האם אתה מרוצה ממערכת האודיו שלך?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שלום לכולם,

שאלה מאוד פשוטה. האם אתם מרוצים ממערכת האודיו שלכם?

לאחרונה, הרמקולים שלי עזבו את ביתי ועברו למשכנם החדש- ישן. החלטתי לשנות כיוון ב-180 מעלות. המגבר השפופרתי האחרון שהיה בביתי נמכר לפני כ-5 שנים, לאודיופיל שהפך ברבות השנים ליבואן. מאז, החלפתי כ-20 מגברים טרנזיסטורים, בניהם מרק לוינסון, בל קאנטו, גמוט, סימפוניק ליין, פאס לאבס, קונרד- ג'ונסון וקרל. אחרי הביקור בתערוכת מינכן, לפני 3 חודשים, נדלקתי מחדש על אלקטרוניקה שפופרתית. במקום להחליף רמקולים, רכשתי מערכת שלמה חדשה. כאשר הרכיבים יגיעו, אפרסם תמונות.

תומר

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
היי תומר

מעניינת אותי דעתך על המגברים של פאס לאבס?
מה הצד החזק שלהם? ומה החולשות שלהם? כמובן לניסיונך.
תודה

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
...שקיפות, פרוט, דיוק וצלילות מדהימים. הבס קצת קל משקל, בהשוואה למגברי סוליד סטייט אחרים.
חברה נהדרת- מוצרים טובים מאוד.

מתן

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני אשאל אתכם שאלה חזקה יותר מהכותרת.....

האם כשאתם מאזינים למערכת שלכם אתם באמת מאזינים למוזיקה ? או שאתם מאזינים למערכת ולפאקים שיש בה??

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא, לא נראה לי שבחיים אהיה ממש מרוצה אבל אני מתקרב למצב שאוכל לשמוע בשקט בלי לסבול.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
שאלה

מה גרם לך להחליף כמו כזו של ציוד?

מה זה מערכות אודיו? בסך הכל עוד שיר פחות שיר.....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני חושב שאסור לנו להיות מרוצים לגמרי מהתוצאה מפני שאז יגמרו כל השאיפות שלנו ונתחיל להישתעמם.

האמת היא שאחרי רכישת הרמקול החדש שלי אני שוב נעשה חסר סבלנות ומת להגיע כבר לתוצאה הרצויה , למרות שכמו שאני מכיר את עצמי כמה שהמערכת שלי תהיה טובה אחפש טובה יותר.

עוד משהו בשביל מתן.

כאשר אני מאזין למוסיקה שאני אוהב אני מעדיף שהמערכת שלי תעביר אותה אלי באופן מושלם , זה מכסה את אהבתינו למערכת שמנגנת לנו את המוסיקה שאנו אוהבים באופן המספק ביותר.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני חושב שאסור לנו להיות מרוצים לגמרי מהתוצאה מפני שאז יגמרו כל השאיפות שלנו ונתחיל להישתעמם.

טיפלה הגזמת לא? הלוואי שאגיע למצב כזה, זה לא ישעמם אותי, אם כבר אז משעמם אותי כל הזמן להתעסק בקניה, החלפה, בדיקה וכל הבולשיט הזה. יש עוד עיסוקים בחיים אתה יודע...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אני אשאל אתכם שאלה חזקה יותר מהכותרת.....

האם כשאתם מאזינים למערכת שלכם אתם באמת מאזינים למוזיקה ? או שאתם מאזינים למערכת ולפאקים שיש בה??

לדעתי, מטרתה של מערכת שמע, לשחזר מוזיקה, כמה שיותר נאמן למקור ו/או לגרום לאותה חוויה והתרוממות רוח, כאשר נמצאים בהופעה חיה.
אני מאזין למוזיקה, ברשותי כ- 1300 תקליטורים, רובם בתחום הג'אז. אם נראה לי שהשחזור אינו אותנטי, שהבס מוגזם ונפוח, או שבמת הצליל אינה מספקת, אני משתדל לבודד את הבעיה ולפתור אותה.
בתור אחד שמתעסק בתחום האודיו כתחביב ב- 20 שנה, מאזין לציוד, "בולע" כתבות ודוחות מבחן, מבקר בתערוכות, כותב ובודק ציוד, אני יכול לציין שהאובססיה לשלמות וההתעסקות האינסופית בציוד, פוגעת בחיי היום יום.

תומר

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לגבי כותרת המשנה (שנראית לי חשובה יותר :) )
אז מזל טוב על המערכת החדשה.

לא רוצה להגיד את זה בצורה פלספנית מידי
אבל יש הבדל בין שאלת הכותרת לבין שאיפה ליותר.
אגב, לא הצלחתי להבין האם החלפת את המערכת
בגלל שלא היית מרוצה משלך או בגלל שרצית יותר.

לגבי...
אני מרוצה מהערכת שלי (לא סובל כמו אלוני)
אך בהחלט !! הייתי רוצה יותר.

אני מקווה שגזר הדין שלנו
הוא לא כפי שתאר נמר.
אלא, כן להגיע לאזו שהיא יציבות וקיבעון
במבנה המערכת.

נערך לאחרונה ב:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
...שקיפות, פרוט, דיוק וצלילות מדהימים. הבס קצת קל משקל, בהשוואה למגברי סוליד סטייט אחרים.
חברה נהדרת- מוצרים טובים מאוד.

אחלה

יהיה נחמד לבדוק את המגברים האלה. {בימים הקרובים...}

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
על מה (רמקולים) אם אפשר לשאול?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
לא כעת...בבוא היום זה יפורסם.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
:)

האם אתה דמות מוכרת מהפורום השכן?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
דמות מוכרת? לא יודע. כותב שם? כן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אפי.

מרטין אמר פעם משפט שאני מסכים איתו.

"תמיד נרצה פוש יותר גדול"

והוא צודק {לפחות לגבי}.

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לצערי גם לגבי...

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אצלי אין הבדל בין "ציודופיליה" ל"אודיופיליה" - שני התחומים מתערבבים אצלי לתחביב אחד מהנה לכן אני אישית לעולם לא אהיה מרוצה ממערכת האודיו שיש לי כי תמיד אשאף לצליל טוב יותר ולריגוש שברכישת ובחינת ציוד אודיו חדש.

לדעתי הציודופיליה והאודיופיליה מתערבבות זו בזו במידה כזו או אחרת אצל מרבית העוסקים בתחביב זה אם לא אצל כולם.

שלמה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
האמת שאת "הצליל המושלם" חוויתי בשנות התיכון, אז הייתה לי מערכת "רוטל", רמקולים Isophon ופטיפון CEC. ביליתי איתה אינספור שעות של מוסיקה מושלמת.
מאז השחרור מהצבא, לא משנה מה הציוד, תמיד ישנה תחושה קלילה וצדדית של "עדיין לא הגעתי לאידאל".
כמובן שיש כאן צד פסיכולוגי לא קטן (או שעדיין לא מצאנו את הציוד המושלם שנמצא אי שם בצידו האפל של הירח).

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לדעתי הציודופיליה והאודיופיליה מתערבבות זו בזו במידה כזו או אחרת אצל מרבית העוסקים בתחביב זה אם לא אצל כולם.

שלמה

למי שיש, Wes Phillips נגע בעניין בצורה חביבה בטור As We See It של stereophile האחרון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור