המון מגברים ועוגת גבינה אחת.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
תתחדש ותהנה רן.
אכן תוצאה יוצאת דופן באיכותה. תענוג.

חשיבות ההתאמה החשמלית מכרעת. זה בין השאר מוריד את רצפת הרעש וחושף המון.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
רן ראשית תתחדש!
נשמע שאתה אדם מעמיק שפשרות הן לא בלקסיקון שלו. גם בדרך וגם בתוצאה.
אני מתחבר לעקרונות המנחים שלך, של בידוד משתנים למעט המוצר הנבדק, אצלך בבית, בתנאים שלך. זו הדרך היחידה לבחון באמת מוצר בטרם רכישה כדי לא לעשות טעויות.

מבין המגברים שבחנת, מן הסתם מובן שלא תציין את אלו שאכזבו כדי לא לפגוע ביבואנים.
לגבי המגברים ה- ''זולים'' שנשמעו טוב יותר, תוכל לפרט? איזה מגבר מביניהם הכי הרשים אותך? לא צריך להזכיר למה הושוו.
תודה

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
תן איזה מגבר 1 "זול" ש"שובר" ....

gtr

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
תענוג לקרוא!
נראה מרשים ביותר.
תתחדש.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
אם הייתי אוכל דברי חלב בטח הייתי מקבל עוגת גבינה.
אבל מה לעשות לא אוהב.
אז קיבלתי ויסקי ש1/2 ליטר עולה 500 שח.
המערכת עם יד על הלב מדהימה....אטמוספירה אחרת בחלל..סחטיין רן.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
יוצא לי להגיע לרן מדי פעם, קשה להוסיף על המילים שכבר נאמרו על השאיפה לשיפור מתמיד, על הבחינה חסרת הפשרות של רן לכל רכיב המועמד לשידרוג ועל האירוח…
ברכות רן, שומעים אצלך פשוט נפלא!

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
רן, תתחדש ותהנה מהקנייה :אצבע מורמת.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
מדהים תתחדש, כתבת יפה, כמעט אפשר לשמוע (ולטעום).

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,091
נקודות
113
תודה רבה למברכים!

רן ראשית תתחדש!
נשמע שאתה אדם מעמיק שפשרות הן לא בלקסיקון שלו. גם בדרך וגם בתוצאה.
אני מתחבר לעקרונות המנחים שלך, של בידוד משתנים למעט המוצר הנבדק, אצלך בבית, בתנאים שלך. זו הדרך היחידה לבחון באמת מוצר בטרם רכישה כדי לא לעשות טעויות.

מבין המגברים שבחנת, מן הסתם מובן שלא תציין את אלו שאכזבו כדי לא לפגוע ביבואנים.
לגבי המגברים ה- ''זולים'' שנשמעו טוב יותר, תוכל לפרט? איזה מגבר מביניהם הכי הרשים אותך? לא צריך להזכיר למה הושוו.
תודה
היי רונן.

הרשימו אותי מספר מגברים ומספר מגברים מאוד איכזבו אותי, למרות המוניטין והמחיר שהוצמד להם.

אני נמנע מלעבור מוצר מוצר, כי זה בפרוש לא נכון ולא ראוי, יש כאן הרבה מאוד משתנים ובגלל ריבוי המשתנים (רמקולים, אלקטרוניקה, חלל וכמובן טעם אישי) התוצאות שאני חוויתי יכולות להיות שונות לחלוטין אצל משתמש אחר.

לאור זאת, צריך לקחת את הדברים שאני אומר, את המחמאות שאני נותן, את האכזבות שלי, בקונטקסט הנכון.

Having said that, השאלה ששאלת, לגביי ציון שמו של מגבר זול, שנשמע טוב, חוזרת על עצמה שוב ושוב בפרטי מאז פרסום הפוסט (ביחד עם הפרטים על עוגת הגבינה....).

אז ממש בקצרה ומבלי להכנס לפרטים, אציין שהמגבר הזול (באופן יחסי) שהרשים אותי ביכולות שלו, היה זוג מונובלוקים של
חברת SPL:

מוצר שגרם לי ולנוכחים אחרים לתהות האם מוצרים אחרים שעולים פי כמה וכמה באמת שווים את זה.

כפי שכתבתי בגוף הפוסט, ההבדלים בין הגברות שונות, כאשר בוחנים את הדברים בקפידה ומעמידים את המוצרים אחד מול השני, מקפידים על ווליום ועל תנאים שווים, הם לא בהכרח גדולים ולעיתים, נדרש לשלם הרבה הרבה יותר, בשביל לקבל מעט יותר.

ברשותך, אני לא מתכוון לפרט ולהרחיב מעבר לאמור, בגלל הסיבות שמניתי.

מניח שאתה מבין.

רן

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נתחיל בזה שאני לא קיבלתי שום עוגת גבינה. אז לא ניתן להאשים אותי בשוחד.

המערכת של רן היא אחת מהטובות שיש. מאוזנת, דינמית, מפורטת בטירוף ונקיה מאוד (אסטתיקה - זה חשוב!!!). מדובר בקפיצת מדרגה משמעותית מהמערכת הקודמת שהיתה וואו בהחלט, אבל לא כזו שהייתי חי איתה. כן כן.
הייתי חי בשמחה למרות שלא קיבלתי עוגת גבינה.

שמעתי מספר קטעי מוסיקה שם, בלי שום עוגת גבינה אוורירית. מוסיקת עולם, קלאסי וג׳אז. המערכת ניגנה מדהים ומכיוון שלא היתה עוגת גבינה על השולחן, אני יכול להגיד בביטחון שהאקוסטיקה היתה מעולה.

אהבתי במיוחד את הרמקולים. מעוצבים מעולה, בצבע שחור מבריק (בשונה מעוגת גבינה שהיא לבנה) ונשמעים מדהים!

בשורה התחתונה. ברור שאני אוהב את המערכת. וברור שאני כנראה לא מהאורחים החשובים שמקבלים עוגת גבינה!!!

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
תודה רבה למברכים!

היי רונן.

הרשימו אותי מספר מגברים ומספר מגברים מאוד איכזבו אותי, למרות המוניטין והמחיר שהוצמד להם.

אני נמנע מלעבור מוצר מוצר, כי זה בפרוש לא נכון ולא ראוי, יש כאן הרבה מאוד משתנים ובגלל ריבוי המשתנים (רמקולים, אלקטרוניקה, חלל וכמובן טעם אישי) התוצאות שאני חוויתי יכולות להיות שונות לחלוטין אצל משתמש אחר.

לאור זאת, צריך לקחת את הדברים שאני אומר, את המחמאות שאני נותן, את האכזבות שלי, בקונטקסט הנכון.

Having said that, השאלה ששאלת, לגביי ציון שמו של מגבר זול, שנשמע טוב, חוזרת על עצמה שוב ושוב בפרטי מאז פרסום הפוסט (ביחד עם הפרטים על עוגת הגבינה....).

אז ממש בקצרה ומבלי להכנס לפרטים, אציין שהמגבר הזול (באופן יחסי) שהרשים אותי ביכולות שלו, היה זוג מונובלוקים של
חברת SPL:

מוצר שגרם לי ולנוכחים אחרים לתהות האם מוצרים אחרים שעולים פי כמה וכמה באמת שווים את זה.

כפי שכתבתי בגוף הפוסט, ההבדלים בין הגברות שונות, כאשר בוחנים את הדברים בקפידה ומעמידים את המוצרים אחד מול השני, מקפידים על ווליום ועל תנאים שווים, הם לא בהכרח גדולים ולעיתים, נדרש לשלם הרבה הרבה יותר, בשביל לקבל מעט יותר.

מניח שאתה מבין.

רן

שני מונובלוקים SPL Performance m1000 ב7000 יורו! דגם לפני, אני משער, הs1200 שבדקת? ואתה אומר שהאחרון בהחלט ראוי להיות שכן של ה CH ואחרי זה מתפלאים למה מתחרפנים מהתמחור בתחום.

נערך לאחרונה ב:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,091
נקודות
113
שני מונובלוקים SPL Performance m1000 ב7000 יורו! דגם לפני, אני משער, הs1200 שבדקת? ואתה אומר שהאחרון בהחלט ראוי להיות שכן של ה CH ואחרי זה מתפלאים למה מתחרפנים מהתמחור בתחום.

אתה לא צריך לתת פרשנות לדברים שלי, כי הייתי מאוד ברור....:)
ולא דיברתי, או כתבתי, על "ראוי להיות שכן של CH", או "שכן" של מגבר אחר שבדקתי, או אם הוא נשמע טוב יותר, או פחות טוב ממגברים אחרים שנבדקו.

שאלו אותי על המלצה למגבר זול שנשמע טוב והמלצתי על ה SPL. בהחלט מגבר מוצלח לטעמי.

אני לא אכנס כרגע להשוואות, או אמירות לגבי ההבדלים בינו לבין הגברות ב 100,000 דולר, או 80,000 דולר, או 60,000 דולר, להם הקשבתי, או איך אותם מגברים יקרים נשמעו אל מול מגבר דיגיטלי של Lyngdorf, שנמצא בבעלותי ונשלף מתחת למיטה ועולה קצת יותר מ 1,000 דולר.

באותה מידה שאני לא אתחיל לפרט איך ה- CH התמודד מול 2 מגברים שהיו משמעותית יקרים ממנו, יתכן והוא היה טוב יותר מהם ויתכן ולא...

האם ה-"יותר" הזה שמגברים מסוימים ויקרים מאוד מסוגלים לתת אל מול מגברים זולים יותר, שווה, לא שווה, האם הוא באמת "יותר" עבור כולם, או בעצם "מעט" עבור אחרים, זו שאלה פרסונלית, הנוגעת לחשיבות שאתה נותן להבדלים, לסדרי עדיפויות שלך, לתקציב שלך וכיוצ"ב.

אי אפשר לצאת בהצהרה שהיוקרה זו הונאה, או הזול זה פח, צריך להיות זהיר עם הדברים ולבחון אותם בקפידה ראש בראש.

נראה לי שבמקביל מתנהלים בפורום דיוניים פוריים על עניין הכסף , כדאיות ותמחור, אז חבל לערבב את זה שוב כאן.

רן

Nimi

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
8
תתחדש רן, הייתי ממש מרותק.
הסטאפ נראה נהדר, אני גם בטוח שנשמע מדהים.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,091
נקודות
113
נתחיל בזה שאני לא קיבלתי שום עוגת גבינה. אז לא ניתן להאשים אותי בשוחד.

המערכת של רן היא אחת מהטובות שיש. מאוזנת, דינמית, מפורטת בטירוף ונקיה מאוד (אסטתיקה - זה חשוב!!!). מדובר בקפיצת מדרגה משמעותית מהמערכת הקודמת שהיתה וואו בהחלט, אבל לא כזו שהייתי חי איתה. כן כן.
הייתי חי בשמחה למרות שלא קיבלתי עוגת גבינה.

שמעתי מספר קטעי מוסיקה שם, בלי שום עוגת גבינה אוורירית. מוסיקת עולם, קלאסי וג׳אז. המערכת ניגנה מדהים ומכיוון שלא היתה עוגת גבינה על השולחן, אני יכול להגיד בביטחון שהאקוסטיקה היתה מעולה.

אהבתי במיוחד את הרמקולים. מעוצבים מעולה, בצבע שחור מבריק (בשונה מעוגת גבינה שהיא לבנה) ונשמעים מדהים!

בשורה התחתונה. ברור שאני אוהב את המערכת. וברור שאני כנראה לא מהאורחים החשובים שמקבלים עוגת גבינה!!!

הכל טוב ויפה...רק שכחת איזה פרט ממש קטן ולא מהותי...

הסירוב שלך...

לטעום את העוגה...
זוכר במעורפל משהו שקשור לגיזרה וכאלה.

רן

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
תודה רבה למברכים!

היי רונן.

חברת SPL:

מניח שאתה מבין.

רן
תודה על התשובה רן, כמובן שאני מבין.
גם אני לא כותב על מוצרים ששמעתי ולא אהבתי. זה קצת חבל כי זה מונע מאיתנו דיונים ספציפיים יותר אבל זה מקום קטן מידי וכולם מכירים את כולם אז לא נעים ולא רוצים לפגוע בפרנסה של אף אחד.

לכן ביקשתי שתכתוב על מוצר שאהבת, ככה כולם מרוויחים- גם הקוראים וגם היבואן.
אני למשל, אפילו לא שמעתי על ה -spl.
אגב יש משלוחים של עוגת הגבינה המדוברת? :)

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
תתחדש ותהנה רן.
שאפו על השמיעה הפנומנלית. מניח שלא פשוט לאבחן הבדלים ברמות אלה.
אני זוכר כמה אהבת את הנגרה בשידוך
עם הוילסון daw.
מפתיע אותי מעט שהחלפת רמקולים ממש
גרם לחוסר נוחות בתוצאה הכללית.
אבל שוב אומר, שאפו!

שתי שאלות -
המערכת היא בעיקר רב ערוצית "באופי שלה"
, מניח שאם עפים עליה בסטיראו כ"כ היא
גם מרשימה בהיבט הזה. אבל מדוע אתה
מתגאה דווקא בקטגוריה של דו ערוצי ולא
רב ערוצי... מעניין.

והאם שקלת שוב, למרות שידועה דעתך
בנושא הסנטר, להתחיל מחדש פרויקט
כזה עם הרמקולים וההגברה החדשים?
אומר באופן אישי מבלי להכנס לוויכוח -
לא ראיתי סטאפ רב ערוצי ברמות שלך
שאינו כולל סנטר. זה סוג של יסוד בק.ב.

תודה

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
תתחדש ותהנה רן.
אכן תוצאה יוצאת דופן באיכותה. תענוג.

חשיבות ההתאמה החשמלית מכרעת. זה בין השאר מוריד את רצפת הרעש וחושף המון.
באמת חשיבות מכרעת ולכן לא יהיה מיותר לציין את המובן מאליו שהסיכוי להוציא סאונד מעולה, גדול הרבה יותר אם עובדים עם פרה ופאואר של אותה חברה או רחמנא לצלן אפילו אינטגריטד, מאשר שימוש בשני חלקים מחברות שונות ששם צריך או הרבה מזל או הקפדה על התאימות החשמלית בשידוך שני החלקים.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,091
נקודות
113
תתחדש ותהנה רן.
שאפו על השמיעה הפנומנלית. מניח שלא פשוט לאבחן הבדלים ברמות אלה.
אני זוכר כמה אהבת את הנגרה בשידוך
עם הוילסון daw.
מפתיע אותי מעט שהחלפת רמקולים ממש
גרם לחוסר נוחות בתוצאה הכללית.
אבל שוב אומר, שאפו!

שתי שאלות -
המערכת היא בעיקר רב ערוצית "באופי שלה"
, מניח שאם עפים עליה בסטיראו כ"כ היא
גם מרשימה בהיבט הזה. אבל מדוע אתה
מתגאה דווקא בקטגוריה של דו ערוצי ולא
רב ערוצי... מעניין.

והאם שקלת שוב, למרות שידועה דעתך
בנושא הסנטר, להתחיל מחדש פרויקט
כזה עם הרמקולים וההגברה החדשים?
אומר באופן אישי מבלי להכנס לוויכוח -
לא ראיתי סטאפ רב ערוצי ברמות שלך
שאינו כולל סנטר. זה סוג של יסוד בק.ב.

תודה

תודה על המחמאות.

לא חושב שצריכים יכולת שמיעה פנומנלית על מנת להבחין בין הגברות שונות...:)

אתה מתקשה לאבחן הבדלים בין הגברות?

חברת Nagra השוויצרית, שמוצריה זכו להיות על הירח, לא צריכה אותי כסנגור שלה, או שימוש בשמות תואר מפוצצים כדי להאדיר את שמה.
ישנן חברות, שמספיק לאזכר את שמן וכולם כבר מכירים את היכולות שלהן.

השילוב של זלאטון עם נאגרה הוא מעולה והוא זה שגרם לי לרכוש את הזלאטון, עם זאת, התברר לי, אחרי מספר שבועות של בדיקות אינטנסיביות, כי יש שילובים מוצלחים יותר.
אין זה מוריד מיכולותיה האדירות של חברת Nagra.

מדובר על רמקול אחר. דרישות אחרות. יכולות אחרות ותוצאות אחרות.

תמיד צריך לזכור שהאויב של טוב מאוד הוא...

בכל הקשור להערותיך באשר לרב ערוצי:
אנחנו בקטגורית דו ערוצי למיטב הבנתי, אז הדיון מן הסתם נוגע לדו ערוצי ולכן אני נמנע מלהתיחס להיבטים של רב ערוצי.

אבל, אם כבר שאלת, אז אני מניח שאתה מבין, מהיותי קפדן ויסודי, שהמוצרים הללו גם נבחנו בקפידה, בכל הקשור להיבטים רב ערוציים, היות וכפי שציינת בצדק, המערכת לשמחתי משמשת גם לסטריאו וגם לרב ערוצי (באחוזים כאלה או אחרים, תלוי במצב רוח)

תמיד יהיה לי חשוב שהרמה בה מנגנת המערכת בסטריאו תהיה זהה לרמה בה המערכת מנגנת רב ערוצי. לעולם לא אתן דגש לאחד על גבי השני.

עם זאת, רב ערוצי, כפי שאני חוזר ואומר שנים רבות, חייב להתבסס על סטריאו.

זה הבסיס של הסאונד. זו הבחינה של יכולות המערכת שלך.

ככל שהסטריאו שלך לוקה בחסר, בכל הקשור לבאס ריספונס, וויסינג, במה, דינמיקה, רזולוציה ותלת מימד, המצב לא יתהפך כשתעבור פתאום לקולנוע, החולי ימשיך כשתצפה ב-"בלייד ראנר"...

בכל הקשור להערתך, לשימוש או אי שימוש בערוץ הסנטר, אז ראשית, עצם העובדה שלא נתקלת במערכות ברמות הללו ללא סנטר היא לא נכונה, כי הנה, אנחנו מדברים על אחת...:)

ולגופו של עניין, הנושא נטחן עד דק גם כאן וגם בכל פורום בעולם. זה טיפונת משעמם.

ישנם כאלו שחושבים שזו חובה להשתמש ברמקול סנטר וישנם כאלה, כמוני, החושבים שזו טעות בסיסית, הנובעת מחוסר הבנה, כיצד נדרש לשחזר קולנוע.

רן

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
א. ברשותך אתחיל מהסוף.
נושא הסנטר אמנם נטחן דק, אבל זה ממש לא הגיע לקטגוריה של שעמום. לדעתי.

ב. כן, קשה לי לאבחן הבדלים בהגברות.
אם קשה לי במגבר של 10k שמתחרה
ב20 או 30,אז קשה שבעתיים לאבחן
, בתקציבים שאתה בוחן. לכן אומר, שאפו.

סלח לי שאני "מודד" את המגברים לפי מחיר.
בהחלט מסכים שיש פערים אדירים, או יותר
נכון להגיד, אין כמעט פערים(או יכולת אמיתית לאבחן לעיתים), הבדלים בין מגבר סופר יקר - לאחד שעולה חמישית ממנו.
הנושא מורכב בהחלט.

הרשה לי להקשות טיפה.
מקריאה בהיסטוריה של הפוסטים שלך,
אתה שומע מוזיקה שמוקלטת בסטריאו
עם סאב וחיתוך הקדמיים ב 80,או 60.

מניסיוני - מוסיקה צריכה להשמע מצוין
גם בווליום נמוך, גם בבינוני וגם בגבוה.
מה כוונתי - סאב, הוא עוד רמקול ועוד צרה
שאתה מכניס לסטאפ ולחלל. לא מספיק
קשה להתמודד עם באס מהזוג הקיים,
אתה בעצם "מוסיף בעיה " נוספת למשוואה.

אוקיי, יתכן והטרינוב שלך הגיע לרמת רפרנס
זה הייתי סקרן לשמוע. מדוע?
כי בכל המערכות ששמעתיי בחיי, שילוב
סאב במוזיקה היה מורכב. (בעיקר בגלל שאין ערוץ כזה מוקלט, אתה יצרת ערוץ וירטואלי).

בווליום נמוך אתה לא מרגיש מספיק באס
בחדר.. ואז נאלץ להגביר(באס בסאב)
ישנה הקלטה אחרת עם באס אימתני,
אז יש פה בעיה הפוכה, נדרש לרסן באס.
בזוג רמקולים כ"כ בריאים כשלך, מדוע
אנחנו צריכים את הכאב ראש הזה?
פשוט חייב להבין.

מאוד מסקרן אותי איך ניתן להתמודד עם
סיטואציות מורכבות של הפרשי הקלטה.
הוזכר בעיקר באס, כי זה החלק הקשה
ביותר להתמודדות של מערכת הכיול. ושלא
לדבר על החדר עצמו. וזה רק הבסיס של
הבעיות. ישנן עוד המון...

בכל אופן, בהקלטה רב ערוצית בטח לבטח
בסרטים, ישנו ערוץ 0.1. ההבדל הוא עצום
בנקודת ההתחלה של כל העסק הזה שנקרא
שחזור הקלטה.

טוב, חושב שהבהרתי הנקודה
אשמח שתשכנע אותי שטעיתי.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור