התלבטות קלאסית שבקלאסית

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לא יודע אם ייכנס לך לתקציב, אבל זוג קרימזונים 100W ינגנו לך מוזיקה נהדרת....השאלה אם התקציב יספיק גם לקדם.
לחילופין בדוק כמה שיותר היברדים שנכנסים לתקציב.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ברקצ

אני חושב שכדאי להתחיל משדרוג המקור ולא משדרוג המגבר. עם כל הכבוד לדאקמג'יק – ממירים ברמה הזו אינם מסוגלים לעשות פרזנטציה אוטנטית של מוזיקה קלאסית. במחיר שמאד קרוב לתקציב שלך אפשר לרכוש ממיר פנטסטי לקלאסי - North Star Extreme. לדעתי, השיפור בסאונד יהיה הרבה יותר משמעותי מזה שתשיג בשדרוג המגבר (אח"כ תוכל לשדרג את המגבר – וגם את הרמקולים:D ).

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
תמיד הביצה והתרנגולת - מה לשדרג קודם ?
ברור לי שאם אשדרג בצורה רצינית רכיב מסויים המערכת תהיה פחות מאוזנת, ואולי המגבר החדש יוציא ויראה פגמים שיפריעו לי יותר ולא תהיה ברירה אלא להחליף. מבחינה זאת הכי טוב בכלל לא לשדרג ....
בכל מקרה הדאקמגי'ק הוא הממיר הפנימי של הסדרות היקרות של קיימברידג' 700 ו800 וזכה להרבה שבחים.
ובגדול - ב"רמת האודיופיליה" שבה אני נמצא כעת (זה בוודאי משתנה עם הזמן ועם הניסיון) ההבדלים בין רמקולים ומגברים נשמעים לי יותר מאשר בין מקורות.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ובגדול - ב"רמת האודיופיליה" שבה אני נמצא כעת (זה בוודאי משתנה עם הזמן ועם הניסיון) ההבדלים בין רמקולים ומגברים נשמעים לי יותר מאשר בין מקורות.
זה רק אומר שלא שמעת מקור ברמה גבוהה.... מקור כזה יכול לעשות מהפכה בסאונד. אני גם חשבתי על שדרוג המגבר כי מוסיקה קלאסית נשמעה פשוט רע (במיוחד פסנתר וכינור), אבל החלטתי להתחיל משדרוג המקור (DAC) – ואכן שדרגתי. לכן מהניסיון האישי (והטרי :)) - השפעת המקור יכולה להיות מאד דרמטית (הרי יש לך מגבר סטריאו סביר - אתה לא משתמש ברסיבר...)

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
המגבר שלי לא סתם סביר - הוא פשוט מ ע ו לה במיוחד למחירו. מצד אחד חם ומלא ומצד שני מפורט ושקוף. תענוג. בגלל זה לקחתי אותו. אבל המורל בכל זאת קשים עליו .
מה שראיתי בעצמי ושמעתי גם מאנשים מאד מנוסים בתחום זה שמגבר ממש טוב יכול להוציא קסמים אפילו מרמקולים ק"ב פשוטים לגמריי.
ושוב - ברור לי שברגע השידרוג המערכת תהפוך פחות מאוזנת ו"תדרוש" שידרוגים נוספים. זה גורלנו ברגע שעברנו את הסף ונכנסנו לתחום .....

גמליאל

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
גמליאל.

מכיוון שאתה חדש בעניין הפורומים אני רק אעדכן.:)

הודעות מהסוג הזה אסור לך להעביר בפורום. לשם כך ישנן הודעות פרטיות או פורום ציוד למכירה מסוחרים יד שניה.(Y)

תודה.

מקבל בהבנה רבה לא יחזור על עצמו אגב יש לי גם .......(lol)

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
נמר
כמובן שהתבלבלתי בין הEDGE I3 שסקרת פה ל EDGE G3 שהוא הרבה מעל התקציב שלי ... רוצה לנסות את ה I3 אבל כתבת שהוא די "נייטרלי" (כלומר קר ?) ומתקשה עם רמקולים בעייתיים. האם יתאים לדעתך ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
ה- EDGE I3 לא יתאים למוראל.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
226
נקודות
63
למה לא לנסות musical fidelity ,דווקא השתלבו היטב עם A3 בזמנו כשהיה לי את הסטאפ הזה-A3,A3.2,A308, יחד עם מוראל אוקטב.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
למה I3 לא יתאים ? בגלל שלא מספק מספיק זרם או בגלל אופי אנליטי וקר מדי ?

לגבי הMF שמעתי רבות. היה פה A5 שנמכר. הדגמים הגבוהים נדמה לי יקרים מדי לתקציב שלי.

לגבי הקלאסה - כנ"ל. נמכר ב13.5 ביד2 ועוד צריך לשדך לו פרה. אאוט אוב מיי ליג.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
ה-I3 הוא מגבר משולב מעולה, מאוד נטרלי אך מעט חלש. הוא לא יניע את המוראל.

רק בשביל שיהיה ברור. אינני מדבר מתיאוריה. כרגע, יש אצלי בבית מוראל וגם I3. בדקתי לפני שעניתי לך.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
מעולה. אתה עושה לי את העבודה ......

נשאר עוד משהו שכדאי לנסות ?

בשבוע הקרוב מקווה לבדוק את השינדק פרה+פאואר ואת האטול 200. לגבי הפליניוס 8200 והגאמוט מאחר שמדובר באנשים פרטיים יותר קשה לארגן הדגמה. לגבי הווינסנט - מוצע 236 ביד2 אך במחיר של 9K נראה לי גבוה מדי יחסית למחיר המקורי. אישית נראה לי לא סביר לשלם 9K למגבר שמחיר המחירון שלו בסביבות 1.5K יורו, כאשר הגאמוט למשל מוצע ב10K ומחיר המחירון סביב ה5K יורו. יש בכל זאת פרופרורציה בין מחיר חדש ליד2, ואם ארצה לשדרג בעתיד אין ברירה צריך מוצר סחיר. ואנחנו יודעים שהשידרוג הוא חיינו .... צריך תמיד לחשוב קדימה.
מה ההבדל דרך אגב בין הווינסנט 234, ה236, וה 233 שמציע גמליאל (נדמה לי שהאחרון בכלל SS בעוד שני הראשונים היברידים - אני טועה ?)

אנחנו כנראה מתחילים למצות את האפשרויות אבל אשמח אם יש למישהו עוד רעיון. המטרה : לשלם 6-7K שקל למגבר שדוחף הרבה זרם ומסוגל להזיז את המורל. כמובן יד2 או מינימום מתצוגה - לא חדש.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
234 הוא לא היברדי, אלא טרנזיסטורי

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מעולה. אתה עושה לי את העבודה ......

נשאר עוד משהו שכדאי לנסות ?

בשבוע הקרוב מקווה לבדוק את השינדק פרה+פאואר ואת האטול 200. לגבי הפליניוס 8200 והגאמוט מאחר שמדובר באנשים פרטיים יותר קשה לארגן הדגמה. לגבי הווינסנט - מוצע 236 ביד2 אך במחיר של 9K נראה לי גבוה מדי יחסית למחיר המקורי. אישית נראה לי לא סביר לשלם 9K למגבר שמחיר המחירון שלו בסביבות 1.5K יורו, כאשר הגאמוט למשל מוצע ב10K ומחיר המחירון סביב ה5K יורו. יש בכל זאת פרופרורציה בין מחיר חדש ליד2, ואם ארצה לשדרג בעתיד אין ברירה צריך מוצר סחיר. ואנחנו יודעים שהשידרוג הוא חיינו .... צריך תמיד לחשוב קדימה.
מה ההבדל דרך אגב בין הווינסנט 234, ה236, וה 233 שמציע גמליאל (נדמה לי שהאחרון בכלל SS בעוד שני הראשונים היברידים - אני טועה ?)

אנחנו כנראה מתחילים למצות את האפשרויות אבל אשמח אם יש למישהו עוד רעיון. המטרה : לשלם 6-7K שקל למגבר שדוחף הרבה זרם ומסוגל להזיז את המורל. כמובן יד2 או מינימום מתצוגה - לא חדש.
לא שמעתי אותו אבל ראיתי שיש בלוחות NAD C372 ב- 3K. בהנחה שהוא דומה ל 375 החדש שנמר בחן אז הנה מגבר חמים שדוחף היטב - אולי שווה לנסות?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
אני ממליץ לבדוק גם מגברים של CEC.

לפי מה שאני שמעתי {אצל עופר} הם חזקים מאוד ונשמעים נהדר. מומלץ לנסות.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אם אעבור אצל עופר כנראה שאנסה גם את הKORA EXPLORER 150

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כבעליו של פליניוס 8200 וכמי ששמע רבות את המורל אוקטב לדעתי זה יהיה אחלה זיווג ובדיוק מה שאתה מחפש.

גם אם הפליניוס נמכר מאדם פרטי אתה יכול לארגן הדגמה ומקסימום אם לא אתה יכול לנייד אליו את המורל..הם לא ממש גדולים או כבדים מדיי לניוד.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
הפרה + פאואר של שינדק אצלי. חוויה מעניינת. הרי אני חי עם מוצר של החברה כבר יותר מחצי שנה... אז הצליל דומה אבל שונה. אני מתחיל להבין את הביטוי ששמעתי רבות : המגבר "פותח" את הרמקול. שמעתי את JC ON THE SET ששלח לי ידיד יקר שמעולם לא פגשתי. עכשיו את המיסה הגדולה של מוצארט. מכת התוף חדה יותר. הסקסופון יותר חי. התזמורת יותר קרובה. וזה עוד לפני שהפרה גמר את הברייק אין שלו ....
אלא מאי ? כמו עם נשים - לפני שאני משתקע עם אחת אני רוצה עוד לטעום מהאחרות. אני סקרן מה מגברים אחרים יתנו. אז משעה בינתיים את ההחלטה. ננסה לבדוק השבוע עוד כמה מועמדים.
עוד משהו מעניין - פתאום אני מרגיש פחות צורך להפעיל את הסאב. כאילו יש כבר לא מעט באס וכבר לא דחוף לרוץ ולהכניס עוד. בשביל הבדיקה אני בכוונה לא מפעיל את הסאב כדי לקבל הגברה ישירה לרמקולים בלבד. אבל בניגוד לקודם כבר לא מרגיש דחף כפייתי להפעיל מייד את הסאב.

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אלא מאי ? כמו עם נשים - לפני שאני משתקע עם אחת אני רוצה עוד לטעום מהאחרות. אני סקרן מה מגברים אחרים יתנו. אז משעה בינתיים את ההחלטה. ננסה לבדוק השבוע עוד כמה מועמדים.
תתחיל להכין את הארנק שלך :D מי שמתבטא כך , סופו להיות עים שידרוגיטיס כרוני , והתרופה היחידה לשידרוגיטיס כרוני זה כסף :D:D

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
עם נשים דווקא הלך לי .... אחרי הגירושים התרוצצתי כמו שעושים במצב זה - טעמתי, נגסתי, נתתי ידי בכל מי שיכולתי לתת בה את ידי. אבל אחרי כמה שנים מיציתי והנה אני פה כבר זמן ארוך עם אותה אחת. זה לא שאיתה אין מחשבות שידרוג (או לפחות טעימה נוספת) כל פעם שעוברת ברחוב צנצנת ראויה, אבל הכל נשאר בגדר מחשבות שחולפות מיד. אם אגיע למצב כזה גם באודיו הרי שהריפוי בדרך. צריך לזכור שאני רק שנה בתחום, עוד לא מכיר הרבה, מעט מוצרים עברו אצלי בבית ואני שואף להכיר לפחות מיגוון רחב של אפשרויות לפני שאני "משתקע" אחת ולתמיד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור