שאלה בקשר לסאונד ק"ב

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
שאלת תם:יש לי סטרימר מחובר אופטי לרסיבר,כשאני רואה סרטים מנטפליקס או מכל מקום אחר,מופיע לי פרולוג'יק,לא דולבי דיגיטל.
הסטרימר שלי הוא אנדרואיד,האם זה קשור לאתר שמשדר?
או שאפשר לשנות משו בהגדרות של הסטרימר?
תודה

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
  1. אופטי לא מעביר דולבי דיגיטל.
  2. לא כל המגברים הישנים שתומכים בדולבי דיגיטל תומכים בדולבי דיגיטל+ (מה שיש לנטפליקס).

eytan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
  1. אופטי לא מעביר דולבי דיגיטל.
  2. לא כל המגברים הישנים שתומכים בדולבי דיגיטל תומכים בדולבי דיגיטל+ (מה שיש לנטפליקס).
בוודאי שמעביר דולבי רק לא את המתקדמים

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
בוודאי שמעביר דולבי רק לא את המתקדמים
DD+ can go to 6 mbps so SPDIF will not work.
זהו שנטפליקס מעבירים +DD שזה לא בדיוק מתקדם אבל לא עובר על SPDIF.

eytan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מעניין.
אצלי הממיר פרטנר עם הנטפליקס מחובר לטלויזיה עם hdmi ישירות ומהטלביזיה מחובר פייבר לרסיבר 5.1.
שומעים את הקול מצויין - אני מפספס משהו?

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
מעניין.
אצלי הממיר פרטנר עם הנטפליקס מחובר לטלויזיה עם hdmi ישירות ומהטלביזיה מחובר פייבר לרסיבר 5.1.
שומעים את הקול מצויין - אני מפספס משהו?
תבדוק מה אומר הרסיבר. DPII או DD?
אם זה הראשון, הרי שהוא מקבל סטריאו ועושה ככל יכולתו לדמות צליל היקפי באמצעות דולבי פרולוג'יק 2.

eytan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא כתוב כלום על הרסיבר (rxv665 ימאהה ).
בדקתי בשני חיבורים :
1- ממיר פרטנר עם נטפליקס עליו מחובר ב hdmi ישירות לטלויזיה . כבל אופטי מ טלביזיה לרסיבר. במוד זה הוא כותב בנטפליקס ליד שם הסרט ultra hd 4k. ברסיבר לא כותב כלום.
2- הנטפליקס מופעל מהטלביזיה ישירות עם אותו כבל אופטי לרסיבר. במוד זה הוא כותב בנטפליקס ליד שם הסרט Dolby vision atmos .
במקור חיברתי ככה כיוון ׳הרסיבר לא תומך 4k .
לא מבין למה הכיתוב בנטפליקס שונה בין שני המודים ומה המשמעות.
אם יש לך רעיון למשמעות הכיתוב השונה או איך לגרום לרסיבר לכתוב משהו על פורמט הסאונד אז אשמח

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
לא כתוב כלום על הרסיבר (rxv665 ימאהה ).
בדקתי בשני חיבורים :
1- ממיר פרטנר עם נטפליקס עליו מחובר ב hdmi ישירות לטלויזיה . כבל אופטי מ טלביזיה לרסיבר. במוד זה הוא כותב בנטפליקס ליד שם הסרט ultra hd 4k. ברסיבר לא כותב כלום.
2- הנטפליקס מופעל מהטלביזיה ישירות עם אותו כבל אופטי לרסיבר. במוד זה הוא כותב בנטפליקס ליד שם הסרט Dolby vision atmos .
במקור חיברתי ככה כיוון ׳הרסיבר לא תומך 4k .
לא מבין למה הכיתוב בנטפליקס שונה בין שני המודים ומה המשמעות.
אם יש לך רעיון למשמעות הכיתוב השונה או איך לגרום לרסיבר לכתוב משהו על פורמט הסאונד אז אשמח
עברתי 3 רסיברים יאמהה (ואחד דנון) ותמיד כתוב על המסך מה פורמט הסאונד שמומנע, בין אם סטריאו, PCM, DD, DTS או שאר נאצות.
לפעמים נדרש לעצור ולהמשיך או להעביר את המגבר ל'תוכנית' צליל ניטראלית (ז"א לא סימולציה של או מצב ייעודי לסרטים מסוג מסויים) ולראות מה מופיע על המסך. הרבה מגברים יראו את סוג הצליל ואח"כ ימשיכו ל"תוכנית" לדוגמא יראו STEREO ואז יציגו Surround EX. מה שאומר שהסיגנל הנכנס הוא סטריאופוני.

ממה שכתבת עולה הרושם שהממיר של פרטנר לא עובד במצב passthrough (אם זה אפשרי שם) ולכן מוציא אות סטריאו בלבד.

לצורך העניין, כבל אופטי לא מסוגל להעביר פורמטים מתקדמים יותר מדולבי דיגיטל ו DTS בסיסי. כל הגרסאות והפורמטים מעבר לזה עוברים הנחתה לסטריאו (לצערי לא לפורמט בסיסי יותר, כנראה מאחר והדבר דורש קידוד מחדש)

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
תודה רבה - בדקתי לעומק בהגדרות הפרטנר ואכן משום מה הגדרת הצליל ופורמטים הייתה על "אל תשתמש אף פעם בצליל סראונד" .שיניתי ל "אוטומטי" ואפילו ל"ידני" ואפשרתי את כל מודי הסראונד... כבר הייתי בטוח שפתרת לי את הבעייה אבל הרסיבר עדיין רק מראה "PCM" ב "INFO" תחת ה "audio decoder". לא מעבר לזה ...כנראה משהו שם נדפק עברתי על כל ההגדרות ואין ברסיבר שום הגדרה שאמורה לחסום פורמט כזה או אחר. בדקתי וגם בחיבור ישיר של פרטנר לרסיבר עם HDMI אפילו שזה רק HD הרסיברלא מראה שום כיתוב על פורמט נבחר.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
תודה רבה - בדקתי לעומק בהגדרות הפרטנר ואכן משום מה הגדרת הצליל ופורמטים הייתה על "אל תשתמש אף פעם בצליל סראונד" .שיניתי ל "אוטומטי" ואפילו ל"ידני" ואפשרתי את כל מודי הסראונד... כבר הייתי בטוח שפתרת לי את הבעייה אבל הרסיבר עדיין רק מראה "PCM" ב "INFO" תחת ה "audio decoder". לא מעבר לזה ...כנראה משהו שם נדפק עברתי על כל ההגדרות ואין ברסיבר שום הגדרה שאמורה לחסום פורמט כזה או אחר. בדקתי וגם בחיבור ישיר של פרטנר לרסיבר עם HDMI אפילו שזה רק HD הרסיברלא מראה שום כיתוב על פורמט נבחר.
מה שאתה רוצה זה שהממיר יעבוד ב PASSTHROUGH. שלא יעשה טובות ויעביר את המידע כמו שהוא מבלי להתערב.
הבעייה, שוב, היא שנטפליקס ואחרים כבר לא משתמשים בדולבי דיגיטל בסיסי, הם משתמשים ב +DD ומאחר ו SPDIF לא תומך בפורמט הזה, יוצא PCM שזה סטריאו.

בדקתי את המפרט של הרסיבר והוא אכן תומך +DD. המלצה שלי היא לחבר את הרסיבר לטלוויזיה עם כבל HDMI מתאים ולהשתמש ביציאות/כניסות הנכונות בשני הצדדים ע"מ לקבל את הצליל מהטלויזיה לרסיבר באמצעות ARC/eARC.

בהצלחה!

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אחלה תודה - זה מה שניסיתי לעשות אתמול הרסיבר לצערי לא תומך ב ARC (גם לא במפרט וגם חיברתי יציאת arc של טלביזיה ל HDMI out של רסיבר וזה לא העביר קול) ולכן לא מצאתי דרך אחרת להעביר קול מלבד פייבר.

ED1000

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
היי אולי מישהו מהפורום הזה יודע על הנושא שפירסמתי פה (קשור לנושא בפוסט הזה)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור