המון מגברים ועוגת גבינה אחת.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
א. ברשותך אתחיל מהסוף.
נושא הסנטר אמנם נטחן דק, אבל זה ממש לא הגיע לקטגוריה של שעמום. לדעתי.

ב. כן, קשה לי לאבחן הבדלים בהגברות.
אם קשה לי במגבר של 10k שמתחרה
ב20 או 30,אז קשה שבעתיים לאבחן
, בתקציבים שאתה בוחן. לכן אומר, שאפו.

סלח לי שאני "מודד" את המגברים לפי מחיר.
בהחלט מסכים שיש פערים אדירים, או יותר
נכון להגיד, אין כמעט פערים(או יכולת אמיתית לאבחן לעיתים), הבדלים בין מגבר סופר יקר - לאחד שעולה חמישית ממנו.
הנושא מורכב בהחלט.

הרשה לי להקשות טיפה.
מקריאה בהיסטוריה של הפוסטים שלך,
אתה שומע מוזיקה שמוקלטת בסטריאו
עם סאב וחיתוך הקדמיים ב 80,או 60.

מניסיוני - מוסיקה צריכה להשמע מצוין
גם בווליום נמוך, גם בבינוני וגם בגבוה.
מה כוונתי - סאב, הוא עוד רמקול ועוד צרה
שאתה מכניס לסטאפ ולחלל. לא מספיק
קשה להתמודד עם באס מהזוג הקיים,
אתה בעצם "מוסיף בעיה " נוספת למשוואה.

אוקיי, יתכן והטרינוב שלך הגיע לרמת רפרנס
זה הייתי סקרן לשמוע. מדוע?
כי בכל המערכות ששמעתיי בחיי, שילוב
סאב במוזיקה היה מורכב. (בעיקר בגלל שאין ערוץ כזה מוקלט, אתה יצרת ערוץ וירטואלי).

בווליום נמוך אתה לא מרגיש מספיק באס
בחדר.. ואז נאלץ להגביר(באס בסאב)
ישנה הקלטה אחרת עם באס אימתני,
אז יש פה בעיה הפוכה, נדרש לרסן באס.
בזוג רמקולים כ"כ בריאים כשלך, מדוע
אנחנו צריכים את הכאב ראש הזה?
פשוט חייב להבין.

מאוד מסקרן אותי איך ניתן להתמודד עם
סיטואציות מורכבות של הפרשי הקלטה.
הוזכר בעיקר באס, כי זה החלק הקשה
ביותר להתמודדות של מערכת הכיול. ושלא
לדבר על החדר עצמו. וזה רק הבסיס של
הבעיות. ישנן עוד המון...

בכל אופן, בהקלטה רב ערוצית בטח לבטח
בסרטים, ישנו ערוץ 0.1. ההבדל הוא עצום
בנקודת ההתחלה של כל העסק הזה שנקרא
שחזור הקלטה.

טוב, חושב שהבהרתי הנקודה
אשמח שתשכנע אותי שטעיתי.
הרבה נושאים....:)

לגבי מגברים.
כפי שכבר ציינתי, זה לא שאי אפשר לשמוע הבדלים, ההבדלים ברורים, אבל הם בהחלט לא משקפים את ההבדלים בכסף.

ההבדלים שאני שמעתי, לרבות היתרונות הטכנולוגים של CH , הפכו את זה למוצר מנצח, אבל אני לא חושב שהוא "שווה" פי 2 או פי 5 ממוצרים אחרים ששמעתי . הוא "שווה" עבורי ויתכן ועבור אחרים, הוא לא "שווה" את ההבדל במחיר.
זה לא תחביב כלכלי וקשה לאמוד את הדברים עם דפי אקסל.

אגב, זה לא רק נכון לגבי הגברות, ברגע שאתה מעמיד מוצר מול מוצר (למעט רמקולים) אתה מתקשה להצדיק הבדלים וקפיצות אדירות במחיר, ביחס להבדלים שאתה שומע בפועל.

לגביי עניין הבאס.

אני חושב שאתה עושה קצת סלט בין קולנוע ביתי לסטריאו ומערבב בין פס קול שמוקלט עם תדר ל LFE, קרי 0.1 , לבין שימוש בסאבוופר ורמקולים קדמיים והפיכתם למקשה אחת בעת הקשבה לסטריאו.

אין מצב שנדרש להנמיך, או להגביר, או להוסיף או לרסן את הבאס. הכל אמור לעבוד כיחידה הומוגנית ושלמה.

נשים שנייה את המערכת שלי בצד, היות
והחיתוך שלי הוא מאוד מורכב, זה לא 50, או 60 הרץ , או מספרים אחרים כפי שציינת. זה כבר מספר שנים לא המצב.

החיתוך שלי הוא שונה בכל רמקול ורמקול, פילטר שונה בכל רמקול ורמקול (LR,BWTH וכיוצב) וסלופים שונים בכל רמקול ורמקול.

אני גם עובד עם טכניקה שנקראת Bass Spaciousness, המאפשרת לי להשתמש ב 4 הוופרים של הזלאטון (11") כאלמנטים נפרדים של באס .
כל האמור נובע ממיקסום הסאונד, ביחס לאקוסטיקה של החדר.
לא נכנס לזה כי זה מורכב וסוטה מהדיון.

המצב נכון להיום הוא, שאוזן אנושית, לרבות אוזן ביונית (או נמר לצורך העניין...שנאלץ כל הזמן לקום מהספה לבדוק אם הסאב עובד...)
לא יכולה להבחין אם סאב עובד אצלי ...וזה תודות לטרינוב, שימוש בתוכנות חיצוניות, איכות הסאב וכמובן הרבה שעות של דקדוק המצב.

אתה מתייחס לסאבוופר כבעיה, לאור ההתנסות שהייתה לך במערכות שלא באמת הצליחו להשתמש בסאבוופר ככלי אקוסטי, שזה בעצם תפקידו.

כל רמקול, גדול כקטן, תמיד תמיד תמיד, ישמע טוב יותר בתוספת סאבוופר.
לא רלוונטי ליכולות הרמקול, אלא קשור לבעיות אקוסטיות שמייצר החלל.

החלל לא ממש אכפת לו אם יש לך זלאטון או אלכס V או רמקול של לוגי'יטק.
בעיה אקוסטית בחלל תשפיע על כל האמורים לעיל.

סאבוופר נכון, במיקום נכון, עם טיפול טכנולוגי נכון, מטרתו היא לפתור את הבעיות שאותו חלל יוצר.

העובדה שלא נתקלת ביתרון של המוצר הזה, קשורה רק לעובדה כי לא נכחת בחדרים שמי שתכנן אותם, או הבעלים שלהם, ידע איך לפתור את הבעיה הזאת.

אתה תמיד מוזמן לשמוע

רן

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
אני לא מתייחס לסאב כבעיה :)
אני מתייחס לבעיה- שהחלל גורם לכך שהסאב
ייצור בעיה נוספת. לא בכל המובנים, כמובן שלא.
לסאב (בדרכ) הגברה משל עצמו.
הרמקולים הקדמיים מוגברים x, הסאב
מוגבר y. אין שום קשר קלוש בין המגברים
בסטאפ, למגבר בסאב.
שוב, לגרום לכך שהכל ישמע כמקשה אחת
זה סוג של נס. כמובן שהתקרבת לנס הזה
עם ציוד מתוחכם מאין כמותו.
המוזיקה היא כ"כ מורכבת, כ"כ שונה בין
הסגנונות ובין ההקלטות.. להשוות אותה
להקלטה של סרט או סדרה? לא קרוב עפ"י
מה שלמדתי ב 25 שנים בתחום.
כמובן שיש מוזיקה בסרטים. אבל מכיוון
שהסרט מנגן בכל הרמקולים בחלל,
וכך גם המוזיקה בו,, לא ניתן פשוט להשוות
בין שתי הסיטואציות.
המוח שלנו מפרש את הסאונד אחרת ולכן
זה נשמע אחרת.

לסיכום - קולנוע ביתי ללא סאב לא יכול להתקיים.
אני טוען שמוזיקה כן. בייחוד עם רמקולים
הנכונים מבחינת גודלם לחלל הספציפי.

מאוד מעריך הזמנתך.
אשמח שנקבע בפרטי

נערך לאחרונה ב:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
אתה מוזמן בשמחה.

קצת סטינו מנושא השרשור, הנוגע למגברים ועוגות גבינה, לשימוש של סאבוופרים במוזיקה, אבל תרשה לי לומר לסיכום, שאין מדובר בניסים ונפלאות, אלא בהבנה והעמקה בנושא הקשור לבעיה האינהרנטית, המקשה על היום יום שלנו והיא: האקוסטיקה ו-

כפועל יוצא מזה, האמצעים הנכונים על מנת להתמודד כראוי עם אותה בעיה.

לילה טוב.

רן

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
רן,
תתחדש על הרכש העדכני.שמעתי את המערכת בגלגולה האחרון וחייב להגיד שמאוד מאוד נהנתי .
שאפו על המאמץ והעבודה הקשה שהניבה פרי מרשים מאוד.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
אני לא מתייחס לסאב כבעיה :)
אני מתייחס לבעיה- שהחלל גורם לכך שהסאב
ייצור בעיה נוספת. לא בכל המובנים, כמובן שלא.
לסאב (בדרכ) הגברה משל עצמו.
הרמקולים הקדמיים מוגברים x, הסאב
מוגבר y. אין שום קשר קלוש בין המגברים
בסטאפ, למגבר בסאב.
שוב, לגרום לכך שהכל ישמע כמקשה אחת
זה סוג של נס. כמובן שהתקרבת לנס הזה
עם ציוד מתוחכם מאין כמותו.
המוזיקה היא כ"כ מורכבת, כ"כ שונה בין
הסגנונות ובין ההקלטות.. להשוות אותה
להקלטה של סרט או סדרה? לא קרוב עפ"י
מה שלמדתי ב 25 שנים בתחום.
כמובן שיש מוזיקה בסרטים. אבל מכיוון
שהסרט מנגן בכל הרמקולים בחלל,
וכך גם המוזיקה בו,, לא ניתן פשוט להשוות
בין שתי הסיטואציות.
המוח שלנו מפרש את הסאונד אחרת ולכן
זה נשמע אחרת.

לסיכום - קולנוע ביתי ללא סאב לא יכול להתקיים.
אני טוען שמוזיקה כן. בייחוד עם רמקולים
הנכונים מבחינת גודלם לחלל הספציפי.

מאוד מעריך הזמנתך.
אשמח שנקבע בפרטי
היי,

צריך להבין שאני מניח שברוב המקרים שמעת סאב שהותקן בחלל ללא כיול או מדידות- הסיכוי שתהיה אינטגרציה מושלמת הוא באמת נס ובזה את צודק.(ב 1000 אחוז)

צריך גם להבין שבעיקר בתדרים שמתחת ל 100 הרץ - השליטה עוברת לחדר .זאת אומרת החדר נותן את הטון ולא הרמקול (בפועל זה מתחת ל 300 הרץ-אבל אני מנסה להישאר פשוט בהסבר). בכל חדר יתפתחו בעיות שונות והרמקול לא אשם בכך.

אזורי התדרים האלה - הם אזורים שבהם מימד ה SPLׁ(אמפליטודה) ומימד הזמן (שהתדרים מגיעים לאוזן שלך) - קשורים אחד בשני בצורה מאוד חזקה (Minimum phase) - כל שינוי במימד האפליטודה קרי,הגבר/הנמך -יגרור אחריו בהכרח שינוי במימד הזמן.

הסיכוי שתשים רמקול קידמי בחלל/חדר/סלון -ולא תהיה בעיה בבאס הוא נמוך מאוד אם כי בהחלט קיים תאורטית.
אתה יכול לפתור חלק מהבעיות על ידי מיקומים -שונים של רמקול /ספה וכו.
אתה יכול לפתור את כל הבעיות בגדול על ידי אקוסטיקה פאסיבית אבל היא לרוב לא שיקול אפשרי לרוב המצבים.(מבחינה אסטטית נטו)

או שאתה יכול להכניס סאב.סאב הוא פתרון אקוסטי והוא בא לפתור בעיה הקיימת כמעט בכל חלל.

בפשטות,אתה אמור להכניס את הסאב ,בתדר שהחדר - מפריע לרמקול הקידמי להגיב כמו שצריך.

מערכת כיול - כל מערכת או אפילו EQ פשוט . מאפשר את זה . - פה פתרת את הבעיה במימד היענות תדרים.

מישור נוסף שיש להתיחס בשילוב סאב הוא מימד הזמן - זאת אומרת -צריך לדאוג שהבאס מהרמקולים הקידמיים והבאס מהסאב מגיעים באותו זמן. וגם פה - חייב למדוד.אין שום דרך אחרת להגיע ל 100 אחוז.

מערכת כיול/EQ פשוט/רוב הסאבים הטובים מגיעים עם יכולת קינפוג למימד הזמן - DELAY. (לא פאזה -אלו שני דברים שונים)

ברגע ששני אלו מיושרים פיקס - אתה במקום טוב.

חשוב להוסיף - דיליי בתדרים קיים כמעט בכל חדר שגם בו אין סאב. שוב- לא בגלל הרמקול אלא בגלל החדר.

שורה תחתונה - בחדר שמכויל בצורה כזו - אני מבטיח לך מנסיון - שברגע שתכבה את הסאב - אתה תהיה בטוח שיש סאב וברגע שתדליק את הסאב אתה תהיה בטוח שאין סאב.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
תתחדש רן ותהנה! עוד סט אפ על בארצינו הקטנה:) שיפו חברים!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הכל טוב ויפה...רק שכחת איזה פרט ממש קטן ולא מהותי...

הסירוב שלך...

לטעום את העוגה...
זוכר במעורפל משהו שקשור לגיזרה וכאלה.

רן

תן לי קצת להינות מהפולניות. איך אני יכול לפרגן אם אי אפשר להתלונן???

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
יש מצב אולי בגלל הויסקי לא שאלתי,או מההפתעה...אבל למה רכשתה בחול לא מבין?
אחריות ,סיפורים של הובלה...???

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מי ששמע חייב ללכת שוב כי רק היום הגענו למקסימום , רן עבד עם חצי יכולת של המגבר , כמה צעקות משניצל ,והעסק עלה ב3 רמות , פשוט לא יאומן , עד עכשיו חשבתי שהמגבר הזה חלש ומעופש , מסתבר שמרוב רצון לחלקות סרס המגבר , לכו תשמעו עכשיו !

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
מי ששמע חייב ללכת שוב כי רק היום הגענו למקסימום , רן עבד עם חצי יכולת של המגבר , כמה צעקות משניצל ,והעסק עלה ב3 רמות , פשוט לא יאומן , עד עכשיו חשבתי שהמגבר הזה חלש ומעופש , מסתבר שמרוב רצון לחלקות סרס המגבר , לכו תשמעו עכשיו !
אתה עושה ביקור רופא? :)

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
תגיד, אתה נורמלי? חחח

אתה רוצה להחזיר אליי את כל האנשים...

נגמר תקציב העוגות...:)

רן

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
יש מצב אולי בגלל הויסקי לא שאלתי,או מההפתעה...אבל למה רכשתה בחול לא מבין?
אחריות ,סיפורים של הובלה...???
כן, הוויסקי עירפל לך את החושים..:)

זה נכון, אכן בחרתי לקנות בחו"ל.

אני לא מתכוון לפרט מעל דפי הפורום את פרטי הפרטים, שבגינם בחרתי לבצע מהלך חריג שכזה ולא לקנות בארץ, מי שצריך לדעת אכן יודע.

מדובר במהלך שהיה עבורי מאוד סבוך לוגיסטית וכלכלית, אבל בשל השתלשלות העניינים החריגה, זה היה הדבר הנכון וההכרחי מבחינתי לעשות.

רן

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הסיפור הוא כזה -
אתמול מתקשר אלי רן מויאל לבוא היום שאני בחופש לשמוע איזה כבל דיגיטלי שנשמע לו טוב ,
בבוקר אחרי סידורים קצרים (פרלמנט, כלבה טיול) עליתי על המכונית שלי והצלחתי לריב עם פועלי הבניין ממול רן !
טוב ,עולה ,קפה כבר מוכן ,משמיע לי הכבל ,ממש טוב אבל לכל המערכת חסר דינמיקה , הכל רך ומוזיקלי אבל לא חופר ומוציא המיץ מן הטרק ,
זה שנים שאני אומר לו שהכוון יותר מדי מלטף וחסרה התרחשות ,שמענו מלא מגברים בדרך , נאגרה ועוד הרבה , והנה עכשיו הגיע ה CH ונשאר אותו צליל עייף , כמה אפשר לומר לבן אדם עם זלטון מופלא וCH שהצליל לא פותח הבמה , הטויטר סגור , המיד של הנשים בריטון ,בקיצור אני אוהב את רן אז הפסקתי לומר , מה עוד שהוא מקבל חיזוקים שיש לו מערכת נפלאה כולל נמר העטלף ,תומר ,גלבוע ,שושו , יוסי ויויד ועוד ,
אבל היום באתי עצבני ובלי מעצורים , אמרתי לו שגם הCH נשמע לי חלש ושמנוני ,ושהוא זז סתם שמאלה ימינה ,
עכשיו הסיפור הוא שרן מאוד מקפיד על העכבה והגיין ,ולכן עשה שינויים בתכנה של הCH 'שיעבוד בעצמה חלשה (רק חלק מהקבלים ) ,כלומר לא כל היכולת של המגבר ,
גם ככה כבר שנים ניטש הויכוח ביני לבינו איך צריך לשמוע וגם קיבלתי תגובות שאני לא שומע הכל מחמת גילי (החורש),
טוב אחרי ויכוח של שעה קם רן ופתח האמא של המגבר ,ואמר לי ,"נו נראה מה תגיד"
חברה !!!!!! נפתחו ארובות השמיים , הבמה עלתה במטר ,התרחבה ב2 מטר , הכל חי ותוסס , הזמרות בפוקוס עם קול טבעי כמו שזמרת נשמעת , ההתרחשות גדולה בעשרות מונים ,בקיצור לא האמנתי למשמע אזני ,מערכת אחרת , עברו לי המחשבות שה CH מעופש ולא אומר לו יותר שחייב מונובלןקים ,בקיצור נתקעתי בכורסה הלום קרב , עם מחשבות איזה חמור רן שפספס את זה עד עכשיו ,
בקיצור יקירי סוף סוף אני יכול לומר בלב שלם שמדובר במערכת נפלאה כמו שהיא מכוונת כעת ,ומי ששמע קודם והתלהב , שמע בעצם מערכת עדינה וחלושה לעומת המערכת הפנומנלית שיש לו היום ,והרי אתם יודעים שאני די נטול מעצורים ואומר גם כזה רע , בקיצור מציע לכולם ללכת לכייל האוזניים עד שיחזור לי הרמקול משיפצור ,מקווה שישמע קרוב , פשוט חבל על הזמן !!!!!!!
בהזדמנות זו תרשו לי לאחל לכולם חג פסח שמח ומבורך ושקט מאויבנו !

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
תודה דן ורן על הדברים.
האמת שכן, סטינו מנושא השרשור ועל כך
מתנצל. אני אשם.

אני לא סובל עוגות גבינה.. :)
לעומת זאת, שטרודל תפוחים...
קח בחשבון למפגש הבא.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ולכל החברה שלנו ,גיא ,דורון ,שושו,תומר ,דן,דוד ,רן ,מיכאל 123,ואני , ממליץ לכם בחום ללכת ולשמוע שוב ,זה פשוט שינוי דרמטי , עשה לי כבוד רן וקרא לכיול "אלדר 2"

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
הסיפור הוא כזה -
אתמול מתקשר אלי רן מויאל לבוא היום שאני בחופש לשמוע איזה כבל דיגיטלי שנשמע לו טוב ,
בבוקר אחרי סידורים קצרים (פרלמנט, כלבה טיול) עליתי על המכונית שלי והצלחתי לריב עם פועלי הבניין ממול רן !
טוב ,עולה ,קפה כבר מוכן ,משמיע לי הכבל ,ממש טוב אבל לכל המערכת חסר דינמיקה , הכל רך ומוזיקלי אבל לא חופר ומוציא המיץ מן הטרק ,
זה שנים שאני אומר לו שהכוון יותר מדי מלטף וחסרה התרחשות ,שמענו מלא מגברים בדרך , נאגרה ועוד הרבה , והנה עכשיו הגיע ה CH ונשאר אותו צליל עייף , כמה אפשר לומר לבן אדם עם זלטון מופלא וCH שהצליל לא פותח הבמה , הטויטר סגור , המיד של הנשים בריטון ,בקיצור אני אוהב את רן אז הפסקתי לומר , מה עוד שהוא מקבל חיזוקים שיש לו מערכת נפלאה כולל נמר העטלף ,תומר ,גלבוע ,שושו , יוסי ויויד ועוד ,
אבל היום באתי עצבני ובלי מעצורים , אמרתי לו שגם הCH נשמע לי חלש ושמנוני ,ושהוא זז סתם שמאלה ימינה ,
עכשיו הסיפור הוא שרן מאוד מקפיד על העכבה והגיין ,ולכן עשה שינויים בתכנה של הCH 'שיעבוד בעצמה חלשה (רק חלק מהקבלים ) ,כלומר לא כל היכולת של המגבר ,
גם ככה כבר שנים ניטש הויכוח ביני לבינו איך צריך לשמוע וגם קיבלתי תגובות שאני לא שומע הכל מחמת גילי (החורש),
טוב אחרי ויכוח של שעה קם רן ופתח האמא של המגבר ,ואמר לי ,"נו נראה מה תגיד"
חברה !!!!!! נפתחו ארובות השמיים , הבמה עלתה במטר ,התרחבה ב2 מטר , הכל חי ותוסס , הזמרות בפוקוס עם קול טבעי כמו שזמרת נשמעת , ההתרחשות גדולה בעשרות מונים ,בקיצור לא האמנתי למשמע אזני ,מערכת אחרת , עברו לי המחשבות שה CH מעופש ולא אומר לו יותר שחייב מונובלןקים ,בקיצור נתקעתי בכורסה הלום קרב , עם מחשבות איזה חמור רן שפספס את זה עד עכשיו ,
בקיצור יקירי סוף סוף אני יכול לומר בלב שלם שמדובר במערכת נפלאה כמו שהיא מכוונת כעת ,ומי ששמע קודם והתלהב , שמע בעצם מערכת עדינה וחלושה לעומת המערכת הפנומנלית שיש לו היום ,והרי אתם יודעים שאני די נטול מעצורים ואומר גם כזה רע , בקיצור מציע לכולם ללכת לכייל האוזניים עד שיחזור לי הרמקול משיפצור ,מקווה שישמע קרוב , פשוט חבל על הזמן !!!!!!!
בהזדמנות זו תרשו לי לאחל לכולם חג פסח שמח ומבורך ושקט מאויבנו !
הכי חשוב לא כתבת באיזה כבל מדובר?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הכי חשוב לא כתבת באיזה כבל מדובר?
לא יודע , גם לא חשוב ,איזה כבל דיגיטלי קואקסיאלי מכסף ,עולה 200 דולר , לא זה מה שעושה ההבדל .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מה שכן ,יש לו כבל חשמל חדש מטורף יד שניה ,גם לא יודע השם

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
לא יודע , גם לא חשוב ,איזה כבל דיגיטלי קואקסיאלי מכסף ,עולה 200 דולר , לא זה מה שעושה ההבדל .
אז לא הבנתי אותך, חשבתי שההבדל שחווית כתוצאה מהכבל. אולי הגיע הזמן שלי לנסות קצת כבלים. אני מתעצל.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור