האם אתה מרוצה ממערכת האודיו שלך?

elik2604

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הקרל מסידרת ה-showace חמש ערוצים ופרוססור של לקסיקון

ה-mc 1

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
המגבר שלך יכול להתאים להרבה חברות: קף, טאנוי, דיינאודיו, פוקאל, סנוס פבר ועוד. יש לך תקציב מוגדר? אתה מחפש רצפתיים או מדפיים, זוג קדמיים או 5 רמקולים? השימוש למוזיקה או לקולנוע? האם תעדיף צליל חם או מדוייק? איזה סוג מוזיקה אתה שומע וכמה חזק אתה שומע? מה גודל חדר האזנה, מה מרחק הרמקולים מהקיר האחורי ומהמאזין?

תומר

elik2604

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היום הקדמים שלי הם Ovtr 3 של Infinuty רמקולים ריצפתים

גדולים עם סאבים מוגברים . מרוחקים מהקיר כ-חצי מטר. הסלון שלי צר וארוך

הרמקולים נמצאים בחלק הצר ומזרימים מוזיקה לאורך 10 מטר..

היום מעניין אותי אך ורק ההזנה למוזיקה בסטריאו .בקולנוע אני מסודר.

יש לי הרגשה שאצטרך להמתין ולגיס סכום של משהו כמו 30k על מנת

להתקדם.. אני שומע ולא מפוצץ כמעט כל סוגי המוזיקה

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
היום הקדמים שלי הם Ovtr 3 של Infinuty רמקולים ריצפתים
גדולים עם סאבים מוגברים . מרוחקים מהקיר כ-חצי מטר. הסלון שלי צר וארוך
הרמקולים נמצאים בחלק הצר ומזרימים מוזיקה לאורך 10 מטר..
היום מעניין אותי אך ורק ההזנה למוזיקה בסטריאו .בקולנוע אני מסודר.
יש לי הרגשה שאצטרך להמתין ולגיס סכום של משהו כמו 30k על מנת
להתקדם.. אני שומע ולא מפוצץ כמעט כל סוגי המוזיקה

ישנם רמקולים טובים מאוד בפחות כסף.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני עם תומר.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
logan

מצטרף לדעתו של נמר,כבעלים לשעבר של האסנט i,ולפני-כן הסקוולים,שלבטח אתה מכיר,אי אפשר להישאר אדיש.הם מרשימים מוסיקלית,וכן גם ויזואלית.

זה רמקול שמעורר ויכוחים ברמה של אוהב-מתעב,הוא פשוט שונה.

אצלי היה מוגבר בזוג מונו בלוקים של classe cam 350,ששלטו בו ביד רמה.

350 ואט בהכפלות,בסאונד נעים וחם מאוד.
למעשה לא היה חסר לי דבר,פרט לדברים ה"רגילים" של אלקטרוסטטים,מרחק מהקיר (בעיה בסלון קטן יחסית),הגברה יקרה מאוד,וכמובן חזקה,וילדים שמרגע לידתם,למדו לשמור מהם מרחק,ולכבד את הטריטוריה שלהם.

בכל זאת-בסטריאו היה טוב,בק"ב-חשבתי בתחילה שלא חסר כלום,ועם הזמן והאזנה אצל אחרים,חשתי שהם לא ממש מסתנכרנים עם שאר חלקי המערכת.

יש לציין שהוגברו עלידי power של אדקום,gfa 7000,שרירי,שחובר לדנון 3806.

אני מאזין רוב הזמן לסטריאו,אבל הופעות בק"ב,הן משהו שחבל לותר עליו מבחינתי,והסאונד שלהם משום מה נשמע לי תמיד מרפרף משהו,פחות בשרני,פחות דינמי.

מכרתי אותם לאוהב ml מאושר,ורכשתי vsa db 99,שלטעמי,שקופים לא פחות מהמרטין לוגן,אבל בשרניים הרבה יותר.דיי סלחניים בהצבתם ובהגברתם,ובהסה"כ,ואני מדגיש -לטעמי האישי אני ממש מרוצה.

אם איי פעם אהיה מרוצה טוטאלית מהסט שלי-בפירוש לא.
היום אני מרוצה-במיליון הראשון-נדבר.

logan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מסכים בהחלט, או שמתאהבים בלוגאנים, או ששונאים אותם

ומאלה ששונאים אותם - והיו אצלי כמה כאלה שמעתי כינויים שאפילו האינטרנט לא יסבול. אחד מהם היה - "זה נשמע לי כמו טרנזיסטור ענק"

בלעתי את העלבון בשקט. אני כבר עשר שנים עם לוגאנים, מי שמכיר אותי יודע ששמעתי כמות מכובדת של מערכות בחיים כולל מהיקרות ביותר וממרום נסיוני אני קובע - אין תמורה יותר טובה לכסף בתחום ההיי אנד מאשר הרמקולים האלה.

החסרונות ש-g ציין מוכרים לי היטב וטופלו: הרמקולים אצלי שולטים בסלון - הפאנל מרוחק כמעט מטר ושבעים מהקיר האחורי וכמטר מכל קיר צדדי. החדר מטופל אקוסטית עם לוכדי באס ושטיחי קיר במקומות המתאימים, ההגברה בבי אמפינג הולכת עם הרמקול - באס דינמי מוגבר בסוליד סטייט, הפאנל האלקטרוסטאטי במנורות.

העקרון החשוב לי ביותר היא במת סאונד תלת מימדית , טבעיות המיד, הפתיחות בגבוהים - ואת כל זה אני מקבל בגדול. אני מתפשר על איכות הבאס, לא על כמות וההתאמה לדעתי בין הבאס לפאנל בקונפיגורציה שהרכבתי היא טובה מאוד. לכל מי ששואל אותי מה אני חושב על הבאס אני עונה שאני לא מכיר אדם שקנה מרטין לוגאן (מהדורות הקודמים, בדור הנוכחי זה שופר מאוד אבל על הפאנל יש לי מעט ביקורת)

לגבי קולנוע ביתי - לקח לי שנים להגיע להחלטה שגם הרמקולים האחוריים יהיו של מרטין לוגאן מסוג סקריפט איי, למרות שהמיקום שלהם ממש לא אידאלי מבחינת במת הסאונד האחורית, והלוואי שיכולתי להגיע לכמעט שלמות כמו שיש לי מקדימה. ההתאמה ביניהם לבין הקדמיים נפלאה. מכיוון שאני פריק של הופעות חיות ב-dvd אני מתרגש מהזיווג הזה כל פעם מחדש.

וסיפור קטן לסיום - לפני שנה וחצי הייתי בהופעה בלתי נשכחת של האיגלס במינכן. הטור הזה הוקלט וצולם ל-dvd באותו הרכב נגנים. מאז שהייתי בהופעה אני חורש לפחות פעם בשבוע את ה-dvd . כל פעם מחדש אני חוזר שוב לאולם האולימפי במינכן - ומבחינתי אין הוכחה טובה יותר למעלותיה של המערכת בסאונד רב ערוצי.

דינמיות בפאנל ממש לא חסרה לי, התחושה היא לחלוטין של להיות שם, וברגע שאוסיף סאב מתאים (וזה יקרה בתוך כחודשיים) אעלה עוד יותר מבחינת הבאסים.

סנטר לדעתי בקונפיגורציה הנוכחית הוא עניין מיותר. הקוליות מגיעה באופן מדהים דרך שני הרמקולים הקדמיים.

תאזינו, ותאמינו.

logan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תוספת: צ"ל - אני לא מכיר אדם שקנה מרטין לוגאנים בגלל איכות הבאס

מרטין לוגאן קונים בשביל מה שיודע לעשות פאנל אלקטרוסטאטי. הבאס הוא רק תוספת.

וכמי ששמע אלקטרוסטאטיים של קווד (כל הדגמים), קווד - גרמניה, פינאל, אודיו סטאטיק - אני מעדיף לוגאנים. כנראה שרק סאונד לאב יודע לחבר באופן כמעט מושלם בין איכויות הפאנל לאיכויות הבאס, אבל את הרמקולים שלהם עוד לא יצא לי לשמוע.

ולגבי ה-cls של מרטין לוגאן - אם היה לי סלון יותר גדול (רוחב של לפחות שישה מטר במקום ארבעה וקצת כפי שיש היום), הייתי קונה זוג ומחבר לכל אחד סאב וופר אקטיבי בצירוף קרוסאובר לחיתוך הגון בין השניים. זה החלום שלי, אבל בשבילו צריך להחליף בית.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לוגן יקר.

ראשית אני מסכים איתך לחלוטין לגבי היחוד של ה-ml לעומת יצרניות פנלים אחרות ויצא לי לשמוע כמה מהם.
דבר אחד מאוד אהבתי ב-ml והוא בלי ספק הפיזור המצויין שלו יחסית לגודלו אך לי הייתה תחושה כי הבס מנגן קצת אחורה, לעומת זאת אם מתאימים יחידת בס באופן המושלם ביותר אין ספק שהרמקול הזה יודע לרגש עד דמעות. כמו כן אני אוסיף כי עדיין לא יצא לי לשמוע התאמת סאב מושלמת ואפילו אני ניסיתי זאת תקופה ופשוט זה לא היה זה. כיום אחרי שרכשתי את הרמקול החדש והדבר האחרון שהוא צריך זה סאב אני אגלה כי המרטין לוגן סמיט היה אחד המועמדים ושם לדעתי להבדיל מה-ml הישן הבמה בפנל איבדה את היחודיות שלה והיא מרגישה נמוכה יותר כאילו לא מגיעה מהתיקרה אלה באמת מפיסגת הרמקול ועד למטה כך שזה קצת פוגם בחוויה לעומת הישן עם הבמה המושלמת. כמובן שה-ml החדשים מאוזנים משמעותית באופן משכנע יותר מהישנים בהלבשה שבין הבס לפאנל אך עדיין זה לא זה . על -ml אפשר לדבר שעות מעל דפי הרשת אך התחושה שלי היא שהם קצת פיספסו בדגמים החדשים.

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
It's all beautiful with electrostatics but if you love your music realistically loud-they don't work. Last time I heard Quad 63 I tried to get volume to my liking - and protection muted amp at about 60% of level I wanted. And it was amp of Quad! But if you love low-level listnening-they are fantastic

logan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מסכים עם נמר לגבי אובדן הייחוד התחושה של מוסיקה הנופלת מגבוה

בפאנלים בדגמים החדשים של לוגאן. וזו אגב הסיבה שגם לי אין סאמיט בבית.

אגב תחושת המפל הזו כאילו המוסיקה מגיעה אליך מהתקרה היא שגרמה לי לבחור במרטין לוגאן. זהו לדעתי היתרון הגדול של הדגמים הקודמים . מי שלא חווה את התחושה הזו לא יודע מה הוא מפסיד.

ולגבי עוצמות גבוהות, לוגאן רגישים פחות מקוודים מבחינה זו, משום שהבאס הדינמי שמגיע מאחור (וכן, נמר, אני מאוד אוהב את התחושה הזו שמזכירה לי את כניסתו לפעולה של מגדש טורבו במכונית) עוטף את הפאנל כשמעלים את העוצמה.יש לי חבר טוב שאצלו אנחנו עושים נסויים גם לגבי ווליומים בקווד ואף פעם לא הרגשתי שחסר לי משהו בנקודה זו. ואגב נכון שאני באופן אישי שומע בעוצמה נמוכה עד בינונית . יכולת השמיעה היא עניין שיש לשמור עליו.

il62

עוסק בתחום
מעורבות
32
נקודות
28
אין ספק שהשמיעה בלוגאן היא חוויה יחודית ומפתיעה למישהו שלא רגיל וקשה לשחזר אותה עם רמקול שאינו אלקטרוסטאטי.
הרמקולים האלו ברגע שמקבלים את ההגברה המתאימה והאקוסטיקה הנכונה -קשה מאוד להתחרות בהם .
אולם אם אלו לא מתקיימים יהיה קשה לחיות איתם.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
בפאנלים בדגמים החדשים של לוגאן. וזו אגב הסיבה שגם לי אין סאמיט בבית.
אגב תחושת המפל הזו כאילו המוסיקה מגיעה אליך מהתקרה היא שגרמה לי לבחור במרטין לוגאן. זהו לדעתי היתרון הגדול של הדגמים הקודמים . מי שלא חווה את התחושה הזו לא יודע מה הוא מפסיד.
ולגבי עוצמות גבוהות, לוגאן רגישים פחות מקוודים מבחינה זו, משום שהבאס הדינמי שמגיע מאחור (וכן, נמר, אני מאוד אוהב את התחושה הזו שמזכירה לי את כניסתו לפעולה של מגדש טורבו במכונית) עוטף את הפאנל כשמעלים את העוצמה.יש לי חבר טוב שאצלו אנחנו עושים נסויים גם לגבי ווליומים בקווד ואף פעם לא הרגשתי שחסר לי משהו בנקודה זו. ואגב נכון שאני באופן אישי שומע בעוצמה נמוכה עד בינונית . יכולת השמיעה היא עניין שיש לשמור עליו.

רן,

לטעמי, הצליל של הסאמיט והוונטג' טוב יותר מהצליל של הדגמים הקודמים המקבילים. הבס יותר איכותי ויותר קל לשלב אותו עם החדר. האינטגרציה עם הפנל האלקטרוסטטי טובה מבעבר, המידרנג' יותר דינאמי, בגבוהים יש יותר אויר, הגודל הפיזי מקל על השילוב בסלון ממוצע ומאפשר לשבת יותר קרוב לרמקולים (פחות התערבות של החדר).
בחלק מהדגמים הקודמים, הבס קצת נפוח וישנה תחושה שהפנל האלקטרוסטטי יותר מהיר (ומגיע יותר מהר לאוזן), מהבס.
אני מסכים אתך שבמת צליל גבוהה (קיר), היא אחד הדברים המענגים בשיחזור של רמקולים.
המרטין לוגאן סאמיט, יחד עם המגנפאן MG20.1 (עד מחיר מומלץ בחו"ל US$12,000), מציעים תמורה מטורפת לכסף.

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18

It's very subjective thing. For me system which cannot do 110db loudness without stress is not hi-fi - simple as that. But it's me. I know of people which cry at 88db and think I am crazy. OK. But what do you feel at live concert? Even at classical you have 115db peaks

logan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תומר ידידי, לטעמי לא

ואתה יודע שנסעתי רחוק מאוד ב-2005 כדי לשמוע את הסאמיט עוד לפני שהגיעו ארצה מתוך כוונה אמיתית שזה יהיה הרמקול הבא שלי. שמעתי אותו אז ומאז בעשרות קטעי מוסיקה בכל הסגנונות עם שלוש הגברות שונות (מיוזיקל פידליטי, ספקטרל, קונראד ג'ונסון) ולא קיבלתי את תחושת הפיזור המופלאה - אנכית, אופקית ועמוקה שאני מקבל באסנט ובקודמו האס אל 3.

לגבי כל השאר - הבאס, האינטגרציה עם הפאנל, קלות המיקום וגם היופי אין ספק שיש שיפור מדור לדור - אבל בשבילי משהו לא טוב קרה לפיזור של הפאנל. בזה זה מתחיל, ובזה זה נגמר.

לגבי תמורה לכסף, אני מסכים בהחלט אבל אני לא קונה עיסקה וערך לכסף, אני קונה רמקול ואיכות שמע - ורק את זה. וכמי שהשקיע בעשור האחרון ברמקולים של מרטין לוגאן כשישים אלף שקלים, אני לא מצטער לרגע על ההשקעה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רן.

אהבתי את המשפט שלך בנוגע ל"ערך לכסף".

בסופו של דבר רמקול ומערכת בכללי זה עיניין של טעם אישי, אני נניח תמיד אהבתי רמקולים גדולים שגם בעוצמה נמוכה מרגישים את הנוכחות שלהם בחדר, ותמיד אהבתי את התוצאות של הרצפתיים הטובים יותר מהמדפיים מאותה רמה. למרות שנתקלתי בלא מעט רמקולים מדפיים שהיו מאוזנים יותר מאחיהם הריצפתיים עדיין הריצפתי נישמע יותר לטעמי. זה בדיוק מה שקורה עם המרטין לוגן, אולי החדשים טובים יותר בפרמטרים מסויימים אך עדיין הבמה ניפגמה, לכן אלה שהיתאהבו בבמה המיוחדת שלהם אינם יכולים להיתפשר יותר, זה הרבה מעבר לפרמטרים ניבדקים, זה כבר אופי ואהבה לצליל ספציפי אי לכך אני נוטה להסכים עם רן כי בשבילו ולטעמו הישנים מספקים לו חוויה מוסיקלית שהיא מעבר ליתרונות וחסרונות וכאן אין השוואה קרה.

Vandoren

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לא, לא נראה לי שבחיים אהיה ממש מרוצה אבל אני מתקרב למצב שאוכל לשמוע בשקט בלי לסבול.

למי שיש, Wes Phillips נגע בעניין בצורה חביבה בטור As We See It של stereophile האחרון.

אני, לצערי, באותו מצב ובאותו נתיב. יש הנהנים מהדרך ויש, כמוני, שמתייסרים בדרך להנאה :p.
אבל, בגלישה לתחום הפסיכו-אודיו-לוגיה, ברגע שאני יוצא מהפורומים האלה ומאזין למוסיקה הכל נשכח ואני נהנה מכל צליל גם אם המערכת אינה במיטבה. גם אם מדובר בקלטת ישנה, בתקליט שרוט או בתקליטור סטרילי - אפשר להתעלות מעל כל אלה וליהנות מהמוסיקה.
בתקווה שלא אעבור על חוקי האתר, להלן קישור למאמר שהוזכר כאן
http://stereophile.com/asweseeit/807awsi/ אודות האזנה למוסיקה מול האזנה למערכת.

נערך לאחרונה ב:

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
אני מתענג כל יום מחדש והחיוך נמרח באופן מתמיד מהאזנה עד כדי עילוי רוחני מסויים , אישית אני חושב שאני פשוט אוהב מוסיקה הרבה יותר ממערכת , תמיד נהנתי מלחיות את המוסיקה גם אם זה ברדיו במקלחת , בקשר למערכת אני מאוד מרוצה וחושב שהתוצאה מדהימה אני אוהב לעקוב,לחקור ולבחון דקויות ושינויים שאני מבצע במערכת לשמוע בצורה אבסולוטית וללכת קדימה לפרטים הקטנים , שילוב שתי העולמות הוא שילוב מנצח עבורי :)

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא, מדובר על דגם ישן של קדמיים.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור