האם קונקטורים משפיעים

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אז אשאל אותך - מדוע לא לקנות מגבר בנוי היטב כמו ה 330 (או כמו ברייסטון, שטוענים לאותו הדבר) במקום לשפר מגברים מוזנחים ע"י כל מני אילתורים חיצוניים כגון כבלים?

פשוט מאד.
ברייסטון 330 יש רק אחד בעולם וגם הוא אינו מיוצר יותר.
בנוסף, לבד מטיפול נכון בחשמל בתוך המגבר יש גם סדרה של פרמטרים שונים בין מגברים שונים. אין מבחר של מגברים מטופלים כדי לבחור מתוכם את המתאים ביותר לתקציב מסוים ולמערכת מסוימת.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
כן, אני מודע לזה. אם אתה מוכר אותו במחיר טוב אז פראייר מי שלא קופץ עליו. אחלה מגבר.

אני מבקש עליו מחיר טוב מאד, בסביבות שליש ממחיר מכשיר חדש כזה בארץ.
לשיטתך, בארץ יש רק פרייארים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מוקס.

השאלה שלי היא פשוטה.
האם אתה מוכן להתנסות בעצמך ב"וודו" הזה או שאתה מעדיף רק להזכיר לנו שאנחנו הדיוטות?
ברור שאני מוכן - הרי גם ההתערבות עם יהשוע זו התנסות - גם עבורי..... אגב גם עם העוקצנות שרצה פה (ולדעתי הרבה ממנה כלפי ודומי אבל זה ממש לא מפריע לי) - אני מקבל את הכל בחיוך, ומי שמזמין אני מודה לו מראש - אשמח בהזדמנות, ואני אומר זאת ברצינות. אני חובב מוסיקה לפני שאני חובב ציוד (למרות שגם ציוד אני אוהב....), אז אם תהיה מוסיקה טובה הכל בסבבה, בלי שום קשר לשיפור כזה או אחר שנשמע או לא.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נניח שדבריך נכונים - אז זה נכון משיקולי עלות ומיקום לעשות את הטיפול בכבל??? איזה רכיבים יש בכבלים האלה שבכלל מאפשרים זאת? יש להם בכלל מפרט?

לעניין זה שבמרבית המקרים אין טיפול בחשמל בתוך המכשירים, אכן, זה קרוב לוודאי משיקולי עלות.
לעניין הרכיבים בכבלים:
1. המתן להסבר.
2. איני יודע את כל הסיבות להבדלים הנשמעים שיש לכבלי חשמל שונים וכן לתקעים ולשקעים שונים – אבל אני לא מתווכח עם עובדות. יש דברים שעובדים ומשפיעים, כאשר איני יודע איך ומדוע הם עובדים ומשפיעים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא הייתי מגזים.... השוק למגברי הספק יד שנייה בארץ הוא קטן. בכלל - שוק ההיי-אנד הוא קטן, והחלק ממנו שעובד עם מגברים נפרדים קטן עוד יותר, בהרבה. המוכרים צריכים להתאים את עצמם למצב, אבל לא אגיד לך מה לעשות. רק אגיד שהמגבר הוא מגבר טוב מאוד, ועם האחריות של ברייסטון אני מניח שגם אמין מאוד.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
לפי מה אתה כותב שהוא מגבר טוב מאוד.
לאילו מגברים השווית אותו, ואיך?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,613
נקודות
113
פשוט מאד.
ברייסטון 330 יש רק אחד בעולם וגם הוא אינו מיוצר יותר.
בנוסף, לבד מטיפול נכון בחשמל בתוך המגבר יש גם סדרה של פרמטרים שונים בין מגברים שונים. אין מבחר של מגברים מטופלים כדי לבחור מתוכם את המתאים ביותר לתקציב מסוים ולמערכת מסוימת.
רק תיקון קטן , התכוונתי ל33 של מרק לוינסון ולא של בריסטון, אין שום בריסטון שמנגן כמו ה33 המדובר, בטעות כתבתי 330 , התכוונתי כמובן ל33 האגדיhttp://www.marklevinson.com/products/overview.asp?prod=no33

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לפי מה אתה כותב שהוא מגבר טוב מאוד.
לאילו מגברים השווית אותו, ואיך?

כמו כן חשוב לדעת אם בהשוואה למגבר אחר בוצעה השוואה עיוורת עם החלפה של 32 פעמים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
6900 ש"ח עבורו זה מחיר טוב מאוד? הוא נמכר יד 2 בחו"ל סביב האלף דולר :)
בהצלחה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
6900 ש"ח עבורו זה מחיר טוב מאוד? הוא נמכר יד 2 בחו"ל סביב האלף דולר :)
בהצלחה.

כמה זה יוצא $1,000 ועוד כמה מאות דולר הובלה (זה מכשיר כבד מאד) ארצה ועוד 32% מיסים על המחיר, כולל הובלה?
האם היית מסתכן ברכישת מכשיר משומש מחו"ל כאשר אין לך אפשרות לשמוע אותו ולראות שהוא תקין טרם הקנייה?
כמה עולה בארץ דגם מקביל חדש?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כמה זה יוצא $1,000 ועוד כמה מאות דולר הובלה (זה מכשיר כבד מאד) ארצה ועוד 32% מיסים על המחיר, כולל הובלה?
האם היית מסתכן ברכישת מכשיר משומש מחו"ל כאשר אין לך אפשרות לשמוע אותו ולראות שהוא תקין טרם הקנייה?
כמה עולה בארץ דגם מקביל חדש?
יהושע, המגבר הזה כבר לא מיוצר, ובשיאו נמכר חדש ב $2500. אנו פה כבר רגילים למחירי חו"ל + מע"מ במוצרים כאלה, שזה יוצא פחות מ 11K ש"ח למכשיר כזה חדש, אם היה נמכר. זה לא פי שלוש מהמחיר המבוקש שלך...... יתכן והיבואן של ברייסטון מפגיז במחיר ולכן אתה מבקש בהתאם, אבל הציפייה שלך מקונה יד שנייה לסבול את זה היא מוגזמת. אגב - אכן המחירים המפורסמים של ברייסטון בארץ יקרים.... מגבר ברייסטון שעולה בחו"ל $3K מפורסם בכמעט 18K ש"ח.... לי גם יש מגבר קנדי, יותר יקר ממנו בחו"ל, שבארץ מתפרסם בהרבה פחות. אתה מנסה זמן רב למכור מגבר מעולה - מה זה אומר לך????

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יהושע, המגבר הזה כבר לא מיוצר, ובשיאו נמכר חדש ב $2500. אנו פה כבר רגילים למחירי חו"ל + מע"מ במוצרים כאלה, שזה יוצא פחות מ 11K ש"ח למכשיר כזה חדש, אם היה נמכר. זה לא פי שלוש מהמחיר המבוקש שלך...... יתכן והיבואן של ברייסטון מפגיז במחיר ולכן אתה מבקש בהתאם, אבל הציפייה שלך מקונה יד שנייה לסבול את זה היא מוגזמת. אגב - אכן המחירים המפורסמים של ברייסטון בארץ יקרים.... מגבר ברייסטון שעולה בחו"ל $3K מפורסם בכמעט 18K ש"ח.... לי גם יש מגבר קנדי, יותר יקר ממנו בחו"ל, שבארץ מתפרסם בהרבה פחות. אתה מנסה זמן רב למכור מגבר מעולה - מה זה אומר לך????

אתה לא יכול לקנות בחו"ל מבלי לשלם הובלה ומכס.
אתה לא יכול לקנות בארץ חדש שלא במחירי היבואן.
מחירי חו"ל בתוספת מע"מ תקפים לחלק מהמוצרים, לא לכל המוצרים.
המכשיר מתומחר בהתאם לקניית דגם מקביל חדש בארץ, או מכשיר זהה בחו"ל בתוספת משלוח ומיסים. כל חשבון אחר הוא לא מציאותי.

יש אנשים שמחפשים מציאות. אני לא מוכר מציאות, אני מוכר מכשירים טובים, יד שנייה, במחיר ריאלי.

רק בשבילך, לשם הספורט, אם אציע אותו בסכום של 5,000 ₪, נראה לך שהוא יימכר תוך חודש בערך?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
מוקס.

השירשור החל בכך שאלדר שיתף את כולנו בחוויה ונתן המלצה לאודיופילים להחליף את הקונקטורים שלהם לטובים יותר. אתה טענת שזה שמן נחשים ואנחנו לא ניכנס לזה שאתה טועה או צודק, ובכל זאת נתת בכל זאת את דעתך המאוד נחרצת מבלי לבדוק אם יש הבדל או אין.

אחר כך הצעת מבחן עיוור לעניין {זה מדהים השיטה הזו שנועדה להוכיח שאתם יודעים משהו שאנחנו לא יודעים}.

אז מה דעתי על מבחנים עיוורים אתה יודע, ואתה גם יודע שבמבחן כזה אתה לא תבחין בין הרמקולים שלך לרמקולים שעולים פחות משליש {אני מוכן להוכיח לך את זה}.

אתה גם ממש לא מתכוון לבוא ולשמוע בשביל לשמוע, המטרה שלך היא להגיע לטוען, לעשות לו מבחן עיוור, להתפלל שלא יצליח להבחין ואז תקבל אורגזמה {מטאפורה} מזה שהוצאת אותו דביל. ואני חושב שיש סיכוי יותר מסביר שיהושוע יכשל במבחן הזה. {לא בגללו, בגלל סוג המבחן הזה שאני בחיים לא הייתי מבצע כך}.

לכן, מכיוון שאני יכול להוכיח לך בקלות שאתה לא מבחין בין כמעט כלום {חוץ משינויים קיצוניים} במבחן עיוור גם על מוצרים שזה ברור שיש בניהם הבדל, מבחן עיוור הוא הדבר הכי אידיוטי, אווילי, מביך ולא נכון שניתן להציע. המטרה שלך במבחן עיוור אינה קשורה לאודיו, היא קשורה למשחקי כבוד ונסיון להוציא את האחר אידיוט.

אבל מה קורה כאן בתכלס?
אין אדם אחד מהזרם הטכנוקרטי שאני מכיר שהצליח לבנות מערכת אודיו איכותית באמת. לכולן, בלי יוצא מהכלל היה חסר הרבה מאוד מוסיקה. בקיצור, אני יוצא בהצהרה שאין טכנוקרט שאני מכיר שיודע להרכיב מערכת אודיו איכותית!
יחד עם זאת אין טכנוקרט שאני מכיר שהיה מוכן לעבור מבחן עיוור שאני מבצע על רכיבים שהוא מודה שיש בניהם הבדל. ואני יוצא בהצהרה נוספת. הטכנוקרטים שמספרים לי סיפורים על מבחנים עיוורים יודעים היטב שזה מבחן מכשיל ולכן הם בעצמם אינם מוכנים לעבור אותו.

כבר קרה בעבר שהתקלתי טכנוקרט חכמולוג עם החלפה בין מגבר מנורות לטרנזיסטור והוא היה בטוח שיבחין בקלות. הוא יצא יותר מתוסכל ממה שאתה יכול לשער כאשר הבין שהמבחנים הללו אינם מחזיקים מים והוא אינו מצליח להבחין בין מגבר מנורות עתיר שומן לטרנזיסטור מתכתי יחסית. יש לציין שמגבר המנורות היה יקר פי 5 מהטרנזיסטור.

אנשים {בתפוז} נפלו במבחן עיוור בין מגבר וקדמגבר של mbl למגבר קולנוע ביתי במבחן עיוור. גם הטכנוקרטים בעצמם לא הצליחו להבחין בהבדלים הללו. בעיניים פקוחות, כאשר ראו מה מנגן ההבדלים היו יום ולילה. והאמן לי שהם, הטכנוקרטים, רצו שה-mbl ישמע אותו הדבר גם כשידעו שהוא מנגן. ההבדלים אילצו אותם להודות שיש הבדלים.

אז מה הפסיכולוגי כאן? אנחנו פסיכים שהעיניים פתוחות או שיכול להיות שאנחנו הופכים להיות כאלה כשהעיניים סגורות? אולי לטכנוקרט המצוי יהיה קל להתחבר לאופציה הראשונה שהרי היא מגבה את טענת האין הבדלים. הכי נוח, לא?

אז מה אתה אומר? איזה רמקולים יש לך? איזה מגבר? איזה נגן? אני מגיע אלייך עם ציוד ומפוצץ לך את כל האג'נדה על מבחנים עיוורים, ובחינם.

עכשיו תגיד אתה, מתאים לך שאני אעשה לך מבחן עיוור?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נמר, בניגוד למה שאתה חושב אני לא מנסה להוציא אף אחד אידיוט. אבל יש פה הצהרות בומבסטיות על שיפורים מדהימים עקב ברייק-אין של שקעים... תסביר לי אתה איך באמת ניתן להבחין בשינויים כאלה לאורך זמן, הרי ברור לכולנו שזכרון שמיעתי הוא מאוד קצר טווח. סתם דוגמא שפשוט מבקשת תגובה "הגיונית". כן, כבר אמרתי שאין לי בעייה עם מבחן עוור, ונעשה זאת אולי עוד כשבועיים - נתאם בינינו.
תודה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אתה לא יכול לקנות בחו"ל מבלי לשלם הובלה ומכס.
אתה לא יכול לקנות בארץ חדש שלא במחירי היבואן.
מחירי חו"ל בתוספת מע"מ תקפים לחלק מהמוצרים, לא לכל המוצרים.
המכשיר מתומחר בהתאם לקניית דגם מקביל חדש בארץ, או מכשיר זהה בחו"ל בתוספת משלוח ומיסים. כל חשבון אחר הוא לא מציאותי.

יש אנשים שמחפשים מציאות. אני לא מוכר מציאות, אני מוכר מכשירים טובים, יד שנייה, במחיר ריאלי.

רק בשבילך, לשם הספורט, אם אציע אותו בסכום של 5,000 ₪, נראה לך שהוא יימכר תוך חודש בערך?
יהושע, בשוק יד שנייה אנשים מחפשים ציוד טוב במחיר מציאה. כל השיקולים שלך לא רלוונטיים כאשר יש הרבה ציוד מעולה שכן נמכר חדש במחיר חו"ל + מע"מ, וציוד יד שנייה בהנחות רציניות ממחיר זה. העובדה היא שהיו עוד ברייסטונים שכן נמכרו בלוחות, זה יצרן עם שם מעולה, ואם המגבר שלך במצב טוב הוא אמור להמכר די בקלות. קח גם בחשבון שאין הרבה אנשים עם צורך במגבר שלושה ערוצים, גם קח בחשבון שזה דגם ישן שלא מיוצר יותר, אין לי מושג בן כמה הוא או מה מצבו - תשקלל את כל זה ותגיע למחיר ראוי. אישית אני חושב שיש לך סיכוי לא רע למכור אותו מהר במחיר החדש שאתה מציע, אבל אל תעשה את זה בשבילי או בשביל הספורט - תעשה את זה אם אתה רוצה למכור אותו ולא רק לפרסם אותו.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
כל הבעיה מבחינתי במבחנים עיוורים מתומצתת בלחץ של הנבחן.
מבחן עיוור שנערך לאורך זמן מספיק ואלימנציה של לחצים חיצוניים יביא את התוצאות
הספציפיות שעבורן הוא נערך - אבחנה על קיום הבדלים בסאונד בהחלפת רכיבים.
לי אישית אין בעיה על המערכת שלי לעשות מבחנים עיוורים על רכיבים שאני שומע בעיינים פקוחות שעושים הבדלים.

מאוד מעריך את אילו שמסכימים לכבות ולהדליק את המערכת שלהם עשרות פעמים כדי להוכיח ללא מאמין (חסר ניסיון) שאכן יש הבדלים,.
זאת אכן הקרבה:)

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מבחן עיוור שנערך לאורך זמן מספיק ואלימנציה של לחצים חיצוניים יביא את התוצאות
הספציפיות שעבורן הוא נערך - אבחנה על קיום הבדלים בסאונד בהחלפת רכיבים.
לי אישית אין בעיה על המערכת שלי לעשות מבחנים עיוורים על רכיבים שאני שומע בעיינים פקוחות שעושים הבדלים.

מאוד מעריך את אילו שמסכימים לכבות ולהדליק את המערכת שלהם עשרות פעמים כדי להוכיח ללא מאמין (חסר ניסיון) שאכן יש הבדלים,.
זאת אכן הקרבה:)
אתה מכיר אותי, שאתה מרשה לעצמך להתבטא ככה? מה נסיוני? האם יש לי שמיעה טובה או לא? אגב, יהושע עדיין לא הסכים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
883
נקודות
113
מכיוון שמבחינת ניסיוני וניסיון של אחרים בתחום שאני מכיר, ההבדלים בסאונד עקב החלפת כבלי חשמל או קונקטורים הם עובדה נשמעת ומוכחת מבחינתי ומבחינתם, אני חיב להסיק שאין לך ניסיון מספק בנושא....
אתה מבין שמבחינתי קיום ההבדלים הם עובדה, מבחינתך האין הבדלים אינה עובדה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
948
נקודות
113
למה להכנס לסמנטיקה או להעלבות?
אין צורך להגדיר מיהו בעל ניסיון ומי לא כמו שאין צורך להכנס לויכוח האם זו עובדה או דמיון באוזני השומע...
הרי בדיוק בשביל זה אתם הולכים לבצע מבחן עיוור, לא?

בהצלחה לכולם.
אני מחזיק לכם אצבעות שזה סוף סוף יצא לפועל.
קראתי המון פוסטים שדובר, תוכנן ואפילו סוכם מבנה המבחן אבל תמיד זה לא יצא לפועל.
אולי הפעם זה יהיה שונה.

ארז

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16

מכיוון שמבחינת ניסיוני וניסיון של אחרים בתחום שאני מכיר, ההבדלים בסאונד עקב החלפת כבלי חשמל או קונקטורים הם עובדה נשמעת ומוכחת מבחינתי ומבחינתם

אז מהיכן הלחץ? זה צריך להיות חלק כחמאה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור