האם קונקטורים משפיעים

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,615
נקודות
113
יש לי בעייה עקרונית עם שמן נחשים. התחום הזה מספיק יקר, וגם ככה מספיק אובססיבי להרבה אנשים, שלא צריך להכניס להם עוד טירופים לא נחוצים ולא מעוגנים בשום הגיון.
'
תקשיב - לקחתי שני כבלים זהים לחלוטין ויקרים להחריד , לאחד הוחלפו רק הקונקטורים לטובים יותר , שמענו לחליפין את שניהם והתופעה חזרה על עצמה שוב ושוב, למה אתה רב לעזזאל?
הקרונקטור המשובח יותר מלוטש ,עשוי ממתכת יותר טובה מפליז פשוט , הידעתה שנחושת מוליכה הרבה יותר טובה מאשר פליז ?, הידעת שמשטח מלוטש להפליא יוצר מגע טוב בהרבה למשטח מלוטש אחר ?הידעת שחיבור רופף בין הקונקטור לכבל יוצר צליל גרוע ומעלה את ההתנגדות ,?הידעתה שרוב היצרנים משתדלים להשתמש באותה מתכת של המוליך גם בקונקטורים ? אמרת לא ירגיש בכבל מאריך , יאללה שלח הודעה ונתאם.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני רואה שהתעמקת בפיסיקה בלימודיך.... או יותר נכון - בפסיכולוגיית האטום המתוסכל.... אז רק למען השפיות - הבעייה היחידה עם חיבורים של מתכות שונות זה קורוזיה אפשרית בחיבור ביניהן, והקורוזיה אכן תעלה את התנגדות המעגל, וזה בהחלט יהיה מורגש בסאונד. אתה כ"כ נגד הלחמות - אבל מה לגבי ההלחמות בתוך המקור שלך? בתוך המגבר? בתוך הרמקול? רק בכבל הרמקול הן גרועות???? אגב, לא פעם החלפת כבל ותיק בחדש אכן תורגש בסאונד מהסיבה הפשוטה שבעת הניתוק וחיבור מחדש אנו בעצם מנקים את החיבור. ניקוי החיבורים מדי פעם שווה הרבה יותר מכל כבל חדש שתקנה, ואכן עשוי להשפיע על הצליל.

זה לא נכון.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
יש לי בעייה עקרונית עם שמן נחשים. התחום הזה מספיק יקר, וגם ככה מספיק אובססיבי להרבה אנשים, שלא צריך להכניס להם עוד טירופים לא נחוצים ולא מעוגנים בשום הגיון.
ומה הגיוני עבורך בתחום?
עזוב את ההצהרות, תשמע (אצל חובב רציני בתחום) ואז תחליט לגבי ההגיון.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני מוכן להתערב אתך. על איזה סכום מדובר?

אגב,
כל כבלי המתח אצלי הם עם תקעים אמריקאיים, אז איך נעשה את זה?
אמצא כבל מאריך עם שקע אמריקאי. או שאאלתר אחד. איזה פריט שלך (מגבר, מקור, וכו') תרצה לבחון? אסביר קצת לגבי אופן הבדיקה כפי שאני רואה אותה: אתה תבחר קטע מוסיקה מוכר לך, שאותו נבחן בשני שקעים שונים. תוכל לשמוע את זה כמה פעמים שתרצה בשני המצבים. לאחר מכן, עיניך יכוסו, ותשמע את הקטע בערך 30 פעם נוספים. אני אטיל מטבע לפני כל השמעה ע"מ להחליט למה לחבר, ונדאג שלא תוכל לראות את החיבור עצמו. אתה תנחש ע"פ השמיעה מה השקע בשימוש. מקובל?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
זה לא נכון.
מה לא נכון? אין הלחמות בכל שאר הסט-אפ? או שאתה לא מאמין שניתוק וחיבור כבלים יכול לעזור? מנסיון אישי שלי - הוא עלול לעזור, זה קרה לי. יש נטייה לקורוזיה לקרות דווקא בנקודת חיבור בין שתי מתכות, זה נכון. קרה לי לא פעם שניתוק וחיבור מחדש שיפר באופן ניכר, אפילו בלי לנקות. וזאת מכיוון שחיבור מחדש בד"כ לא נעשה בדיוק על אותו מיקום כמו קודם.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא.

אני מתכוון להחלפת הקונקטורים בכבל החשמל שלך.
אתה מתכוון בכבל הקומקום שלי? לא, לא החלפתי לו קונקטורים, אני חושב שזה רק יכול להזיק לו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
אמצא כבל מאריך עם שקע אמריקאי. או שאאלתר אחד. איזה פריט שלך (מגבר, מקור, וכו') תרצה לבחון? אסביר קצת לגבי אופן הבדיקה כפי שאני רואה אותה: אתה תבחר קטע מוסיקה מוכר לך, שאותו נבחן בשני שקעים שונים. תוכל לשמוע את זה כמה פעמים שתרצה בשני המצבים. לאחר מכן, עיניך יכוסו, ותשמע את הקטע בערך 30 פעם נוספים. אני אטיל מטבע לפני כל השמעה ע"מ להחליט למה לחבר, ונדאג שלא תוכל לראות את החיבור עצמו. אתה תנחש ע"פ השמיעה מה השקע בשימוש. מקובל?

מוקס.
האם בהבדלים בין כבלי חשמל אתה מבחין?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מה לא נכון? אין הלחמות בכל שאר הסט-אפ? או שאתה לא מאמין שניתוק וחיבור כבלים יכול לעזור? מנסיון אישי שלי - הוא עלול לעזור, זה קרה לי. יש נטייה לקורוזיה לקרות דווקא בנקודת חיבור בין שתי מתכות, זה נכון. קרה לי לא פעם שניתוק וחיבור מחדש שיפר באופן ניכר, אפילו בלי לנקות. וזאת מכיוון שחיבור מחדש בד"כ לא נעשה בדיוק על אותו מיקום כמו קודם.

לא. שלא קורוזיה היא הבעיה היחידה.
יש בעיות במגע בין חומרים שונים ובין מתכות שונות.
ההסבר של אלדר אמנם לא מקצועי אבל הוא דיי נחמד לרעיון הכללי.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מוקס.
האם בהבדלים בין כבלי חשמל אתה מבחין?
עם ציוד שיש לו ספק כוח פנימי ראוי - יתכנו שינויים, אבל לא לטובה. ואם השינויים הם לטעמך, אז קנית ציוד שאתה לא אוהב את צלילו הטבעי, ואתה מנסה לשנות אותו בכל מני דרכים מוזרות. אבל עזוב - אל תשאל אותי. תשאל את ברייסטון למשל, אני חושב שהם מבינים משהו בספקי כוח:
http://www.bryston.com/newsletters/82_files/vol8is2.html
ציטוט משם:
Another question which I continually get asked is – “do after-market specialty power cords sound better with Bryston power amplifiers?”
There is likely to be 50 miles of cable and half a dozen or more transformers between you and the power plant generating the power that your sound system uses. It is unlikely, to say the least, that a power cord occupying the final six feet of that 50 miles can do anything positive to change the conditions of that power.

In fact, it is possible to do damage to power delivery, by restricting current flow. For instance, that would be the case if you had a power cord that was too thin for the power requirements of your amplifier. If on the other hand the power cord was much larger than necessary it would unfortunately be limited by outside factors, such as the size of the wiring in your walls, or outside your house.

It is also possible for a power cord to incorporate bandwidth-limiting components, to restrict the influx of RF or other contaminants to the 60 Hz waveform. It is not possible, unfortunately, to do this without restricting the flow of 60 Hz current to some degree as well. Most audio products, especially including Bryston audio components, contain internal circuitry designed to eliminate these contaminants within the power supply. They are designed to operate from an unrestricted source of 60 Hz current, and will actually work less well if the current is restricted from the outside.

In sum, it is certainly possible for a six-foot power cord to have an affect on the sound. It is not possible, unfortunately, for this change to be an improvement, at least in connection with Bryston products.

Bryston recommends that our customers do careful listening prior to spending what is usually a very substantial amount of money on exotic power cords.​

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אגב ההסבר של ברייסטון תופס גם לשקעים ותקעים: השקע שלך זה רק חיבור אחד מעשרות בדרך מחברת החשמל עד לציוד. אופי השקע שלך זניח לחלוטין, אלא אם אתה עושה שם דברים מאוד מוזרים כמו לפלטר רעשים, שכמו שהוסבר - זה בדיוק תפקידו של הספק כוח של הציוד.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא. שלא קורוזיה היא הבעיה היחידה.
יש בעיות במגע בין חומרים שונים ובין מתכות שונות.
ההסבר של אלדר אמנם לא מקצועי אבל הוא דיי נחמד לרעיון הכללי.
ההסבר של אלדר אולי משעשע אבל אין בו שום קשר למציאות, ולא משקף שום רעיון. אלקטרונים לא זזים ככה בזרם AC כמו שיש לך במעגל רמקול. סתם לידיעה..... בכל אופן זה הכל שטויות מכיוון שבהרבה מאוד מקומות במערכת יש מעבר בין מתכות שונות. אתה רוצה לספור את כמות ההלחמות בציוד שלך?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

בעיקרון, הנוהל נראה לי.
התיקונים שלי לנוהל המוצע על ידך הם:
1. תהיינה לא יותר מאשר 6 החלפות – יותר מזה האוזניים שלי תתעייפנה.
2. אתה רשאי לבחור את סדר ההחלפות כראות עיניך.
3. תהיינה לא יותר מאשר שתי "החלפות" מאותו כבל לאותו כבל.
4. יהיה נוכח בחדר אדם שלישי, ניטראלי, שעיניו פקוחות. אדם זה יכול להיות מישהו שאינו אודיופיל, תפקידו היחידי יהיה לוודא שהנוהל המוסכם נשמר. אותו אדם ירשום לעצמו איזה כבל יחובר בכל פעם והוא יהיה זה שיקבע באיזה מקרים (אולי) זיהיתי נכון ובאיזה מקרים (אולי) טעיתי.
5. אני אגיד מתי לבצע כל החלפה.
6. לבד מהאמירה שלי לבצע החלפה, לא יהיו דיבורים כלשהם, מאדם כלשהו, בחדר, בזמן המבחן העיוור.
7. אני אקבע את נוהל כיבוי והדלקת המכשיר(ים) בכל החלפה (כדי למנוע נזק למכשירים).

אגב, לא ענית על איזה סכום ההתערבות?

הכבל שיוחלף הוא כבל בעל תקע זכר אמריקאי בצד אחד ותקע נקבה לכניסה למכשיר בצד השני. כבל זה יהיה כבל קומקום פשוט בעל תקע אמריקאי פשוט. כבל זה יכול להיות:
1. או לכלל המערכת.
2. או למגברי ההספק (במקרה כזה יידרשו שני כבלי מתח עם תקעים אמריקאים).
3. או לקדם-מגבר.
4. או לדרגת הפונו.
5. או לנגן CD .
6. או לכל המקורות וקדם-המגברים גם יחד (לבד מאשר מגברי ההספק).

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אגב ההסבר של ברייסטון תופס גם לשקעים ותקעים: השקע שלך זה רק חיבור אחד מעשרות בדרך מחברת החשמל עד לציוד. אופי השקע שלך זניח לחלוטין, אלא אם אתה עושה שם דברים מאוד מוזרים כמו לפלטר רעשים, שכמו שהוסבר - זה בדיוק תפקידו של הספק כוח של הציוד.

ההסבר של ברייסטון הוא הסבר, הוא לא עובדה.
אני מניח שלא תשתכנע עד שלא תיווכח במבחן עיוור.
הטעות המרכזית שלך היא שאתה מחפש הסברים שנשמעים לך הגיוניים, במקום לשמוע במו אוזנייך.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
עם ציוד שיש לו ספק כוח פנימי ראוי - יתכנו שינויים, אבל לא לטובה. ואם השינויים הם לטעמך, אז קנית ציוד שאתה לא אוהב את צלילו הטבעי, ואתה מנסה לשנות אותו בכל מני דרכים מוזרות. אבל עזוב - אל תשאל אותי. תשאל את ברייסטון למשל, אני חושב שהם מבינים משהו בספקי כוח:
http://www.bryston.com/newsletters/82_files/vol8is2.html
ציטוט משם:
Another question which I continually get asked is – “do after-market specialty power cords sound better with Bryston power amplifiers?”
There is likely to be 50 miles of cable and half a dozen or more transformers between you and the power plant generating the power that your sound system uses. It is unlikely, to say the least, that a power cord occupying the final six feet of that 50 miles can do anything positive to change the conditions of that power.

In fact, it is possible to do damage to power delivery, by restricting current flow. For instance, that would be the case if you had a power cord that was too thin for the power requirements of your amplifier. If on the other hand the power cord was much larger than necessary it would unfortunately be limited by outside factors, such as the size of the wiring in your walls, or outside your house.

It is also possible for a power cord to incorporate bandwidth-limiting components, to restrict the influx of RF or other contaminants to the 60 Hz waveform. It is not possible, unfortunately, to do this without restricting the flow of 60 Hz current to some degree as well. Most audio products, especially including Bryston audio components, contain internal circuitry designed to eliminate these contaminants within the power supply. They are designed to operate from an unrestricted source of 60 Hz current, and will actually work less well if the current is restricted from the outside.

In sum, it is certainly possible for a six-foot power cord to have an affect on the sound. It is not possible, unfortunately, for this change to be an improvement, at least in connection with Bryston products.

Bryston recommends that our customers do careful listening prior to spending what is usually a very substantial amount of money on exotic power cords.​

הבנתי אותך.
בקיצור התשובה שלך היא שיש הבדלים. {אם נעזוב את הלינק הזה שאין לו שום משמעות}.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הבנתי אותך.
בקיצור התשובה שלך היא שיש הבדלים. {אם נעזוב את הלינק הזה שאין לו שום משמעות}.
יש ללינק הזה הרבה משמעות, מכיוון שהוא מסביר מצוין את המצב. ברור שניתן לשנות את החשמל שמגיע בקו וכך לקבל הבדלים בסאונד - אבל שוב - זה תפקידו הבלעדי של הספק כוח בציוד. אתה רק גורע עם כבל מפואר פה. אם אתה לא אוהב את הסאונד הטבעי של המגבר שקנית לבית שלך - אז תקנה מגבר אחר.... אבל "לתקן" אותו עם כבל חשמל יקר? אחד הרעיונות היותר אסטרונאוטים בתחום, וכנראה יש לא מעט.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
1. תהיינה לא יותר מאשר 6 החלפות – יותר מזה האוזניים שלי תתעייפנה.
3. תהיינה לא יותר מאשר שתי "החלפות" מאותו כבל לאותו כבל.

אם הויכוח הוא יש או אין הבדלים...
אז למעט 2 מתוך 7 פעמים, הפכת את הניסוי לפינג-פונג שבו אין לך סיכוי לטעות!

תסלחו לי אני פה ברצפה מרוב צחוק... :D

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יש ללינק הזה הרבה משמעות, מכיוון שהוא מסביר מצוין את המצב. ברור שניתן לשנות את החשמל שמגיע בקו וכך לקבל הבדלים בסאונד - אבל שוב - זה תפקידו הבלעדי של הספק כוח בציוד. אתה רק גורע עם כבל מפואר פה. אם אתה לא אוהב את הסאונד הטבעי של המגבר שקנית לבית שלך - אז תקנה מגבר אחר.... אבל "לתקן" אותו עם כבל חשמל יקר? אחד הרעיונות היותר אסטרונאוטים בתחום, וכנראה יש לא מעט.

קרא שוב את אשר כתבתי למעלה בהודעה מס' 54 .

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אם הויכוח הוא יש או אין הבדלים...
אז למעט 2 מתוך 7 פעמים, הפכת את הניסוי לפינג-פונג שבו אין לך סיכוי לטעות!

תסלחו לי אני פה ברצפה מרוב צחוק... :D

1. צחוק טוב לבריאות. שיהיה לך לבריאות.
2. אתה מוכן להסביר מדוע אין לי סיכוי לטעות?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
דיגי, מה שלומך?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור