מדוע מוצרי HIGH END AUDIO נמדדים מאד גרוע?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
עזוב,

נתמקד בעיקר....
אם המדידות חסרות משמעות, איך חברות Trinnov, minidsp מוציאות מוצרים שמשפרים אודיו על ידי תוכנה?
כי הם מבינים את הפרמטרים הנדרשים בשביל אודיו טוב.

אבל מה המינון של כול פרמטר?
צריך לשמוע....

לא "משפרים אודיו", אלא מתקנים עיוותים שנגרמים ע"י החדר, את חלקם לפחות. ולא, הם לא גורמים לרמקולים להשמע טוב יותר. אחרת אף אודיופיל לא היה קונה.

ו-minidsp זה Dirac (מוגבל ביכולות)

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אתה מגיע למקום חדש, משמיעים לך 2 מערכות......איך יותר קל "להבין את ההבדלים"?

1. קפיצה מידית מ A ל B כאשר אתה שומע כאוות נפשך(מבחינת זמן) את שניהם.
או
2. לשמוע את A (כאוות נפשך) ולאחר מכן החלפה (שאורכת 2-3 דקות) לשמוע את B וחוזר חלילה.
חולק על דעתך. זמן ההחלפה ב-2 הוא קריטי. לכן, הפסקה בין החלפה היא בעייתית.

תנסה גם אתה לשמוע בלי הפסקה בין ההחלפות.

אולי סוף סוף תמצא הבדלים בין כבלים אופטיים ותהיה "אודיופיל חוויתי" :)

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,863
נקודות
113
חולק על דעתך. זמן ההחלפה ב-2 הוא קריטי. לכן, הפסקה בין החלפה היא בעייתית.

תנסה גם אתה לשמוע בלי הפסקה בין ההחלפות.

אולי סוף סוף תמצא הבדלים בין כבלים אופטיים ותהיה "אודיופיל חוויתי" :)
לכתוב בפורום של אודיופילים, לקרוא ביקורות ומדידות אינסופיות, להיות טכנאי קול, מהנדס או מה שלא יהיה, להרכיב ציוד, לתקן ציוד, לקרוא לעצמך אודיופיל....
כל אלה לא הופכים אף אחד לאודיופיל, אם אתה לא שומע הבדלים בין כבלים, מגברים, דאקים... אז כנראה שאתה לא אודיופיל ובינינו זה לא כל כך נורא, חוסך המון כסף, זמן וכאב ראש, אפשר להישאר עם זוג רמקולים מיושנים ורתכת שתזיז אותם ואתה מסודר...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
, אפשר להישאר עם זוג רמקולים מיושנים ורתכת שתזיז אותם ואתה מסודר...
אגב, אני משתמש ברתכת גם לעבודות מסגרות שונות......סורגים, גדרות וכו'.....

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
האם יש עוד מדידות שחסר לדעתך מעבר למוצג מטה שהיית יכול לגלות איתו תובנות חודשות לגבי הצליל ?
1.עקום היענות
2.עיוותים (הרמוניים + אינטר מודולציה)
3.יחס אות לרעש
4.ג'יטר

אגב נתון כמו דמפינג פקטור, התנגדות כניסה ויציאה וכו' יכולים להיות מחושבים מ 4 הפרמטרים שהצגתי.

עניין נוסף,הדוגמא של שרדינגר היא ממש לא לעניין כי היא תקפה לחלקיקים ברמה אטומית בלבד. ציוד האודיו שלנו מעט יותר גדול מאטום/פוטון בודד ....ובמיוחד עם הוא High End;)

לא נכון מה שכתבת לגבי "החתול של שרדינגר."
זה ניסוי מחשבתי, שמדגיש את האופן בו החוקר\מודד כלי המדידה והציפייה לטווח נתונים מסויים משפיעים על המדידה. הוא לא קשור דווקא לתחום מסויים, זו רק דוגמא.
כל מדען שמכבד את עצמו יודע עד כמה ההנחות שאותן הוא מנסה לאשש או להפריך, הכלים שבהם הוא משתמש וגם הבחירה מה ואיך ומתי ואיפה למדוד משנים לחלוטין את התוצאות של הניסוי.
היכולת לבטל את ההשפעות האלו שקולה ליכולת של אדם להרים את עצמו באוויר עם היד שלו.

יש עוד אינסוף אפשרויות מדידה, כלי מדידה, שיטות שאנחנו לא מעלים על דעתנו וגם לאחר יישומן של עוד רבות כאלו, המדידות יהיו בערבון מוגבל ומי שמבצע אותן, איך הוא מבצע, איפה ולמה הוא מבצע את המדידות האלו ישפיעו על התוצאות, באופן משמעותי כמו תמיד.
אני גם לא מתיימר לדעת מה עוד ואיך אפשר למדוד וכיצד לבצע זאת, אבל ברור שיש הרבה מאוד אפשרויות שעדיין לא יושמו. אוכל להחזיר תשובה לצאצאים שלך עוד 40 שנה.
בכל אופן מה שרלוונטי לכל תחום בו מודדים, רלוונטי גם לאודיו.

(זה כמובן חוץ ממה שכתבו גם אחרים, כל אחד מאיתנו שומע בחלל אחר, מחבר שרשרת רכיבים שונה, אופן השמיעה שלו אחר, הטעם שלו שונה, הטריגרים הרגשיים שונים.
היכולת של נתון כזה או אחר של רכיב כלשהו, יכולה לעזור בסינון ראשוני מאוד של רכיבים לא רצויים, אי התאמה חשמלית וכולי, אני בעד מדידות על אף המוגבלות שלהן ונעזר בנתונים האלו. אבל למדידות אין יכולת לנבא האם מאזין פוטנציאלי כלשהו בחלל נתון כלשהו, בשרשרת רכיבים כלשהי יאהב רכיב אודיו מסויים.)

ו

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,863
נקודות
113
אגב, אני משתמש ברתכת גם לעבודות מסגרות שונות......סורגים, גדרות וכו'.....
עכשיו ירד לי האסימון למה אתה לא שומע טוב, אתה לא שם מגיני אוזניים כשאתה דופק את הסורגים לאדן החלון.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא נכון מה שכתבת לגבי "החתול של שרדינגר."
זה ניסוי מחשבתי, שמדגיש את האופן בו החוקר\מודד כלי המדידה והציפייה לטווח נתונים מסויים משפיעים על המדידה. הוא לא קשור דווקא לתחום מסויים, זו רק דוגמא.
כל מדען שמכבד את עצמו יודע עד כמה ההנחות שאותן הוא מנסה לאשש או להפריך, הכלים שבהם הוא משתמש וגם הבחירה מה ואיך ומתי ואיפה למדוד משנים לחלוטין את התוצאות של הניסוי.
היכולת לבטל את ההשפעות האלו שקולה ליכולת של אדם להרים את עצמו באוויר עם היד שלו.

יש עוד אינסוף אפשרויות מדידה, כלי מדידה, שיטות שאנחנו לא מעלים על דעתנו וגם לאחר יישומן של עוד רבות כאלו, המדידות יהיו בערבון מוגבל ומי שמבצע אותן, איך הוא מבצע, איפה ולמה הוא מבצע את המדידות האלו ישפיעו על התוצאות, באופן משמעותי כמו תמיד.
אני גם לא מתיימר לדעת מה עוד ואיך אפשר למדוד וכיצד לבצע זאת, אבל ברור שיש הרבה מאוד אפשרויות שעדיין לא יושמו. אוכל להחזיר תשובה לצאצאים שלך עוד 40 שנה.
בכל אופן מה שרלוונטי לכל תחום בו מודדים, רלוונטי גם לאודיו.

(זה כמובן חוץ ממה שכתבו גם אחרים, כל אחד מאיתנו שומע בחלל אחר, מחבר שרשרת רכיבים שונה, אופן השמיעה שלו אחר, הטעם שלו שונה, הטריגרים הרגשיים שונים.
היכולת של נתון כזה או אחר של רכיב כלשהו, יכולה לעזור בסינון ראשוני מאוד של רכיבים לא רצויים, אי התאמה חשמלית וכולי, אני בעד מדידות על אף המוגבלות שלהן ונעזר בנתונים האלו. אבל למדידות אין יכולת לנבא האם מאזין פוטנציאלי כלשהו בחלל נתון כלשהו, בשרשרת רכיבים כלשהי יאהב רכיב אודיו מסויים.)

ו
לא מסכים כמעט עם כלום שכתבת אבל מאחל לך ולכולנו כאן שבת שלום (ורד)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
עכשיו ירד לי האסימון למה אתה לא שומע טוב, אתה לא שם מגיני אוזניים כשאתה דופק את הסורגים לאדן החלון.
אהבתי מאוד....הרמתי לך להנחתה.....:)(ורד)

, אפשר להישאר עם זוג רמקולים מיושנים ורתכת שתזיז אותם ואתה מסודר...

בשביל מה אני נדרש לשמיעה טובה עם המגבר והרמקולים המג'ייפים שלי ? ....עניין פילוסופי של סיבה ומסובב.....

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
בעניין הלחץ, תבקש ממישהו שתחום הסטריאו מעניין לו את ה-... שיבצע את ההחלפות ואז תהיה רגוע לחלוטין

וכמובן ללא חברים מהתחום בזמן ההשוואה......גם אל תספר לאף אחד שאתה מתכוון לבצע את ההשוואה......כאמור אין שום סיבה ללחץ אם תקפיד על האמור.

אבל כבר עשו את זה, עם חברים אודיופילים, והבחינו גם בין כבלים, גם בין נגן תקליטורים למחשב על אותו קובץ בדיוק וגם עם מגברים. עדין אתם מקשקשים על זה שהמדידות מודיעות שאנחנו לא אמורים להבחין.

תראה.

מהנדסי תעופה טוענים שדבורה, בגלל מבנה הגוף השמן שלה והכנפיים הקטנות ביחס לגופה, לא אמורה לעוף. את הדבורים לעומת זאת, לא מעניין מה המהנדסים טוענים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נמר, הנושא שאני ואריה דיסקסנו לא היה יש/אין הבדלים אלא לחץ בהשוואות

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,863
נקודות
113
אבל כבר עשו את זה, עם חברים אודיופילים, והבחינו גם בין כבלים, גם בין נגן תקליטורים למחשב על אותו קובץ בדיוק וגם עם מגברים. עדין אתם מקשקשים על זה שהמדידות מודיעות שאנחנו לא אמורים להבחין.

תראה.

מהנדסי תעופה טוענים שדבורה, בגלל מבנה הגוף השמן שלה והכנפיים הקטנות ביחס לגופה, לא אמורה לעוף. את הדבורים לעומת זאת, לא מעניין מה המהנדסים טוענים.
איך שלא תהפוך את זה, רוברט תמיד יטען את אותה שטות, יילחם עליה ישיר ובעקיפין ויגרור את הדיון למחוזות אנטי אודיופילים, רדודים ולא נכונים. אין לו שום עיניין במוזיקה או באיך היא נשמעת ואם בצעירותו הוא היה מתקן אופניים הוא היה היום מתווכח בפורום של אופנים על משהו.
בתקופה הקצרה שרוברט היה חסום היו פה כמה דיונים על איכותם של כבלים שונים וגם גוונים של ציודים, פיוזים בארונות החשמל ועוד כל מני... אין לי ספק שחזרתו של רוברט והבחור השני עם המדידות המטופשות שלו יסרסו כל דיון בפורום, אולי יהיו יותר כניסות כי הם די אובססיבים אבל הרמה לא תמריא.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
איך שלא תהפוך את זה, רוברט תמיד יטען את אותה שטות, יילחם עליה ישיר ובעקיפין ויגרור את הדיון למחוזות אנטי אודיופילים, רדודים ולא נכונים. אין לו שום עיניין במוזיקה או באיך היא נשמעת ואם בצעירותו הוא היה מתקן אופניים הוא היה היום מתווכח בפורום של אופנים על משהו.
בתקופה הקצרה שרוברט היה חסום היו פה כמה דיונים על איכותם של כבלים שונים וגם גוונים של ציודים, פיוזים בארונות החשמל ועוד כל מני... אין לי ספק שחזרתו של רוברט והבחור השני עם המדידות המטופשות שלו יסרסו כל דיון בפורום, אולי יהיו יותר כניסות כי הם די אובססיבים אבל הרמה לא תמריא.

רוברט התחייב לי שלא יעשה כך. לגבי הבחור השני. אם יילך למקומות הללו, יחסם מהאתר. זה לוקח בדיוק שלוש שניות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט התחייב לי שלא יעשה כך. לגבי הבחור השני. אם יילך למקומות הללו, יחסם מהאתר. זה לוקח בדיוק שלוש שניות.

מודע בהחלט ל"רוח הפורום" כאן.....מעריך מאוד את העובדה שנמר סבלני אלי ולשכמותי.....ויודע בהחלט מהם "גבולות הגזרה".

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,863
נקודות
113
מודע בהחלט ל"רוח הפורום" כאן.....מעריך מאוד את העובדה שנמר סבלני אלי ולשכמותי.....ויודע בהחלט מהם "גבולות הגזרה".
באמת שאין לי מושג למה חשוב לך לכתוב בפורום הזה כשהאמת היא שאתה לא חושב שהיתה התקדמות טכנולוגית ב30 שנה האחרונות, לא שומע הבדלים בין מכשירים, לא שוקל להחליף/לשדרג את הסטאפ שלך, בחיים לא שיתפת מוזיקה...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113

התכוונת לזה "בשנות ה-60 מהנדסים בדגלס "הוכיחו" שלפי האווירודינמיקה התמידית ,דבורה אכן לא יכולה לעוף. הכוונה לא הייתה להוכיח שדבורים לא עפות, אלא להראות שלא ניתן להסביר מעוף של חרקים בכלים של אווירודינמיקה תמידית. המנגנונים שבעזרתם חרקים עפים נתגלו בראשית שנות השבעים, הידוע בהם מכונה Clap and Fling . חרק ה"משתמש" במנגנון זה "מוחא" כנפיים, ולאחר מכן "מקלף" אותן זן מזו. אם מחשבים את מקדמי העילוי המתפתחים בכלים של אווירודינמיקה לא תמידית, מקבלים מספרים גדולים פי שלושה ויותר ממה שיכול לפתח מטוס רגיל מבלי להזדקר. וזה "מסביר" את יכולת התעופה של חרקים. המודלים המתמטיים לטיפול באווירודינמיקה לא תמידית קיימים כבר משנות הארבעים, ומה שמנסים לעשות כיום זה בעצם לכייל את המודלים בהתאם לתצפיות וניסויים ולקבוע מאיזה מנגנונים מורכבת התנועה הפיזית של החרק (או הציפור, או הדג),ובאיזה יחס כמותי."

המקרה שופך אור על הטענה האומרת שכשאין כלי מחקר/מדידה מתאים ניתן להגיע להסקות אומללות, בדיוק כמו "ההסקה" שכל מגבר/רמקול או ציוד אחר שימדד זהה ישמע זהה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
באמת שאין לי מושג למה חשוב לך לכתוב בפורום הזה כשהאמת היא שאתה לא חושב שהיתה התקדמות טכנולוגית ב30 שנה האחרונות, לא שומע הבדלים בין מכשירים, לא שוקל להחליף/לשדרג את הסטאפ שלך, בחיים לא שיתפת מוזיקה...

עזרתי כאן בפורום לדעתי פי כמה וכמה מכל תובנה שאי פעם תוכל להציע כאן..... כולל הסברים מפורטים ומדעיים מדוע מבחינה הנזסית יש הבדלים בין כבלי רמקול ובמיוחד במגברים שפופרתיים......וכעת מציע שתתעסק בעניינך - שבת שלום.

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,863
נקודות
113
עזרתי כאן בפורום לדעתי פי כמה וכמה מכל תובנה שאי פעם תוכל להציע כאן..... כולל הסברים מפורטים ומדעיים מדוע מבחינה הנזסית יש הבדלים בין כבלי רמקול ובמיוחד במגברים שפופרתיים......וכעת מציע שתתעסק בעניינך - שבת שלום.
העזרה הכי גדולה שלך לפורום היתה להרגיש כמה נעים שאתה חסום ולא מפריע.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,863
נקודות
113
האתר מציע לך מבחר אפשרויות התעלמות.....נצל אותם.
הבעיה שלחסום אותך אצלי לא מפריע לך בדרכך הערמומית להסיט כל דיון מעניין למחוזות אנטי אודיופילים, תאמין לי שניסיתי!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור