האם קונקטורים משפיעים

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אתה רוצה תגובה לעניין...
פשוט תקשיב.
אני חושב שיש אין סוף אפשרויות האזנה לציוד. (טוב, לא אין סוף - רק אלפים רבים). עקב ריבוי האפשרויות והעלויות בתחום, צריך לעשות קצת סדר והגיון. אני תמה היכן ההגיון בכבל יקר כאשר הוא לא מתיימר לעשות משהו שספק הרבה יותר מתוחכם ממנו אמור לעשות. אתה אוהב את השפעתו על הצליל? אז אתה כנראה לא אוהב את הצליל של הציוד שלך, או שההבדל הוא פרי דמיונך. זה או זה או זה, אין ממש אפשרות אחרת. אם הייתה אפשרות אחרת, היית מסביר לי מה בדיוק תפקידו של הכבל חשמל ומדוע הספק במכשירך לא מסוגל לעשות זאת.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
אתה גם מתיימר לדעת מה אני חושב, מדמיין או אוהב.
תשמע, אין לך כנראה שמץ של ניסיון של האזנה לציוד טוב בקונפיגורציות שונות.
מבחינתי מיציתי איתך, כי אנחנו מדברים בשתי שפות ויכולות שונות לחלוטין.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
מוקס.

יש לך רכב?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,612
נקודות
113
רגע רגע - אני מנסה לעכל כמה דברים פה: אתה טוען שבעצם הספקים במכשירים מוזנחים, ומביא את ה 330 בתור דוגמא למכשיר מתוכנן היטב, עם חצי ממשקלו לעניין. הבנתי נכון? אז קודם כל - הוא לא זקוק לכבל פנסי שמנסי? ובעצם מה שאתה אומר שזה דורש המון המון אלקטרוניקה (בא לידי ביטוי במשקל המכשיר כנראה) ע"מ לספק חשמל מספיק נקי למכשיר? אז אני תמה כיצד כבל שמכיל מעט מאוד אלקטרוניקה ושוקל מעט מאוד, כן עושה את העבודה? :מבולבל:
ואנא ממך - עוד לא הוסמכת להחליט מי ומה לגבי, אז אשמח אם תמנע מלהדביק לי כל מני תארים או סטריאוטיפים. אינך מכיר אותי.
לגבי שקעים לא מטופלים - יתכן מאוד ויש הבדלים שמיעתיים: אולי בשקעים המטופלים יש קיבולת זרם יותר גבוהה - לא יודע מה עשית בלוח. זה עשוי להשפיע מאוד, בעיקר אם אתה עובד עם מגברי קלאס A (אינני יודע מה הציוד). בנוסף אם יש לך כל מני מסננים (כולל בכבלים) אז בוודאי שתשמע הבדלים. אבל אז אשאל אותך - מדוע לא לקנות מגבר בנוי היטב כמו ה 330 (או כמו ברייסטון, שטוענים לאותו הדבר) במקום לשפר מגברים מוזנחים ע"י כל מני אילתורים חיצוניים כגון כבלים?
ל-330 יש פשוט שנאים מבדלים וקונדיטיונר כבר בתוך המגבר , אגב לא מיוצר יותר ,ואין יותר שבאלו, מה שכן יש -זה מוצרים משלימים לצרף למערכת, בקשר לכבל חשמל , באמת אין לי הסבר למה זה או אחר נשמע יותר טוב מכבל של אייס,ולמה קונקטור משפר משהו - אבל זה המצב, ובאם תבדוק תופתע כמו חלק מאיתנו שכבר מופתעים הרבה שנים , יש לי אח מרצה בטכניון ובבאר שבע בהנדסת חשמל,האמת הוא ד"ר לעניין , הוא נשמע כמוך סקפטי , אבל הוא אח שלי אז אני לא מתעצבן עליו, הוא גם לא כותב בפורום של אאודיו ,
בקשר למשקל של המרק לוינסון - מדובר במשקל של חוטי נחושת בשנאי ולא אלקטרוניקה חכמה, וזה אין בספקים הצנומים שלדעתך אמורים לעשות את העבודה.
תגיד , אני הזמנתי אותך לבוא ולהווכח, אז למה אתה עונה לי בצורה כזו מאיימת, הרי אנחנו נצר לאברהם אבינו שהיה מכניס אורחים,האם זו השפעת המקלדת המעלה את האטימות, יש עובדות שאומרים לך "בוא תראה ותשמע", יש לי כמעט את כל סוגי הכבלים והמחברים , חשמל מטופל ולא מטופל ,פילטרים לRF ,שנאים, כבלי כסף נחושת פלדיום כסף וזהב , כל מה שתבקש לשמוע כאפקט חשמל על הצליל ,אתה רק צריך לבוא עם האוזניים ולא נפוח כמו תרנגול קרב,ונו בוא נראה אותך עם כל התיאוריות שלך מה יש לך לומר.
בקשר לספקים ברוב המכשירים - הם לא טובים , וזו גם החגיגה של טדי פרדו שמוכר ספקים לכל העולם שעובדים יותר טוב מספקים של מכשירי על לכאורה , גם יאיר פורמן מומחה בשיפור ספקים בעיקר - כמו שהיוונים- "אלקטריסיטי איס דה מוסט אימפורטנט טינג" במבטא יוני כבד, לסיכום נוכל לומר שאפקט החשמל עם כל הוודו ושמן הנחשים שלו ,הוא התנאי הראשון במעלה בכדי לקבל צליל מעולה , והדבר אינו נמצא בתוך המכשירים אלא מחוץ להם ,

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
948
נקודות
113
מדוע לא לקנות מגבר בנוי היטב כמו ה 330 (או כמו ברייסטון, שטוענים לאותו הדבר) במקום לשפר מגברים מוזנחים ע"י כל מני אילתורים חיצוניים כגון כבלים?

הצעתך נשמעת הגיונית אבל אולי היא לא פרקטית?
לך תמצא מגבר שנותן את כל מה שנדרש ממנו (מבחינת דחיפה והתאמה לרמקולים) וגם עונה על הצורך שאתה מתאר.
אולי זה לא כל כך פשוט למצוא כזה?
ואולי מחירו יהיה כל כך גבוה שזה לא מעשי ויותר זול להגיע לתוצאה דומה או קרובה באמצעים אחרים?

חוץ מזה, mokes , אם תקבל את הצעתו של שניצל ותסור אליו להאזנה, אולי תיווכח במו אוזניך על איזה הבדלים מדובר.
השלב הבא הוא אכן השאלה מה נכון יותר או מה זול יותר - למצוא מגבר מושלם כמו שציינת או "להתפשר" עם מגבר לא מושלם ולהוסיף לו אמצעים נוספים.

ארז

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מה שהמטבע יטיל זה מה שיהיה. אני מוכן להציג את המטבע לצד ג' הנטרלי. לא תהיה שום מניפולציה או הגבלה פה - זה יטה את אובייקטיביות הניסוי, ואני לא מוכן לתת לך שום עזרה בניחושים. אין שום הטעייה פה - המטבע לא יטעה אותי או אותך. יהיו בדיוק 32 השמעות. אדם שבוחר אקראית בממוצע יצדק 16 פעמים. אתה צריך להיות צודק ברק עוד 8 השמעות (בסה"כ 24 ניחושים מוצלחים) ע"מ שתוכרז המנצח. פחות מזה - הפסדת. אין לך מה להלחץ - יש לך 8 הזדמנויות לטעות, זה הרבה. אני לא מבין מדוע תתעייף - אין סיבה שקטע מוסיקלי יהיה יותר מדקה (לשיקולך), אז מדובר ב 32 דקות השמעה בסה"כ. אפשר לפרוש אותן ע"פ ערב שלם, מבחינתי שלוש שעות, אבל מסיבות לוגיסטיות גרידא ערב אחד בלבד.

אם אתה לא מקבל את העניין של לא יותר משש החלפות בערב, כאשר מתוכן לא יותר משתי "החלפות" מאותו כבל לאותו כבל, לא רצופות – לא עשינו כלום. הרי כל העניין הוא להוכיח אם יש או אין הבדלים נשמעים לאוזן בין כבלי מתח שונים. בתנאים שהצעתי, אם אזהה נכון איזה כבל מחובר בכל פעם, הרי זאת הוכחה ניצחת לכך שיש הבדלים. כאמור, אפשר לחזור על זה בימים שונים, עד שלושים ימים.

אגב, לא ענית לי מה יקרה אם אזהה נכון את כל שש ההחלפות.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני מביא את הטיעון של יצרן הציוד, כולל מי שייצר את ספק הכוח שתפקידו הוא להמיר את המתח הגבוה והרועש למתחים שמתאימים לפנים הציוד שלו. אני חושב שיצרן זה מבין את עבודתו. אשמח להסבר טכני שמסביר מדוע אין ביכולות ספק הכוח לעשות את מה שהכבל חשמל עושה, ויצרן הספק הרי אומר לך שכבל שעושה מניפולציות רק יכול להזיק. אני ממתין להסבר. תודה.

הסבר כזה יבוא.
מאחר ואני מתכוון לכתוב הסבר מפורט ומנומק, ייקח לי כמה ימים לכתוב אותו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
מוקס.

השאלה שלי היא פשוטה.
האם אתה מוכן להתנסות בעצמך ב"וודו" הזה או שאתה מעדיף רק להזכיר לנו שאנחנו הדיוטות?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
רוזי, אסביר לך מה הגיוני: מערכת אודיו ממירה מחשמל לקול. לכל רכיב במערכת יש חלק מסוים בתהליך הזה. התפקיד של ספק הכוח בתוך כל מכשיר הוא להפוך את החשמל המגיע מחברת החשמל למתחים שמתאימים לפנים המכשיר. אם הוא לא עושה את עבודתו נאמנה - אז הוא מכשיר גרוע. אם כבל חיצוני זה מה שיעזור לו - הוא מכשיר גרוע במיוחד.

99.9% מהמכשירים הקיימים, בכל מחיר שהוא, הם "מכשירים גדועים במיוחד" לפי ההגדרה שלך.

ואם הוא זקוק לכבל מסוים, אז הייתי מצפה מיצרן המכשיר להגדיר בדיוק איזה עזרים חיצוניים המכשיר זקוק לו ע"מ להשמע במיטבו. אני מצפה מיצרני המכשירים לתכנן את הציוד שיעבוד עם כבל חשמל פשוט, ואם זה לא המצב אז הייתי מתרחק מהיצרן המדובר.

הציפייה שלך אינה מעשית, היא אינה מתקיימת ב- 99.9% מהמקרים.

אם דעתך שונה אז אנא תסביר מה תפקידו של הכבל ביחס לספק הכוח - מה הוא אמור לעשות שספק הכוח לא עושה? לא צריכה להיות לך שום בעיה - הרי כל אחד פה יכול להסביר מה תפקידו של כל מרכיב במערכת - נכון?

כאמור, הסבר כזה יבוא ממני, תוך כמה ימים.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אל תרים ידיים - תלמד.

אני מציע גם לך ללמוד. אם אתה חושב שאתה יודע את כל הנדרש, הן באלקטרוניקה, הן בפיזיקה והן בתורת המתכות – אתה טועה. זה ברור לי לחלוטין מדברים שכתבת כאן.

אגב, ניסויים אמפיריים הם חלק מהלימוד – וזה דבר שאתה מסרב לעשות.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אתה כותב אנשי "מקצוע" אבל אני מתכוון למהנדסים שבונים את הציוד שאתה קונה. גם עליהם אתה לא סומך?

אני יודע באופן עובדתי שהם לא עושים את מלאכתם נאמנה, כאשר פעמים רבות זה מוכתב להם על ידי היצרן, משיקולי עלות המכשיר.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
תפקיד ספק הכח הוא לספק את הזרם הנכון למכשירים השונים, אגב גם זה חלק מאוד מוזנח גם במכשירים מאוד יקרים, ספק הכח ברוב המיקרים אינו מנקה או מטפל ברעש הנלוה שרוכב על ה-230 שלנו,
יש מעט מאוד מכשירים חריגים שכן עושים זאת כמו מרק לוינסון 330 שיותר מחצי ממשקלו העצום מיועד לצורך העינין, בנוסף לזה יצרנים חוסכים במחברים איכותיים ובכבלים עקב מחירם הגבוה אשר יגביל את אפשרויות המכירה בשוק תחרותי , הלחמות מרובות בתוך מכשיר זה לא טוב! וזאת הסיבה שיש מכשירים פיוריסטים הבנויים פוינט טו פוינט עם מעט רכיבים ולכן מעט הלחמות , בכל מיקרה חיבור בלחץ יותר טוב מהלחמה( כלומר סגירה עם בורג),
לדעתי מכיוון שאינך אאודיופיל , ואין לך שום נסיון במה שהוא התמצית כדי לקבל צליל ברמה מסוימת שקרוב לודאי שאינך מורגל בו והכוונה היא בדיוק לטיפול בחשמל ולקשור בו ,

כל זה נכון מאד.

כל פעם יש לנו גאון תורן שנילחם בחרוף נפש באידוטים כמוני ואחרים שתתעסקים בוודו שלא עובד.
בוא אני מזמין אותך לראות ולשמוע כי אין לי כוח כאן לפרט את הטירוף בטיפול בחשמל שקיים אצל חלק מאיתנו , ואני יעביר את כל המערכת לשקעים ליד לא מטופלים ,ותראה לאיזה תהום נופלת המערכת.

זה לא יעזור במקרה זה.
אם לא תהיינה 32 החלפות ברצף, הבן אדם לא ישתכנע.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
רגע רגע - אני מנסה לעכל כמה דברים פה: אתה טוען שבעצם הספקים במכשירים מוזנחים, ומביא את ה 330 בתור דוגמא למכשיר מתוכנן היטב, עם חצי ממשקלו לעניין. הבנתי נכון?

הבנת נכון.

ובעצם מה שאתה אומר שזה דורש המון המון אלקטרוניקה (בא לידי ביטוי במשקל המכשיר כנראה) ע"מ לספק חשמל מספיק נקי למכשיר?

אכן.

אז אני תמה כיצד כבל שמכיל מעט מאוד אלקטרוניקה ושוקל מעט מאוד, כן עושה את העבודה?

הסבר כזה יבוא.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נחמדה ההגדרה שלך לגבי מגברים מוזנחים:)
אפשר לעבור כולם לברייסטון?
האם הם הרפרנס שלך להגברה טובה?

אני מחייך לעצמי.
יש לי מגבר של ברייסטון שאני מנסה למכור כבר חצי שנה, ללא הצלחה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ל-330 יש פשוט שנאים מבדלים וקונדיטיונר כבר בתוך המגבר , אגב לא מיוצר יותר ,ואין יותר שבאלו, מה שכן יש -זה מוצרים משלימים לצרף למערכת, בקשר לכבל חשמל , באמת אין לי הסבר למה זה או אחר נשמע יותר טוב מכבל של אייס,ולמה קונקטור משפר משהו - אבל זה המצב, ובאם תבדוק תופתע כמו חלק מאיתנו שכבר מופתעים הרבה שנים , יש לי אח מרצה בטכניון ובבאר שבע בהנדסת חשמל,האמת הוא ד"ר לעניין , הוא נשמע כמוך סקפטי , אבל הוא אח שלי אז אני לא מתעצבן עליו, הוא גם לא כותב בפורום של אאודיו ,
בקשר למשקל של המרק לוינסון - מדובר במשקל של חוטי נחושת בשנאי ולא אלקטרוניקה חכמה, וזה אין בספקים הצנומים שלדעתך אמורים לעשות את העבודה.
תגיד , אני הזמנתי אותך לבוא ולהווכח, אז למה אתה עונה לי בצורה כזו מאיימת, הרי אנחנו נצר לאברהם אבינו שהיה מכניס אורחים,האם זו השפעת המקלדת המעלה את האטימות, יש עובדות שאומרים לך "בוא תראה ותשמע", יש לי כמעט את כל סוגי הכבלים והמחברים , חשמל מטופל ולא מטופל ,פילטרים לRF ,שנאים, כבלי כסף נחושת פלדיום כסף וזהב , כל מה שתבקש לשמוע כאפקט חשמל על הצליל ,אתה רק צריך לבוא עם האוזניים ולא נפוח כמו תרנגול קרב,ונו בוא נראה אותך עם כל התיאוריות שלך מה יש לך לומר.
בקשר לספקים ברוב המכשירים - הם לא טובים , וזו גם החגיגה של טדי פרדו שמוכר ספקים לכל העולם שעובדים יותר טוב מספקים של מכשירי על לכאורה , גם יאיר פורמן מומחה בשיפור ספקים בעיקר - כמו שהיוונים- "אלקטריסיטי איס דה מוסט אימפורטנט טינג" במבטא יוני כבד, לסיכום נוכל לומר שאפקט החשמל עם כל הוודו ושמן הנחשים שלו ,הוא התנאי הראשון במעלה בכדי לקבל צליל מעולה , והדבר אינו נמצא בתוך המכשירים אלא מחוץ להם ,
חס וחלילה לא הייתה שום כוונה לאיים או להעליב, ואני מודה על ההזמנה הפתוחה - תודה. מאוד יתכן שאנצל אותה אחרי שתקופת לחץ בשבועיים הקרובים אצלי תסתיים. תודה שוב.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני חושב שיש אין סוף אפשרויות האזנה לציוד. (טוב, לא אין סוף - רק אלפים רבים). עקב ריבוי האפשרויות והעלויות בתחום, צריך לעשות קצת סדר והגיון. אני תמה היכן ההגיון בכבל יקר כאשר הוא לא מתיימר לעשות משהו שספק הרבה יותר מתוחכם ממנו אמור לעשות. אתה אוהב את השפעתו על הצליל? אז אתה כנראה לא אוהב את הצליל של הציוד שלך, או שההבדל הוא פרי דמיונך. זה או זה או זה, אין ממש אפשרות אחרת. אם הייתה אפשרות אחרת, היית מסביר לי מה בדיוק תפקידו של הכבל חשמל ומדוע הספק במכשירך לא מסוגל לעשות זאת.

יש כשל לוגי בדבריך.
יש אפשרות שלישית, שטיפול נאות בחשמל בתוך המכשיר הוא כל כך יקר עד שמרבית היצרנים, במרבית המגברים, מוותרים עליו, בדרך כלל משיקולי עלות.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

נכון מאד.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני מחייך לעצמי.
יש לי מגבר של ברייסטון שאני מנסה למכור כבר חצי שנה, ללא הצלחה.
כן, אני מודע לזה. אם אתה מוכר אותו במחיר טוב אז פראייר מי שלא קופץ עליו. אחלה מגבר.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יש כשל לוגי בדבריך.
יש אפשרות שלישית, שטיפול נאות בחשמל בתוך המכשיר הוא כל כך יקר עד שמרבית היצרנים, במרבית המגברים, מוותרים עליו, בדרך כלל משיקולי עלות.
נניח שדבריך נכונים - אז זה נכון משיקולי עלות ומיקום לעשות את הטיפול בכבל??? איזה רכיבים יש בכבלים האלה שבכלל מאפשרים זאת? יש להם בכלל מפרט?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור