ביי ביי תחום, איבדת אותי ולא רק בגלל האינפלציה

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

למה

חבר משקיען
מעורבות
791
נקודות
113
לא מבין על מה מהומה ??? הריי תמיד היו מוצריי פרימיום קלאס בכל תחום ודווקא מחיריי היי-אנד מקוממים ??? אותי יותר מקומם,שלילדינו סיכוי כמעט אפסי לקנות דירה משלהם באזור המרכז,כמובן אם אין להם הורים מליינים,שמסוגלים לעזור(אני לצערי לא).:בכי: עם קצת ניסיון וסבלנות ב15אלף ש"ח אפשר להעמיד אחלה מערכת מיד שנייה בהעדר תקציב. הדשא של השכן תמיד יהיה יותר ירוק משלך,אבל זאת לא צריכה להיות סיבה לנדודיי שינה.;)

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,074
נקודות
113
חולק עליך דן. הבייסיק קפץ מאוד ועבר אפילו את רמת התימחור המופרעת שהייתה נהוגה כאן בשנות התשעים העליזות בשל המיסוי המפלה.
היי רונן,
יש היום דאקים נהדרים בלא הרבה כסף.
יש רמקולים נהדרים בלא הרבה כסף.
יש מגברים נהדרים בלא הרבה כסף.

היום,במיוחד היום - מוצרי בייסיק נמצאים בתחרות קשה מאוד - יש להם עשרות ביקורות ולא רק 2 .
ביקורות נעשות בחלק מהמקרים בעזרת ציוד של עשרות ומאות אלפי דולרים ומפורסמים חינם לכל דורש ברשת.
זה כבר לא מעריב לנוער.

ולכן - חברות יותר ויותר מקפידות יותר לעמוד בסטנדרט מסוים ובמיוחד בתחום הבייסיק שהוא עיקר המסה של השוק והלחם והחמאה של רוב החברות. הרי אותן חברות מייצרות מוצרי קצה על מנת למנף,בין היתר, את מוצרי הבייסיק.
המגמה הזו רק תלך ותתחזק וזה קורה כאן ועכשיו.
כושר היצור עלה,הליכי יצור התיעלו והשוק ברמה העולמית פורח.
עידן מדהים !
מצד שני, אפשר לבחור להסתכל על זה כך - מוצר יקר מדי , לא מסוגל לרכוש אותו ולהסיק שצריך רק אותו כדי להיות בנירוונה אודיופילית ואם אי אפשר לרכוש אותו -אז השוק יקר מדי.
קצת מנותק וקצת ילדותי בעיני.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
דווקא חושב שיש אפשרות היום בכל רמת מחיר להגיע לתוצאה טובה
מי שמעניינת אותו המוזיקה יכול להנות מאד בתקציב נמוך
מי שגם הציוד אצלו הוא חלק מהתחביב יכול לבחור מ סקאלה ענקית שמתחילה בוינטג עוברת דרך יד שנייה ומסתיימת באולטרה הי אנד
המבחר ביד שנייה גדול מאד , אני מכיר אודיופילים שלא קנו מוצר אחד חדש ולא מפסיקים להחליף
טראפיק זה נחמד אבל לא ברור על מה הטענה

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
81
נקודות
28
הבייסיק באודיו - לא השתנה בתמחור .מה שכן - הוא נותן לך פי 5 מלפני עשור מבחינת איכות צליל.
מה עוד שיש המון חברות של מכירה ישירה - שנותנות לך פי 10 VFM - מלפני עשור.
עובדות בשטח. לכן אתה צריך להיות מבסוט.

מה ששונה מפעם - זה שיש מחירים אסטרונומים למוצרים מסוימים, מדובר תופעה שמטרתה העיקרית היא לבנות תדמית וכמובן גם שלא יגידו "שאין לנו".
ברגע שחברה אחת פרצה את הגבול - האחרות ברובן, היו צריכות להתיישר (מבחינתן) מבחינת מחיר - כדי שלא יגידו "אלו לא רציניים" ,"אלו לא קצה".(אני כמובן לא שותף לדעה זו ,אבל אני מיעוט שלא רלוונטי לכוחות השוק)

באשר לטענתך, שמחסלים אותך בבייסיק - ההיפך הוא הנכון.

אשמח לשמוע על דוגמא ברמקולים.
אם זה מבסדר מבחינתך תכתוב לי 3 דוגמאות
על רמקולים שעלו לפני 10 שנים 20 והיום ב 5,000,
(אני אפילו עושה הנחה), אני מקבל
אותה תוצאה.

או שמא התכוונת רק בקצה העליון של המחירים.
רמקולים ב 20 היום שוים לדעתך למה שעלה
200 לפני 10 שנים?

ברמת המידריינג, אין שינויים דרסטיים?

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
694
נקודות
113
לא מבין על מה מהומה ??? הריי תמיד היו מוצריי פרימיום קלאס בכל תחום ודווקא מחיריי היי-אנד מקוממים ??? אותי יותר מקומם,שלילדינו סיכוי כמעט אפסי לקנות דירה משלהם באזור המרכז,כמובן אם אין להם הורים מליינים,שמסוגלים לעזור(אני לצערי לא).:בכי: עם קצת ניסיון וסבלנות ב15אלף ש"ח אפשר להעמיד אחלה מערכת מיד שנייה בהעדר תקציב. הדשא של השכן תמיד יהיה יותר ירוק משלך,אבל זאת לא צריכה להיות סיבה לנדודיי שינה.;)
תשמע, הרבה זמן בפורום לא נאמרו דברי טעם כאלה. ברצינות!
בחייאת, על אינפלציה באודיו אנחנו מלינים? מה עם מוצרי בסיס/ יוקר המחיה (הבסיסית פלוס פלוס, של מעמד הביניים)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,074
נקודות
113
אשמח לשמוע על דוגמא ברמקולים.
אם זה מבסדר מבחינתך תכתוב לי 3 דוגמאות
על רמקולים שעלו לפני 10 שנים 20 והיום ב 5,000,
(אני אפילו עושה הנחה), אני מקבל
אותה תוצאה.

או שמא התכוונת רק בקצה העליון של המחירים.
רמקולים ב 20 היום שוים לדעתך למה שעלה
200 לפני 10 שנים?

ברמת המידריינג, אין שינויים דרסטיים?
FIGURE OF SPEECH .
תשכח מפי 5 .
בוא נלך על פי 2-3.
דוגמאות מהתחום הביתי - לא רלוונטי שאתן .האמן לי שאם לא הייתי עוסק בתחום - הייתי מטיס לך פה מליון דוגמאות.

וכן אתה צריך מינימום מסוים ו 200 זה לא שם.אני אניח שלא באמת התכוונת לזה.

ממש לא התכוונתי לקצה עליון,מיכוון שאני לא שחקן בו .אמנם שמעתי,כיוונתי,מדדתי ושיחקתי עם המון קצה עליון ,אך מעולם לא הרגשתי שאני מפסיד משהו או מרוויח משהו מעצם היותו מוצר קצה או משהו כזה.

לא מצאתי סיבה סונית להיות שחקן בו .אם אמצא - כמובן שאהיה ואני תמיד מחפש עוד ועוד דברים מעניינים.

קח לדוגמא את ה G3 של GENLEC -חברה שכבר עשרות שנים שמעתי כמעט כל דגם שלה בכל מיני סטואציות.(לפני שבכלל התעסקתי עם מדידות בצורה מקצועית)
https://www.stereophile.com/content/genelec-g-three-active-loudspeaker

את ה G3 לא שמעתי - אבל ממה שאני מכיר סביר להניח שגם היום זה את רוב המוצרים בכפולות מחיר שלו וכמובן שפעם.
אה...וזה כולל הגברה ועוד כמה פיצרים.

גילוי נאות : אין לי שום קשר מסחרי לחברה או ליבואן שלה ואני לא יודע כמה זה עולה בישראל.

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
81
נקודות
28
לא צריך מיליון. הייתי שמח לשתיים שלוש.
ואני יודע שפרליסן וארנדל לא יהיו ברשימה.
מצד שני, זה בעייתי עבורך לתת שמות שמתחרים מייצגים.

אז הפסדנו לצערי מידע חשוב.

• Like
Reactions: gds

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
392
נקודות
63
הטיעונים של נמר, אמיר ארמה ודן נגר נכונים ומסכמים הכל, יש שפע של ציוד במחיר נגיש.

הכל זה סדרי עדיפויות בחיים. דיברו קצת על מכוניות ב 250,000? אז אני לגמרי מבין מי שיקנה טויוטה קורולה, ו"יפנה" את ה 100k לרמקול.

אני לא הכי מקבל את הטיעונים ממשפחת השופוניזם של משה 74. מנסיוני (ולדעתי נסיון רובכם), למעט מספר מצומצם של אודיופילים, אף אחד לא מבין מה יש לכם בסלון ולא מתרשם.
אפקט הדאווין הוא די מינורי ביחס לרכב יוקרתי (למשל).

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
תגיד, אתה מדקלם את ה'אינטרנציונל' כל ליליה?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
דווקא חושב שיש אפשרות היום בכל רמת מחיר להגיע לתוצאה טובה
מי שמעניינת אותו המוזיקה יכול להנות מאד בתקציב נמוך
מי שגם הציוד אצלו הוא חלק מהתחביב יכול לבחור מ סקאלה ענקית שמתחילה בוינטג עוברת דרך יד שנייה ומסתיימת באולטרה הי אנד
המבחר ביד שנייה גדול מאד , אני מכיר אודיופילים שלא קנו מוצר אחד חדש ולא מפסיקים להחליף
טראפיק זה נחמד אבל לא ברור על מה הטענה
אתה מחטיא את הנקודה ולתת וינטג' או יד שניה כדוגמה זה בדיוק כך.
המכשירים של היום שמתומחרים בלי פרופורציה יהיו יקרים ביד שניה מחר או לא יזוזו שנים בלוחות שזה בסופו של דבר הפסד כספי צורב.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
226
נקודות
63
ציטוט הודעות באתר הפך להיות זוועת עולם-לא נוח בכלל.
כן מתחבר כאן למה שGDS טוען לגבי המוצרים החדשים של המיד לבל. יש כאן בעיה חריפה של VFM ולכן בלוחות המוצרים הללו נתקעים בשל תימחור לא הגיוני. אף אחד כאן לא נוגע בבעיה הזאת והיא קשורה לכל מי שמנסה למכור מוצרים בשוק יד 2.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
אתה מחטיא את הנקודה ולתת וינטג' או יד שניה כדוגמה זה בדיוק כך.
המכשירים של היום שמתומחרים בלי פרופורציה יהיו יקרים ביד שניה מחר או לא יזוזו שנים בלוחות שזה בסופו של דבר הפסד כספי צורב.
לפני שנה בערך קניתי ביד שנייה ממיר ב 10000 שח שעלה במקור 10000 יורו
רמקולים שרציתי לפני מספר שנים בעלות של 30000 שח אפשר למצוא היום ב 8000
כמו בכל תחום יש קצה עליון ויש מי שמוכן לשלם ונהנה מזה
מצד שני יש מבחר עצום
בסלון יש לי רמקולים שעלו מעל 30000 ובחדר עבודה יש לי שני מוגברים של סונוס שעלו יחד פחות מ 1500
כמו ברכבים שאוהבים לתת כדוגמא כאן כל אחד ימצא מה שמתאים לו

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28

מתוך רשימת 20 שחקני הכדורגל היקרים בעולם(יורו):

2. מוחמד סלאח (ליברפול) - 219.6 מיליון
8. רוברטו פירמינו (ליברפול) - 144.2 מיליון
14. פיליפה קוטיניו (ברצלונה) - 129.4 מיליון
19. אדן הזאר (ריאל מדריד) - 120.7 מיליון
20. כריסטיאנו רונאלדו (יובנטוס) - 118.1 מיליון

לעולם הכדורגל יש מודלים. אהםםם...היו... המודלים איבדו כיוון

ומה עם המודלים של עולם האודיו ?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113

מתוך רשימת 20 שחקני הכדורגל היקרים בעולם(יורו):

2. מוחמד סלאח (ליברפול) - 219.6 מיליון
8. רוברטו פירמינו (ליברפול) - 144.2 מיליון
14. פיליפה קוטיניו (ברצלונה) - 129.4 מיליון
19. אדן הזאר (ריאל מדריד) - 120.7 מיליון
20. כריסטיאנו רונאלדו (יובנטוס) - 118.1 מיליון

לעולם הכדורגל יש מודלים. אהםםם...היו... המודלים איבדו כיוון

ומה עם המודלים של עולם האודיו ?
אכן, משעשע מאוד לצפות איך 22 מיליונרים משחקים כדור:)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור