התלבטות קלאסית שבקלאסית

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
על הפרק - הגברה.
כמו כל אודיופיל אמיתי (אם כי ירוק - יותר כלורופיל מאשר אודיופיל) - יש לי סטאפ שאני אוהב מאד - ועם זאת מדגדג לי לשדרג. מזל שעם נשים אני יותר יציב .... בקיצור : מורל אוקטאב סיגנצ'ר, דאקמג'יק, ומגבר שינדק 6900 היברידי. שומע 90% קלאסי וקצת ג'אז ורוק.
ה"באלגן" הנוכחי התחיל כשהוספתי סאב למערכת (גם של מורל), ובעקבות זאת התעורר שוב החשק בשידרוג הגברה. בשלב ראשון חשבתי לעשות קפיצה קטנה - בתחום המחירים של 10-12K חדש (שאותם אני מקווה להשיג ב 7-6K ביד2 או תצוגה). אבל נשמות טובות אמרו לי שלא כדאי - אם כבר אז לקפוץ כבר יותר גבוה - לתחום ה20K פלוס בחדש, 10K ביד2.
אמור לשמוע בקרוב את הגאמוט, פליניוס 8200, ובסדרת המחיר הנמוכה יותר את האטול 200. בינתיים היחידים שביקרו אצלי הם האברמסן (חלש מדי לרמקולים שלי) והטריגון אנרגי - מגבר מעולה, מפורט ונקי אבל אני לא בטוח אם יוציא מהרמקולים שלי את המקסימום.
אז אנא הערות הארות ותובנות אם אפשר.
אה כן - אנשים חכמים לא פחות אמרו לי פשוט לא לשדרג עכשיו בכלל - ולחכות עם זה עד שאעבור דירה\אחליף רמקולים\ובכלל יהיה לי יותר כסף לשידרוג רציני ולא חלקי.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
יש לך רמקול טוב ומגבר שלא דוחף אותם טוב ! אפילו השינדק הזול יותר (הטרנזיסטורי לא זוכר את הדגם ) נשמע אליהם יותר טוב . מניסיון אישי !
שאלה ! העים אתה מגביר את הסאבים עם המגבר של מורל או מחבר אותם פאסיבי לאוקטב ?
רף מחיר פה זה לא מה שיתן את ההבדל !!! אלה סינרגייה !!! המורל הוא רמקול קשה שאוהב הגברות עם הרבה זרם ה- 6900 ממש אנמי אלייהם .
לא לקנות בלי לשמוע בבית !

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
עם מה אתה מגביר את שלך (בהנחה שאלה אותם הרמקולים? )

דרך אגב ניסיתי את השינדק 6950 - יותר חזק ומחזיק יותר טוב את הרמקולים. אבל היה לי טיפה קשה בתחום העליון, בהיר מדי ומעייף. לא פתרון מתאים. חושב לנסות גם את הפאואר + פרה של שינדק אבל לא בטוח שהקפיצה תהיה גדולה מספיק (ובפרה של שינדק חסרה יציאה נוספת לחיבור הסאב - כיום מחבר את הסאב לפרה אאוט של השינדק והשילוב לא רע).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
הקדם מגבר והמגבר של שינדק מעולים.
רצוי לשים לקדמגבר מנורות NOS ECC 88 חמימות והשילוב יהיה מאוד מחמיא למוראל.
יש לציין שבאופן כללי השינדאק פרה פוואר הם חמים באופיים מה שיביא את המוראל לאיזון.

מגבר ההספק של שינדאק הוא בהחלט גיבור ויניע לך את הרמקול בקלילות.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
ומה אעשה עם יציאת הסאב ? לפרה שינדק יציאה אחת בלבד אם אינני טועה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
יש לו 2 יציאות.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אוקיי ......
מה בקשר ל"קפיצה" יותר גדולה - לכיוון ה 8-10K (יד2 כמובן) ?

הייתי שמח גם להתייחסות למגברים שנבדקו פה באתר : edge, micromega, yba, UNICO ועוד. האם יתאימו למורל ?

נערך לאחרונה ב:

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
הייתי מציע לך לשמוע את ה 8200 לפני שאתה מחליט.
וגם על הגאמוט הייתי שמח לשמוע התרשמות ממך. נראה מעניין

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
תומר.

אם בטווח המחיר הזה עסקינן אז אכן מדובר במוצרים מומלצים וטובים. אבל למיטב הבנתי הוא מדבר על מוצרים בטווח מחיר מקביל למה שהוא שמע עם סטיה קלילה למעלה.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
נמר, הבחור אמר 8-10K ושניהם בתחום. (יד 2 כמובן)

אגב, ההתרשמות שלי מהטריגון הייתה זהה לשלו כשבחנתי מגברים על המוניטורים הלא נצילים שלי ולכן יש לי תחושה שה 8200 יכול מאוד להתאים.

מה שכן לא שמעתי אותו מנגן קלאסית ככה שייתכן והוא לא יתאים אבל שווה לבדוק. לדעתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
הבנתי.

ביד שניה אכן ניתן להשיג אותם במחירים הללו.
ה-8200 יכול להתמודד בלי בעיה גם עם מוסיקה קלאסית על הרמקול הזה.

מכיוון שהפלניוסים משוייכים למשפחת הצליל ה"חמה" ניתן לשער שהוא יתאים לאופיו של פותח השירשור שמטרתו היא "לעדן" את התחום הגבוה.

מאידך, ה-8200 הוא אינו מגבר מהיר במיוחד ולכן עלול להשמע מעט עצל עם המוראל. צריך למצוא את התפר שבין חמימות מספקת למהירות ומיידיות. ה-9200 של פלניוס בהחלט נמצא בתפר הזה, אבל המחיר בהתאם ולא נראה לי שיש למצוא כאלה ביד שניה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
על הפרק - הגברה.
כמו כל אודיופיל אמיתי (אם כי ירוק - יותר כלורופיל מאשר אודיופיל) - יש לי סטאפ שאני אוהב מאד - ועם זאת מדגדג לי לשדרג. מזל שעם נשים אני יותר יציב .... בקיצור : מורל אוקטאב סיגנצ'ר, דאקמג'יק, ומגבר שינדק 6900 היברידי. שומע 90% קלאסי וקצת ג'אז ורוק.
ה"באלגן" הנוכחי התחיל כשהוספתי סאב למערכת (גם של מורל), ובעקבות זאת התעורר שוב החשק בשידרוג הגברה. בשלב ראשון חשבתי לעשות קפיצה קטנה - בתחום המחירים של 10-12K חדש (שאותם אני מקווה להשיג ב 7-6K ביד2 או תצוגה). אבל נשמות טובות אמרו לי שלא כדאי - אם כבר אז לקפוץ כבר יותר גבוה - לתחום ה20K פלוס בחדש, 10K ביד2.
אמור לשמוע בקרוב את הגאמוט, פליניוס 8200, ובסדרת המחיר הנמוכה יותר את האטול 200. בינתיים היחידים שביקרו אצלי הם האברמסן (חלש מדי לרמקולים שלי) והטריגון אנרגי - מגבר מעולה, מפורט ונקי אבל אני לא בטוח אם יוציא מהרמקולים שלי את המקסימום.
אז אנא הערות הארות ותובנות אם אפשר.
אה כן - אנשים חכמים לא פחות אמרו לי פשוט לא לשדרג עכשיו בכלל - ולחכות עם זה עד שאעבור דירה\אחליף רמקולים\ובכלל יהיה לי יותר כסף לשידרוג רציני ולא חלקי.
אם אתה כבר מאזין לציוד של לוני - מה עם הלימה טוקנה? מגבר מעניין מאוד.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
9200 האחרון שהסתובב כאן נמכר ב12K. גבוה לי. היה גם טוקנה ב8K אצל לוני פספסתי. הגאמוט בהחלט גבוה ברשימה (10K) אבל עוד לא הצלחתי לארגן הדגמה. אני מתלבט בעיקר לגבי המגברים שעולים בסביבות ה10K חדש (7-8K מתצוגה אני מקווה) - כמו האדג' או האטול 200 - אם אחד מהחברים הנ"ל מספיק כדי לשלוט במורל אז הייתי רוצה לנסות. יותר נכון - את האטול עומד לנסות בכל מקרה, הייתי שמח לשמוע אופציות נוספות שאני לא מכיר וכדאי לשמוע.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
בוקר טוב.

את המוראל אני מכיר היטב על המון מגברים, האמת היא שאני כרגע עם אחד כזה בבית {לצורך רפרנס}.

אז ככה.
המוראל אוקטב הוא רמקול מהמשפחה הנטרלית, שידוך הגברה שהיא מעט בהירה עלולה להפוך אותו לאנליטי ולכן מי שמעדיף צליל חמים יעדיף להאזין להם עם מגבר מהמשפחה החמה אך לא חמה מידי.

המגברים שעובדים מעולה עם המוראל הם לא רבים, אבל רבים עובדים איתו טוב מאוד.

נתחיל עם המעולים {לדעתי} על המוראל.

וינסנט - http://www.eurotal.co.il/Product.asp?Pid=140980&Cat2Cat1ID=6150&Cat2ID=6

מדובר במגבר מהמשפחה החמימה, הוא בעל גוון צליל טבעי אך מוסיף מעט תבלינים משלו. השילוב שלו עם המוראל הוא מעולה. הוא מצליח להניע אותו בלי בעיה ויחד עם זאת לשמור על צליל מאוזן שלא נוטה לחריפות.

מגבר הספק XINDAK XA 8550 וקדמגבר XINDAK XA 3200 SMKII .

גם השילוב הזה כמו הוינסנט נשמע מעולה עם המוראל, היתרון של סט קדמגבר ומגבר הספק הוא בעצם העובדה שניתן להחליף מנורות בקדמגבר על פי טעמך. מגבר ההספק מניע את המוראל בזילזול מוחלט ויתאים לכל סיגנונות המוסיקה.

פליניוס 9200.

יתאים לך הרבה יותר מאשר ה-8200 וזה בזכות שיפורים סונים משמעותיים לעומת ה-8200. הוא מהיר יותר, דינמי יותר וחזק יותר. האופי החמים של הפלניוס מאוד יחמיא למוראל, הוא לדעתי יהיה אחד השילובים המוצלחים ביותר עם המוראל. זה סוג של הימור מפני שלא שמעתי אותם ביחד אך מכיוון שאני מכיר את המוראל טוב ומכיר את הפליניוס טוב אני חושב שהשילוב יהיה קסום.

הטובים מאוד {לא מעולים}.

אל תלחץ ואל תבהל. דנון PMA 1500.

מגבר חזק, שולט וחמים. קצת פחות מפורט ומהיר מהקודמים המומליצים אך נותן תמורה מעולה למחירו, הוא זול יותר, סחיר יותר ונשמע מעולה עם המוראל, שילוב מגניב לרמקול.

אני אחשוב על עוד ואדווח, לאט לאט.

קדימה, יש לך מה לשמוע, תתחיל לבדוק.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
226
נקודות
63
תנסה את הקלאסה שיש כרגע בלוחות-300W לערוץ

מיכאל

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני הייתי פחות או יותר באותה סירה אם מגבר שינדק 6900 שרציתי לשדרג ורמקולים שדיי קשים להנעה ..שמעתי כל מיני דגמים ובסוף לקחתי את הCARY CAI 1 שלקח את כל המגברים לפי דעתי גם מגברים של 20K

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
נמר
תודה על ההתייחסות המפורטת והמנומקת !
מה היית אומר על מספר מגברים שבדקת אתה בעצמך בשנים האחרונות:
יוניקו 200
YBA
אדג' ג'י3
מיקרומגה
קאראט
הדיגיטלים של יאיר
מה בקשר למגברי מנורות אם אמצא - לא יתנו את הדרוש ? כולל חמימות ?
ועוד דרך אגב - בדקת סטאפ של ווינסנט שכולל קדם + מונובלוקים ועולה בעצם כמו ה ווינסנט 236. איך היית מעמיד אותם מולו ?

גמליאל

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
מגבר

אם תרצה יש לי וינסנט מתצוגה במחיר טוב הדגם 233 200 וואט לערוץ מחיר שוק היה מעל 10K

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
גמליאל.

מכיוון שאתה חדש בעניין הפורומים אני רק אעדכן.:)

הודעות מהסוג הזה אסור לך להעביר בפורום. לשם כך ישנן הודעות פרטיות או פורום ציוד למכירה מסוחרים יד שניה.(Y)

תודה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
נמר
תודה על ההתייחסות המפורטת והמנומקת !
מה היית אומר על מספר מגברים שבדקת אתה בעצמך בשנים האחרונות:
יוניקו 200
YBA
אדג' ג'י3
מיקרומגה
קאראט
הדיגיטלים של יאיר
מה בקשר למגברי מנורות אם אמצא - לא יתנו את הדרוש ? כולל חמימות ?
ועוד דרך אגב - בדקת סטאפ של ווינסנט שכולל קדם + מונובלוקים ועולה בעצם כמו ה ווינסנט 236. איך היית מעמיד אותם מולו ?

אחד אחד.

YBA מעולה, רק שהוא לא מהמשפחה החמה. מאוד נטרלי עלול להיות אנליטי בשילוב עם רמקול פתוח כמו המוראל.

אדג', מדהים בכל קנה מידה, שייך למשפחה החמימה, מהיר דינמי ומאוד טבעי.

קאראט, ממש לא, מגבר לא מוצלח.

הדיגיטלים של יאיר, אין לי מילה אחת רעה עליהם, מגברים מדהימים ומדהימים עוד יותר מפני שהם זולים. הבעיה היא שלמיטב ידיעתי הם כבר נמכרו ולא כל כך נראה לי שמי שקנה ישחרר אותם כל כך מהר.

מגברי מנורות עם מוראל, לא הולך בתקציב שלך ובטח שלא לסגנונות המוסיקה שלך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור