התלבטות קלאסית שבקלאסית

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
עידכונים מהחזית :
עברו אצלי בסך מספר קנדידטים ......
ATOLL IN 200 : מגבר מעולה, מוזיקלי, מהנה. נראה חסר לו משהו כדי להחזיק את המורל. טיפה יבש - אני מעדיף צליל חם טיפה.
KORA EXPLORER 150 : חזק, בשרני, חם כיאה למגבר היברידי . מועמד רציני. נפל בגלל שני דברים : אלף התחיל טיפה להתבלבל בווליום גבוה במוזיקה תזמורתית עמוסה. בית - המחיר, שאפילו מתצוגה גבוה מהמתחרים.
מי נשאר ? המועמד שהפך "קאלסי " - פרה + פאואר של שינדק. חזק. חם. בוטח. שילוב טוב עם המורל. הבעייה ? טיפה מגושם , לא זול, דורש אינטרקונקט. וכל הקטע של המנורות ושל המגבר שהוא גם רדיאטור קצת מדאיג.
ומהפינה מגיח פתאום מתחרה חדש-ישן .... שהגיע מהחנות של מורל עצמם. ה DENSEN B110. מגבר קטן, אלגנטי, לא עושה רוח, גם לא מתחמם. ונשמע מצויין ! ואפילו המחיר לא גבוה ! מה אפשר לבקש יותר ? אז זהו - קטצ' קטן - כדי לשמוע משהו סביר ממנו הוא עומד על 140-150 מתוך 200. מזכיר לי קצת את האברמסן שגם היה מוזיקלי אבל חלש. השאלה עכשיו - האם זו בעייה קריטית ? כי אם לא , הוא יכול להיות מועמד מנצח.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
כתבת, ואני מצטט.

"אז זהו - קטצ' קטן - כדי לשמוע משהו סביר ממנו הוא עומד על 140-150 מתוך 200. מזכיר לי קצת את האברמסן שגם היה מוזיקלי אבל חלש"

לא הבנתי את המשפט.הדנסן הוא מגבר משולב מעולה, השינדאק גם. הבעיה בשינדק היא שצריך אינטרקונקטים ושני כבלי חשמל {אפשר גם ברכישה עתידית} ובדנסן רק כבל חשמל {שאפשר לרכוש מיד}.

השינדק לעומת זאת חזק יותר ואמור לשלוט טוב יותר במוראל, הדנסן נטרלי יותר וטבעי יותר באופיו.

לדעתי רק ראש בראש יכריע. אף אחד כאן לא יכול להגיד לך בדיוק איך הוא ישמע. אני שמעתי את המוראל גם על השינדק וגם על הדנסן, שניהם מוציאים ממנו יופי של תוצאה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הנה רעיון מטורף בשבילך:
http://emotiva.com/xpa2.shtm
אחרי משלוח ומיסים יעלה פחות מ 6000 ש"ח - מפלצת אמיתית שתסחוט את הרמקולים שלך עד הטיפה האחרונה. או אפילו עם מונובלוקס קצת יותר חלשים - זוג UPA-1 שיצאו עוד יותר זול. 
עם פרה לבחירתך (אולי מנורתי) תוכל לכוונן את הסאונד לטעמך.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ומהפינה מגיח פתאום מתחרה חדש-ישן .... שהגיע מהחנות של מורל עצמם. ה DENSEN B110. מגבר קטן, אלגנטי, לא עושה רוח, גם לא מתחמם. ונשמע מצויין ! ואפילו המחיר לא גבוה ! מה אפשר לבקש יותר ? אז זהו - קטצ' קטן - כדי לשמוע משהו סביר ממנו הוא עומד על 140-150 מתוך 200. מזכיר לי קצת את האברמסן שגם היה מוזיקלי אבל חלש. השאלה עכשיו - האם זו בעייה קריטית ? כי אם לא , הוא יכול להיות מועמד מנצח.
מעניין אם זאת תכונה סקנדינבית :) מישהו יודע אם אלקטרוקומפניאט גם ככה? בכל מקרה Thomas Abrahamsen ענה לי במייל שככה הוא תוכנן, מציע לך לשאול את דנסן ישירות אם זה מה שעוצר אותך.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
נמר - שניהם אצלי בבית ובדקתי ראש בראש. שניהם - מעולים ! הגוון שלהם טיפה שונה אבל התוצאה משובחת.
אז הדנסן מעולה, קטן יותר וגם זול בהרבה.
השינדק מאסיבי,מתחמם , (גם פחות אלגנטי) - אבל שומעים בו ברבע ווליום את מה שבדנסן שומעים בשלושתרבעי.

אז השאלה - שהיא אולי טכנית - האם בסופו של דבר שמיעה במגבר כשהוא כל הזמן ב75% מהעוצמה הסופית שלו (אפילו אם הסקאלה לא לינארית) לא תגרום ל א. קליפינג בסוגי מוזיקה קשים ומסובכים ב. קיצור משך חיי המגבר שיתחמם, יתבלה, יתייבשו לו הקבלים, אנאעארף.

בתור שאלה היפוטתית ותיאורטית - בהינתן שני מגברים עם צליל (תאורטי) זהה - האחד יותר חלש וזול השני חזק ויקר - במה בוחרים ?

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
חוזר על המלצתי
8200
תנסה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
נמר - שניהם אצלי בבית ובדקתי ראש בראש. שניהם - מעולים ! הגוון שלהם טיפה שונה אבל התוצאה משובחת.
אז הדנסן מעולה, קטן יותר וגם זול בהרבה.
השינדק מאסיבי,מתחמם , (גם פחות אלגנטי) - אבל שומעים בו ברבע ווליום את מה שבדנסן שומעים בשלושתרבעי.

אז השאלה - שהיא אולי טכנית - האם בסופו של דבר שמיעה במגבר כשהוא כל הזמן ב75% מהעוצמה הסופית שלו (אפילו אם הסקאלה לא לינארית) לא תגרום ל א. קליפינג בסוגי מוזיקה קשים ומסובכים ב. קיצור משך חיי המגבר שיתחמם, יתבלה, יתייבשו לו הקבלים, אנאעארף.

בתור שאלה היפוטתית ותיאורטית - בהינתן שני מגברים עם צליל (תאורטי) זהה - האחד יותר חלש וזול השני חזק ויקר - במה בוחרים ?

העיניין הוא לא הבלאי, הדנסן הזה כנראה לא מצליח להגביר כיאה את הרמקול שלך.
להגביר מגבר לכמעט פול ווליום על מנת לשמוע מוסיקה נראה לי בחירה שגוייה ביותר, מה יקרה עם הקלטות שהוקלטו נמוך? האם יספיק לך הרבע ווליום הנוסף? לי לא נראה.

במקרה הזה, אם אהבת את שניהם, נהנת מהיכולות הסוניות שלהם ולאחד מהם יש יתרון בדחיפה מול השני הייתי הולך {בלי לחשוב יותר מידי} על הסט החזק. אחרי הכל הסט החזק ילווה אותך לרמקול הבא, איזה שלא יהיה. הדנסן יגביל אותך בחיפוש אחר רמקול נציל.

בנוסף, כדאי לפנות למוראל ולשאול אם הם מוכרים מתצוגה את הסט של הדנסן {קדמגבר ומגבר הספק} שיניע את הרמקול שלך בלי בעיה והאיכיות הסוניות שלו מעולות.

במידה ולא ימכרו מתצוגה והמחיר כחדש הוא מעבר לתקציב שלך {פי 3 כמעט} הייתי בוחר בשינדק.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
השאלה ששאלתי - ואולי באמת יש כאן איזשהו "מאפיין" של הגברה סקנדינבית - האם הסקאלה שלהם לא ליניארית. כלומר האם כאשר הווליום מגיע ל150 מתוך 200 זה אולי אומר שהמגבר ב 75% ניצולת אבל אולי זה אומר שהמגבר ב 50% או 60% בלבד מהניצולת האמיתית, והסקלה מכויילת בצורה לא ליניארית . נדמה לי שבעבר נתקלתי בתופעה כזאת - שנותנים טווח יותר גדול בווליום הנמוך כי שם כל תזוזה קטנה משנה. בווליום גבוה זה פחות משנה. אולי.
לפי הנתונים הדנסן מכפיל את עוצמתו, כך שב8 אום הוא 60 וואט אבל ב 4 אום הוא 120 וואט - ושם הוא מתקרב למגברים החזקים ממנו. הפאואר של שינדק גם הוא בעצם 120W (ב8אום.....).
כרגע אני מאזין לדנסן. בהאזנה "רגועה" מטווח קרוב הוא על 100 מתוך 200. פחות מפחיד.
צריך לזכור שהקומבינציה של שינדק (יחד עם אינטרקונקט ובלי להזכיר שני כבלי חשמל) עולה 60-70% יותר מהדנסן. גם שיקול למאותגרים תקציבית.
הפרה + פאואר של דנסן גם הם יכולים להיות בחירה מעניינת - לא ניסיתי אבל יכול לדמיין את הB100 רק עם יותר כוח. הם עולים יותר מהשינדקים, ובעצם פי 2 (מתצוגה) מאשר הB100 (מתצוגה). אבל היי - אם היה לי את הכסף לקנות את הדנסנים, בטח גם הייתי רוצה משהו שעולה שוב כפול- ולא יוצא מהלופ הזה לעולם.
למה אולי בכל זאת הדנסן הקטן ? הוא קטן קומפקטי אלגנטי חביב לא מתחמם ...... ולא יקר. די קוסם לי להסתפק בקופסא קטנה ולמזער את כל העניין - כל הציוד מונח אצלי על שולחן העבודה - THE SMALLER THE BETTER.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
תקשיב, יא חפראווי, אתה חופר ללא ליאות ומתבחבש עם זה סתם.
1. ווליום - מניסיוני אין עם זה בעיה. שמעתי עם אנסמבל טייגר מחובר לפרואק ריספונס 1 (מוניטורים קשים) כשנתיים. התוצאה היהה מעניינת מאד, אך בגלל שהמגבר חלשלוש, הוא היה רוב הזמן על 80% ווליום. לא ראיתי עם זה שום בעיה.

2. תחליט לגבי התקציב - כפי שאמר נמר, השינדק פותח לך קצת אפשרויות מבחינת שידרוג עתידי. אבל הוא הרבה יותר יקר. אז מה אתה רוצה? לחסוך כסף או לקנות מוצר טוב שנופל לך בתקציב? לקנות דנסן כדי לחסוך 2000 ש"ח זה נראה לי מפגר, אם זה השיקול המרכזי.

3. משום מה נראה לי שדנסן יותר מתאים. בחירה יותר "אודיופילית" שתתן לך תוצאה נכונה לזמן ארוך יותר. אתה גם יותר אוהב את העיצוב שלו.

4. רק אתה תוכל להחליט!!!! זהו. לדעתי? חכה חודש חודשיים, תארגן תקציב לפרה פאוור שלהם ותקנה אותו.

5. אתה כל הזמן מחפש את דרך הזהב. אין כזאת! יש הרבה דרכים להגיע לתוצאה טובה. לא צריך כל הזמן לחפש את העוד שפיץ של המיץ של הציץ. אתה מחפש במקום הלא נכון. גם שינדק, גם דנסן, אולי גם 8200 - כולם יתנו לך תוצאה יפה. איך מוציאים את המיץ? ממשיכים לשפר את המערכת. מקור, כבלים, סטנד טוב, רזונטורים. שם להתעסק. הקטנות האלה של המגברים זה לא מה שיביא אותך "לנחלה". מה שיביא אותך זה תוצאה סופית מוקפדת שמגיעים אליה עם הרבה התעסקות עם המערכת כמכלול - כטיפול בבעיות: חשמל, רזונציה, העמדה.

יאללה, בחר כבר מגבר ותתקדם הלאה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ברקצ - איך אתה משווה את הדנסן עם האברמסן?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אתה מחפש במקום הלא נכון. גם שינדק, גם דנסן, אולי גם 8200 - כולם יתנו לך תוצאה יפה. איך מוציאים את המיץ? ממשיכים לשפר את המערכת. מקור, כבלים, סטנד טוב, רזונטורים. שם להתעסק. הקטנות האלה של המגברים זה לא מה שיביא אותך "לנחלה". מה שיביא אותך זה תוצאה סופית מוקפדת שמגיעים אליה עם הרבה התעסקות עם המערכת כמכלול - כטיפול בבעיות: חשמל, רזונציה, העמדה.
(Y)

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
זהו - הפור נפל (משחק מילים.....).
אירחתי את איל פור אצלי , שמענו את השינדק 6900 שלי, השינדק פרה+פאואר, ואת הדנסן B110, ובהזדמנות בדקנו גם CDP של אודיו אנאלוג.
איל התפלא שאמרתי שהשינדק והדנסן דומים - כמובן שהתכוונתי שהגוון שלהם שונה (השינדק יותר חם, הדנסן יותר מאוזן ומפורט) - אבל שניהם באותה רמת "מעולות".
בסופו של דבר הלכתי על השינדק. הדנסן מפתה עם הניקיון שלו, אבל עלול להיות טיפה סטרילי לטווח הארוך. זה ביחד עם העובדה שהוא יותר חלש, ומשהו שמטריד אותי אישית שאין כרגע יבוא סדיר ובמקרה של תקלה צריך לפנות לדנים, הכל ביחד הכריע את הכף.

אז לקחתי את השינדק, שלכל אורך הדרך הובילו במרוץ ואכן הגיעו לקו הגמר. על הפרק עכשיו החלפת כבלי רמקול מקימבר ל XLO, ובדיקת מקורות - ממירים או CDP. בבדיקה ראשונית של הדאקמגי'ק (שמקבל כרגע אות דיגיטלי מהמחשב או מה DVD) מול האודיו אנאלוג פרימו, הפרימו היה נעים ומפורט אבל עם טווח דינמי יותר קטן מהברווז. ואני אוהב לשמוע את הקצוות. אז בינתיים הברווז נשאר, ובדרך בדיקת אופציות אחרות.
מתנוש הבטלן והעצלן מוזמן להגיע אלי עם הסונקסים שלו לבדיקת בליעת בס, ועם כל הרזונטורים וכבלי החשמל שירצה להביא לבדיקה לראות איך משפיע. בגדול יש לי רמקולים שאני אוהב ובטח לא אחליף (לפחות עד שאעבור דירה למקום גדול יותר), הגברה שמתאימה להם, ומקור שלמרות שאינו "קלאסי" בינתיים מוכיח את עצמו מול האלטרנטיבות.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
נ.ב: להשוואת הדנסן מול האברמסן - קצת בעייתי להשוות כי עברו כמה שבועות. לא מאמין בזיכרון מוזיקלי ארוך טווח. צריך השוואה אחד על אחד. האברמסן גם נשמע לי מצויין, טיפה יותר חם ועגול מהדנסן שהוא יותר מדויק ומפורט. טיפה. אם זכור לי נכון.
בכל מקרה אין ספק - בתקציב של 4-5K מתצוגה - למי שיש רמקולים נצילים - שתי החלופות פנטסטיות. מגבר מעולה ומוזיקלי ב 5K ? מה מוכרים היום חדש במחיר הזה - אודיולאב סיני ?
דרך אגב - אם כבר בכיוון אבל בתקציב יותר גבוה - יש ללוני את הטריגון אנרג'י שגם הוא מעולה אך עולה יותר (8-9K מתצוגה).

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
על הפרק עכשיו החלפת כבלי רמקול מקימבר ל XLO
אל תחליף ב-XLO רק משום שהוא יותר יקר/יותר נחשב - זה עלול להתגלות כבזבוז כסף. עליך להצטייד במספר כבלים שונים ולבדוק האם ההבדל בכלל שמיע במערכת שלך (כידוע, השפעת כבלים מורגשת לא בכל מערכות). אם הכבלים משפיעים,עליך לאתר את הכבלי הרמקולים (רצוי בשילוב עם אינטרקונקטים) שנותנים את התוצאה המיטבית לאוזן שלך - ואין כאן שום קשר למחיר הכבלים (להפך, כבל הכי יקר יכול לתת תוצאה הכי גרועה במערכת שלך).

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
המליצו לי על ה XLO כמתאימים ספציפית לסטאפ שלי. כמובן שארצה לבדוק בעצמי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור