3 עולים 20,000 דולר לזוג והם לדעתי לא אולטרה. רמקולים סקאלה אוטופיה איבו עולים 52,000 דולר לזוג והם כן אולטרה.

2). רמקולים B&W 802 D4 עולים 26,000 דולר לזוג והם לדעתי לא אולטרה. רמקולים B&W 801 D4 עולים 35,000 דולר לזוג והם כן.

3). רמקולים סונוס פאבר אמטי טרדישן עולים 32,500 דולר לזוג והם לא אולטרה. רמקולים סונוס פאבר IL Cremonese עולים 55,000 דולר לזוג והם כן.

לא לקפוץ עלי...
@tomertsin התייחסתי לרשימה הזאת...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
חברים,
אני לא רואה אף אחד בפורום שנכנס להערכת מחיר, או מאיזה מחיר נקבע שהציוד הוא אולטרה הי-אנד?

כתבה נחמדה של ג'ונתן ואלין מ-Hi-Fi ועד Ultra-High End, סוקרת את ההסטוריה של תעשיית הרמקולים.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
חברים,
אני לא רואה אף אחד בפורום שנכנס להערכת מחיר, או מאיזה מחיר נקבע שהציוד הוא אולטרה הי-אנד?

כתבה נחמדה של ג'ונתן ואלין מ-Hi-Fi ועד Ultra-High End, סוקרת את ההסטוריה של תעשיית הרמקולים.

אין ספק שמחיר זה חלק מהאולטרא. כי זה בדרך כלל הסימפטום ( מופע) של זמינות מצומצמת, משווקים ייעודיים ומקצועיים, תהליך עבודה ארוך מוקפד וידני לרוב, שגם הם מאפייני אולטרא נוספים. ואולי לב המושג. נראה לי שהאולטרא מתייחס לחברות בוטיק אמיתיות שיוצרות ומוכרות מוצרים ברמת הקפדה שלא מאפשרת ייצור סידרתי המוני. כלומר הצד השני והמנוגד להמוני זה האולטרא היי אנד.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
למעשה, השימוש בשמות התואר המגוחכים הללו של "אולטרה היי אנד", או "קצה", או "מותג על" , נועדו בכלל לעזור ו/או לנסות למצב תדמיתית מוצרים שהם לרוב Nobody, והגיעו מ- Nowhere שזורקים מחיר מופרך, כי תמיד יש פראייר תורן שסוחב אחריו עוד פראיירים.

מותגים יוקרתיים באמת, עם היסטוריה, פרסטיז' ומהות, בכלל לא צריכים שום הגדרות כאלה.

מישהו מוסיף תיאורים שצריכים לפאר את המרצדס שהוא קנה?!

אתה לא מאמין, רכשתי מקרר סופר יוקרתי, מסדרת העל המצומצמת של "דריםטק", אתה לא מאמין מה זה עושה לירקות והוא אפילו עולה 80,000 ש"ח , לעומת...

רכשתי סאב זירו.

זהו. נגמר. אין צורך בתוספות. אין צורך בתיאורים, אין צורך בשמות תואר. אין צורך בציון המחיר. נגמר הדיון.

המותג מדבר בעד עצמו, ללא שום צורך בעזרה.

רכשתי מגבר על, ממש קצה , זה ממש נחשב אולטרה היי אנד ++, של "בבושקה", אתה יודע, יש עליה מלא כתבות, עולה 250,000 שח, אתה לא מאמין, שוקל 139 ק"ג, אתה חייב לראות את החיווט הפנימי ואת הארגזים שזה הגיע איתו, בא לך לרדת למחסן?

אהה.. ומה אתה רכשת?

אני רכשתי Goldmund.

רן

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
עלות ייצור ועלות פיתוח.
איכות חומרי הגלם, איכות החיווט הפנימי (מגוחך מי שחושב שאיכות החיווט הפנימי לא משפיע סוני)
איכות חומרי גלם התיבה ופיתוחה,
שמעתי קשקוש נוסף שגם זה לא משפיע, אולי לקהל חצי חרש שלא מצליח להבחין בין כבלים...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מישהו מוסיף תיאורים שצריכים לפאר את המרצדס שהוא קנה?!

כן. יוקרה, פרמיום.

אז למה מרצדס היא פרמיום וקיה חדשה, עם מושבי עור חשמליים, מסאז׳ בכסא, מימדי ענק וכל התוספות האפשריות לא נחשבת לפרמיום?
ומדוע רנו, טיוטא, הונדה ועוד כל מיני מותגים חדשים של חברות ״מכוניות לעם״ מנסות להיכנס לקטגוריית הפרמיום?

ומהי מכונית מנהלים? מה מנהלתי בה? אם אתה רק לא מנהלים ירכשו אותה אז ישנו לה את הקטגוריה?

מה שאני אומר בעצם הוא שבשביל להיות היי אנד צריך סטנדרטים. האולטרה היי אנד ניכנס בשנים האחרונות עקב כמה מוצרים פסיכופטים במחירים בלתי שפויים. האם הם יותר טובים ממוצר שניכנס לקטגוריית היי אנד? לא בטוח. האם הם יקרים יותר? ברור. אחרת מה אולטרה בהם.

להיי אנד יש סטנדרט בשוק. זה מונח ישן שקיים בכל תחום. מבגדים ועד למזגנים.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אהה.. ומה אתה רכשת?

אני רכשתי Goldmund.
זאת חברת אולטרא מכורח המוניטין ואני מניח שגם האיכות. יש עוד חברות שמיטיבי הלכת מכירים שהיו כאן עוד לפני האוליגרכים...
זה לא פוסל חברות צעירות של אנשים מוכשרים שמנסים לתת את הפרשנות שלהם לאודיו קצה. גם הם אולטרא. לדעתי.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אפרופו למה שנמר כתב וגם שוקרן
אני נוטה לראות אנשים שהולכים "עיוור" על מותגים רק בגלל איזה ארסנל וותק של שנים שסוחבים אחריהם, שברוב המקרים מרשים רק את מי שרוצה להרשים, ולא משנה אך נשמעים בפועל, אפרופו חרשות או עיוורון או אולי חוסר ניסיון או הבנה, מעדיפים וותק שבפועל אולי נשמע בינוני מאשר ציוד איכותי ככל הנראה הרבה יותר, כן כבר ראיתי ונוכחתי לא פעם, לא פעמים ולא כמה פעמים, רק מה אין עשרות של שנים מאחור, חחח...מגוחך כבר אמרנו.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אפרופו למה שנמר כתב וגם שוקרן
אני נוטה לראות אנשים שהולכים "עיוור" על מותגים רק בגלל איזה ארסנל וותק של שנים שסוחבים אחריהם, שברוב המקרים מרשים רק את מי שרוצה להרשים, ולא משנה אך נשמעים בפועל, אפרופו חרשות או עיוורון או אולי חוסר ניסיון או הבנה, מעדיפים וותק שבפועל אולי נשמע בינוני מאשר ציוד איכותי ככל הנראה הרבה יותר, כן כבר ראיתי ונוכחתי לא פעם, לא פעמים ולא כמה פעמים, רק מה אין עשרות של שנים מאחור, חחח...מגוחך כבר אמרנו.
אי אפשר להתעלם מחברות שיש באמתחתן וותק, ניסיון מוכח ונחשקות. אתה צודק שבסוף האוזן צריכה לקבוע . השאלה היא גם ראייה תרבותית / קדומה מצידנו ונכונות לשבור מוסכמות תפיסתיות. .
האם אולטרא יכול לבוא מיוון, קפריסין רומניה וסין ? או שאנחנו מחשיבים רק את מערב ארופה, צפון אמריקה + יפאן?
רק שאלה ..
נ.ב שוקרון לא שוקרן...תודה! ;)

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
כן. יוקרה, פרמיום.

אז למה מרצדס היא פרמיום וקיה חדשה, עם מושבי עור חשמליים, מסאז׳ בכסא, מימדי ענק וכל התוספות האפשריות לא נחשבת לפרמיום?
ומדוע רנו, טיוטא, הונדה ועוד כל מיני מותגים חדשים של חברות ״מכוניות לעם״ מנסות להיכנס לקטגוריית הפרמיום?

ומהי מכונית מנהלים? מה מנהלתי בה? אם אתה רק לא מנהלים ירכשו אותה אז ישנו לה את הקטגוריה?

מה שאני אומר בעצם הוא שבשביל להיות היי אנד צריך סטנדרטים. האולטרה היי אנד ניכנס בשנים האחרונות עקב כמה מוצרים פסיכופטים במחירים בלתי שפויים. האם הם יותר טובים ממוצר שניכנס לקטגוריית היי אנד? לא בטוח. האם הם יקרים יותר? ברור. אחרת מה אולטרה בהם.

נראה לי ששנינו מדברים על דברים שונים בתכלית השינוי....:)

אני דיברתי בכלל על הצורך של אנשים להוסיף שמות תואר לכל מיני מותגים, בניגוד למותגים שאינם דורשים את שמות התואר הללו , בגלל ההיסטוריה, הפרסטיז, הניסיון וההצלחה המוכחת שלהם.

השימוש בשמות התואר המגוחכים הללו, נועדו יותר לשרת את חוסר ביטחונו של הרוכש במוצר שהוא רכש, או לשרת את מחלקת השיווק.

יש לך חוסר ביטחון ב BMW שלך? למנהל המותג יש חוסר ביטחון?
אתה מפאר את המותג בכל מיני שמות תואר או פשוט אומר....יש לי BMW.

אין לך צורך, המותג מציג יוקרה. משדר יוקרה. מוכיח יוקרה

כל מיני מותגי Wannabe חייבים לפאר את עצמם ולעטוף את עצמם בכל מיני שמות תואר מפוצצים, כל זאת על מנת לתת ביטחון לרוכשים שלהם שנופלים בפח שוב ושוב....

רן

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
שוקרון
ארץ המוצא לא מעניינת
כל עוד יש איכות שמדברת בפני עצמה לפני ששומעים ובמיוחד אחרי ששומעים.

ארהב
יפן
וחלק קטן מארופה

כבר מזמן לא כלים עקריים בלוח המשחק.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
חברים,
אפרופו, האם המונח אולטרא הוא תחליף למונח statment? כאילו, האם לחברה יכול להיות מוצר אולטרא וגם אחד שהוא יותר עממי? אני נוטה לחשוב שחברות אולטרא ומוצרי אולטרא לא יכולים לייצר מוצרים עממיים יותר, כלומר ה גנטיקה של החברה צריכה להיות אולטרא ברמח איבריה ושסה גידיה...

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
נראה לי ששנינו מדברים על דברים שונים בתכלית השינוי....:)

אני דיברתי בכלל על הצורך של אנשים להוסיף שמות תואר לכל מיני מותגים, בניגוד למותגים שאינם דורשים את שמות התואר הללו , בגלל ההיסטוריה, הפרסטיז, הניסיון וההצלחה המוכחת שלהם.

השימוש בשמות התואר המגוחכים הללו, נועדו יותר לשרת את חוסר ביטחונו של הרוכש במוצר שהוא רכש, או לשרת את מחלקת השיווק.

יש לך חוסר ביטחון ב BMW שלך? למנהל המותג יש חוסר ביטחון?
אתה מפאר את המותג בכל מיני שמות תואר או פשוט אומר....יש לי BMW.

אין לך צורך, המותג מציג יוקרה. משדר יוקרה. מוכיח יוקרה

כל מיני מותגי Wannabe חייבים לפאר את עצמם ולעטוף את עצמם בכל מיני שמות תואר מפוצצים, כל זאת על מנת לתת ביטחון לרוכשים שלהם שנופלים בפח שוב ושוב....

רן
שמות התואר ממש לא מגוכחות, הם יותר גאוניות למען האמת, לומדים את זה בשיווק ומנהל עסקים איך מתנהל העסק הנ"ל.
אגב, גם דיי כולנו רוצים את כרטיס ה VIP הנכסף, כי גם/בגלל ש...קשה מאוד להשיג אותו (צריך המון ממון).
ואפרופו ארץ המוצא, בחלק מהציוד היום הסינים עושים בית ספר אבל לגמרי.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
כן. יוקרה, פרמיום.

הלוואי ששוק ההייאנד בסטריאו היה נראה כמו שוק ההייאנד ברכבים.
עוד לא ראיתי יונדאי שמתעלה על מרצדס.
בהייאנד לעומת זאת....

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אפרופו דובר פה על "חוסר בטחון" בהקשר אחר, כאשר מכיר כמה, ככ ממורמרים וחסרי בטחון שחייבים לקרא לעדת מעריצים עיוורת בכדי שיאשרו מה ששומעים, אחרת פוחד לעשות צעד כזה או אחר,
אפרופו חוסר בטחון,
צריכים בכל רגע פנאי לשנות וויסינג באמצעים כאילו ואחרים, מוסיפים ציוד נלווה, בשביל לקבל תוצאה רחוקה מהמקור, בגלל עקשנות של פרד וחוסר הבנה מוחלט בכל הקשור הייאנד / אולטרה הייאנד / הכל עובר אולטרה חביבי...

העיקר שיש שם עם 400 שנה מאחור כאשר בכלל בפועל רחוק מהמציאות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כן. יוקרה, פרמיום.

פתחתי מילון בהגדרה להיי אנד

High-end products, especially electronic products, are the most expensive of their kind.
...high-end personal computers and computer workstations.
Synonyms: deluxe, expensive, top-quality, top-notch [informal] More Synonyms of high-end

"לא מצאתי תקן" משום שאין דבר כזה, זו הגדרה שבאה לתאר מוצר יקר, נניח "אקסקלוסיבי" ומצומצם בייצור, או בעל איכות ייצור יוצאת דופן.
לפי ההגדרה לעיל מוצרים של חברות כמו אקיופייז ואזוטריק נכנסים בקלות להגדרה של מוצרי "אולטרה".
איכות הבניה והרכיבים הפנימיים במוצרי חברות אלו יכולים להעמיד בבושת פנים חברות ומוצרים רבים המתהדרים בכינוי "אולטרה היי אנד".

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
נשאלת השאלה מה "השם תואר" הזה
תורם לאותו אדם שרוכש אותו?
הרי להבדיל מרכב, או שעון יוקרה, אתה מניח
לרוב מוצר מכוער בתוך הבית, שאף אחד כמעט
לא מודע האם הוא עולה 1000 שח או 100k.
אז איפה פה ההיגיון?
האם היצרניות משתמשות בשמות אלה?
או שזה מגיע מהקהילה עצמה?

בסוף, בטח במחירים הללו, שם היצרן
ומוניטין שלו משחקים תפקיד מכריע
ביום מן הימים שארצה למכור ולהמשיך הלאה.

מה יתן לי איזה שם מפוצץ מחברת בוטיק
קטנה שאף אחד לא שמע עליה?

נשמע לי עפס הזוי קצת.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
רסיברים משנות השבעים תחילת השמונים אנלוגיים מדגמים בכירים של מרנץ וסנסוי היו פאר היצירה מושקעים מאוד מבחינת בניה ורכיבים ולא חשבו אפילו לקרוא להם היי-אנד.
היום כל מגבר וממיר בסיסיים מקבלים את התואר 'אודיופילים' תביא עשיריה (כמו שעולה מטבח ממוצע) ותרגיש ששיחקת אותה במגרש של הגדולים, אז מה הפלא שצריך להמציא מושגים חדשים כדי לבדל בין הרמות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור