יצרנית הרמקולים הבריטית Harbeth חוגגת 40

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,540
נקודות
113
:)

אתה יודע מה יש לי היום ;)

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אחלה חברה.
לאחר ששמעתי את ה 5.
מאוד מאוד מסקרן אותי לשמוע, את ה 40.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
יצא לי לקרוא מאמר של Allen show,
בו טען שתיבה של של הרבט בעלת
דפנות דקות מנגנת כמו כינור,
הדבר לא ניראה לי שמדמים רמקול
לכלי נגינה,
ולא שמעתי רמקול יקר מעולם שהיה עם
דפנות דקות,בהרבת 5 ששמעתי היה
באס ביישני ומבויש.

boazro

אוהב את התחום
מעורבות
110
נקודות
43
מתכון בדוק-HARBETH (7 או 5 או 30.1 או 40.1) מוסיפים CROFT ו מקור טוב. מתבלים ב כבלים טובים ומבשלים כמה ימים. התוצאה -התמכרות לתבשיל זה:)
בועז

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
טאנוי תוציא סדרה חדשה Gold Reference GRF, בפברואר 2017.

16003281.jpg

מעצב הרמקולים של טאנוי, מאמין שרמקולים עם פינות מעוגלות מאחור, מונעים שבירה ועיוות של גלי הקול, על ידי הדפנות.

תומר

תמונות מצורפות

• 16003281.jpg
    16003281.jpg
    KB 21.5 · צפיות: 912

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
טאנוי תוציא סדרה חדשה Gold Reference GRF, בפברואר 2017.

מעצב הרמקולים של טאנוי, מאמין שרמקולים עם פינות מעוגלות מאחור, מונעים שבירה ועיוות של גלי הקול, על ידי הדפנות.

תומר

מענין.. רמקולי טאנוי DC-10TI מבוססים על אותו רעיון. פינות מעוגלות מאחור.

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
.... Allen show,
טען שתיבה של של הרבט בעלת
דפנות דקות מנגנת כמו כינור....
ובקטע של גיטרה, שומעים כינור ?
טיעון מאוד מעניין.

אבל, אם זה ימכור עוד שלושה רמקולים, למה לא?

(ורד)
R

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
או שהכוונה הייתה לתהודה שהרמקול יוצר, בדיוק כמו כלי הנגינה. אבל למה להגדיל ראש כשאפשר ללכת על דמגוגיה, פחות מעניין.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
בהרבת 5 ששמעתי היה באס ביישני ומבויש.

מעניין.
ההתרשמות שלי היתה אחרת.
בפעם הראשונה ששמעתי את הרמקול הנל....
הדבר הראשון שהרשים אותי, היה הבס שלו.
שמעתי כבר רמקולים עם בס טוב....
אבל בהרברט... הוא היה עמוק!
לא שכיח.

אבל.... כל אחד וטעמו שלו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
או שהכוונה הייתה לתהודה שהרמקול יוצר, בדיוק כמו כלי הנגינה. אבל למה להגדיל ראש כשאפשר ללכת על דמגוגיה, פחות מעניין.
אני מאד מתחבר לאנטגוניזם נגה הטענה שרמקול הוא כלי נגינה. זאת טענה שהיא מטומטמת בעיני.
אני לא רוצה לשמוע כלי נגינה דרך כלי נגינה. אני רוצה לשמוע כלי נגינה דרך רמקול. זה מסוג הטיעונים שנשמעים לי זולים ומיועדים לשלהב קהל יחסית "חדש" שרוצה להרגיש שהוא קונה משהו "איכותי". בסגנון של "מלון דבש" או "סחורה א' א'". אבל זו פרשנות אישית שלי.
האם אנחנו מדברים על אופי הרמקול, ושוב גולשים לשיחות של תיבה מתה מול מנגנת, כל פעם שהשם של המותג הזה מוזכר? אולי. אז אומר שוב: ביום שבו האזנתי לרמקולים "מתים" כמו ה- ARS שהיה לפור בשעתו, ולאחר מכן טידל, מג'יקו ואחרים, כל הקסם של ה- WLMים, ה- PROACים וההרבת'ים פג עבורי מיידית. זה לא אומר שהם לא טובים. הם אחלה. אבל לטעמי האישי פשוט פחות וורסטיליים. לרמקולים האלה יהיה תמיד צליל משלהם. פרשנות זהה לכל סוגי המוסיקה, וזאת בניגוד למג'יקואים והטידלים וה- ARSים שמשנים את עורם בהתאם למוסיקה שהם מנגנים, או לפחות כך ההרגשה.מה שמחזיר אותנו להתחלה - רמקול שהוא כלי נגינה? לא תודה.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
רמקול שהוא כלי נגינה? לא תודה.
מאי נפקא מינה?
מה התוצאה הסופית, ולא מעניין איך השיגו אותה.
זה מה שחשוב.
אגב ....
האמת, בפעמים ששמעתי רמקולים...
מעולם לא ידעתי האם התיבה מנגנת או מתה.
(לא שאלתי ולא נאמר לי).
ואני שמח על כך.

אדרבה, הרמקול הנוכחי שלי כיום...
אין לי מושג למי הוא שייך מהשניים.
ושתוק, אל תגלה לי.
: -)

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
בהרבת 5 ששמעתי היה באס ביישני ומבויש.

מעניין.
ההתרשמות שלי היתה אחרת.
בפעם הראשונה ששמעתי את הרמקול הנל....
הדבר הראשון שהרשים אותי, היה הבס שלו.
שמעתי כבר רמקולים עם בס טוב....
אבל בהרברט... הוא היה עמוק!
לא שכיח.בל.... כל אחד וטעמו שלו.

חגי,
מבלי לפגוע אתה נשמע לי אחד הישרים,
א. אם להרבט היה בס נכון וטוב

כמו שהוא עושה את השאר,
היינו סוגרים עיניין ב5000 דולר,
ב.הבס הוא אבן נגף של רוב היצרנים,
ג.לא ניתן מתיבה דקה מנגנת לקבל
בס קביל,
ד.כל המוזיקה בנויה על בס,
דמיין שהבס הוא בצק פיצה שלא אפוי,
ה.הרמקולים מבוססי BBC פג זמנם,
זה פחות נכון לגבי D7 ו D9,
D7 שמעתי רמקול טוב אין בו זכר לישן,
ו.כל מעריצי הרבט רק זוכרים אותו לטובה,
ז.רמקול יקר הוא מושקע כבד וקשיח
רק כדי לממש בס טוב ונכון וכל השאר.

יוסי

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
205
נקודות
43
לא כל כך מבין את הקביעה "הרמקולים מבוססי BBC פג זמנם", ודאי לא כל עוד האוזן האנושית עובדת פחות או יותר אותו דבר הרבה קודם וכנראה גם הרבה אחרי מה ש"הולך" היום.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
חגי,
מבלי לפגוע אתה נשמע לי אחד הישרים,
א. אם להרבט היה בס נכון וטוב

כמו שהוא עושה את השאר,
היינו סוגרים עיניין ב5000 דולר,
ב.הבס הוא אבן נגף של רוב היצרנים,
ג.לא ניתן מתיבה דקה מנגנת לקבל
בס קביל,
ד.כל המוזיקה בנויה על בס,
דמיין שהבס הוא בצק פיצה שלא אפוי,
ה.הרמקולים מבוססי BBC פג זמנם,
זה פחות נכון לגבי D7 ו D9,
D7 שמעתי רמקול טוב אין בו זכר לישן,
ו.כל מעריצי הרבט רק זוכרים אותו לטובה,
ז.רמקול יקר הוא מושקע כבד וקשיח
רק כדי לממש בס טוב ונכון וכל השאר.

יוסי

העניין הוא יוסי יקירי, שמאז ששמעת את ה - SHL-5 (אם בכלל שמעת....? או שהסתמכת על איזו סטיגמה ילדותית שרצה פה בפורומים בשנים האחרונות?) זרמו הרבה מים בנהר!
האיטרציה האחרונה של ה - Super HL-5 דגם פלוס היא רמקול אחר לחלוטין מה- "5" שכולם מכירים מהתערוכה מלפני 10 שנים. יש לו קרוס אובר אחר והדרייבר מיד באס שלו
משודרג גם כן. התוצאה לא פחות ממדהימה ועובדה שהדגם הזה לא מפסיק לקבל פרסים ולא מפסיקים להלל אותו בעולם.
אתה מוזמן לגגל ולראות בעצמך.
אומנם הרמקול יורד "רק" עד 40 HZ ואין לו את הבאס שמנער לך את הקישקעס כמו בדיסקוטק או בהופעה חיה, אבל תאמין לי בחדר בינוני הרמקול הזה נותן באס עם דאק של MSB שאתה יכול רק לחלום עליו. ועושה בית ספר במוזיקליות ובטבעיות להרבה מאוד רמקולים נחשבים אחרים.
שלא לדבר על ה - 40.2 שהוא רמקול פנומנלי שאחרי ששומעים אותו בפעם הראשונה הסאונד מהדהד בראש כמה ימים אחרי.
נסה ותשמע :) או שאולי עדיף שלא אם אין בכוונתך לקנות אותם לעצמך.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
העניין הוא יוסי יקירי, שמאז ששמעת את ה - SHL-5 (אם בכלל שמעת....? או שהסתמכת על איזו סטיגמה ילדותית שרצה פה בפורומים בשנים האחרונות?) זרמו הרבה מים בנהר!
האיטרציה האחרונה של ה - Super HL-5 דגם פלוס היא רמקול אחר לחלוטין מה- "5" שכולם מכירים מהתערוכה מלפני 10 שנים. יש לו קרוס אובר אחר והדרייבר מיד באס שלו
משודרג גם כן. התוצאה לא פחות ממדהימה ועובדה שהדגם הזה לא מפסיק לקבל פרסים ולא מפסיקים להלל אותו בעולם.
אתה מוזמן לגגל ולראות בעצמך.
אומנם הרמקול יורד "רק" עד 40 HZ ואין לו את הבאס שמנער לך את הקישקעס כמו בדיסקוטק או בהופעה חיה, אבל תאמין לי בחדר בינוני הרמקול הזה נותן באס עם דאק של MSB שאתה יכול רק לחלום עליו. ועושה בית ספר במוזיקליות ובטבעיות להרבה מאוד רמקולים נחשבים אחרים.
שלא לדבר על ה - 40.2 שהוא רמקול פנומנלי שאחרי ששומעים אותו בפעם הראשונה הסאונד מהדהד בראש כמה ימים אחרי.
נסה ותשמע :) או שאולי עדיף שלא אם אין בכוונתך לקנות אותם לעצמך.

מצטער להשתמש במשפט הזה
ולחזור עליו,
תולעת שנולדה בדלעת חושבת
שזה הדבר הכי מתוק,
את מי אתה מנסה לשכנע פה אותי
או את עצמך.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
אני מאד מתחבר לאנטגוניזם נגה הטענה שרמקול הוא כלי נגינה. זאת טענה שהיא מטומטמת בעיני.
אני לא רוצה לשמוע כלי נגינה דרך כלי נגינה. אני רוצה לשמוע כלי נגינה דרך רמקול. זה מסוג הטיעונים שנשמעים לי זולים ומיועדים לשלהב קהל יחסית "חדש" שרוצה להרגיש שהוא קונה משהו "איכותי". בסגנון של "מלון דבש" או "סחורה א' א'". אבל זו פרשנות אישית שלי.
האם אנחנו מדברים על אופי הרמקול, ושוב גולשים לשיחות של תיבה מתה מול מנגנת, כל פעם שהשם של המותג הזה מוזכר? אולי. אז אומר שוב: ביום שבו האזנתי לרמקולים "מתים" כמו ה- ARS שהיה לפור בשעתו, ולאחר מכן טידל, מג'יקו ואחרים, כל הקסם של ה- WLMים, ה- PROACים וההרבת'ים פג עבורי מיידית. זה לא אומר שהם לא טובים. הם אחלה. אבל לטעמי האישי פשוט פחות וורסטיליים. לרמקולים האלה יהיה תמיד צליל משלהם. פרשנות זהה לכל סוגי המוסיקה, וזאת בניגוד למג'יקואים והטידלים וה- ARSים שמשנים את עורם בהתאם למוסיקה שהם מנגנים, או לפחות כך ההרגשה.מה שמחזיר אותנו להתחלה - רמקול שהוא כלי נגינה? לא תודה.

זכותך, בעיני לא. בתור מישהו שהחזיק את ה-5 והיום עובד עם רמקול שעל הנייר שונה לגמרי, ויויד B1, אני יכול להגיד לך שלא מעניין אותי - כהוא זה - מה הטכנולוגיה, אלא רק מה התוצר הסופי. אתה רוצה לקרוא לרמקול תיבה מנגנת או עושה סמבה? פיין ביי מי. אגב, הטידלים והאיזופונים ושאר הרמקולים השקופים צריכים *לפעמים* את החימום דווקא - אז תביא אותו מהדאק או מההגברה, אבל אנשים מוסיפים את זה לשם.

ובחייאת מתנוש, שנינו יודעים שאתה יודע יותר טוב מזה - עזוב אותך מאקסיומות. כל התחום הזה סובייקטיבי.

לעניין, אני לא חושב שזה קשור לתיבה מנגנת במקרה שלך, אלא לאופן שבו אתה מצפה שמוזיקה תהיה משוחזרת. אתה רוצה נייטרלי, שקוף, מהיר, ועוד קצת נייטרלי. פייר אינאף. גם הציוד הנוכחי שלי מאוד שקוף ונייטרלי, וכן - אני בהחלט מסכים איתך שההרבת' הוא רמקול עם "קטע", וכן, הוא לא הרמקול הכי ורסטילי, בהחלט. קניתי אותו מתוך הידיעה שאני מתפשר על דברים מסוימים ומקבל דברים אחרים מדהימים. יש לו מיד מדהים. את הנמוכים שלו (לפחות בוורסיה הקודמת, זו שהייתה לי, SHL5 - לא הזדמן לי לשמוע את הפלוס עדיין) קצת פחות אהבתי מרמקולים אחרים. גם הגבוהים שלו הם לא הכי חדים בעולם, ואם תשווה אותו לאיזה פוקאל או טידל הוא בהחלט יישמע סתום) - אבל למחירו, הוא חת'כת רמקול לטעמי. הוא עושה את המוזיקה "נכון". הוא לא עושה רוק כמו שצריך, הוא לא יודע לעשות מוזיקה אלקטרונית בכלל, הוא לא יודע לבעוט בכללי - אבל את המוזיקה הלא מוגברת, הטבעית, הוא יודע לעשות כמו גדול.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
מצטער להשתמש במשפט הזה
ולחזור עליו,
תולעת שנולדה בדלעת חושבת
שזה הדבר הכי מתוק,
את מי אתה מנסה לשכנע פה אותי
או את עצמך.

יוסי, אתה לא חייב לאהוב את הרמקול, וגם לנהל דיון זה לגיטימי ורצוי, אבל אם כבר יש פה מישהו עם דעות קדומות זה עושה רושם שזה אתה.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
יוסי, אתה לא חייב לאהוב את הרמקול, וגם לנהל דיון זה לגיטימי ורצוי, אבל אם כבר יש פה מישהו עם דעות קדומות זה עושה רושם שזה אתה.

רן,
אם נתחיל להתווכח נהיה שני
טיפשים שטוענים שהידועה בציבור
שלהם יותר יפה ;)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני חושב שיש מעט מאוד מותגים שהצליחו ליצור ולשמר רפיוטיישן של איכות כמו הארבת' וספנדור. חבל רק שרוג'רס, בעלי השורשים הדומים, כבר לא קיימים.
אינני יכול לחשוב אפילו על ביקורת אחת או בעלים אחד שנתקלתי בהם, שלא היה מרוצה מהם טילים. וזה, בלי זיקוקין די נור או פלאף עיצוב צעקני.
יש לך את
stirling

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
חגי,
מבלי לפגוע

הגזמת יוסי.
בזה שאתה לא אוהב רמקול X, זה פוגע בי?!
: -)
הבעת את דעתך, מה יותר לגיטימי מזה.
אז נכון.... אנחנו ברי פלוגתא, במקרה דנן.
אבל כל אחד ודעתו / טעמו / אוזנו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור